dijden Dameskousen H, J. PLANJE, Manufacturen en Confectie "°™S '4»t« Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 7 April 1933 Zesde Blad No. 22409 UIT DE OMSTREKEN. flIIIIIIIIIIMllllllilll KATWIJK AAN ZEE IIIIIIEIIIllllllll AALSMEER. Nieuwe R. K. School. Alhier is de nieuwe RJC. lagere school, sbouwd achter het Klooster der Camelie- ■n, in de nabijheid van den Stommeer- eg, op plechtige wijze in gebruik geno ten. Na het opdragen van de Heilige Mis, egaf men zich in processie naar de vesti- ule der nieuwe school, waar de plechtige ïwljdlng geschiedde. Na beëindiging hield pastoor Heggel- tan een toesDraak tot de talrijke geloo- lgen en genoodlgden, w.o. wij opmerkten en burgemeester, de wethouders, den ecretaris, hooiden van verschillende be- rijven, vertegenwoordiger der plaatselijke choolcommlssle, hoofden van Kath. en ndere onderwijsinrichtingen ea. Hierna was er gelegenheid de fraaie :hoól te bezichtigen. Vervolgens is het woord gevoerd door et hoofd der gemeente, pastoor Heggel- tan, de Prior, de heeren Brink, De Hoog, .chaper en Grimberg (hoofden van R.K. cholen), Jb. Alderden Dzn.. die zonder itzondering vol lof waren over deze ieuwa onderwijsinrichting. Pastoor Heggelman dankte voor de roote belangstelling. Jaarvergadering Coöp. Tuinbonwbank. De Coöp. Tuinbouwbank hield haar jaar- ergaderlng in hotel „De Hl Kolommen" nder voorzitterschap van den heer Jb. Jderden Dzn. Bij zijn openingswoord tocht de heer Alderden tot zijn genoegen ewagen, dat J932 een bevredigend jaar oor dé Bank was geweest; er was nog een 'tnst gemaakt van f. 16.000,-. Door den icretarls. den heer Joh. Mensing, werden 'e notulen gelezen en overeenkomstig astgesteld. De heer P. v. d. Meer Pzn. racht verslag uit als afgevaardigde naar e Alg. Vergadering der Coöperatieve lalffelsenbank te Utrecht. Jaarverslag en rekening en verantwoor- ing den leden in druk toegezonden, wer en vastgesteld. De heer H. de Wilde werd als bestuurs- d herkozen en gekozen in vacature M. Jderden Zzn., de heer J. Moleman Jzn. De heer P. v. d. Meer werd herkozen als d van den Raad van Toezicht, de heer 11b. Baardse Jzn. als plaatsvervangend estuurslid. terwijl in de vacature J. Mole- tan als zoodanig gekozen werd de heer 1. Harting Azn. Het Crisiscomité voor kweekers werd oor dit jaar f 2000,- subsidie verleend. Voor de rondvraag was geen animo, taarna de voorzitter met een hartelijk lankwoord de vergadering sloot, welke oor ruim 200 leden werd bijgewoond. Het arbeidsconflict aan de Centrale Veiling. In verband met het arbeidsconflict aan e Centrale Veiling kan worden gemeld, at door den rijksbemiddelaar, mr. S. de 'ries, aan het bestuur der velling zoowel Is aan de daarbij betrokken werknemers- rganisaties schriftelijke inlichtingen zijn avraagd. Nieuwe R.K. School. De achter het Carmelietenklooster aan en Stommeerweg gebouwde R.K. School erd op plechtige wijze ingewijd en in ge- ruik genomen. Rij kspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en het daar- der ressorteerende hulpkantoor te Aals eer-Oost werd gedurende de maand aart voor de Rijkspostspaarbank inge- gd f. 14.467.83 en terugbetaald f. 9934.11. et laatst door dit kantoor uitgegeven kje draagt het nummer 4135. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding door den ouwkundige H. Prins, voor het bouwen an een woonhuis aan den Aalsmeerder- reg alhier, voor rekening van den heer P. t. Oly, werd het laagst ingeschreven: met- elwerk, A. v. d. Zwaard Pzn. f 2183; tim- ïerwerk, Vink en Burgers f. 1369; metsel- n timmerwerk, gebr. Moolhuizen f.3899; gieterswerk, J. Bakker f. 229.50; schil- erswerk, G. J. Helsloot f. 280; massa J. v. Willigen f. 4590. De besteding was onderling, voor aan- emers alhier en aan den Aalsmeerderdijk. De werkloosheid. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans 210 'erkloozen ingeschreven, waarbij 127 land- n tuinbouwarbelders. Hoewel de werk- josheld in deze gemeente nog zeer groot kan toch weer sinds enkele weken een alende lijn in het aantal ingeschrevenen econstateerd worden. BENTHUIZEN. Loop der Bevolking. Gevestigd; Eimert de Bender en gezin, r beider, van Moercapelle Hendrik iurggraaf, winkelbediende, van Bode raven. Vertrokken: Anthoni D. Jansse en ge in, arbeider, naar Leimuiden. RECLAME. MOOIE NIEUWE KLEUREN 49 - 59 - 69 - 85 - 98 MORGEN BALLONNEN 8804 HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Henricus Petrus, z. van Th. Otte en W. K. Weljers; Maria Cornelia, d. van J. van der Leek en G. Dekker; Jan, z. van P. Pols en M. Helmigh; Maarten, z. van A. van Zanten en J. Mes; Francois, z. van J. Imanse en C. D. Schalk; Jacobus Wilhelmus, z. van W. J. Bijl en A. C. J. Betjes; Gerardus Marinus, z. van J. van Duren en M. C. A. Schönhage; Adrlanus, z. van W. Smit en A. K. Barendregt; Pe- tronella Johanna, d. van L. Smits en M. H. Brachem; Hendrlkus, z. van A. van Ame- rongen en G. A. Wiardi; Martijntje, d. van J. Hagen en N. M. v. d. Spek; Johannes Bartholomeus, z. van J. B. van Kampen en Th. v. d. Zwan. Ondertrouwd: W. A. van den Ende, 32 jaar en A. D. de Vink, 23 jaar; E. van Zadelhoff, 25 jaar en R. C. T. Roos, 24 Jaar; L. G. Brouwer, 20 jaar en D. K. Berg, 22 jaar. Getrouwd: G. van 't Hof, 27 jaar en N Dol, 23 jaar. Overleden: Walter Wilhelm, 4 mnd., z. van C. C. Stütterheim en F. M. Dannen- hauer; Klaas, 16 jaar, z. van K. Leegwater en G. L. de Smit; Geertje Truida de Vries, 27 jaar, ongeh. dochter van J. H. de Vries en T. Oberman. Loop der bevolking. Vertrokken: Anthonie van Nieuwen- huijzen, van Cruqulusdijk 167 naar Haar lem, Merwedestraat 3 Cornelia Dekkers, van Bennebroekerdijk 80 naar Haarlem, Kleverparkweg 69 Bulten Hagens, van Venneperweg 51 naar Vlaardingen, Groen van Prlnstererstraat 51 Adrianus Mul ders, van Nieuwemeerdijk 75, naar Am sterdam, Osdorperweg 10 Ale de Haan, van Spaarnwouderweg 857, naar Haarlem, Zuider Buiten Spaarne 6 rood Petrus C. van der Hoorn, van St. Anthoniusstraat 10 naar Hiilegom, Hoofdstraat 125 A Cor nells Tukker, van Spieringweg 568 naar Alphen aan den Rijn. Hoofdstraat p.a. A. de Jong Cornelia L. van der Veen, van Burgemeester Amersfoordtlaan 59 naar Wormer. Dorpsweg 294 Gijsbert J. Treur van Hillegommerdljk 441 naar Hiilegom, Meerenbeekstraat 15 Harm de Groot, van Lisserdijk 41, naar Lisse, Kanaal straat 94 Lena Schalk, van Lisserdijk 546. naar Lisse, van der Veldstraat 50 Sjieuwke F. Dijkstra, van Domineeslaan 95 naar Gaasterland, Rijs Marius Tjalma, van Zwanenburgerdijk 376, naar Rotter dam, Heer Nicolaasstraat 5 Matthijs C. Kwaak, van Zwanenburgerdijk 511. naar Rotterdam, Heer Nicolaasstraat 5 Aaldrik Wolthuis, van Parklaan 31 naar Muntendam. D. 10 Johanna Zoon, van Venneperweg 302, naar Bergen (N.H.) Loudelsweg 20. Gevestigd: Herman C. van Driel, van Rotterdam, Goudschestraat 31 b, naar Kruisweg 1493 Hendrik van Vossen, v. Dubbeldam, Dubbelstraat 55, naar Hille- gommerdijk 575 Elisabeth Hartings- veld, van Aalsmeer, Uiterweg 34, naar Leimuiderdijk achter No. 328 Elisabeth Chr. Knook, van Heemstede, Zandvoort- schelaan 18, naar Wilhelminalaan 46, Hoofddorp Frans A. H. Bos, van Me- demblik. Westerhaven 8, naar Hoofddorp, Fortweg 5 Lena Jansen-wed. J. Windig *an Amsterdam, Buitenbrouwersstraat 2 B., 1, naar Lindenlaan 70 Humphreij R. Cramer, van Deventer, A. J. D. van Toortstraat 29, naar Hermina Maria Dijk- laan 9 Gerritje le Clerq-wed. Los. van Leimuiden, Oude-Wetering 6, naar Huig- sloterdljk 320 Petronella Arends, van nebroek, Schoollaan 78, naar Marktplein 31 Johanna P. Barthel, van Haarlem, Olmenstraat 68, naar Spieringweg 561 Anna N. Fehres-wed. I. de Boer, van Am sterdam, Kanaalstraat 165, naar Eiken laan 32 Maria Boere. van Bergen N.H.) Loudelsweg 20, naar Venneperweg 302 Roelof J. Brettschneider, van Enschedé, Wagelerstraat 16, naar Friedalaan 28 Grietje Crezee, van Klundert, Tol B. 338, naar IJweg 1588 Jacob J. van Dam, van Rotterdam. Beverstraat 151a, naar Hille gommerdljk 140 Cornells Duijster, van Amsterdam. Sloterweg 1018, naar Sloter- weg 52 Gerard A. van Ham, van Klun dert, Hoogstraat A. 480, Venneperweg 1143 J. Gijsbertus van Heijningen. van Am sterdam, naar Osdorperweg 742, Spaarn wouderweg 457 L. Dirkje van den Oever van Rijnzaterwoude No. 69. naar Spie- ringweg 590 Louisa A. Cotjers, van Nieuwer-Amstel, Oude Karselaan 51, naar Schinkeldijk 93 Berendina M. van de Plassche, van Amsterdam. Hoogeweg 92, naar Sloterweg 152 Maria Zwetsloot- wed. C. P. van der Geest, van Hiilegom, Mariastraat 20, IJweg 552 Catharina Verduin-wed. Van Egmond. van Leimui den, 'tOosten 229. naar Spieringweg 972 Theodoras P. Scholten, van Bovenkar- spel, Hoofdstraat A. 120, naar Kerkhof laan 41 Hendrika van der Zaag, naar Heemstede, naar Havenstraat 33. naar Spieringweg 331 Cornells J. Bouterse, van Nieuwer-Amstel, woonschip liggende Koenenkade naar Kruisweg 627. Een Japansche avond. Voor 't Nutsdepartement heeft de heer Pilger uit Amsterdam een schitterend ge slaagden, Japanschen avond gegeven. Door woord en beeld werd kennis ge maakt met verschillende oude en jonge Japansche gewoonten, teveel om te memo- reeren! Allen volgden de causerie met ge spannen aandacht. De wegenaanleg. Bij de door het gemeentebestuur gehou den openbare aanbesteding van het ma ken van een nieuwen weg op een terrein van de Badhoeveboerderij te Rijk en in het dorp Zwanenburg, nabij de nieuwe zweminrichting, werd ingeschreven als volgt: J. J. de Lange, alhier, I f. 2260; Gebrs. de Graaf te Halfweg, II f. 2618; P. H. van Essen te Halfweg, 1 f. 3277, H f. 5737; V. Vergaij, alhier, I f. 3788; H. de Baat te Amsterdam, 1 f. 3300, II t. 5800; fa de Mooi en Hermes te Alkmaar, H f. 4994; J. F. de Moor te Schelllngwoude, I f. 2490, II f. 6370; A. Westerveld te Am sterdam, 1 f. 3222, U f. 5455; Aannemers bedrijf ,Het Werkmansgilde" te Haarlem, II f. 6725; P. Groenewoud en A. Bijl te Amsterdam, I f. 3470; H. Baks en H Steen- kist te Haarlem. I f. 3490. II f. 6980; B. v. Groningen te Nieuw Vennep, I f. 4105, II f. 6121. Wij vragen nogmaals beleefd Uw aandacht voor onze welverzorgde collectie Heeren- en Jonge-Heeren-Costuums In blauw, zwart en grijs vindt U bij ons een geweldige sorteering. 8?<>3 Wij brengen uitsluitend prime kwaliteiten tegen uiterst lege prijien. Vraagt xichtzeoding 6 - TEL. 221 KATWIJK AAN ZEE - Op de Paaschveetentoonstelllng te Amsterdam werden de volgende bekronin gen toegekend aan inzendingen uit deze gemeente: C. Bos, Nieuw-Vennep. 3e prijs in de tweede klasse ossen (afgewisseld); A. Praisse, De Rijk. 3e prijs derde klasse ossen, 2e prijs vierde klasse (vaarzen licht gewicht). 2e prijs Schot met 6 breede tan den (zwaar gewicht); L. N Enthoven. N. Vennep, le prijs vierde klasse (vaarzen licht gewicht, 2e prijs 4e klasse B.; H. L. Knoop.. 2e prijs, koe met acht breede tan den (licht gewicht). 2e prijs koe (afgewis seld; zwaar gewicht) en Gebrs. Bulk, 3e prijs voor collectie. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Tot bouw van nieuwe Kwakelbrug besloten. - Rooilijnverordening vast gesteld. - Het uit de huur nemen van grond. De Raad dezer gemeente hield een open bare vergadering. Voorzitter Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden behalve de heeren van Riessen en Eikelenboom. Punt I is mededeeling van ingekomen stukkeu waartoe voornamelijk behooren missiven van Ged. Staten houdende goed keuring van in vorige vergaderingen ge nomen raadsbesluiten, als salariskorting vleeschkeuringsdienst. factor straatbe lasting. Een adres van den Chr. Besturen bond, waarin gevraagd wordt om een contactcommissie voor steunregelingen, wordt in handen gegeven van B. en W. voor praeadvles. De Bouwvakpatroonsver. spreekt in een adres teleurstelling uit over de hooge bouwgrondprijzen in Katwijk. B. en W. zullen in de volgende vergade ring antwoorden. Vervolgens is aan de orde het prae advles van B. en W. betreffende het ma ken van een tweede oeververbinding op de plaats waar voorheen de Kwakelbrug was. B. en W. herinneren er aan. dat in de vergadering van 10 Dec. 1930 op voor stel van den heer v. d. Zwan besloten ls kostenrekening en teekenlng aan den raad voor te leggen van een nieuwe oeverver binding daar waar de Kwakelbrug was verwijderd. Deze opdracht is in handen gegeven van een door den raad benoemde commissie, bestaande uit de heeren Grim bergen, Guyt en v d. Zwan De commissie heeft een en andermaal vergaderd met het uiteindelijk resultaat dat op 4 Jan. 1.1. als antwoord op een schrijven van B. en W. een antwoord inkwam. B. en W. hadden n.l. toen verzocht aan de commis sie te komen met--voorst?Ken betreffende, een nieuwe kwakel. Geadviseerd werd. ten einde een raming van de kosten te ver krijgen, aan het Bureau voor Civiel-Inge- nieurswerken Ir. P. H. V. Bongaerts op te dragen het ontwerpeh van een plan, het welk slechts aan minlmum-eischen be hoefde te voldoen. Hieraan is gevolg gege ven met het resultaat dat een begrooting werd ontvangen met als eindcijfer f.2750. Zooals de raad zal kunnen billijken, aldus B en W„ kunnen zij bezwaarlijk aan het eerste verzoek der commissie, n.l. om u voor te stellen tot den bouw over te gaan, voldoen. Na al hetgeen hierover reeds is gezegd in de vergaderingen van 28 Nov. 1928. 16 Mei 1930. en 10 Dec. 1930 kunnen B en W niet verder gaan dan den raad het plan, teekening en begrooting voor leggen, aan den raad overlatend eén be slissing te nemen en dekkingsmiddelen aan te geven. In de kosten zijn niet be grepen de kosten van het ontwerpen en toezicht bij de uitvoering, terwijl een op dracht tot bediening aan den Brug wachter der Roskambrug een verhooging van diens salaris zal eischen. De heer Grimbergen wijst er op, dat vroeger reeds tot den bouw besloten is. Het spijt spr. dat B. en W. thans nog bezwaar hebben; hij begrijpt niet waarom dit college dezelfde houding aanneemt als het vorige. Spr. verzoekt ernstig tot den bouw over te gaan. De voorzitter vraagt of de commissie een voorstel heeft. De heer Grimbergen zegt dat als B. en W. het niet doen dan de commissie. De heer v. d Zwan zegt met het ge sprokene door de heer Grimbergen geheel in te stemmen. Het heeft spr. gefrappeerd dat het nu kan voor f.2750. Kosten van toezicht bij den bouw kan slechts 10"/o zijn, totaal dus pl.m. f.3000. Voor spr. zijn er geen bezwaren Of er kosten zijn voor de brugwachter weet spr. niet doch ze kun nen toch slechts gering zijn. Mochten er vroeger raadsleden zijn geweest die be zwaar hadden om de kosten, dan kan dit bezwaar thans vervallen. Dekking zal er gemakkelijk te vinden zijn voor een derge lijk bedrag. De heer J. v. d. Perk zegt, dat de nood zakelijkheid van de brug al meer dan vol doende ls aangetoond en wil dus niet in herhaling treden. De brug is er sinds menschenheugenls geweest, dus nu, in dezen tijd, zeker noodig. De brug ls ook niet gesloopt om de hooge bedlenings- kesten doch omdat deze slecht werd. Toen aanvankelijk besloten was om deze weg te nemen, kwam de raad er weer op terug. De kosten zijn gering, de doorvaartwijdte behoeft ook geen beletsel te zijn. De voor zitter zegt dat vroeger besloten ls dat het college met teekenlng en kostenberekening zou komen. Er zouden twee redenen kun nen zijn voor den bouw. en wel voor het geval dat de electrische brug defect is en om voor de omwonenden een omweg te besparen. Een pont zou hierin ook kunnen voorzien Bij de ontwikkeling van het ver keer zal de trambrug binnen enkele jaren vernieuwd moeten worden wat een reden zou kunnen zijn om deze met medewer king der N.Z.H.T.-dlrectle tevens voetbrug te doen worden. Dan zouden de f.3000 onnoodig zijn uitgegeven Enkele jaren terug zou zoo'n brug f. 135000 gekost heb ben. nu misschien ruim f 70 000. De heer H Parlevliet zegt dat aan het p. H Kanaal een oververblndlng noodlger is wat de heer Grimbergen doet opmerken dat hij zulks dan moet voorstellen, dan zal hij voorstemmen Of bedoelt de beer Parlevliet soms wij geen brug. jelui ook niet? Enkele leden repliceeren; ten slotte komt een voorstel van de commissie in stemming om een nieuwe brug te bou wen als oeververbinding waar eens de kwakel lag. Het voorstel werd met 8—7 st» (het bekende Katwijksche cijfer) aange nomen. Tegen stemden de heeren wethou ders Dubbeldam en Veltkamp. B. v. d. Bent en M. v. d Bent, T. Lodder. D. Meerburg, Herm. Parlevliet. De heeren v. Riessen en Eikelenboom waren afwezig. In volgende zitting zullen B. en W. gelden voor dekking aangeven. Voorstel tot vaststelling van een veror dening in verband met het vaststellen of wijzigen van rooilijnen enz. en een veror dening houdende algemeene bepalingen voor het tn bouwexploitatte brengen van gronden door particulieren. Ged Staten, aan wier goedkeuring de raadsbesluiten tot vaststelling van uitbrei dingsplannen en rooilijnen onderworpen zijn, verhinden de laatste jaren aan die goedkeuring de voorwaarde dat met eige naren van perceelen, welke door die be sluiten aan de vrije beschikking dier eige naren worden onttrokken, een regeling wordt getroffen omtrent de schadevergoe ding. die dezen voor het verlies van de vrije beschikking behoort te worden toe gekend. Met de vaststelling eener betreffende verordening wordt tevens bereikt, dat deze in de plaats treedt van den door Ged. voor elk geval te stellen eisch tot het treffen van een regeling omtrent schade vergoeding terwijl zij mede een goede be scherming waarborgt van de rechten van derden. De commissie van fabricage heeft bericht dat zij zich met beide ontwerp verordeningen kan vereenigen. B en W. bieden den raad deze ontwerp-verordenin- gen thans aan. Na een opmerking door i e heer Meerburg over een tekort aan mede zeggenschap door belanghebbenden, wordt het voorstel z. h. st. aangenomen. Voorstel tot het vaststellen van een uit breidingsplan voor het voormalig Groot- Badhotel. Bedoeling van dit voorstel is voornameliik om bebouwingsvoorschriften vast te stellen met het doel. daardoor aan de hand van een ontworpen schema een heid in de bebouwing van genoemd ter rein te verkrijgen. Het voorstel wordt met alg. st. aangenomen. Punt 5 is een voorstel tot het uit de huur nemen van grond. Volgens loopende hum-overeenkomst kan aan een zestal huurders van teelgronden de huur worden opgezegd bij het einde van het jaar mits die opzegging dan is geschied vóór 1 Juni van. dat jaar. Deze bepaling komt B. en W. met het oog op eventueel bouwrijp maken dezer gronden, bezwaarlijk voor. Dit College stelt daarom den raad voor de huur op te zeggen voor 1 Juni en de hum te doen beëindigen 1 Jan. 1934. Verders om met de huurders in overleg te treden om een nieuwe huurovereenkomst aan te gaan tegen dezelfde huurprijs als thans geldende evenwel onder voorwaarde dat de hum te alle tijden kan worden opgezegd met inachtneming van een opzegtermijn van een maand. De heer Guyt vraagt of deze grond teelgrond ls. waarop de voor zitter ontkennend antwoordt. Het voorstel wordt aangenomen. Punt 6 is een voorstel tot toekenning van een bijdrage in de kosten van ver pleging van een armlastige. Hiervoor werd sinds 11 Mei 1931 f.95 bijgedragen zijnde 50"'o der kosten van de Diaconie der Ned. Herv. gemeente. De Rijkssubsidie is vanaf 1 Nov. 1932 ingetrokken en thans vraagt de Diaconie een bijdrage in de totaal- kosten die f.500 bedragen, van f.300. B. en W. stellen voor om de subsidie van f 95 in te trekken en de gevraagde jaar- Ujksche bijdrage van f.300 toe te kennen. Dr. Hueting zegt te vreezen dat het een precedent zal scheppen voor volgende ge vallen. De voorzitter is het hiermede niet eens en toont aan dat vrees hiervoor uit- gesloten kan zijn. Aldus wordt besloten. Punt 7 voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot inbreng van gronden in het grondbedrijf is een formaliteit als ge volg van een opmerking van Ged. Staten ten opzichte van de inbrengwaarde van gronden in het grondbedrijf. B. en W. stel len mitsdien voor een tweetal bedragen, genoemd in bedoeld raadsbesluit, te doen vervallen, waarmede dan aan bedoelde formaliteit is voldaan. Zonder discussies wordt besloten conform het voorstel. Punt 8 is een voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot het beleggen van een waarborgsom van het Bestuur der Herv. Scholen voor de stichting der Centrale 7e leerjaarsehool in welk raadsbesluit de te vergoeden rente door de Bank van Ned. Gemeenten niet is vermeld. Verder achten Ged. Staten het wenschelijk dat de ge meente het te beleggen bedrag tusschen- tljds geheel of gedeeltelijk zal kunnen op vorderen voor het geval de waarborgsom geheel of gedeeltelijk aan de gemeente mocht komen te vervallen In verband hiermede stellen B. en W. voor het besluit met de gewenschte bepa lingen aan te vullen en daarna opnieuw vast te stellen. Hiertoe wordt dan z. h. st. besloten. Volgt de rondvraag. Eerst antwoorden op vragen in vorige vergadering. Op de vraag van den heer v. Tongeren betreffende hooge bouwprijzen verwijst de voorzitter naar het praeadvies aan de Bouwvakpatroons in volgende vergadering. Vraag B. v. d. Bent: een kinderspeel plaats heeft de aandacht ook van B. en W. Vraag Guyt: Rijnland zal spuien en de Directie acht het wenschelijk. Vraag v. d. Perk over verlichting Sandt- laan zal rapport uitgebracht worden. De heer Guyt vraagt thans of er voor B. en W. momenteel geen aanleiding is de steunuitkeering te verhoogen of welke stappen B. en W denken te doen nu er voor velen van uitputting sprake is. De voorzitter zegt dat een voorstel tot ver hooging van B. en W. niet te verwachten is Een dergelijk voorstel zou, waar velen gebukt gaan onder de belastingdruk on verantwoordelijk zijn. De Minister stelt trouwens dergelijke regelingen vast De heer Guyt vraagt ook inlichtingen over het verhuren van terrein voor IJscowagens op het parkeerterrein. De voorzitter zegt dat dit moet zijn bij het Dark?erterrein. De heer Kulk wijst er op dat bepaalde groepen werklieden geweerd worden bij de werkverschaffing. De voorzitter zegt dat zulks onjuist ls Enkele arbeiders hebben diep gespit en werken thans aan den weg. De aannemer had grondwerkers noodig en daardoor zijn een paar menschep spoedig geplaatst kunnen worden als grondwer kers De heer B. v d Bent wijst op het werpen van vuil bii de Duinstraat. Zal op gelet worden, zegt de Voorzitter. De heer Kulk vraagt beter waterafvoer in de Romeinenstraat Zal de aandacht van B. en W. hebben De heer v. Tongeren wijst op het „kalken". SDr meent dat er een verbod ls. De voorzitter zegt dat de politie in deze waakzaam zal zijn. Hierna sluiting met gebed. De Tuinbouw. Stond liet er de vorige week voor als of wij met het einde van Maart ook het einde van het mooie weer zouden hebben, nadien is dit weer gewijzigd en thans lijkt het als of April even abnormaal be looft te worden wat het aantal uren dat de zon schijnt betreft als Maart, welke maand dit jaar al zeer mooi was. Alles is dan ook bijzonder vroeg en zeidon hebben de tuinders een voorjaar beleefd, waarin zóó zonder tegenspoed kon worden doorgewerkt, 't is druk met vroege aard appelen planten. Sommigen komen deze week hier al mee gereed heigeen ook zeer vroeg is. De gewassen der bloemen staan best en de bloemendagen zullen dit jaar rond Paschen vallen. Het winterseizoen wordt de volgende week gesloten. Dan zal de laatste veiling van wlnterprodncten gehouden worden en op Donderdag 20 April houdt de Tuin- bouwvereeniging K. en O. haar jaarver gadering. Daarmede is dit seizoen dan gesloten. Onveilig duin. Het schietterrein achter de Rijksschiel- banen zal volgende week wegens schieten met scherp onveilig zijn: Maandag van 9—2 uur, Dinsdag van 9—2 uur. Woensdag van 9—1 uur, Vrijdag van 9—5 uur en Zaterdag van 4—6 uur. LISSE. Chr. Historische Jongerengroep. In hotel „De Witte Zwaan" ls de op richtingsvergadering der plaatselijke afdee- llng van de Chr Historische Jongerengroep gehouden onder leiding van den heer Hen driks uit Lelden. De heer K. Tanis opende de bijeenkomst met een kort welkomst woord. waarna tot bestuursleden werden gekozen de dames Rie Marseille en Guus Guldemond en de heeren L. Goldberg. P. Tibboel en M. Kaak Jzn Vervolgens werd een reglement vastgesteld en werden enkele mededeelingen gedaan betreffende aan sluiting bii de Federatie van Chr Hi«torl- sche Jongereneroeoen De heer K. Tanis sorak een kort slotwoord waarin hij den wensch uitsprak on een goede samenwer king tusschen de C.-H. Unie en de Jon gerengroep. De heer Kingma met pensioen. Van officieele zijde vernamen we. dat de heer H, Kingma hoofd der openbare school alhier, per 1 September a.s. het onderwijs met pensioen zal verlaten. De werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt volgens de laatste telling 396. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. v. Mechelen, van Amers foort, Broekweg 34: Mej. A. M. A. Groe nen, van Gorinchem, Heereweg 162; Mej. M. de Jonge, van Goes, Kanaalstraat 173. Vertrokken: Mej. A. C. Scheepmaker, naar Alkmaar: T. B. v. Dam, naar Ermelo; J. J. v. Rijssel en gezin, naar Haarlemmer meer; Wed. P. F. Kulk geb. v. Leeuwen, naar Hil'egersberg; P. Bax en gezin, naar Haarlemmermeer. Burgerlijke stand. Geboren: Petronella en Jozef, z. en d. van J. Mesman en A. M. W. v. d. Hulst; Wijnand, z. van J. Th. v. Turennout en A. van Vliet; Wilhelmina Theresia, d. van A. Geerlings en W. M. de Jong. Overleden: Maria Christina Francisca v. d. Eerden, 59 Jaar; Lammert Kromdljk, echtgen. van H. W. Janssen, 63 jaar. Ondertrouwd: G. T. Doeswijk en B. F. Arrachart. Getrouwd: C. Porssius en A. C. Scheep maker; J. J. Smid en J. Kulk. NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. van den Haak, geb. A. Hol, van Blaricuin, Watcrschapslaan 3, naar Piet Heinstraat 43; F. N. van Bcveren, geb. W. K. van Duijvenbode, van Katwijk, Hoogstraat 1, naar Binnenweg 28 a; M. A. Weijers, dienstbode, van Noordwljkerliout, Heerenweg 204, naar Zeestraat 0; A. Kyvala, van Leiden, Haagweg 2 naar Kerk straat 27; A. H. Peeters, religieuse, van Gent (België), naar Langeveld 29; M- M. S. Meekel, leerl. verpleegster, van Am sterdam, Amsteiveenscheweg 933, naar Lan geveld 29; O. J. van der Linden, dienstb, van Amsterdam, le Helmerstraat 211, naar van Limb. Stirumstraat 24. Vertrokken: A. A. N. van de Zand, leerl. verpleegster, van Langeveld 29, naar Nijmegen, Voorstadslaan 224; M. M. H. Rouwendaal, leerl. verpleegster, van Lan geveld 29, naar Krommenie, Prins Hen drikstraat 9. De winkelsluiting. B. en W. zijn voornemens aan den raad voor te stellen op de Zondagen tus schen 15 April en 15 Mei is verband met den bloei der bloemen de winkels geopend te laten zulks naar aanleiding van een adres van de Noordwijkschc Win- kehersvereeniging. e De werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt op het oogenblik in onze gemeente 558, waarvau er 140 zijn tewerk gesteld, terwijl er 292 worden gesteund.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 19