I LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 18 April 1933 KERK- EN SCH00LN1EUWS. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. ked herv kerk. Beroepen: Te St. Pancras, G. J. G. de Bel te Warmond. Aangenomen: Naar 'sHeer Arendskerke, C v d. Waa, te Biggekerke. Bedankt Voor Tienhoven en voor Buik sloot Jac. Treffers te Marken. Voor Ros winkel (toez). H. B. Spijkerboer te Gaast en Terwoude. Voor Rouveen, N. War- moltz Jr. te Garderen. GER. KERKEN. Aangenomen. Naar Ouderkerk a. d. Am- stelF A. C. van Noot, cand.-hulppr. te Arnhem CBR. GEREF KERK. Bedankt. Voor den Haag-West P. de Smit te Utrecht. VEREENIGING VAN HOOFDEN VAN SCHOLEN. I Algemeene vergadering te Utrecht. ■••Deze vereeniging vergaderde te Utrecht onder leiding van den heer A. J. van Gocthem, uit Amsterdam. In bespreking kwam allereerst 'n voor stel van het hoofdbestuur om zich uit te spreken over invoering van handenarbeid óp de school. Onderwijs in handenarbeid, te geven door den klasse-onderwijzer, werd gewenscht geacht. Aangenomen werden twee aanvullingen van de afdeeling Groningen nl. dat slechts een beperkt aantal leerlingen (ten hoogste 20) tegelijkertijd dit onderwijs zal kunnen ontvangen en dat het geen uren mag ont trekken aan andere vakken. Het gemeentebestuur van Utrecht heeft daarna de deelnemers aan de vergadering in de H. Michielskapel van den Domtoren ontvangen. In de voortgezette vergadering is ten aanzien van een voorstel van de afdeeling Haarlem om na te gaan, welke middelen, w.o. in de eerste plaats wijzigingen in de wettelijke regeling van het lager onderwijs noodig zijn, om in de huidige gebreken verbetering te brengen, besloten, dat de voorstellende afdeeling, na bestudeering van de plannen der reorganisatiecommis sie-Utrecht, zich ter zake nader met het hoofdbestuur zal verstaan. Het voorstel van de afdeeling Gronin gen, luidende om de lijsten van bij voor keur benoembare onderwijzers en onder wijzeressen, zooals die in eenige groote plaatsen van ons land toepassing vinden, af te schaffen, gaf aanleiding tot eenige gedaehtenwissellng. Over het algemeen was men van meening, dat, zooals nu die toepassing in sommige plaatsen geschiedt, het niet langer kan gaan. Vooral de toe passing te Amsterdam werd gelaakt. De vergadering vereenigde zich tenslotte met ditivoorstel; alleen de afdeelingen Delft en Botterdam waren er tegen. Op voorstel van de afdeeling Den Haag werp besloten dat het hoofdbestuur de kwestie, welke rechten en plichten de hoofden van scholen hebben bij opheffing van hun betrekking zoo spoedig mogelijk z|l behandelen. JOver het vraagstuk der plaatsvervan ging, was een rapport uitgebracht. iDe heer P H. Cremer te Groningen, lid van het hoofdbestuur, lichtte dit rapport en het voorstel van het hoofdbestuur te dien aanzien, toe. IDe vergadering vereenigde zich met de Conclusies van het rapport, waardoor is uitgesproken, dat een afdoende regeling der plaatsvervanging urgent is: dat als reservekracht aan elke school van vol doende grootte een geroutineerd onder wijzer noodig is; dat uniformiteit in de belooning van reservepersoneel gewenscht is; dat voor groote scholen (1214 klas sen) en voor scholen, waaraan behoefte daartaan word gevoeld, intreding van het air.bulantisme gewenscht is; dat als het hoofd der school niet ambulant is. door een reservekracht van 2 scholen van de zelfde scholen (6 tot 7 klassen) noodza kelijk is; dat voor kleine scholen het aan beveling verdient dat de rijksinspectie een lijst bijhoudt van beschikbare plaatsver vangers I Met algemeene stemmen hechtte de ver gadering verder haar goedkeuring aan een voorstel van de afdeeling Rotterdam, Waarbij het hoofdbestuur werd opgedragen Joo spoedig mogelijk bij den minister aan te dringen op herziening van zijn stand- ■int. Een motie werd aangenomen, waarin de Vereeniging het betreurt, dat de regeering 1 ten. regeling van ziekteverlof voor onder- Wijzers nog steeds heeft uitgesteld en er op aandringt, dat de regeering alsnog op •erten termijn voor hen een gelijkluidende tec-cling als voor de ambtenaren geldt, zal ■fkondlgen. benevens een motie naar aan leiding van de saiariskorting. waarin de vergadering vaststelt dat de salarissen der pooiden van scholen thans tot een zoo danig laag peil zijn gedaald, dat zij beslist onvoldoende moeten worden geacht en niet in overeenstemming met hun wettelijke en maatschappelijke verantwoordelijke po- ?«itic. I De vergadering acht derhalve herziening [vsn het bezoldigingsbesluit gewenscht en .een afzonderlijke salarisregeling voor 'hoofden van scholen, met Dlaatsing in een jhcogere schaal, noodzakelijk. Tenslotte werd een motie aangenomen, waarin de vergadering, kennis genomen nebbende van de sobere wijze, waarop sommige gemeentebesturen hebben ge meend. de Willem de Zwiiger-herdenking •jvoor de openbare scholen te moeten rege len of zich geheel daarvan te onthouden. overtuigd, dat de openbare school als overheidsschool in de eerste plaats in deze huldiging behoort te worden betrokken, om den grondlegger van onzen staat, den vormer onzer nationale eenheid en den verdediger van de gewetensvrijheid te ee-en, ten zeerste de houding dier Gemeente besturen betreurt, waardoor h.i. de belan gen van de openbare school worden ge schaad. Denkt morgen om de Woensdag collecte van het Crisis-Comité! KATWIJK AAN ZEE. Bidstond voor de visscherij. De bidstond voor de visscherij zal in de Herv. Kerken alhier in de avondgodsdienst oefening van Zondag 30 April gehouden worden. Naar wij vernemen worden, in ver band met een binnenkort in te voeren late avondpostverzending te bijbussen reeds thans tusscben 21 u 15 en 21 u 40 gelicht, terwijl de vroege morgenlichting wordt opgeheven. Eveneens wordt opgeheven de lichting der bijbussen op Zon- en feestdagen, doch daar tegenover staat een vroege morgen lichting des Maandags en daags na een teestdag. De politie heeft tegen een drietal jongens proces-verbaal opgemaakt, die bloemen weghaalden uit een land bij het Zeehospitium. J. v. E. uit Rijnsburg deed bij de politie aangifte, dat bij op den Boulevard door een persoon is mishandeld, die onder den invloed van sterken drank verkeerde. NOORDWIJKERHOUT. Felle brand. Hedenmorgen 8 uur brak een felle brand uit op de kapitale bouwmanswoning „Duin en Vaart" van den heer D. War merdam. De woning met rieten dak was binnen een half uur totaal afgebrand. Woning en inboedel waren niet verzekerd. De brand greep zoo snel om zich heen, dat de brandweer geen dienst meer kon doen RIJNSBURG. Hervormde Geref. Staatspartij. De afdeeling Rijnsburg van de Hervormd Gereformeerde Staatspartij hield in de zaal achter het Weeshuis alhier een open bare vergadering, waarin als spreker optrad ds. A. G. G. den Hertog uit Rotterdam, met het onderwerp „Christe lijke Staatkunde". Van de geboden gelegenheid tot het stellen van vragen, maakte een tweetal aanwezigen gebruik; zij ontvingen een breedvoerig antwoord op hun vragen. A.R. Propagandaclub. In een door de A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" alhier gehouden vergadering, waarin als spreker optrad de heer R. A. den Ouden van 's Gravenhage, is besloten tot oprichting van een Propa- ganda-club. SASSENHEIM. Brand in „Ter Leede". Eenige Amsterdammers, vermoeid van een fietstocht langs dë bollenvelden, gingen in de buitenplaats Ter Leede rusten. Na tuurlijk moest er gerookt worden, met het gevolg dat het droge gras in brand vloog. Hoewel spoedig hulp aanwezig was en met zand het vuur gestuit werd, brandde een groote uitgestrektheid af. Ook het struikgewas heeft geleden. LISSE. Onze plaatsgenoot W. Montagne slaagde voor het eindexamen der R.T.W.S, alhier. VEUR. Gecombineerde Raad. Onder voorzitterschap van burgemeester Keyzer kwamen de raden van Stompwijk en Veur in gec openbare zitting bijeen. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige gec. zitting wer den onveranderd goedgekeurd. Ingekomen was het proces-verbaal kas opname van den boekhouder-kassier van de lichtbedrijven. vergezeld van het rap port van het verificatiebureau van de Ver. van Ned. Gemeenten, welke voor kennis geving werden aangenomen. Aangeboden werd de jaarrekening en de jaarverslagen 1932 van de lichtbedrijven en benoemd de commissie van onderzoek hiervan. De voorzitter wil als z ijn persoonlijke meening naar voren brengen dat het hem gewenscht voorkomt dat deze en ook an dere commissies kleiner worden samenge steld. Thans bestaat deze commissie uit 10 leden, dit is bijna de helft van de beide raden en daardoor een raad op zichzelf. De heer Bloemheuvel is tegen beperking hiervan. Echter is gewenscht dat een beter contact ontstaat tusschen de leden en hij die de vergaderingen van deze commissie uitschrijft. De heer Borst vindt het voorstel zeer sympathiek, de groote commissies werken remmend, laat de raad een uitspraak doen dan zijn we er af. De voorzitter zegt dat in andere gemeen ten deze commissies bestaan uit 3 leden. De heer Wiilemsen wil eerst een en an der in zijn fractie bespreken. De voorzitter is bereid deze zaak aan te houden tot de begrooting De heer De Lange is bang voor staking van stemmen in de commissies. De heer Wiilemsen: Er zit veel meer aan vast. De R.-K fractie verliest dan haar meerderheid in deze commissie. De heer Borst: Juist; ..dit meer aan vastzitten" noopt mij om een beslissing van de raden te vragen. Besloten wordt de commissie te doen be staan uit 3 leden van Stompwijk en 3 le den uit Veur. Tegen stemden de heeren Bloemheuvel, Wiilemsen en Mooyman van Stompwijk en de heeren Schrader. Raaphorst. Zuidwyk. en Van Veen van Veur. Tot leden van de commissie werden ge kozen voor Stompwijk de heeren Vink. Bloemheuvel en Wiilemsen. voor Veur de heeren Schrader Borst en Zuidwyk. Voorstel tot wijziging verordening tarief en voorwaarden gas- en electriciteitlevering en vaststelling vastrechttarief. De voorzitter deelt mede dat de commis sie van behcr heeft de regeling niet aan genomen omdat er niet inzat wat 5r„we. moest Inzitten, het werk is teleurstellend geweest De heer Bloemheuvel sluit zich aan bij den heer De Koning voor wat betreft het door den heer Wiilemsen geleverde werk; echter ook thans gaan de grootgebruikers met de voordeelen op den loop en heeft het voor de arbeiders weinig nut. De neer Borst: Het is ma. melken van het potje in het pannetje. Als wij de men- schen lokken om hen volgend Jaar weer te zeggen het gaat niet meer dan doet hi] er niet aan mee De heer Bloemheuvel doet niet goed alleen te spreken van arbeiders. De middenstanders staan momenteel op dezelfde lijn als de arbeiders. De voorzitter: Als wij een Jaar met dit tarief hebben gewerkt en het gaat, dan kunnen wij komen met een tariefsverla ging. De heer De Lange had verwacht dat de heer Wiilemsen als deskundige iets beters had gebracht. De heer Schrader: Het blijkt dat de be langen van Veur en Stompwijk niet gelijk zijn. voor Stompwijk is het tarief niets, voor Veur wel deze laatste moest echter hebben een oppervlakte tarief als zijnde geen platelandsgemeente. De voorzitter zou niet graag een opper vlakte tarief invoeren, verschillende deelen van Veur leenen zich daarvoor niet. Z.hst. werd hierna het voorstel aange nomen. Z.hst. werd aangenomen een voorstel tot het verstrekken van kindertoeslagen aan de ambtenaren van de lichtbedrijven Voorstel tot verstrekking van een cre- diet van f.50 ten behoeve van de herden king van het 4e eeuwfeest van Prins Wil lem van Oranje. De heer Bloemheuvel begrijpt niet dat B en W. welke uit bezuiniging de post schoolreisjes hebben geschrapt (dank zij de oudercommissie krijgt Veur toch een bedrag voor schoolreisjes) thans zoo royaal zijn. De gelden hadden beter besteed kun nen worden voor een Paaschuitkeering aan de werkloozen. De voorzitter: De bedoeling is de kinde ren een speldje te geven benevens hen die aan de zanghulde mede doen een versna pering; het geldt bovendien een hulde aan het gezag en aan Oranje. De heer Borst: Het is bovendien een hulde aan den grondlegger van onze Nat. vrijheid. De heer Raaphorst zal voorstemmen daar het een kinderfeest is: echter had hij van den heer Bloemheuvel verwacht dat deze zou gekomen zijn met een voorstel voor een Paaschuitkeering aan de werk loozen. Het voorstel werd hierna met de stem van den heer Bloemheuvel tegen, aange nomen. VEUR—LEIDSCHENDAM Gedurende Maart is door de Kerk voogdij der Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f. 163.101/2. VOORHOUT Door onvoorziene omstandigheden kan de ingebruikneming van het nieuwe orgei niet geschieden op Woensdag 19 April a.s. doch zal plaats vinden op Woensdag 26 April a.s. WARMOND. GEMEENTERAAD. Benoemingen De steunregeling. Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar hield cie Raad dezer ge meente een voltallige bijeenkomst. Wegens verlof van den secretaris werden de no tulen der vorige bijeenkomst aangehou den. Nadat de voorzitter had geopend, deelde hij mede, dat de navolgende stuk ken waren binnengekomen: schrijven van Ged. Staten dat de tijdelijke korting van 5'/o op de vergoeding voor de leden van den Raad alhier is goedgekeurd. Schrijven van Prof. J. N. Niekel, hou dende bericht dat hij zijn benoeming als lid der Commissie tot wering van scnool- verzuim en als lid der Lager Onderwijs commissie aanneemt. Vervolgens komt aan de orde: benoeming van een hoofd der O. L. School alhier. De voorzitter zegi, dat om aanspraak te kunnen maken op Rjks- subsidie, in de vacature van Hoofd der School moet worden voorzien door de be noeming van een wachtgelder. Als zooda nig is door den inspecteur van het L. O. te Leiden voorgedragen de heer W. Ouburg voorheen hoofd der O. L. School te Jaars veld, thans tijdelijk werkzaam aan een O. L. school voor gewoon lager onderwijs te Leiden en wonende te Voorburg. Op voorstel van den voorzitter wordt overge gaan in geheime zitting. Na heropening der vergadering wordt tot stemming over- 1 gegaan en de heer W. Ouburg met alg. st. tot hoofd der O. L. School benoemd. Komt in behandeling: benoem.ng van een correspondent der arbeidsbemiddeling en een secretaris der werkloozen-commis- sie welke beide functies gecombineerd zijn. De te dezer zake door B. en W. aan den Raad overgelegde voordracht luidt als volgt: 1. J. H. Haverkort, administrateur van het Waterleidingbedrijf. 2. C. J. M. J. Machen. 3. A. A. van Gils. Na stemming bleek dat met alg. st. was gekozen de heer I J. H. Haverkort en zulks met ingang van 1 Mei a.s. Conform de in de vorige vergadering door den Burgemeester gedane toezegging kwam opnieuw aan de orde de veriiooging van den steunnorm voor werkloozen. Het i prae-advies van B. en W. luidde de thans geldende steunregeling te handhaven, zooals die laatstelijk in Uwe vergadering gewijzigd is, met dien verstande, dat in j artikelen 16 en 18 van genoemde regeling de woorden „beneden den leeftijd van 15 jaar" vervallen, waardoor dus voor alle 1 inwonende kinderen tot een maximum van 7 kinderen toeslag verleend zal kun- nen worden. In verband met het verwij zen naar de gemeente Sassenheim. alszou de steunnorm daar hooger zijn dan in deze gemeente hebben B. en W., aldus het prae-advies, ook een onderzoek ingesteld in de gemeenten Oegstgeest en Rijnsburg. Beide regelingen zijn beduidend lager dan die van deze gemeente en vooral van eerstgenoemde gemeente mag wotden aangenomen dat de levenstandaard daar niet lager is dan in Warmond. Verder zijn er hier in Warmond, voor zoover bexend, geen werkgevers aangesloten bij het col lectief contract. De heer Weyers is zeer zeker B. en W. dankbaar dat zij aan zijn in de vorige vergadering gemaakte bemer kingen inzake de steunregeling eeuigszlns zijn tegemoet gekomen, maar ten volle be- RECLAME. Wanneer de fanden t door fabak een geelachtigen aan- ze met ODOL-tandpasfa. cy een geeiacnngen o. '"*5^i slag krijgen, poetst 1 Ij dan eenvoudig Tube 35 cent Groote Tube 60 cent 9385 vredigd heeft deze regeling hem niet. Met klem dringt hij er op aan de zaak nog eens aandachtig na te gaan en te z.en of I nog geen verbetering kan worden aange bracht. Zonder h. st. wordt besloten de door B. en W. voorgestelde veiandenng in J de steunregeling aan te brengen. Goedge keurd worden eenige wijzigingen met be trekking tot de begrooting 1932 en i933. Bij de gebruikelijke rondvraag drong de heer Heitlager er op aan dat spoedig met de verbetering van den Warmonderdam- schenweg zou worden begonnen zulks met het oog op werkverschaffing. De voorzit- ter zegt dat te dezer zake druk wordt on derhandeld met het Ministerie van Bin- nenlandsche Zaken teneinde een subsidie in deze kosten te verkrijgen. Nog zou de heer Heitlager gaarne zien dat thans eens werd overgegaan tot uitvoering van de I plannen met betrekking tot de verbete ring van de O. L. School, daar de toestand zooals deze thans is niet bestendigd kan blijven. De voorzitter zegt toe deze zaak spoedig aan de orde te zullen stellen. Ook zou de heer Heitlager gaarne zien dat politietoezicht werd uitgeoefend op de leegstaande huizen van den heer H. Rut gers langs den Heerenweg. waar de ge meente hypotheek op heeft, daar de tui nen dezer huizen worden gebiuikt als openbare speelplaats, zoodat de nieuwe huurders straks voor groote onkosten zul len komen te zitten. De voorz. zegt toe de noodlge maatregelen te treffen om her haling te voorkomen. De heer Brecdijk zegt dat de Doprsstraat meermalen bezoe deld wordt door bananenschillen en an dere ingrediënten. De voorzitter zegt toe hiervan de politie in kennis te stellen op dat kan worden toegezien dat hieraan niet meer gezondigd wordt. Nadat de heer Weyers nog een lans gebroken had voor de groote gezinnen met betrekking van de door deze gezinnen verschuldigde kosten van abonnement voor drinkwatervoorzie ning, alsmede een steunregeling haa be pleit voor de kleine kweekers welke belde problemen volgens den Voorzitter de volle aandacht hadden van B. en W.. werd de vergadering gesloten. BODEGRAVEN Burgerlijke Stand. Geboren: Lambertus. z. v. A. v. d. Boon en G Portengen Hendricus Antonius Josephus z. v. J. A. van Diemen en J. C. Zwanenburg. Ondertrouwd: G. J. v. Veldhuijzen 28 J. en J. M. Vollering 25 J. Getrouwd: T. Boelen 24 j. en M. J. Dort- land 23 J. G. Vink 32 j. en J. C. Amers- loort 2 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. W. J. Wolf en gezin, ern. pred. v. Renkum. Vertrokken: M. Tangmann. dienstbode, n. Duitschland M. v. d, Waalj smid n. Haarlemmermeer W. E. Agerof o.nder- wijzeres n. Wassenaar J. E. van Els- wijk en gezin landarbeider n. Zwammer- dam J. Koetster dienstbode n Riet veld L. ten Hoeve bloemistknecht, n. Ridderkerk (Slikkerveer) J M Scheer, z.b. naar Nieuwkoop J. M. A. Alkemade. en gezin, landarbeider n. Zwammerdam. Arbeidsbemiddeling. Als werkloos staan ingeschreven: 21 landarbeiders 1,7 bouwvakarbeiders 3 grondwerkers. 27 losse werklieden 14 fa brieksarbeiders 2 electrlclens. 2 schilders. 10 pakhuisknechts. 1 chauffeur 1 smid. 9 schlpners 1 rlnkelbedlenlde. Inlichtingen aan werkgevers worden gaarne verstrekt. Gevonden voorwerpen. Een gouden oorbel met steentje, en een rijwielbelas- tlngmerk. Inlichtingen aan de politiepost op Maan dag. HAZERSWOUDE Het Crisis-Comité. De maandelijksche crisis-collecte welke langs de huizen der Ingezetenen gehouden wordt heeft opgebracht f. 139.53'/! bene vens 1 bon van 1 gulden voor manufac turen en 1 bon voor kruidenierswaren. Het comité heeft besloten voorloopig haar inzamelingen te staken, daar de zomer aanstaande is en men in de hoop leeft dat leder door werk in de behoef ten van hen en de zijnen kan vooizlen. Waar evenwel beslist noodig, blijft het comité hulp verleenen, terwijl giften daar voor heel welkom zullen zijn. WASSENAAR. Loop der bevolking. Gevestigd: Pb. van Kempen, uit Den Haag, Kerkehout 19; J. L. M. van Kempen, I idem, idem: S. Kohlhofer, uit Den Haag, Rijksstraatweg 494; J. M. v. d. Vlekkert. uit Coevorden, Jacobastraat 2; A. Ooster man, uit Hervest ,van Calcarlaan 19; K. Kuhn, uit Gladbeck .Schouwweg 57 b; F. Rogos, uit Bottrop, Gr. Hoefijzerlaan 25; G. Huiken, uit Hüls, Oranjelaan 9; A. Kramer, uit Hervest, van Zuijlen van Nije- veltstraat 59; E. J. W. M. Goossens en vr., uit Rotterdam, Houtlaan 5; P. H. van Overbeek, idem, idem; M. G. van Her wijnen, idem, idem; A. H. Hillmer, idem, idem: L. Dekker en gez., uit Leiden, Deijlerweg 101; A. Zuijderduin en gez., uit Voorschoten, Waalsdorperlaan 17; A C van der Voort en gez., uit Veghel, Pr. van Wiedlaan 26. D. Kuijken en vr., uit Den Haag, van Z. v. N.straat 67; H. W. Wig- gers, uit Rijswijk Z H., Windlustweg 9; Wed J. A. de Bruijn Tengbergen, geb. Jkvr. W. E. M. v. d. Does, uit Den Haag, Schouwweg 72; F. F. Heuer, uit Essen, Rijksstraatweg 791: S. A. Versteegt, uit Harmeien, Wilhelminaplein 4; W Mur, uit Harmeien, Wilhelminaplein 4; N. Ebes- berger geb. Brunschweiger, uit Muhldorf, Gr. Hoefijzerlaan 43: j. Minich-ova, uit Eisenerz, Wittenb weg 130; A. J. M. Kat, uit Rome, Kerkstraat 79: M. K. Schnarewski, uit Wanne-Eickel, Julianaweg 12. Vertrokken: K. Seikel, naar Den Haag; Prinsengracht 22; B. Poppe, naar Mun ster; P. J. van Leeuwen, naar Zoeterwoude, Weipoort B 92; H. L. Talarek naar Gelsen- kirchen: H. H. Bergsma, naar Curacao, Hotel de Jong: E. Florian, naar Essen; W. J. M. van Niekerk, naar Den Haag, Dierenschelaan 77; E. Blunck, naar Loos duinen, Vinkelaan; A. B. Bernstein, naar idem: N. Stiefken, naar Den Haag, N. Havenstraat 72; P. B. A. Nijland, naar Amsterdam, Brahmsstraat 2: S. Meihuizen naar Den Haag, Heerengracht 13; J. Glad- ziak, naar Den Haag, Sondervanckstraat 33; E. Remmerswaal, naar Den Haag, Vail- lantlaan 264; M. Th. van der Meulen, naar Noordwijk, Tramsteeg 15; E. E. Olivier, naar Rotterdam, Jasmijnstraat 22; G. Stijnman, naar Haarlem, Coornhertstraat 15; M. G. Broxterman geb. Bakker, naar Haarlemmermeer, IJweg 1042; F. A. Gom- pertz. naar Den Haag, Sneeuwbalstraat I 31Chr. van Doorne, naar Den Haag, Mauvestraat 33. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Hugo, z. van J. C. van der Ploeg en M. C. van Veen; Leo- nardus Geraraus Adrianus, z. van L. G. Vogels en A. J. BeijersbergenAlida Adri- ana Ludewina, d. van L. T. A. Bellekom en A. M. de Grcef; Gerardus Gerrit, z. van S. Boer en A. G. Rotnpelberg; Jan, z. van J. Uitenboogaard en M. Brouwer; Overleden. Cornells Rijnhard Rijnenberg, 76 jaar, wedr. van E. van Wijk; Maart je Maria Klein, 24 jaar, ongeh.; Hendricus Gordijn, 89 jaar, wedr van A. Mulder; Dirkje Johanna Walter, 68 jaar, wed. van J. A. Barendsen: Maria van der Drift. 79 jaar, wed. van C. den Hollander. Ondertrouwd: J. Goor en M. A. Stok; P. W. Scherjon en S. M. van Wilpe. Getrouwd: P. Parlevliet en H. L. van Ockenburg. LEIDERDORP. Uit het door ons toegezonden jaar verslag van het fonds „Een Goed Ver bond" bleek dat in het vorig jaar aan de leden bij ziekte aan versterkende mid delen was uitgegeven f. 243.40, de in komsten hadden bedragen f. 422.01; Saldo f. 179.21. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Nlcolaas, z. v. J. Immerzeel en H. van Haringen. Overleden: G. Stigter, 2 J. N. Plomp, I 63 j.. echtgenoot van E. M. Oskam. Teraardebestelling wijlen den heer N. Plomp. Alhier werd onder buitengewoon groote belangstelling op de algemeene begraaf plaats ter aarde besteld het stoffelijk over schot van den heer N. Plomp, president- kerkvoogd van de Ned.-Herv. Cemeenteen penningmeester van het Christelijk school bestuur. De rouwstoet bestond uit 14 auto's het stoffelijk overschot werd gedragen door de leden van kerkeraad en de diaconie, terwijl aan het graf het woord gevoerd werd door ds. A. J. van Wijngaarden, en de heeren H. Kohlbrugge uit Utrecht en G. Bon alhier. Onder de talrlike aanwe zigen waren mede tegenwoordig het per soneel met de kinderen van de Christelijke school. Onze dorpslanfare „Eensgezind" viert dit jaar haar zilveren bestaan en zal dit bij genoegzame deelname tot uiting brengen door het organiseeren van een nationale muziekwedstrijd op 15 en 16 Augustus as. ZWAMMERDAM. „Moederavond van den R.-K Volksbond. Onder leiding van mej. K. de Koning, hield de afd. v. d. R.-K. Volksbond alhier een .Moederavond". Over de bedoeling en de organisatie van „de Graal" werd daarin gesproken door een van de leidsters dezer beweging .de Vrouwe van Nazareth" mej. Bouman. Deze spr. weerlegde enkele bezwaren die tegen de organisatie worden Ingebracht, zooals uithuizigheid en duurte en wees op de voordeelen en de noodzakelijkheid. Pastoor Lühn. die mede aanwezig was, onderstreepte nog eens die noodzakelijk heid. Bij de In deze vergadering tevens ge houden bestuursverk. zing werden de af tredende leden mej. K. de Koning en mej. G. Th. de Bie. belden herkozen. Bijeenkomst H. G. S. In het Nutszebouw alhier hield ds. F. C. Wlllekes, Ned.-Herv. pred te Spijk (Gr.) voor de Herv. (Geref.) Staatspartij een po litieke rede met als onderwerp: .Zijn wij misdadigers". Spr zette het be osei zijner paortii uiteen :n wees Inzonderheid od de geschilpunten met Chr.-Hist en A.-R. in zake samenwereking met Rome. Doordat de j rede telkens door interrupties werd onder broken werd het al een'gszlns rumoer'-» in de zaal en toen van de gelegenheid om i vragen te stellen door enkele aanwezigen gebruik werd gemaakt ging het er op een i oogenbllk zoo heftle toe dat door den lei der der vergadering de politie werd ont boden Het bleek echter niet noodig om ln te grijpen. 3—3 j

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11