74ïle Jaarsrang DONDERDAG 6 APRIL 1933 No. 22408 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN QFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. VISSCHERIJGRSTMTm Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. oer regel voor advertentleD uit Lelden en plaatsen waar agentschappen vaD ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën uttstultend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week 1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. OH nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. A. Crama om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken, rooken en zouten van vleeschwaren in het perceel 3de Groenesteeg No. 58, Sectie I No 2114" b. W. F. de la Rie om vergun ning tot'het oprichten van een inrichting voor het bewerken van vleesch in het per ceel Clarasteeg No. 18, Sectie H. Nis 1178, 1177 en 2126; c. de N.V. Automobiel- en Motorhandel „Het Motorhuis" om vergun ning tot het oprichten van een motor- en autoherstelplaats en twee ondergrondsche bewaarplaatsen voor benzine in en bij het perceel Morschsingel No. la. Sectie A. No. 1300, is verdaagd. A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 6 April 1933. 8726 LEIDSCH STUDENTEN CORPS. Inaugureele rede van den Praeses Collegii. In het groot-auditorium van het Acade miegebouw te Leiden heeft de praeses van het Leidsche Studenten Corps, de heer W. H. Fockema Andreae, gistermiddag een inaugureele rede uitgesproken. Hij wees op de onzekerheid, die alom heerscht, op het zorgwekkende verschijn sel, dat de geheele wereld zich kampend tegenover elkaar verdeelt en op het feit, dat de jeugd zich, door aansluiting bij be paalde politieke richtingen en groepen, een oordeel aanmatigt over de grootste en belangrijkste vraagstukken. En hij stelde vast, dat de corpsleden vooralsnog een gunstige uitzondering maken op de groote scharen jongeren, die voor den tijd een bepaalde richtingskeuze doen. Zij bevin den zich in een neutrale positie, die zeer verschillende oplossingen mogelijk maakt. De steeds voedende kracht van ons corpsleven is aldus spr. ons student zijn, dat wil zeggen, ons bewust arbeiden aan de volmaking van onze eigen persoon Dat eischt arbeid, energie, voortdurend leven. Ik weet het zei spr. en ik wil dat gij allen het evenzoo weet, dat het corps nog het oude lichaam is, waarin een groote groep jonge menschen kan werken, kan zoeken en kan vinden, ik weet het, dat het corps nog de gezonde mogelijkheden biedt, de studie aan de Leidsche academie te verruimen en te versterken. Ik weet het eveneens, dat het corps nog die eenige kans te bieden heeft .tijdgenooten tot ware vrienden te maken. Laten wij, met de erkenning van deze waarheid, de handen ineen slaan, om het corps de hooge functie te laten vervullen, die het vervullen kan. Laten wij ons bij onzen arbeid niet bekommeren om de stemmen die ons opwekken, partij te kie zen en te oordeelen, voordat het tijd is. Laten wij daarentegen in dezen tijd de dringende noodzaak gevoelen van de vor ming van een gedegen onpartijdig oordeel, laten wij den bodem bereiden, waarop dat oordeel zal kunnen rusten, en laten wij ons opmaken de algemeene ervaring op te doen, die ons oordeel kracht en overtuiging zal bijzetten. Nog steeds bestaat de Sociëteit Minerva als een gezond middelpunt van ons geheel krachtig corpsleven. Nog steeds leven de sub-vereenigingen, die u een voortreffelijke aansporing zijn te trachten goed te volbrengen, wat eens on dernomen is. Nog steeds bestaan de disnu- ten, die u de mogelijkheid van ontwikke ling van eigen denkbeelden en onderzoe kingen bieden, en nog steeds bestaan de gezelschappen, die de kleur geven aan uw studentenleven, en altijd nog mag het corps zich verheugen in de gelegenheid die Virtus en Almanak bieden de in het corps leven opgedane ervaringen te boek te stel len Spr. besloot met de verzekering, dat het Collegium zijn taak heeft aanvaard met den wensch voor te gaan in de handha ving van de positie, die het Leidsch Stu dentencorps in het leven aan de academie Inneemt. 25-JARIG JUBILEUM P. DE BRUIN. Heden mocht de heer P. de Bruin den dag herdenken, dat hij voor 25 jaar als leerling-zetter in dienst trad bij A. W. Sijt- hoff's Uitg. Mij. N.V., alhier. Aanvankelijk als letterzetter opgeleid, wist hij zich, dank zij de mechanisatie van het bedrijf, door ijver en bekwaamheid tot voorman van de belangrijke Monotype-af deeling op te wer ken, in welke functie hij thans steeds tot groote voldoening zijner directie en chefs werkzaam is. Op hartelijke wijze werd de jubilaris he denmorgen door den directeur der Ven nootschap gehuldigd; spr. getuigde o.a. van zijn groote waardeering voor hetgeen De Bruin in den loop der jaren heeft ge presteerd en sprak tevens de hoop uit. dat de jubilaris nog vele jaren aan de Ven nootschap verbonden mocht blijven. De gebruikelijke enveloppe en een fraai bloemstuk bezegelden het gesprokene. De heer B. P. du Croix, procuratiehouder sprekende namens het geheele administra tieve personeel, wenschte De Bruin met dezen voor hem zoo bijzonderen dag van harte geluk en roemde o.m. de samenwer king die het administratief personeel steeds van de zijde van De Bruin mocht ondervinden. De onmiddellijke chef, de heer P. Mer- kelijn, schetste vervolgens in een harte lijke toespraak den jubilaris als een zeer bekwaam vakman aan wien men de opge dragen werkzaamheden met het volste vertrouwen kan overlaten Namens procu ratiehouders en chefs bood spreker De Bruin een mooi souvenir aan, terwijl de echtgenoote van den jubilaris, die mede aanwezig was, met bloemen werd verrast. Tenslotte vond in een der lokalen de huldiging door het technisch personeel plaats. Hun woordvoerder, de heer D. Boom, legde in een hartelijke toespraak in het bijzonder den nadruk op de prettige verstandhouding, die er steeds onderling bestaat en bood den jubilaris namens hen allen vier fraaie stoelen aan 'n Knap ge- teekende oorkonde van de hand van den heer Hes vermeldde de namen der gevers De jubilaris bracht den verschillenden sprekers met welgekozen woorden dank voor "de goede wenschen en cadeaux. LEIDSCHE H.B.S.-VER. „EMTÉGEES". Gisteren had deze vereeniging voor haar leden een excursie naar de banketfabrie- ken van J. C. van der Steen en Co. op het programma staan. De rondwandeling door de fabriek, begonnen bij de voorraadzolder gaf den excursisten een duidelijk overzicht van dit bedrijf. Men zag het malen van amandelen en suiker, het 'machinaal) be reiden van het deeg, de afd. suikerwerken, waar vooral de machine, welke de cara mels verpakt de belangstelling trok; ver volgens de diverse manieren, waarop het deeg wordt verwerkt, de ovens, hoe aan de producten de laatste hand wordt gelegd 'eveneens dikwijls met vernuftig uitge dachte toestellen) en tenslotte de pak- afdeeling. De deelnemers, die reeds eerder met verschillende producten kennis hadden ge maakt. ontvingen tot slot ieder een Leid sche cake, waarmee deze excursie welke l'ls uur duurde, ten einde was. BAZAAR DIERENASYL. De bazaar in de Gehoorzaal ten bate van het Leidsche Dierenasyl mocht zich gisteravond in een druk bezoek verheu gen. De geanimeerde stemming werd nog verhoogd door den zang van een dames- koortje uit Oegstgeest onder leiding van mevr Maartje Offers, die zelf ook nog eenige liederen ten beste gaf en daarmede groot succes oogstte De resultaten zijn tot dusverre niet slecht, maar de voorraad goederen is nog lang niet uitgeput en er is veel noodig Wij wekken daarom hen die tot nu toe verzuimden den bazaar te bezoeken, dit heden of morgen alsnog te doen. opdat het batig saldo zoo groot mogelijk zij HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Stoomschelpenmaalderij „De Noordzee" Parlevlietslop, Katwijk aan Zee. Grit- product Eigenaar: H. Ouwehand. Katwijk aan Zee. Wijziging: Naamloozf Vennootschap Veekoeken- fabriek „De Leerhoeve", Hooftstraat 114 Aiohen aan den Rijn. De statuten zijn ge wijzigd. CHR HIST JONGERENGROEP In de laatste oestuursvergadering van de Chr Hlst Jongerengroep heeft het be stuur zich als volgt geconstitueerd voorz D Hendriks sect 3 3 de Hoog Botha - straat 3; penn mej R Kutvenhoven; alg adj P P de Koning en 2e seer C. Hoo- gendoorn Ten nadeele van den schipper G de B. is uit een schuit, liggende nabij de Neksluis een vaarboom ontvreemd Dinsdag 11 April a.s. te 8.30 uur nam zal, uitgaande van de Rem. Ver. „Gemeen televen", een Paaschwijding geleid worden door Dr. P. D. Tjalsma. met medewerking van den bekenden organist F. Timmer mans en het Remonstrantsch Zangkoor; in de Remonstrantsche Kerk Hoogland sche Kerkgracht. Voor bijzonderheden zij verwezen naar de advertentie in dit Blad. EERSTE KAMER. INTERPELLATIE. Bij den aanvang der vergadering vroeg de heer Oudegeest verlof voor een inter pellatie in verband met de moeilijkheden, die bloedverwanten van Nederlandsche inwoners hebben om Duitschland te ver- laten en over het asylrecht met betrek- king tot Duitsche vluchtelingen. De interpellatie werd toegestaan en zal op nader te bepalen dag plaats hebben. STEUN AAN BOLLENTREKKERS. Hierna werden zeer vele kleinere wets ontwerpen behandeld en aangenomen. Bij dat tot steun aan bollentrekkers in verschillende gemeenten rondom Leiden, vroeg de heer Heerkens Thijssen, of het niet mogelijk was, deze steun uit te strek- ken tot bollentrekkers in andere gemeen ten. Minister Verschuur gaf hierop het zelfde antwoord als in de Tweede Kamer; hij beloofde overweging, doch het trekken van een grens was noodzakelijk. Het ontwerp werd aangenomen. ALLERLEI WETSONTWERPEN. Aangenomen werden o.a. de volgende wetsontwerpen 1. Voorbehoud der bevoegdheid tot be krachtiging van de overeenkomst nopens het gebruik van bereid opium van 27 No vember 1931; 2. Goedkeuring van het verdrag tot regeling van de walvischjacht van 24 Sep tember 1931; 3. Goedkeuring van het op 31 Mei 1932 te Londen tusschen Nederland en Groot- Brittannië gesloten verdrag, houdende be palingen tot het vergemakkelijken van het voeren van rechtsgedingen in burgerlijke en handelszaken; voorzieningen tot uit voering van het op 31 Mei 1932 te Londen tusschen Nederland en Groot-Brittannië gesloten verdrag houdende bepalingen tot het vergemal:kelijken van het voeren van rechtsgedingen; 4. Goedkeuring van het verdrag van 26 September 1931 tot ontwikkeling van de middelen tot het voorkomen van den oorlog. 5. Wijziging der wet op de kanselarij rechten 6. Wijziging van het IVde hoofdstuk der rijksbegrooting voor 1932: 7. Nadere voorzieningen betreffende de betaling van geldboeten en van het gel delijk bedrag, waarop verbeurdverklaarde voorwerpen bij de uitspraak geschat wor den; 8. Aanvulling van het artikel 44d van het wetboek van koophandel: 9. Naturalisatie van H. P. M Carduck en 19 anderen; 10. Naturalisatie van K W. Brandt en 19 anderen: 11. Wijziging van de grens tusschen de gemeenten Stad-Hardenberg en Ambt- Hardenberg- 12 Onteigening van perceelen, erfdienst baarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor het verbeteren en verbreeden van den Plattenburgerweg te Arnnem; 13. Wijziging en aanvulling van enkele artikelen der pensioenwet 1922, liet fret ten van een voorziening ten einde beta ling van bijdragen ingevolge deze wet en van wiskundige reserve krachtens de In validiteitswet voor één persoon in dezelfde betrekking te voorkomen; 14. Wijziging en verhooging van het zevende hoofdstuk B der rijksbegrooting voor 1932 'dekking tekort bij het beheer der schatkistpostrekening i; 15. Wijziging van het negende hoofd stuk der rijksbegrooting voor 1932 'stich ting waterbouwkundig laboratorium te Delft) 16 Onteigening van perceelen, erfdienst baarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor uitbreiding van de haven werken van Ter-neuzen behoorende tot het kanaal van Temeuzen; 17 Goedkeuring van het op 12 October 1929 te Warschau gesloten verdrag tot het brengen van eenheid in eenige bepalin gen inzake het internationale luchtver voer alsmede van het daarbij behoorende additioneel protocol; 18 Onteigening van perceelen erfdienst baarheden en andere zakelijke rechten in de gemeente IJsselmonde. noodig voor het verbreeden van de rivier de Nieuwe Maas onder de gemeenten IJsselmonde en Rid derkerk ter verkrijging van een anker plaats voor Rijnschepen; 19. Onteigening van perceelen. erfdienst baarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor den aanleg van een kanaal van Noordhomerga tot de Friesche grens, met bijkomende werken, in de gemeenten Zuidhorn. Grijpskerk. Oldekerk en Groote- gast; 20. Regeling van den invoer van metaal draadgloeilampen; 21. Regeling van den invoer van over hemden en zakdoeken. INSTELLING VAN BEDRIJFSRADEN. De Kamer heeft hierna behandeld het wetsontwerp tot instelling van bedrijfs- raden Bij de eerste vier sprekers waren vier katholieke leden de heeren Steger, Visser en Schoemaker en zij hebben allen het wetsontwerp op de bekende gronden, en net de bekende argumenten die ook reeds n de Tweede Kamer vernomen waren erdedigd Het ontwerp achtten zij „een ■.hristelljk wetsontwerp' dat er toe kan bijdragen het vertrouwen tusschen werk gevers en werknemers te versterken. Daardoor gaat de nieuwe regeling in de richting van den bedrijfsvrede. De in te stellen bedrijfsraden sluiten aan, bij wat uit de bedrijfsraden zelf is opgekomen. Al deze sprekers betoogden, dat het wetsont werp volstrekt niet te ver gaat: integen deel, zij verklaarden zich voor het toe kennen van verordenende bevoegdheid aan de nieuwe raden (al legden zij er zich bij neer, dat die nu nog niet werd inge voerd! en zij achtten die bevoegdheid vol strekt geen socialistisch beginsel. Hiertegenover stond de christelijk-histo- rische heer Pollema. die zich namens zijn fractie tegen het ontwerp verklaarde. Deze afgevaardigde vreesde, dat de be drijfsraden, inplaats van den socialen vrede te bevorderen, een voortdurende bron van twisten zouden worden tusschen de verschillende vertegenwoordigers Hij zag er in een aanslag op de vrijheid, welke de bedrijven dienen te behouden. Hij betoogde dat de bevoegdheden der bedrijfsraden niet duidelijk omschreven zijn en verwarrend zullen werken. En in aansluiting hieraan ontwikkelde hij het grootste bezwaar zijner fractie: de moge lijkheid van verordenende bevoegdheid, die in het ontwerp is gebracht niet door de Regeering. maar bij amendement. Dit vond de christelijk-historische fractie zulk een onjuiste bepaling, dat zij daarom al leen reeds tegen het ontwerp zou stem men. Tot eenzelfde conclusie kwam de heer van den Bergh. namens de liberalen. Nog nergens zoo verklaarde hij is men zoover gegaan als thans in dit ontwerp voor Nederland gebeurt. Hij was voor stander van de politieke democratie, maar de economische democratie verwierp hij, omdat hij ze niet in het belang achtte van de verschillende groepen Bedrijfslei ding kan slechts plaats hebben door hen. die volledig deskundig zijn: de afgevaar digde zag in het ontwerp een aantasting van de positie der werkgevers. In ieder geval hoopte hij, dat het tijdens de crisis niet zou worden uitgevoerd. Professor Kranenburg, de vrijzinnig-democratische afgevaardigde, was het met dit betoog niet eens en meende in het algemeen, dat de practische beteekenis van het ontwerp overdreven wordt. Hij had nochtans tegen een enkel onderdeel, dat in strijd met de Grondwet zou kunnen komen, wel be zwaar. hoewel dit hem er niet toe zou kunnen leiden om tegen het ontwerp te stemmen. De sociaal-democraat Danz en de katho liek de Bruijn hebben zich nog aangeslo ten bij de verdedigers van het ontwerp, hoewel het ontwerp eerstgenoemden heer lang niet ver genoeg ging. In de AVONDVERGADERING heeft Minister Verschuur het wetsontwerp verdedigd. Hij zag het als de vrucht van een ontwikkeling op sociaal gebied: de weigever moet de evoluties in de maat schappij volgen en dit geschiedt in het wetsontwerp. Men moet de persoonlijkheid in den arbeid erkennen; zulk een erken ning achtte de Minister inderdaad bevor derlijk aan de bedrijfsvrede. De practische ontwikkeling van het nieuwe instituut moet worden afgewacht, en dan zal men later in het licht daarvan de verordenende be voegdheid van de raden kunnen beoor- deelen. Ook het toekennen hiervan zal een vrucht der ontwikkeling dienen te zijn Heel dit ontwerp beoogt te bevorderen de samenwerking tusschen werkgever en werknemer. De Regeering zal geen belang rijke maatregelen meer nemen op het ge bied van het bedrijfsleven, zonder de raden te hebben geraadpleegd. De Minister heeft vervolgens nog ver schillende voordeelen in het wetsontwerp in het licht gesteld. Bij de oplossing van geschillen kunnen de bedrijfsraden rege lend werken, zonder dat men daarbij dadelijk behoeft te denken aan princi- pieele rechtspraak. Dat de medezeggen schap. die hier wordt verleend, het bezit of dé positie der werkgevers zou kunnen aantasten, ontkende de Minister Deze wetgeving voor den arbeid gaat volstrekt niet te ver: hier is het collectivisme ge steld tegenover een overdreven individua lisme. Het is volstrekt onjuist te zegg:n, dat het ontwerp den bedrijf:oorlog zou ontketenen. De Minister deed een krach tig beroep op de medewerking van beide partijen. Bij de replieken heeft de heer Blomjous verklaard, dat de discussie zijn bezwaren niet heeft weggenomen. Hij is tegen het ontwerp, vooral ook met het oog op de verordenende bevoegdheid. Nadat de heer Pollema nogmaals zijn bezwaren had ontwikkeld, werd het debat gesloten. Hedenochtend stemming. HAGENAAR BINNFNI.AND De regeering over de urgentie van de agrarische machtigingswet. (3e Blad). Plannen betreffende cstafette-postvluch- ten naar Indië. (Binnenland, 3e Blad). De vrachtverdceling in de binnenscheep vaart; voorloopig verslag der Eerste Kamer. (Binnenland, 3e Blad). De voortgezette jaarvergadering der Nederl. Ver. van Huisvrouwen. (Binnen land, 3e Blad). Ons parlementair overzicht; discussie over de bedrijfsiadcn; het ontwerp door de Eerste Kamer aangenomen. (Ie Blad). De Tweede Kamer besluit de agrarische machtigingswet niet op de agenda te plaatsen. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND Het bezoek van Mc Donald aan Amerika; Norman Davis te Parijs, morgen naar Berlijn. (Buitenl. en Tel., Ie Blad). ie BI in Duit: De Joden-vervolging in Dliitschland in „vredelicvcnden zin". (Buitenl., le Blad). De machtigingswet tegen de sovjets door het Engelsche Lagerhuis in tweede lezing aangenomen, iBuitenlle Blad). Een noodlottige ontvocringspoging van naar Zwitserland uitgeweken Duitschers. (Buitenl. Gemengd, 3e Blad). IJMUIDEN. 6 April Tarbot per K.G. f. 1.48—1.10, Griet per kist van 5'J K G. f. 32—16, Tongen per K.G. f. 1.25—0.55, Zetschoi per kist van 50 K.G. f.17, Kleine Schol f. 19-3.70, S-har 1.5/0 0—.75, Gullen f 12.50-4.70, Wijting f. 3.60 -3.20 Vleet f. 3.38—1.05 per stuk, Rog f. 28/0 —12.50 per hoop, Groote Gul f. 15/0 IVO Kleine Gul f S.5l—4.20 per 50 K.G., Wij ting f. 10.50—3.10 per 50 K.G. Levende f. 1.03—0.16, Tarbot f. 1.16-1 per K.G., Levende Kab ljauw f 4/0-1.15, Kabe iauw f. 42-18 per 125 K.G. Aangekomen 5 beugers: V.L. 124 met f.348. V.L. 197 met f.730, V.L. 39 met f.365, V.L. 172 met f.576, V.L. 85 met f.712. 1 kotter: E. 17 met f. 180; b loggers SCH 254 met f.475, K.W. 62 met f.418 K.W. 96 met f.367, K.W. 158 met f.472, K.W. 110 met f.448, K.W. 60 met f.433. DE ALGEMEENE TOESTAND. De politieke besprekingen. Zooals gisteren de telegrammen reeds aangaven, zal McDonald gebruik maken van net parlementaire Paaschreces, van 13 tot 25 Aprn, om zien iaar Wasningion e begeven, waar hij echter slechts korten tijd zou blijven, n.l. 2 of 3 dagen. MacDonald is voorloopig voornemens, zich op 15 April naar de VS. in te' schepen met drie deskundigen van de Schatkist en zijn dochter. De besprekingen van MacDonald met Roosevelt zullen In de eerste plaats be trekking hebben op de kwestie der En- gelsch—Amerikaansche betrekkingen en de toekomstige samenwerking bij den we deropbouw van het bedrijfsleven en het herstel van het vertrouwen, voorts op de economische wereldconferentie en de schuldenregeling. Vanuit Amerika is reeds verklaard, dat de Engelsche premier ten allen tijde wel kom zal zijn. Norman Davis heeft gisteren een kort onderhoud gehad met den Franschen mi nister-president Daladier. Het bezoek van Davis aan Daladier be trof een algemeen overzicht van den in ternationalen politieken toestand en de Ontwapeningsconferentie. Bijzondere po litieke kwesties zijn bij deze gelegenheid niet besproken. In gewoonlijk goed ingelichte kringen neemt men aan. dat Norman Davis na af loop van zijn besprekingen te Parijs een bezoek zal brengen aan Berlijn om met de Duitsche regeering van gedachten te wis selen over de kwesties, welke ook te Lon den en Parijs in hoofdzaak aan de orde zijn geweest: de voorbereiding der as. Economische wereldconferentie en de mee ning der Amerikaansche regeering t.a.v. het zg. pact-van-vier. In een onderhoud met een vertegene woordiger van .Intransigeant" heeft Davls o.m. verklaard, dat hij slechts een infor- matorlsche reis door Europa maakt en der halve zich niet zal uitlaten over zijn eigen opvattingen over den huldigen politieken toestand De Amerikaansche regeering heeft niet de bedoeling te Geneve een eigen ontwaneningsolnn 'n te dienen zij sluit zich veeleer aan bij de voorstellen der Engelsche regeering welke zij een nuttige basis voor onderhandelingen acht. Davls verklaarde ten slotte dat hij tot einde dezer week te Parijs zal blijven; voor zijn reis naar Berlijn zijn nog geen definitieve beslissingen genomen. FRANKRIJK. Een mislukte staking. De driedaagsche staking der Fran6che mijnwerkers is gisteren beëindigd en heden is het werk in alle mijnen hervat. Het is nergens tot noemenswaardige Inci denten gekomen De staking Is als mislukt te beschouwen daar de deelneming verre van algemeen was. I

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1