HERV. (GER). STAATSPARTIJ OPENBARE VERGADERING LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 5 April 1933 I UIT DE OMSTREKEN. VOORSCHOTEN D.V. DONDERDAG 6 APRIL 1933 SPREKER: Ds. F. C. WILLEKES, „ZIJN WIJ MISDADIGERS" Burgerlijke Stand v. Leiden UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. MUSEA. HAARLEMMERMEER. Jubileum wijkzuster. Mcj. J. S. Hoebee, wijkzuster te Rijk alhier, werd in een aldaar gehouden kring vergadering van de afd. Haarlemmermeer van de N H. verecniging „Het Witte Kruis" gehuldigd ter gelegenheid van haar 121/:- jarig jubileum. De voorzitter verwelkomde haar m hartelijke bewoordingen en deed mededceling van eenige ingekomen geluk- wenschen, o.a. van den burgemeester als ecre-voorzitter en mr. Jansonius als al gemeen penningmeester. Als blijk van dank en waardeering werd de algemeen geachte zuster een lederen clubfauteuil aangeboden, alsmede de ge bruikelijke enveloppe, waarna ze nog werd toegesproken door dr. Faber en dr. Bult, ilio beiden haar buitengewone plichtsbe trachting en taaie volharding prezen. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Regeeringisteun aan tuinbouwbedrijven. Wij kunnen thans melden, dat voor de tuinbouwbedrijven, als aanvulling op de reeds ontvangen steungelden, van den re- gecringscommissaris thans de eindafreke ning der steungelden voor de tuinbouw bedrijven is ontvangen. Thans kan nog worden uitgekeerd voor vroege aardappe len, geveild tusschen 1 Juli en 30 OctoDer 35 ct. per 100 K G., voor roode en gele kool, geveild tusschen 1 Jan. en 30 Oct. en waarvoor reeds 1 per 100 stuks is ontvangen, Wordt nog 30 ct. per 100 stuks bijbetaald, terwijl voor de roode en gele kool geveild tusschen 31 Oct. en 31 Dec. f. 1.30 per 100 stuks wordt gegeven. Voor bloemkool geveild tusschen 2 Mei en 16 Juli wordt een steun gegeven van f. 0.70 per 100 stuks. De uitbetaling zal begin der volgende week plaats hebben. o KATWIJK AAN ZEE. Loop der bevolking. Gevestigd: H. van der Niet en echtgen., Duinoord 11a; C. M. Broeren, N. Boule vard 13; A. Stuart en gezin. Duinstraat 28; A. Schaap en gezin. Kerkstraat 7; \V. J. Helsloot. Overrijn 7. Vertrokken: L. Hus, naar Bennebroek, „Vogelenzang"; J. F. A. de Ridder, naar Haarlem, Bleekenbergstr. 37; E. J. Lasterie, «raar Hilversum, F. van Mierislaan 21; D. Oudenaller, naar Valkenburg Z.H., Hoogweg 112; J. Brouwer, naar Hazers- woude D. 132; W. Bandell, naar Laren N.H„ Amsterd. Ziekenhuis; J. J. Verberg, naar Leiden, Heerenstraat 43 a; W. Klok, naar Oegstgeest, „Endegeest"; W. K. v. Duljvenbode, naar Noordwijk, Bin nenweg 26 a. J. v. d. P. winkelier in de Varke- visserstraat deed bij de politie aangifte Van het feit, dat ten zijne nadeele is ontvreemd een rijwiel, transportmodel met V.T.-lantaarn, dat hij voor zijn winkel had neergezet. Met ingang van heden zullen de nieuwe, duinkaarten voor bet publiek ter beschikking liggen. O— LISSE. Middenstandsvereenlging „Lisse en Omstreken". Gisteravond werd in hotel „De Witte Zwaan" een propaganda-vergadering ge houden doOr de Middenstanasvereenigmg „Lisse en Omstreken". Na opening door den voorzitter werd het woord gegeven aan den heer F. L. van der Leeuw, adjunct-directeur van het Bureau van den Koninklijke Middenstands bond te 's Gravenhage. Tot onderwerp had spreker gekozen: „De Middenstand in dezen crisistijd De heer van der Leeuw begon op te merken dat een der grootste oorzaken van de malaise in het zakenleven is de werkloosheid van velen in den lande. De koopkracht van een groot deel der be volking is daardoor aanzienlijk gedaald. Hoe uit deze algemeene malaise te koinen is een der moeilijkste problemen, die om een oplossing roepen. Vele maatregelen worden genomen doch een gezonde op lossing is nog niet gevonden. Spr. be handelde de contigenteering en protectie in den handel, waarbij in enkele details werd getreden en een en ander in een helder ürht gesteld. Aangetoond werd dat vele moeilijkheden zich hier vooidoen. Spr. wees ook op de "roote linanciëele moeilijkheden Waarin velen In dezen tijd vgrkeeren. Zeer vele takken van bedrijf worden door het Rijk gesteund in ver- BChillepdo vorm; ook dit echter heeft weinig tastbaar gunstig resultaat 'Vervolgens wees spr. op den toestand van 's lands financiën die critiek wordt Door bezuinigingen en nieuwe belas tingen zullen de inkomsten en uitgaven in evenwicht gebracht moeten worden, op welk punt spreker nader inging. Speciaal de weeldebelasting kwam ter sprake en op de groote moeilijkheden werd gewezen. Ook de omzetbelasting werd uitvoerig besproken. Deze wet heeft voor de Mid denstand zeer vele moeilijkheden en na- deelige gevolgen. Spr. hield ten slotte een krachtig plei dooi voor organisatie waardoor \eel te bereiken is. Na een gedachtenwisseling werd deze avond met dank aan den spreker gesloten. o NOORDWIJK. Tot directeur van „Noordwijks Man nenkoor" is benoemd de heer G. Theelen te Leiden. Gevonden voorwerpen; een dop van een auto, een witte ruigharige terrier, een kaatsbal, een blauwe jongensjekker, een bril, een rijwielbelastingmerk 1Ü321933 in etui en een kinderportemonnaie inh. een rözenkrans. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des AVoensdag en des Zaterdags van 12—1 uur n.m. ten Politiebureele te Noordwijk Binnen. NOORDWIJK BINNEN. Aanrijding, Het 7-jarig zoontje van den heer D. alhier is op den Boerenburgerweg door den wielrijder den heer v. d. Z. eveneens alliicr aangereden, tengevolge waarvan bet kind het linkerbeen heelt gebroken. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat de oorzaak dezer aanrijding is de wijten aan de onvoorzichtigheid van het kind, dat plotseling den weg overstak en toen tegen bet rijwiel opliep. Sterf. no. 66 bevat de statuten der N..V Radio-Centrale Noordwijk Binnen. o RIJNSBURG. Dc Bloemenhandel. Zeer groote aanvoer, weinig vraag voor (export) zoodat de massa in binnenland moet blijven mot als gevolg lage prijzen, niet loonende uitkomsten. Betaald werd voor tulpen per dozijn: William Copland 9—13 ct., Elisabeth 10—14 ct., Duchesse de Parma 11—15 ct Rijzende Zon 15-20 ct„ Couleur de Cardinal 1420 ct.. Prins van Oostenrijk 9-13 ct, Red Admiraal 10-15 ct., Le Notre 9—14 ct„ Flamingo 6—11 ct., Vuurbaak 10—15 ct.. La Reine 6—9 ct., Murillo 7—12 ct.. Theeroos 10—14 ct., Cramoisie Brillant 5—8 ct.. Herman Schlegel 8—11 ct.. Farncombe Sanders 9—13 ct., William Pitt 8—13 ct., Brillant Star 6—10 ct., Victoir d' Olivierre 9—14 ct., Peach Blossom 12—15 ct., Narcissen per 100 bos f2.204.50. in bet Ambachtshuis, Voorstraat 14, naast Hotel Denrloo. Aanvang 8 nnr. Hervormd Predikant te Spijk. Onderwerp: TOEGANG VRIJ WARMOND. Vergadering van den Vrijheidsbond. De Liberale Staatspartij der Vrijheids bond hield een openbare vergadering in het hotel de Leede. Prof. Eerdmans sprak over de richting van ons Staatsbeleid. Hij betoogde dat het beleid, dat sinds 1918 is gevolgd, niet gunstig is voor onzen eerbied voor het gezag en voor ons nationaal welzijn. Het financieel evenwicht is ernstig gestoord en dit brengt het groote gevaar met zich van ver minderend vertrduwen in ons nationaal crediet. De werkman is in booge mate het slachtoffer van het verkeerde staal kundig inzicht der sociaal-democraten en hunne aanhangers. Het is zijn belang dat er een einde komt aan de afstompende werkloosheid. Dit kan echter alleen het geval zijn, wanneer bet bedrijts even meer vrijheid krijgt en de lasten, die op de burgers worden gelegd niet verhinderen werk te doen verrichten, waarvoor men nu geen geld heeft, door de hooge be lastingen en de hooge looneischen. Een gezonde landspolitiek, met eerbied voor ons nationaal gevoel en voor ons grond wettelijk Koningschap wordt door de libe ralen voorgestaan. De voorzitter, de lieer Moolenburgh, wekte op om te stemmen op lijst 15. de liberale lijst. In verband met ons bericht inzake den brand in de schilderswerkplaats van den heer B. G Haverkort en waarin als waarschijnlijke oorzaak kortsluiting wordt genoemd, verzoekt de directie der Sted. Fabrieken van Gas en Electriciteit ons haai' volgende meening over de oorzaak in het algemeen belang mede te deelen: In de schilderswerkplaats werd voor een verfspuitinrichting gebruik gemaakt van een kleinen compressor, aangedreven door een kleinen één fase-motor. Dergelijke motoren zijn voorzien van een inrichting, welke onder bepaalde omstandigheden heftig kan vonken. Uit het verslag, dat de persoon, die de verfspuitinrichting bedien de, ervan gaf, leiden wij af, dat de laag bij den vloer hangende benzinedampen door de vonkende inrichting tot explosie zijn gebracht. Bij gebruik van dergelijke kleine motoren is dus een gelijktijdig ge bruik van benzine niet toelaatbaar en zal voor de verfmenging naar andere midde len omgezien moeten worden. o WASSENAAR. Zang- en Muziekuitvoering. In het Gebouw voor Christelijke Be langen alhier, werd gisteravond een muziek- en zanguitvoering gegeven, waaraan mede werking verleenden het Chr. Gemengd Zangkoor „Zingt den Heer", de Chr. Meis- jes-Mondorgclclub „V.I.V.O." en het Chr. Jonge Meisjeskoortje „De Zangvogeltjes", onder leiding van den dirigent, den heer D. van Wouw. De zaal was tot in alle hoeken bezet en velen moesten zich met een staan plaats vergenoegen. Het programma werd op vlotte wijze afgewerkt en diverse nummers oogstten een luid en warm ap plaus. Voor de zangvereenigingen en voor den dirigent was het een succesvolle avond. ZOETERWOUDE. Arbeidsbemiddeling. Gedurende de afgeloojren maand werden bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling 153 aanvragen van werk zoekenden ingeschreven, waarvan er 8 door bemiddeling van den coi respondent werden geplaatst. Op het einde der maand Maart stonden nog 68 personen als werk zoekend ingeschreven -tegen 150 op het einde van Februari j.L ONDERTROUWD. W. F. Azier j.m. 32 jaar en C. A Koren hof jd. 20 jaar. OVERLEDEN: E. van Wijhe m. 51 jaar. o GEVESTIGD: J. Baljet en fam., serg. art., J. Lieven- straat 20 J. A. Biesheuvel en fam.. café houder, Stationsweg 79 D. Blanken, reiziger, Hoogewoerd 135 Wed. A. M. S. GrossmannBoelsen, Maredljk 165a M. Th. Claassen, verpleegster, H. Rijndijk 46 A. J. le Clerq en fam., techniker, Aca ciastraat 20 M. Drop, part. verpleegster, Oegstgeesterlaan 49 E. van Duijn, dienstbode, Kraaierstr. 1 J. Enterpfar- rer, hulp in de huish., Watersteeg 4 E. W. van de Graaf, ass. huish., Heerengr. 62 J. de Haan, werkster, Gerecht 6 M. Hauer, dienstbode, Oegstgeesterlaan 11 J PansierHeeren, Pelikaanstr. 14 A. de Herder, ass. in de huish., Rijnsb. weg 10 J. J. van Herwerden. Witte Singel 81 L HermsenHogervorst, Groenoordstr. 6 M. de Jong en fam., meubelmaker, Heerengr. 4 C. Kortekaas, dienstbode, Zoeterw. Singel 53 D. Kroon en fam., serg. maj. inf., Koninginnelaan 26 A. van HagenKurpershoek, Waardgr. 130 Wed. H. M. MeindersNeijenbuur, Don- kersteeg 16 P. L. Rosdorf en fam., op- perwachtm. veld art., H. Rijndijk 51a C. Schoorl. J. v. Goyenkade 19 B. G. Slakhorst en fam., serg. art.. H. Morsch- weg 84a L. S. P. WilschutSpruiten- burg Mauritsstr. 81 A. HesUhlig, Roodborststr. 15 W. H. Verkerk, dienst bode. Lokhorststr. 21 J. Voets, chauf feur, R. Visscherstr. 30 J. I. Chr. Voo- ren. J. v. Goyenkade 8 M. A. van der Wilk. banketbakker, Langegr. 53a A. Wissema, verpleegster, Rijnsb. weg 10 H. Wolf, slager, Rijnsb. weg 116. o- VERTROKKEN. R. W. Beckeirieijer, Osternburg H. Beeuwkes. Haag, v. Bevemlnghstr. 12 A. M. F. Suijkerland-v. Berge Henegouwen en fam.. Wateringen, Oostelnde 146 J. Betgen, Zuid-Scharwoude, Dorpstr. 215 F. Brugman en fam, Nijmegen, Groensb.- dwarsw 221 N. A. de Bruijn, Delft, v. d. Spiegelstr. 29 G. H. Bosveld, Zutphen, Warnsveldschew 65 G. M. J. van den Buuse Bergen op Zoom, Z. Westsingel 23 L Dekker en fam., Wassenaar, Deyler- weg 101 M. Delhez, Dordrecht Singel 289 C. Delmeer, Haag, Adelheidstr. 1 H. S. Djie en fam., Haag, Drijfriemstr. 87 W. Doomernik. Haag, Mauvestr. 45 M. Dudzinski, Oberhausen-Osterfeld, Kampstr. 12 M. Durieux, Oegstgeest M. J. v. Gessel, Haag, Gev. Deynootw. 62 HE. Hazewinkel. Weenen J. C. Hemelrijk en fam.. Den Helder, Keizerstr. 5 boven C. M. Hoffjpann, Haag, Kep- plerstr 209 B. K. Huysmans, Alkmaar, Westerweg 91 E N. C. de Jeu, Oegstgeest Julianalaan 2 A. M. Kieferle, Roermond Bakkerstr. 8 J. G. Hendrix-Klijmij, Rot terdam. Hang 44b J. C. Koedijk, Rot terdam, Hang 44b P. Chr. Kok, Arnhem Gem. Ziekenhuis C. Leer. Rotterdam, Maliestr. 35b P. D. .van Leeuwen. Oost burg, Breedcstr. 45a H. Makko, War mond. St. Luduinagest A. J. Meershoek, Maassluis, Zuldvliet 50 E. J. M. Meers hoek. Maassluis, Zuidviiet 50 J. Meule- man, Hilversum. Boschdrift 44 H. M. P. Peeters, Zaandam, b. Bisschoff Ph. F. Peletier en fam Rheden, Vijverlaan 11 M. Postmus. Valkenburg ZH„ Kerkplein 16 Raden D Ranoeatmodjo, N.O. Indië J. Reijers. Kampen. Boven Nieuwstr. 118 A. Schaap en fam.. Katwijk, Kerkstr. 7 J. M. van Sehie en fam.. Den Helder, Soembastr. 67 Wed. M. de VosSchieck, Haag, v. d. Venestr. 89 W. Schmitz, Katwijk, de Landas Wyborgstr. M. Schulz, Duisburg Hamborn. Horststr. 15 S. Slijper. Amsterdam. Weteringschans 249 A. L. M. Steutel, Gouda, v. Itersonzie- kenhuis A. Stuart en fam., Katwijk, v. Duynstr. 28 J. C. Veltman en fam„ Soest, Nleuweweg 78 P Visser, Haag, Laan v. Meerdarvotirt 450 A. J. de Waal, Oud en Nieuw Gastel A 284 J. E. van Wingen, Rheden D. C. Witteman en fam.. Haag, Pretoriusstr. 114 W. H. Wolff en fam., Schiedam, Aleidastr. 44b J. M. Wijsman, Noordwijk, Sluispad 5. De verpachtingen. Bi i de gehouden grasverpachtingen wasi slechts één liefhebber komen opdagen voorr 1 een tweetal perceelen, in verband waar mede aan den inschrijver Onderwater uit de Weipoort het grasgewas langs het Weddepad voor den tijd van 5 jaren tegen f. 2 's jaars werd verpacht en het gras langs den Broekweg voor gelijken termijn eveneens voor f.2 's jaars. Voor de verpachting van het vischwater was meer belangstelling, n.l. 6 inschrijvers. B. en W. hebben de wateren in perceelen gegund en wel aan G. Zuurdeeg te Leiden perceel 4 voor f40.25, M. van Veen te Stompwijk perceel JI1 voor f. 10 en de overige perceelen aan W. G. van Leeuwen te Zoeterwoude voor de som van f. 42.50 per jaar, allen voor den tijd van 5 jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Clasina, dr. van G. M. Bos en C. G. Molenkamp Petro- nella, dr. van M. van Dam en C. v. Amster dam Adrianus Louis, zoon van A. M. Jongbloed en V. K. Lasberg. Ondertrouwd: René Jacob Fleuren, oud 27 jaren wonende te Stompwijk en Maria Jacoba Vlasveld, oud 28 jaren wonende te Zoeterwoude. Overleden: Johanna Marfa Kampennan, oud 54 jaren Gijsbertus Belt, oud 75 jaren, echtgenoot van A. M. Zwetsloot. Tot de ouders of verzorgers van de achterlijke kinderen, die een school voor buitengewoon lager onderwijs te Leiden bezoeken is een schrijven geriLht door B. en W. om te bevorderen dat het schoolbezoek geregeld plaats vindt. De gemeente betaalt naast de gewone kosten 1/3 van de vervoerkosten en B. en W. vinden het daarom van belang, dat het geld dat van gemeentewege be schikbaar wordt gesteld, ook zoo doel matig mogelijk wordt gebruikt. ALPHEN. De Vrijzinnige Kicsvereeniging. Nu hier, zooals gemeld een afd. van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" is opgericht, terwijl tevens reeds een afd. bestaat van de Vrijz. Dem. partij, zal de Vrijz. Kiesver. waarschijnlijk worden opgeheven en wordt naar wij vernemen, door deze vereeniging overwogen, zich aan te sluiten bij eerstgenoemde partij. Aanrijding. f Terwijl de vrachtautobestuurder G. v. d. M. uit Zoeterwoude het erf afreed bij den landbouwer v. d. M. in den Hoorn met zijn vrachtauto werd hij aangereden door een personen-auto bestuurd door S. uit Voorburg. Het linker voorwiel der vracht auto werd geheel vernield. Door M. W. de W. te Woubrugge werd bij de politie aangifte gedaan van het feit te zijn mishandeld door zekeren H. Kr. Woubrugscheweg alhier, waarbij W. bloedend werd verwond. De politie stelt een onderzoek in. Vanwege het R.K. Par. Kerkbestuur werden gisteren een 28 tal schapen ver kocht waarvan de opbrengst bedroeg f. 504. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Petrus Ignatius, z. van Nicolaas Wilhelmus Droogh en Cor nelia Elisabeth Turk; Josephina Gerarda, d. van Johannes Adrianus Hillebrand en Maria Cornelia van der Ploeg. Overleden: Jacobus Weststeijn, 75 jaar, wedr. van Anna Maria Nannings; Jacoba van 't Hart, 80 jaar, wed. van Gerardus van Rijn. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Muth, van Utrecht; H. van Bostelen, van Leimuiden, G. J. Knijper en gezin ,van Enkhuizen; W. B. van der Pouw-Kraan, van Woubrugge. Vertrokken: A. Th. M. Rodewijk, naar Leiden; G. H. van Kins naar den Haag: S. P. Droog, naar Lisse; E. J. van Berkel naar Etten en Leur; H. J. B. Poort naar Groningen; J. P. Jansen en gezin naar Amsterdam; A. Ph. Keyzer naar Monster; C. E. van Klink, naar Leiden; H. Dunsel man, naar Den Helder; C. Vuyk, naar Lisse; J. van Lent en gezin, naar Haar lemmermeer; A. van der Aar, naar Voor hout; J. F. van Eeden en gezin, naar Wassenaar; A. Rietbroek, naar Uithoorn. BOSKOOP. Aangehouden. Door de politie alhier is een jongmensch aangehouden verdacht van een zeden misdrijf. Hij zal voor den Officier van Justitie te 's-Gravenhage worden geleid. De hooge brug bij het postkantoor. Dezer dagen zal een aanvang worden gemaakt met het sloopen van de betonnen brug, toegang gevende tot het postkantoor Door demping van de wetering door de provincie is deze brug overbodig gewor den. Dat dit een groote verbetering is, laat zich begrijpen. Zondagdienst doktoren. Voor Zondag 9 April, zal de Zondags dienst worden waargenomen, door ds. A. S. Kater. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand Maart, werd bij de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd f. 13811.01 en terugbetaald f. 8197.40. Het laatste door de spaarbank uitgegeven boekje draagt het nummer 5464. Vrijz. Dem. Partij. Voor de afd. Boskoop van de Vrijz. Dem. partij trad in hotel „Neuf" op mr. A. M. Joekes, lid der Tweede Kamer der Staten Generaal. Spr. had tot onderwerp gekozen „Waarom Vrijzinnig Democraat?" welke vraag door spr. op duidelijke wijze voor een aandachtig gehoor uiteengezet werd. Door enkelen der aanwezigen werden vra gen gesteld, die naar genoegen werden beantwoord. HAZERSWOUDE. Het aantal werkloozen in de ge meente bedraagt 186, waarvan 65 steun trekkend. De verkoop van 61 schapen van de RK. kerk op het Dorp alhier, heeft" op gebracht de som van f. 1080.50. - - O LEIDERDORP. Op Woensdag 12 April vindt alhier de jaarlijksche Emmabloemcollecte plaats, ter bestrijding der tuberculose. Het groote nut hiervan is genoegzaam bekend, waarom wij volstaan met deze inzameling hartelijk aan te bevelen. Op de Paaschvee-tentoonstelling te Rotterdam behaalde de heer A. Rijnsburgcr Tzn., een 3cn prijs voor de fijnste en zwaarste koe, uitsluitend met hardvoeder gemest niet afgewisseld; een 2en prijs voor de fijnste en zwaarste schot, uit sluitend met hard voeder gemest, met niet meer dan vier breede tanden en een 2en prijs voor de fijnste en zwaarste vaars, uitsluitend met hard voeder gemest en met niet meer dan twee breede tanden. NIEUWVEEN. Onze plaatsgenoot de heer A. J. v. d. IJsel, commies, is met ingang van 1 Mei benoemd als deurwaarder te Am sterdam. Verschillende vereenigingen zullen den heer v. d. IJsel ongaarne zien vertrekken, daar hij velerlei bestuursfuncties vervulde. -o ROELOFARENDSVEEN. Ergerlijke vernieling. In een tweetal leegstaande woningen van de woningbouw-vereenlging hebben onbevoegden de watermeters verwijderd, HEDEN: Stadsgehoorzaal: Prop. Uitvoering „Do- nar". 8 uur nam. Stadszaal (Foyer): Bazaar Dierenbe scherming, 10 uur v.m. tot 11 uur nam. Voorschoten, Deurloo: 't Nut. Tooneelvoorstelllng door „Utile Duld". 8 uur nam. Donderdag. Nutszaal: Uitvoering van leerlingen Mu ziekschool Mij. voor Toonkunst. 8 uur nam Org. Chem .Lab. (H. de Grootstr. 25) Leidsche Chemische Kring; 8 uur nam. Stadsgehoorzaal; Prop.-avond Leidsel drankweer Comité, 8 uur nam. Stadszaal (Foyer): Bazaar Dierenbe scherming, 10 uur v.m. tot 11 uur nam. Valkenburg (N. Gemeentezaal). S. G. P. Sprekers de heeren Overduln en en Weeda. 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeentezaal): Spr. ds. de Jong van Rijnsburg. Th uur nam. Voorschoten (Ambachtshuis Voorstraat 14): H.G.S.; spr. ds. Willeke van Spijk; 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam.: „Die drei von der Tankstelle". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nam.: „Wie sage ich's meinem Mann". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur- Trlanon-Theater Breestraat 8 u nam.: „Aus dem Tagebuch elner Trauenartzln". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nam Inen ting tegen diphterie 45 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. Stedelijk Museum dc Lakenhal, Lange Scheistraat 2. Geopend in November, De cember, Januari en Februari van 10—3 u ln Maart, April en Mei van 10—4 uur ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur In October van 10—4 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags kos teloos, Maandags f. 0.35, overig» dage-; f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden. Rapenbur; 28. 1 Dec,—1 Febr. van 10—3 uur. 1 Febr. tot 1 April van 104 uur, 1 April—1 Oct van 105 uur. 1 Oct.—1 Dec. van 104 uur. Zondags van 1—4 uur. Entrée Maan dags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Ethnograpblsch Museum, Rapenburg 67 69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f- 0.25, overige dagen f.Ö.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. Werkdagen 8.30—12, 1.30—5, Zater dags 8 30—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 6—12 en l'/i6 uur Zaterdags tot 5 uur. 1 Octo ber31 Maart 94 uur. Op Zondagen doorloopend geopend van 10—4 uur. Kos teloos. Lakenhal: Tentoonstelling Werken Ne- derlandsche Teekenleeraren. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. Dins dags en Vrijdags van 10—12'/! voorm. en l'/i5 uur nam. Kosteloos. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 912 en 1 4 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 April a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. zoodat het water ontsnapte en de erven overstroomde. Gelukkig werd een en an der spoedig ontdekt, anders ware de schade door weggestroomd water aan zienlijk grooter geweest. Waar de water meters voor particulieren geen hooge waarde vertegenwoordigen moet gedacht worden aan opzettelijke vernieling. Door de politie wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. WADDTNXVEEN. De heer A. van der Breggen, alhier behaalde op de Rotterdamsihe Paaschvee- tentoonstelling een 3en prijs met een ram, geboren in 1931 of vroeger, type Texelsch, ingeschreven in een erkend stamboek en een 3en prijs in dc afdeelirg merrie- paarden (geboren in 1932). t—S

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6