Voetbalwedstrijd BelgiëHolland - Auto in een huis gereden •M WGBÉ De roode Vulpenhouder 748le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. V Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.v. R. Het eerste, wat hij vervolgens deed, was telefoneeren. Weer was hij fortuinlijk, want Henderson kwam zelf aan de tele foon. Hij was zeer geestdriftig, toen hij ontdekte, dat Fayre aan den anderen kant van de lijn stond en liet hem belo ven bij hem te komen lunchen. Zoodra lord Staveley van zijn plannen hoorde, stond hij er op, hem voor dien dag een zijner auto's ter beschikking te stel len, en omstreeks twaalf uur was hij in Carlisle. Hij koos een drukbezochte ga rage dicht bij het station uit als een ge schikte plaats om zijn nasporingen te beginnen. Hij vond den eigenaar van de garages op diens kantoor en onder het voorwend sel, dat hij optrad voor een boer, wiens kar op den avond van den 23en Maart was aangereden, verzekerde hij zich, dat er geen auto, die aan de zeer vage be schrijving, die hij er van kon geven, be antwoordde, daar in den bewusten nacht was gestald. Even vruchteloos was zijn navraag bij drie andere garages en einde lijk was hij in wanhoop gedwongen het op te geven. In één garage vond hij een auto, waarvan het nummer met Y07 begon, maar de eigenaar er van was den garage houder welbekend, en de auto was er een week vóór den dag van den moord ge stald en was, naar zijn beste weten, dien dag met uit de garage geweest. Vrij mismoedig reed hij naar de Hen- dersons, en vond er den dokter en zijn vrouw op hem wachten. Zij verwelkomden hem zóo hartelijk, dat zijn onsuccesvolle morgen er volkomen door vergoed werd. Henderson, een groote, zware man, met de kracht van een stier en een zeer zacht karakter, was intusschen getrouwd en was klaarblijkelijk ontzettend trotsch op zijn klein, heel knap Schotsch vrouwtje. Zij onderhielden zich levendig met Fayre, en hun ronde vriendschap was zoo mee- sleepend, dat hij, toe nde lunch voorbij was, zich voelde, alsof de tusschenlig- gende jaren als een droom waren ver dwenen en hij weer in de oude dagen van zijn studententijd terug was. Henderson kon hem van verscheidene oude vrienden, die hij uit het oog had verloren, nieuws vertellen en zij waren zoo verdiept in het verleden, dat Fayre. eerst nadat zij met hun pijp bij den haard in de studeer kamer van den dokter zaten, gelegenheid vond het onderwerp Gregg ter sprake te brengen. Henderson herinnerde zich den naam dadelijk als van iemand, die hij in St. Swithins vrij goed gekend had, en hij stelde er veel belang in, wat er van hem was geworden. „Heel knap was hij, maar een ruwe kerel. Ik herinner me, dat hij erg onge polijst was, toen hij pas kwam, en heel wat plagerijen had te verduren. Hij kwam ergens uit het noorden, geloof ik en had een groot deel van zijn opleiding van een ouden dorpsdokter gekregen, die zich den jongen had aangetrokken. Maar verder had hij zichzelf opgewerkt. Schriftelijke cursussen en zoo meer. Een interessante kerel in zijn soort." „Heb je hem nog wel eens ontmoet, na dat hij daar vandaan was?" „Ik verloor hem heelemaal uit het oog. Ik herinner me vaag. dat ik eens hoorde dat hij ergens in Londen practijk uit oefende, maar duidelijk staat het mij niet voor." „Herinner je je nog, met wie hij in het ziekenhuis omging? Ik geloof, dat hij iemand kende, in wien ik belang stel, en ik wil het hem niet ronduit vragen." „Zijn grootste vriend was een zekere Baxter. Zij gingen altijd met een paar ver pleegsters om, waarvan de een zoowat met Baxter verloofd was. Ik herinner me dat, omdat er nogal over gepraat werd. Het meisje had de reputatie, een vurig tem perament te bezitten, en men vond, dat Baxter zich als een dwaas tegenover haar gedroeg. Het is eigenaardig, boe alles je weer te binnen schiet ,als je eenmaal over die oude tijden begint te praten. Er was hier laatst iemand uit St. Swithins, en toen begonnen wij oude herinneringen op te halen en op mijn woord, ik had op het laatst het gevoel, alsof het gisteren was, dat wij daar samen waren geweest. Onder andere spraken wij ook over Baxter en zoodoende heb ik hem nog versch in het geheugen." „Wat gebeurde er met hem?" „Volgens Parry, den man, die hier on langs was, trouwde hij met het meisje, en dat bleek een volkomen mislukking te zijn. Parry zei, dat hij geloofde, dat Baxter dood was. Maar Gregg zal het wel weten, zij waren dikke vrienden." „Herinner je je den naam van die twee meisjes nog? Misschien zijn het kennissen van dengeen, dien ik zoek." Henderson schudde het hoofd. „Daar heb ik niet het minste idee van. Het waren knappe meisjes, herinner ik me. Van het soort, dat verpleegster wordt, om van huis weg te loopen, om van het leven te genieten." Mrs. Henderson, die bezig was koffie te zetten, keek plotseling op. „Als je inlichtingen wilt hebben over een verpleegster van St. Swithin, waar om ga je dan niet naar Ella Benson?" vroeg zij. Haar echtgenoot sloeg zoo hard op de armleuning van zijn stoel, dat het stof er uit vloog. „Zij heeft gelijk. Mrs. Benson is een vriendin van mijn vrouw en woont een paar huizen verderop in deze straat. Zij was verpleegster in St. Swithins en is heelemaal op de hoogte van alle praatjes van haar tijd. Zij is nu waarschijnlijk thuis." „Als ik hiermee klaar ben, zal ik er even heenloopen," zei zijn vrouw. „Zij komt na de lunch dikwijls oploopen. Haar man Is chirurg en wij zien mekaar dik wijls. Zij is een aardig vrouwtje." .Binds wanneer stel jij belang in de medische wereld?" vroeg Henderson lang zaam, zijn vriend met zijn verstandige oogen scherp aankijkend. „Ik dacht, dat negers meer in Jou lijn lagen." Fayre lachte was schuldig. „Het is uit nieuwsgierigheid over Gregg. Hij is een rare snuiter, en toen hij bot weg ontkende, iemand ooit ontmoet te hebben, waarvan ik bijna zeker wist, dat hij die vroeger gekend had, was het mijn onderzoekende geest te machtig. Ik her inner mij, dat jij in St. Swithins was ge weest, en wilde er je naar vragen, zoo dra ik je zag. Het is niet van belang. Eigenlijk heb ik tegenwoordig niet genoeg te doen en ben ik bezig een echte be moeial te worden." Henderson lachte. IWordt vervolgd). PA LMP A S CH EN - OPTO CHT van kinderen de Jordaan te Amsterdam. Do kinderen onderweg. DB BEKENDE Dl 1TSCUE II EL- DER2IENDE II IM ssidie ook vaak hior to lando optrad, i9 yermoord. WILLEM DE ZWTJGER-HERDENKIN G in de Ridderzaal m de residentie door leeraren en leerlingen van de Hoogere Krijgsschool en do Hoogere Marine Krijg3- :fc: school. Geheel rechts minister Deckers, derde van rechts generaal Seyffardt en zesde van rechts generaal Röcll. DE BEKENDE SCHRIJFSTER GEERTRUI DE GARELSEN te Haarlem vierde vandaag haar 90en verjaardag. De Hollandsche voetbalzege in Antwerpen. NA! jjet celligc Belgische doelpunt in den wedstrijd België—Holland, welke door de Hollanders met 3—1 gewonnen wer'd. *30 ,v U.. ONGEWENSCHTE GAST. Bij Lage Zwaluwe reed een auto in een bocht tegen een huis op. De wagen drong 1 de kamer in. De bestuurder brak een pols, de twee andere inzittenden werden door glasscherven aan het gelaat gewond. De bewoners kwamen met den sen rik vrij. HARDDRAVERIJEN TE HILVERSUM OM DEN IIE ER RIJ DER SP luJS. De spannende finish.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5