KARSOTE LE'DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 6 April 1933 L Burgerlijke Stand v. Leiden SCHEEPSVERBINDINGEN. SPORT. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. DUITSCHLAND. Hitier voor den boerenstand - Mensuren toegestaan Dc Jodenvervolging in vredelievenden zin - Conflict met dc buitenl. pers. Op de bijeenkomst van den landbouw raad is gistermiddag nog Hitier aan het woord geweest. Hij zeide o.a.: Ik kan niet voor het algemeen volksbe lang optreden als ik den boerenstand niet beschouw als den belangrijksten steun voor de toekomst van het land. Zonder standen kan ons volk bestaan: dat weten wij uit de geschiedenis; maar zonder boeren niet. Alle tegenslagen zijn ten slotte te verdragen, mits een gezonde boerenstand steeds weer voor nieuwe krach ten kan zorgen. In sommige streken hebben tot 95 pro cent der boeren de nationale gedachte aan vaard en daaraan dankt het Dultsche volk de moeelllkheid van de nationalisatie van het algemeen herstel dat nu voleen zal. Thans moeten wil be='u'ten nemen en in de komende vier iaar doorzetten die ook latere eeslachten als in beginsel goed en rechtvaardig zu^en p-voneen en aan welke de reddine van de Duitsehe nat'e te dan ken zal zlin De politieke voorwaarden daartoe zlin door de machtigingswet gege ven die aan de macht der nartiien en par lementen een einde heeft gemaakt Als wii over 4 iaar weer een hevoeo oo het volk zu'ien doen dan willen wii ons niet tot een volk richten dat die vier iaren ver slaoen heeft maar tot een dat in dien tttd uit zlin nar'ementalre hvnnose ontwaakt is. Onze taak is zwaar maar ook voor ons geldt het eeuwige beginsel dat waar een wil Is die niet gebroken kan worden ook een weg Is die naar het doel za' lelden. Wie gehoont had oo een oractisch oro- gram ls dus weer kp-t-ggen uitgekomen! Kerrl de rtikscommlssarls voor het Prui sische ministerie van Justitie heeft de Justitie In Pruisen nieuwe beoalingen toe gezonden in zake de vervolging van men suren door studenten In het besluit wordt verklaard, dat het genoegen in het duel haar oorsprong vindt in den strlideeest, die bil de academische ieucd niet geremd doch bevorderd moet worden. Kerrl wiist er op. dot mensuren den persoonlijken moed stalen zelfbeheersching elschen en de wilskracht versterken In een periode, waarin de onvoedine van de manneiiike jeued In deiiweest var weerbaarheid met allen nadruk wordt eeëlscht ls het alge meen belang er niet bit gebaat mensuren te verbieden Derhalve verzoekt Kerrl den ambtenaren van het O M mensuren, wan neer de gebrulkelliv-e voorzoresmaatreve'en daarbii ziin getroffen niet te vervolgen. Tegel likert lid heeft de riikscommlssans voor het Pruisische mir'sterie van Btnnen- landsche Zaken den Pruisisehen politie autoriteiten een overeenkomstige instruc tie toegezonden. Sinds verleden week zijn ongeveer 3000 Joden uit Duitschland over de Zwitsersche grens gekomen. Een gedeelte hunner heeft zich naar Tessin begeven, anderen naar Bazel en Zurich, terwijl ten slotte groepen personen zijn doorgereisd naar Frankrijk en het Saargebled. De gevolmachtigde des rijks in Baden heeft zich. ..met het oog op de groote ver ontrusting van de openbare meening" ge noopt gezien, ter bescherming en in het belang van de Joden in Baden te gelasten, dat allen, die tot het Joodsche ras behoo- ren en in dienst zijn van den Staat, van staatsbedrijven, van gemeenten gemeente bedrijven en andere publiekrechtelijke lichamen, alsmede alle onderwijzers aan particuliere scholen van Joodsche ras, on verwijld tot nader order met verlof moe ten worden gezonden De Beiersche minister van Financiën Slebert heeft bepaald, dat het nog niet betaalde bedrag der voor het afgeloopen begrootingslaar voor de Joodsche kerkge- noo'schaPDen uiteetrokken gelden niet zal worden uitgekeerd. Het zijn vervolgingen in „vredelieven den" zin! Naar verluidt, zijn de Poolsche Joden voornemens aan de Britsche regeering het verzoek te richten de bescherming od zich te nemen van de Joden in Duitschland. Dit verzoek wordt gemotiveerd met het feit dat Engeland als houder van het mandaat over Palestina moreel gehouden is de Joden in de geheele wereld te be schermen. Engeland zal daaraan echter wel niet denken! Het is tusschen de Duitsche regeering en de vereeniging van de buitenlandsehe pers te Berlijn tot een conflict gekomen. De regeering had den voorzitter van deze vereeniging. den correspondent van de ..Chicago Tribune" verweten, dat hij het werk van de vereeniging boycotte, omdat hij. hoewel hij in ongunstigen zin tberich- ten over Duitschland leverde, toch voor zitter van de vereeniging bleef. Daarop heeft de voorzitter het voorstel ingediend om af te treden welk voorste) echter door de vereeniging met 60 tegen 7 stemmen en 3 onthoudingen verworpen werd. o GRIEKENLAND. Venizelos steunt de regeering. Venizelos heeft dadelijk na Tsaldaris' verklaring het woord gevoerd en de begin selen in de regeeringsverklaring ontvouwd, goedgekeurd De liberale partij heeft haar medewerking aan deze regeering verleend, opdat zij haar taak ten uitvoer brenge. met name ten aanzien van het financieele herstel, de buitenlandsehe schuld, de na tionale verdediging en de sociale wet geving. VEREENIGDE STATEN. De douanetarieven. Gisteren heeft Roosevelt de eerste procla matie uitgevaardigd krachtens de wet op de rekbare douanetarieven De proclamatie schrijft een vermindering voor van de in voerrechten op handwerktuigen voor den. landbouw. De landbouwcommlssie van den Ameri- kaanschen Senaat heeft een gunstig rap port uitgebracht over het wetsontwerp van Roosevelt voor de huloverleenlng aan de boeren dat samengesmolten ls met het program van den presidpnt voor finan- cleelen bijstand aan de eigenaars van ge hypothekeerde goederen door middel van de Refico De commissie adviseert ook tot •"one- taire Inflatie. ENGE1.AND. De machtigingswet tegen de sovjets. Tijdens de tweede lezing van het wets ontwerp tot verbod van Russische invoe ren in Engeland heeft de minister van Buitenlandsehe Zaken, Sir John Simon, een verklaring afgelegd met betrekking tot de arrestatie der zes Engelsche employé's der Metropolitan Vickers Cy. te Moskou De minister wees er op, dat de arrestatie geheel onverwacht heeft plaats gehad, nadat de Vickers Cy jarenlang zeer goede betrekkingen met de Russische re geering had onderhouden en haar groote diensten heeft bewezen. Op zich zelve be strijdt niemand eenige buitenlandsehe regeering het recht op regelmatige wijze onderzoeken in te stellen, aanklachten te doen en processen aanhangig te maken. De arrestaties der Engelschen zijn even wel het gevolg geweest van zeer bijzondere omstandigheden. In den zelfden nacht, en naar Simon meent, in de zelfde gevan genis, zijn 35 Russische onderdanen zon der vorm van proces ter dood veroordeeld en geëxecuteerd. Spr. zeide, dat hij hoopte dat men hem zou vergeven indien hij zich. zooals in het geval der belde telegrammen, waarvan het cene de arrestaties der zes Engelschen en het andere het doodschieten van 35 Rus sen meldde, gerechtigd heeft geacht in te grlioen. Het eerste verhoor van Monk- house. den leider van het Moskousche filiaal van Vickers aldus Simon heeft 19 uur zonder onderbreking geduurd Men heeft niet medegedeeld waarvan hij be schuldigd werd. maar hem slechts aange spoord een volledige bekentenis af te leg gen. In Rusland schiint men de vele rei zen van Monkhouse naar Londen als spionnaee te beschouwen. Tenslotte zeide Simon in zijn loopbaan menig rechteliik systeem te hebben bestu deerd Geen mensch zal hem evenwel wil len tegenspreken dat een bekentenis, welke ls afgedwongen volkomen onbruik baar is In het belang der gearresteerde Engelschen en om de Russische regeering te wiizen op den ernst van den toestand vraagt de Eneelsche reeeering met klem volmacht voor het verbod van Invoer van Russische producten In Engeland. Namens de Labour-partij stelde Sir Stafford Crions voor het wetsontwerp niet aan te nemen. De leider van Labour Lansbury oefende critiek oo de wiize, waarop de Engelsche regeering tegenover de Russische regee ring ls oogetreden. De Liberale leider Sir Herbert Samuel eischte de toezegging dat het invoerver bod slechts zoolang zal duren tot de kwestie der gearresteerde beambten zal zijn geregeld. De Minister van Handel die de sorekers beantwoordde kon deze toe zegging niet geven. Hij meende dat het invoerverbod Rusland op een zeer gevoe lige plaats zal treffen. Het ls slechts te betreuren dat de onderhandelingen moes ten worden afgebroken daar de Russen in beginsel reeds bereid waren evenveel van Engeland te koooen als Engeland van Rusland. Het Lagerhuis verwierp het amendement Lansbury om de gevraagde machtiging niet te verleenen. Het wetsontwerp werd met 347 tegen 48 stemmen in tweede lezing aangenomen. ITALIË. i De groote fascistische raad bijeen. De groote fascistische raad is gister avond laat onder voorzitterschap van Mus solini bijeengekomen. Na een zitting van drie uren werd het volgende bekend ge maakt: I De groote fascistische raad verklaart zfin instemming met het optreden van den I chef der fascistlschen regeering. hetwelk met een reëel inzicht in den Dolitieken toestand er naar streeft Europa den vrede I te beveiligen en een aanvang te maken I met het verzoeningswerk De raad legt er den nadruk on. dat de grondslaeen van I het nlan van Mussolini onvervalscht moe- I ten bliiven. aangezien deze alleen de voor waarde kunnen schennen, die noodzake- llik zlin voor een alle belangen gel'lkellik in het oog houdenden vrede De raad geeft voorts uiting aan de overtuiging, dat, in vervolge op het thans geschiede onhelde- rlneswerk de voorstellen van Mussolini bij de verantwoordelijke staatslieden het be- grin zullen vinden, dat reeds in de ziel der volkeren aanwezig is en dat on noiitiek en economisch gebied een vreedzame inter nationale samenwerking mogelijk zal I maken. De zitting werd verdaagd tot 2 Mei. RECLAME. ZIIID-SLAVIE Verplichte lichamelijke oefening. Koning Alexander heeft een nieuwe ver ordening onderteekend. waarbij lichaams oefeningen voor jonge mannen en vrou wen verplicht worden gesteld. Volgens deze verordening moeten_ alle mannen en vrouwen in Zuid-Slavië tot hun 20ste jaar geregeld cursussen voor I lichaamsoefeningen volgen. Leerlingen van j rijksscholen zullen dit onderricht op school krijgen, doch voor hen die niet meer op I school gaan. zullen speciale inrichtingen worden opgericht. Ieder die weigert aan deze lichamelijke oefeningen deel te nemen of de lessen bij I te wonen, zal bii de eerste overtreding een boet van 15 gulden of een gevangenisstraf van 5 dagen krijgen. Als de ouders hun l kinderen aanmoedigen om zich aan deze wettelijke verplichtingen te onttrekken, kunnen z'i eveneens boete of gevangenis straf onlooDen. De stedellike aütorlteiten zullen ge schikte gebouwen voor deze oefenscholen en speel-terreinen beschikbaar moeten stellen en eveneens de noodige middelen daarvoor moeten opbrengen. De militaire autoriteiten zullen aan jongelieden, die met succes de cursussen hebben doorloopen. in den militairen dienst speciale voorrechten verleenen. RUSLAND. Het Paaschfeest in ongenade. Naar uit Moskou wordt gemeld hebben de stedelijke autoriteiten tn de Sovjet Unie de bereiding van Russische PaaThgerech- ten en gebak verboden Overtredingen van dit verbod zullen met opsluiting in de ge vangenis worden gestraft. 1 Zooals reed' gemeld, zal normaal wor den doorgewc riet. WAAROM DIE VERKOUDHEID DULDEN. In enkele uren zal dit nieuwe inhalatie middel nens- en lucbtkanalen bevrijden. Waarom 's morgens opstaan met een ver stopte neus, de keel met slijm versperd? Waarom die fluitende ademhaling houden of de hoest, die Uw borst vermoeit? Er bestaat nu een afdoend mid del om hoofdverkoudheid te stoppen. Doe slechts 10 a druppels Karsote op een zakdoek en snuif dan flink op. Elke in ademing brengt de bac- terie-doodende, zuive rende Karsotedamp tot tot in de kleinste hoek jes van neus. keel en longen. De bacteriën worden vernietigd, de ontstoken, pijn lijke slijmvliezen verzacht en de geheele Infectie onmiddellijk gestopt. In enkele minuten heropent Karsote de verstopte neusgaten en verdrijft het vast zittend slijm achter in den neus en in de keel. Ge ademt weer vrij. De verkoudheid is bijna onmiddellijk verdwenen. 8091 is verkrijgb. bij alle apoth. en drogisten a f. 0.90 per flacon zakformaat en f. 1.50 p. flacon (2 maal de kleine maat). 462e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse. 4de lijst Trekking van Donderdag 6 April 193:. HOOGE PRIJZEN No. 10372 X 1000.— NO. 10883 100.— PrUzen van t 35.— 107 129 634 906 1371 1482 1908 2509 2573 3057 3223 3658 3788 4147 4361 4387 4561 4652 5097 5155 5182 5202 5229 5254 5453 5983 6684 6727 6811 6991 7173 7264 7577 7650 8437 8571 8767 8879 8951 9241 9556 9825 10000 10085 10297 10558 10583 10782 11145 11160 11241 11530 11600 12108 12204 12347 12411 12624 12754 13027 13082 13130 13268 13655 13580 13922 13974 14346 14702 14847 15072 15100 15191 15341 15416 15571 15831 16698 16049 16689 16951 17051 17252 17463 17591 17592 17595 flil6 17678 17686 17936 18112 19415 19486 19491 20034 20446 20755 GEBOREN. Maria Jacoba, d. v. H. Thoma en C. Schuss Johannes, z. v. W. F. v. Es en J. v. Polanen Sari, d. v. C. Segijn en E. C. Chaudron Pancras, z. v. C. Wassink en A J. F. W. den Hollander Cornells Jo hannes Jacobus, z. v. C J. J. Harteveld en A. Boehmer Johannes z. v. A. Beij en A. M. Smit Klaas z. v. N. Ravensbergen en W. de Wit Johannes, z. v. W Vink en M. v. d. Niet Maria Jacoba, d. v. A. Oosterveer en C. H Edelaar Hendrik, z. v. G. Ravensbergen en L A. Nieuwenhuis Anne Christoffel z. v. J. Roodberg en H J. de Jongh Sijke. d. v. M. v. Tol en C. Werther Johanna d. v. W P. Dem- menie en A. E. H. Stein. ONDERTROUWD. J. W. van Swigchum jm. 29 j. en J. N. van Dijk jd. 28 j. DE VIERING VAN DEN „DAG VAN DEN DUITSCHEN ARBEID". BERLIJN, 6 April. (V.D.) De „Voelkische Beobachter" deelt omtrent de viering van den „Dag van den Duitschen Arbeid" op 1 Mei a.s. mede. dat de Nationaal-Socialisti- sche Bedrijfscellen-Organisatie en 't Rijks ministerie voor Propaganda groot feeste lijkheden en plechtigheden in het heele rijk zullen organiseeren. Openluchtverga deringen zullen worden gehouden en des avonds fakkeloptochten, waarbij tevens vuurwerk zal worden vertoond. Het Nationaal-Soci^listische blad schrijft dat op 1 Mei voor de eerste maal een waarlijk en alleen den Duitschen arbeiders gewijd feest zal worden gevierd. Ter on derscheiding van de andere jaren, wanneer de Marxistische vakvereenigingsleiders met hun soms zeer kleinen aanhang door de straten trokken, zullen thans alle Duit sche arbeiders dezen da? vieren. De arbei ders zullen vervuld zijn van het bewust zijn dat zij den belangrijksten schakel van een groote gemeenschao vormen Op dezen dag zal hij zich bewust worden van den ommekeer en zal de arbeider vergeten wat men hem veertien jaar lang systematisch heeft trachten in te hameren, n.l. dat hij behoort tot de geringste en meest verachte klasse Zoo zal deze 1-Mei dag ten doel hebben, de geheele wereld mede te deelen, dat in Duitschland de waan van den klas- sestrijd voorgoed voorbij is. DE DUITSCHE INDUSTRIE. BERLIJN, 6 April (V.D.) In den loop van den middag zal het geheele presidium van het .Reichsverband der Deutschen Industrie" aftreden. Een uit drie leden be staand directorium zal worden belast met de voorbereiding van de voorgenomen reorganisatie der industrieele centrale or ganisaties; ongeveer als de reorganisaties der beroeps- en standenorganisaties op landbouwgebied. NA DE RAMP VAN DE „AKRON". WASHINGTON. 6 April. (V.D.). B drie overlevenden van de ramp van he-fl groote Amerikaansche Marineluchtschr „Akron", de commandant Herbert Wilei Moody Erwin en R. E. Deal, arriveerdej gistermiddag laat met een marinetrans. portvliegtuig te Washington. De drie man nen zagen er vermoeid uit en hun ge- zicht toonde nog sporen van den doorge- stanen schrik en spanning. Per auto ver trokken zij direct na aankomst naar he Departement van Marine, waar zij begror werden door den Staatssecretaris var Marine Swanson. Na een kort onderhout met den Minister begaven zij zioh naa- den adjudant van den opperbevelhebbe der Amerikaansche vloot, admiraal Willlar Pratt. Admiraal Pratt, heeft meegedeeld, da fl een marinecommissie van onderzoek za worden ingesteld, die alle bljzonderhede: van de ramp met het luchtschip zal on- derzoeken, haar zetel zal hebben te Lake hurst en Maandag a.s. met haar werk zaamheden zal beginnen. Heden zal com mandant Wiley den Staatssecretaris vai Marine Swanson een uitvoerig rapport vai de Gebeurtenissen geven. Wiley verklaarde o.a.: „Ik kan zegger I dat de discipline aan boord van het lucht- schip volmaakt was. Cp het eerste alarr- begaven de mannen zich naar hun poster de meesten zoo uit bun kooi. Zelfs om- beminde admiraal Moffet-t was terstor- op zijn oost. Op zachten toon werden alk orders gegeven en zeer snel uitgevoerc Toen de orde kwam om zich voor te be J reiden on een botsing, werd niets meer ge- zegd. Ieder stond zwiigend gereed om a' te wachten wat zo ugebeuren." DE JODENVERVOLGING IN DUITSCHLAND. WARSCHAU, 6 April. (Reuter) Het Poolsche Telegraaf Agentschap meldt dat de Poolsche gezant te Berlijn voor de vijfde maai bij den Duitschen minister van buitenlandsehe zaken, von Neurath, heeft geprotesteerd tegen excessen tegen j Poolsche Joden. Hij legde een lijst over van 20 nieuwe gevallen, die gebeurd zijn na de vierde interventie van 27 Maart. GEHUWD: ROOSEVELT'S BEZUINIGINGS- PROGRAM. WASHINGTON, 6 April. (V. D.). Presi dent Roosevelt heeft verdere bezuinigings maatregelen uitgevaardigd, ter verkrij ging van nieuwe bezuinigingen van onge veer 300 millioen dollar. Het totaal bedrag der verkregen bezuinigingen, de korting op de oorlogspensioenen, salarissen en be- stuursuitgaven medegerekend, worden ge schat op tot nog toe ongeveer 850 mil lioen dollar of slechts 150 millioen dollar minder dan het geraamde tekort. De voor de noodwetgeving van Roosevelt noodige 750 a 1000 millioen dollar, zullen langs buitengewonen weg, waarschijnlijk door het opnemen van een leening, worden bijeengebracht. OOK FRANKRIJK MET PASCHEN NAAD WASHINGTON? PARIJS, 6 April. (V.D In Fransche po litieke kringen acht men het niet uitgeslo ten, dat ook leden der Fransche regeerin; tegelijk met den Britschen Minister-Pre sident MacDonald naar Amerika zullet vertrekken, of dat Frankriik althans on derhandelaars naar Amerika zal zender om met den Amerikaanschen Presiden; den Dolitieken toestand en in het biizon- der de komende Economische Wereldcon ferentie en de schuldenkwestie te bespre ken. De speciale correspondent te Washing ton van de ..Petit Parisien" verklaart ii dit verband t.e weten, dat Parns Normal Davis reeds de verzekering heeft, er-gever, dat een Commissie van Ergnsehe deskun digen zal wnrde-n ingesteld Bovendien 7n:rj Pmseveit, ernstig van nlan ziin ook Frank riik uit te nnodierp-n vnnr de smnrafeaands hesnvoVingpn an bet ZOlï de bednabng zlin 1 dat Norman Davis deze uitnoodieing te: kennis van de Eranscbe reeeering bracht Ook uit heriebton uit andere hron bliik: dat Rnosevelt tiidens een onderhoud me den Fransohpn ambassade"'' heeft gewe zen on den wenseb van MacDonald, ze snoedig mogpnik naar Amerika te komen en dat, ook Poosevelt persoonitifc bet zet toainicben wanneer tegeliikartiid eer. zelfde eedarhteviwleeoline met, Erankrü! moeeüik zou zün Tn Fransche kriner heeft men den indruk dat. Roosevelt er c voorkeur aan geeft He komende besnrpkin- kaaneehp roi- forpntie, rinch er bet knrak- kaansche conferentie Hoe her bet karak- ter van pen Trnealseh-E-oneoVi.Auierikaail- scbe Vtesnreking aan wil geven. (Of is dit een proefballon? Red. L.D.) J. Boom jm en C. Segaar jd. P Buis jm. en G. J. v. Kampen jd. P. Ju jm. en E. Laterveer jd. J. Rijnsburger wedr. en E. van Vliet jd. C. Rijsbergen jm. en H M. van Oosten jd. I Sira jm. en G. de Vries jd W. F. Stouten lm en E M. J. Rijsbergen Jd. J. Th. Welling jm en J. Th de Haan jd. OVERLEDEN: A. Mulder, d. 8 d. H. den Hertog wedr. 90 j. De navolgende schepen zijn morgen in radiotelegrafische verbinding met het kuststation Scheveningen Radio: Baloeran, Chr. Huygens, Dempo, Flan- j dria, Indrapoera, Joh. de Witt. Kota Agoeng. Kota Pinang, Maasdam, Oranje Nassau, Poelau Tello, Rietfontein, Sibajak, Statendam, Veendam, Venezuela, Stuyve- sant. Zeelandia. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen radio bedragen de totale kosten 44 cent per woord. ROOSEVELT'S POLITIEK. NEW YORK, 6 April. (Reuter). Volgens de New York Times staan de volgende vijf punten op het programma van Roosevelt's buitenlandsehe politiek: lo. Een bijeenkomst van de vertegen woordigers van de voornaamste mogend heden, te Washington, teneinde de Econo mische Wereld-conferentie voor te berei den. 2o. Roosevelt zal het Congres verzoeken hem volmacht te verstrekken internatio nale handels-verdragen te sluiten en be slissingen te nemen inzake het betalen van de 15 Juni vervallende schulden, voor het geval de verdragen niet afgesloten zijn en het Congres voor dien tijd op reces is ge gaan. 3o. Uitstel tot de volgende zitting van het Congres van de behandeling van het vraagstuk of de Vereenigde Staten toe zul len treden tot het Permanente Hof van Internationale Justitie te 's-Gravenhage. 4o. Opschorting van de behandeling van de kwesties inzake het Verve Oosten. 5o. Samenvatting van de kwesties van oorlogsschulden, ontwapening en de eco nomische problemen, indien Europa kan worden overgehaald zich hierbij aan te sluiten. MUSSOLINI'S PLAN. LONDEN, 6 April. (Reuter) De Ro meinsche correspondent van de „Mornin: Post", bericht, dat Mussolini de Vier Mogendheden-Conferentie. bestaande ui; vertegenwoordigers van Engeland Frank riik. Duitschland en Italië, heeft uitge noodigd in Juni te Rome bijeen te komen De resultaten van deze conferentie kun nen dan in de herfstzitting van den Vol kenbond besnroken worden. Men hoont, dat dit in Amerika een gun steen indruk zal maken. Een bevestiging van dit bericht is even wel niet ontvangen. BILJARTEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP Bij de voortgezette wedstrijden om het wereldkampioenschap (men zie elders in dit Blad) zijn de volgende uitslagen ver kregen pnt. brt. h.s. Gabriels 400 6 192 Gasparin 100 6 50 Moons 400 11 154 Albert 293 10 115 Dommering 400 18 86 Poensgen 248 17 70 Soussa 400 8 137 Joachim 187 8 69 EARL DERR BIGGERS OVERLEDEN. NEW YORK. 6 April. (V. D.) Uit Pasa dena in Callfornië wordt gemeld, dat de bekende Amerikaansche schrijver Earl Derr Biggers, op 48-jarigen leeftijd aan de gevolgen van een beroerte, die hem tien dagen geleden trof, is overleden. Earl Derr Biggers heeft o.a. vele span nende detective-verhalen geschreven, die in vele talen zijn vertaald. Een zijner be kendste romans, die ook als tooneelstuk is bewerkt en herhaaldelijk is opgevoerd, is „De zeven sleutels van Baldpate". BIJ POLITIEKE TWIST NEERGESCHOTEN. HAMBURG. 6 April (V.-D.) De po litie deelt mede, dat gisterenavond tegen tien uur op het terras van een café in de Humboldstrasse een arbeider tijdens een politieke twist is neergeschoten door een kogel in den rug. De onbekende dader wist te ontvluchten. Het politieonderzoek wordt voortgezet. TWEE BOLIVIAANSCHE VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN. ASSUNCION, 6 April. (V. D.). - Twee Boliviaansche vliegtuigen zijn, naar offi cieel wordt medegedeeld, gisteren in de Gondra-sector van den Gran Chaco door Paraguyeesch luchtafweergeschut neer- i geschoten. DE BESPREKINGEN VAN NORMAN DAVIS. WASHINGTON, 6 April (Reuter) Hel departement van Buitenlandsehe Zaken heeft thans bevestigd, dat Norman Davis Vrijdagmiddag van Parijs naar Berlijn zal vertrekken, waar hij een onderhoud zal hebben met Von Neurath inzake de sa menwerking van Duitschland met de Ont- wapenings-Confereutie en de Economi sche Wereld-Conferentie. Dit bericht heeft in Senaats-kringen een gunstigen indruk gemaakt. Men acht het een bewijs, dat de Economische Wereld- Conferentie met succes gehouden kan worden. Teneinde alle vermoedens van de bladen, dat Norman Davis ook over he: Joden-vraagstuk zal spreken reeds bij voorbaat tegen te spreken, is officieel ver klaard, dat hij slechts economische vraag stukken zal behandelen. GROOTE BRAND IN EEN OOST- PRUISISCHE MEELFABRIEK. RASTENBURG. 6 April. (V.D.) In de Rastenburger meelfabriek een der groot ste fabrieken in Oost-Duitschland brak it den afeelooDen nacht in een graansil" brand uit Het vuur breidde zich mei reusachtige snelheid uit over het geweldige gebouwencomnlex en drong door naar alle verdiepingen. De brandweer was weldra te; plaatse met al het beschikbare materiaal en tegen 4 uur was zij den brand meester en kon zij het vuur tot ziin haard beper ken. De graansilo, waar de brand uitbrak is geheel u'tgebrand en minstens 3009 cen tenaar graan zijn door het vuur vernietigd- Vermoedehik is de hrand ontstaan door bet warmlonoen der elevators doch de mo?e- Uikbeid van h-anrfpfipht'Tio Is nie' uitge sloten Vanmo-gen vroeg laaide het vuur nogmaals op. doch kon spoedig bedwongen worden. 2T

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2