WAT SAMEN GAAT GEOPEND: FIRMA B. DE KLER LE1DSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 6 April 1933LI UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. KATWIJK AAN ZEE. Dames- en Heeren Kapsalon ffl KERK- EN SCH00LNIEUWS. VRAGENRUPP""'(. DE BOLLENVELDEN Er is reeds veel te zien! Hoewel de groote stroom van bezoekers eerst met de Paaschdagen verwacht wordt, is er nu reeds veel te zien Vooral hen, die van een rustig bezoek willen genieten raden wij aan. niet te wachten tot het drukke bezoek. Er ls reeds veel te zien, de narcissen- velden bloeien; ook zijn er vele hyacin- thenvelden, dank zy het feit. dat in den afgeloopen zomer in vele schuren niet gestookt en zoodoende de bloei niet ver traagd is. Men zal dus dit Jaar langer van de hyacinthen kunnen genieten! Hoewel er dit jaar langs den hoofdweg vele akkers zijn, is het toch gewenscht de achterwegen te nemen. Alle wegen zijn verhard en kunnen per fiets en auto bereden worden. HAARLEMMERMEER. Ruitersport. Tot instructeur van de landelijke rij- verecniging „Kita Seneng" te Nieuw Vennep is in de plaats van den heer G. Slimmen, die naar Zwolle vertrok, be noemd de heer Beverwijk, wachtmeester bij de veldartillerie te Leiden. De weder aangevangen oefeningen der vereeniging worden gehouden op een ter rein van den heer J. Knoop aan den Sloierweg. Als secretaris der vereeniging fungeert thans de lieer C. W. Rbssing te Abbenes. POLDERVERGADERING. Bruggenbouw - Het lot van „de Cruquius" In het Polderhuis te Hoofddorp had gistermorgen een vergadering plaats van Hoofdingelangen van den Haarlemmermeer- polder. Afwezig waren de heeren van Lennep, de Kok en Verkuljl. De voorzitter, de lieer van Dorsten, opende de vergadering en deed enkele inededeelingen over ae aanwezige kas middelen en de aanwezige brandstof aan de watermachines. Met de invordering van de polderlasten over 1932 is men zoo soepel mogelijk geweest en ten aanzien van de nalatigen is een regeling getroffen. Na openbare inschrijving is de levering van grind gegund aan de laagsten in schrijver f. 1.83 per M3. Het vernieuwen van do bruggencomplexcn aan den Vijf- huizerweg hoek Hoofdweg en Venneper- weg is gegund aan de Ënkhuizer Beton Maatschappij voor f. 635'0. Het verbeteren van den Sloterweg (Zuid) is opgedragen aan de Ned. Basalt-Mij. te Zaandam. De verlaging van de opstalrechten is bij het dagelijksch bestuur in studie. Met het oog op enkele gerezen moeilijkheden kon nog geen beslissing worden genomen. Van Ged. Staten is de gewijzigde keur van den Polder goedgekeurd terugont vangen. De heer van Lennep werd met alge- meene stemmen tot Heemraad herkozen. Hierna had een bespreking plaats over liet lot van „de Cruquius". Bij het bestuur is van het Koninklijk Instituut van Inge nieurs een schrijven ingekomen waa.rin werd te kennen gegeven dat het Instituut het betreuren zou wanneer tot afbraak van dit mooie gebouw zou worden besloten en deze machine liever zag behouden als werktuigkundig Technisch museum, of iets van dien aard. Medegedeeld werd, dat het bestuur wilde antwoorden, dat men in beginsel bereid is, mede te werken aan de instandhouding van de Cruquius en dat door het Instituut dan voor het gemaal, terrein en dienstgebouwen een erfpacht van f. 1 per jaar zal moeten worden be taald. Na eenige discussie werd hiertoe besloten. Het kohier van den omslag voor 1932 werd goedgekeurd. Overeenkomstig het rapport van de financieele commissie werd besloten tot het aangaan van een tweetal geldleeningen een van f. 75.000 f.4pet. bij de Levensverzekering van het N.O.G., voor wegenverbetering en een van f. 45.500 4r/j pet. voor bruggenbouw. Ir. Bijl gaf nog een overzicht van de wegen, die reeds verbeterd waren en welke aan de beurt zijn om in een betere conditie te worden gebracht. Na afloop der zitting brachten de heeren een bezoek aan „de Leeghwater" om de nieuwe bemalingsinrichting in bedrijf te zien. HILLEGOM. Herdenking van Prins Willem van Oranje. Het Comité voor de herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem heeft een bijeenkomst gehouden. De zaal van Hotel Sistermans was mooi versierd en geheel bezet met belangstel lenden. w.o. vele autoriteiten. De voorz. van het Comité, de heer W. Kijne. leidde den spreker in. den heer mr. G. de Vries Fegens, lid van het Nationaal Comité, kantonrechter te Amsterdam. In een mooie, gedocumenteerde rede schetste deze den Prins als staatsman, die voor zag. en schrander was. Tegenstellingen wist hij te overbruggen en partijen tot elkaar te brengen. Hij had een vasten wil en een groote volharding. Zijn positie was dikwijls zeer moeilijk, ook door jaloezie. Mr. de Vries Fegens schetste de geheele staatkundige en militaire loopbaan van den Prins. Men begreep hem niet, waar door hij vele vijanden had. Hij legde den grondslag voor de Nederlandsche Staat; en daarvoor kan het Nederlandsche volk hem niet genoeg dankbaar zijn. Een hartelijk applaus was de dank voor de rede. In de pauze heeft de Chr. Gemengde Zarfgvereeniglng ..Asaf" onder leiding van den heer C. J. de Koning J.Czn. twee nationale liederen gezongen. Burgemeester Pont sprak als tolk der aanwezigen woorden van dank tot den spreker, waarna de voorzitter het woord voerde om mr. de Vries Fegens. mr. Pont. Asaf en de aanwezigen te bedanken voor hun belangstelling. Besloten werd met het Wilhelmus, dat door allen staande gezongen ls. Volksspelen en Concours. Ter gelegenheid van de herdenking van Prins Willem van Oranje zullen hier op 24 April o.a. volksspelen en een concours van versierde auto's, rijwielen, kinderwa gens enz. gehouden worden. Voor meisjes en Jongens zullen er spelen zijn. zooals turfrapen, hardloopen met hindernissen, vlaggetjessteken. plankrijden en vaatjes- rollen. Aanmelding voor deelnemers moet plaats hebben op Woensdag 19 April van 3 tot 5 uur bij den heer C. Broekes. Voor deelname aan het concours, dat 's middags om half vier aanvangt, moet men zich ODgeven bij de heeren W. van Zanten. Wilhelminalaan 7. K. J. van Ge- mert. van Tetsstraat 13 of J. C. Baas. Kerkplein 6. vóór of op 19 dezer. De keu ringscommissie bestaat uit vier dames en vier heeren leden van het Comité. Bij den ontvanger der directe belas tingen alhier, is aan gewetensgeld f. 69.36 ontvangen. KATWIJK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert hedenavond te half acht. Punten van be handeling zijn; Mededeeling van ingekomen stukken. Praeadvies met betrekking tot het ma ken van een tweede oeververbinding over de Rijn te Katwijk a. d. Rijn. Voorstel tot vaststelling van: a. een vei'orde-mng in verband met het vaststellen of wijzigen van rooilijnen enz.; b. een verordening houdende algemeene bepalingen voor het in exploitatie brengen van gronden door particulieren. Voorstel tot het vaststel len van een uitbreidingsplan voor het voormalig Groot-Badhotelterrein. Voor stel tot het uit de huur nemen van grond. Voorstel inzake toekenning van een bij drage in de kosten van verpleging van een armlastige. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot inbreng van gronden in het grondbedrijf. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit tot het beleggen van een waarborgsom. Rond vraag. KATWIJK AAN DEN RITN. De Kwakel. Het onderwerp, een tweede oeververbin ding. de z.g Kwakel. gaat nu weer 'n punt van bespreking in den Raad uitmaken. Haar langdurige geschiedenis is genoeg zaam bekend. Het ingenieursbureau Bon- gaerts te Den Haag maakte een teeke- ning met begrooting. kosten f. 2700.— (kostenberekening openbare werken in 1931 was f.7800.De Raad besloot 10 Dec. 1930 tot het maken van een tweede oeververbinding en heeft nu nog slechts het crediet er voor te verleenen. Vergadering A.R. Kiesvereeniging. De A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje'' kwam onder leiding van den voorzitter, den heer G. van der Perk, in ledenvergadering bijeen. De vergadering, die goed bezocht was, werd geopend met het zingen van Ps. 146: 3 en 8 en gebed. Gelezen werd Ps. 27. De voorzitter sprak met het oog op de ko mende verkiezing een opwekkend ope ningswoord. De notulen werden gelezen en vastgesteld. Hierna verkreeg de heer G. de Bruijne het woord voor zijn onderwerp: „Wat is Waarheid?" Als uitgangspunt koos spr. Zach. 8: 17 en Efeze 4: 25. De vraag van Pilatus tot den Heiland teekent den mensch in zijn natuurstaat. Als we lezen en hooren wat geschreven en gesproken wordt door andere partijen dan vragen we: „Wat is waarheid?" De linkerzijde staat in vijandschap tegenover de rech terzijde. 't Is al halve verdraaide waar heid, dus heele leugen. De haat tegen den Christus speelt bij hen de hoofdrol. De S. G. P. en G. D. U., die met ons schouder aan schouder moesten staan, zijn door haat verblind. Na er op gewezen te heb ben, dat ook de AH. Partij niet volmaakt is. behandelde spr.: Ie. de politiek; 2e. de democratie; 3e. de Chr. Dem. Unie. Op uit voerige en duidelijke wijze werden deze punten nader uitgewerkt. De Chr. Dem. Unie komt meer en meer ln de lijn van de S. D. A. P., hoewel dit door hen nooit wordt toegegeven. Openlijk propageeren zij den klassenstrijd, wat in strijd is met Gods Woord. Zij predikt een humanistisch Christendom. De mensch wordt het uit gangspunt. Met de opwekking om te strij den tegen ongeloof (S. D. A. P.) en schijn geloof (C D. Ueindigde spr. zijn met groote aandacht gevolgde inleiding. Met applaus betoonde de vergadering haar in stemming. De voorzitter dankte hem voor zijn bezielende woorden. Hierop volgde een levendige gedachten- wisseling, waarbij vooral de beginselen der C. D. U. nog nader werden belicht. Vervolgens werd door den heer J. de Kreek verslag uitgebracht van de vergade ring van de Hulp-Centrale. De vergade ring sprak er haar leedwezen over uit, dat er door het Kamerkieskrlngbestuur geen model-stembiljetten zullen worden ver strekt. Gevraagd werd een koerier minder te laten verschijnen of de laatste koerier aan de binnenzijde als stembiljet te laten drukken. Ook werd verslag uitgebracht van de actie door het bestuur gevoerd of nog ge voerd zal worden. Getracht zal worden een strljdkas te vormen. De vraag om aan den vooravond van de verkiezing een bidstond te houden zal door het bestuur nog nader overwogen worden. In zijn slotwoord wees de voorzitter er op. dat er nog veel werk te doen is. Hij wekte op om biddend werkzaam te zijn en sprak den wensch uit, dat God den arbeid moge zegenen. De heer G. de Bruijne ging voor in dankgebed. Door ..Maison Roberti" men zie de advertentie in een modem inge richte kapsalon voor dames en heeren ge opend; de afdeelingen zijn geheel van elkander gescheiden. Het bedrijf is op hygiënische leest geschoeid en de nieuwste uitvindingen op haarkunstgebied worden hier in toepassing gebracht, volgens het gewone tarief. o LISSE. Aanbesteding. De uitslag van de door B. en W. gehou den aanbesteding voor den bouw van het administratiegebouw voor de Gem. Ar beidsbeurs is als volgt: A. Meeuwissen f. 1090; H. Marseille f. 1245; Gebrs. Moolenaar f. 1285; A. Rans- dorp f. 1315; Daudrij en Co. f. 1352; A. L. Beugelsdijk f. 1367; B. van der Zaal f. 1432. De gunning is aangehouden. Begrooting was f. 1200. De erkloozensteun. In de periode van I Jan.1 April werd aan de werkioozen aan steungelden uitge keerd f. 27973.4, waarvan f. 9985.03 voor rekening aan het Rijk komt. Woningbouwvereeniging „Volksbelang". In het gebouw van den R.K. Volksbond werd de Jaarvergadering gehouden van de Woningbouwvereeniging „Volksbelang". De leiding berustte wederom bij den heer M. van der Lans, Voorzitter der Ver eeniging. Na een kort openingswoord wer- j den de notulen gelezen en vastgesteld. De secretaris bracht daarna zijn Jaarverslag I uit waarin een juist beeld werd gegeven van hetgeen in het afgeloopen jaar de revue heeft gepasseerd. Het punt huur- verlaging heeft veel bespreking uitgelokt, doch een goede oplossing te vinden bleek een moeilijk probleem. De administrateur der Woningbouwver eeniging. de heer J. Zonneveld gaf een overzicht der financiën. Spr. wees er op dat het punt huurschuld wel geen onrust barende cijfers vertoont, doch dat het be stuur veel werd gevraagd om in een goed beleid deze kwestie op te lossen, zoodat anderen daardoor geen onaangename ge volgen zullen mogen ondervinden. In totaal bedroegen de ontvangsten f. 28.941.45 en de uilgaven f. 34.791.64. De kas sluit dus met een nadeelig saldo van f. 5.851.69. Hierna werd een bestuursver kiezing gehouden. Door een 10-tal leden was een candidatenlijst ingediend waarop de namen voorkwamen van J. Bach, I. I Bouckaert en Joh. van Turennout. De uitslag van de gehouden stemming was. dat gekozen werden de heeren af tredende Bestuursleden: M. v. Zonneveld, j J. C. Ransdorp en C. Horsman. De voor- zitter feliciteerde deze heeren met hun be noeming, waarvoor dank werd gebracht. Enkele nieuwe leden werden geballoteerd. Daarna kwam de goedkeuring van de Statuten aan de orde. Door het Ministerie werd de opmerking gemaakt dat in den vervolge de toekenning van de ledig ko mende huizen zal plaats vinden in volg orde van den lijst van aanvragers en dus niet meer naar behpefte der gezinnen. De woningen waarover de Gemeente beschik king heeft, blijven buiten beschouwing. Besloten werd het Bestuursvoorstel on der dank te aanvaarden om dit jaar niet de contributie van f. 1 te heffen. De voorzitter deelde mede dat aan het verzoek van enkele leden om behangsel voor kamers niet kan worden voldaan. Wat de huren betreft zal het bestuur trachten de huren van de huizen aan de Princessestraat van f. 4.70 te brengen op f. 4 indien de gemeente hieraan zijn goed keuring zal willen hechten. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. Bijeenkomst „De Vrijheidsbond". In eene druk bezochte openbare ver gadering, belegd door de Liberale Staats partij de Vrijheidsbond in Hotel de Zwaan sprak prof. Eerdmans over „de nationale eenheid en ons regeeringsbeleid" Spr. merkte op, dat aan ons volksbe staan twee spreuken ten grondslag liggen n.l. „Eendracht maakt macht" en „Ik zal handhaven", doch dat het regeeringsbeleid eerder de verdeeldheid bevordert, door haar onderwijs-politiek en radio besluiten. Zij wil het partijwezen over alles doen heerschen. Toch zijn de bewuste partij gangers niet eens één tiende van het volk, doch het regeeringsbeleid belet dat het eenheidsgevoel wordt aangemoedigd. Tegen het handhaven van het gezag wordt herhaaldelijk gezondigd. Nu er eindelijk brand is uitgebroken, doordat de Regeering met vuur liet spe len, neemt zij maatregelen, maar zij heeft een geest laten groeien die niet op eens is weg te commandeeren. Zoowel op het gebied der staatsorde als op sociaal gebied moet front worden gemaakt tegen de dwingelandij van belangen groepen die ons land finantieel al in ellende hebben gestort. Het is de taak der kiezers te hel pen schoonschip te maken. Op deze zeer toegejuichte rede volgde een geanimeerd debat. De vergadering werd gepresideerd door dr. D. Blok. die den spr. voor zijn betoog dank bracht. Tegen een werklooze arbeider alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het zich onrechtmatig toeëigenen van steun gelden. deze dieren of een schuilplaats weet aan te wijzen wordt dringend verzocht, om in het algemeen belang hiervan opgave te verstrekken aan het Bureau van Gemeen tewerken alhier, Geversstraat 5. Teneinde een ieder in de gelegenheid te stellen daadwerkelijk aan de bestrijding mede te werken wordt verzocht goed slui tende vuilnisemmers te bezigen, geen etensresten in tuinen te deponeeren of in slooten te werpen. Hierdoor wordt de strijd om het bestaan voor de ratten reeds zwaarder en zal de toeloop van nieuwe dieren worden verhinderd. Tot slot kan nog medegedeeld worden, dat bij voldoende medewerking getracht zal worden ook hier de biologische film „De Rat" vertoond te krijgen, voorafge gaan door een toelichtende lezing. Teraardebestelling dr. P. Vermeulen. Gisteren vond op de begraafplaats bij het „Groene Kerkje" de teraardebestelling plaats van wijlen den zoo uitermate ge liefden dr. P. Vermeulen, die gedurende 40 jaar de dokterspractijk te Hillegers- berg uitoefende en de laatste 13 jaar in onze gemeente woonde waar hij zich tal rijke vrienden verworven had. De belang stelling was zeer groot. Op verzoek van den overledene werden geen toespraken gehouden. Diep onder den indruk verliet de schare, nadat het stoffelijk overschot aan de aarde was toevertrouwd, den doo- denakker. Een buitengewoon mensch was grafwaarts gebracht. HEDEN: VARKE VISSERS IRAAT 75. Ie Klas bediening - Gewone tarieven. Aanbevelend, Maison ROBERTI. 8709 KATWIJK AAN ZEE. Verpachting standplaatsen iiswagens. De inschrijving heeft nlaats gehad van de verpachting van 13 staanplaatsen van ijswaeens op het strand en den boulevard Onder de inschr vineen was één massa- inschrljvine van 1050 Vroeger bedroeg dit bedrag steeds 13 maal f.50. OEGSTGEEST. De Rattenbestrijding. Herhaaldelijk bereikten het Gemeente bestuur klachten over de aanwezigheid van ratten, voorkomende in verschillende dee- len der gemeente. Om nu te kunnen geraken tot verdel ging en uitroeiing dezer dieren heeft het dagelijksch bestuur in principe besloten om een verdelgingscampagne te voeren, waarbij dan gebruik zal worden gemaakt van de kennis en de bestrijdingsmiddelen van het Bacteriologisch Laboratorium „Ratin" te Den Haag, met welke middelen in verschillende plaatsen van ons vader land goede resultaten werden bereikt, o.a. in de gemeente Leiden. Teneinde deze campagne in elkander te kunnen zetten is het noodig dat zooveel mogelijk de plaatsen bekend zijn, waar deze dieren zich ophouden en vertoonen. Hiertoe wordt de medewerking Ingeroepen van alle ingezetenen. Een leder, die hinder ondervindt van SASSENHEIM. Chr. Leeskring. Gisteravond kwamen de leden van den Chr. Leeskring alhier in jaarlijksche ver gadering bijeen. Door den secretaris werd verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat in het afgeloopen jaar verschillende nieuwe leden toetraden. Het ledental bedraagt thans 50. De uitkomst van de financien was ook bevredigend, doch laat geen aan schaffing van nieuwe boeken toe. De heer A. Francken werd als secretaris herkozen. Na afdoening van de agenda had de ver koop plaats van de diverse jaargangen tijdschriften, welke een vlot verloop had. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Maart 1933 ingelegd f. 6567.24 en terugbetaald f. 7930.81. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3575. De melkprijs is met 1 cent per liter verlaagd en bedraagt thans 9 cent. VEUR. Gecombineerde Raadsvergadering. De raden der gemeenten Stompwijk en Veur komen op Dinsdag 11 April des na middags om 7.15 uui in gecombineerde openbare zitting ter behandeling van on derstaande agenda bijeen. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Aanbieding Jaarrekening en Jaarverslagen 1932 van het gas- en electriciteitsbedrijf; benoeming commissie van onderzoek. 4. Voorstel tot wijziging der verordening regelende het tarief en de voorwaarden voor levering van electrische stroom en gas door het gemeentelijk lichtbedrijf (vast recht tarieven voor gas en electriciteit) 5. Voorstel betreffende kindertoeslagen aan ambtenaren van het lichtbedrijf. 6. Voor stel tot verstrekking van een crediet in verband met herdenking vierde eeuwfeest Prins Willem van Oranje. 7. Verder voor komende zaken. Jubilea bij de Ned. Spoorwegen. De heer H. Verheyen alhier, wagen voerder-conducteur, heeft z'n 25-jarig ju bileum bij de Ned. Spoorw. herdacht. De ju bilaris was geruimen tijd lid van den Raad van Stompwijk. Ook de wagenvoerder- conducteur C. v. d. Berg herdacht zijn 25- jarig ambtsjubileum bij de Ned. Spoor wegen. o VOORSCHOTEN. Tentoonstelling der Ambachtsteekenschool. In de voormalige Openbare School, Schoolstraat, vindt vanavond een open bare les plaats van de ambachtsteeken school, waarna de tentoonstelling van werkstukken zal worden geopend. Onze ambachtsteekenschool voorziet in deze gemeente in een zeer groote behoefte en heeft in de ruim 50 jaren van haar bestaan bewezen veel jonge vakmenschen een basis te verschaffen waarop verder voortgebouwd kan worden. Wij waren reeds in de gelegenheid de bouwkundige en omamentteekeningen te zien, die onder leiding van de heeren I Scheer en De Water in het afgeloopen winterseizoen waren gemaakt en alles ziet er netjes en goed verzorgd uit. Naast vele eenvoudige en strakke lijnteekeningen treft men ook heel goede ontwerpen aan voor viUabouw, zeer goede schetsteekenin- gen en door enkele huisschilders uitge voerde paneelen plastiekwerk. Waar deze tentoonstelling zonder eenige kosten is te bezichtigen raden wij een leder, die iets voelt voor teekenwerk en in het bijzonder vakmenschen uit de bouw wereld aan, eens te gaan kijken. Men zal dan zien dat deze school, voor alles, meerdere steun behoeft en op groo- tere waardeering mag bogen. Hoevele ouders hebben moeiten met hunne kinde ren, hoe kunnen zij door te zien wat beide leeraren wisten te bereiken, waardeeren en door een bezoek hieraan uiting geven. Ook zal het bestuur van de Ambachts teekenschool dit zeer op prijs stellen. Nutszaal: Uitvoering van leerlingen Mu ziekschool Mij. voor Toonkunst. 8 uur nair.XL Org. Chem .Lab. (H. de Grootstr. 25) PT. Leidsche Chemische Kring; 8 uur nam. b|J w> Stadsgehoorzaal: Prop.-avond Leidst pa drankweer Comité, 8 uur nam. Stadszaal (Foyer): Bazaar Dierent* f] scherming, 10 uur v.m. tot 11 uur nas Valkenburg (N. Gemeentezaal G. P. Sprekers de heeren Overduln e: sb en Weeda. 8 uur nam. ee <k Katwlj k-aan-Zee (Gemeentezaah K Spr. ds. de Jong van Rijnsburg. VI: uit ge nam. s< Voorschoten (Ambachtshui; n, Voorstraat 14): H.G.S.; spr. ds. Willeke m van Spijk; 8 uur nam. Vrijdag. Luthersche Kerk: Kerk en Vrede. Spr. ds A. R. Rutgers van R'dam. 8 1/4 uur nam Stadszaal: O.S.P. Spr. P. J. Schmidt. d' uur nam. B Stadszaal (Foyer): Bazaar Dierenbe- g soherming, 10 uur v.m. tot 11 uur nam N Lisse (De Vereeniging). Chr. Dem w Unie. 8 uur nam. Wijkgebouw Langestraat 67—69: Ten toonstelling van teekeningen 810 u. nam b K a t w Ij k-a a n-Z e e (Gemeentezaal) K Spr. ds. Pop van Monster. VIa uur nam. ti g BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam. „Die drei von der Tankstelle". v Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 onr. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nam. 1 „Wie sage ich's meinem Mann". Woensdag en Zaterdag nam. 2 nu: Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur - Trianon-Theater Breestraat 8 u nam. „Aus dem Tagebuch einer Trauenartzln". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijk: kinderen. Half twee tot 3 uur nam Inen ting tegen dlphterle 4—5 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst det apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 April a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vlschmarkt 8, Telef. 552. RECLAME. KERKBOEKEN HOUTBRANDTEKSTEN FOTOALBUMS HET DEGELtJHST HET MOOIST 8721 HET OOEDKOOPST IH GROOTSTE SORTEERING OP VERZOEK ZICBTZEHDIHOE» OUDE EN NIEUWE BOEKHANDEL MEI) WE RIJ A 45 TUL. 885 LEID tl van de ratten op en om de Kagerplassen kunnen wij mededeelen, dat ook reeds door verschillende instellingen en particu liere personen voor dit doeleinde gelden beschikbaar zijn gesteld, zoodat de be strijding ineens krachtig aangepakt zal kunnen worden. De Kiezerslijst. De op 1 April van kracht geworden kiezerslijst dezer gemeente voor het jaar 1933—1S34 geeft voor de Tweede Kamer 1350 kiezers, voor de Provinciale Staten 1315 en voor de Gemeenteraad 1291. ZEVENHOVEN. WARMOND. De Werkloosheid. Volgens meded.e ing van de plaatselijke arbeidsbemiddeling staan thans als geheel werkloos ingeschreven 63 personen, ter wijl in deze week aan 33 personen steun werd uitgekeerd tot een totaal bedrag van f. 351.78. Dc Rattenbestrijding. In verband met het door den raad genomen besluit om een flink bedrag be schikbaar te stellen voor de verdelging In verband met de weddenverlagin? van den Burgemeester etc. is een gelijK percentage gekort op de overige ambtena ren, t.w de geneesheer, de opzichter, de veldwachter, de bode en de klokluider. De hieruit verkregen verlaging bedraagt f. 357. De raad dezer gemeente heeft be sloten de begrooting 1933 te wijzigen. Op geheimzinnige wijze verdwijnen alhier zwarte katten. Bij een tweetal land bouwers ls dit het geval. Vermoed wordt vergiftiging. NED. HERV KERK. Beroepen: Te Driesum, J. E. Uitman te Moerka^elle J. M. S te L. Wie gedekt heeft, heelt gewonnen. Is dit niet geschied, dan de gene, die den laatsten slag heeft gekregen

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6