74»te Jaargang WOENSDAG 5 APRIL 1933 No. 22407 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. oer regel voor advertentlen uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.j Voor Lelden per 3 maanden 1.3.35: per week t.0.13 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. fllt nummer bestaat alt DRIE Bladen EERSTE BLAD. CRISISCOMITÉ LEIDEN. Subcom. Ontwikkeling en Ontspanning. Bovengenoemde commissie heeft gister- avond aan do werkloozen in de Stadsge- hoorzaal een ontspanningsavond aange boden. Met medewerking van het muziekgezel schap „Orpheus" en den heer Herman Stenz uit Den Haag. werd een prachtig programma afgewerkt. „Orpheus" heeft als altijd getoond uit stekende krachten te bezitten, naar welke muziek het een groot genot ls te luisteren. Vooral de Ouverture van Offenbach en de Cavalleria Rusticana. 'n fantasie van P. Mascagni. waren een groot succes. Met een marsch van Willem Slere. welke ook een daverend applaus kreeg, werd dit concert besloten. De heer Stenz oogstte ook met zijn lied jes bij de guitaar grooten bijval. De commissie roept „Orpheus" en den heer Stenz een „tot weerziens" toe in de Stadsgehoorzaal. Jammer, dat de niet talrijke aanwezigen hiervan alleen profiteerden. De afwezigen onder de werkloozen hebben zich een inooien avond laten ontglippen. VEREENIGING „OUD-LEIDEN". INSTITUUT VOOR DE GESCHIEDENIS DER GENEES-, NATUUR- EN WISKUNDE Bovengenoemd instituut heeft een be langrijke aanwinst te boeken gehad door dat prof dr. E. C. van Leersum, directeur van den' dienst der Volksgezondheid en vroeger hoogleeraar aan de Leidsche Uni versiteit zijn volledige verzameling chirur gische en verloskundige instrumenten benevens een groot aantal teekeningen, kopergravures, schilderijen enz. heeft aan geboden. WILLEM DE ZWIJGER-COMITÉ EN VERKIEZINGEN. Men schrijft ons: In navolging van een goed voorbeeld, gegeven door de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond te Rotterdam, richt het Willem de Zwijger-Comité voor een alge- meene Leidsche herdenking van Willem van Oranje op 24 April 1933, des avonds in de Stadsgehoorzaal, langs den weg der plaatselijke pers tot de Leidsche burgerij het verzoek, op 24 April, 's Prinsen ge boortedag, geen openbare politieke verga deringen te houden. BAZAAR TEN BATE VAN HET LEIDSCH DIERENASYL. Men neme eens een kijkje. In den foyer van de Stadsgehoorzaal is door de plaatselijke afdeeling van „Dieren bescherming" een aantrekkelijke bazaar ingericht, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Leidsch Dierenasyl. Zooals altijd Ce bazaar komt jaarlijks terug ziet hij er ook thans weer keurig uit. De talrijke stands zijn vroolijk ver sierd met vlaggedoek in de Leidsche kleu ren en door een smaakvolle rangschikking der verschillende artikelen bijzonder at tractief gemaakt. Iedereen kan er iets van zijn gading vinden. Rondwandelende merkt men op een stand met voortbrengselen van huisvlijt, een aardige collectie boeken, al lerlei leuke snuisterijen en natuurlijk ook lekkernijen, een serie warmgekleurde handwerken, een stand met een respecta bele verzameling zakdoeken en niet te ver geten een collectie van het fraaie Silezi- sche aardewerk, dat in de laatste jaren op geen enkele bazaar var. Dierenbescher ming ontbreekt en daarvan steeds een van de meest aantrekkelijke onderdeelen uit maakt. De fa. Van Nelle heeft weer een gezel lige theeschenkerij ingericht en verder zorgen verschillende attracties en muziek voor vroolijke afwisseling. De bazaar werd gisteravond geopend met een enkel woord door den heer Hugo van Poelgeest, die sprak namens het bestuur van Dierenbescherming, terwij] daarna de voorzitter van het Leidsch Dierenasyl Dr. Borgerhoff Mulder dank bracht aan allen, die den bazaar hebben voorbereid en aan het welslagen ervan meewerkten en zullen meewerken. De bazaar is vandaag, morgen en Vrij dag geoDend van 10 uur des morgens tot 11 uur des avonds. Met het symcathieke doel. dat er door gediend wordt voor oogen, zullen ongetwijfeld velen de aardige exDOsitie bezoeken. Wij bevelen haar har telijk aan. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak wiskunde de heer H. L. Oussoren i Voorburg) Idem hoofdvak Sterrenkunde de heer G P Kui per (HarencarsDel): voor het candidaats- examen Indisch recht de heeren W. H Th Perlzorüus 'Den Haag) en B. J. w. v. Gel der (Schiedam). Voordracht van mej. A. Versprille. Gisteravond trad voor de vereeniging „Oud-Leiden" op mej. Annie Versprille, wetenschappelijk assistente aan het Ge meente-Archief, alhier, met het onderwerp „Het Sint Catharinagasthuis". Nadat spr. een overzicht gegeven had van de door haar gebruikte bronnen werd de stichting van gasthuis en kapel behandeld. Het Catharinagasthuis. gelegen aan de Bree- straat tusschen Mandemakerssteeg en Vrouwensteeg. moet gesticht zijn weinige jaren vóór 1276. In laatstgenoemd jaar op den 30sten December werd de gasthuis kapel door den wijbisschop Petrus van Zuden gewijd: de stichting van het gast huis zelf zal niet veel vroeger gesteld moe ten worden. De meening, dat de Van Steenvoordens stichters zoowel van de kapel als van het gasthuis geweest zijn, is in vele opzichen aannemelijk, maar mag niet als vaststaand feit worden beschouwd. Spr. bestreed Van M'eris, die ln zijn „Be schrijving der Stad Leyden" zegt, dat het gasthuis reeds in 1125 zou gesticht zijn. Weinig jaren na de stichting kan reeds aangetoond worden, dat het bestuur van het gasthuis stond onder superintenden- tie van de stad Leiden. Reeds in 1293 ko men gasthuisberaders voor, welke naam verandert in uutmeesters, godshuismees ters, gasthuismeesters en later in regen ten. Deze gasthuismeesters werden ge kozen door het gerecht en hadden het bestuur. Was het gebouw in den beginne al zeer primitief, n.l. één huis met kapelletje er naast met zoden gedekt, weldra komt er behoefte aan uitbreiding welke reeds in 1392 nlaats had Ook in 1413, 1421, 1471 en 1502 werd het gasthuis, zoowel aan de Breestraat als aan de Aalmarkt mpt aan grenzende perceelen vergroot, zoodat het in het begin van de 16de eeuw het ter rein besloeg tusschen Breestraat en Riin, dat thans ingenomen wordt door de Meis jesschool. de Waalsche Kerk en de Ge hoorzaal aan de Breestraat en door de Jongensschool en de achterzijde van de Gehoorzaal aan de Aalmarkt. Aan de hand van een plattegrond van Jan Pietersz Dou uit 1604 werden de ver schillende ziekenzalen en andere vertrek ken van het gasthuis besproken. Aan het kanelletje werd bijzondere aandacht ge wijd. De Duitsche Orde, waaronder de St.- Fieterskerk ressorteerde, hield van den aanvang af een streng wakend oog op de missen, sermoenen en memoriediensten der gasthuiskapel om zich de inkomsten hiervan niet te laten ontnemen. Na de Hervorming bleef de gasthuis kapel. die in 1635 vergroot is, voor gods dienstoefeningen ln gebruik, zoowel der Ned. Herv. als der Waalsche Gemeenten. De vrije beschikking over de gasthulskaoel werd evenwel bij besluit van Burgemees ters van Leiden d.d. 18 September 1818 aan de regenten ontzegd. Was het gasthuis in den beginne alleen bestemd voor een „hospitale pauDerum", voor arme zwervers dus. al spoedig is het karakter van het gasthuis geheel veran derd. Er worden dan ook zieken, eerst arme, later ook vermogende lieden opge nomen. Het privilege van hertog Albrecht van Beyeren van 1401 geeft benalingen aan gaande de proveniers of kostkooDers en de nalatenschapoen van vreemden en bastaarden welke bij hun overlijden in het gasthuis, daaraan vererfden. In 1401 wordt de weg geopend tot. het opnemen van proveniers, die niet als broe der of zuster in het gasthuis werkzaam zijn, wat tot nog toe altijd het geval ge weest was. Deze bewoners brengen het gasthuis door de nalatenschaD hunner goederen in goeden financieelen staat. Maar in de 18de eeuw ziin deze personen niet de meest geliefde bewoners van het gasthuis, want herhaaldelijk als in 1758, 1763. 1770 en 1793 blijken reglementen noodig te zün tegen hun drankzucht en onordeliikheden. De zwervers zijn in den loop der tijden niet meer de voornaamste bewoners van het gasthuis, maar vormen slechts een klein onderdeel. Hoewel bijna alle zieken en hulpbehoe venden, op hun verzoek opname vonden, werden toch van den aanvang af lijders aan de pest en krankzinnigen steeds ge weerd. De behoefte aan een nesthuis deed zich door "net toenemen dezer ziekte in de I6de eeuw herhaaldelijk gevoelen: geld gebrek was steeds oorzaak, dat noch het Catharinagasthuis alleen, noch de be staande gasthuizen gezamenlijk, konden overgaan tot het bouwen van een pest huis. De vroedschaD stelde echter in 1592 voor een loterii te houden om gelden voor dit doel te verkrijgen, welke eerst in 1596 tot stand kwam Jan van Hout werd hier van de voortreffelijken leider. Deze liet op het landjuweel van de Kamer der Witte Acoleven zijn vermaard loterijspel spel°n. waardoor groote reclame werd gemaakt voor deze loterij die van 1 Augustus tot 23 September 1596 plaats had en groot financieel succes had. Toch werd niet direct een geheel nieuw gebouw gesticht. Het Caeclliagasthuis aan de Oude Vest werd tot pest- en dolhuis ingericht en eerst in 1655 werd een nieuw pesthuis huiten de stad gebouwd hetwelk sedert 1672 achtereenvolgens heeft ge diend voor inkwartiering van soldaten, voor militair hospitaal en gevangenis voor vrouwen: thans wordt het gebruikt voor het Rijksasyl voor psychopathen. Daarna werd de latere geschiedenis van het Caeciliagasthuls gegeven, dat sedert omstreeks 1596 aan het Catharinagasthuis verbonden is geweest. Toch ging, ondanks de eerste tijden van voorspoed, het gasthuis financieel steeds meer achteruit. In het jaar van het eerste beleg werd de noodlijdende kas door het slaan van koperen noodmunten versterkt. Meerdere moeilijke tijden volgden, totdat ln 1773 de gasthuismeesters zich genood zaakt zagen toe te stemmen in een ver eeniging met het Vrouwen Elisabethsgast- huis, geünieerd met de Leprozen. Ook deze vereeniging kon het gasthuis niet voor ondergang behoeden en bij besluit van de Administrative Municipaliteit van 12 Juli 1799 kwam het tot algeheele opheffing van deze eens zoo nuttige philantropische instelling. De voorzitter der Vereeniging, prof. dr. L. Knappert, sprak als tolk der talrijke aanwezigen een woord van dank en waar deering voor de gehouden voordracht, waarin het gelukt was vele dorre archief stukken tot aantrekkelijk nieuw leven te brengen. o UITVOERING „ONDERLING KUNSTGENOT." Gisteravond heeft de Eerste Leidsche Accordeonvereeniging „Onderling Kunstge not" een uitvoering gegeven in de concert zaal .Concordia". Deze vereeniging. die ln December a.s.. haar 20-jarig bestaan zal herdenken heeft in de laatste jaren mede door de tijdsomstandigheden met moeilijk heden te kampen gehad Doch dank zij de voortvarendheid van het bestuur en voor al van den directeur den heer T. Krom hout kon nu weer een uitvoering gegeven worden die in elk oDzicht geslaagd was. De voorzitter de heer H. Colpa heette de aanwezigen welkom bracht hulde aan den energieken directeur, die de moed nim mer liet zinken en wekte met enkele woorden op de vereeniging te steunen, met het oog op het komende jubileum Met genoegen hebben wij de nummers beluisterd w.o marschen walsen en mo derne schlagers" die accuraat werden ge speeld en getuigden van grooten studie- ernst. Er waren verschillende attracties als de accrobatengroep .The Young Fel lows" en het duo Hoempa die stellig tot verhooging van de stemming bijdroegen „Onderling Kunstgenot" verdient de be langstelling van velen: deze serieuze groep muzikanten die van den heer Kromhout goede lessen ontvangst, moge spoedig nog meer aangroeien! ERNSTIGE AANRIJDING. R.K. geestelijke vrij zwaar gewond. Gisteravond omstreeks zeven uur is pas toor J. C. Vijverberg van de Sint Joseph- kerk, terwijl hij op zijn rijwiel op den Maresingel nabij den Heerensingel reed, aangereden door een uit de tegenoverge stelde richting komende vrachtauto van Van Gend en Loos, bestuurd door J. T. K., waardoor de geestelijke bekneld raakte tus schen een auto en een boom en vermoe delijk ernstige inwendige kwetsuren be kwam. Hij werd onmiddellijk naar het Sint Elizabeth Ziekenhuis overgebracht. Hedenmorgen was zijn toestand redelijk wel. De bestuurder K. verklaarde, dat in de bocht van den Heeren- naar den Mare- singel de stuurinricWta» defect raakte. Hij had nog geprobeerd door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, maar door het gladde asfaltdek was hem dit niet gelukt. De politie heeft van een en ander proces verbaal opgemaakt. ONTSPANNINGSAVOND CHR. WERKLOOZEN. In gebouw Prediker" heeft gisteravond de laatste ontspanningsavond van het winterseizoen plaats gehad, vanwege het Chr. Comité voor Ontwikkeling en Ont spanning van Werkloozen. Vertoond werd de Mentawei-film. welwillend afgestaan door de Ned. Zendingsschool te Oegstgeest. De film werd afgedraaid door den heer J. B. N. Grotenhuis. Een kwartet onder lei ding van den heer J. Plu zong eenige lie deren terwijl de heer Plu tijdens de film- vertoonlng pianomuziek speelde. De bijeen komst stond onder leiding van den voor zitter van het comité den heer J. Slegten- horst die aan het eind van den avond dank bracht aan allen die hebben medege werkt om het werk van het Comité in de afgeloopen winterperiode mogelijk te ma ken. Spr hoopt, dat het werk van het Co mité dat ook de geestelijke ODheffing van de werkloozen on het oog had. zegenrijke gevolgen mag hebben. Ds. H. Thomas sloot den avond met dankgebed HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: N.V. Winkel-Maatschappij de Koning (filiaal) Haarlemmerstraat 247 Korevaarstraat 2a Noordeinde 54 Lelden Banket en chocolade. De filialen to Leiden zijn opgeheven. Maison van Leeuwen Haarlemmerstraat 93 en 95. Lelden Dameshoeden wolgoede ren. pelterijen Bijvoeging uitgeoefend be drijf winkel in lederwaren. (Haarlemmer straat 95) P J van Leeuwen Mandenmakerssteee 10. Leiden Café. Uittredend eieenaar: P J. van Leeuwen, Leiden, dd 27 Maart 1933. DE ALGEMEENE TOESTAND. De politieke besprekingen. Gistermiddag is Norman Davis te Parijs aangekomen, waar hij reeds een onderhoud had met Paul Boncour. Daarover verluidt dat de mogelijkheid onder 't oog ls gezien van een bijéenroeping van deskundigen, die tot taak zouden krijgen de voorberei ding van de economische wereldconferen tie. Verder heeft de Fransche minister van bultenlandsche zaken Norman Davis ln groote trekken ingelicht over de onderhan delingen over het pact van de vier groote mogendheden Ook de ontwapenlngskwes- tie is to berde gebracht. Norman Davis stelt er echter or ijs op in deze kwestie zich niet uit te laten voor hij ruggespraak heeft gehouden met de Amerikaansche vertegen woordigers tor ontwapeningsconferentie. Gibson en Wilson, welke in de eerstvolgen de dagen naar Parijs wilde komen. In aan sluiting op zijn besoreking met Gibson en Wilson is Norman Davis voornemens, naar van wel ingelichte zijde verluidt weer naar Londen terug te keeren Van Londen zal hij dan eerst weer naar Parijs gaan en van daar naar Berlijn. Volgens de Evening Standard" heeft de Poolsche gezant, in zijn bespreking op Maandag, met Sir John Simon, uitdrukke lijk medegedeeld, dat de Poolsche regeering elke groepeering van Europeesche mogend heden die gevormd is om direct of indirect aan de andere staten van Europa een be slissing op te leggen, ontoelaatbaar acht. Zelfs wanneer een dergelijke groeoeering tot stand zou komen met de motiveering dat het bij de herziening der vredesver dragen niet geïnterresseerd is. De Evening Standard" noemt deze Pool sche verklaring des te vreemder daar Po len daardoor niet alleen de Engelsche en Itaiiaansche nactvoorstollen verwerpt maar ook die van zijn bondgenoot Frank rijk GRIEKENLAND. De rcgecringsverklaring. In het Grieksche parlement heeft de mi nisterpresident de regeeringsverklaring voorgelezen Met betrekking tot de blnnen- landsche politiek stelde hij met voldoening vast dat de poging van generaal Piastiras, om een militaire dictatuur in te voeren, mislukt is. Wat de financieele politiek betreft moet gestreefd worden naar een regeling met de bultenlandsche schuldeischers in overeen stemming met de draagkracht van Grie kenland. Een reorganisatie van het Griek sche bankwezen is noodzakelijk. De regeering is voornemens om voor het herstel van de financiën ingriloende be zuinigingsmaatregelen door te voeren Op het gebied der bu'tenlandsche poli tiek zal de regeering werken voor een ont wikkeling van de vriend scha no0 Hike be trekking met de overige mogendheden In het bijzonder b»zroet de regeering de nau were aaneensluiting van de Balkanstaten. DENEMARKEN. Gunstige beschikking inzake Groenland- Onder buitengewone belangstelling heeft het Permanente Hof van Internationale Justitie te Den Haag, hedenochtend om 10 uur uitspraak gedaan in de zaak be treffende het juridisch statuut van som mige deelen van Oost-Groenland, waar omtrent tusschen Denemarken en Noor wegen geschil bestond; nadat Noorwegen in 1931 enkele deelen van Oost-Groenland in bezit had genomen. Met 12 togen 2 stemmen heeft het Hof beslist overeen- komstig de conclusies van de Deensche i regeering en die der Noorsche regeering, welke hiermede in strijd waren, verworpen. Morgen hoopt de heer P. de Bruin den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij A. W Sijthoff's Uitge vers Mij. alhier. De 2de ploeg der lichting 1933, be stemd voor het onbereden gedeelte van het 6de regiment veld-artillerie, wordt 17 Juli hier ter stede voor eerste oefening ingelijfd. Op de Paaschvee-tentoonstelling te Rotterdam werden de inzendingen van ae erven W. J. Zwetsloot, alhier, als volgt bekroond: kamploensprijs in de afdeeling gemest vee; 1ste prijs voor de fijnste en zwaarste koe, uitsluitend met hard voeder gemest; 2de prijs voor de fijnste en zwaarste koe, uitsluitend met hard voeder gemest, niet afgewisseld; 1ste prijs voor de fijnste en zwaarste schot, uitsluitend met hard voeder gemest, met niet meer dan vier breede tanden; 1ste prijs voor de fijnste en zwaarste vaars, uitsluitend met hard voeder gemest, met niet meer dan twee breede tanden en 1ste prijs voor de fijnste en zwaarste dikbll (met meer dan 4 breede tanden). BINNENLAND Generaal Snijders over de betrouwbaar heid van het onderofficieren-corps. (Bin nenland, 3e Blad.) Bezwaren van dc Rotterdamsche Kamer van Koophandel tegen de omzetbelasting. (Binnenland, 3e Blad.) De algemccne vergadering van de Ncd. Vereeniging van Huisvrouwen. (Binnen land. 3e Blad.) Waarschijnlijk einde April installatie van den Economischen Raad. (Binnen land, 3e Blad.) Het zilveren jubileum van het Rotterd. Hospitium te Katwijk aan Zee. (3e Blad.) De margarine-industrie in ons land; haar financieel en economisch belang. (3e Blad.) BUITENLAND Norman Davis te Parijs. (Buitenland, le Blad.) Nieuwe wetten in Duitschland. (Buiten land. le Blad.) 1 Mei zal een feestdag worden van den Duitschen arbeid. (Buitenland, le Blad.) Vervolging van den vroegeren opper burgemeester van Keulen, dr. Adenauer. (Tel., le Blad.) De Engelsche bedreiging van de sovjets. (Buitenland, le Blad.) De ramp der Akron. Er schijnen 73 slachtoffers te zijn. (3e en le Blad.) Nog een Amerik. luchtschip en tevens een Fransch verongelukt. (3e Blad.) Gunstige beslissing voor Denemarken inzake het conflict met Noorwegen over Groenland. (Buitenland, le Blad.) ENGELAND. Tegen de sovjets Hulde aan Asquith. Het wetsontwerp over den Russischen invoer is in eerste lezing in het Lagerhuis aangenomen zonder debat. Het wetsontwerp verbiedt den invoer van alle in de Sovjet-republiek gefabri ceerde goederen door Koninklijke Procla matie, behalve voor herexport. Bovendien zal de Board of Trade ln bepaalde geval len en voor bepaalde artikelen dispensatie van het verbod kunnen verleenen. Het ontwerp dat vandaag in tweede en derde lezing zal worden aangenomen zal 18 April in werking treden, den dag na den afloop van het huidige handelsverdrag. Het debat wordt vandaag na de tweede lezing gehouden en verwacht dat Lansbury eenige amendementen zal indienen om den samenhang tusschen het noodwetje en de arrestatie van de Engelsche ingenieurs te Moskou te bewijzen. Gisteravond is onder den vorm van een Witboek de briefwisseling gepubliceerd ge wisseld tusschen het Foreign Office en het Engelsche gezantschap te Moskou, van 12 tot 17 Maart btereffende de arrestatie der ingenieurs van Metropolitan Vlckers te Nieuw-York. Op 16 Maart deelde Ovey mondeling aan Litwinof mede, dat de werkelijke kwestie, waar het over ging, was. of de Engelsche regeering en het Engelsche publiek voort zouden kunnen gaan. Rusland te beschou wen als een land waar het voor de Engel- schen mogelijk is te leven en handel te drijven of waarmee de Engelsche regee- ringen betrekkingen kan onderhouden. Ik voegde er bij zegt Ovey. dat er eronte kans op bestaat, dat Ik de gezant zal zijn geweest, die de betrekkingen met de Sov- jetregeering ingeluid heeft, maar ook, die er een einde aan zal maken. Gates, een advocaat, die voortreffelilk de Russische taal beheerscht houdt zich ge reed naar Moskou te gaan om de verde diging van de Engelsche Ingenieurs op zich te nemen. Naar men zich zal herinneren, heeft Litwinof nog zeer onlangs te ken nen gegeven, dat het uitgesloten Ls. dat de beklaagden door bultenlandsche verdedi gers zouden worden bijgestaan. In het Lagerhuis heeft' MacDonald voor- gesteld in de Westminster Abdti een her- I denkingssteen te plaatsen voor Lord Ox ford en Asquith. wegens zijn groote ver diensten als Eneelseh staatsman in de periode van 1890—1916 Sir Herbert Sa- i muel namens de liberalen en Lansbury voor de arbeidersnartlj brachten ook van i hun kant hulde aan Lord Oxfords nage dachtenis en sloten zich bij het voorstel i aan. De Britsch-Indische regeering heeft haar goedkeuring gehecht aan de indie- nine in de huidige parlementszitting van een antidumDinewet. welke ten doel heeft de Brltsch-ïndische text.leUndnstrle en andere takken van nijverheid te bpscher- men tegen de Japansche concurrentie.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1