DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 18 April 1933 UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer benthuizen haarlemmermeer. hillegom. katwijk. lisse. noordwijk. oegstgeest. sassenheim. voorschoten. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding voor het i schilderen van t gebouw „Irene" werd het I laagst. Ingeschreven door P. v. d. Zwaard alhier voor f. 235.50. wien het werk ter uit voering werd opgedragen. ij Onderlinge Kwartetten-wedstrijd. In hotel „De m Kolommen" heeft de onderlinge kwartettenwedstrjjd plaats ge- had, georganiseerd voor de leden van Tjsmeers Fanfarecorps". De jury bestond Ide heeren A. v. Dam en P. F. v. Over- j ^ske Na een spannenden wedstrijd ver- I wierf een tweetal kwartetten een len prijs met 28 punten (maximum 30 punten). Deze twee kwartetten werden gevormd door de heeren: P. Eveleens Wzn., J. Vree- ken. P. Pint. D). Dubbel en P. Laurens, G. Boom. P. Spaargaren, G. Maarse. Bij ope ning is gesDroken door den voorzitter van het corps, den heer W. B. Buis. welke on der aoplaus meedeelde, dat de heer C. H Nuvt tot eerelid van „A. F." was benoemd. Ka afloop van de wedstrijden werd met een feestavond besloten, waaraan een Volendammer Accordeon-orkest zijn me dewerking verleende. Eerste concert Mnziekverecniging. D|.£hr' Muziekvereniging .De Bazuin" te Rijk gaf ui de Kerk der Geref. ge meente aldaar onder veel belangstelling haar eerste uitvoering De verschillende nU!nmfrS van programma werden op inderdaad verdienstelijke wijze ten ge- hoore gebracht en leverden duidelijk het I de vereeniging die op een schitterend geslaagden avond kan terug- z?en ~T rebds tot een flinke prestatie in staat is. 50-jarige echtvereeniging. Op Donderdag 27 April a.s. hoopt het echtpaar G. Roos Jzn. en H. Spruit, wonende te Nieuw Vennep alhier zijn 50 jarige echtvereeniging te herdenken. Het zal dezen oudjes, die nog zeer kras zijn, op dien dag voorzeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat de heer Roos er nog dagelijks met z'n melkwagentje er op uit gaat om de klanten te bedienen. Nationaal Herstel. Vanwege het verbond voor Nationaal Herstel werd in „de Landbouw" te Hoofd dorp een slechts matig bezochte vergade ring gehouden. Door de Chr. Oranjevereeniging al hier wordt op Maandag 1 Mei a.s. in de Ned Herv. Kerk een herdenkingsavond ge houden .ter gelegenheid van den geboorte- dat van Prins Willem I op 24 April 1533 te Nassau-Dillenburg. Bij de door het gemeentebestuur ge- liouden inschrijving voor de leveranties van schoolbenoodigdheden ten behoeve der openbare scholen, de ILL.O.-school en de Handelsavondschool werd het laagst ingeschreven voor f.970. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans 2tk werkloozen ingeschreven, waarvan 129 land- en tuinbouwarbeiders. Ook gedu rende deze week is het werkloozencijfer weer eenigszins teruggeloopen. 'Ouderavond „School met den Bijbel". De voorzitter opende deze bijeenkomst met het laten zingen van Ps. 67: 1.. Ver volgens las hij een gedeelte uit Lukas 3 en ging voor in gebed. 'Het hoofd der school M. Idema, memo- leerde dat hij nu 10 jaren als zoodanig werkzaam was. Verder wees hij de talrijke aanwezigen op de noodzakelijkheid van Chr. onderwijs in verband met de afgeleg de doopsbelofte. De tweede spreker was de onderwijzer de heer Dijkshoorn. Deze hield een inlei ding over „Tweeërlei staat". De heeren Verschoor en Lang'eveld, ga ven elk een gedicht ten beste. De heer Idema sloot deze gezellige en pzame bijeenkomst waarin ook het gelijksch bestuur dezer gemeente tegen- ordig was, met dankzegging. Van het bezichtigen van het werk der iriingen werd een druk gebruik gemaakt. Loop der Bevolking. (Gevestigd: Willem F. H. Regenboog, van peuwer-Amstei, Fokker.aan 57; naar Her- Maria Dijklaan 6; Hendrik C. R. van Roon, van Coevorden, A.K.straat 9, naar Eikenlaan 14; Trijntje de Groot, wed. H. de Ruiter, Weesp, Achteromstraat 7, naar Akerdijk 99; Bernardus W. Saelman, naar Amsterdam, Overtoom 516, naar Beu ker I 4; Katrina M. Schipper, v. Leiden, Btrechtsch Jaagpad 19, naar Concourslaan 35 Albert Schreuder, van Aalsmeer, Oost- j einde 183, naar Aalsineerderweg 310; Adri ans van Kerkhoven, wed. P. M. Verbrugge, van 's Gravenhage, Archimedesstraat 54, naar Sloterweg 33; Johannes P. L. Vink, van Apeldoorn, Dei enterstraat 459, Aals- Üieerderdijk 369, Metje van Vliet, van Lsse, Achterweg 25, naar Turfspoor 35; Maria J. van der Voet, Hillegom, Lcid- Ichestraat 184, Kruislaan 13; Chrisliaan IVeststrate, van IJzendijke, D. 27, naar naar Hoofdweg 200; Adriana C. Weijers, van Hillegom, Weeresteinstraat 40, naar Billegommerdijk 447; Maiij'.je Wijker. van Btrecht, Mariahoek 16-17, naar Nieuwemeer- Sijk 478; Baukje Zijlstra, van Tietjerkstera- ieel, Bergum 508, naar Sloterweg 384. Vertrokken: Cornells Lange, van Aals- neerderdijk n.b. nieuwbouw brug, naar Papendrecht, Veerweg 13; Nicolaas Zwarts, van Leimuiderdijk 10, naar 's Gravenhage, literenstraat 8 b; Gerardus Loogman, van Venneperweg 429, naar Apeldoorn, sanato- viurn „Berg en Bosch": Christoffcl J van Üijthoven, van Friedalaan 29; naar Amers foort, Hciligenbergerweg 39; Cornells J. We Groot, van Lindenlaan 30, naar Am sterdam, Archimedesweg 82; Theodorus J. G Walgering, van Friedalaan 2, naar Wüstelaan 44, naar Santpoort: Willem H. C Verhoeve, van Nieuwemeerdijk 466, n. Amsterdam, Jacob v. Lennepkade 210, II; Maria G. Weijers, van Venneperweg 557, Paar Warmond, straat ter Leede, p.a. H. J Weijers; Wilhelmus Veldman, Vijfhuizer- dijk 241, naar Haarlem, Genieweg 30, Spaarndain; Cornelis Vonk, Lijnderdijk 115, naar Wormer, Knollendammerstraat 14b; Adriaan de Looff, van Sloterweg 1093, naar sGravenzande, Staelduin 2; Anton Koerts, van Hoofdweg 92, naar Amsterdam, Wes- termarkt 4; Cornelia van der Walt, van Parklaan 38, naar Haarlem, Prinsenbolwerk 7; Pieter Braaf, van Stationsweg 15, naar Amsterdam, Piet Heinkade 14. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van H. van Dijk en W. Ottevanger; Lambertus Arnoldus, von G. S. Schreurs en J. G. Hartjes; Judith Cornelia Maria, d. van J. L. van Leeuwen en G. van den Berg; Geertje, AiüvaI1 Heeren en G. van de Koppel; Aibertus Jacobus, z. van D. de Koning en 1 •'oseP'1' z- van W. van Tienderen en M Spaargaren; Hendrikus, z. van H. 3an Gene en C. Oldenburg; Elisabeth, d. an D. Schijf f en M. Teske; Lodewijk Marie, Sprokkelenbufg. L' Bouwmeester en M' Ondertrouwd: J. Vonk, 26 jaar en D. Kroon, 22 jaar. 0AhVerle*dernJ^,ar*a van Genderen, 55 jaar, K .met J Tolenaars; Wilhelmus Janssen, 3aar, geh. met C. Hekman. I Raadsagenda. 1 De agenda voor de op Donderdag a.s. te houden raadsvergadering luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging van het politie- ambtenarenreglement. j 4. Voorstel tot het verleenen van sub sidie aan de bewaarscholen. 5. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing van een straat belasting. 6. Voorstel tot benoeming leden en plaatsvervangende leden van de stem- bureaux. 7. Voorstel tot het vaststellen van het bedrag de zekerheidsstelling van de daar toe verplichte ambtenaren. 8. Voorstel tot vaststelling der percen tages van afschrijving van het bedrijf Openbare werken. 9. Voorstel tot verlaging der tarieven voor de bad- en zweminrichting. 10. Voorstel tot vaststelling van de ver goedingen ingevolge art. 10T juncte art. 103 der Lager Onderwijswet 1920 over 1929. 11. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten op de vergoeding ingevolge, art. 103 der Lager Onderwijswet 1920 over 1933. 12. Voorstel tot verplaatsing borden maximum snelheid. 13. Voorstel tot reorganisatie van het Gasbedrijf. 14. Mededeelingen, o.m. reclames plaat selijke belasting. 15. Rondvraag. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Flehr, Wilhelminalaan 3; J. M. Schreurs, Leidschestraat 7; M. E. Luyten, Meerstraat 23. Vertrokken: B. Ras, Gouwstraat 29, Haarlem; J. van Dijk, Doetinchemscheweg 478 c, Varsseveld; A. M. M. van den Berg, Westerhoutschestraat 30, Haarlem; W. A. van Putten met gezin, Annastraat 33, Haarlem, M. A. Goemans, Alb. Cuypstraat .78, Amsterdam; A. J. van den Brand, Voorhelmstraat 35 rood, Haarlem. Arbeidsbemiddeling. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 6 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker, 1 drukker, 1 letterzetter, 1betonwerker, 3 grondwerkers, 7 metselaars, 18 opperlieden, 18 timmerlieden, 3 schilders, 1 halfwas- timmerman, 3 mach. houtbewerkers, 1 lood- gieter-zinkwerker, 1 steenhouwer, 2 half was-metselaars, 4 mandenmakers, 1 kisten maker, 1 vloerlegger, 1 waschknecht, 2 electriciens, 1 scheepsmaker, 2 smeden, 2 wagenmakers, 1 rijwielhersteller, 1 mon teur, 1 boekbinder, 27 bloemisten, 320 landarbeiders, 4 boerenarbeiders, 12 tuin- arbeiders, 1 plantsoenarbeider, 5 jeugdige landarbeiders, 1 j. bloemist, 1 loonploe- ger, 2 man. winkelbedienden, 2 venters, 2 handelsreizigers, 1 loopjongen, 3 brood bakkers, 3 schippers, 1 halfwas-schipper, 8 chauffeurs-monteurs, 1 expeditieknecht, 1 voerman, 1 poetser (tram), 1 dekknecht, 1 wegwerker, 1 verzekeringsagent, 6 man. kantoorbedienden, 1 idem ben. de 18 jaar; 1 vr. kantoorbediende, 1 boekhouder, 44 losser arbeiders, 1 handlanger, 1 controleur. Totaal 538. Aanvragen werkgevers: 5 voldaan. Plaat singen: 12. Teruggetrokken: 5. Vervallen 16. Afscheid van Ds. Mulder. Ds. J. H. Mulder alhier zal op 14 Mei zijn afscheidspreek in de Ned. Herv. Kerk houden. Hij vertrekt naar Charlois bij Rotterdam. Herdenking Willem de Zwijger. De herdenkingssamenkomst op Maandag 24 April zal door de Chr. Oranjevereeni ging worden geleid en wel van 7.30 tot 8.30 uur 's avonds in de Geref. Kerk. Er zal dan gesproken worden door ds. A. K. Krabbe, terwijl o.a. de Chr. Gemengde Zangvereen. „Asaf" zal zingen. De zanguitvoering op dien avond zal plaats hebben tusschen 9 en 10 uur. De volgende koren zullen zich laten hooren: het koor van den heer Kessels, de Chr. Gemengde Zangver. „Zingt den Heer", Chr. Mannenkoor „Soli Deo Gloria", Man nenkoor „St Cecilia", Mannenkoor „Inter Nos", Dameskoor „Sursum Corda" en de Chr. Gemengde Zangver. „Asaf". Het Comité verzocht vriendelijk aan de patroons hun personeel op den nationalen feestdag vrij te geven. By notarieele veiling is verkocht: het woonhuis aan de Leidschestraat Nr. 171 voor f. 2.050 aan den heer P. v Til Jzn. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida, D. van W. Tulen en Jaeoba Maria Verhart Alida, D. van A. Messemaker en Lena van der Plas Johannes Petrus Hermanis, Z. van L. W. van Rijn en Gerarda Schraina Chris- tiaan, Z. van A. Peters en Kaatje Roest Arie, Z. van C. van der Plas en Jaeoba Schaap. Overleden: Lijdia Haasnoot 59 j„ echt genoot® van Leendert Kruijt Adriana van Duijvenbode, 2 J., D. van J. van Duij- venbode en M. van der Plas. Gehuwd: M. Meijvogel en J. Hoek C. de Winter en W. van Duijvenbode Ondertrouwd: H. van Duljn en J. M. Pronk H. vair der Plas en P Hoek. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. van D Kaptein en J. A. Braam; Jan, z. van A. Griffioen en J. van Dam: Maria Aaltje, d. van B. v. d Linden en P Ktngma; Rijk, z. van C. Paauw en P. van Oort. Overleden: Wilhelmina Maria de Jong, echtgenoot® van A. Geerlings, 44 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: S. Dieterman. naar Amster dam: A. van Enk, naar Leiden; Mej. J. M. v. d. Lans. naar Haarlem. Bond van Kath. Harmonie- en Fanfare corpsen in Znid-Holland. Voor het concours van deze Bond, dat alhier gehouden zal worden op 25 Mei en 5 Juni as. (resp. Hemelvaartsdag en 2en Pinksterdag) hebben zich reeds 22 corpsen definitief opgegeven. Voor de jury zijn benoemd de heeren N. A. Bouman, 's Gravenhage; W. A. C. van Opstal, Dordrecht en L. Leistikow, Den Helder. Het voorzitterschap van het uitvoerend comité wordt waargenomen door den heer W. Keijser, burgemeester van Stompwijk en Veur. PRINS WILLEM VAN ORANJE- HERDENKING. Dc as. plannen. Alhier heeft zich op initiatief van den Burgemeester een comité gevormd ter her denking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje. Dit Comité bestaat uit de besturen der plaatsel. Oranjevereenigingen. In een der gehouden vergaderingen werd uit dit co mité een uitvoerend Comité benoemd be staande uit de volgende heeren: H. A. Mathot, voorzitter; F. H. van Spanje, secretaris; J. Padding, penning meester; G. v. d. Luijt, W. Baalbergen Jr., C. Soeteman; M. Hoek Mzn., leden. In het Eere-comité hebben zitting ge nomen de navolgende dames en heeren: J. B. V. M. J. van de Mortel, Burgemees ter van Noordwijk, Eerevoorzittcr; C. G. J. Alkemade Sr. en E. L. de Witt, wethouders dezer gemeente; J. H. W. Borsboom, Deken van Noordwijk; Gravin van Bylandtvan Limburg Stirum; Ds. N J. Cupédo, Ned. Herv. Predikant; A. G. Delen, gem. secre taris van Noordwijk; Mr. A. J. C. Everwijn: C. H. Hermanides, arts; J. Jüch, Directeur Dr. Mr. Will. v. d. Berghstichting; Ds. N. Koers, Geref. predikant; Graaf L. van Limburg Stirum; Mevrouw E. A. J. van de Mortel, geb. Jonkvr. Michiels van Kesse- nich; Douairière Jhr. W. C. v. Panhuijs van der Lek de Clerq; Ds. W. W. Siddré, Ned. Herv. predikant: C. Verhagen, Ont vanger Reg. en Domeinen; Dr. C. E. Ver- sélevel de Witt Hamer, Geneesh. Dir St. Mariagesticht: Ds. H. B. Visser, Geref. pre dikant; Mr. Baron J. A. G. de Vos van Steenwijk; J. Wagemaker, Notaris. In de gehouden vergadering ten Raad- huize, waar een 62-tal vereenigingen wa ren vertegenwoordigd, heeft de Burge meester eerevoorzitter van het comité, de j bedoeling uiteengezet. Uitgegaan moet j worden van de gedachte, dat deze huldi- j ging eenvoudig moet worden opgezet, op een sobere wijze, als eisch des tijds een oranjefeest te vieren. Giften voor dit doel worden door het uitvoerend Comité gaarne in ontvangst genomen .Besloten werd op 24 April een optocht te organiseeren, vanaf het Sport- park te Noordwijk-Binnen, waaraan alle ordelievende vereenigingen kunnen deel nemen. Reeds is de opgave tot deelname aan dezen optocht groot, doch nog vele vereenigingen kunnen zich opgeven. Dit kan alsnog schriftelijk geschieden voor Donderdag 20 April a.s. bij den Secretaris van het Comité de heer F. H. van Spanje Wilh.straat No. 7 te Noordwijk Binnen, onder opgave van het aantal deelnemers en op welke wijze aan den optocht zal worden deelgenomen. De optocht zal door de beide Noordwij- ken plaats hebben. Te volgen route: Sport park, Schiestraat, Voorstraat, Douzastraat v. Limb. Stir.straat, H. Geestweg, Wilh. straat, Molenstraat, N. Zeeweg, School straat. N. Boulevard, Hoofdstraat, Huis ter Duinstraat, terras Huis ter Duin (land zijde). Hier zal de stoet worden ontbon den. Op het Sportpark en op het terras van het Huls ter Duin zullen microfoons met luidsprekers worden opgesteld en zul len verschillende sprekers het woord voe ren, terwijl de plaatsel. zangvereenigingen en muziekvereentglngen hunne medewer king zullen verleenen. Des avonds te 8 uur zal In het Kerkge bouw der Ned Herv. Gemeente te Noord wijk Binnen een kerkdienst worden ge houden welke een nationaal karakter zal dragen. Ds. Siddré Herv. predikant en Ds. Visser Geref. predikant zullen hier als sprekers optreden, terwijl de Chr. zang vereenigingen „Advendo" en „Euphonia" en de muziekvereenig. „Crescendo" hunne medewerking zullen verleenen. Vrijdag 21 April zal er te Noordwijk aan zee een avond worden georganiseerd waar voor het Bestuur der Noordwijksche sport vereniging. welwillend de groote concert zaal heeft ter beschikking gesteld. Hier zullen het woord voeren de Burgemeester, voorzitter van het Eerecomité en de beide plaatsel. predikanten Ds. Koers en Ds. Cuoédo, de beide laatsten met de onder werpen „Prins Willem van Oranie, de va- I der des vaderlands" en „Het Wilhelmus". Ook hier zullen de Chr. zangvereenigingen j „Soli Deo Gloria" en „Zingt den Heer" als- mede de muziekvereenlging „de Echo der Duinen" hunne medewerking verleenen. In verband met de vacantie der school- l kinderen zullen de kinderen der lagere I scholen innlaats van op 24 April of 25 I April een gedenkplaat en een kleine ver- snapering worden uitgereikt. Loop der bevolking. Ingekomen: A. A. L. Steinmeier, Pické- weg 5. van Arnhem. Velperbuitenslaan 22; A. Cats, Huis ter Duinstraat lb, van Zoe- termeer, Vlamingstraat 16; M. Th. Beij- sens, Pickéweg 16, van Roggel. B 37; J. J. de Vlieger Voorstraat 31, van Waddlnx- veen, Henegouwerweg 87; E. A. M. Leenen, Langeveld 29, van Den Haag, Theresia- straat 59 Vertrokken: M. Ch. Bos, van Bronck- horststraat 42, naar Kralingen, Waterloo- straat 188: J. Th. M. de Groot, van Nieuwe Zeeweg 63, naar Maastricht. "fdeg. „Onder de Bogen". Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Cornelis Jacobus, z. van M. van den Berg en P. C. van den Berg. Ondertrouwd: A. N. van den Berg, 21 jaar en C. A. P. Vlieland, 19 jaar; J. W. van Schie, 25 jaar en P. Th. M. van Santen, 27 jaar; A Timan, 24 jaar en H. Dreef 24 jaar; C. F. van der Reep, 34 jaar en A. K. Vink, 29 jaar; A. W. van der Holst, 24 jaar en A. C. Westgeest, 24 jaar. Getrouwd: P. H. Lindhout, 32 jaar en R. van der Voet, 31 jaar. Overleden: Clasina Albers, oud 63 jaar, echtg. van W. Vink; Johannes Hoogeveen, oud 65 jaar, echtg. van J. W. van Diest; Johanna Krook. oud 78 jaar, echtg. van P. A. van Berkestijn: Jacob Schol, oud 63 jaar, echtg. van M. Drijver. Gegund. Door B. en W. is na gehouden open bare aanbesteding het leggen van een nieuwe rioieering in de Hoofdstraat en gedeelte van den Nieuwen Zeeweg ge- fund aan de laagste inschrijfster de firma Dienaar en Zonen te IJmuiden Oost voor een som van f. 7990. Bij de Willem de Zwijger-herdenking. De burgemeester onzer gemeente heeft alle werkgevers verzocht om op Maandag 24 April ter gelegenheid van de herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje, hun arbeiders ge durende den namiddag vrij te geven. Verkoop snijbloemen op Zondag. Het bestuur der Noordwijksche Winke- liersvereeniging heeft aan B. en W. ver zocht te bevorderen, dat in verband met de bepalingen der Winkelsluitingswet het verkoopen van snijbloemen op de toegangs wegen der gemeente op de z.g. Bollen- Zondagen zal zijn toegestaan. Het is blijk baar onvoldoende bij belanghebbenden be kend, dat de gemeenteraad dit reeds heeft geregeld in de verordening. Verpachting. Door B. en W. zijn na gehouden in schrijving de gemeentelijke autoparken aan den Noord-Boulevard verpacht aan den heer J. van Kan te Noordwijk aan Zee, zulks voor het seizoen 1933. Naar wij vernemen heeft de heer D. van der Niet, lid van den raad, ontslag genomen als lid van de door het gemeente bestuur Ingestelde Commissie voor het diepdeiven. Uit het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over 1932 blijkt, dat deze commissie in dat Jaar 11 verga deringen heeft gehouden. Ter onderzoek werden ontvangen 221 opgaven van school verzuimen. Opgeroepen werden 203 perso nen. 47 gevallen van schoolverzuim werden als geoorloofd aangemerkt. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. H. Iwes, kap. art. Oranje laan no. 7 van Breda G. Roorda, IJ. ver pleegster, Oranjelaan 2, van Baarderadeel. Vertrokken: Dr. P. M. E. Ph. Nljst envr. van Prins Hendrlkl. 11 naar Lelden, de de Laat de Kanterstraat 2 Wed. C. A. M. HillenWahlen, W. de Zwtjgerlaan 6 naar den Haag, v. Imhoffstr. 9 K. P. de Jong naar Jutphaas M. J. Vellekoop, 1.1. ver pleegster. van Endegcest naar Lelden Von- delweg 2 W Oooszen, 1.1. verpleegster, van Emmalaan 105 naar den Haag Juliana ziekenhuis A. Eigenbrood, van Sumatra- straat 14, naar Voorhout, Ter Haar Rome- nystraat 14 P. van Vliet, van Endegees- terstraatweg 25, naar Rijnsburg, Vliet Z.Z. 22 A. D. Timmerman, en gez. bedrijfs leider, Warmonderweg 46, naar Wassenaar Hoflaan 20 J. M. van der Post, 1.1. ver pleegster, van Endegeest naar Amsterdam, Tesselschade ziekenhuis. Burgerlijke Stand. Geboren: Jeanette Alida Petronella, dr. van E. H. Ris en E. A. L. de Boer. Overleden: P. Vermeulen, 78 Jaar Adriana Schakenbos. 74 Jaar Arie Dor- repaal 63 jaar (overleden te Lelden). Gisteren is voor de vakschool ,Hore- caf" te Scheveningen geslaagd onze plaats genoot de heer W. D. Noordam. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardus Antonius Maria, z, van J. H. Res en L. Meester; Huibert. z. van A. Eikelenboom en J. v. Wieringen; Adriana Cornelia Hendrika, d. van M. L. v. d. HuMe en J. D. Boot. Overleden: H. P. Eigenbrood, wed. van P. van Velzen, 75 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: A. M. Wilbrink, J. v. Beieren- laan 11 ,van Alphen a. d. Rijn; P. v. d. Stelt en gezin, Charbonlaan 15, van Anna Paulowna. Vertrokken: Wed. C. M. C. Huijg-v. d. Linde en gezin, Hoofdstraat 354, naar Oegstgeest; P. J. van Nassau en gezin( Hoofdstraat 210, naar Delft. De Emmabloemcollecte heeft alhier opgebracht f. 167,-. Dit bedrag is aanzien lijk minder dan vorige jaren. Het zwembad zal 15 Mei worden opengesteld. Naar wij vernemen zullen de tarieven in overeenstemming met de tijds omstandigheden gebracht worden. Van gemeentewege is tusschen de R.K. kerk en de woning van den heer Slegtkamp een bord geplaatst, waarop de politieke partijen hun reclames kunnen plakken. Hiervoor moet evenwel een ver goeding worden betaald en wel f. 1,- per vierkant® Meter. Tot secretaris van de Oranjevereeni ging is benoemd do heer A. den Boer. Verkeersongevallen. Zaterdagavond is nabij St. Nicolaasbrug de 14-jarige wielrijder S. gevallen. Hij kreeg verschillende wonden in het gelaat) het rijwiel werd gedeeltelijk vernield. Na bij een lid van den E H.B.O. ver bonden te zijn, heeft men den jongen naar zijn woning te Zoeterwoude vervoerd. Op Eersten Paaschdag had een aanrij ding plaats in de Schoolstraat tusschen een auto en een wielrenner, juist op het oogenblik, dat verschillende ingezetenen .kerkwaarts gaan. De wielrenner v. d. B. uit Delft bekwam verwondingen aan het hoofd, armen en beenen en is ten huize van een lid E.H.B.O. verbonden. Het rijwiel werd vernield. 263. In het begin wilde de hommel daar niets van weten. Een half uur liep hü op en neer zoodat Pietje netjes in de narcis bleef zitten, maar zoodra de hommel het opgaf en naar huis ging, kroop Pietje uit den bloem en ging naar de bijenkorf, waar vader en moeder de Bie in ongerustheid zaten. 264. Waar ben je geweest, bengel? vroeg mevrouw de Big verontwaardigd. Pietje keek eerst eens naar de stapel pannekoeken die op tafel stonden en vertelde toen wat ie had uitgevoerd En kun Je nou vliegen vroeg vader de Bie nieuwsgierig. Maar daar ie geen ant woord kreeg, wist ie wel hoe laat het was en moest Plet direct naar bed. 3-» J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 15