OPENING. Katwijk's Warenhuis LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 31 Maart 1933 UIT DE OMSTREKEN. VOOR DE SCHOONMAAK PH. DE BRUYN - TEL. 48 j BELANGRIJKE MEDEDEELING HEEREN- EN JONGEHEEREN-COSTUUMS SPREEKCEL HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Slebolt Droogsma, van Am sterdam, Kleine Houtstraat 11, naar Bad hoevelaan 97 Wiebe Anema, van Haar lem, Zaanenlaan 5, naar Hooidweg 597 Albertus J. Dittmer, van Amsterdam, da Costakade 182, naar Sloterweg 76 Wil lem Middelkoop, van Amsterdam, Jacob van Lennepstraat 351, naar Nieuwemeer- dijk 256 Johannes Th. Westerdaal, van Amsterdam, Generaal de Vetterstraat 25, naar Burgemeester Amersfoordtlaan 39 Jacobus C. Vleeskens, van Anna-Paulowna, Veerweg 2, naar Spierlngweg 660 Jan K. F. Kress, van 's Gravenhage. Hoefkade 969, Burgemeester Amersfoordtlaan 38 Igna tius Zwaneveld, van Hillegom. Krocht straat 25. naar Venneperweg 1131 Jo hannes van Wijk, van Doorn, Amersfoort- scheweg 15. naar Kruisweg 1041 Roeit Koilkman. van Bennebroek, Binnenweg 51, naar Spieringweg 1062 Jan F. Donker, van Bussum. Oosterpad 39, naar Emma- laan 45 Theodoras de Koning, van Zut- phen. Nleuwstraat 61 A, naar Dennenlaan 35 Melis C. Brand, van Kamerlk. D. 23, naar Zwanenburgerdijk 28 Cent P. van der Linden, van Amsterdam, le Helmers- straat 204, naar Lindenlaan 56 Gerrit Veltrop, van Hillegom. Emmastraat 3, naar Venneperweg 526 Johannes van Lent, van Alkemade. Kaag F. 12, naar Llsserdijk 42 Evert H. Hoogland, van Amsterdam. Jan Hanzenstraat 86, naar Nieuwemeerdljk 403 Willem F. H. Vatter. van Amsterdam, Stadionweg 278. naar Wilgenlaan 81 Jan de Jong, van Amsterdam, Driehoekstraat 2 bovenhuis, naar IJweg 313 Jacobus Broere, van R'dam, Schledamschedijk 47, naar Kruisweg 608 Theuntle Korsman, van Bennebroek. Schoollaan 2, naar Ben- nebroekerdijk 934 Geertruida den Dek ker, van Aalsmeer. Stationsweg 3, naar Aalsmeerdenveg 587 Maartje de Groote, van Mijdrecht. D. 8, naar Parklaan 69 Jacob van der Lek. van Rotterdam, Heij- plaatstraat 28, naar Sehinkeldijk 153 Clasina G. van der Tuijn. naar Haarlem, Luzacstraat 6 naar Gelevinkstraat 15 Henderikus Wijnholts, van Bakel e.a, Vinkenee! D. 3, naar Sloterweg 1657. Vertrokken: Antonie van Ham, van Zwanenburgerdijk 323, naar Amsterdam, Groote IJnolder Zlikanaal F p'a. J. Splin ter Grietje Zoeteman, van Vlifhuizer- weg 607, naar Amsterdam. Snaarndammer- dijk 299 Johannes L. Mesman, van Kralslaan 11. naar Haarlemmerllede c a. Dubbelebirart 12 Teunis Daggelders, van IJweg 1812, naar Almk»rk 'NBr.i. Sieise- steeg D. 58 Maria Derfler, echtgen. R. Hinterbuchner. van Aalsmeerderdljk 673, naar Amsterdam, O.Z. Achterburgwal irj Jacob Vr»ek=n. van Aalsm-erdTd'lk 634 naar Aalsmeer Uherweg 17 Jan de Groot, van Dr. Heijelaan 125, naar Sloch- teren, Siddeburen, p/a. Gebr. Mulders Frederik Vreeken van Scblnkeldijh 2"8, naar Aalsmeer. Zwarieweg 49 Chris- tiaan S1agter. van Vpnnpnp-weg 436 naar .Amsterdam, Lumeiistraat 331 Alida Hoogkamer, van Cornelia Soph'alaan 16, naar Hillpgom. Weerlaan 2 P'eter van Honten. van IJweg 53. naar Zaandam, Ooipvaarstraat 46 Jacobus D. Zeiile- maker. van L'ndenlaan 46 naar Amster dam. van Snilbereenstraat 111 huls Nicolaas J. Verton van Esaehen'aan 45, naar Den Helder Stak»"qn Bo"»vtraat 48 tTen'aas van Repuwilk. van Huinsloter- di1k 328. naar Sassenhelm. Jacoba van Beierenlaan 7. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus, z. van J. de Hoog en J. Roubos; Neeltje, d. van J. P. de Waardt en A. van Smeerdijk; Hendrikus Johannes, z. van J. M. Matze en J. M. Meiman: Pieter, z. van J. de Regt en N. Verdel; Maria Theresia, d. van P. J. F. Ligthart en A. M. G. La Grange; Lam- bertus, z. van A. C. van Dorsten en E. C. Zijlmans; Jantina Lamberta, d. van J. F. van der Stelt en J. Zoetebier; Geertje, d. van W. van der Linden en A. Sappee; Hendrina Maria, d. van G. Kroon en G. Roubos. Getrouwd: J. Resoort, 39 jaar en M. H. Schalk, 27 jaar; T. Oostrom, 30 jaar en E. C. Knook, 21 jaar. Overleden: Hendrika Maria Pik, 67 jaar, geh. met A. Koomen; Heerke de Boer, 66 jaar, geh. met A. de Haan. Verkoop van schapen. Ten behoeve der Diaconie van de R.K. Kerk te Vijfhuizen, werd een 5J-tal schapen verkocht De opbrengst bedroeg ongeveer f. 950. Poging tot inbraak. Bij een bewoner van den Ringdijk nabij Sloten hebben ongewenschie bezoekers 's avonds gepoogd in te breken. Ze werden echter door onraad in bun werk gestoord en hebben zicb toen langs den achterkant der huizen het hazenpad gekozen. Er werd niets vermist. Aanrijdingen. Op den Kruisweg alhier werd gisteren een mei een paard bespannen wagen, waarvan de bestuurder vermoedelijk niet voldoende uitweek, aangereden door een passeerende auto. Het paard liep eenige verwondingen op, terwijl de wagen be schadigd werd. Nadat de voerman van den wagen met den autobestuurder een minnelijke schikking getroffen had, wist hij niet dan met moeite met 't gehavend gerij z'n woning te bereiken. Nabij Vijfhuizen werd een wielrijder door een achterop komende auto aange reden. een eind meegesleurd en zoodanig verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Jeugdorganisatie. Bij het bestuur van de afd. Haar lemmermeer van den Nederl. Protestanten bond bestaat het plan de Jeugdorganisatie, waarmede reeds zulke gunstige resultaten werden bereikt, uit te breiden met een Zondagsschool. Er zijn reeds omstandig heden, die er op wijzen, dat ook hiervoor groote belangstelling aan den dag zal worden gelegd. HILLEGOM. De bloei begint. Het prachtige weer van deze week was zeer gunstig voor den groei der bloembol len. Eenige hoeken vroege narcissen staan dan ook al in bloei of tegen den bloei aan. Ook zijn enkele hyacinthenvelden in bloei gekomen, echter schuchter en nog in be perkte mate. Van de hyacinthen kan wil gezegd worden, dat ze kleur bekennen. De crocussen raken uitgebloeid. Voor de vreemdeling is het nog te vroeg om de streek te bezoeken, en toch zal het bfj prachtig weer al spoedig druk zijn. Zaterdagmiddag 2 uur opening van de nieuwe 8356 zaak in SIGAREN TABAK - SIGARETTEN en AANVERWANTE ARTIKELEN. Beleefd aanbev., H. VERGUNST. Burgersdijkstraat 24. Katwijk a. Zee. RUIME SORiEERING - PRIMA KWALITEIT Borstelwerk Zeeraen Sponsen Dweilen enz. Zed- en Meubelwa9 Amoniak Geest van Zout Terpentijn Speciaal adres voor: KRUIDENIERSWAREN, WIJNEN en LIKEUREN Brandewijn - Cognac - Jenever - Rom ens. per maat en per flesch. rOiVCtRKEEREiVüE PRIJZEN Wij vestigen uw aandacht op onze automaat, bij inworp van 1 dubbeltje, ontvanet LT 2 heerlijke reepen van Honten Chocolade. Beleefd aanbevelend, 8342 KATWIJK AAN DEN RIJN. De inkomst van pastoor J. P. Buys. Wij vernemen dat pastoor Buijs, de nieuwe herder der parochie alhier zal aankomen Vrijdagavond te hall zeven aan het parochiehuis. Daar wordt hij toe gezongen door de schoolkinderen en toe gesproken door den heer v. Stijn als oudste kerkmeester. Vervolgens zal de pastoor „Katholiek Katwijk ontvangen, waarna te half acht een plechtig Lof plaats vindt De Tninbouw. Het is begrijpelijk, dat met het weer van de laatste dagen, alles in actie was en op volle kracht stond. De tulpen vlogen naar boven, de Narcissen kwamen te vlug in bloei, de Hyacinthen gingen kleuren, het was „Lente" Het vroege aardappelenplanten was in vollen gang, groentenzaden werden aan den kouden grond toevertrouwd, het was „Lente", 't Is wei Lente, doch alles wijst er op dat de teleurstelling spoedig komen zal en de inzet van April geheel anders zijn zal dan de geheele maand Maart. En mooi weer is wel aangenaam doch derge lijk abnormaal mooi weer bevordert de groei der jonge groenten zoodanig, dat de nog overblijvende wlnterproducten weinig opbrengen, 't Is slecht in den groenten- handel! Onveilig duin. De terreinen achter de Rijksschietba nen zullen volgende week wegens schieten met scherp onveilig zijn op Maandag en Woensdag van 9—12 uur en Vrijdag van 25 uur. Een maal per week veiling. Wegens veel verminderde aanvoer zal de Tuinbouwvereeniging vanaf heden niet meer tweemaal doch eens per week vei ling houden, op Woensdag. Afscheidsavond Pastoor Schiphorst. „Kathholiek Katwijk" had gisteravond de parochianen in de gelegenheid gesteld afscheid te nemen van pastoor Schiphorst. Op den aangegeven tijd werd de pastoor binnengeleid door twee bestuursleden. Hij werd vergezeld door Deken Homulle uit Leiden en eenige zijner familieleden. In de zaal waren reeds aanwezig de paters Blom, rector van het St Will. Missie-Col lege Cremer, Beekman en Rulschenaars O. F M. Zoodra allen gezeten waren zong het Zangkoor een „Salutatio" waarna de heeren J. v. d. Nouweland Joh. Verhart en J. v. Stijn de samenspraak uitvoerden „Een oogenblik op het Katwijksche inlich tingen-bureau". Een en ander hieruit doelde op hetgeen pastoor hier in de parochie had tot stand gebracht en wat men in de nieuwe parochie aan dezen herder zou hebben. De voorzitter van K. K. de heer L. v. Paridon hield een afscheidsrede en bracht grooten dank aan de vertrekkenden her der voor hetgeen deze gedurende zijn pastoraat in Katwijk had gedaan. Ook de heer M. H. v. Stijn die namens het Kerk bestuur sprak hield een prachtige toe spraak waarin naar voren werd gebracht hoe het geestelijk leven in de parochie was opgevoerd onder de leiding van pastoor Schiphorst. Hiervoor bracht spr. namens de parochie hartelijken dank. Het zangkoor zong vervolgens een cantate waarin in humoristischen stijl werd bezon gen het gedane werk, de schrik der paro chianen en voornamelijk van bepaalde personen bij het bericht van de benoe ming in Amsterdam en de belofte om den pastoor ook In de toekomst niet te ver geten. De voorzitter van K.K. bood dan met toepasselijke woorden den pastoor een enveloppe met inhoud aan, geschenk der parochianen, met verzoek hiervoor een blijvend aandenken te willen koopen. Dan was het woord aan pastoor Schip horst, die, zooals hij zeide, thans voor de laatste maal de gelegenheid had zijn beste parochianen toe te spreken. Spr. vond dat de lof, hem toegebracht veel te groot was. Immers: het was slechts 3'/, Jaar dat ik in uw midden kon vertoeven, en wat dan ge beurd is, Is slechts kunnen gebeuren met uw volle medewerking en was geheel voor u. Hij bracht hartelijk dank aan allen die hem deze afscheidsavonden hadden be reid doch ook aan de velen die hem ge durende zijn verblijf in het geliefde Kat wijk steeds ter zijde hadden gestaan. Doch ook aan den rector van het College en de paters was spr. dank verschuldigd voor de wijze waarop deze in de parochie hulp hadden verleend; niet minder aan deken Homulle van wien wij ten allen tijde steun, hulp en vriendschap had on dervonden. Het Zangkoor zong een vierstemmige Cantate als afscheidslied. De heer L. J. v. d. Valk verzorgde hierbij verdienstelijk de pianopartij. Nadat de voorzitter van K.K. nog een hartelijk slotwoord had gesproken kregen de aanwezigen gelegenheid den pastoor de hand te drukken Als herinnering kre gen zij het portret van den zoo hoog- geachten scheidende mee. Hiermede was deze grootsche avond beëindigd. KATWIJK AAN ZEE. Propaganda-avond afd. „Rijnland" van het „Nederlandsehe Roode Kruis." In de Zaal voor Prot. Belangen had deze zeër goed geslaagde bijeenkomst plaats. Onder de talrijke aanwezigen waren o.a. burgemeester mr. Wuldringh v. d. Hoop, alsmede verschillende doktoren. Daar de voorzitter van de aid. „Rijn land" van het Ned. Poode Kruis", dr. G. O. E. Lignac, wegens ongesteldheid verhinderd het openingswoord te spreken, trad in zijn plaats op de vice-vooizitter dr. H E. de Ruiter Zijlker. Spr. heette allen welkom en eindigde met den wensch, dat er van de film veel invloed ten goede zal uitgaan. Hierop sprak de burgemees.er een woord van aanbeve.ing. Spr. wees er op, dat het Roode Kruis zijn werk in oorlogstijd is begonnen. De organisatie is geweest een oorlogsorganisatie. Na den oorlogstijd had het ook in vredestijd een taak. Het heeft zicb toegelegd op het ziekenwezen; daarnaast in de organisatie van hulp langs de wegen, waar met bet steeds drukker wordende verkeer tot nu toe nog geen goede organisatie be stond. In verband daarmee worden oveial hulpstations en teiefuons at.ons opgericht om aan slachtoffers van het verkeer spoe dig hulp te kunnen bieden. Om dit nut.ige werk te kunnen verrichten moet men over de noodige financiën kunnen beschikken. Aan het Roode Kruis dient men spontaan steun te geven en daarmee niet te wachten tot de overheid daarin voorgaat. De secretaris van de afd. „Rijnlang", de Bruijn sprak een kort propagandistisch woord Na deze toespraken werd de bekende Roode Kruisfilm vertoond, afgewisseld door versterkte gramofconmuzick van de firma H. P Bloot en Co. Zij gaf een prachtigen indruk van het grootsche werk! Toen Prins Hendrik op het doek ver scheen werd het Wilhelmus gespeeld, dat alle aanwezigen medezongen. De heer de Bruyn bracht een woord van dank aan den burgemeester, voor zijn tegenwoordigheid. Spr. dankte mevr. dr. Cleveringa voor de organisatie en J. Gesink voor de hulp van de Chr. Jeugdorganisatie. Ten slotte bracht de heer de Bruijn dank aan allen, die door hun tegenwoordigheid blijken van belangstelling hadden geto nd. De firma van Nelie had gratis thee verkrijgbaar gesteld, die ten bate van het goede doel werd verkocht De Inspecteur van politie alhier ver zoekt ons het volgende mede te deelen: Het bericht betreffende de Arbeids Di- vidend-Oreanisatle voorkomende in ons blad v. 27 Febr. JJ„ is niet in de juiste be woordingen weergegeven en behoeft in zoo verre rectificatie dat van deze organisatie niet ls gebleken dat het voorgestelde doel voor verwezenliiking vatbaar ls. zoodat den leden wordt aangeraden, zich geen hooge verwachtingen hiervan voor te stellen. Illlllllllinilinillllllllllllllllllllllllllllllllli KATWIJK AAN ZEE, 81 MAART IMBimiMlinillllllinilllllilllllllIlUIIIIIII Door deze vragen wij beleefd uw aandacht Toor onze buitengewone sorteering Z Wij zijn dit voorjaar zoo ruim gesorteerd en zoo gelukkig in onze keuze, dat bet U net moeilijk zal vallen een costuum bij ons te koopen!!! Z Eén blik ia onze etalage en U zult bovenstaande direct bevestigen en komt bmnen dan zult U verbaasd si aan van den enormen voorraad dien li daar aantreft. Ook in heeienhoeden en over- Zooals bekend is onze Heeren -i f dee ling eer8te ehge en geheel aparten ingang. hemden een geheel nieuwe sor teering en nieuwe dessins. Wij vei koopen al onze costuums onder garantie zoowel voor kleur als Z afwerking terwijl alle veianderingen vakkundig en gratis worden verricht. Zie de etalage en let vooral op onze scherp concurreerende prijzen- E H. J. PLANIE, Manufacturen en Confectie, Noordeinde 6, Tel. 221 f iniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiinniiiiiiiiiiiininiiiiuiiiiiiininiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHniniiiiiiiHtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiu'" LISSE. Loop der Bevolking. Vertrokken: Mej. J. Baas, naar Vëlsen L. A. Feldberg, naar Rotterdam. Gevestigd: L. Tos, van Katwijk, Wagen- dw.straat 20 Mej. C. Vuyk, van Alke made, Stationsweg 38 Mej. L. Schalk, van Haarlmeer, v. d. Veldstraat 50 H. de Groot en gezin, van Haarl.meer, Ka naalstraat 94 Mej. A. Th. J. V. d. Berg, van Hillegom, Gasstraat 1 Mej. A. G. Verhaar, van Bennebroek, le Poellaan 4 Mej. J. Rhijnsburger, van N. Amstel. Meer en Houtstraat 35. Burgerlijke stand. Geboren; Adriana Elisabeth Maria, d. van M. J. de Groot en van P. v. Alphen Annie, d. van A. R. Kuiper en van A. P. v. Wijck Quirinus Johannes Simon, zn. van Ch. W. v. d. Salm en van C. C. Onder water Adrianus Johanes, zn. van R. C. Stijnman en van J. de Wit. Overleden; Hendrik Albertus Minderman wed. van H. J. Scholtens, oud 76 jaren. Ondertrouwd: J. J. Smid en J. Kulk. NOORDWIJK. Vergadering Hcrv. Geref. Staatspartij. De Herv. Geref. Staatspartij belegde een openbare vergadering in pension Hoek, alhier, alwaar ds. L. Boer, van Scheve- ningen sprak over het onderwerp: „Een onbeweeglijk Koninkrijk". Spr. vergeleek ons volk met de Hebreërs die ln bitterheid en wanhoop zijn neerge slagen. De radeloosheid gluurt ons overal tegen en alle pogingen om den mensch op te heffen mislukken. Men strijdt voor of tegen ontwapening maar al zoekende naar den vrede wordt men door oorlog overrom peld. De H.G.S. wil de Genade des Geloofs vasthouden. Bijgevolg heeft zij geen respect voor de Chr. partijen die in de politiek Godswoord achteraan laten komen. Rome wil niets weten van een staat met den Bijbel en een staat zonder Bijbel is een staat zonder God. De resolutie is 't ge volg daarvan en de schuld moet niet ge zocht worden bij Soc. Democraten en Communisten want zij kennen het woord Gods niet: maar de schuldigen zijn zij, die geweten hebben dat God regeert, zij, die tegen het geweten in Gods woord ver krachten. De Herv. Ger. Staatspartij zal nooit een meerderheidspartij zijn, zegt spr. Zij dient echter de levende kerk in vol ver trouwen op het onbeweeglijk Koninkrijk Gods. De nood van ons volk botst tegen de Gods regeering, die echter nimmer wijkt. Hierna werd de vergadering door den spreker gesloten. Loop der bevolking. Gevestigd: C. F. van de Reep, bloemb.- arb„ van Anna Paulowna Zandvaart 38, naar IJmuiderstraat 19; J. van Duijn, matroos, van Velsen, Linpersheijsstr. 10, naar Julianaweg 40; L. Ph. J. Ch. Pfister en faro., pensionhouder, van A'dam, Sta dionweg 318, naar Rembrandtweg 12; J. M. Wijsman, dienstb., van Leiden, Nagte- gaall. 10, naar Sluispad 5. Vertrokken: Wed. W. A. Flipsen geb. A. Nuwenhuis, van Hoofdstraat 143, naar Amsterdam, Gaaspstraat 81; W, Scholte, arbeider, van Schiestraat 6, naar Leeuwar- deradeel 280 Stiens; M. B. H. Heins, kan- toorbed., van O. Zeeweg 50, naar Soera- baya; C. M. van der Ham, dienstb., van Stationsplein 2, naar Utrecht, Hoogt 3; P. J. Geerkens, geb. Roukema en fam„ van Nd. Boulevard 10, naar Schiedam, Burg. Knappertlaan 227 b. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Adrianus, z. van C. M. van Dijk en A. M. Ruigrok. Ondertrouwd: P. H. Lindhout, 32 jaar en R. van der Voet, 31 jaar. Getrouwd: D. J. Waal, 24 jaar en N. E Hiller, 22 jaar. Overleden: Adriana van der Wiel, 71 jaar, wed. van J. Maasdijk. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd; A. den Haan, geb. van Delft, Oegstgeesterweg 11, van Rijnsburg; A. Foekking, Poelgeesterweg 2, van Leiden; L. Schweijer, le-lamesihhder, de Kempe- naerstraat 22, van Leiden; C. Verkoren, autoverhuurder, H. Morschweg 76, van Leiden; D. Snoek, geb. Happee, Weth. Juffermansstraat 17, van den Haag; M. J. H. van der Poel, timmerman, H. Mursch- weg 97, van Voorschoten; W. Jonk, schoen maker, Borneostraat 27, van Leiden. Vertrokken: M. A. van der Torren, van Wilhelminapark 33, naar Zeist, Stationslaan 26; M. Hut, boekhouder, van Weth. Dui venvoordestraat 11, naar Groningen, Oed. Zuiderdiep 8; H. Mul, van Rhijngeester- straatweg 29, naar Amersfoort, Vermeer straat 86; Wed. Egberts, geb. Disselkoen, van Prins Hendriklaan 1, naar Amsterdam. Noorder Amsteliaan 59; N. E. Oorter, van Warmonderweg 12, naar Amsterdam, Darnel Willinkplein 47. Burgerlijke Stand. Geboren; Hendrik, z. van Pieter Heeren en Johanna van Zanten. Overleden: Albert Eekhof, 48 jaar. Getrouwd: O. R. J. Terpstra, 27 jaar en J. M. Messemaeckers van de Graaff, 26 jaar, wonende te Leiden. Propaganda-avond Ver. „Het Hoogeland". In de groote zaal van „Irene" is uitgaan de van de vereeniging ..Het Hoogeland". een tweetal propaganda-voorstenineen ge geven een voor de jeugd en een voor vol wassenen. Des avonds is de groote film „Barmhar tigheid" vertoond. Ds G. Hennemann ver zocht bij den aanvang te zingen Psalm 68 10 en gin» daa-na voor ln gebed. In zijn openingswoord herinnerde spr. aan „de gelijkenis" van den barmhartlgen Samaritaan en bezag a'zoo deze vereeni ging ln wezen alleen verschillend in het lijden, naar lichaam en naar geest HU hoonte dat. al was de belangstelling niet zooals verwacht was. deze avond toch m-rkbaar vrachten zou moven afweroen Hierna had de vertoon'ng olaats van de bekende Tim. die on de aanwezigen een merkbaren Indruk achterliet. Na afloop van het laatste gedeelte sprak ds. Jac. Erlnga het slotwoord waarbil hij heeft gewezen on het grootsche doel der vereeniging n.l. het bearbeiden der zielen van schipbreukelingen on de groote levens, zee en hij wees tenslotte dan met nadruk on den ernst van het woord van de Apostel Pau'us: „Gedenkt de gevangenen". De welgeslaagde avond werd gesloten met dankgebed door ds. Erlnga. WARMOND. Mej. W. Ch. Breuninghoff t Na een korte, maar hevige ongesteldheid overleed mej. W. Ch. Breuninghoff, onder wijzeres aan de School met den Bijbel alhier. De overledene was vanaf de oprich ting der school daaraan werkzaam. Door haar ijver, nauwgezette plichtsbetrachting en eerlijk karakter was zij een zeer geziene persoonlijkheid, wier heengaan door zeer velen betreurd wordt! „Het Wit-Gele-Krais" In een der zalen van het hotel „De Stad Rome"" werd een vergadering gehouden van de RJC. Wijkverpleging „Wit Gele Kruis". Door den heer J. H. Haverkort werd deze vergadering geopend met een woord van welkom, waarna hij mededeeld, dat mej. N. Heemskerk gemeend heeft haar functie als voorzitster neer te moeten leggen, daar zij van meening was, dat dit beter door een jongere kracht waargeno men kon worden. Spr. bracht haar dank namens de ge heele vereeniging voor al hetgene zij ge durende haar 15-jarlg voorzltsterse tap voor de vereeniging heeft gedaan, en hoopte, dat zij nog vele Jaren als bestuurs lid deel mag nemen aan het nuttige werk der vereeniging. De bestuurs-functles zijn als volgt ver deeld: J. H. Haverkort, voorzitter, mej. N. van Delft, secretaresse, mej P Heemskerk, pennlngmeesteresse, M. Kortekaas, 2e voorzitter, mej. C. Versluis. 2e secretaresse, mej. N Heemskerk,, 2e pennlngmeesteresse en dr. H. J. A. Walenkamp, medisch advi seur. Nadat mej. N. van Delft de keurig verzorgde notulen had voorgelezen en deze onveranderd werden vastgesteld, bracht zij verslag uit van het geen door de wijkzuster was verricht, in het afgeloopen jaar. 1728 bezoeken bij zieken werden afgelegd 208 behandelingen in het wijkgebouw verricht en li kraamverplegingen met 269 bezoeken behandeld Na enkele bemerkingen werd het huis houdelijk reglement zooals het ln concept werd aangeboden, aangenomen. Mej. N. Heemskerk werd als blijk van waardeering voor haar vele werk benoemd tot eere lid. Hierna werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd; M. Reichl, uit Perg, L. van Koot 9; E. Wendel, uit Leiden, Santh.laan 61; IJ. de Vries, uit Harlingen, Louisestr. 25; A. M. Schouten, uit Rotterdam, Zijl laan 35; F. M. Huneman, uit Rijswijk Z.H., Schouwweg 20; L. Borsje, uit Den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 66; J. A J. Bonsel, uit Bloemendaal, Eikenlaan 3; B. B. Neuhaus, uit Den Haag, Rijksstraat weg 276; J. Rackl, uit Den Haag, Teij- lingerhorstlaan 10; C. Kamp, uit Rotter dam, Wittenb.weg 32; W. Korpershoek en vr„ idem, idem; L. H. Lewin en gezin, uit Essen, v. Z. van Nijeveltstr. 24; H. M. Lewin en gez., uit Dusselbori, L. Kerkdam 103; E. Anno, idem, idem; J F. van Eeden en gez., uit Alkemade, Deijler- weg 101 a; G. Windig, uit Haarlem, A h er- weg 18; A. Bachova, uit Den Haag, Buurt weg 90; J. Groenendijk, uit Den Haag, Binnenweg 1; 1. Verzaak uit Woubrugge, Molenstraat 2; Wed. A. A. Hoogerwerif, geb. Lammers en gez„ uit Rotterdam, Wittenb.weg 186; P. A. Fabriek en gez, uit Rijswijk, Z.H., van Z. v. N.straat 71. Vertrokken; H. W. Rijvers, naar Muas- niel, Beekstraat 239; D. Pronk en vr„ naar Den Haag, le v. d. Boschstraat 110; A. Steindl, naar Den Haag, Joz. Israëls- plein 33; W. v. d. Valk en vr. naar Zurich; B. J. de Zwart, naar Trinidad; A. Groenendijk geb. v. Witteveen, naar Den Haag, K. Vijverberg 2; Th. Kockz, naar Winschoten, p a. firma C. Rademaker en Zn.; M. G. Zeelen, naar Echt L., In de Planten no. 3; J. den Hollander en vr. naar Leiden, Pr. Hendrikplein 2; A M. van Gaaien naar Monster, Havenstraat I; A. Luig, naar Den Haag, Molenstraat <9; B. W. Pachulla, naar Assen, Beilerstraat 47; Wed. Sagekuele, geb. Buysman en dr. naar Leiden, Morschweg 65; G. Bouwmeester en gez., naar Den Haag. Benoordenh weg 151; J. Zwiggelaar, naar idem; A. Huttenhofer, naar Augsburg. A. C. E. en E. M. J. Stempfler, naar Bad I Mergentheim DL Burgerlnke Stand. Geboren: Elisabeth Maria, d. van A Gras en P. M. Moerel; Curneüs Wilhelmus, z. van C. Barnhoorn en M. W. Parlevliet; Paul Johan Marie, z. van F. J. A. M. Monchen en A. O. M. Bakker; Justus Melchior, z. van H. M. L. H. Sark en j E. L. T. M. Wiegman. Overleden: Dirk van Leeuwen $2 jaar, echtgen. van W. van der Togt; Antunia I Wilhelmina Maria Bouwman, 74 Jaar, wed. van F. C. Alberse. Ondertrouwd: J. M. S. van der Pijl en j A. J. J. Schellenbach; P. Parlevliet en H. L. van Ockenburg. Getrouwd: C. Pols en E. C. van Eg- mond; P. N. Groenendijk en A. van Witteveen. o ZEVENHOVEN. In de vacature van den heer J. 0. Poel is tot secretaris van den L. T. B. ge kozen de heer A. de Groot Az. EEN RUMOERIGE VOORSTELLING. Een bezoeker van het Luxor-Theater, die Woensdagmiddag JJ. de voorstelling der Zuiderzeefilm bijwoonde, Klaagt over het erbarmelijk gejammer, dat eenige Jon gelui veroorzaakten Was er zoo vraap htj onder hen dan niet één, die hier tegen opkwam?

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14