33EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 10 April 1933 UIT DE RIJNSTREEK. ATHI ETTEK. LEIDSCHE POLITIE SPORT- VEREENIGING. vet. Afstandsmarsch op 24 Juni. Iet bestuur van de Leidsche Politie iut-ort-vereenlglng is voornemens op Za- dag, 24 Juni a.s. z'n derden 40 K.M. irsch te organiseeren. De regeling zal weer net zoo zijn als die n verleden Jaar. "ttfadere bijzonderheden betrekking heb- nde op deze marsch zullen de vereeni- ïgen en de Individueels wandelaars bij 0<1'culaires worden bekend gemaakt. au o ad. SCHAKEN. SaiET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. LUS- Om den wisselprijs van het „Leidsch Dagblad". „..In de tweede ronde werden de partijen J. Westra—W. H. v. d. Nat en A. L. de olf—J. G. van Eybergen gespeeld. Van r Nat en Van Eybergen wonnen de mjirtij, zoodat Van Eybergen thans met 2 inten uit 2 partijen de leiding heeft, ug Van der Nat speelde de Siciliaansche rdediging e2e4 clc5. doch zette hij n vierden zet voort met e6, wat niet als m,:n goede zet geldt. Westra antwoordde et Pb5, waarop reeds bij den 8sten zet iur.t koninginnen geruild werden en wit een r voomitgeschoven zet op d6 kreeg. Hij tte echter niet goed voort en kreeg 'Idra den slechtsten stand op de Konin- r;,,rinezijde, waarbij de pion op d6 verloren „ag. Nog later verloor hij een officier en '„.in der Nat won nu gemakkelijk. vJ-'De Wolf speelde de Engelsche Opening .„V e2e4 e7—e5, 2. Pgl—f3. Pb8—cG, 3. c3, door Van Eybergen met den juisten genzet d7—d5 beantwoord. Wit zette niet ÏIWied voort en kwam al gauw slechter te "■"aan. Van Eybergen won bij den 16 zet n pion en behield bovendien de betere elling, een tweede pion ging verloren en —t gaf de partij op. Deze partij volgt eronder: Engelsche Opening. Wit: A. L. de Wolf, zwart: J. G. van 'aVbergen. 1. e2e4 e7—e5, 2. Pgl—f3 Pf8—c6, 3. n„ c3 d7d5, 4 e4xd5 Dd8xd5, 5. c3— Dd5—a5, 6. Pblc3 Lc8—g4, 7. Lfl—e2 0, 8. Ddla4 Da5xDa4, 9. Pc3xDa4 •®'8—f6 10. h2h3 Lg4—h5, 11. b2—b3 n:6b4, 12. Le2—dl Pb4—d3t, 13. Kei—fl I n5—g6, 14 Ldle2 Pd3xLcl, 15. TalxPcl e4, 16. Pf3e5 Td8xd2, 17. Pe5xLg6 [i/xPgG, 18. Tel—al Lf8a3, 19. h3—h4 ).ïh8—d8, 20. Thl—h3 Pf6—d7, 21. Th3—e3 _f5 22. Te3g3 Pd7—e5, 23. h4—h5 f5— 124. Tg3—g5 f4—f3, 25. g2xf3 e4xf3, 26. ;5xPe5 f3xLe2t, 27. Te5xe2 g6xh5; 28. :2 x Td2 Td8xTd2, 29 Kfl—g2 Td2—c2, Kg2f3 a7—a6, 31. c4c5 La3xc5, 32. i4 X Lc5 Tc2 x Pc5, 33.Tal—gl g6—g5, 34. ,,r;l—hl g5—g4t, 35. Kf3—f4 Tc5—d5, 36. ,Kil—el Kc8d7. wit geeft op. De afgebroken partij G. BosschaW. H. d. Nat is door Van der Nat opgegeven. 151 1.41 !.25_ i.05 1.7! !.2i| erer" trad alhier in het wijkge- (iiuw „Gouwsluis" als spreker op ds. P. Kiehl uit Hazerswoude met het onder- erp: „Christelijk boven al. Historisch te- eil'ns". De leiding der vergadering beruste S.Bj den heer C. Koren, die op gebruikelijke ijze opende. De heer Koren sprak een art openingswoord naar aanleiding van .9'et gelezen schriftgedeelte Ex. 14. Ds. lA'iehl wees dan op de eenvoudige, maar ,ier verantwoordelijke daad van het uit- •engen van zijn stem bij de a.s. verkie- iljng. Deze daad moet door den Christen ■jschleden tot Eer van God en tot het l'.iïil van ons volk. Spr. wees in een klem end betoog op de revolutionaire gezags ondermijning. Maar gelukkig de bom is '9!'barsten figuurlijk en helaas moest het >k met de daad aldus spr. Daardoor is en.is volk wakker geschrokken en is bij al ?n stoffelijken nood weer een ontwaking >or onze heilige christelijke beginselen. a!e C.H. Unie komt. zeide spr. voorts, niet IB.et beloften, want. als men de beloften est, die anderen bieden, is het om te atertanden. Maar wij kinderen der refor matie willen pal staan voor onze heiligste i.lfoederen: Gezag en Vrijheid, die ons door od zijn geschonken in en door Oranje. O'fiJ bieden u niet slechts één sterke man, roals anderen dat doen Neen. wij ko- r.ien tot u met één vrouw, die een sieraad "t van ons parlement en met 19 sterke •'•ïannen, die in goeden kracht, het beste )r..'illen zoeken voor ons gansche volk. Met uur en geestdrift zette spr. thans de i l.-H. beginselen uiteen; le. Waarom hristelljk bovenal en 2e. Waarom Hlsto- isch tevens. De door spr. uitgesproken ede werd met groote aandacht gevolgd. I. let het zingen van twee coupletten van et Wilhelmus en dankzegging door ds. ic fiehl werd besloten. ;ec Él ALPHEN. Bijeenkomst C.H. Unie. Voor de C.-H. Kiesver. „Groen van Prin- De herdenkingsoptocht. In da gehouden vergadering van het ir. Vilhelmus van Nassouwe Comité waren eeds een groot aantal inschrijvingen voor ,43le te houden herdenkingsoptocht op 24 ipril a.s. ingekomen. O.m. hebben eenige 2»'ereenlglngen zich opgegeven om met r'iraalwagens en allegorische voorstellingen „lit te komen. Het geheel zal. vooral omdat •"le vereenlgingen met vlaggen en vaan dels optrekken een bijzonder fleurigen in- Oflruk maken. Met het oog op de regeling -c/an deze optocht ls het noodzakelijk, dat le vereenlgingen. die zich nog niet opga- ien. dit zoo spoedig mogelijk doen, daar ia 15 April geen Inschrijvingen meer kun sten worden aangenomen. De secretaris.de li leer B. Knaapen. zal thans de inschrij- zingen gaarne noteeren. 3J Twee teenen afgereden. 3J De trein, die van hier 13.09 naar Am sterdam (Willemspark) vertrekt, moest ïabij de halte Gouwsluit plotseling stop- 71 Den wegens het vastloopen der remmen. 40 De leerling-machinist die het euvel 3 trachtte te verhelpen en met een der voe ten op de rails stond had het ongeval dat 4 de locomotief plotseling achteruit reed en deze over zijn voet reed met het gevolg dat hem twee teenen werden afgereden. Met eenige vertraging kon de trein de reis vervolgen, terwijl de leerling genees kundig werd behandeld. Auto-ongeval. In de Raadhuisstraat reed gisterenmid dag de vrachtautobestuurder V. tegen de uit de Hofzichtstraat komende vrachtauto van T. J. v. R. alhier. Vervolgens reed de auto tegen het pand van de belastingen en het perceel van den heer S. Belde hulzen werden beschadigd terwijl ook de auto van V. belangrijke materieele schade be kwam. Het ongeval werd veroorzaakt, door dat V. volgens ooggetuigen hard reed, bo vendien links van den weg en zijn stuur niet geheel machtig was. Baldadigheid. In den Hoorn hebben eenige jongens er gerlijke baldadigheid gepleegd door een pop ter mans grootte op den te leggen met als doel hiermede den autobestuurders schrik aan te jagen. Een der bestuurders die aanvankelijk dacht iemand overreden te hebben wendde zich tot het politiebu reau. De bestuurder reed hierop terug met een agent en het spelletje werd herhaald. Toen de politie uit de auto stapte namen de jongens de vlucht, waarbij een der bel hamels zijn rijwiel liet staan, dat de po litie evenals de pop in beslag nam. Toen nu later de jongen zijn rijwiel terug kwam halen, waren de daders van déze gevaar lijke baldadigheid natuurlijk gelijktijdig bekend. Liefdadigheidscomité. Op initiatief van eenige ingezetenen, werd dezer dagen een comité gevormd om door het houden eener bazaar in het as. najaar gelden bijeen te brengen voor het comité „Hulp in Nood" en de instandhou ding van „Ons Huis" uitgaande van den Chr. besturenbond. Verschillende plaatse lijke vereenigingen hebben hiertoe hun medewerking toegezegd. Er is een comité gevormd van een 35-tal dames, terwijl de navolgende heeren zich reeds bereid heb ben verklaard om zitting te nemen in een Eere-comité: Dr. H. J. Lovink, burgemees ter, de beide wethouders de heeren Hern- green en Spreij, notaris R. van den Berg en de heer J. B. Samsom en het bestuur werd samengesteld uit de dames: Mevr. L. ZonneveldFigee, presidente, Mej. H. Munting, secretaresse. Mevr. C. Belgraver van Reenen; Mevr. M. C. J. Bol—Meijer; Mevr. C. Dekker Uyterlinde; Mevr. E. Bos Huisman; Mej. L. v. Leeuwen: Mevr. S. MulderBeersma; Mej. B. Spreij. Op ver zoek zullen ook een tweetal leden aan het bestuur worden toegevoegd uit den chr. best. bond. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. Onder leiding van den 2den voorzitter, den heer B. Lemkes, hield de Coöp. Boe renleenbank in het Nut haar algemeene verplichte jgarlijksche ledenvergadering, nadat de 1ste voorzitter de heer M. A. H. Hoogendijk de vergadering met een kort welkomstwoord had geopend. De heer B. Lemkes herdacht allereerst het verschei den van het hooggeachte lid van den raad van toezicht wijlen den heer L. C. Jongen burger. De kassier, de heer J. P. Liefheb ber bracht zijn keurig verzorgd jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen: Niettegenstaande de tegenwoordige toe standen, heeft ons bedrijf behoorlijke re sultaten bereikt. De totaalomzet liep eenigszina achteruit, een normaal ver schijnsel, gezien de uiterst lage prijzen, die de producten thans opbrengen. Het is daarentegen een gezond verschijnsel, dat het aantal relaties zich nog gestadig uit breidt. De storting van spaarbankgelden bleef wat ten achter bij het vorig jaar, ter wijl het saldo van gedeponeerde gelden in rekening-courant per 31 Dec. 1932 onge veer 26 mille hooger was dan het vorige boekjaar Rentewijzigingen hadden in den loop van het geheele boekjaar niet plaats. Gedurende het geheele jaar hadden wij voldoende aanvragen voor credieten, en ofschoon wij onder de gegeven omstandig heden de uiterste voorzichtigheid in acnt moeten nemen, konden wij aan de solide aanvragen geregeld voldoen. Onze depo- sito-afdeeling gaf per 31 Dec. 1932 nog 'n saldo aan van f. 236.306.05 tegenover f. 270 690.01 per 31 Dec. van het daaraan voorafgaande boekjaar. De gedeponeerde gelden in rek.-crt. sluiten per 31 Dec. met een saldo van f. 112.434,37, t.o. het vorige boekjaar ruim 86 mille, wat een vooruit gang aangeeft van pl.m. f. 26.000. Onze crediteuren-saldi liepen terug v. f 986.549 90 tot f.921.760,20, d.i. f. 64 789,70, hetgeen nog geen 7°/o onzer middelen in totaal uit maakt. Met het verhuren van safe-loket ten gaat het nu niet bepaald druk. of schoon van een behoorlijk rendement reeds kan gesproken worden. Uit de overlegde balans blijkt dat onze saldo-winst netto f. 1171,61 lager is dan het vorige boekjaar. Oorzaak hiervan is, dat wij het afgeloopen boekjaar voor het eerst een vol jaar zijn gevestigd in ons nieuwe bankgebouw, wat vanzelfsprekend meerdere exploitatiekos ten heeft geëischt. Vaneen ontvangen na rekening schreven wij inmiddels op de re kening kantoorgebouw af f. 104 30. terwijl een aangekocht safe-bloc in den loop van het boekjaar ten bedrage van f.420 even eens geheel werd afgeschreven. Door het herstellen van de koersen van beleggingsobligaties gedurende het afge loopen jaar, is onze effecten-reserve meer dan voldoende te noemen: deze maakt thans ruim Wh van ons effectenbezit uit. Wij bereikten een omzet van f. 4.843.076,35, in 1931 f. 6 257.666,32. In verband met een overboeking van spaarbankgelden naar deposito-rekening bedraagt de verminder de omzet f. 900.000. Gezien de tijden, mogen wij een omzet van bijna 5 millioen nog be vredigend noemen Het aantal kasposten in 1932 bedroeg 3943. in 1931 6893. vermeerde ring 2050. In 1932 weiden aan nieuwe cliënten uitgereikt 62 spaarbankboekjes, 6 depositoboekjes en 5 rek.-courantboekjes, terwijl nog diverse rekeningen zonder boekje werden geopend. Het aantal leden bedroeg 31 Dec. 1931 341 vorig jaar 31 Dec. 332. Per 31 Dec. 1932 administreerden wij 1654 rekeningen, in 1931 1649. Aan nieuwe voorschotten werd in 't boekjaar verleend f 76.600. terwijl voorschotten werden afge lost tot een bedrag ad f. 104.261,63. In rek.- crt werd aan nieuwe credieten verstrekt f. 12.000. Het effectenbezit bedraagt in diverse fondsen nominaal f. 97.000, Op de balans is aankoop-waarde ad f. 95.780 aan gehouden, bovendien nog een behoorlijke reserve. Wij hadden in dit jaar voldoende aanvraag voor credieten, doch moesten op de eerste plaats in verband met de moei lijke tijden onze uiterste zorg aan de ge boden zekerheid besteden en ten 2de onze credietportefeuille in overeenstemming brengen met de beschikbare middelen. In verband hiermede brachten wij dan ook het uitstaand crediet terug van f 897.353,11 tot f. 840.443.27. Opzeggingen van credieten behoefden niet plaats te hebben, doch wij hebben dit bereikt, deels door de eenlgs- zins mindere credietbehoeften, anderdeels door nieuwe credietverleening wat te be perken. Onze crediteuren zijn goed ge dekt. terwijl de verplichtingen onzer de biteuren over het algemeen correct worden nagekomen. Verliezen op debiteuren wa ren ook dit jaar niet te boeken. Wij be schouwen onze bank kerngezond en zullen niets nalaten om onze krachtige onder linge spaar- en credietinstelling zoo be- drijfszeker mogelijk te houden. Het betrek, kelijk klmne bedrag aan vermindering van omzet zal ons dit jaar een prikkel zijn tot het stelselmatig uitbouwen van onze rela ties. Maakten wij in ons vorig jaarverslag melding van het onverwacht overlijden van onzen voorzitter, de heer Joh. van Leeuwen, nog geen half jaar later werd ons bedrijf wederom getroffen door het heengaan van ons hooggeacht lid van den raad van toezicht, den heer L. C. Jongen burger. Meer dan 30 jaren tot aan den laatsten dag van zijn leven, heeft hij de belangen der bank voorgestaan. Wij bren gen aan zijn nagedachtenis, die bij ons in lengte van dagen in eere zal blijven nog een woord van oprechten dank. voort het 'vele, dat hij in het belang onzer bank heeft gedaan. Vervolgens bracht de kassier dank aan allen, die aan de belangen der bank hebben medegewerkt en uitte den wensch dat binnenkort normaler en beter tijden voor een ieder mogen aanbreken en de economische wereldcrisis spoedig tot 't verleden behoort. Nog bracht de heer Liefhebber tenslotte een woord van har- telijken dank aan het bestuur en raad van toezicht voor den ondervonden steun. Na eenige bespreking van dit jaarverslag volgde de bestuursverkiezing. Het aftredende lid, de heer G. v. d. Meer. werd herkozen, evenals het aftredende lid van den raad van toezicht de heer J. de Wit, terwijl in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer L. C. Jongen burger, werd gekozen de heer W. J. Spreij. Hierna werd de vergadering door den heer B. Lemkes gesloten. Aanbesteding. Door B. en W. werd Zaterdagmorgen in bet secretariegebouw in het openbaar aan besteed het maken van drie bruggen, een beschoeiing en een stuwdam van gewa pend beton met bijkomende werken aan de Lindehovenstraat. De inschrijvingen waren als volgt: C. Koppe f. 6130; W. Bar- reveld f. 5546: G. Gesman en C. Zoetemijer f. 5243; C. de Raat en J. Tolk f. 4860, allen alhier. De gunning werd aangehouden. 15-jarig bestaan van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond. In „Concordia" herdacht de afd. Alphen aan den Rijn van de Ned. Chr. Bouw arbeidersbond onder veel belangstelling haar 15-jarig bestaan. De vergadering werd geopend door den heer C. Koren, voorzitter, nadat gezongen was Ps. 75 vers 1. De voorzitter las Ex. 15 en sprak naar aanleiding hiervan een woord van troost, speciaal met betrekking tot de vele moei lijkheden van de werklooze leden. Het hoofdbestuur, de eere-leden en de afge vaardigden van Chr. Besturenbond en de vele aanwezigen heette de voorzitter har telijk welkom. Gememoreerd werd dat de bestuursleden J. van Wijngaarden en A. Stigter, resp. 13 en 12'/« jaar in het be stuur zitting hebben. Het jaarverslag werd gelezen door den heer P. Vonk. Bij de op richting was het ledental 13, thans 96. Als bijzonderheid vermeldde de secretaris dat de voorzitter van de oprichting af aan steeds de voorzittershamer heeft gehan teerd, hetwelk hem zeer goed toevertrouwd is. De penningmeester, de heer J. v. Wijn gaarden bracht financieel verslag uit. In totaal werd omgezet f. 9076.30. waarbij niet begrepen een bedrag van pl.m. f. 60C0 aan steungelden. Aan 2 leden die de afdeelhig gaat ver laten wegens 70 j. leeftijd, n.l. de heeren C. Boelen en Th. J. de Jeu werd een di ploma uitgereikt, vervaardigd door het be stuurslid P. Harts. Door den penning meester werd aan Th J. de Jeu nog een enveloppe met inhoud uitgereikt. Beide scheidende leden betuigen hun oprechten dank en wenschten afdeeling en Bond Gods zegen toe. Vervolgens wees de lieer A. Stigter, le secretaris op de moeilijkheid om in duis tere tijden een feestelijke jaarvergadering te houden. Speciaal staat spr. stil bij de letters van den bond N. C. V. „Neder- landsche" is paraat zijn; „Christelijke" is de chr. beginselen uit dragen in het maat- schapjielijk leven, en „Bouwarbeiders" is het door alle groepen verbetering brengen aan het groote maatschappelijke bouw werk. Namens de feestcommissie sprak de heer C. P. de Jong. Aan de jubileerende be stuursleden werden palmen in pot uitge reikt. Hierna volgde de mooie samen spraak „Ongewenscht bezoek." De hoofd bestuurder, de heer Moll, liet het leven der afdeeling de revue passeeren. Deze toespraak, geheel op rijm, werd besloten met de opwekking om pal te staan voor het christelijk beginsel. De afgevaardig den van den Chr. Best bond. de heer W. Geerlof, fellciteeerde afdeeling en be stuursleden. Verschillende toespraken en muziek van de heeren Snel en Koren wisselden een en ander af. Na het officleele gedeelte bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Deze zeer gezellige herdenkingsvergade ring werd door den voorzitter met dank gebed gesloten, nadat gezongen was Gezang 80 vrs. 1. Zaterdag is alhier op 69-jarigen leef tijd overleden onze plaatsgenoot, de heer C, den Dubbelden. De overledene was o.a. bijna 19 jaar lid van het R.K. Kerkbestuur De heer v. K. in dc Raadhuisstraat, deed bij de politie aangifte van vermoe delijke diefstal van aardappelen uit zijn pakhuis, eveneens gelegen in de Raad huisstraat. Zaterdagavond werd door den wiel rijder v. E. uit Woubrugge, een juffrouw met een kinderwagen aangereden in de Hooftstraat. De moeder en het kind, dat op de straat viel, kwamen met den schrik vrij, doch ook de kinderwagen en het rij wiel werden beschadigd. Ds. J. Stehouwer ontving de afge loopen week een gift van f. 40, waarvan f. 20 ten behoeve der Ned. Herv. Kerk en f. 20 voor de diaconie. Woensdagmiddag a.s. zal door het be stuur der zondagsschool Aarkade aan de familie worden overgedragen dc grafsteen op het graf van wijlen den heer J. Koblen- zwey. in leven onderwijzer dier school. Gevonden voorwerpen: 10 boompjes, 1 bril met etui, 1 knipmes en 1 vermoedelijk gouden armband. Inlichtingen politiebu reau Juüanastraat. Voor rekening van de Wed. Mevr. Oosterling te Voorburg is opgedragen aan de aannemers Gebrs. v. Wijk en Bons al hier het bouwen van een landbouwerswo ning te Reeuwijk voor de som van f. 13.725. De dezer dagen gehouden collecte voor het comité „Hulp in Nood" van den Chr. besturenbond, is uitmuntend ge slaagd. Het comité vermeldt onder grooten dank dat de opbrengst bedraagt f. 614.87 benevens enkele giften in natura en ver schillende maandelljksche vaste bijdragen. De opbrengst van de busjes van het fonds uitbouw der Ned Herv. Kerk over de afgeloopen maand bedraagt f. 168,07'.'s ALKEMADE. Dc werkloosheid. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedraagt momenteel 143, waarvan 103 land arbeiders, 30 bouwvakarbeiders, 8 metaal bewerkers en 2 schippers. Bovendien wer ken nog lif arbeiders in de werk verschaffing. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Geen verdere bestrating Lage Rijndijk Verkoop grond. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. De voorzitter deed mededeellng van de kasopname bij den gemeente-ontvanger, waarbij boeken en beseheiden in orde wer den bevonden. In kas was f. 1818.77. Het kassaldo van het waterleidingbedrijf be droeg f. 149.31. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Op een adres van den heer R. Dorrepaal inzake vergoeding voor riolen, werd be sloten voor een 4-tal riolen ingaande 1 Ja nuari 1933 een jaarltjksche vergoeding toe te kennen van f. 0.25 per stuk. Van den heer J. Pieterman is indertijd een adres ingekomen om verlaging huur prijs woning van den kantoorhouder. De voorzitter zeide, dat B. en W. dis adres thans opnieuw besproken hebben en de meerderheid van het College is van oordeel, dat de thans geldende huurprijs van f.375 gerechtvaardigd is. Nog voerden enkele leden het woord, waarna besloten werd het verzoek af le wijzen. Hierna werd na toelichting door den voorzitter vastgesteld een besluit model D tot wijziging van de begrooting dienst 1932. Vervolgens kwam ter tafel een voorste! van B. en W. inzake verbouw Postkantoor. B. en W. hebben overeenkomstig den wensch van den Raad een plan met kos tenraming doen opmaken. Algemeen werd het overgelegde plan afdoende beschouwd zoodat bij den nieuwen toestand de tele foongesprekken onmogelijk meer kunnen worden afgeluisterd, daar ze In een afge sloten cel zullen worden gevoerd. B. en W. vroegen hiervoor een crediet van f. 350 hetwelk z h. st. werd verleend. Het kohier hondenbelasting dienst 1933 werd hierna vastgesteld op f. 293 en het suppletoir kohier dienst 1932 op f. 14.50. Thans bracht de voorzitter ter sprake een voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot verdere bestrating van den Lagen Rijndijk. B. en W. durven het in verband met den slechten financieelen toestand van de ge meente thans niet aan met een voorstel tot bestrating bij den Raad te komen. De werkloozensteun eischt ongeveer f. 400 per week, terwijl bestrating slechts een zeer gering object voor werkverschaffing zou beteekenen Nu ls er nog gelegenheid om de werkloozen bij beurten op den weg te laten werken. De heer van der Lee kon het stand punt van B. en W niet deelen en zou den eisch willen stellen, dat het benoodigde materiaal uit de gemeente betrokken wordt, waardoor ook weer meerdere werk gelegenheid komt. Ook de heer de Jong achtte het object voor werkverschaffing van geen betee- kenis. De voorzitter bestreed uitvoerig de mee ning van den heer van der Lee, daarbij nog wijzende op het Rijkssubsidie in de kosten van steunverleening, hetwelk ver moedelijk 50 pet. zal bedragen, terwijl bij eventueele tewerkstelling slechts op een gering percentage gerekend zal kunnen worden, afgezien nog van de vraag of het werk wel voor Rijkssubsidie in aanmer king komt. Na eenige besprekingen werd het voor stel van B. en W. aangenomen, met de stem van den heer van der Lee tegen. Dan kwam aan de orde een voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten tot aankoop van grond in gebruik als open baren weg De voorzitter lichtte dit voorstel uitvoe rig toe. De openbare weg behoort aan de verschillende eigenaren, terwijl het onder houd destijds door de gemeente is overge nomen. De gemeente heeft een wegverhar ding aangebracht, waardoor een eigenaar dige toestand is verkregen. Het ligt in de bedoeling om met de eigenaren tot over eenstemming te geraken om den weg over te nemen en tevens daarbij den berm te betrekken, waardoor zij van de daarvoor verschuldigde grondbelasting worden ont last, terwijl de gemeente dan het poot- recht aan zich krijgt. De heer de Jong vroeg of het de bedoe ling is om tot wegverbreeding over te gaan, waarop de voorzitter antwoordde, dat het slechts de bedoeling Ls om goed të maken wat vroeger verzuimd is, n.l. den weg met berm te koopen, waardoor in de toekomst een beteren toestand kan wor den verkregen. De heer Kok Informeerde naar de kos ten en zou het pootrecht vrij willen laten terwijl den heer van der Lee de kwestie der erfdienstbaarheid ter sprake bracht. De voorzitter zeida het wenschelijker te achten het pootrecht aan de gemeente te houden, terwijl voor overname wel iets betaald zal moeten worden. Na nog eenige besprekingen werd het voorstel aangenomen. Hierna werd tot lid van het stembureau in de vacature D. Dorrepaal, waarvoor B. on W. aanbevelen wethouder van Egmond, benoemd de heer A. van Egmond met 4 stemmen. De heer van der Sterrc verkreeg 1 stem en blanco 1. BIJ de rondvraag vroeg de heer van der Lee of men bij koop van grafruimten op de nieuwe begraafplaats verzekerd kan zijn dat men daarin ten allen tijde kan doen graven, daar indertijd bij de sluiting van de oude begraafplaats verschillenden hierdoor gedupeerd waren. De voorzitter zeide, dat hiervoor thans geen vrees behoeft te bestaan. Er is een behoorlijke ruimte cn de orde Iaat niets te wenschen over, terwijl zoo noodig ge royeerd kan worden, hetgeen bij de oude begraafplaats niet meer mogelijk was. Ten slotte zeide do voorzitter, dat dc heer G. Dorrepaal verzocht heeft om voor het plaatsen van de muziektent op zijn eigendom een vergoeding van f. 10 per Jaar te mogen ontvangen. Daar hiervoor op het oogenbllk geen andere plaats be schikbaar ls, stelden B. en W. voor, in gaande 1 Januari 1933 een vergoeding van f.2 50 per kwartaal toe te kennen. Aldus besloten. Hierna sluiting. NIEUWKOOP. Vcrkooping. In hotel Het Vliegende Paard alhier werd door de notarissen H. C. Labberlon te 'sGravenhage en Jhr. Boudier te Oude water publiek verkocht de boerenhofstede met 16.22.70 H.A. wei- en hooiland, gelegen aan den Aarlanderveenschcn weg onder deze gemeente, eigendom van A. J. Boek horst. De woning werd gekocht voor den hypo theekhouder door den heer Dekker uit den Haag voor f. 15.510. Het bod uit do zaal was f. 10.700. De tegenwoordige eige naar had de woning in 1917 gekocht voor f. 40.000. Bli de gisteren gehouden publieke ver- kooping door notaris van der Heijden uit Mijdrecht van het winkelhuis met brood- bakkerij in het Zuideinde, eigendom van B. A. Imfeld is eigenaar geworden P. Augusiinus alhier voor f. 3.300. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika, d. van Dirk Spek en W. v. Harten. Gehuwd: Jac. v. d. Leden en N. H. Jonker. Loop der Bevolking. Vertrokken: M. Zemel, naar Santpoort; C. H. Bakker, naar Reeuwijk: C. Vlaskamp, naar Warmond; D. de Rooy, naar Rijswijk, M. Hus ,naar Steenbergen; G. v. Vliel, naar Alkemade. Gevestigd: J. W. Alberts, van Amsterdam; J. H. Wolmerstctt, van Renkum. Bij dc Arbeidsbemiddeling staan 27 personen ingeschreven. Bij de werkver schaffing zijn 6 personen tewerk gesteld. WADDINXVEEN. Crisis-Comité. Het plaatselijk Crisis-comité mocht als maandclijkche bijdrage over de maanden Februari en Maart van de Chr. School de som van f. 18,- ontvangen. T.B.C.-bcstrijding. De penningmeester van de Vereeniging tot Bestrijding der TB.C. werd verblijd met een gift groot f. 20,- bijeengebracht door het personeel van de carrosserie- fabriek Verheul, alhier. De werkloosheid. In de laatste dagen fs een merkbare ver mindering van het aantal werkloozen waar te nemen. De land- en tuinbouwarbeiders gaan een beteren tijd tegemoet, terwijl ook vele bouwvakarbeiders werk vinden. Boven dien zijn eenige werklooze meubelmakers geplaatst op een carrosseriefabriek te Pijn- acker. Arbeidsongeval. De heer H. Schutte, electro-technisch opzichter dezer gemeente, is, terwijl hij werkzaamheden verrichtte in het trans formatorhuisje te Reeuwijk, met de elec- trische stroom in aanraking gekomen, waardoor hij ernstige verwondingen aan het gelaat bekwam. Door dr. Batelaan ver bonden, is hij naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand is thans redelijk wel. Benoeming postdirecteur. Tot directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier is, met ingang van 16 April a.s. benoemd dc heer Buijs, titans in ge lijke betrekking werkzaam tc Klundert. De Landelijke Rijvcrecniging „Do Gouwe Ruiters" benoemde tot haar instruc teur dc heer G. J. Blom te Bodegraven. Deze was 21 jaar werkzaam als wacht meester-instructeur aan de Rijschool te Amersfoort. Zuster G. v. d. Loo heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor diploma Kraamverpleegster. De heer A. H. Kulik te Gouda is be noemd tot badmeester van de Waddinx- veensche zweminrichting. Door de politie alhier is tegen een drietal personen proces-verbaal opgemaakt wegens het zich onbevoegd bevinden in de bad- en zweminrichting. Verschillende voorwerpen waren door hen vernield Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. 3—a

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7