LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 18 April 19 KISING HOPE—A. S. C. 11—1. Commentaar eigenlijk overbodig. Met A.S.C. ls het heelemaal mis In de laatste weken. Een bij herhaling door el kaar gegooid elftal kan men desnoods nog wel als een proefcomblnatle beschouwen met wellicht eenlg nut voor de toekomst, maar als die procfelftallen, geheel of ge deeltelijk. er absoluut niets aan doen ge lijk ln tien Haag tegen R. V. C., tegen Quick en Quick Boys aan de De Kem- penaerstraat, en als topprestatie nu gis teren weer tegen The Rising Hope ln Rot terdam, dan wordt het nut van die ex perimenten uiterst problematisch. Nu mocht Abelman ln de halfllnle perspec tieven openen en deed Van Kulk in de voorhoede wel eens goede dingen, maar de rest deed er eenvoudig niets aan, be halve dan Josson en Janssen, die zich achter ln de eerste twintig minuten al thans hebben geweerd, maar die de stormloopen der kampioenen niet konden weerstaan, evenmin als de niet heel zeker keepende Westen, omdat Bondag volkomen zoek was en De Jongh er niet aan deed, omdatde blnnenspclers niet terug kwamen!" Dat deden zij dan ook wer kelijk niet, maar dat alles was geen excuus voor een zoo groote nederlaag; ook niet het feit, dat A. S. C. niets te winnen of te verliezen had en dat de Rot terdammers er alles opzetten om het hos- derdtal doelpunten voor vol te maken. Gelijk gezegd, ln de eerste twintig mi nuten ging het nog. Wel waren de gast- heeren ver ln de meerderheid, maar zij brachten het, dank zij Josson c.s. niet ver der dan 1—0 ln de vijftiende minuut en A.S.C. ondernam zoo nu en dan wel eens wat gevaarlijke aanvallen, waarbij echter, als, steeds, doorzettingsvermogen ontbrak. Daarna was het verband bij de Leidenaars heelemaal zoek en Josson c.s. konden niet verhinderen, dat de Rotterdammers nog voor de pauze den stand op 40 brachten De tweede helft was vijf minuten oud toen het al 6—0 stond en de rest is vol komen gekenschetst met het volgende chronologisch overzicht: 15.25 uur: 7—0; 15.30 uur: 8—0; 15.35 uur: 9—0: 15.37 uur: 100. Even voor tijd scoorde Oskam voor A. S. C. (101), maar de restecrende minuut was voor The Rising Hope nog voldoende om er 111 van te maken en het einde kwam onder de traditioneele „groote spanning", ditmaal of het dozijn vol gemaakt zou worden!! ALPHEN 1—B.F.C. 5—4. L. F. CB. M. T. 0—0. De kampioenscandldaten een puntje ontnomen. Het was druk gisteren op het L. F. C.- terrein, waar de, voor de bezoekers al thans, zeer belangrijke wedstrijd L. F. C. B. M. T. werd gespeeld. Het vertoonde spel der gasten heelt geen oogenblik doen denken aan een kamploensploeg. Uitge zonderd de steeds gevaarlijke rechtsbui ten Hoos en de keeper, maakte het ge heel integendeel een slappen Indruk. De half linie deed maar half werk, terwijl de binnenspelers geen bal ophaalden. Boven dien een elltal zonder vechtlust, dat spoe dig opgaf, absoluut onvoldoende voor de plaats, die zij bezet. Bij L. F. C. was, hoewel ook niet op een bijzondere wed strijd geroemd kan worden, alles beter. De wlthemden zaten er op, maakten eiken aanval gevaarlijker dan die van de tegen partij. De halflinie deed goed werk, ter wijl Blom, niet zonder veel moeite, den gevaarlijksten man van B M. T„ met succes wist te houden. De verdediging was subliem. Duffels, vooral bij de B. M. T.- corners, buitengewoon. Aan geen van beide kanten zat geluk bij het schieten en waar goed geschoten werd, was steeds de keeper op zijn post, zoodat de wedstrijd aan B. M. T. een kostbaar puntje kostte bij blanken stand. Aanvankelijk gaat de strijd gelijk op. Duffels is de eerste doelman die een schot uit een freeklck krijgt te verwerken, wat hem ten koste van een corner gelukt. Kort daarop wordt ook de B.M.T.-keeper en kele malen aan den tand gevoeld, waar bij hij eveneens toont zijn plaats waard te zijn. Bij een B.M.T.-doorbraak weet Blom op het laatste nippertje den bal voor de voeten van den linksbinnen weg te trappen. Een hoogen bal kan Duffels door den zon niet bekijken; de bal gaat over zijn hoofd en huppelt voor hem on bereikbaar juist naast den buitenkant van den paal. Aan den anderen kant gebeurt hetzelfde als de keeper ls uitgeloopen en de ingeschoten bal eveneens langs het verlaten doel rolt. B.M.T. maakt dan uit een doelworsteling een punt. dat wegens off side wordt geannuleerd. Het ls opval lend hoe de gasten zich den bal voort durend laten ontfutselen. LJP.C. zit er veel beter op en vertoont af en toe goed sa menspel. wat bij de bezoekers ten eenen- male ontbreekt, Na de rust zien we weer een zelfde ver tooning. Een vuurpijl voor het B. M. T.- doel wordt de bezoekers bijna noodlottig. De keeper raakt den bal maar half, waar na een doelworsteling ontstaat, totdat Neuteboom door overschieten daaraan een einde aan maakt. Veel bijzonders ge beurt er niet meer. De verdedigingen blij ven meester van het veld. Aan het einde van den kamp gaat B. M. T. nog even op zetten, met als gevolg een aantal corners, waaruit echter niet gedoelpunt wordt. Het einde komt met 00. L. F. C. heeft dus voor de zooveelste maal een kampioens- candldaat een puntje ontnomen. Een spannende wedstrijd. De Rijnbewoners hebben ln hun laat- sten thuiswedstrijd de beide puntjes thuis weten te houden, met één doelpunt ver schil moest B.F.C. het onderspit delven. Beide elftallen hadden een invaller. Het vrij talrijk publiek heeft van een fraalen strijd genoten, waarbij bleek dat de elf tallen vrijwel even sterk waren. Het spel der bezoekers was lang niet onverdienste lijk. De ploeg als geheel mag er onge twijfeld zijn, al leek de B.F.C. doelman wel eens onzeker in zijn optreden. Alphen speelde een goeden wedstrijd, de voor hoede gaf blijk van veel activiteit, het samenspel was zeer goed te noemen, ter wijl ook ditmaal van de halfllnle veel kracht uitging. Onder leiding van scheids rechter Heeneman wordt precies half drie aangevangen. Dadelijk na den aftrap ont wikkelt zich een vlugge meest gelijk op gaande strijd De aanvallen van B. F. C. blijken niet zonder gevaar. De bezoekers houden het spel goed open waardoor de belde vleugelspelers telkens in de gelegen heid worden gesteld voor te zetten. De verdediging van Alphen laat zich niet ver schalken en zuivert met verre schoten haar terrein. Als de thuisclub weer een aanval onderneemt, belandt het leder bij Windhorst die Ineens Inschiet, 10. B.F.C. forceert onmiddellijk hierop eenige door braken, waarbij eens de staander voor Alphen erger voorkomt. Bij een snellen aanval der thuisclub lost Binnekamp een kogel welke doel treft. Alphen leidt thans met 20. B.F.C. blijkt niet ontmoedigd en wanneer de bezoekers een penalty wordt toegewezen benutten zij deze kans cm hun achterstand te verkleinen, 21. Daarna weet J. Reigersberg voor B. F. C. even voor de rust de partijen op gelijken voet te brengen, 22. Enkele minuten na hervatting herneemt Alphen door haar mldvoor de leiding, 3-2. De thuisclub heeft eenlgen tijd het beste van het spel. Uit een voorzet van links vergroot Windhorst voor Alphen weer den voorsprong 42, doch ook B. F. C. laat zich niet onbetuigd en het is haar links buiten die den achterstand spoedig ver kleind tot 43. Weldra maakt deze speler er 44 van. Na dit moment zijn slechts nog enkele minuten te spelen. Alphen komt geweldig opzetten, zoodat de bezoekers meest op eigen helft worden teruggedrongen. Vlak voor het einde moet de B.F.C.-doelman nogmaals visschen, 54, waarmede het einde weldra aanbreekt. S. D. WHILLINEN 5—0. Op een zeer slecht terrein. Door de scherpe droogte der laatste da gen, was het terrein van S. D. W„ welke grondsoort uit klei bestaat, in een zoo- danigen toestand gekomen, dat spelen op een dusdanlgen cementoppervlak niet juist bevorderlijk was voor het spelpeil, vooral niet tonen kort na het begin eenige spelers door vallen ontvellingen ophielpen. Indien deze wedstrijd dan ook van meer belang was geweest, had zeer zeker de scheids rechter tot afkeuren moeten overgaan. S. D. W trapt af en geholpen door den vrij sterken wind is het meerendeels in den aanval, nochtans blijven door goed verdedigen doelpunten uit. Ook Hlllinen, dat met eenige invallers verscheen, brak af en toe aardig door, maar tot doelpun ten kwam het niet. Voor de rust nemen de Amsterdammers de leiding, wanneer de middenvoor een voorzet van links in schiet. 10. De hervatting brengt een Hlllinen over wicht maar steeds weet de S. D. W.- achterhoede redding te brengen, zelfs de belde Hillinen-backs probeeren somtijds om het vijandelijke doel te doorboren. Uit twee snelle doorbraken scoren de gastheeren evenwel doelpunten. Hillinen gelooft het nu verder wel, en met het idee ,,we zijn toch binnen", wordt het laatste kwartier uitgespeeld, in welken tijd S. D. j W. al heel gemakkelijk kans ziet om nog 2 goals aan de drie toe te voegen; de laatste uit een strafschop, veroorzaakt door hands. Einde 50. Scheidsrechter Hartman werd het in deze „slappe vertooning" niet lastig ge maakt. Verdere uitslagen zijn: Zandvoort 5Hillinen 2 34 Hillinen 3—Zandvoort 4 21 Hlllinen 4Halfweg 343 Hillinen Adsp. ARozenprieel Adsp. 27 QUICK III—U.V.S. II -2. Goed spel werd in dezen onbelangrijken .Wedstrijd maar zelden vertoond. Over het algemeen speelde U.V.S. beter maar de blauw-witte voorhoede werkte de opgezette aanvallen slecht af. Quick nam op verrassende wijze de leiding, doch even later maakte Ouwer- kerk met een hard schot voor U.V.S. gelijk, terwijl Beekman nog voor de rust voor de leiding zorgde. Rust 12. In de tweede helft was U.VB. meestal sterker, doch de mooie kansen liet de blauw-witte aanval onbenut. Uit een fraaie voorzet van links wist Quick ten slotte door haar midvoor den gelijkmaker te scoren, zoodat de punten werden ge deeld. BODEGRAVEN I—ALPHIA I 7—1. Groot overwicht der thuisclub. In een, van beide zijden futloos ge speelden, wedstrijd is het Bodegraven I tenslotte gelukt, met groote cijfers over de Alphensche Oranjemannen te zege vieren. Bodegraven won den toss en Alphia trapte af. De gasten begonnen enthousiast en de verdediging van Bodegraven kreeg even druk werk. Zelfs namen de gasten met een fraai doelpunt de leiding, doch de scheidsrechter had buitenspel gecon stateerd en dit doelpunt werd geannuleerd. Nog geen vijf minuten later onderging Bo degraven hetzelfde lot toen S. Blonk vanaf de rechtsbuitenplaats keurig inschoot, doch ook dit doelpunt wegens buitenspel niet werd toegekend. Bodegraven weet dan het spel te verplaatsen en aanval op aan val wordt ondernomen, met echter slechts als resultaat enkele corners, welke niets opleveren. Er hangt echter een doelpunt in de lucht en na ongeveer 25 minuten spelen neemt de thuisclub de leiding met een vrij gelukkig gescoord doelpunt. Al phia onderneemt dan enkele snelle aan vallen, doch vindt de verdediging van Bodegraven in goede conditie en De Zeeuw in het Bodegravendoel krijgt dan ook geen moeilijk werk te verrichten. Vervol gens is de beurt weer aan Bodegraven, dat wederom op verrassende wijze een tweede doelpunt scoort 2—0 en met dezen fraaien voorsprong voor de roodzwarten gaat de rust in. Na de hervatting is het spel nog geen vijf minuten oud, of A. Boelen komt plot seling tot de ontdekking dat er een bal in dé buurt van het door den keeper ver laten doel ligt. Hij bedenkt zich geen oogenblik en plaatst het leder in de tou wen 30. Vanaf de aftrap door Alphia neemt Bodegraven den bal over, L. Boe len rent door alles heen en scoort vla den uitloopenden keeper 40. Bodegraven is nu veel sterker en onophoudelijk zit haar aanval voor het doel der gasten. Nadat de linksbuiten eenige malen den bal keurig omhaalt en rakelings voor het doel langs schiet, heeft deze zelfde speler ten slotte succes, als een hooge voorzet door hem in eens wordt ingeschoten 50. Bodegraven begint het dan welletjes te vinden waardoor de gasten zich enkele kansen scheppen, uit een waarvan zij op keurige wijze weten te doelpunten en de eer is gered 51. Dit doelpunt is voor Bodegraven echter het sein, om nog even aan te pakken. Een keurige aanval volgt, de linksbuiten schiet hard in, de doelman der gasten slaat het leder weg, doch thans staat de rechtsbuiten van Bodegraven klaar, om ten tweede male in te schieten en voor de zesde maal is de doelman der gasten gepasseerd. Het ls tenslotte Bode- gravens rechtsbinnen, die een snelle ren besluit met een keihard schot en via den staander suist het leder in de touwen. Met een wellicht iets geflatteerde maar toch in elk geval alleszins verdiende 71 overwinning komt tenslotte het einde van dezen in de prettigste verstandhouding gespeelden wedstrijd. HILLEGOM—ZANDVOORT 5—5, Huldiging van de Kampioenen. Alvorens deze wedstrijd (voor de le ronde Haarl. Voetbal-beker) een aanvang nam werden de kampioenen gehuldigd; de voorzitter van Hillegom bood met een kort woord een bloemenmand aan en me moreerde hoe spannend bij weinig krachts verschil deze titel was verkregen. Ook werd er een bloemstuk aangeboden namens sup porters en donateurs. Toen was de beurt aan Zandvoort. dat niet achter wilde blij ven en den Hilleg.-aanvoerder bloemen aanbood met den wensch. dat zij mag sla gen in de promotie-competitie. Een onver getelijke middag voor de zwart-witten. Te circa 10 over twee ving de wedstrijd aan met een stevigen aanval van Zand voort. doch al dadelijk bleek dat Hillegom een waardige tegenpartij voor de sterke 3e klasser was. Zij werd zelfs sterker en drukte dit door 2 mooie doelpunten, beide door Fr. v. d. Hulst gescoord, uit. Hier mede brak de rust. aan. Na de thee was het duidelijk te zien, dat Zandvoort zich niet gewonnen zou geven, het zette een sterk offensief in wat de thuisclub verraste en er even uit was. Telkens weer kwamen de geel blauwen terug en uit 2 corners .die evenzooveel doelpunten opleverden, was de stand in 10 minuten gelijk. Nog kon Hille gom zich niet los maken en Zandvoort nam de leiding met een mooien kopbal. Nu kwamen de kampioenen los en mooi sa menspelend van voor naar achter voerden ze den stand op tot 53 in hun voordeel, 2 door v. Beek en 1 door W. v. d. Loo. Jammer dat Zandvoort het spel forceerde en de scheidsrechter dit toeliet zelfs. Door 2 grove fouten van den arbiter werd de stand gelijk en brengt Zandvoort onver diend in de volgende ronde. Beide ploegen telden 1 invaller. Verdere uitslagen zijn: Hillegom IIDB. O. II 40. Hillegom adspAjax adsp. 03. VROOM EN DREESMANN ILEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN 1—4. Gistermiddag speelden bovengenoemde elftallen op het terrein van V. en D. Hoewel V. en D. veel beter speelde, dan in de tot dusver gespeelde wedstrijden kon zij het toch tegen haar meer geroutir»erde tegenstanders niet tot een overwinning brengen. De Bakkersgezellen wonnen dus den door hen uitgeloofden beker. V. en D. kreeg een herinneringsmedaille. L. F. C. COMB.—6e REG VELD ART. Deze wedstrijd op het L. F. C.-terreln vangt morgen niet om half drie maar om 5 uur aan. QUICK BOYS n—OOSTERPARK II 3—0. In een keurigen en vlotten wedstrijd hebben de reserves der Katwijkers, die ook in het nieuw waren gestoken, de Amster- damsche reserves van Oosterpark, die in de res. 3e klas K.N.V.B. spelen, een ste vige 30 nederlaag toegebracht. Niet dat de Amsterdammers de minderen waren van Quick Boys, maar het schieten was voor het doel slecht, terwijl het daaren tegen bij Quick Boys voor het doel beter vlotte, wat den doorslag gaf. De wedstrijd is nog geen kwartier oud, als de rechtsbuiten, A. v. d. Plas, naar binnen zwenkende een hard schot lost, dat den keeper te machtig is. 1—0. Om beurten zijn de elftallen in den aanval. Het spel gaat van doel tot doel, doch de beide achterhoedes blijven voor de rust meester van het terrein. Na de rust is Quick Boys direct weer in den aanval, doch voorloopig blijft de stand onveranderd. Na een kwartier weet echter Verkerk te doelpunten, en daar mede den stand op 20 brengende. Oos terpark doet wanhopige pogingen om den achterstand op te halen, maar het spel is veel te peuterig, om succes te hebben, en in laatste instantie is de achterhoede safe. Aan de andere zijde lost G. v. Duyn, een hard en scherp schot dat de keeper vangt, maar weer laat vallen en kalm rolt de bal over de doellijn. 30. Met dezen stand komt het einde, en heeft Q. B. verdiend gewonnen van een ploeg, die eenige klassen hooger speelt, dan zij. QUICK BOYS HI—THALIA I 2—3. Gisteren speelde Quick Boys m een medaille-wedstrijd tegen Thalia I uit IJmuiden. Quick Boys speelt het eerst met den wind mee en al spoedig is de stand 10. Nog voor de rust weten de gastheeren een mooi doelpunt aan de score toe te voegen, zoodat met 20 in het voordeel van Quick Boys wordt ge rust. Na de rust spelen de gasten wat vinniger, en de Boys worden geheel op eigen helft teruggedrongen. Het duurt niet lang of de gasten verkleinen den ach terstand. 21. Dank zij de hulp van rechtsback en linkshalf, die beiden in eigen doeltrapten, komt met 32 voor Thalia het einde. De leiding was goed. De verdere uitslagen luiden: Quick Boys IV—Noordwljk Hl 90. Quick Boys V—Noordwijk IV 5—6. QUICK BOYS I—OOSTERPARK L Quick Boys wint met 41. Gisteren vond onder enorme belang stelling de ontmoeting plaats tusschen Quick Boys I en de Amsterdamsche 3e klasser Oosterpark I. De Boys, die voor deze gelegenheid in donkerblauw shirt met witte kraag en manchetten, en witte pantalon, gestoken waren, hebben de Am sterdammers op overtuigende wijze met 4—1 geklopt. Voor 't doel ontbrak het bij de bezoekers aan het beslissende schot, terwijl zij in het veld minstens de ge lijke van Quick Boys waren. De Am sterdammers hielden het spel te kort, waardoor de goed spelende achterhoede van Quick Boys altijd kon ingrijpen. Het stoppen van den bal en het koppen was bij de gasten beter dan bij de gastheeren, maar doelpunten maken, waar het toch om gaat, konden de gasten blijkbaar niet, bij het ontbreken van een schutter in de voorhoede. Over den wedstrijd het vol gende. (Beide ploegen zijn volledig.) Om 4 uur wordt onder leiding van den heer P. Kruit afgetrapt en al direct wordt een hoog tempo ingezet, wat later nog opgevoerd wordt, waardoor het spel ra zend snel van doel tot doel gaat. Beide ploegen schijnen er zin in te hebben, waardoor het een keurige wedstrijd is geworden, die op hoog peil stond. Na on geveer 10 minuten een comer op het Oos terpark doel, die door J. Pluimgraaf keu rig genomen wordt, en G. Pluimgraaf kopt den bal, onder daverende toejuichingen, hoog in de vijandelijke touwen. 10. Het tempo wordt nog sneller, en voor beide doelen ontstaan gevaarlijke momenten, en de keepers moeten eenige malen han delend optreden, wat vooral Buys goed af gaat. Nadat nog een doelpunt van A. v. d. Plas wegens buitenspel is geannuleerd, 10 min. voor de rust weer een comer op het doel der gasten, en weer wordt deze door J. Pluimgraaff keurig genomen, en nu is het B. v. Duyvenbode, die den bal in de touwen kopt. 20. Na de rust is het weer Quick Boys dat het eerst ten aanval trekt, maar deze loopt op niets uit. Oosterpark speelt voor wat zij waard is, en is ook soms de meer dere in het veld, maar door bovenom schreven redenen, blijven doelpunten uit. Aan de andere zijde lost G. v. d. Plas van verren afstand een hoog schot, en de bal die vlak voor den uitgeloopen keeper te recht komt, stuit over het hoofd van den keeper in het doel. 30. Oosterpark is niet ontmoedigd, maar doet thans wan hopige pogingen om althans de eer te redden, wat haar tenslotte gelukt, door een hard schot van dichtbij. 3—1. De Kat wijkers loopen nogal eens in de buiten- spelval, die de gasten met succes open zetten, wat toch niet verhinderd dat G. v. d. Plas, nadat A. v. d. Plas tegen den keeper had aangeschoten, den terugstui tenden bal opvangt en den bal ten vierde malen in de touwen joeg. 41. Met dezen stand komt het einde, van dezen mooien wedstrijd, die door den heer P. Kruit, streng en correct werd geleid. L.D.W.S. I—WADDINXVEEN 5—3. Het begin van dezen vriendschapDeiiy. strijd is voor de bezoekers en spoedig de midvoor te doelpunten 01. Dan ijl woord aan LD.W.S. en dra maakt De Br gelijk 11. Kort voor de rust maak: midvoor van Waddinxveen met een geer,', kopbal 12. Na de thee komt LD.WS. goed opzett» en weet zij een 21 achterstand om te jé ten in een 4—2 voorsprong. Dan gaa spel weer gelijk op en door lang treuze van den L.D.W.S. linkshalf weten de ej ten den stand te brengen op 43. 10" nuten voor tijd weet v. d. Voort ln moeilij positie den voorsprong te vergrooten 53. Met dezen stand komt 't einde t dezen door beide partijen goed gespeeld wedstrijd. Scheidsrechter J. Hillebrandt leidde gosi JUNIORES-VOETBAL. Een strijd tusschen de Quick- en A.S.C.-jongeren op Nieuw Hanenburg. Een medewerker schrijft ons: Op den Eersten Paaschdag, toen het te grauw en guur was voor bloembollen- bezoek en er in Leiden niets te voetballen viel, hebben wij op Nieuw Hanenburg, dat overigens binnenkort al weer moet gaan verdwijnen voor een Nieuwer Hanenourg, kunnen genieten van den strijd tusschen de Quick-jeugd en de A.S.C.-toekomst. Het was werkelijk een genot, niet alleen omdat er ook wel eens behoorlijk werd gevoet bald waarover hieronder maar voor al om die jongens aan het werk te zien, mee te genieten van de jolijt en de goede kameraadschap tusschen 3 x 2 x 11 jon gelingen, waarvan de oudsten dandy achtig in „plusfour" al heerenneigingen krijgen, maar die toch ook weer heel be scheiden in hun schulp terugkruipen en het daverendste kabaal staken, als de „leider" wat te vertellen heeft. Op Nieuw Hanenburg werd ook op Paasch-Zondag een brok voetbal-historie vervolgd. Quick en A.S.C.door zooveel banden in de voet bal oudheid aan elkaar gebonden, lieten de jeugd de traditie vervolgen en nu was Quick gastvrouw van een dertig A.S.C.- jongens, gelijk A.S.C. verleden jaar bij de viering van haar veertig jarig bestaan de Hanenburgsche jeugd had gerecipieerd. Het is een feest van juichende jongens- jolijt geworden. En er is goed gevoetbald, gelijk wij hiervoor reeds 2eiden. Voor ons was van het meeste belang de strijd tus schen de juniores-elftallen van Quick en A. S. C. in den geest van de juniores- competitie, zooals die in het volgende sei zoen door den K. N. V. B. zal worden in gevoerd. Onze stadgenooten wonnen met 31; volkomen verdiend, want in deze A.S.C.-jeugd zit toekomst, helaas niet echter in die linie, waarin het bij de rood-zwarten al jarenlang heeft geha perd. Een puike achterhoede en half-linie, met Gijs Abelman op de center halfplaats als uitblinker, maar helaas weinig nieuwe gezichtspunten in de voorhoede. In die aanvalsllnie zagen wij aan den kant der Leidenaars het beste werk in de jongste ploeg der rood-zwarten, die verloor omdat de keeper te klein was en wat on gelukkig onder een paar ballen gieep. Maar de knapen ln de voorhoede deden het fijn en in de halflinie was het een lust om een zooveelste De Jong, een jon geling van een jaar of elf, zich te zien op stellen en te zien plaatsen, al had hij dan, evenmin als het meerendeel van de kornuiten, kracht genoeg om den bal te doen belanden, daar waar hij hem wilde hebben. Blijft nog over het middelste rood-zwarte junioresdom, dat een echt ABC.-partijtje speelde en kans zag met 43 te verliezen, na met 31 te hebben voorgestaan, en den geheelen wedstrijd door in de meerderheid te zijn geweest. Zoo was de totale winst aan den Quick- kant, hoewel het andersom moest zijn ge weest. Maar wat doet winst of verlies er toe bij een zoo geslaagd jeugdfestijn als op Nieuw Hanenburg. L. D. W. S. Ill—L. BOYS ni 5-0 I L.D.W.S. zit direct goed op den bal el heeft al gauw succes als Ouwerkerk na ee-| snellen dribbel scoort 10. Nog voor c>| rust ziet deze speler kans om den voor-1 sprong te vergrooten tot 50 Na de rus zijn de partijen beter tegen elkaar opgei wassen, maar de voorhoedes zien geen kaai om den voorsprong te vergrooten of te ie;, kleinen. Het einde komt met een verdien;. 5—0 overwinning van L.D.W.S. Scheidsrechter P. van der Valk floot keurdlg. L. D. W. S. n—LEIDSCHE BOYS 5-2, Leidsche Boys is in haar sterkste opstel ling. maar heeft 't in dezen wedstrijd niei tot een overwinning kunnen brengen. In 't begin liet 't er zich naar uitriep dat L.D.WjS. de overwinning zou behaiep want 't spel was nauwelijks eenige minuten aan den gang. of de L. Boys midvoor wis! zijn club de leiding te bezorgen 0—1. Even voor de rust wist Onderwater uit een vrije schoo gelijk te maken 1—1. Na de thee was L.D.W5. overwegend sterker maar de voor hoede zag geen kans om doelpunten te maken tot ongeveer een kwartier voor 1 einde. Toen wisten zij Dlotseling de goede richting te vinden en werd in no? geen 1) minuten de stand ongevoerd tot 51. Tot slot wist L. Boys in de laatste minuut een verdiend tegennunt te maken 52. Scheidsrechter De Boer leidde keurig. SPORTMAN H—D.S.O. III 7—0. Sportman H kampioen. Nu Sportman I kampioen was, wilde li Sportman n niet onderdoen en met 7-0 werd D.S.O. naar huis gestuurd en tevens ft het kampioenschap in 4 A bereikt. Al kort na het begin opent de rechts- binnen de score 10. De Sportman links- jV buiten verhoogt na een snelle ren de score jE tot 20 Voor de rust weet Sportman no? I eenmaal te doelpunten. Ruststand 30. I Na de rust een ware belegering van het I D.S.O.-doel en linksbinnen en midvoo: I brengen de stand op 50. Zelfs de Sport- man linksback weet een doelpunt te ma- I ken, waarop een der D.S.O.-achterspelers voor het zevende doelpunt zorgt. Scheidsrechter De Haan floot correct. SPORTMAN I—D.V.S IU 3—2. Sportman is kampioen. Boer een 32 overwinning op D.V.S. III heeft Sportman I beslag op het kampioen schap weten te leggen. Onder de goede leiding van scheidsrech ter Gordijn wordt er al dadelijk een flink tempo ingezet. Na circa een kwartier spe len, weer de Sportman-rechtsbinnen met een mooien kopbal zijn club de leiding te geven 10. De vreugde ls maar van korten duur, want spoedig maakt v. Weeren gelijk 1—1. Na de thee weet de D.V.S.-keeper, die in het nauw gebracht is, niets ?-Jers te doen dan in eigen doel te werken 1 -1. Fe) wordt verder gestreden en wederom maakt v Weeren met een listig kopbal letje gelijk. Na een mooien aanval maakt de Sportman-rechtsbuiten met een pracht- schot het winnende doelpunt 32. Indien D.V.S. de geheele competitie zoo had gespeeld, had zij een geduchten con current voor de eerste plaats geweest. SPORTMAN (Jun. B)— LEIDSCHE BOYS (Jun. B.) 0-0 In een gelijk opgaanden strijd zijn u« puntjes eerlijk gedeeld. Er werd niet ge doelpunt. Voor de rust was de Sportman- aanval iets gevaarlijker, doch het schot was zoek, zelfs een penalty werd naast ge schoten. Na de rust een overwicht van L Boys, doch de achterhoede, met de kleine Sportman-keeper aan het hoofd wist stand te houden. Het einde kwam met blanken stand. Scheidsrechter J. v. Deventer had het niet moeilijk. ALPHIA V—R. C. L. Ill 1—2. De withemden zijn direct iets méér aanvallend en een 02 voorsprong met de rust is het resultaat. De voorhoede der Alphlanen wordt zonder veel moeite door de Racing-defensie in bedwang gehouden Kort na den aanvang der tweede helft krijgt Alphia voor een zeer dubieus hands- geval een strafschop, die echter niet in een doelpunt wordt omgezet. Als Henzen op keurige wijze eenige AlDhianen passeert en inschiet, slaat een der Alphia-backs den bal uit het doel. De hiervoor toegekende penalty wordt te zacht genomen en Alphi3-keeper heeft hiermee weinig moeite Even voor tijd een vrijen tran tegen de Racing en van grooter. afstand wordt de bal in het net gekogeld (12), waarmee het einde komt van dezen door den heer Gressie goed geleiden wedstrijd. FIDES PACTA IU—WOUBRUGGE II 7—4. In een forsch gespeelden wedstrijd heb ben de Fides Pactanen de overwinning uit het vuur gesleept. Zij wonnen met 7—3, FIDES PACTA JUN—KATWIJK JUN. 1-® De laatste wedstrijd is door de Fides Pacta-Jun. gewonnen, waardoor zij met een punt achterstand op No. 1 als tweede zijn geëindigd.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14