IIP leidsc BP Om het voetbal-kampioenschap van Nederland. Kampioens-elftal van „Hillegom' 74,te Jaareanp Dinsdag 18 April 1933 No. 14 Het voornaamste Nieuws van heden. riiiiiiiiiiiiifiiMiiniiiiiiiuKoiuiitimiiiiKiiii BUREAU' NOORDEINDÖPLEIN LEIDEN TELEFOON DIR.en ADMIN. 2500 RED. 1507 IlillUtJUIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIttllMllllllllllltlltlUIUUII UMMIIIHlfi STORMVOGELS WINNEN VERDIEND MET 3-2. NA EEN 2—0 ACHTERSTAND. I* jOisteren is de kampioenscompetitie in gezet met den wedstrijd P.S.V.Stormvo gels rfeet debuut der Zuidelijken is niet bij- zinder gelukkig geweest, want de weste lijke kampioenen wisten den strijd met 3—2 te winnen een overwinning, welke wel zwaar bevochten, doch volkomen verdiend was. In de eerste helft vertoonde de wed strijd weinig krachtsverschil. In deze pe riode wist P.S.V. binnen een kwartier een 2—0 voorsprong te verkrijgen doch de Stormvogels, die over een beter samenspe lende voorhoede beschikten .wisten nog voor rust gelij k te maken. Aanvankelijk leek het er op dat het snel,- lere tempo der Zuidelijken den doorslag zou geven, doch spoedig bleek, dat de Eind- hovenaren te hard van stapel waren geloo- pen en dat ten slotte het betere technische spel der gasten zou beslissen. Dit kwam vooral in de tweede helft tot uiting, in welke periode het spel der IJmuidenaren in vele opzichten superieur was aan dat der Zuidelijke kampioenen. Stormvogels bleek toen veel sterker dan P.S.V. De achterhoe de van P.S.V. weerde zich kranig, maar kon niet verhinderen, dat Schoorl het der de en winnende doelpunt scoorde. In de Stormvogelsploeg viel vooral het spel van de linkervleugel De Waard Jr. en Groene- veld op. Als geheel seelde Stormvogels beter dan P.S.V., bij wie alleen Van der Broek goed schoot. De publieke belangstelling was groot; naar schatting waren er 8000 a 9000 toeschouwers aanwezig De opstelling der ploegen was als volgt: P.S.V.: Doel: Boumans; achter: Van Run dn Lanegger; midden: Van Eerd Hermens en Van Zeyl; voor: Van Strien, Hunting, Var. der Broek Van Kooyk en De Visser. Stormvogels: Doel: De Waard Sr.: ach- «r: Haak en Koster: midden: Feyen, rins en Van der Velde; voor: Van der teen, Groeneveld, Schoorl, Van Roode en Waard Jr. P.S.V. wint den toss en speelt met de on in den rug. Van Kooyk en Van dei- roek zetten reeds direct een goeden aan- al op, doch Koster weet Van Kooyk ten- lotte den bal te ontnemen. Het blijkt al- as. dat het samenspel van de Stormvogels oorhoede beter is dan dat van de Zuide lijke kampioenen. Het spel wordt uiterst spannend en gaat snel op en neer zonder dat er van 'n meer derheid sprake is. Als P.S.V. onverwachts in actie komt, zendt Hunting een schuiver is. die onder keeper E>e Waard door in 't doel terecht komt. Na 12 minuten heeft P.S.V. dus een 1—0 voorsprong. Het laat zich nu aanzien, dat de Zuide lijken door hun enthousiasme en hun snel heid gepaard met groot doorzettingsvermo gen den wedstrijd in hun voordeel zullen beslissen. Groeneveld krijgt de kans om den gelijkmaker te scoren, maar z'n schot vliegt rakelings langs. Een prachtige aanval van P.S.V. wordt opgezet, waarbij Van der Broek een voorzet geeft die door Van Strien onhoudbaar in het IJmuider doel wordt geschoten. Binnen het kwartier heeft P.S.V. dus met 20 de leiding. Door het verre opdringen der achterhoede van de Stormvogels krijgt PS.V. verschillende malen een kans om de score te verhoogen. Aan den anderen kant mist Groeneveld een opgelegde kans als Schoorl hem den bal voor de voeten legt. Het is uitstel van executie, want als even later De Waard hoog voor doel plaatst kopt Groeneveld den bal in doel. Boumans laat het leder uit zijn handen glippen en de achterstand is ver kleind tot 21. Groeneveld dribbelt op prachtige wijze door de middenlinie en de verdediging van Eindhoven heen. En we denken reeds den gelijkmaker te zien, doch het schot van den IJmuidenaar lijkt naar niets. In het veld levert deze speler intusschen uitstekend spel, het is jammer dat het schieten van Groeneveld totaal on voldoende is. Stormvogels wordt steeds ac tiever en het ziet ernaar uit dat de gelijk maker niet lang meer op zich zal laten wachten. Nog geen minuut voor de rust weet Groe neveld eindelijk met een kopbal uit een hoogen voorzet van De Waard gelijk te maken zoodat de stand met rust -22 is. Na de rust schiet Schoorl al direct na een voorzet van De Waard over. Dan suist een keihard schot van v. d. Broek vlak naast den paal. Aan de andere zijde schiet Schorel een schuiver in. die Boumans met groote moeite stopt. Als Van Kooyk dan de bal in het straf schopgebied met de handen bewerkt .krijgt Stormvogels een penalty te nemen. Hierbij schiet De Waard Jr. het leder echter over. Stormvogels wordt steeds sterker. Van Run en Lanegger moeten hun beste beentje voorzetten om aan de voortdurende san- vallen der gasten weerstand te bieden. Even wordt gestopt voor Van Zuyl, wiens voet geblesseerd is. Deze speler verlaat het veld om vervangen te worden door Psulis- sen. Na 21 minuten scoort Schorel uit een voorzet van v. d. Steen, zoodat de stand 23 in het voordeel der IJmuidenaren is. P.S.V. tracht nu den wedstrijd te forceeren doch Stormvogels nemen gedurende eeni- gen tijd een verdedigende houding aan en weet aan de krachtige aanvallen der Zuidelijken met succes weerstand te bieden. Tegen het einde komen de IJmuidena ren weer opzetten en opnieuw zijn zij in de meerderheid, doch in den stand komt geen verandering meer zoodat Stormvogels deze eerste kampioen^chapswedstrijd op verdiende wijze met 32 wint. KON. NED. VOETBALBOND. Uitslagen van gisteren. Afdceling 1, 1ste klasse: V.S.V.—Blauw Wit 33; Feyenoord—A.D.O. 20; Hermes D.V.S.—D.H.C. 4—3 2e klasse A: T.O.G.—Z.V.V. 2—3; Zeebur- giaV.V.A. 2—1: W.F C.—Kinheim 1—1. 2e klasse B: Alphen—B.F.C. 54; H.F.C. De Spartaan 22. Afdeeling II le, klasse: SpartaV.U.C. 32 2e klasse A: Steeds HoogerRF.C. 22: O.D.S.B.E.C. 8—0; H.V.V.—Neptunus 6—1, 2de klasse B: V.O.C.Fortuna 80; C. V.V.-V.DL. 2—0. 3de klasse A: L.F.C.B.M.T. 00; Sche- veningen—Rijswijk 63; Bodegraven Alphia 7—1. 3de klasse B: V.F.C.—Lugdunum 10; The Rising Hope—AS C. 111; MAAS Transvalia 04; R.V.C.Hoek v. Holland 5—2. 4de klasse A: S.V.CLeidsche Boys 42. 4de klasse C: LekkerkerkS.I.O.D. 83; GouderakMoordrecht 04; Schoonhoven DD.C. 0—0. Res. 3e klasse A: Quick IIIU.VS. II 2-2. Res. 3e klasse C: Alphia IIO,NA. II 1-1 Afdeeling TV, le klasse: Longa—Bleyer- heide 41. Afdeeling V, le klasse: FrieslandG.V. A.V. 65; AlcidesLeeuwarden 22; Ve- locitasSneek 33; AchillesFrisia 41. LEIDSCHE VOETBALBOND. Zondag 2e klasse A: L.D.W.S. II Leidsche Boys II 52. 2e klasse B.: Sportman ID.V.S. III 32 3e klasse A.: Alphen VLugdunum V 62, L.D.W.S. niLeidsche Boys III 5—0. 3e klasse B.Alphia VR.CL. Ill 12. 4e klasse A.: U.V.S. VII—Lugdunum VII 3—2. 4e klasse B.: Lugdunum VIIIU.V.S. VIII 4—0. Jun. C.: L.FC. (C.)—U.V.S. (c.) 7—1; Sportman (b)Leidsche Boys (b.) 00. Maandag 2e klasse B.Alphen IVLugdunum IV 2—2. 3e klasse A.: L.F.C. IV—A.S.C. IV 3—0. 4e klasse A.: Sportman IID.S.O. III 70: Alphen VIZuidwyck II 91. Van Overal. Stormvogels heeft het toumooi om het landskampioenschap uitstekend ingezet door in Eindhoven met 32 te winnen van P.S.V. De thuisclub stond al spoedig met 20 vóór doch de betere techniek van de IJmuidenaren heeft tenslotte den door slag gegeven! In de eerste klasse van afdeeling I heeft Blauw Wit het tegen V.S.V. niet verder kunnen brengen dan tot een draw (3—3). Zij heeft nu 11 punten uit 17 wedstrijden en kan dus ZF.C. (dat 14 punten heeft) met meer bereiken. Derhalve moeten de Zebra's degradatie-wedstrijden spelen te gen H.F.C. en de kampioen van de tweede klasse B. Wie dat zal zijn is nog niet be kend. Zeeburgia won gisteren haar laatsten wedstrijd, doch Kinheim speelde gelijk te gen W. F. C. en daardoor eindigden Zee burgia en Kinheim precies gelük Zij spelen Zondag een beslissingswedstrijd op het Haarlem-terrein. In de 2e klasse B. won Alphen met 54 van B F.C. De Alphenaren eindigen hier door op de vijfde plaats achter H.F.C., D. W.S.. Velox en Bloemendaal. Een fraaie prestatie. In de 3e klasse verloor Hillinen op een zeer moeilijk te bespelen terrein met 5—0 van S.D.Wdat echter definitief hekke- sluiter is. In de tweede afdeeling moeten H.V.V. en O.D.S. Zondag op het V.U.C.-terrein te Den Haag een beslissingswedstrijd spelen om het kampioenschap hunner tweede klasseafdeeling. Zij wonnen gisteren belde, respectievelijk met 61 van Neptunus en met 80 van B.E.C., zoodat zij precies ge lijk zijn geëindigd. Voor de 3e klasse A verloor BM.T. een kostbaar punt in den wedstrijd aan den Haagweg tegen L.F.C. Onze stadgenooten speelden gelijk, 00, maar hadden een kleine zege verdiend. B.M.T. heeft nu 28 punten tegen Scheveningen (dat van Rijs wijk won) 29. En beide hebben nog slechts één wedstrijd te spelen. Waarschijnlijk wordt Scheveningen dus kampioen! L.F.C. bezet de derde plaats met 20 pnt. uit 17 wedstrijden. Alleen U.V.S. (met 19 punten uit 17 wedstrijden) kan haar nog verdrijven. Bodegraven klom naar de zesde plaats (15 pnt. uit 17 wedstrijden) door een schitterende 71 zege op Alphia. De Oranje-witten staan dus nog altijd 3 pun ten voor op Rijswijk. Beide clubs hebben nog twee wedstrijden te spelen. In de 3e klasse B verloor Lugdunum on verdiend met 10 van V.F.Cterwijl A.S.Cenfin, men zie den uitslag. De 4e klasse A bracht een 42 nederlaag van Leidsche Boys tegen S.V.C., terwijl Alphia n in de res. 3e klasse C haar plaatsgenoote, Alphen II. een goeden dienst bewees door O.N.A. II een gelijk spel af te dwingen. Alphen II staat nu dus één punt vóór op Ona. In het Noorden heeft zoowel Alcides als Sneek een puntje veroverd, waardoor Friesland degradatie-wedstrijden moet spelen tegen F.V.C. en Muntendam. ZWEMMEN. DE WEDSTRIJDEN TE KOPENHAGEN. NEDERLAND WINT VAN DENEMARKEN. Corry Laddé vestigt een nieuw Europeesch record. **iSr^y,Vcr' 'lel eiItal van Hillegom". dat kampioen is geworden van de 4e klasse A afdeeling II. staande van links naar rechts: L. van Beek, P- van Vuuren. F. van der Huist, W. van der Loo, G. van Koten, S. van der Hulst, J. Verschoor, J. v. d. Loo. Zittende: F. van der Loo, J. van Dijt N. Duijzer. R. B. F—STUCADOORS. Morgenmiddag te 5 uur speelt het Per soneel van de Rotterd. Broodfabriek te gen de Stucadoors op het Sportman- terrein. Corry Laddé. Onder zeer groote belangstelling wer den Zondagavond de Deensch-Nederland- sche zwemwedstrijden te Kopenhagen voortgezet. De wedstrijden hadden een zeer spannend verloop en brachten tal van successen voor onze zwemsters en zwem mers. Corry Laddé slaagde er in op de 200 M. vrije slag een nieuw record op haar naam te vestigen door dezen afstand te zwemmen in 2 min. 40 sec., hetgeen een nieuw Europeesch record is. De uitslagen der wedstrijden luiden als volgt: 200 M. vrije slag dames: 1. Corry Laddé (Nederland) 2 min. 40 sec. (nieuw Euro peesch record): 2. Puck Oversloot (Ncd.), 2 min. 41.5 sec.; 3. Lilly Andersen (Dene marken) 2 min. 51 sec. 100 M. vrije slag heeren: Deze wedstrijd bleef onbeslist. Onze landgenoot Schcffer zwom tegen Jorgen Jörgensen. Belden leg den den afstand in 1.04 min. af. Schoonspringen heeren: 1. Stotijn (Ned.) 412 punten; 2. Karl Larsen (Denemarken) 402.7 punten. 200 M. schoolslag dames: 1. Jenny Kas- tein 3 min. 10.8 sec.; 2. Else Jacobsen, 3 min. 11.1 sec. 100 M. rugzwemmen dames: 1. Puck Oversloot 1 min. 27.5 sec.; 2. Lilly Ander sen, 1 min. 28,9 sec. 100 M. schoolslag heeren: I. Malmström (Denemarken), 1 min. 22 3 sec.; 2. Kor- pershoek (Nederland) 1 min. 22.5 sec. Schoonspringen dames: 1. Truus Klap wijk (Nederland). 206 punten; 2. Inger Kragh (Denemarken), 196 p 100 M. rugzwemmen heeren: 1. Schef- fer (Nederland), 1 min. 21.2 sec.; 2. John Kristensen (DenemarkenI, 1 min. 21.8 sec. 3 x 33 1/3 M. wisselslag estafette: 1. Nederland 1 min. 10.7 sec. 2 Denemarken 1 min. 12.3 sec. De totaal uitslag van Zon dagavond was Nederland 16'/: punt, De nemarken 10'/2 punt. De totale uitslag van den wedstrijd De nemarkenNederland bracht een over winning voor onze landgenooten met in totaal 28'/: punt tegen 22'/: punt voor de Denen. Onze zwemsters en zwemmers zijn gis teren per vliegtuig van Kopenhagen naar Amsterdam teruggekeerd. V. F. C.—LUGDUNUM 1—0. Schotlooze Leidsche voorhoede De laatste uitwedstrijd der Leidsche groenwitten is in een kleine doch onver diende nederlaag geëindigd. De Leidenaars die met 5 invallers uitkwamen speelden voor wat ze waard waren, doch het geluk was niet aan hun zijde, terwijl de Vlaar- dingsche achterhoede zeer wel voor haar taak berekend was. Over het spelverloop het volgende: Precies halt 3 laat scheids rechter Boekaar beginnen. Het eerste be gin is voor de thuisclub, doch keeper v. d. Berg heeft er zin in en redt tweemaal ach tereen subliem. Dan is het de beurt aan Lugd en bij een hooge voorzet van Ver mond brengt de bovenlat redding als de keeper reeds gepasseerd is. Dan een goede V.F.C.-aanval, invaller Verver kan den snellen rechtbinnen niet houden en na een klein misverstand tusschen keeper en back weet van der Lugt den keeper met een hard schot te passeeren. '10). Niet ontmoedigd tijgt groen-wit ten aanval doch zoowel de Roo als v. Weerlee zoeken het doel te hoog. Na de rust heeft Lugd. haar elftal gewijzigd, terwijl keeper v. d. Berg door P. v. Staden is vervangen. Met wind mede is Lugd. nu steeds in den aan val en de goede V.F.C.-keeper heeft han den vol werk. De Leidenaren zijn niet voor het doel der geelzwarten weg te slaan en eindelijk maakt de midvoor met een hard schot gelijk, wegens off-side wordt het doelpunt echter niet toegekend. De tijd verstrijkt snel en Lugd. probeert tevergeefs gelijk te maken. Het einde komt met on- veranderden stand. De eerste wedstrijd om het nationale voetbal-kampioensehap; P. S. V. met 32 door Stormvogels geslagen. De Zwaluwen verloren met 31 van Grasshoppers. De K.N.VB.-competitie: overwinningen van Alphen en Bodegraven; nederlagen van Lugdunum, A.S.C. en Hillinen: gelijk spel van L. F. C. tegen B. M. T. De wielerwedstrijden te Rijswijk: Gior- getti won aehter groote motoren. Bij de intern, zwemwedstrijden tc Ko penhagen verbeterde mej. Corrie Laddé het Europeesch record 200 M. vrije slag. ZWALUWEN—GRASSHOPPERS 1—3. Beter spel der Zwitsers. De belangstelling voor dezen wedstrijd, Paasch-Maandag op Houtrust gespeeld, was zoo groot, dat reeds lang voor het aan- vangsuur de goedkoopere rangen uitver kocht waren. De teleurgestelden hebben niet veel gemist. De Zwitsers begonnen erg kalm, maar allengs lieten zij zien, dat hun balcontrole, snelheid en spelbegrlp ver boven die der Zwaluwen stonden. Be halve van Heel, Weber en Breitner speelde de rest der ploeg uiterst matig. Lagendaal begon niet slecht, maakte zelfs het eenlge doelpunt der rood getruiden, maar al lengs deelde ook hij in de algemeene ma laise. De opstelling der Zwaluwen was ge wijzigd en daardoor ook verzwakt. Zij luidde aldus: van Male; Weber en Lcly- veld; van Maren, van Heel en Breitner; Westdijk (Xerxes), Vente, Lagendaal, Duinhouwer en de Korte (A.D.O.) De Zwaluwen begonnen pittig, zoo dat het er inderdaad naar uitzag, dat de Grasshoppers die hun vierden wedstrijd in successie speelden (sedert Goeden Vrij dag) er zeer weinig van terecht zouden brengen.. Na aardig samenspel van den rechterwing kreeg Lagendaal den bal toe gespeeld van Vente. zoodat hij pal voor het doel vrij staande den bal maar voor het intrappen had. 10. De Zwitsers gingen toen echter beter combineeren en zagen inderdaad kans spoedig gelijk te maken, maar de maker stond buitenspel. Eerst in de 23ste minuut kwam de echte gelijkmaker, toen de rechtsbuiten na een prachtige ren Lely- veld ver achter zich liet en met een ma gistraal keihard schot van Male geen kans gaf. (1—1). Onze middenlinie bleef de voorhoede actief steunen. Van Heel had weer pracht- momenten, maar onze vleugelspelers wa ren te sloom. En het middentrio liep elkaar vaak in den weg. De Zwitsersche verde diging was trouwens subliem. Rust 11. In de tweede helft hadden de Zwitsers hun opstelling gewijzigd. Vergissen wij ons niet de pers werd heel slecht ingelicht dan waren zelfs eenige spelers vervan gen. Thans werd door de bezoekers veel beter gespeeld. Gevaarlijker, mooi opge zette aanvallen, brachten onze verdediging herhaaldelijk in actie, waarbij Weber in de meeste gevallen succesvol uit den strijd trad, terwijl Lelyveld er al zeer weinig van terecht bracht. Het. spel werd harder. Na prachtig samenspel stopte van Male den bal achter de doellijn, zoodat 20 minuten na de hervatting de Grasshoppers de lei ding namen 1—2. Zij bleven sterker, om 19 minuten later den voorsprong te ver- grooten. 13. De Zwaluwenploeg bleek uitgespeeld. Nog tweemaal werd van Male geoasseerd, maar telkens was tevoren voor buitenspel gefloten. Tenslotte boekten de Grasshoppers een welverdiende 3—1 over winning. o ALPHIA II—O.N.A. II 1—1. Deze uitslag heeft niet de juiste ver houding weergegeven. Alphia was bijna den geheelen wedstrijd beduidend sterker, doch wist dit overwicht niet in doelpunten tot uitdrukking te brengen, mede wel door het stoer verdedigende werk van den Goudschen doelman die bij tal van hachelijke momenten robust ingreep en doelpunten wist te voorkomen. Onder leiding van scheidsrechter Graafmans wordt te twee uur aangevangen. Het be gin kenmerkt zich aan belde zijden door een onbenullig heen en weer getrap. waar bij van samenspel maar weinig te vinden is. Alphia blijkt zich weldra te herstellen en forceert enkele aanvallen, waarbij voor- loopig succes uitblijft. Het laat zich in tusschen aanzien dat doelpunten niet zul len uitblijven Bij een aanval van Alphia passeert Bouthoorn de O.N.A.-verdediging en schiet keurig in. 10. De thuisclub heeft daarna pech wanneer bij het nemen eener penalty Hoogenes den bal in kee pers handen schiet. De bezoekers nemen spel nu eenigen tijd in handen en hun aanvallen zijn niet zonder gevaar. De Alphia verdediging weet echter door tijdig ingrijpen doelpunten te voorkomen, zoodat met ongewijzigden stand de rust aan breekt. Na de thee is het spel nauwelijks eenige minuten oud of de bezoekers weten uit een vrije schop, die hen wordt toegewezen, den gelijkmaker te scoren. Alphia gaat thans uit een ander vaatje tappen en neemt het spel gedurende het verdere verloop bijna geheel in handen. De druk op het O.N.A.-doel wordt steeds zwaarder doch dank zij de latten en het kranig werk van den O.N.A.-keeper blij ven doelpunten uit en komt het einde met gelijken stand.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 13