WRIGLEY Feestelijke Bloem bol lendagenüi - LE1DSCH fMGBLAD - Derde Blad Dinsdag IS April 19! LE GEMENGD NIEUWS. VAAS GEBROKEN l'JH ZE MET VE.LPON KUNST EN LETTEREN. RADIO-PROGRAMMA. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Tal van personen gewond. Gistermiddag te circa kwart voor twee wilde een twoseater, bestuurd door den heer A. A. Levy te Amsterdam, met een snelheid van circa 80 K M. een voor hem rijdend voertuig Inhalen op den Rijksweg te Rheden, ter hoogte van de Groene Straat Omdat aan de andere zijde ook een auto aankwam, remde de heer L. Een'hem volgende, eveneens 80 K M. rijdende zes- persoonsauto uit Enschede, die hierop niet verdacht was, reed de twoseater van ach teren aan, waardoor deze eenige malen over den kop sloeg en met de wielen in de lucht bleef liggen. De heer L. en zijn verloofde, mej. B. Pfeffer, werden er met veel moeite onder vandaan gehaald. De heer L. heeft 'n arm gebroken, mej. Pfeffer kreeg een ernstige schedelbreuk. Haar toestand Is zorgelijk. Belden zijn naar het ziekenhuis te Velp vervoerd. De auto uit Enschede, bestuurd door den 18-jartgen W. de Lange, is tegen een boom gevlogen en geheel vernield. De be stuurder en drie Inzittenden werden ge wond. Wrakstukken van de beide wagens zijn ln beslag genomen. RECLAME 9880 BUITENLANDSCH GEMENGD. INBRAAK BIJ BRENNINKMEYER TE BERLIJN. In het warenhuis van C. en A. Brennink- meyer te Berlijn, zijn, volgens een bericht van de ..Montag Morgen" drie afdeellngen inbrekers binnengedrongen. Zij hebben ln totaal een buit gemaakt ter waarde van 60 tot 80 000 Mark. Deze geweldige inbraak werd ontdekt door het feit, dat een ven sterruit in de gevel aan de nieuwe Frle- drichstrasse gebroken was. Toen agenten J van politie met den chef van het waren- i huis het groote complex betraden, ontdek ten zij sporen van nog twee benden. Op de tweede verdieping was een poging ge daan om de brandkast open te breken, ter wijl op de eerste en tweede verdieping t blijkbaar een andere bende alle kleeren, 1 mantels en blouses had geroofd. AUTO IN EEN SLOOT GEREDEN. Een der inzittenden verdronken. Zaterdagavond te halftien is een auto. bestuurd door C. B. uit Den Haag, tegen de leuning van de brug langs den Vliet- weg te Voorburg gereden. Na eenig slin geren kwam de auto in de sloot langs dén weg terecht en kantelde om De bestuur der kon zich uit den auto bevrijden. De mede-inzittende, H. K., eveneens uit Den Haag, kon eerst later uit den wagen wor den getrokken. Dr. V. verleende onmid dellijk medische hulp, doch de levensgees ten bleken reeds geweken te zijn. De auto werd per kraanwagen gelicht en is daarna in beslag genomen. (Crt.) MISTINGUETT BEROOFD De Fransche revue-ster Mistinguett is te Weenen beroofd. Een ongenoode gast is haar kleedkamer ln het Ronacher-theater binnengedrongen. Hier heeft hij alles wat in zijn bereik lag verzameld en mede genomen. De kostbaarheden van Mistin guett waren evenwel niet in de kleedkamer aanwezig. Een man is gearresteerd als ver dacht van dezen diefstal. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN AIOTOR- RIJWIEL. Op den hoek van de Linnaeusstraat en Oosterpark te Amsterdam heeft gisteren een ernstig ongeluk plaats gehad. Een 48- jarige motorrijder, die uit de richting Mau- ritskade kwam, is in botsing gekomen met een auto, die uit het Oosterpark kwam en in de richting Mauritskade zou gaan. Deze auto. komende van rechts, had den voor rang. Vermoedelijk heeft de motorrijder. Tukker genaamd, niet tijdig kunnen rem men Hij is ln volle vaart tegen de auto opgereden De man werd van zijn rijwiel geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Toen de ziekenauto van de geneeskundige dienst kwam om hem te vervoeren was hij reeds overleden. De auto had eenige ma- terleele schade. HET PROCES TEGEN DE ZEVEN NEGERS Het Hof van revisie te Decatur (Ala bama) heeft opnieuw den door de jury wegens aanranding van een blanke vrouw schuldig bevonden neger Haywood Patter son veroordeeld tot den dood door middel van den electrischen stoel. Het proces duurt voort ERNSTIGE BOTSING Zondagmorgen ongeveer half twaalf is de 22-jarlge J. R„ slagersknecht, afkom stig uit Schagerbrug, op den Rijksweg tus- schen Alkmaar en Den Helder in botsing gekomen met een auto, die uit de richting Alkmaar kwam. De man is in hopeloozen toestand bij omwonenden binnengedragen. De dame die de auto bestuurde heeft geen schuld. DE CHINEESCHE ZEEROOVERS. De drie Engelsche koopvaardijofficieren, die op 29 Maart door Chjjieesche zeeroo- vers zijn ontvoerd, zijn overgegaan in de handen van een belangrijke groep bandie ten, na,een gevecht, waarin tal van zee- roovers, o.a. hun leider, zijn gedood. Chineesche zeeroovers hebben in de buurt van het Portugeesche eiland Macao een gestrand schip der Chineesche douane overvallen en de bezetting overrompeld. De beide Engelsche officieren Baldwin en Pearce en een Chineesche machinist werden gedood en eenige matrozen werden gewond De nasporingen zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven daar het schip verdwenen is. Waarschijnlijk hebhnn de roovers het schip weggesleept. ZIJN ARM AFGEZAAGD Toen de 78-jarige H. Westerman te An- kum. gemeente Dalfsen, bezig was hout te zagen met een cirkelzaag en hij op een oogenbük over de zaag hen reikte, werd zijn arm door de zaag gegrepen met het gevolg dat deze arm ter hoogte van den elleboog vrijwel werd afgezaagd. De gewonde is overgebracht naar het R.K. Ziekenhuis te Zwolle. ERNSTIG VLIEGONGEVAL. Ter gelegenheid van den tweeden ver jaardag van het uitroepen van de Spaan- sche Republiek heeft Zaterdag een aantal feestelijkheden plaats gehad. Hierbij wer den ook groote demonstratievluchten ge houden. Een der vliegtuigen is plotseling neer gestort toen het zich juist boven een straat van het centrum van Madrid be vond. Het vliegtuig viel op een huis, dat in brand vloog. Twee vrouwen werden ge dood; ook de waarnemer uit het vliegtuig kwam om het leven. De vlieger kon zich met een parachute redden. HET SCHOUWTOONEEL. Na een conflict met den heer van der Horst heeft de heer Ko Arnoldi zijn ver bintenis met het Schouwtooneel opgezegd. Ook de heer Jacques de Haas heeft zijn engagement bij dit gezelschap be ëindigd. JUBILEUM HEUCKEROTH. Op den tweeden Paaschdag heelt de bekende toonkunstenaar-dirigent J. Martin S. Heuckeroth zijn tachtigsten verjaardag gevierd. Uit binnen- en buitenland waren tal van telegrafische en schriftelijke geluk- wenschen gezonden en zeer velen kwamen den jubelaris in zijn woning aan de Reguliersgracht te Amsterdam persoonlijk gelukwenschen. Vele bloemstukken werden den lieer Heuckeroth aangeboden. Tot hen die persoonlijk kwamen felici- tceren, behoorden de heer E. Boekman, wethouder van Onderwijs en Kunstzaken in de hoofdstad, inr. H. M. van Leeuwen uit Oosterbeek, die in zijn toespraak herin nerde aan hetgeen de heer Heuckeroth voor de Arnhemsche Orkest Vereeniging heeft gedaan, de heer Joh. C. Herbschleb, voorzitter van de Maatschappij „Caeci'ia', de heeren Bertr. H. Drifsma en W. Oehrels van de Non Ned. Toonkuns'enaars- vereeniging, de heer E. R. D Schaap, voorzitter van de vereeniging „St. Lucas", de heer J. Kistemaker uit Purmerend en verder de heeren J. Brugge, dirigent uit Deventer, D. C. Pauwels uit Amsterdam, M Woltcrs, toonkuns'enaar te Amsterdam, mevr. A. Schwierrutters en vele anderen. Namens zijn vrienden, vereerders en oud-leerlingen bood de lieer N. C. Colijn ais voorzitter van het Huldigingscomité den lieer Heuckeroth een door den schilder J. C. A. Goedhart te 'sGravenhage ge- -schilderd portret aan als blijvende her- innerng aian dezen dag. De heer Colijn sprak bij liet aanbieden van het huldeblijk den wensch uit, dat het portret van den heer Heuckeroth een plaats zou krijgen in een der Amsterdamsche gebouwen aan de kunst gewijd. Het stedelijk Orkest van Purmerend, waarvan de jubilaris vroeger vele iaren dirigent is geweest, bood den heer Heucke roth eencert aan, dat des middags in de Reguliersgraclit op twee (lekschui'cn, welke voor de woning van den jubilaris waren gemeerd, werd uitgevoerd en det groote belangstelling van het publiek trok. Het werd gedirigeerd door de heeren Martin Wolters uit Amsterdam en J. Brugge uit Deventer. 0 WEEKBLADEN. .Het Leven" brengt'een vroolijk Paasch- nummer. Ook bevat het artikelen over de concentratie-kampen van het Derde Rijk; prof. Einstein in ballingschap; het redden van 27 menschenlevens door de beman ning van de „Dempo" en het ..Grand Hotel" te Moskou EEN OVERWELDIGENDE DRUKTE! BRANDEN. Gistermiddag te omstreeks 5 uur heeft een zware brand gewoed in de garage van de Schevenlngsche Automobiel Mij. aan den Kanaalweg 78 te Schevenlngen. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat benzinedampen vlam hebben gevat, nadat in een naast gelegen vertrek de kachel was aangemaakt, althans toen de bediende even naar boven was geweest om kolen te halen stond de geheele garage reeds in vlammen gehuld. Het kantoorlokaal en de garage brandden uit. Een drietal auto's werden eveneens een prooi der vlammen. Verder werd nog eenige brandschade aan gericht aan de aangrenzende vertrekken van de garage. De schade bedraagt vele duizenden guldens. De brandweer heeft den brand bestreden met vijf stralen op twee motorspuiten. Gisteravond om 10 uur heeft een hevige brand gewoed ln het fotografisch atelier van den heer v. d. Horst aan de Hertog straat te Nijmegen. Voorbijgangers zagen zware rookwolken uit het pand opstijgen terwijl bleek dat er niemand thuis was; nadat de deur ingetrapt was, bleek dat de brand op de eerste verdieping uitgebroken was. waarschijnlijk in het fotografisch atelier. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet verhinderen, dat zoowel het atelier als het woonhuis geheel uitbrand den, terwijl de beneden gelegen winkel en het sportmagazijn van den heer Geelink zware waterschade kregen. De schade wordt door verzekering ge dekt. Te Nuland bij Oss is gisternacht de boe renwoning van de familie Maas door brand geheel vernield. De bewoners moesten zich in nachtgewaad redden. De brandweer stond machteloos en kon het vuur zijn bult niet ontrukken. De oorzaak van den brand is onbekend Verzekering dekt de schade, die aanzien lijk is. ONGEVALLEN TIJDENS PASCHEN. Twee en dertig personen zijn in Frank rijk tijdens de Paaschdagen om het leven gekomen. Zestig personen moesten in zie kenhuizen worden opgenomen. De ernstigste ongelukken hebben plaats gehad ln de buurt van Marseille en Lyon. Bij Aix-en-Province (niet ver van Mar seille) zijn twee auto's in volle vaart tegen elkander opgebotst. De inzittenden van een der wagens, een jeugdig paar met een kindje van negen maanden, werden op slag gedood. In debuurt van Sexssel (bij Lyon) is een automobiel in de rivier gereden, waarbij twee personen om het leven kwamen. Slechts de eigenaar van de auto kon zich zwemmende redden. - In Engeland zijn -tien personen gedood en zeer velen gewond bij verkeersonge vallen. Paaschzondag is in de buurt van Mun- chen een auto door een trein gegrepen op een door de politie afgezetten spoorweg- overgang. De auto, een drlewielige bestel wagen, behoorde toe aan een frulthande- laar uit Munchen. Boven op het wagentje hadden vijf personen plaats genomen, ter wijl de eigenaar chauffeerde. De bestuur der en een vrouw werden gedood, terwijl I de overige „passagiers" min of -er ern stig werden gewond. .De Wereldkroniek" opent met 'n mooie afbeelding van Prins Willem van Oranje als generaal, naar het bekende schilderij te Kassei. Voorts opnamen van Bandjir verwoestingen in West-Java, een artikel van dr. N. B Tenhaeff over Prins Willem verlucht met interessante foto's en ver schillende beschouwingen over Paasch- gebruiken. De „Haagsche Post" schrijft onder de kantteekeningen o.a. over „Duitschland tot de middeleeuwen teruggekeerd; Cha, I rivarius schrijft over „Willem de Spraak- zame; de Zwijger is een scheldnaam"; Di plomaticus bespreekt Norman Davls, den reiziger in politiek; tenslotte beschouwin- gen over: „Waar blijven de Nederlandsche dienstmeisjes?", „Renteverlaging der Duit- sche obligaties te wachten" etc. De Paaschdagen. speciaal Maandag, hebben zich gekenmerkt door een feeste lijke drukte! Duizenden zijn naar de vel den opgetrokken en hebben, ondanks den nog kouden wind, genoten van het schit terende kleurenspel, dat door den helderen zonneschijn zoo fel en levendig was als men slechts wenschen kon. Op een wandeltocht door de streek hebben wij de prachtigste velden ontdekt en voor de zooveelste maal de flora der bolbloemen bewonderd. De vreugde over dit alles zou onverdeeld ge weest zijn, indien ons niet tijdens een praatje hier en daar met bolienkweekers weer gebleken was, hoe innig treurig de toestand in de streek is en hoe al dit schoons althans voor het oogenblik vrijwel waardeloos is! Moge ook voor deze nijvere menschen de tijden spoedig beter worden! Hoe het ook zij: de file's bollenbussen, de serie's Paaschgangers gaven aan alle dorpen het feestelijk aanzien, dat de „echte" Bollenzondagen kenmerkt. Wij namen bijv. des namiddags een kijkje vcor het „Witte Huis" te Oegstgeest en verbaas den ons over de onafgebroken stroom auto's en reiswagens, behangen met slin gers en getooid met bossen bloemen. Zij kwamen uit velerlei provinciën en ook tallooze Belgen en Franschen hadden een trip over den Moerdijk gemaakt. Zelfs za gen wij, ondanks de moeilijken tijd, vele Duitsche wagens passeeren. Het was een echte ouderwetsche drukte, die heel wat geld aan het rollen heeft gebracht want overvol zaten de café's, vol met enthou siaste en vroolijke pretmakers. Wie echter de stille achterwegen uitkoos, heeft wel het beste deel van deze vacantiedagen ge had! Ook de tram heeft stellig uitstekende zaken gemaakt. Wij zagen tenminste ein- delooze rijen wachtende passagiers bij de remise der N.Z.H.T.M. op den Rijnsburger- weg en vele stampvolle wagens! Ook de drukte bij den spoorwegovergang, was zooals begrijpelijk, meermalen overweldi gend. Grooter dan menigeen lief was! Uit Sassenheim wordt ons het volgende gemeld Beide Paaschdagen was het bezoek hier zeer groot. De tram had een 10-minuten- dienst ingesteld, doch door het weigeren van de seinlichten liep deze wel eens mis Den 2en Paaschdag was het aantal reizi gers belangrijk grooter dan op den eersten. Hoewel het tegen den avond voorkwam, dat de trams vol waren behoefde men toch niet lang te wachten. Het aantal auto's was ontelbaar. Als er bij de Teylingerlaan gestopt moest worden, vormde zich meermalen ter weerszijden een file van meer dan 1 kilometer lengte. Ook het aantal wielrijders was zeer groot! De bloemenverkoopers maakten goede zaken; bijna iedere bezoeker nam bloemen mee naar huis; de prijzeh waren dan ook veel billijker dan vorige jaren. Hier moest de massa verkoop het dus doen! Over het algemeen valt over het bezoek en de re sultaten van de Paaschdagen zeker niet te klagen Bei Bel Aai C. v Bei Sloot Onze correspondent te Lissc schrijft- u'ink De drukte in onze gemeente was tijde-cn lt de Paaschdagen overweldigend. Het re. keer had een gunstig verloop, dank zij 1 uitstekende regelingen van de politie zeer actief was in haar optreden. Waar sommige andere gemeenten het ver'- Aa telkens oponthoud had, kwam dit hier ni>Pcl't Zondag had nabij de in aanbouw zfjnt Lisserbrug een aanrijding plaats waart een meisje uit Gouda gewond werd en pèl ziekenauto vervoerd. Verder heeft ar geen enkel ongeluk voorgedaan. Ook de drukte op de buitenwegen v- enorm. Uit Hillegom meldt men ons het vo S gende De bloemenvelden zijn hier op de beieV Paaschdagen zeer druk bezocht. Het zc-| een ouderwetsche drukte geweest zijn ai een vergelijking tusschen nu en vroe°<-l mogelijk was. Nu geeft de auto de hooi-ïl toon aan, terwijl vroeger de wandelaail nummer één was. Op den eersten zonloozen Paaschda- was het al heel druk; de tram reed m=' volle wagens en zeer vaak. De treineïl brachten vele reizigers, o.a. kwam hier e«aL Fransche trein aan. En auto's waren ej0p natuurlijk bij duizenden. I'c De tweede Paaschdag bracht zon. val 's morgens tot 's avonds wat van groottal invloed is geweest on het bezoek. De tem-l peratuur was wel vrij laag, maar zeer r.P schikt om per fiets of te voet een flink» rit langs de velden te maken. Dat is dat ook volop gedaan, en er was veel te zien omdat de Narcissen en de Hyacinthen te-' gelijk bloeiden en de vroege tulpen ooi uitgekomen waren. Het was zóó vol. dat oassagiers soms lan-H ger dan een uur moesten wachten Tot laat in den avond hield de drukte L S aan; togen acht uur zelfs stonden er bijl de halten nog menschen. terwiil het aan-l 3 tal auto's en toerwagens welhaast nis-I verminderde. Velen hebben hier goede zaken gemaakt De noitie, die met slechts drie riiksvpiö. I wachters versterk was. heeft veel werk et-1 presteerd om het verkeer van de las:;I rijen auto's en rijwielen te regelen Hr-t ij I voorgekomen dat de agenten viif uur as- een stuk on één Dunt verkeersdienst hac-l oen. EHB.O. was actief; ongevallen de-I het drukke verkeer kwamen hier niet vee Een aanrijding tusschen een anto en e; LI motorrijwie inde Molenstraat hii de K»r(. tl straat waarbij een der berilders 't slg- telbeen brak. was niet aan de drukte - I te schrijven. E.H.B O. trad bij dit ongr' I behulpzaam op. 9 A Zoo behooren deze beide blijde boller- I Zondagen weer tot het verleden Maar r: langen tild zullen de bezoekers in d» streek welkom zün. want er blijft vee' It I zien. De schoonste tuloenmassa's móeten I nog ODenbloeien. zoodat hii. die nu -iet kon komen alsnog een bezoek kan komen —SS?» ^en yerzuime niet de bloemen- piacht te bezichtigen! In de „Groene Amsterdammer" voort zetting van de uiterst interessante brief- j wisseling tusschen Einstein en Freund over „Waarom oorlog?": dr. Van Blankenstein schrijft over: „Gevaren en aspecten in Duitschland"; dr. Jac. P. Thijsse behandelt de .Duinbebossching"; C. A. Klaasse be spreekt „Duitschland als debiteur". VLIEGPRESTATIES De bekende Australië-vlieger Hans Bert ram is gistermiddag op het vliegveld Tem pelhof bij Berlijn geland. Hij was dien ochtend om half drie te Athene gestart en heeft het traject naar Berlijn zonder tusschenlanding in 14 uur en 3 kwartiei afgelegd. De retourvlucht van Java heeft hij ge heel alleen in 6'A dag volbracht. Zijn route liep over Sumatra, Britsch-Indië, Perzië, Irak, Syrië, Klein-Azië en Griekenland naar Berlijn. De Fransche aviatrice, mile Mary se Hilz, is Zondagmiddag om kwart over vieren op het vliegveld Haneda bij Tokio aangeko men Op 1 April was Maryse uit Parijs ver trokken. 1 Denkt morgen om de Woensdag collecte van het Crisis-Comité! RECLAME. WRIGLEY'S KAUWGOM IN OE MOND IS LEKKEB EN GEZONDI 6336 WOENSDAG 19 APRIL 1933 Hilversum 296 M. Avro-uitzending. 8.00 Gramoioonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Orgelconcert A. de Jong, m. m. v. mevr. Hovyd-Krause- Adema (zang) 11.00: Kook- en Bak- praatje door mevr. R. LotgeringHille- brand 11.30: Vervolg concert 12.00: Omroeporkest o. I. v. N. Treep en draai- orgelmuziek 2.30: Vervolg Omroep orkest 3.00: Piano-recital door Egb. Veen 3.30: Voor de kinderen 5.00: Kinderkoor „De Radio-Zangertjes" o. 1. v. J. Hamel, a. d. vleugel Jacques Hamel 5.30: Jeugdhalfuur v. d. Vpro 6.00: Kon. Militaire Kapel o. 1. van kapt. C. L. Wal- ther Boer 7.30: J. Pelser Jr. Omzetbe lasting 8.00: Vaz Dias 8.05: Omroep orkest o. 1. v N. Treep m. m. van „Die drel Brüder Nehring" (xylophoon) - 9.00: Voordracht door Felix Timmermans 9.20: Kovacs Lajos en zijn orkest. Zang door Bob Scholte en de Avro-Girls 10.15 Gramofoonpl. 10.30: Kovacs Lajos 11.00: Vaz Dias 11.10—12.00: Gramof- muzlek. Huizen 1875 M. NCRV-uitzending 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15—9.30: Gramof.pl. 10.00: NCRV.-Dameskoor 10 30: Morgendienst o. 1. van Ds. D. Tom - 110012.00: Populair orgelconcert - 12.15- 2.00: Trio v. d. Horst m. m. van mevr. C. van RavenswaayMöllenkamp (zang) 2 00—2.45: Landbouwuurtje 3.00: Chr. Lectuur 3.30: Het Delftsche Trio 5.00 Kinderuur 6.00: Mevr. H. v. d. Gallen de Boer: Fryske Poesije 6.30: Journ. Weekoverzicht door C. A. Crayé 7.00: Afgestaan 7.45: Ned. Chr. Persbureau - 3.00: Zang door het Volkszangkoor v. d. NederI Ver. v. d. Volkszang te Den Haag o 1. van A. Spoel m. m. v. mevr. J. Flin terman—van Eek (sporaan), mevr. B. de Ridder—Spaan (piano) en W. Segboer (bariton) 8.45: Ds. A. K. Straatsma: Vennootschap of Sacrament 9.15: NCRV.-Klein-orkest o. 1. v. P. v d. Hurk 9.30: Vervolg causerie 10.00: Vervolg concert, c.a. 10.30: Vaz Dias 11.15 11 30: Gramofoonpl. Davcntry, 1554 M. 9.35: Morgenwij ding 9.50: Tijdsein, Berichten 10.05 10.20: Lezing 11.20: Orgelspel Q. Mac- Lean 12.05: Grosvenor House-orkest o. 1. v. R. A. Goddere 1.20: Gramofoon- platen 2.20: Piano-recital E. Lush 2.35: Sted. orkest Bournemouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey. M. m v. Basil Maine (Ora tor) 4.05: Orgelspel Reg Foort 4.35: Kinderuur 5.20: Berichten 5.50: Planoduetten van Schubert 6.10, 6 25 en 6.50: Lezingen 7.20: Younkman's Czar- das-kapel 8.05: Optreden van de „Four Musketeers", m. m. v. Mabel Pearl (plano) 8.20: Berichten en lezing 8.55: BBC - orkest o 1. v. Adrian Boult m m. v. Adila Fachirl (viool) 10.10: Voordracht 10.15—11.20: Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. Parijs, „Radio Paris", 1724 M. 7 05: Gramofoonpl. 11.35: Concert door hetI Omroeporkest 11.50: Orgelconcert door| G. T. Deserre 12.25: Vervolg orkestcon cert 6.00: Gramofoonol. 6 40* dito - 8.05: Radiotooneel 9.20: Gramofoonpl I Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Con-1 cert u. h. Bellevue-Strandhotel 2 20: f Gramofoonpl. 2.50—4.20: Concert uit Rest. „Wivex" 7.20: Operettemuziek o. L v. Emil Reesen 8.40: Pianorecital door V. Fischer 8.55: Radio-tooneel 9 30: Kamermuziek door Blaaskwintet 1010- 11.50: Dansmuziek uit Rest. „Nimb" Langenberg, 473 M. 6.25 en 10 40: I Gramof.platen 11.20: Concert 12.20: Concert o. I. v. Wolf 1.50: Gramofoon- platen 3.50: Concert o I. v. Wolf, m. m. v. G. Fabian (zang) 7.25: Gevarieerd programma o. 1. v. A. E. Sistig 9.50: Gramofoonpl. 10.05—11.20: Concert o L v. Kloss. Rome, 441 M. 8.05: Voorstelling uit een theater of concert. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.r 12.20: Concert o. 1. v. A. Felleman 12.30: Om- roepkleinorkest o. 1. v. Leemans 4 20: dito 5.20: Gramofoonpl. 5.50: Gewijde muziek 7.20' Radio-symphonle-orkest o. 1. v. Raabe 9.30; Gramof.pl. 508 M.: I 11.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 12.30: Concert o 1. v. A. Fplleman 4 30 Dansmuziek 5.35: Gramof.pl. 6.20: Saxofoon-recital 7.20' Gramofoonpl - 8.20: Concert o. 1. v. A. Felleman. Zeesen, 1635 M. 6.20: „Sonnenberg", hoorspel van A. Bronnen Muziek van E A. Voelkel 7.20: Max von Schillings diri geert eigen werk (Berliinsrhe Omroepor kest) 8.30: „Der Jiingling lm Feu»ro- fen", hoorsnei naar gedichten van H Ste- guweit 9.20 en 10 05' Berichten 10 20 11.20: Avondconcert uit Königsberg o. I v. Eugen Wilcken. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBTTTIEBEDRIJF. Ie programma: lederen dag van 824 uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag var. 824 uur: Hulzen Derde programma: Woensdag 19 April: 8.00—1350: Langen berg; 13.50—16 20: Daventry; 16.20—18.00: Brussel (VI.); 18.00—19.20: Parijs (Radio!,' 19.20afloop: Brussel (Fr.). Wijzigingen voorbehouden. WIJZIGING VOOR HEDENAVOND 813.50: Langenberg 13.50—16.20: Daventry. 16.20—20.25: Warschau. 20.25—afloop: Brussel (Fr.). i 8-3'

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10