CORRESPONDENTIE^ GOEDE OPLOSSINGEN. Wat een uitingen van teleurstelling dat men geen prijs had. Ik begrijp het o zóó best, want het spreekt van zelf, dat ieder een dolgraag zoo'n mooi boek wil hebben. Dus ik begrijp best als jullie teleurgesteld bent omdat je geen prijs heb. Als jullie dan ook maar wilt begrijpen, dat ik er niets aan kan doen. Met mij gaat het steeds precies hetzelfde 's morgens en 's avonds 1 uurtje op, langer kan en mag lk niet, en verder is het: ge duld hebben en wachten op beterschap. Alle nieuwelingen, het zijn er weer vele, zijn van harte welkom. Ziezoo nu maar eens vele aparte ant woorden. Plonia Vis, hartelijk gefeliciteerd, le met je nieuwe broertje, 2e met je verjaardag, 3e dat je verhoogd bent op school. Ben jij 3 April jarig? dus je broertje en jij vlak na elkaar? Roenie Bekooy, moet je broertje ook een tijd liggen, wat vervelend voor hem, want nu kan hij natuurlijk niet naar school. Kan hij zich nogal prettig bezig houden in bed? Rika en André Klapwijk, ik ben nog nooit in Nieuwkoop geweest en denk ook niet dat ik er eens zal komen, dus kan niet beloven om eens te komen bij jullie. Trijntje Mik, ik houd ook erg veel van kleine kinderen, dus las met plezier wat je over je kleine broertje schreef. Ja dat doen die kleintjes zoo graag aan iemands haren trekken. Dikkie Zwaan, prettig dat je nu in de 4e klasse zit. Neen, ik ben nog niet beter, lig nog te bed. Jikke en Marietje van Akker, nog wel gefeliciteerd met den verjaardag. Heel aardig hoor dat je prijs nu op school wordt voorgelezen, dan hebben velen er plezier van. Bert van der Lelie, heb je geen broertjes of zusjes en is Tommy nu je speelkame raad. Dat was zeker erg gezellig die tijd toen er een vriendje van je in huis was. Corrle Delfos zoo, heb jij je zieke moeder kunnen helpen, dat was flink taoor, nu ben lk blij dat je gelukkig was met het loten, dat is dan eene mooie belooning. Mar janna en Marlus van den Anker, ja ik heb ook wel eens een gymnastiekuit- voering bijgewoond, ik zie het graag vooral die dansen zooals jullie nu beschreven. Joke Kouw, ik begrijp dat je blij was. Neen Zondag was het geen lekker weer, ik mocht ook niet lang het raam open heb ben. Drietal de Geus. natuurlijk was het nog te koud om in zee te gaan, al was het lekker om op het strand te wandelen. Ver beeldt je dat er eens 200 prijzen werden verloot, dat zou te gek zijn. Drietal de Wit. ik heb nog wel wat raad sels nggen maar daarom mag je ze wel sturen Gerda Nieuwkerk. krijg je een hondje, hoe oud is het. Nu ik hoop, dat hij goede vrienden zal zijn met je poes en niet gaan vechten Hendrina de Ren, nu dat was een erg goed teeken dat je weer zelf kon schrijven al was het nu nog maar met ootlood. Mag je al eens opzitten of nog niet? Johanna v. d. Berg. ja ik vind het wel prettig als de zon vroolijk schijnt, want dan kan het raam den heelen dag open staan tot zonsondergang. Corry van Driel ,ik zal bewaren wat je mij stuurde en het later eens plaatsen. Adè Pool. ja dat verwacht ik ook dat je mil schrijft welk boek je hebt gekregen. Drietal van Vliet, groot gelijk hoor en heel vriendelijk van jullie gezegd, dat het moeilijk voor mij is nu al weer zoo lang te bed te liggen en nooit eens uit te kunnen gaan. Rika de Graaf, heb je door de kamer gedanst van blijdschap, dat had ik wel eens willen zien. Heimie de l"Ecluse, ja het lot moet be slissen. Je bent toch wel al eens gelukkig geweest .of vergis ik mij? Mien Plan] er. nog wel gefeliciteerd met je verjaardag je hebt mooie cadeaux ge had, zie ik uit je brief. Hoe jammer, dat je de prijsraadsels klaar had en toen vergat den brief te ver zenden Lien v. Ulden, als er goede raadsels bij zijn, die er nog niet instonden, zal ik ze eens plaatsen. Kreeg je geen slaap over dag toen je 's morgens zoo ontzettend vroeg was opgestaan? Jan Hissink als je blieft niet met roode inkt aan mij schrijven. Sophie de Koning zijn alle uitvoeringen van zang en gymnastiek goed afgeloopen? wel gezellig hè zulke avonden. Mientje van Weeren, gelukkig dat je zusje zoo goed vooruit gaat. Vond je die Zuiderzeefilm niet mooi? Daniël van der Steen, ben je je prijs zelf gaan halen? Lien de Mooy, neen, als er geen inkt is dan heb Je niet veel aan een pen, dat is zeker. Dat raadsel heefher al ingestaan. Conny van Vliet, ik geloof niet, dat ik verleden week een brief van je heb ont vangen, maar heusch ik kan geen 200 namen uit mijn hoofd onthouden, dus met zekerheid kan ik het niet zeggen. Bram Wijnnobel, bedoelde je. omdat Je een paar maal niet meedeed? Ik verzeker je, dat er bij prijsraadsels velen meedoen, die bij de gewone raadsels nooit meedoen. Johan Hendrik Nellie Mulder, jammer dat jullie de prijsraadsels niet de vorige week hebt verzonden, dan hadden jullie kunnen meeloten alle drie, want ze waren goed. Marie Biesheuvel, als je orgelspelen zoo prettig vindt, dan moet je 's avonds en Zondags toch maar eens een vrij half uurtje zoeken en spelen, anders verleer je het heelemaal. Beb Nieboer, dat wordt mij heusch niet gevraagd of het mij begint te vervelen, dat in bed liggen, ik voel best dat het noodig is. maar o, ik verlang zoo naar buiten, dat verzeker ik je. Marie Borreman, die raadsels zijn zeer onduidelijk, van 2 zet je alleen de oplos singen en het derde is ook niet heel juist. Marietje Laterveer. in het begin der correspondentie lees je, hoe het met mij gaat. Bezoeken bij den tandarts zijn nooit pretjes, dan kan niet anders. Lientje Keiler, je raadsel zal ik later eens plaatsen. Nico Liebert, je behoeft heusch geen ellenlange brieven te schrijven. Als je wat nieuw hebt. mag je het mij vertellen, dat is best hoor. AU de Blauw, wel gefeliciteerd met je verjaardag, gezellig dat ie dan 's middags vrij bent. Ja,nu hoor je voortaan tot de grooteren. Al kan ik niet uit. ben ik toch blij met mooi weer. dan lig ik met open raam. Jaantje van der Voet. de laatste weken mis ik eenige der nichtjes uit Warmond, zijn ze ziek? Gelukkig voor jou, dat je wel meedeed en nu heb je gelukkig geloot. Zoo ga je Je moeder nu helpen in het huis houden? Wim Hoek, groot gelijk hoor, eerlijk is eerlijk. Wel gefeliciteerd met 7 April veel plezier dien dag. Dini van Ingen Schenau, ja hoor schrijf mij maar wat voor prijs Ie hebt en of je het boek zelf bent gaan halen. Ali van Weerden o dus je gaat nog ver der leeren. nog niet geheel van school af. Carolientje Verbiest, die anecdote is heel grappig, die zal ik eens plaatsen. July Franke, ik miste je wel bij de prijsraadsels, want je doet trouw mee; had je het zoo druk voor school? Werk je al weer in je tuintje? Jo van der Linden, ja Maart roert dik wijls zijn staart, maar dit jaar heeft Maart toch erg veel mooie dagen gegeven, ik had zoo dikwijls spijt dat ik niet uit kon. Rini Vlasveld, hoeveel jonge poesjes heb je? Ze beginnen nu zeker al rond te looDen als de oogjes al open zijn. Wim Kruit, je anecdote zal ik eens plaatsen. Nelly Voogdt en Nelly Tetteroo. neen. geen van beiden gelukkig geloot, jammer hè. Hebben jullie allebei een fiets? Ans en Rietje Vollenga, wat een aardige dingen hebben jullie nu al voor Paschen gekregen, maar ik zou die kuikentjes toch maar niet mee naar bed nemen. Janny Boom, natuurlijk mag je over slaan als je in de vacantie uit Iogeeren gaat. Heb je nog een overgrootmoeder, hoe aardig. Prettig dat jullie op schooi zoo'n mooi gedenkboekje over Prins Wil lem van Oranje hebt gekregen. Adrie van Nood. daar kan ik toch heusch niets aan doen. dat je in die 4 jaar pas 1 boek hebt gewonnen; er zijn er zóóvelen, die ik het graag zou gunnen, maar ik kan niet tooveren. Anje de Gelder, toen je over den ver jaardag-van Piet schreef, dacht ik aan mijn jeugd; onze poes kreeg altijd lever worst. Toen ik 11 jaar was. moest ik eens heel lang liggen en toen werd mijn haar allemaal afgeknipt en dat was toen iets bijzonders, want toen was het volstrekt geen mode. Jannie en StienieNeuteboom, dat begrijp ik best. dat je naar de bus holde om de kinderkrant te zien met de namen van de prijswinnenden. Blijf maar hopen dat je je eigen naam er ook eens bij zal lezen. Arie en Jan de Graaft dank voor de verzen. Dus goede rapporten, verhoogd en GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADS ONTVANGEN VAN: Heiltje Dorrepaal, Trijntje Mik. Klapwijk. André Klapwijk Lilly van Leeuw Marjanna van den Anker Ma: van den Anker Corrie Delfos Kees Vb (nog oplossingen der prijsraadsels) van der Lelie Dikkie Zwaan Jo van Mark (je naam ook onder je brief sch ven. niet alleen op de enveloppe). Ji van Akker Marietje van Akker Een b: waar 12 cent strafport voor werd vraagd en dus niet werd aangenomen, wie die brief? Annie Harteveld rietje van der Mey Poutje van Mey, Aaltje van Vliet Boukje Vliet. Adrianus van Vliet. Cornells J bouw Adriana Prenen Christina Pre; Maartje Zaalberg, Corry van den Kerk! Rika de Graaf Hennie de l'Ecluse M Planjer Lien van Ulden. Leni Gi neveld, Marie Brokaar Bram Wijno Dikkie Smit Annie Werter, Rietje Connie van Vliet Johan van Nood Mau van Nood. Dina van Ingen Schenau Ti man van der Linden Jo van der Lino Bep Riebeek Marietje van der Molen Franke. Carolientje Verbiest Alle v. W< den. Corry Rosdorff. Adrie van Nood H drina Prenen. Johanna Prenen Berd Prenen, Marietje Prenen Nico van Nat. Annie van der Valk Janny Bo Mientie van Riet. Ans Vollenga Rietje lenga. Karei West. Gerard Oostergo N Voogdt Nelly Tetteroo Wim Kruit, Joh nes Jacobus Planje. Maria Cornelia Stik lorum, Jannie de Moed Rie de Moed, de Gelder Leni Schilp Willie Sch Gerda Spiecker Rini Vlasveld Nico Celia Kret Hans Kret Wim Hoek Wagemans. Jaantje van der Voet Bah der Voet Jo Beumker Rie Oudshoorn de Blauw, Trudy Bonnet Nicolaas Liel Ali Varkevisser Lies Schenkeveld Jar Neuteboom Stienie Neuteboom Lie Keller, Kees Hoogeveen Marietje La veer, Stientje Griffioen Marie Boeven Christiaan Eggink, Reinier den Hei Annie den Hertog Arie de Graaff Jat Graaff. Ietie Hakkenberg Paula ten ven, Edward ten Hooven, Beb Nieboer hanna van den Berg Hendrina de Annie Buis Wiesje Baart. Dri-e- «usjes tevelt (voortaan de voornamen schrijven). Marie Biesheuvel Jan Koev Johan Mulder Hendrik Mulder Nellie M der, Gerda Nieuwkerk. Adé Pool Franc de Wit Bald de Wit Dikkie de Wit J: bus Nieboer Adrie Bavelaar Abram B: laar. Marietje Zaalberg Antje de Gerard de Geus Dorus de Geus. Keesje Geus Tineke Nuyt Corry van Driel van Driel, Joke Kouw Janny Ravens] gen Daniël van der Steen Jannie de ter, Frans de Water. Lien de Mooy. M tje van Weeren Een brief zonder naait wit gelinieerd postpapier ik meende schrift van Corrie Holleman te herken: kan dat zoo zijn?) Plonia Vis, Ru van r Bas van Dijk Annie van Dijk Sophie Koning Roenie Bekooy. Jan Hissink. Van verscheidene kinderen verleden i nog goede oplossingen der prijsraad ontvangen, maar veel te laat om vein te worden. Nu bij deze brieven ook prij sraadselopiossingen nu voortaan Marietje ook mee naar groote school, gaan jullie nu alle drie dezelfde school? Annie Buis wat een lang verhaal j avontuur is goed afgeloopen, tenminste Corrie en Suze er geen nadeelige gevot) van hebben ondervonden, maar een grap vind ik het toch niet als je tot j je middel wegzakt in de modder. W( allen voortaan maar voorzichtiger die spelletjes, want anders gebeuren erf ongelukken. L Wiesje Baart, ja die film over de derzee zou ik ook best eens willen Leer je zoo prettig fietsen? Mag je alH verder gaan dan in de straat? Corry Rosdorff, je moet heusch niet* vele vragen doen, daar kan ik niet maai op antwoorden; verbeeldt je. vele kinderen zóóveel vroegen en ik c allemaal op moest antwoorden. Die st! is hier heel ver vandaan. Neen, jullie n ten geen verhalen inzenden. Als it raadsels en anecdotes van je tegenkoh al mijn papieren, zal ik ze plaatsen. I Ziezoo nu is dit een ellenlage corresP dentie geworden, vinden jullie ook ntó M Allen heel hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKER® Den Haag, Van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 18