5 DA'S KRAS NIVEA Sproeten komen vroeg ioe Sprutol. Bij alle Drogist» LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 11 April 19! UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Beroepen. Ds. W. Heerma alhier ontving een beroep der Chr. Geref. Kerk te Kornhorn (Gr.) BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jansje, d. van Pieter van Dijk en Maria van Zwieten. Ledenvergadering Bouwvereeniging „Algemeen Belang". De voorzitter, de heer Vrcugdenhil, opende deze vergadering in café v. Staal duinen, waarna de secretaris-penningmees ter de heer A. Verheul, de notulen las en rekening en verantwoording deed. Hieruit bleek dat het een gunstig jaar voor de vereeniging is geweest met een batig saldo. De commissie, de hecren L Groen en W. Mets, die de rekeningen hebben nagezien meldden dat alles door hun in orde is bevonden. De voorzitter dankte den heer Verheul voor zijn goed beheer en de commissieleden voor hun werk. Het bestuur stelde voor wegens tijdsomstandigheden de huur van verschillende huizen met i. 0.50 per week te verlagen, zoodat men voor f. 3 per week een flink huis, tuin en schuur heeft, hetgeen met alg. st. werd aangenomen. Volgde verkiezing van een bestuurslid. Het bestuur stelde voor geen ambachtslieden als huurders in het bestuur te kiezen. Het laatste werd verworpen, (iekozen werd de huurder de heer J. v. d. Walle, die de benoeming aannam. Na eenige besprekingen van huiShoudelijken aard, sloot de voorzitter de vergadering met dank aan de opgekomenen. De heer Jac. v. d. Eijk werd als lid ingeschreven. vervanger de heer L. v. Paridon. Bij de rondvraag kwam ter sprake de regeling van het kampeerterrein der gemeente, n.l. dat leveranciers aan den kampeerbewaar der 10°/o moeten storten. Besloten werd zich in verbinding te stellen met de Chr. Middenstandsvereenlging en de Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer, die werk zaam zijn om een betere regeling te ver krijgen. Na nog enkele minder belangrijke vragen nam Pastoor Buys het woord en zeide dat het hem een genoegen zal zijn om als adviseur van De Hanze mee te wer ken om de Middenstandsvereeniging zoo mogelijk tot hoogere bloei te brengen. Spr. hoopte hiervoor ook op de volle medewer king der leden, waarvan hij ook de beste verwachtingen koesterde De voorzitter dankte voor deze woorden en sloot hierna met gebed. HAARLEMMERMEER. Op hol. Gisteren sloeg op den Hoofdweg alhier een voor een wagen gespannen paard op hol, doordat het dier schrok van een met groote snelheid passeerende auto. De voer man had door het geweldig heen en weder slingeren van den wagen het ongeluk er af te vallen en in de wegsloot te geraken. Hij wist zich spoedig uit zijn benarde po sitie te bevrijden en bleek er met een lichte beenkneuzing een nat pak en den schrik goed te zijn afgekomen. Het paard, tot staan gebracht en afgespannen zijnde, werd opnieuw schichtig, nam een zijsprong en kwam ook in het water terecht. Het dier. dat diep in de modder was wegge zakt. kon niet dan met groote moeite wor den gered. Het milde voorjaar. Dank zij het milde voorjaarsweder is op verschillende plaatsen in den Haarlemmer- meerpolder de stand der weilanden zoo gunstig geworden, dat sommige veehouders er reeds toe overgegaan zijn om eenige koelen in de weide te doen. Burgerlijk Armbestuur. De heer B Hijstek te Rijk alhier, heeft bedankt als lid van het burgerlijk armbe stuur dezer gemeente. Ongewenscht bezoek. Een bewoner van den Ringdijk bij den sloterwez hoorde 's avonds leven op den zolder HIJ ging eens kijken, hoorde toen iemand loopen doch boven komende zag hij niemand, maar wel een raampje open staan. Een verder onderzoek wees uit. dat de oneewenschte bezoeker een ladder tegen den muur had geplaatst, zich zoodoende toegang tot de woning had verschaft en bij het hooren van onraad langs denzelf den weg is vertrokken. De heer G. Middelkoop te Vijfhuizen alhier is benoemd tot onderwijzer aan de bijzondere school te Hoofddorp (hoofd de heer J. J. Dengerink). HILLEGOM. De Stscrt. No. 71 bevat de statuten betreffende de N.V. Bloembollenhandel Walter Blom en Zoon en N.V Aannemers bedrijf v.h. J. van den Bosch en Zonen, belde gevestigd alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Hanze. Gisterenavond hield de R.K. Midden standsver. „De Hanze een ledenvergade ring in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer M. C. v. d. Berg. opende de vergade ring met gebed riep de leden een welkom toe en in het bijzonder Pastoor Buys, die voor de eerste maal in de vergadering van De Hanze tegenwoordig was. Spr. bracht in herinnering wat Pastoor Schiphorst voor de vereeniging was geweest en sprak de wensch en de verwachting uit. dat de ver eeniging aan Pastoor Buys eenzelfde leids man moge hebben. Na de notulen volgden ingekomen stukken, voornamelijk betrek king hebbend op de Centrale raadsverga dering te houden in Den Haag op 10 Mei a.s. Een propagandacommissie werd op voorstel van een der leden gevormd uit het bestuur. Een voorstel van een desbetref fend bureau om een praatavond te hou den over belastingzaken werd voor ken nisgeving aangenomen. Tot afgevaardig den voor de Centrale raadsvergadering werd gekozen de heer Jac. Rietveld, plaats- RECLAME. KATWIJK AAN ZEE. De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 642 werkzoekenden, waarvan 566 gehuwd zijnde: 1 stucadoor, 16 opperlieden, 64 grondwerkers, 16 timmerlieden, 2 schilders, 12 metselaars, 5 fabrieksarbeiders, 1 pot tenbakker, 40 kuipers, 2 broodbakkers, 158 losse arbeiders, 154 landarbeiders, 2 boe renarbeiders, 2 tuinlieden, 4 bloemisten, 1 warmoezenier, 120 visschers, 1 motor- drijver, 1 smid, 1 autogeen-lasscher, 1 zeilmaker, 6 varensgezellen, 3 chauffeurs, 7 scheepmakers, 1 mandenmaker, 6 stokers, 10 binnenschippers, 2 loodgieters, 1 straat- maker, 1 kok, 1 monteur; benevens nog eenige jongens onder de 18 jaar. Het aantal geplaatsten is 3. Bedrijvigheid voor de haringvisscherij. Sedert eenige weken valt een tamelijke bedrijvigheid waar te nemen in verband met de voorbereidingen der haring visscherij. Vooral het boeten der netten en het prepareeren van nieuwe netten geeft aan vele handen werk. Er komen ook, wat het prepareeren van nieuwe netten betreft, veel opdrachten van elders bij de reederijen hier ter plaatse binnen. Daar het drogen der geoliede netten in de duinen een nauwlettende behandeling vraagt, kan een tamelijk aantal arbeids krachten worden aangenomen. Voornamelijk worden hierbij de bemanningen der op- liggende loggers te werk gesteld. Ook aan het Prins Hendrikkanaal, waar eenige loggers, welke niet aan de trawl- visscherij deelnemen zijn opgelegd, zijn teekenen van voorbereiding voor de na derende teelt waar te nemen. De bouw op het badhotelterrein. Nu de rioleering van het Badhotelterrein tot stand is gekomen, zijn gisteren de werkzaamheden begonnen voor den bouw van de lunchroom op dat terrein, die dezen zomer nog moet geëxploiteerd wor den en van 6 tc bouwen villa's aan den Boulevard. dlWXJU ijs; van 20-90 cenis 8994 NOORDWIJK. Bijeenkomst „Groene Kruis". In het Vereenigingslokaal a. de Hoofd straat vergaderde het „Groene Kruis" on der voorzitterschap van ds. Cupèdo. Na een openingswoord werden de notulen ge lezen en goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen werd lang gediscussieerd over het al of niet plaatsen van kastjes voor de patiëntjes van de lighal. waar zij hun dekens e.d. kunnen opbergen. Met het oog op het reinigen van de hal brengt dit veel bezwaar mee. Voorgesteld werd om voor ieder een flinke zak beschikbaar te stellen, waarin men alles kan opbergen, zoodat elke deken en ander goed, gesepa reerd blijft. Men zou b v. reserve-hoezen kunnen laten maken, die men ook ge bruikt om over de matrassen te doen. Het slot van de besprekingen was, dat dit in handen gesteld werd van een commissie ter afdoening, bestaande uit de dames mevr. Coppens-v Capellen, mevr. Doorne- veld, de heeren R. J. de Groot en Duyster, welke commissie definitief kan besluiten en de zaak in orde zal laten maken. Hierna volgde een verslag van mevr. Doorneveld over het werk der Lighal. In het afge- loopen Jaar werden er 25 kinderen ver pleegd met 3101 verpleegdagen. Het aan tal uren zonnebaden, dat genomen werd bedroeg 2778 Op 1 Januari waren er 10 kinderen in de hal en op 31 December 1932 waren er 14, terwijl 9 patiënten de hal hersteld mochten verlaten. Tijdpasseering is er voor de kinderen genoeg: er werd 2- maal 3 uur per week onderwijs gegeven. Verder maakten de meisies handwerk en de jongens figuurzaagwerk. Ook aardige dingen van raffia en pitriet werden ge maakt, waarbij mevr. CoDpens vaak haar gewaardeerde medewerking verleende. Dankbaar werden eenige verbeteringen vermeld, zooals het aanschaffen van nieuwe stoelen, het plaatsen van een ras terwerk, het leggen van een tegelpad, ter wijl op een verbetering werd aangestuurd van rioleering en vooral van de vreeselijke afsluitgordijnen, die met wind een onuit staanbaar geluid veroorzaken. In verband met de laatste wenschen van de verzorg ster der Lighal. werd aan de reeds be noemde commissie opdracht gegeven ook dit meteen te onderzoeken Vervolgens was het woord aan zuster C. Haas de huisbezoekster. In 1932 werden ingeschre ven 10 gezinnen met 15 patiënten. Afge schreven werden 3 gezinnen met 5 pa tiënten. zoodat op 1 Jan. '33 onder toezicht bleven 56 gezinnen met 61 patiënten. Aan tal afgelegde huisbezoeken 362 en bezoeken van maatschappelijk werk 23. Hierna volgde een aantal gegevens over verpleegde gezinnen. Drie gezinnen moes ten noodzakelijk verhuizen. In één ervan moet om. de inhoud der beerpunt in den grond bij het huis worden begraven. Ook een waterafvoer ontbreekt. De hooge huur prijzen zijn oorzaak, dat het zoeken naar een betere woning vergeefs werk is. Aan schaffen van beddegoed zal noodig blijken daar het oude opraakt. Er zijn dit jaar 25 artikelen in bruikleen gegeven. Aan zuster Haas werd dank gebracht. Vervolgens werd door de onderwijzeres E. Nieuwenhuys v. Gelderen een overzicht gegeven vah het onderwijs. Het betreft de vakken Nederl. taal. rekenen, lezen en schrijven. Er werd aan 12 leerlingen les gegeven, verdeeld over 5 verschillende klassen. De goede leerlingen blijven „bij" in de gegeven vak ken, de minder goeden raken echter bc- RECLAME. Ter kennismaking ontvangt U tijdelijk bij aankoop van 2 pak eerste soort zeep poeder inerk DA'S KRAS a 12u cent pop pak, een jpente zwnrr lloltoii- ltweil radenn. 9086 VRAAGT OWEN WINKELIER. slist achter. Aan al deze functionarissen werd dank gebracht. Vervolgens bracht de penningmeester verslag uit over de financiën. Het saldo van verleden jaar was f. 1728,68, met de in komsten samen was dit een bedrag van f. 6972.76. De uitgaven bedroegen f 4472,92, zoodat het voordeelig saldo f. 2499,84 be draagt. Dit lijkt veel, maar men moet be denken dat er dit jaar ruim 2000 gulden extra binnenkwam van den gehouden ba zar. De exploitatie-rekening van de lig hal liep tot een bedrag van f. 3118 27. Beide rekeningen over 1932 waren door de dames van de benoemde controle-commissie, me vrouw Coppens-van Capellen en zuster Lindhout, nagezien en voor accoord getee- kend. De begrooting van denzelfden func tionaris gaf een eindbedrag aan van f. 4987,34. Deze begrooting werd niet geheel ongewijzigd aangenomen, maar de aflos sing van aandeelen werd gewipt. Men beeft een duur jaar meegemaakt en men ls nog niet zeker van dezelfde inkomsten over het. komende jaar Er werd op ge wezen. dat er een regeling moet worden getroffen in de betaling van vergoeding voor kinderen, die in de lighal verpleegd worden. Het bestuur zal hier een oplossing voor zoeken. Nu volgde een jaarverslag van de secretaresse mej Klomp over de verrichtingen van het afgeloopen jaar die in groote trekken op het bovenstaande te recht komen Alleen vermelden we dat het aantal leden 179 bedraagt. Dank werd ge bracht aan penningm en secretaresse. Hierna had bestuursverkiezing plaats wegens periodiek aftreden van de heeren R. J. de Groot, F. H. van Spanje en mej. J. J. Klomp. Tevens deelde de voorzitter ds. Cunèdo mede, dat hij als voorzitter van het „Groene Kruis" moet bedanken, daar hij overladen is met werkzaamheden. Dr. Hermanides spreekt een kernachtig woord van dank tot den voorzitter. Het spijt hem oprecht, maar we moeten uw besluit aanvaarden, aldus spreker. Voorgesteld werd om op dezen avond nog niet in deze vacature te voorzien, doch dit op een vol gende agenda te vermelden. De andere bestuursleden werden allen herbenoemd en namen voor zoover aanwezig, ook hun benoeming aan. Ds. Cupèdo zal tot de vol gende vergadering zijn functie blijven waarnemen. Aan de herdenking van den geboortedag van Prins Willem van Oranje zal worden deelgenomen. Hierna sluiting. Radio-centrale. Naar wij vernemen is de concessie voor radio-distributie in en rondom Noordwijk Binnen overgeschreven van den heer A. van Reijzen op de N.V. Radio Centrale Noordwijk Binnen, zulks in verband met een reorganisatie bij deze centrale. Verg. Noordwijksche Reddingsbrigade. De Noordwijksche Reddingsbrigade hield een algemeene vergadering in café Cen traal te Noordwijk aan Zee. Nadat de voorzitter de vergadering heeft geopend, las de secretaris de notulen voor, der laatst gehouden vergadering, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de Bloemendaalsche Red dingsbrigade met het verzoek aan de N.R.B. of zij haar medewerking wil ver- leenen bij een, ter gelegenheid van haar 10 jarig bestaan, te houden kustdemon- stratie in het Noorderbad te Zandvoort. De secretaris zal zich dien aangaande in verbinding stellen met genoemde vereeni ging, waarna nadere bespreking zal volgen. Vervolgens was aan de orde bet goed keuren der nieuwe statuten en het vast stellen vpn het huishoudelijk reglement. Na toelichting der wijzigingscommissie werden de statuten goedgekeurd en onder ging het huishoudelijk reglement hetzelfde lot. met uitzondering van art. 18, dat aan vulling behoeft, en Opnieuw aan de ver gadering zal worden voorgelegd. Tot slot volgde de rondvraag, waarbij een der leden opmerkte dat de N.R.B. over een tent beschikt met een goed slot, doch geen sleutels in eigendom heeft. De commissaris van materiaal zegt toe voor een en ander te zullen zorgen, waarna de vergadering besloten wordt. OEGSTGEEST. Aanrijding. Des middags te omstreeks 5 uur reed de heer A. B. wonende te Den Haag vanuit de Burg. de Kempenaerstraat de Geversstraat over om de Endegeesterlaan in te rijden. Juist op de trambaan werd de auto door een electrische tramtrein uit de richting Noordwijk gegrepen en opzij geworpen. De carrosserie werd zwaar beschadigd. De bestuurder kwam er zonder letsel af. Door den kraanwagen van de firma Kamsteeg werd het Fordje weggehaald. o RIJNSBURG. Vergadering der Burgerwacht. In de zaal van den heer Verbree ver gaderde de afd. Rijnsburg van de Burger wacht. Deze werd met een woord van wel kom, in het bijzonder tot den aanwezigen kapitein, toegevoegd aan den Inspecteur der Burgerwachten, den heer Snijders, door den voorzitter, den heer J. Kromhout geopend. De voorzitter verzocht hierna den secretaris, den heer C. Haasnoot, voor lezing van de notulen der vorige vergade ring, die onveranderd werden vastgesteld. De voorzitter deelde hierop mede, dat van wachter G. Schouten, bericht was ingeko- den burgemeester en den sergeant-kamp- men van verhindering tot het bijwonen van deze vergadering. Vervolgens bracht de secretaris het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat in het ledental eenige wijziging was gekomen; vele nieuwe leden traden toe, daarentegen moesten ook leden afgevoerd worden. In het bstuur kwam eveneens wijziging. De heeren G. Vos en v. Klaveren traden af en werden vervangen door de heeren Oud- water en v. d. Meij. De schietoefeningen, in het duin zoo wel als in Flora hadden een geregeld ver loop en mochten zich in een trouw be zoek verheugen. Aan Kring- en Geweste lijke schietwedstrijden kon om bijzondere redenen niet worden deelgenomen, waar om een wedstrijd werd gehouden met ver- eenigingen uit de Kring. 15 leden legden voor den kapitein der Burgerwachten schietvaardigheidsproeven af. Dank werd gebracht aan onderscheiden personen en corporaties, die zich voor de Burgerwacht verdienstelijk hadden gemaakt. Met een opwekking tot een zich trouw scharen achter bestuur en vereeniging, ook in 1933, eindigde de secretaris zijn verslag, waarvoor hem namens de vereeniging door den voorzitter dank werd gebracht. Hierop volgde het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. van Rootse- laar. De ontvangsten beliepen f. 459.80, de uitgaven f. 507.91, waardoor het batig saldo vermmderde van f. 203.92 tot f. 48.11. Namens de kascommissie rapporteerde de heer L. van Egmond Hzn., de administra tie volkomen in orde te hebben bevonden, waarna onder dank aan penningmeester en kascommissie, den penningmeester dé charge werd verleend. Bij de hierop volgende bestuursverkie zingen werden herkozen de aftredende leden, de heeren T. Heemskerk, J. van Rootselaar en C. van Delft, terwijl in een vacature, ontstaan door het bedanken van den heer G. van Vliet, werd voorzien door verkiezing van den heer H. Ravensbergen. die deze benoeming aannam. Namens het bestuur deelde de voorzitter vervolgens mede, dat de schietoefeningen zuilen aan vangen 25 April a.s., terwijl de geweren afgehaald moeten worden 21 op 24 April van 1921 uur. Het prijsschieten zal plaats hebben op andere wijze dan ge woonlijk, en wel gedurende de 3 laatste oefeningen in September, in 6 series, staand, liggend en knielend, terwijl voor de prijzen 3 series in aanmerking komen. De schutters moeten, om in aanmerking te komen voor een prijs, minstens de helft der oefeningen hebben bijgewoond. Be sloten werd de aanwijzing van een afge vaardigde naar de Alg. Verg. van den Bond van Burgerwachten te Amsterdam aan het bestuur over te laten. De voorzitter las hierna artikelsgewijs voor het reglement voor den Brandweer. Op voorstel van een der leden werd de bepaling, dat de leden niet verplicht kon den worden tot hulpverleening, wanneer de spuit buiten de gemeente dienst moest doen, werd ingetrokken, uit overweging, dat daarvan het al of niet hulpverleening af kan hangen of de spuit met onbevoeg den uit moet rukken. Aan hen die hiervoor in aanmerking kwamen werden vervolgens de schiet- dlploma's uitgereikt. De heer H. Ravensbergen ontving de medaille, uitgeloofd voor den schutter, die het hoogste aantal punten behaaide. De heer Ravensbergen won de medaille met 1877 punten in 44 series. Bij de rondvraag verzocht de heer J. v. d. Gugten eenige oefeningen te doen hou den voor staand schieten. Aanvankelijk bleek de commandant niet genegen hier aan te voldoen. Nadat echter Kapitein Snijders had gewezen op het groote nut hiervan, ook in verband met de te ver wachten diensten van de Burgerwacht, werd toezegging gedaan, dat de oeieningen gehouden zullen worden. Onder applaus deelde Kapitein Snijders vervolgens mede, dat het hem, gezien de opkomst en de belangstelling, een genoe gen deed 500 patronen ter beschikking te kunnen stellen. Van de geboden gelegenheid om Kapi tein Snijders vragen te stellen maakte ge bruik de heer Oudwater, door te vragen of het lidmaatschap der Burgerwacht ver- eenigbaar was, met dat eener fascistische vereeniging. De Kapitein verwees in zijn antwoord naar de aanschrijving van de Regeering, inzake de 10 vereenigingen, waarvan men als lid der Burgerwacht geen lid kan zijn. Spr. wees er overigens op, dat in de fascistische vereenigingen vele schakeeringen zijn. Vervolgens hield spr. een uitvoerig overzicht van den economischen en poli- tieken toestand in Nederland, alsmede van de wijze waarop daarin naar zijn mee ning verandering moet komen. In ver band met de a.s. verkiezingen wees spr. ook op het falen van het parlemcnlisme in diverse landen en sprak hij de ver wachting uit. dat ook hier op den duur aan een sterke regeering niet zou zijn te I ontkomen. Na beëindiging van deze rede werd over gegaan tot uitreiking der prijzen. Een door den burgemeester uitgeloofde prijs werd behaald door den heer H. Ravensbeigen, een prijs van den sergeant-kampwachter door den heer J. v. d. Gugten. Overigens werden de prijzen behaald als volgt; Klasse A.: 1. H. Ravensbergen; 2. L. van Egmond; 3. J. van Rootselaar; 4. Abr. v. d. Meij; 5. T. Heemskerk; 6. J. Oudwater; 7. C. Haasnoot; 8. C. van Delft Klzn.; 9. G. v d. Meij; 10. Abr. Star; 11. G. Vos Pzn.; 12. C. van Klaveren; 13. W. Kromhout. Klasse B.: 1. J. v. d. Gugten Wzn.; 2. Joh. Swart; 3. Alb. van Delft; 4. Alb. v. d. Meij Szn.: 5. P. v. Egmond; 6. G. van Kla veren; 7. G. Grimbergen; 8. H. Bouwman; 9. G. Vos Gzn.; 10. T. van Deilt; 11. P. Brussee; 12. P. de Snaijer; 13. W. Zand bergen. Klasse C.: 1. J. v. d. Gugten Hzn.; 2. Jac. Heemskerk; 3. Jac. Monster; 4. G. H. Stil; 5. L. Linshout; 6. J. van Egmond Lzn; 7. M. Grimbergen: 8. Abr. de Mooij, 9. J. Kromhout Dzn.; 10. Joh. Monster; 11. K. van Ees; 12. W. van Egmond Wzn.; 13. J. Kromhout Jzn.; 14. J. de Rover; 15. G. van Egmond; 16. Abr. Glasbergen; 17. C. Wischmeijer; 18. H. Binnendijk; 19. W. Haasbroek. Hierna volgde sluiting door den voorz. HEDEN: Graanbeurs: Verbond voor Natie,r Herstel; 8'/: uur nam. Prediker: Ver. tot verd. v. h. Ref. Gs. P0 8 uur nam. n Remonstr. Kerk: Paaschwijding Vereen. „Gemeenteleven", 8'/i uur mric Schouwburg: Ver. R'damsch Hofst,"3 tooneel „Monte Carlo", 8i/4 uur nam. 1(j Stadsevangelisatie (Morschweg 59): s°f menkomst te 8 uur nam. rit Den Haag (Willemskerk): Matthail passion. l'h uur nam. nr Woensdag. Marekerk: Wijdingsdienst voor j«r geren; 8 1/4 uur nam. Volksgebouw: Verg. Verz.mij. „Vooru:3( 8 uur nam. ra bc De avond-, nacht- en Zondagsdienst c-e» apotheken wordt van Maandag 10 tot «si met Zondag 16 April 1ste Paaschdag wa n genomen door de apotheken G. F. Rep.*! Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Dor, Doezastraat 31, telefoon 1313. hf Maandag 17 April 2de Paaschdag nerhi waar apotheek W. Pelle, Kort Rapenboni 12, telefoon 594. '0i RECLAME. nr het voorjaar, koopt tijdig een pi 8981 L knopt was. Ook door de tijdsomstandr heden zal het 10-jarig bestaan der vtl vereeniging niet herdacht worden. Vr volgens herdacht hij het overleden t( stuurslid, den heer H. v. Dam, die steo voor de vereeniging klaar stond. Zijn gedachtenis zal in hooge eere blijven. De notulen en het jaarverslag weri wegens afwezigheid van den secret* aangehouden. De rekening en verantwoc ding van den penningmeester sloot een ontvangst van f. 858.72 en uitgaai v. f. 860.12 met een nadeelig saldo van f. l Er is nog een oude schuld te beta] van f. 2Ö7.44. Medegedeeld werd, dat ondanks het t: dat de contributie met 50 pet. veria:: was, \%len niet betaald hebben. Hiertes over staat dat er ook velen zijn de volle 100 pet. betalen. De heeren Ducroix, v. d. Meer Sr. al Lohmann zagen de bescheiden na, en »l stateerden dat alles in orde was. De voorzitter bracht dank aan ds1 penningmeester voor zijn accuraat bcbea alsmede aan den heer van Breda, di hem het werk zoo verlicht had. In de plaats van twee niet berhieafcw ■bestuursleden werden gekozen de he::: B. YVillems en M. van Breda, in de plaat van den hegr H. van Dam, de heer 1 den Boer. Medegedeeld werd nu, dat het 4e Eens feest van Willem van Oranje voor Sasse: heim niet:geheel onopgemerkt zal voort gaan. De Oranje-vereeniging organiseert o bescheiden wijze een feest en de gemeen, betaalt dit,, de datum is 1 Mei als verjaardag van Prinses Juliana wordt f vierd. Een kinderoptocht wordt zooals f bruikelijk is gehouden, daarna een klei tractatie, 's avonds kerkdienst en tensiot concert. Voorts werd besloten te tracht! op bescheiden schaal ook dit jaar fee te vieren en een en ander aan het best»: over te laten. Ook de tocht van de oudt van dagen zal zoo mogelijk doorgaan; l wei half Juni. Na rondvraag werd t vergadering gesloten. De Einmabloem-collecte zal alhi worden gehouden op Donderdag 13 Apr, aanstaande. De heer A. G. v. KeSteren, dr Zaterdag tot priester gewijd wordt, hoo: den 2en Paaschdag alhier zijn Eer:" Plechtige Mis op te dragen. SASSENHEIM. Verboden eierrapen. Door de politie is tegen een tweetal personen proces-verbaal opgemaakt wegens het rapen van eend-eieren in verboden tijd. Een emmer met 60 eieren werd in beslag genomen. Jaarvergadering „Oranjevcreeniging". De Oranje-vereeniging vergaderde in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter de heer L. Ph. Bisschops opende met een woord van welkom en be treurde de geringe opkomst. Hij releveerde de feestviering van het vorig jaar, die wegens dc tijdsomstandigheden zeer be- VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Joh. Zandbergen en Hermans, van Rijnsburg. De Emmabloemcollecte heelt hier f. opgebracht. De collecten in de Herv. Kerk hebbf in Maart opgebracht voor de Diacont fJ8 en voor de Kerk f79.51de inhoc der bussen bedroeg f. 16.48 en de maa: delijksche collecte f. 25.96. WARMOND. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt raorger avond te 8 uur in openbare vergader,- bijeen, ter behandeling van de navolgend punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming onderwijzer der Openbas Lagere School. 3. Benoeming correspondent der Arbeid: bemiddeling en secretaris der werkloozen Commissie. 4. Steunregeling. 5. Comptabiliteit. 6. Wat verder der tafel zal wordd gebracht. ZOETERWOUDE. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem- Lettelbert en Enumatil (Gr.) ds. A. Eykman alhier. ZEVENHOVEN De arbeider de Jong van de Ruip' kade brak tijdens zijn werkzaamhed» zijn been en werd naar een ziekenM- overgebracht.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6