OKW SlAKi goede oplossingen. oplossingen. raadsels. anekdoten. als 't mist! OEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: jin Wassenaar, Eempien Wassenaar, hanna Wassenaar, Nelly Kalshoven, idré Klapwijk, Janny Ravensbergen, rkje Geertrui de Rooy, Pieter Johannes Rooy, Maria Cornelia Stikkelorum. Ietie iXnberg, Anje de Gelder, Lien de'Mooy endrina de Ren Adé Pool, Rie Harte- lt Pryna Hartevelt, Janny Hartevelt, 11'Koevoet, Ali Varkevisser, Lies Schen- velcl. Trudy Bonnet, Aaltje van Vliet, pukje van Vliet, Adrianus van Vliet, Mar- van der Meer, Bep Planje, Francina de it Bald de Wit, Dikkie de Wit, Maartje BSwiem, Bep Riebeek, Gerda Spiecker, ne Punt, Tieleman van der Linden, Jo n der Linden, Tine van der Star, Suze ok Willie Kok. Andries Coert, Marie Bro- ^Antje de Nie, Jacobus Nieboer, Marie leuvel. Rietje Trap, Rini Vlasveld, Hissink, Marietje Zaalberg, Hennie PEeluse, Kees Hoogeveen, Nico Kret, elia Kret. Hans Kret (ook een mooie JShkaart). Johan Mulder, Hendrik aider. Nellie Mulder, Rika de Graaf, Rei len Hertog, Annie den Hertog, Jannie sboom. Stienie Neuteboom, Alie Hozee Hozee. Ali de Blauw, Mientje Plan- larjanna van den Anker. Nicolaas t, Rie de Moed. Jannie de Moed, jé Zaalberg, Christiaan Eggink. Ali Weerden. Corry van Driel. Jan van Gerard de Geus, Dorus de Geus, de Geus. Lilly van der Leeuw, lert Moraal, Jacobus Moraal, Corrie te. Daniël van der Steen, Jannie de ,ter. Frans de Water, Gerard Oostergo ef der vorige week). PSS1NGEN DER RAADSELS HIT HET VORIGE NUMMER. Joorwegen, Noor, wegen. 3een enkele. Boterbloem, bot, roer. boter, mot, bert. priebergen. Vie kaatst moet den bal verwachten. Bet hospitaal. Dan doet de keukenmeid onderwijl kat anders. IPeer, teer, beer, heer, veer. dom toch, grootmoedertje, dat jij niet waar de planten groeien, uit welker "ren je den geurigen drank, door mijn telen, ja, door mijn domheid, hebt reltü Het veld, waar je de blaadjes uktc. behoort toch aan den grooten larijn Thé-In-Ho, hetzelfde veld, 'aar eens diens dappere voorvader, die BjLiong-Wang heette, den draak ver- BSg! Kom. vertel dit vlug den Keizer, "oltmoedertje San-Tjio Op ditzelfde oogenblik ontwaakte de 0 vrouw. ,,Ja, 'tis waar," mompelde zij, heesters, waarvan ik blaadjes plukte, ie door de andere kruiden te mengen, ten waarlijk op een der velden van nlrijken Thé-In-Ho! Nu weet ik het. Nu n ik het den Keizer vertellen. En een "Ierkruid is het niet!" Nog dienzelfden dag verzocht zij den (Jlker te mogen vertellen, dat zij zich nu enlnaam herinnerde. 'tWas wel niet den aajai van het veld, doch van den Man- kixn, wien het veld toebehoorde. ,.k Plukte de blaadjes op Thé-In-Ho's hoogverheven heer," sprak ze, ter- Tlze bevende van angst, weer naar het ttere hokje terug te worden gebracht, en[Keizer aanstaarde. ar angst duurde echter niet lang k. want de Keizer, die juist van den "k, dien hij uit de geurige, gedroogde Jjes had laten bereiden, een aantal es had gedronken, was daardoor zóó Wikt, dat hij de arme San-Tjio, voor angst dien hij haar had bezorgd, met H'lnrke som geld beloonde. En de geu- blaadjes, waarvan hij het aftreksel T™ dag verlangde te drinken, noemde |..The-In-Ho kruiden", omdat ze wer- geplukt op Thé-In-Ho's veld. Doch u riep hij, als hij den drank be- "Br,enE mij dadelijk Thé!" kn zoo is het voortaan „Thé" zonder gebleven, zegt de sage. Een der nen eesten. 1 (Nadruk verboden). voornaamste Chhreesche TANTE JOH. Juffrouw Slak zou eens op reis, Maar zij had toch niets te pakken; Heel haar huisje nam zij mee Naar den aard van alle slakken; 't Was gemakk'lijk ook niet duur En daarbij wel erg secuur. Juffrouw Slak zei: Nu, ik ga! Tegen alle burenvrinden Als ik weg "ben, is mijn plaats Heel niet meer terug te vinden. Ik verdwijn met pak en zak. Ieder riep: Dag Juffrouw Slak! (Nadruk verboden). Juffrouw Slak keek naar de lucht: Wolken pakten zich daar samen, Maar om regen gaf ze niet; Foei, sprak zij ik zou mij schamen! Ik ben altijd onder dak 'k Kruip in huis zóó doet een slak! 1 Na een langen, langen dag Was zij nog niet ver gekropen, Want een slak kan niet als wij Heele uren zoo maar loopen. Alles doe 'k op mijn gemak! Zachtjes aan! sprak juffrouw Slak. HERMANNA. RAADSELS VOOR ALLEN OM HIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Jacobus en Leendert Moraal. Een woord van 11 letters zijn vroolijke dagen. 6 8, 9, 11 is niet koud, 6, 2, 3, 4 een viervoetig dier met lange ooren, 7, 8, 9, 10, 11 is iets prettigs, 4, 5, 6, 2, 3, 1 is een viervoetig dier. In deze dagen is dit woord heel gemakkelijk te raden. II. Ingezonden door Nelly en Bep van der Blij. Welke 3 groote steden in Nederland staan hier: Mhealar, Nleederuaw, Maerhn. III. Ingezonden door Mar janna en Marius van den Anker. Welk soort van steenen zou dat zijn In Oude Maas en Kromme Rijn? IV. Ingezonden door Annie Dorrepaal. Welke rivier is gelijk een ketel die ge soldeerd moet worden? V. Ingezonden door Abram Wijnnobel. Zit er maar één gat in, dan is het goed Dat gat stop je met je voet. Doch zitten gaten aan een andere kant Dan stop je die gewoonlijk met de hand. Je trekt het uit, je trekt het an Raad nu eens wat dat wezen kan. VI. Ingezonden door Stientje Griffioen, Wie kan er 5 van 5 aftrekken en dat Je er dan nog 5 overhoudt? VII. Ingezonden door het drietal de Geus. Wie is er wel het domste in de school? VIII. Ingezonden door Andries Coert. Met welke hand roert men in de thee of koffie, met de rechterhand? of met linker hand? Ingezonden door Marietje v. d. Mey. Jan: „Zeg Wim ik zou maar niet op het ijs gaan, Klaas van den klompenmaker is er door gezakt". Wim: „En is hij verdronken?" Jan: „Veel erger, toen hij thuis gebracht werd, kreeg hij een pak slaag en moest zonder eten naar bed". Ingezonden door Johanna van den Berg. Vader: „Pas op Jan, als je zoo stout bent, dan stop ik je in het kippenhok". Jantje: „Dat kan me niks schelen, ik leg toch geen eieren, dat doe ik niet". Ingezonden door Trijntje Slot. Zoontje: „Hó Pappie geeft u me eens tien gulden". Vader: „Ben je heelemaal mal, wat moet jij met tien gulden doen?" Zoontje: „Nou, u zegt toch altijd, dat een kind moet leeren sparen en hoe kan ik dat nu leeren, als ik nooit geld krijg". door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. De wereld is zoo kiein vandaag En in onz' eigen straat Kan 'k 't huis aan d'overkant niet zien, Al weet ik, dat 't er staat! Ik snap heusch niet, dat mist op eens Verbergt de lieve zon. Die dikke mist maakt alles grauw VVegtoov'ren alles kon! Na n tijdje zegt de trouwe zon: Kom mist, nu is 't genoeg! Je hoorde toch, dat mensch en kind Verlangend naar me vroeg?! De wind bemoeit er zich ook inee, Scheurt 't mistgordijn, floep! door. En 't duurt niet lang, daar gluurt de zon En blij klinkt 't kinderkoor: Dag zonnetje, wij wisten 't wel: Al leek je heusch ook zoek, Als wij geduldig wachten, dan..., Kijk jij weer om den hoek De wereld is nu niet meer klein. De mist ging op de vlucht, En zon staat op haar oude plaats Te lachen in de lucht! {Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 15