\i»Xl LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 7 April 19 UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. wicks AALSMEER. Centrale veiling. De Coöp. Vereeniging ..Centrale Aals- meersche Veiling" hield gisteravond een bu:tengewone. algcmeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer W Maarse Jaczn. Na een welkomstwoord tot de in grooten getale ongekomen leden te hebben gericht herinnerde de voorzitter er aan dat de heer Jb. Alderden Dzn de leiding had gemeend te moeten neerleg gen en dankte den heer Alderden voor zijn voortreffelijke leiding. De notulen van secretaris K. Hansen werden volkomen in orde bevonden Voor het nazien der notulen van deze vergade ring werden benoemd de heeren Tas Gzn., A, Eveleens Azn. en W. C. kees- sen Kzn. Goedgekeurd werd de verkooD door het bestuur van het Coöperatiegebouw voor f. 6000 en het verstrekken van een hypo theek van dezelfde sam a 5°/«. Hierna bracht de voorzitter ln bespreking de handelingen der ingestelde bezuini gingscommissie waarover een rapport in druk was verschenen en den leden toege zonden. Thans wilde het bestuur daarover nog het een en ander zeggen. Het bestuur had gemeend, dat door het onderzoek der commissie duidelijk en klaar zou vastge steld zijn, dat zijn beleid ten volle het ver trouwen der leden verdiende: het is ech ter te naief geweest; het lijkt er veel op. dat er een commissie boven het bestuur zou mo<>ten staan. Nadat de voorzitter nog eens in den breede de geschiedenis had weergegeven, stelde het bestuur aan de leden de ver trouwenskwestie, neergelegd in de vol gende motie: ..De leden der Centrale Velling, ter ver gadering bijeen op 6 April 1933, spreken hun vertrouwen uit ln het beleid van het bestuur". In stemming gebracht, werd de motie met groote meerderheid aangenomen, nl. 245 voor, 56 tegen en 45 stemmen blanco. Op voorstel van het bestuur werd weer voor een Jaar een collectief abonnement op het „Handelsblad voor den Tuinbouw" aangegaan. Een subsidie van f. 5000 werd verleend aan het Crisis-comité voor Kweekers. De minimumprijs voor violen werd vastgesteld op 15 cent per bakje. Naar aanleiding van eer. vraag uit de vergadering over het hangend arbeids conflict tusschen de veiling en het perso neel deed de voorzitter eenige mededee- llngen. Het bestuur meent dat de loon- overeenkomst gewijzigd moet worden ln verband met de slechte toestanden. Het personeel is een andere meening toege daan, en wenscht de bestuursvoorstellen niet te aanvaarden, heeft een ultimatum gesteld en gaat bij niet beantwoording Maandag in staking. De voorzitter meende, dat de werk nemersbonden wel wat onverantwoordelijk zijn opgetreden. Voorts deed hij een be roep op de medewerking der kweekers, als er onverhoopt 'n staking mocht uitbreken. Naar aanleiding van het arbeidsconflict voerden nog enkele leden, zoowel voor als tegenstanders van de bestuurspolitiek, het woord Niet zoozeer de loonsverlaging werd als grief gevoeld, doch wel de sociale verslechteringen, welke 't personeel even tueel zal moeten aanvaarden. Nadat bij de rondvraag nog het een en ander van hulshoudeliiken aard was be sproken. sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. Motor-ongeval. De heer A. v. d Zwaard alhier had gis teren in het Oosteinde het ongeluk met een motorrijwiel te vallen. Hij liep daarbij vrij ernstige verwondingen aan het hoofd op. Nadat hij ln bewusteloozen toestand bij een bewoner was binnen rebracht en geneeskundige hulp was verleend, is hij per auto naar zijn woning in de Markt straat gebracht. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, z. van J. Duindam en A. Broekhuizen: Wilhelmus Jacobus Al- bertus, z. van L. W. van Schie en M. J. Witteman. Ondertrouwd: C. B Augustinus, 26 jaar en C. P. Meijer, 23 jaar. Getrouwd: C. de Jong, 43 jaar en K. Winnerl, 27 jaar; J. v. d. Werf, 25 jaar en D. van Zuilekom 23 jaar; J. v. Duin, 24 jaar en P van der Lippe, 21 jaar. Overleden: Simon Klinkenberg, 77 jaar, wed van L. van der Niet; Maria Barbara Peeters, 74 jaar, wed. van J. Th. van der Burgt; Elisabeth de Koning, 75 jaar. NOORD WIJKERHOUT. Kindje overreden. Een vierjarig kindje van de familie N. dat op den publieken weg speelde, werd overreden door een met een hit bespannen orgel In zeer ernstigen toestand is het naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Geen verplaatsing der Muziektent. Het verplaatsen der muziektent, waartoe door den Gemeenteraad werd besloten is vooreerst geheel van de baan. Op verzoek van Ged. Staten moet in alles bezuinigd worden en vandaar zullen de benondigde onkosten van f. 400 bespaard blijven. De bevolking. Op 31 Maart U. bedroeg het aantal inwoners 66j5; dit steeg in Maart met 17. Mej. B. uit Hillegom, die door het dorp fietste, werd tegen den grond ge slingerd door do vrachtauto van v. d B„ alhier. Zij werd ernstig gewond. De politie heeft de zaak in handen. OEGSTGEEST. Een geslaagde Landstorm-avond. Hoewei sedert, de. bet vorig jaar ge houden groote propaganda avond, van de •B V.L. weinig naar buiten merkbaar is geweest bleek ons gisteravond, dat ln het hart van de afdeeling Oegstgeest onder de krachtige leiding van Luitenant Sanders ln dien tijd met iiver is geoelend in de oude O. L. School aan de Geversstraat. Gisteravond kwamen de landslot mers in genoemd gebouw bijeen voor de prijs uitreiking als resultaat van de wekelijks-.b gehouden oefeningen. Onder de aanwezigen merkten wij op Burgemeester van Gerre- vink, voorzitter van de plaatselijke Land- sturmcommissie, de Commandant van het Landstormcorps Zuid-Holland West, ma,oor J. P. Boots, Overste Stevens, majoor juta en andere autoriteiten. De commandant van de afdeeling, Luit. Sanders riep de aanwezigen harteLjk wel kom toe en schetste in zijn openingswoord o.m. de aangename onderlinge samenwer king. Vervolgens zeide spr. dat in het eindresultaat van de gehouden oefeningen een goede vooruitgang is te constateeren. Hij dankte in hartelijke woorden die in gezetenen der gemeente, welke door bij dragen de commissie in staat hebben ge steld een prachtige collectie prijzen te kunnen koopen. Voorts dankte hij de heeren Leget en Dofferhoff voor hun goede zorgen besteed aan de huishoude lijke aange egenheden tijdens de wekelljk- sche oefeningen. Burgemeester van Gerrevink ving aan met exuus te vragen voor zijn veelvuldige afwezigheid b I de oefeningen Ambtelijke bezigheden verhinderden z;jn goeden wil voor het nakomen van de verplichtingen. Hij betuigde voorts zijn groote belang stelling voor dit instituut, dat als nood zakelijk beschouwd moet worden nu de eerbied voor gezag en overheid zoo mee- nigvuldig wordt aangetast Spr. noemde de oprichting van de B.V.L. in 1918 een waarlijk geniale gedachte van Generaal Duymar van Twist en het ver heugde hem zeer, dat er een merkbare opleving van dit corps, waarvan de af deeling Oegstgeest reeds 75 leden telt, is te constateeren. Hij sprak een ernstig woord van opwekking tot uitbreiding van de afdeeling waarna hij met een toepasse lijk woord de eerste prijzen uitreikte. Majoor Boots sprak daarna allereerst een woord van dank aan den leider dezer afdeeling Luit. Sanders die zoo onver moeid voor de B V.L. werkzaam is en betoogde dan dat de Landstormers er niet zijn uit lust om te dooden, maar uit preventie en voor waarschuwing indien pogingen zouden worden gedaan tot om keer van den huidigen staat Hij wekte allen op tot steun aan den plaatselijken leider en hield de leden ern stig voor dat zij door hun gedragingen naar buiten toonen Landstormers te ziin. Met klem protesteerde spr. tegen de minder goede uitlatingen gericht tegen het gezag en Vorstenhuis. Hij besluot zijn rede met aansporing tot een bezoek aan het Land stormhuis te Den Haag. Hierna werden de overige prijzen uitgereikt en eenige ververschingen aangeboden. De bijeenkomst werd door Luit. Sanders gesloten. Ergerlijke baldadigheid. In de in aanbouw zijnde huizen van de aannemer H. K. M. in de Fred. Hendrik laan is door de baldadige jeugd op erger lijke wijze het verfwerk bescnadigd, ter wijl een gedeelte muur werd afgebroken. De politie is de daders op het spoor. Vrijz. Dem. Bond. In „het Witte Huis" is gisteravond een openbare vergadering gehouden van den Vrijz. Democr. Bond. De voorzitter, mr. Goudsmit, opende de vergadering met een inleidend woord. Als spreker trad op prof. mr. dr. R. Kranenburg, hoogleeraar te Leiden, en lid van de Eerste Kamer met als onderwerp: „De komende Tweede Kamerverkiezing". Spr. gaf als inleiding zijner rede een korte uiteenzetting van de jongste Kamer ontbinding en vroeg zich daarna o.m. af of de rechtsche zijde zich de eerstvolgende 4 Jaren zal kunnen handhaven, daar het gaat voor of tegen het wettig gezag. Vervolgens kwam spr. op het staatkun dig streven van den V D. B„ een streven van algemeene vrijheid en gelijkheid van beginsel w.o. lo. het behouden van de sociale wetgeving en 2o. belasting naar draagkracht en bracht een en ander sterk onder de aandacht met het oog op de a.s. verkiezingen. De bijeenkomst werd met dank aan den spreker, door mr. Goudsmit gesloten. Loop der Bevolking. Gevestigd: N C. de Jeu, dienstb., Juliana- laan 2, van Leiden; E. J. G. van de Hagt, gez. dame, Wetb. Jufferm.stri 11, van Veur; J. F Reitsrna, Leidsche straatw. 7, van Rotterdam: P. J. Gaillard en vr., arts, Fred. Hendriklaan 29, van Alphen a. d. Rijn; G. A. Mulder en gez„ Regen- tesselaan 16, v. Balikpapan (N.O.I.). Vertrokken: L. Budke, v. Rcgentessclaan 22, naar Hilversum, Soestdijkerstr w. 23; P. M. Van der Weel en gez., van Weth. Duivenv.str. 16, naar Den Haag, B.nnen- hof 5; J. Voets, chauffeur, v. Rijnzichtweg 16, naar Leiden, R. Visscherstraat 30; C. H. Bresser en vr„ v. Endeg.str.w 7, naar Amsterdam, Bilderdïjkkade 30 a; Wed. B. A. Postma-Talma, v. Leidsrhestr.w. 8, naar Hillegersberp, Berglustl. 63; F J. Roosen en vr„ opticien, v. Warmonderweg 68, n. Leiden, K. Galgewater: E G. Schaapman en vr. stuurman, v. Terweeweg 35, naar Rijswijk, Z H., Kerk!. 177: B. C. Shastri, v. Terweeweg 63. naar Leiden, Mariënpoel- straat 31. Burgerlijke stand. Geboren: Jan, z. van M. G. van der Ploeg en M. Vallentgoed. Ondertrouwd: H. J. den Haan, 24 jaar, te Rijnsburg en C. Oudwater, 26 jaar. Overleden: Petrus Vermeulen, 78 jaar, geh. met C. Visser. Gistermiddag te omstreeks 4 uur is de 6-jarige scholier H. S. op de Gevers- straat door het onvoorzichtig oversteken van den rijweg, aangereden door een per sonen-auto, bestuurd door J. J. G. de C„ wonende te Lelden. De kleine werd door de auto opzij ge worpen en bleef liggen. Hij werd bij de fam. Van der Zanden binnengedragen, waar dr. Hugenholtz de eerste hulp ver leende. Met een ziekenauto van Van Nieuw koop is het knaapje naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd Zijn toestand is zorgwekkend. Volgens ooggetuigen treft den bestuur der geen schuld. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Begrijpelijk dat de winterproducten met een dergelijk mooi voorjaar allesbehalve goed gevraagd zijn. De jonge groenten vliegen den grond uit. Wie zou dan roode of gele kooi, uien of selderieknolien be- geeren? Voor het product breekpeen wurdt nog redelijk betaald van f. 4.8J— 6.9J per 100 K.O. Uien kunnen niet meer opbrengen dan f. 0.70—0.90 per ItO K.G. Roode kool f. 4.80—6.90, Gele kool f. 2.80-4.40 per 10J. Selderieknolien varieeren van f. 3.o0—4.60 per iOO stuks. Uitvoering „Excelsior's Jeugdkoor". „Excelsior's Jeugdkoor", directeur de heer P. de Rook, gaf in de Zaal voor Curistel. k P.otestan.s he Belangen aan de Brouwerstraat alhier zijn jaar.ij.ische zang uitvoering. Nadat de eere-voorzilter, ds. Ph. Peter, had doen zingen Psalm 9/ 1, opende hij de bijeenkomst met gebed. Ter inleiding van het koor bli de luiste raars, sprak ds. Peter vervolgens een kort welKomstwooid, waarna „Excelsiors Jeugdkoor" de uitvoering aanving met „Bede". Hiermee werd direct een goede inzet verkregen en ook „Prins Lente", een aardig nummer, toonde dat de koor leden de lessen in het afgeioopen jaar, niet nutteloos voorbij nebben ia .en gaan. Hierna zong mej. Marie van Klaveren een tweetal sopraan-soii nj. het bekende „.Zonnelied" en „üns Vader.and" op fraa.e wijze. Een zeer mooi nummer was „On- weder", waa.in vooral de pia.iob.ge.ri ing bijzonder mooi u.tkwain. Voor de pauze volgde nog „De standvas tige soldaat", dat ui.s.ekend werd ge tui gen en waarmee voorat de a t so.iste m.j. J. van Delit, door de kranige wijze waai op zij haar partij zong, veel eer inlegde, evenals de soraan soliste, mej. Marie v. d. Meij. Na een korte pauze, waarin gemeen schappelijk gezongen werd Gezang 123, volgden „Meilied" en „Aan den Nacht", in welk laatste vooral een trio, de dames J. van Delit en Leni Zandbergen en de heer Henk de Mooij, goed uitkwam. Nog volgde een tweetal soii, thans van mej. Tine Ravensbcrgen nJ. „Kiuisweg" en „Lied". Ook mej. Raiensber„en mocht zich verheugen in een onverdeelde aandacht en veel bijval. Thans volgde wei een van de voor naamste nummers n.l. „Woud-Cantate' waarin medewerkten de heer tan Berkel (fluit) en de jongeheer Wakka (trommel). Dit nummer werd werkelijk uitstekend uitgevoerd. Een mooi slotkoor vormde „Lofzang' waarmede „Excelsior's Jeugdkoor" deze uitvoering eindigde. Wij vermelden nog, dat de pianobege leiding, van mej. Mien de Roode, zouais wij van haar gewend zijn, zeer verdienste lijk was. Na een opwekking om lid te worden van „Excelsior's Jeugdkoor", sprak ds. Peter woorden van dank, inzonderheid tot den directeur, de pianiste, den fluitist, den trommelslager, het bestuur en de helpsters. Geëindigd werd mei bel gemeen schappelijk zingen van Psalm 150 1, waarna ds. Peter eindigde met dankgebed. Directeur en koor kunnen met genoegen op deze welgeslaagde uitvoering terugzien. SASSENHEIM. W erkloozenon tspanning. Deze week is een einde gekomen aan het dagverblijf voor de werkloozen in het KS.A.-gebouw. Menig uurtje is er in den afgeloopen winter door de werkloozen met gepaste ontspanning doorgebracht. Nederlandsch Fabrikaat. In het K.S.A -gebouw werd door de ver- eeniging Nederlandsch Fabrikaat een film avond gehouden. De opkomst was zeer groot. R.-K. Landarbeidersboud. In het Patronaatsgebouw hield de R.-K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", een ledenvergadering. De opkomst was zeer goed. Na een kort openingswoord van den heer N. v. d. Zwaan werden de notulen onver anderd vastgesteld. Medegedeeld werd dat het bestuur plan heeft ln overleg met den Volksbond aan de hulseigenaren verlaging der huren te vragen voor hen die meer dan f. 2 verwo nen. De woningbouwvereeniging „Vooruit gang" die reeds 2 maal de huren verlaagd heeft zal dit verdoek niet ontvangen Betreffende de werkloozenkas werd me degedeeld. dat eenige wiiziglngen zijn aan gebracht. Men moet alvorens te kunnen trekken 39 achtereenvolgende weken be taald hebben en kan men niet zooals vroe ger. de betalingen van terugwerkende kracht doen gelden. Het lidmaatschap ein digt bij het bereiken van den 61-jarigen leeftiid: als overgangsmaatregel is beoaald. dat zij die voor Juni 1933 65 laar worden recht op ultkeering hebben tot hun 70ste jaar. Vervolgens kwam ter sprake de as. Zo- meractie. Besloten werd te trachten, dat in de geheele bollenstreek alle ongeorgani seerde patroons het contract teekenen Dit werd van groot belang geacht zoowel voor de werkgevers als de werknemers. De rondvraag leverde niets belangrilks op, waarna de vergadering gesloten werd. Lang onderweg. Deze week ontving een ingezetene van de post een briefkaart terug die 7 Dec. 1916 verzonden was naar een adres te Lei den Daar de briefkaart die een bestelling bevatte, verkeerd geadresseerd was werd deze teruggezonden met het gevolg dat eerst heden de kaart bezorgd werd aan het adres van afzender! Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van C. Vis en P M. Glasbergen. Overleden: J. W N. Bakker, drie dagen, z. van J. W. N. Bakker en S. M. v. d. Tang; M. v. d. Stok, 71 jaar, wed. van J. W. Heljdeman. Loop der bevolking. Gevestigd: A. Ruigrok, J. P. Gouverneur laan 41, van Rotterdam. Vertrokken: A. W Moerkens, van Zand- slootkade 51, naar Rotterdam; A. A. H. Witteman, van Kastanjelaan 11, naai Heem stede; E. Th. Göhen, van Hoofdstraat 170, naar Voorhout. Zondag a.s. wordt een bloempjesdag gehouden, ten bate van Santos". Door den kantonrechter te Leiden werd onze olaatsveuoot de heer S. Th. Reeuwijk beëedigd als scheepsmeter. STOMPWIJK. Op de iaari ks:he Paaschvejtentoon- stelling der Holl. Mij. van Landbouw afd. Delft, is aan C. van Velzen alhier een tweeden prijs afd. koeien gemest met hard voeder toegekend. VOORSCHOTEN. A.-R. Jongeren-Actie. Gisteravond is alhier opgericht een af deeling van de A.-R. Jongeren-Actie (ARJA) met aanvankelijk 18 leden. Het be stuur is als volgt samengesteld: M. Kraan, voorzitter; C. Hegeman en J. Zwaan. Geslaagde Ouderavond. Gisteravond is in de openbare school (Dorp) een ouderavond gehouden, die bui tengewoon goed bezocht was. Het "vmna- stieklokaal was geheel gevuld toen het hoofd van de school, de heer J. H. Rutten, allen hartelijk welkom heette. Onder leiding van het hoofd der school werden door een aantal leerlingen op keu rige wijze enkele liederen gezongen. Verder ontnonten zich enkele jongens als goede voordrachtskunstenaars met o.a. „De Leeuw" uit de gedichten van den Schoolmeester waarna bii het zingen van enkele Fransche chansons, tableaux vi- vants werden vertoond. Een marionetten-theater werd geheel in stijl uitgevoerd en zelfs de marionetten voor het orgel waren niet vergeten. Tot slot volgde de opvoering van een operette ln vijf bedrijven Van alle num mers was veel werk gemaakt en voor een niet gering deel was het slagen van de verschillende nummers te danken aan de voorbereidingen en oefeningen gehouden door de beide onderwijzeressen, de dames Broekveld en Teljeur. Alles viel bijzonder in den smaak getuige het aoolaus wat na elk nummer door de zaal klonk. o Geslaagde Nutsavond. In hotel Deurloo werd gisteravond voor de leden van het Nut een tooneelvooistel- ling gegeven door het tooneelgezelscnap „Utile Dulci" uit Schiedam. Bovendien was deze voorstelling tegen entree toe gankelijk. De opbrengst kwam ten goede aan het Nuts-schoolfonds. De zaal was nagenoeg geheel gevuld, hetgeenbij „Utile Dulci" geen wonder was. Deze vereeniging is te Voorschoten te goed bekend, om niet vooruit te kunnen weten dat de avond zou slagen. De voorzitter van het depar tement. jhr. Mr. R. Sandberg van Buclens, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede, dat dit de laatste nuts avond van het winterseizoen was. „Utile Dulci" voerde op het blijspel in drie bedrijven van Jaap van der Poll. „De baas in Huis" onder regie van den heer Jan Vos. Nagenoeg den geheelen avond hebben de aanwezigen geschaterd van het lachen om de vele dol vermakelijke ver wikkelingen en de wijze, waarop de ver schillende rollen vertolkt werden, geen enkele uitgezonderd. Dit was wel een bij zondere slotavond! De voorzitter vertolkten tenslotte den dank van allen en bood de heeren en dames van ht gezelschap bloemen aan. Mr. D. Visser, lid van „Utile Dulci' be dankte voor de ontvangst te Voorschoten en gaf de toezegging gaarne met zijn troepje nog eens in zijn voormalige woon plaats te willen terugkomen. De entre-actmuziek werd uitgevoerd door het „Utile-Dulci-strijkje" onder lei ding van den heer P. Maas Geesteranus. Verblindende auto-lichten. Gisteravond omstreeks half acht fs nabij St. Nicolaasbrug de wielrijdster M. V. door een achteropkomende auto aangereden, waardoor zij kwam te vallen. Enkele om standers brachten het meisje, dat klaagde over inwendige pijnen, naar de familie O. aan den Leidscheweg. waar zij voorloopig werd verbonden. Op advies van dr. M. van der Stoel ls zij later op den avond naar hare woning vervoerd Naar wij vernemen moet de bestuurder van de auto verblind zijn geworden door de lichten van een tegemoetkomende auto, die met groot koplichten reed. De auto heeft later zijn weg vervolgd. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd. H Hoog r.orsi ut Voirhout, Schouwweg 43: Jkvr. J. H. M. v. d. Poll, uit Maartensdijk, Schouwweg 72; B de Geus, uit Capelle a. d. Ussel, Persijnlaan 17; J. den Ou eer, uit Rotterdam, Hoogeweg 11; E. Gostijnski, uit Gladbeck, Berken laan 7; J. de Bruin, uit Avereerst, Sant horstlaan 72; Wed. C. H. Koopen, geb. J. A Schouten, uit Voorburg, Schouwweg 40: C. van Doorn, uit Utrecht Bloem- luststraat 92; G. Windig, uit Haarlem, Achterweg 18; J. M. Vink, uit Bussuin, de Lus 24; J. A. J. Bonsel, uit Bloemen- daal, Eikenlaan 5: P. A. Fabriek en gez., uit Rijswijk, van Z. van Nijeveltstraal 24; S Maijer Wolf en gez„ uit Den Haag, Vijverweg 11; A. H. Bensmann, uit Den Haag, Ridderlaan 1; J. P. de long en gez., uit Malang, Gr. Hoefijzerlaan 16; Q. J H. Mudde en gez., uit Batavia, Zi de- weg 24; M. Barkey Wolf en gez uit Den Haag, Schouwweg 27; A Nuotebuom en gez., uit Den Haag, Eikenlaan 2; M J. Lulek, uit Steijer, L Kerkdam 105; M. C. Lucas NOUe, uit Osnabruck, Park Oud- Wassenaar 1. Vertrokken: R. Hermsen, naar Leiden, Groenoordstraat 6; A. M. Wilken, naar Westerstedc Dl f E. P. M. Vacano, naar Amersfoort, Oud Leusderweg; M. Schmidt HAAGSCHE RECHTBANK. Gisterenmiddag stond terecht W. D O., geboren te Leiden en wonende ln Haag, die bij vonnis van den Kantonie ter was veroordeeld tot 3 weken heci. nis terzake dat hij zich ln den nacht i 28 op 29 September van 't vorige jaar 3 uur heeft bevonden in de duinen on: de gemeente Wassenaar (Meyendell), ten openbare wegen en voetpaden met jachtgeweer. Verdachte beweerde het m weer niet in zijn bezit te hebben geil echter werd dit door een ander gedrat- alleen had hij de lichtbak bij zich. Als tulge werd gehoord de sergeant der taire politie G. die een en ander n- toelichtte. De officier vroeg bevestiging van vonnis. Vonnis over 14 dagen. Vervolgens moesten terecht staan P en diens broeder Dirk en C. H. allen Wassenaar, terzake dat zij op 20 Noveml toen zij in staat van dronkenschap vi keerden de orde hadden verstoord, eerste twee waren verschenen en de laat liet verstek gaan. Als getuige decha: werd gehoord de heer N van Leeuwen verklaarde dat de verdachten niet droef! waren. Zij waren door den Kantonrech- ieder veroordeeld tot een geldboete v f. 10,- subs. 10 dagen hechtenis. Tha werd bevestiging van dit vonnis gevraa Uitspraak over 14 dagen. INBRAAK. In den avond van 4 December, is 1 den aannember G. te Zwanenburg g«: Haarlemmermeer 1- gebroken. De inbrekt namen de brandkast mee en vervoerd" deze naar Amsterdam, waarzij ln een o rage werd geopend en daarna in den A: stel geworpen. Gisteren hebben te dezer zake voor Haarlemsche rechtbank terechtgestaan.! Amsterdamsche chauffeurs. Tegen d-: hoofdverd. M. eischte het O. M. 3 jai tegen v. G. die de brandkast naar AmsU dam met zijn auto vervoerd had 1 jai tegen S„ verdacht van medepllchtlghe. V/t jaar. Uitspraak over 14 dagen. RECLAME. nri Oppassen en terstond in grijpen. Niets beter dan W VapoRub 8753 naar Den Haag, Bavoylaan 13; A. P-^ naar Rotterdam, Schoonderloostraat il E. Puck, naar Essen-Karnap; A Ha; meijer, naar Den Haag, Bachmanstraat I K. de Boer, naar Landsmeer, Kanaald- 93; J. W. Hofkes, naar den Haag, Ken straat 67; M. Mitierhauser, naar Vourta- Kon. Wjlbeinnna.aan 5)7; R. Reitsina, tv - Den Haag, Stuyvesandtplein 39; B M Schmidt, naar Den Haag, Harstenhoekn 113; H. Visser en vr. naar Den Ha. u Anna Paulownastraat 22; A. E. Vrouw: veider geb. Henger, naar Den Haag, - Sweelinckstraat 43; A. S. Benzing gifl Schlienz, naar Den Haag, Seinpostduin Burgerlijke Stand. Geboren: Sonja, d. van W. F. H. De burg en A. Rusche; Emmy, d. van Cleton en Z. de Wit; Theodorus Hei d kus Martinus, z. van M. van Deursen J. W. Weijers; Adriana Anna, d. van - Vrijburg en M. P. van der Meulen. Overleden: Maria Antoinetta Maks, jaar, wed. van J. D. Eenle; Helena Ge truida Hoogduin; 53 jaar, vr. van L. Re', veel; Theodorus van Biczen, 76 jaar, e! gen. van M. J. v. d. Ven; Maria v. Drift, 79 jaar, wed. van C. den Ho lander. Ondertrouwd: P. W. Scherjon en S. - van Wilpe. Raadsagenda. Dinsdag il April des v.m. kwarf vol tien zai de raad dezer gemeente in 5 openbaar vergaderen. Op de agenda staat: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken en mededeelingf 3. Onthefling voorschiiften Bouwverf dening. 4. Ontheffingen schoolgeld, retributie 1 hondenbelasting. 5. Benoeming plaatsvervangende led: stembureaux. 6. Ontslagaanvrage van den heer H van Os als bestuurslid van Maatschap pel» Hulpbetoon. 7. Benoeming van een Bestuurslid Mal schappelijk Hulpbetoon. 8. Subsidie vereeniging Chr. MiddelbarJ Onderwijs te 's Gravenhage. 9 Voorstel tot wijziging van het in vorige vergadering genomen besluit inza gebruik gymnastieklokaal voor oude avonden. 10. Plan en begrooting wijziging verw! ming raadzaal. 11. Verkoop bouwterrein aan de r; Zuylen van Nijeveltstraat aan D. Vei- huysen. 12. Verzoekschriften van de heeren Rooijen err Komjinr otn s hadevergo,-k' vertraging bouw slachtplaats. 13. Regeling eerste hulp bij ongevall en hef'ing van eerste hubiverleeninggelde Bestendiging verordeningen hefling 1 invordering Schoolgeld. 15. Wijziging begrooting 1932 en 19» Op de Paaschveetentoonstellin" Amsterdam verwierf een dikbllrund den heer A. Rietkerk een 3den prijs. I

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14