DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP Het Ontwerp-Uitbreidingsplan der gemeente Leiden. 74ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 12 April 1933 Vierde Blad No. 22413 GEMENGD NIEUWS. De jnist e manier om mooie witte tanden te krijgen RADIO-PROGRAMMA. Toekomstige woongelegenheid voor plm. 125.000 ingezetenen. Bestemmingen. De bestemmingen der verschillende ge bieden tusschen de hoofdverkeerswegen zijn in drie hoofdgroepen te onderschei den en wel: a. voor industrie, b. voor woonwijken, c. voor parken en andere open terreinen. Voor industrie is aangewezen de grond langs de Zijl, de grond ter weerszijden van het ontworpen kanaal van de Zijl naar de nabij den Haarlemmerweg ontworpen Nieuwe Veemarkt en de grond bewesten den Trekvliet tusschen de brug in de spoorbaan naar Woerden en die in de trambaan LeidenVoorschoten. Deze terreinen hebben alle ligging aan het water en kunnen ook spoorwegaan sluiting verkrijger.. Wat de bebouwing der toekomstige woonwijken betreft gaat het plan uit van onderscheiding in drie groepen. Groep I. Volkswoningbouw. Hieronder worden verstaan woningen voor arbeiders en kleine middenstanders. Deze groep om vat verreweg het grootste deel der voor woningbouw bestemde terreinen; zij omvat meerendeels eengezinshuizen (laagbouwi. De bebouwing is gedeeltelijk gesloten, gedeeltelijk open. Aan de straten, welke zich daartoe leenen is een gesloten ver- diepingbouw ontworpen van het gebruike lijke boven- en benedenhuis. De plaatsen voor winkels zijn op het plan aangegeven; het bouwen van winkels op andere plaat sen kan door Burgemeeser en Wethouders worden toegestaan. Groep II. Betere, in hoofdzaak open bebouwing. Winkels mogen in deze groep alleen op de daarvoor bij het plan aangewezen plaatsen worden gebouwd. Groep III. Ruimere open bebouwing. Op de voor deze bebouwing bestemde terreinen zijn geen winkels ontworpen. In elk dezer drie groepen varieeren de diepten der bouwblokken. Bij het ontwer pen der bouwblokken is hoofdzakelijk uit gegaan van een diepte van resp. 45 M., 50 M. en 70 M. Teneinde het verkrijgen van de bij het uitbreidingsplan aan de daarin begrepen gronden gegeven bestemming te verzeke ren, zijn krachtens art. 39 der Woningwet voorschriften ontworpen. Verdeeling der groepen. Voor Volkswoningbouw (Groep I) is het Noord-Oostelijke kwartier geheel, het Zuidwestelijk- en Zuid-Oostelijk kwartier voor een groot deel bestemd en zijn voorts tevens in het Noord-Westelijke kwartier nog enkele gedeelten aangewezen. De betere, open bebouwing (groep II) is geprojecteerd in het Noordwestelijk kwar tier. waar zij zal overheerschen, in het Zuid Oostelijk gebied, aansluitende aan de al daar reeds bestaande wijken, alsmede langs of nabij de in dat stadsdeel ontworpen groene strooken. Verder is deze bouw nog ontworpen langs en nabij den Haagweg. De ruimere open bebouwing (groep III) komt alleen voor bewesten en ten Noorden van het Academisch Ziekenhuis en als rand ten Zuiden en ten Zuidwesten van den Leidschen Hout: voorts ten Zuiden van den Zoeterwoudschesingel en ten Zuiden van de Fruinstraat. V. Stadsgroen en Sportvelden. Te onderscheiden zijn drie soorten van stadsgroen. lo. De openbare parken. Hiertoe behoort de ruim 17 HA. groote Leidsche Hout en kan tevens gerekend worden te behooren de voor zeer ruime be bouwing bstemde terreinen in het Zuid westelijk deel van het plan. 2o. De sportvelden, die een zekere aan kleeding met boomen of waterpartijen kun nen verkrijgen. De sportvelden zijn ontworpen in het Zuid-Oostelijk deel van het plan nabij de grens der gemeente Zoeterwoude, In het Zuid-Westelijk gedeelte nabij het spoor wegemplacement en nabij den Leidschen Hout. 3o De smallere strooken langs de gordel wegen en verspreid over de verschillende woonwijken, waarbij zoowel van bestaande als van nieuw ontworpen waterpartijen ge bruik is gemaakt. In het plan zijn op de daartoe in het bijzonder geschikte plaatsen openbare of andere belangrijke gebouwen aangegeven, waardoor het voor de omgeving noodige accent zal worden verkregen. De ontworpen stadsuitbreiding zal naar raming woongelegenheid bieden voor plm. 55.000 zielen, zoodat na aleeheele voltooiing van die uitbreiding de gemeente een aan tal inwoners van plm. 125,000 zal kunnen tellen. >als men gisteren in een officlëele jeving van B. en W. in dit Blad %«eft kunnen lezen is het ontwerp- uljjreldlngsplan ter gemeente-secretarie ter inzage gelegd. Aan de toelichtende be schrijving is het volgende ontleend: Voor het grootste gedeelte is de bestem- af mine van den grond, waarover het plan «slGlch uitstrekt, in onderdeelen aangegeven. Slechts voor enkele gebieden, welke door s hun ligging niet voor uitbreiding der stadsbebouwing in de eerstvolgende Jaren in aanmerking komen, is volstaan met het •«nwljzen van de hoofdverkeerswegen, de gronden bestemd voor doeleinden van openbaar nut en die bestemd voor bebou- win" enz. Deze gebieden grenzen aan de gemeenten Voorschoten, Oegstgeest en Zoeterwoude. Het plan omvat tevens eene herziening van het bij Raadsbesluit van 18 April 1907 vastgestelde en meermalen gewijzigde uit breidingsplan op eenige minder belang rijke onderdeelen van dat plan. Verkeersschema. Ten aanzien van het verkeersschema, waarvan bij het ontwerpen van het uit breidingsplan is uitgegaan, moge het vol gende worden opgemerkt. BU het ontwerpen van het plan is er Vanuit gegaan, dat ook in de toekomst het doorgaand verkeer voor een groot deel door de binnenstad zal plaats hebben. Daarom is ook voor de binnenstad een achema van nieuwe hoofdverkeerswegen (Uitworpen. I De bestaande Oost-West-verbinding (Hooge-Rijndijk-Haagweg) zal door dem ping van het Levendaal een belangrijke yerbetering ondergaan. 3 iDoor het verkeer over het gedempte Le- vepdaal en Korevaarstraat te leiden zal de smalle Hoogewoerd aanzienlijk van dat Verkeer worden ontlast. Een geheel nieuwe, voor het locale ver- beer van groot belang zijnde Oost-West- verbinding zal worden gevormd door den Lagen Rijndijk de Ververstraat, de te dem pen Langegracht, de Lammermarkt, de te verbreeden Morschsingel en de te verbree- den Pesthuislaan verder onder de te ver hagen spoorbaan door naar de Haagsche Schouw. Er zijn eveneens twee Noord-Zuld-ver- bfcdlngen ontworpen. De een loopt van het tegenwoordig belangrijke verkeersknoop punt bij de „De Gljselaarbank" in Noorde lijke richting langs het reeds breede Kort Rapenburg de Prinsessekade. de Turf markt, de Nieuwe Beestenmarkt. Oost- waart;. langs den molen „De Valk", het Schuttersveld en mondt uit op den Sta tionsweg. tegenover het station. Onder de te verhoogen spoorbaan door sluit deze weg aan op den Rijnsburgerweg. De tweede Noord-Zuid-verbinding is ge traceerd vanaf de Langegracht langs de te verbreeden Pelikaanstraat, de Hooigracht, 'jMê Nieuwstraat. de Hartesteeg. en het te overkluizen Gangetje naar de Korevaar- ''[Wraa;. pWTeneinde het doorgaande verkeer zoo veel mogelijk buiten de kern van de stad om te leiden zijn de volgende wegen in het plan ontworpen: lo Een Zuldwaartsche aftakking van den Hoogen Rijndijk (Wilhelminabrug) langs de Westzijde van het Rijn-Schiekanaa! naar de Lammenbrug en vandaar naar Den Haag, zoowel over de Vink-Haagsche Schouw, als over Voorschoten; I 2o. Een meer binnenwaarts gelegen Zuld waartsche aftakking door de Burggraven- laan naar het kruispunt van de trambaan Leiden-Voorschoten met de spoorbaan Lei- den—Woerden, verder de trambaan vol gend naar de Lammenbrug en aldaar aan sluitend op den onder lo genoemden ver keersweg, alsmede voorbij de nieuwe Groen tenveiling eerst Westwaarts en vervolgens Noordwaarts ombuigend naar den Haag- weg enz.; li 3o. Eene Noordwaartsche aftakking van den Hoogen Rijndijk door „de Waard" naar len Lagen Rijndijk, vandaar zich verder «oord- en Noordwestwaarts voortzettend: 4o. De ten 3o aangeduide weg tot aan Ren Lagen Rijndijk, die weg volgend en flch Westwaarts voortzettend over de angegracht, de Lammermarkt, langs t'cn dolen „de Valk" vandaar Noordwaarts |yer het Schuttersveld naar den Stations- Jeg en verder Westwaarts over den Morschsingel en de Pesthuislaan naar de ftaagsehe Schouw, enz. Voorts kent het plan drie gordelwegen. De binnenste gordel volgt het beloop der «staande singels en heeft voornamelijk eteekenis voor verbinding der wijken fhderling. De middelste gordel gaat uit van den Soogen Rijndijk, loopt Zuid-Westwaarts jangs de Burggravenlaan, tot aan de trambaan LeldenVoorschoten waar deze de spoorbaan naar Woerden kruist en verder Westwaarts via een brug over den Trekvliet en Noord-Westwaarts over een brug over den Rijn (tusschen Haagweg en Hoogen Morschweg). vervolgens Noord waarts langs de Westzijde der terreinen Van het psychopathengesticht en Acade misch Ziekenhuis en tenslotte Oostwaarts „Jngs de trambaan WassenaarLeiden, de Kagerstraat, den Maredijk via een brug over de Haarlemmertrekvaart, door den Btadspolder naar de Sumatrastraat en langs die straat weder uitkomend op den Hoogen Rijndijk. Deze gordel voorziet In het verband tusschen de buitenwijken onderling en is mede van beteekenis voor de omleiding Van het doorgaande verkeer, Pe buitenste gordel welke voorname lijk aan de Zuid- en Westzijde in een gr co ten boog om de stad gaat, en voor een groot deel buiten de gemeentegrens valt S**» ongeveer het volgende beloop: van oe Wilhelminabrug Zuid-Westwarts langs get Rijn-Schiekanaal, de Lammenbrug, oe Vink, de Haagsche Schouw. Noordoost- <*en Rijksstraatweg volgend tot ongeveer het snijpunt met den Lagen Vervolgens langs de (Ver- 5' Nachtegaallaan, den Warmonder- vSL., Maredljk en aansluitend op het «oord-Oosteltiv gedeelte van den hlervoren genoemden m'ddelsten gordel. Deze buitenste gordel Is zooals blijkt van oe'angrijke beteekenis ten aanzien ae omlegging van het interlocaal ver- OUDE GUNDAMENTEN GEVONDEN. Van de Schiedamsclie Poort te Rotterdam. In het centrum van Rotterdam, tegen over de Zeevlschmarkt, zijn sloopers bezig de oude gebouwen die naast het pand van de firma Gerzon staan, af te breken In verband met het nieuwe gebouw, dat deze firma daar ter plaatse gaat stichten. De sloopers ziin daarbij gestuit op een hecht metselwerk, dat zich een paar meters on der het straatoppervlak bevindt. Het ge meente-archief. dat dadelijk van de ont dekking op de hoogte gesteld werd, zond den adjunct-archivaris, den heer mr. H. C. Hazewlnkel, die kon vaststellen, dat men hier te doen heeft met de fundamenten van de oude Schiedamsche Poort, die in 1615 werd afgebroken. AUTO VAN DEN DIJK GEREDEN. De chauffeur zwaar gewond. Eergistermlddag moest op den Goude- rakschen dijk nabij Gouda een bestel auto van de Goudsche Coöperatieve Ver- bruiksvereenlglng „Ons Voordeel" bij de steenfabriek uitwijken voor een fietser, doch de snelheid van de auto was zóó groot, dat de chauffeur de macht over het stuur verloor. De auto botste tegen een boom en storte daarna van den hoogen dijk. De wagen werd vrijwel geheel ver nield. de chauffeur werd in levensgevaar lijken toestand naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. I4-jarige jongen ernstig gewond. Gistel-namiddag te ongeveer kwart over vijf is in de Frederikstraat te Den Haag een ernstig ongeluk gebeurd. De veertien jarige knaap W. H.. wonende aan de Su matrastraat. was op een vrachtauto ge klommen en viel er af. Hij deed zulk een ongelukkigen val. dat hii een schedelbreuk bekwam. De gemeentelijke geneeskundige dienst vervoerde hem naar liet R.-K zie kenhuis aan 't Westelnde. Zijn toestand is zeer ernstig. o KOLENDAMPVERGIFTIGING. Eergistermorgen kregen de leveranciers geen gehoor in de woning van het be jaarde echtpaar Van Behagen, Hellooër- dijk te Alkmaar. De politie stelde een on derzoek in en vond beide oudjes bewuste loos tengevolge van kolendampvergiftiging in bed liggen. De G.G.D. werd gewaar schuwd en met een zuurstofapparaat wer den de levensgeesten weer opgewekt. De toestand der oude menschen ls ernstig, doch niet verontrustend. „Msb." c.-x.-w,.-i-rst. AAN BRANDWONDEN. OVERLEDEN. Gistermorgen was een tweejarig kind in een woning aan de Paul Krugerstraat te Haarlem aan het spelen met een celluloid pop. Het kind kwam te dicht bij de kachel, de pop vloog In brand en een oogenblik later brandden ook de kleeren van het kind. Op het gegil van de kleine kwamen de ouders toelóopen zii bluschten de vlam men. Maar liet kind was zóq verbrand, dat het na aankomst in het ziekenhuis is over leden. VERDRONKEN. Te Enkhuizen ls het 8-1arig zoontje van den heer S K, bil het spelen in de Zuider- boerenvaart geraakt en verdronken. IN EEN BAGGERMACHINE GERAAKT. Te Nieuw Weerdinge is de arbeider H. Springer met een zijner beenen in de mengpijp van een baggermachine geraakt. Er moesten eerst eenige deelen van de machine afgezaagd worden, voor de onge lukkige uit zijn netelige positie kon wor den bevrijd. Hij bleek een gebroken onder been en diepe vleeschwonden In het dij been te hebben bekomen en moest naar het Acad. Ziekenhuis te Groningen worden vervoerd. Zijn toestand was gisteren naar omstandigheden bevredigend. De oorzaak van het ongeval ls, dat Spr., die iets aan de machine wilde veranderen, haar niet eerst stil zette. Door de tegen woordigheid van geest van den machinist, die onmiddellijk den stoom afsloot, werd erger voorkomen. DOODELUK MIJNONGELUK. Te Heerlen ls de Foolsche houwer A Placzkowski op Staatsmijn „Emma" onder afvallend gesteente geraakt. Hij weid na korten tijd bevrijd, doch bleek toen reeds te zijn overleden. De ongelukkige was ge huwd en had acht kinderen. Hij woonde te Heerlen. BRAND. Op de grens van Hooge Zwaluwe en Wa genberg, gemeente Terheide, ls gistermid dag door onbekende oorzaak afgebrand de boerderij van den landbouwer Van Cleef. Acht melkkoeien, twee paarden en eenig klein vee kwamen in de vlammen om. Het woonhuis bleef behouden. Verze kering dekt de schade. BUITEN!-A NOSCH GEMENGD, IN ZEE GEVALLEN. Gisternacht is tijdens een oefenvlucht een groot Fransch marinevllegtuig van het type Farman Goliath nabij Marseille in zee gevallen en gezonken. De vijf inzit tenden verdronken. RECLAME HET PROCES TEGEN DE GEBROEDERS ROTTER. Het Pruisische ministerie van Justitie deelt mede. dat het gerechtelijk onderzoek in de zaak tegen de gebroeders Rotter thans ten einde is en dat binnenkort de gerechtelijke behandeling zal aanvangen. Reeds thans staat vast, dat de gebroeders Rotter hun positie hebben misbruikt ten koste van bun crediteuren ten eigen bate en tot schade van het Rotter-tooneel, doordat zij de ontvangsten van dit theater grootendeels in eigen zak hebben gesto- kpn. In het iaar 1932 hebben zij meer dan 600.000 mark meer onttrokken aan het theaterbedrijf, dan zii er voor hebben uit gegeven. De ontvangsten werden door wij len mevrouw Gertrud Rotter meestal den avond na de voorstelling in haar hand- casch geborgen. Kort voor de krach heb- aen de Rotters nog 300.000 mark naar het buitenland gebracht. VEROORDEELD WEGENS HOOGVERRAAD. Wegens landverraad, in vereeniging ge pleegd, ten gunste van Tstecho-Slowakije en FrankrHk heeft het Rliksgerechtshof te Leipzig Karl Kremer en Johannes Loe- ber veroordeeld tot resp. 6 en 5 jaren tuchthuisstraf, zoomede tien jaren verlies van burgerrechten. TREINONTSPORING IN COLUMBIA. Uit Bogota wordt gemeld dat op 130 KM. afstand van Tunja, in Columbia, een per sonentrein ontspoord is, vermoedelijk ten gevolge van te straf remmen. Bij dit on geluk zijn 21 personen gedood en 43 ge wond. GROOTE SCHADE DOOR TERMIETEN. Dezer dagen hebben Benedictijner mon niken in de St. Pieterskerk te Perugia (Italië) ontdekt, dat kleine, maar uiterst verraderlijke vijanden een aanval hebben gedaan op de prachtige 16de eeuwsche meubelen, welke zich daar bevinden en nog voor enkele jaren volkomen gaaf waren. Intusschen heeft een termieten kolonie een ware verwoesting aangericht. De monniken hebben de Commissie van Beheer van Oude en Moderne Kunst on verwijld van een en ander in kennis ge steld. Van deze zijde zijn dan ook onmid dellijk de noodige maatregelen getroffen om de verschillende kunstwerken alsnog le redden, o.a. het koor, hetwelk 40 gebeeld houwde zetels bevat, die ln 1535 door ver schillende Italiaansche kunstenaars, naar ontwerpen van Raphaël, werden uitge voerd. GROOTE BRAND OP BROADWAY. Door een ontploffing ls op de vierde étage van de bekende Broadway-bloscoop „The Strand", in de dansgelegenheid „Dan- celand" te New-York een groote brand uit gebroken. Een employé van de onderne ming werd gedood 3 personen werden ge wond. De ongeveer 2000 bezoekers van de bioscoop verlieten in allerijl, doch ln goede orde het gebouw. Ondanks de strenge af zetting sloeg een geweldige menschenme- ntgte het blusschingswerk gade. waardoor het enorme verkeer over de Broadway werd stopgezet. De brandweer slaagde er in uitbreiding van de brand te voorkomen. De oorzaak is niet bekend. 257. Op mijn ouden dag door zoo'n kwajongen ver schrikt te worden ls wel het ergste wat je verwachten kunt, bromde de hommel en hij greep met zijn ruw behaarde handen naar het arme Pietje. Inmaken zal ik je, zei de hommel en meteen nam le een grooten bloem pot en zette er Pietje middenin. 258. Pietje, die alles met angst moest verdragen wilde om hulp smeeken, maar dit maakte de hommel nog woedender. Hij nam een groot blik wit zand en duwde dat stevig rondom Pietje, die nu net als een bloem ln de pot zat beklemd. En zoo nam de hommel het arme ventje mee naar huls. waammiÊÊÊmÊammmÊi^BmiÊÊmmmtÊÊa^m tandnan- ®lag kwijt to rakon ia doxoDruk oen weinig Ohloro- dont-tandpnata op den drogen Chlorodont-tan denborstel (een spocialo borstel met prakarteldo insnijdingen) en borstel in allo richtingen krach tig de tanden, zoowol aan buiten- au bTnnensijdo als op het kauwvlak en tusschen do tanden. Doop daarna den borstel in hot water en poets do tan den grondig na. Spoel dan eerst den mond mot Chlorodont-mond water is bet bcsto cn gorgel flink nal zult verrast zijn ovor het resultaat van dezo mechanischo reiniging. Alle otonsueslen en do onooglijke tandaanslag verdwijnen en U hebt een zuiveren frisschon mond. Verlangt allóón Chlorodont-tandpasta. Uzi tubes van 35 cent. Grooto tubes 60 cent. Overal verkrijgbaar. 9057 VOOR DONDERDAG 13 APRIL. Hilversum, 296 M. AVRO-ultzending 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgen wijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Concert. J. v. Emden (piano) en E. Blok (cello). Aan de vleugel: Egb. Veen 11.00 Knipcursus klndcrkleedlng 11.30: Ver volg concert 12.00: Ensemble Rent meester en Gramoloonpl. 2.00—2.30: Halluur voor de vrouw 2.45; Gramo foonpl. 3.00: Naaicursus 3.45: Gra mofoonpl. 4.00: VoOr zieken en ouden van dagen, door Ant. van Dijk 4.30: Het Rotterdamsch vocaal kwartet Aan de vleugel: A. Nederbacht 5.00: Verhalen voor grootere kinderen door Mevr. A. v. Dijk 530: Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: B. Scholte 6.30: Sport- praatje H. Hollander 7.00: Verklcztngs- redevoerlngen van de Comm. Partij Hol land cn de Vrljz. Dem. Bond 7.30: En- gelsche les Fred. Fry 8.00: Vaz Dlas 8.05: Omroeporkest o. 1. v. N. Gerharz. Met medewerking van Mevr. H. Leopold Draper (piano) 8.25: Utrechtse!) Vrou wenkoor o. 1. v. Karin Kwant Törngren 8.45: Vervolg omroeporkest 9.15: Het Aguilar-luitkwartet 9.30: Orgelconcert P. van Egmond Jr. Met medewerking van Hélène Cals (soDraan) 10.00: Omroep orkest 10.30: Vervolg Agullarkwartet 10 45: Omroeporkest 11.00: Vaz Dlas 11.10—12.00: Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15: KRO 10.00: NCRV 1100 KRO 2.00—11.30: NCRV 8.00—9.15 en 10.00: Gramofoon- platen 10.15: Morgendienst o. 1. v. Ds. P. van Vliet 10.45: Gramofoonpl. 11.00: idem 11.30: Godsd. halfuurtje 12.15: Orkestconcert 2.00: Handwerkles 3.00: Voor de vrouw 4.00: Bijbellezing door Ds. Nawijn, met zang van mej C. de jager 5.00: Cellorecltal door Bram He- merik, aan den vleugel D, Gerstel 5.45: Cursus handenarbeid voor de jeugd 6.15: Causerie 6.45: Knipcursus 7 00: Verkiezlngsredevoering 7.45: Causerie 8.00: Uitz. van het Verb, van Evang. Commissies der Geref. Kerken ln Neder land, uit Rijswijk. Met medewerking van Ds. T. J. Hagen. Ds. P. Deddens, en Ds. W. A. Wierslng (sprekers) en Geref. Evang Zangkoor onder leiding van H. Dekker, en kinderkoor o. 1. v. N. de Bruin 9.30: Vaz Dlas 9.45: Journ. weekoverzicht door C. A. Crayé 10.15: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 9.35: Morgenwij ding 9 50: Tijdsein, berichten 10.05— 10.20: Lezing 11.20: Orgelspel R. Foort 12.05 Shepherd's Bush Paviljoen-orkest onder leiding van H. Fryer 1.05: Gra- mofoonmuziek 1.35: Western Studio- Orkest onder leiding van Thomas 2.20: Vesper 3.05: Het Hotel Metropole-Or- kest o. 1. v. E. Colombo 4.05: Orgelspel r. New 4 35: Kinderuur 5.20 Berich ten 5.50: CorelU's vloolsonates door Eda Kerscv 6.10, 6.40 en 6.50: Lezingen 7.20- „It don 't mean a thing" revue van Max Kester, met medewerking van solisten, revuekoor en Theaterorkest o. 1. v. S. Robinson) 8.20: Berichten en le zing 8.55: Concert. K. Falkner (bariton) en Adela Verne (piano) 9.50: Korte dienst 10.0511.20: BBC-Dansorkest onder leiding van H. Hall. Parijs „Radio Paris", 1724 M. 7.05: Gramofoonpl. 11.50: Orkestconcert 5.50: Gramofoonpl. 6.40: Orkestconcert 7.20: ,.De cycloon", spel van Somerset Vaughan 9 20: Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. - 11.20—12.20: C. Rydahl's orkest 1.00—1.30: Gramo foonpl. 1.50—3.50: Orkest- en koorcon- cert o. 1. v. Hans I. Larsen 7.20: „Peer Gynt", dramatisch gedicht van Ibsen, met muziek van Grieg. Dirigent: Emil Reesen. Langcnberg, 473 M. 6.25 en 10.40: Gramofoonpl. 11.20: Concert o. 1. v. Kloss 12.20: Concert onder leiding van Eysoldt 1.50: Gramofoonpl. 3.55: Concert door het Kleinorkest 6.20: „Deutsche Passion 1933". hoorspel van Euringer 7.20: „Ein deutsches Requjcm" van Brahms. Met medewerking van We- ragorkest o. 1. v. Buschkötter 8.35. Zie Brussel, 338 M. Rome, 441 M. 8.05: Vocaal sympho- nleconcert onder leiding van O. Mulè, m. m. v. orkest, koor en orgel. Brussel, 508 en 338 M. 338 M.: 11.20: Gramofoonpl, 12.30: Omroepklelnorkest onder leiding van Leemans 4.20: Uit zending van het Heilig Uur o. 1. v. E. P. Lammertyn 7.20: Oude kerkmuziek van Vlaamsche Meesters. Het Domkoor van Aken onder leiding van Rehmann. L. Ptitz (orgel) en W. Esser (bas) 8.35: Gra mofoonpl. 9.30: Fragm. uit „Parsifal", Wagner (Gr.pl.) 508 M.: 11.20: Omroep klelnorkest o. L v. Leemans 12.30: Gra mofoonpl. 4.20: Omroeporkest o. 1. v. André 5.35: Gramofoonpl. 7.20: Ra- dio-Symphonleorkest o. 1. v. Meulemans 9.30: Gramofoonmuzlek. Zeescn, 1635 M. 7.20: Concert door Kamerorkest o. 1. v Edwin Lindner 8,35 Zie Brussel 338 M 9.35: en 10.05: Be richten 10.201120: Concert uit Kö- nigsberg o. 1. v E. Wllcken GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. le programma: lederen dag van 8—24 uur: Hilversum. 2e programma: lederen dag van 824 uur: Huizen, Derde programma: Donderdag 13 April: Van 8—13.50 ur: Langenberg: van 13.50—1620 uur: Daven try; van 16.20—17.40 uur: Brussel (Fr); van 17.4023.20 uur: Könlgswusterhausen.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 13