.ROOS RECLAMEWEEK PiKELBAKKEN FLEUR DE SICILE TE KOOP: EEN KAASBAK KAASPERSEN. ELECTRISCHE GRAM0F00N VERSTERKER Fa, Peltenburgv.1793 LinolA IEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 30 Maart 1933 UIT DE RIJNSTREEK. Burgerlijke Stand v. Leiden FINANCIEN. HAARLEMMERSTRAAT58 - TEL. 420 FiliaalHOOGEWOERD 32 - TEL. 840 Chemisch wasschen bij U thuis Adverteert in het „Leidsch Dagblad" ALPHEN. Overtreding Crisis-Varkenswet. Door den Kantonrechter mr. J. H. W. lüicolai alhier werd gistermorgen schrif- Itelijk vonnis gewezen m de strafzaak te- l;en de varkenshandelaar W. v. d. W. al- Ijiier, tegen wien ter laatste strafzitting Jsegens overtreding der crisis-varkenswet, lol. het voorradig hebben van varkens "niet voorzien van een oormerk door den jambtenaar van het O. M. 2 geldboeten van jj.5 subs. 5 dg. was gevorderd met ver- beurdverklaring der inbeslaggenomen var- |kens ter waarde van plm. f.2100. Verdachte werd door den kantonrechter thans veroordeeld tot 2x f.5 subs. 2x5 g. met bevel tot betaling aan verdachte Itan de opbrengst van de inbeslaggenomen I varkens onder aftrek der gemaakte kosten |van transport enz. Als verdediger trad destijds voor ver- Idachte op mr. G. H. E. Nord Thomson te |Lelden. Tuinbounonderwijs. Bij de sluiting van den 12en cursus uit gaande van de vereeniglng tot bevorde ring van het tulnbouwonderwijs alhier kon aan een achttal leerlingen het diploma worden uitgereikt t. w. aan de heeren J. J. D. van Leeuwen, R. C. van Soeren, J. Revet, C. Bol met vrucht, H Zeypveld, J. van Otterloo en J. Doornbos met veel vrucht. Geslaagde excursie. Door een aantal leerlingen van de ont wikkelingscursus voor jeugdige werkloozen werd gisteren onder leiding van ir. Waar denburg, directeur van gemeente-werken, met eenige leeraren met een tweetal auto bussen van „M.OJD.A." een excursie naar Amsterdam gebracht w.o. een bezoek werd gebracht aan Werkspoor en het Vei ligheidsmuseum. Begunstigd door het fraaie lenteweer was het voor onze jon gens een prettig en tevens leerzaam uit stapje waarop leider en leeraren mede met genoegen kunnen terugzien. Verkeersongeval. Gisteimorgen botste een bediende van den slager M. met een rijwiel, waarop een mand stond, in de Pr. Hendrikstraat tegen een juist passeerende auto Het rijwiel werd zoo goed als geheel vernield. De jon gen kwam er gelukkig met een lichte ver wonding af. Sluitingscursus Martha-Stichting. Morgenavond zal de sluiting plaats vin den van den cursus 1932—'33 van de tee- kenschool der Martha-Stichting. Aangereden. Gistermorgen werd het 7-jarig doch tertje van wed. v. D bij het plotseling den weg oversteken aan den Gnephoek aangereden door den wielrijder v. O. Het kind, dat een been kneusde, moest ter stond onder heelkundige behandeling wor den gesteld. Electrische signalen-beveiliging. 1 Morgen wordt de electrische beveiliging van het station alhier in dienst gesteld, zoodat de signalen en wissels voortaan uit net stationsgebouw geheel electrisch bediend zullen worden. Een groot verschil met de oude bedie ning die door zware handels, welke op het station geplaatst waren geschiedde. Bij sneeuw of andere omstandigheden konden dan soms de signalen niet of moeilijk ge trokken worden. Nu een druk op een elec trische knop en het signaal staat op „veilig". Het werk werd geheel door het sein- wezen van de Ned. Spoorwegen uitge voerd. BODEGRAVEN GEMEENTERAAD. Nieuwe Raadsleden. - De steunnormen. - Het uitbreidingsplan - De slachth.-rechten De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Afwezig was de heer Huitkar Er zijn twee vacatures in gekomen zijn ontslagbrieven van de hee ren wethouder Batelaan wegens hoogen leeftijd en zwakke gezondheid en van den heer P. H Oldemans wegens vertrek. De voorzitter wijdt enkele hartelijke woorden van dank aan den heengeganen wethou der. die 32 jaar lang lid van den Raad was en 19 jaar wethouder en al zijn krachten aan de gemeente gegeven heeft. De nieuwbenoemde leden, de heeren M. Lugtenberg en K Stapper, worden toege laten ingekomen zijn een groot aantal onbelangrijke stukken, die voor kennisge ving worden aangenomen Een verzoek om huurverlaging wordt aangehouden, vidat gebleken Is dat de regeering geen gedeelte van de lagere opbrengst wil vergoeden. B. en W. zullen nader advies uitbrengen. De T.B C.-vereeniging, die een groot ler- rein in koop had verkregen voor f. 1. vraagt dit te mogen huren, omdat men anders een beduidend bedrag aan schen kingsrechten zal hebben te voldoen. Dit wordt toegestaan. De Minister weigert gehoor te geven aan het verzoek van den Raad om de steun normen. die nu zijn f.8 en f.9, met eén gulden te verhoogen. Eveneens weigert hij toestemming te verleenen tot verlaging van den norm voor de huurtoeslag. Wel wordt goedge vonden het geven van steunbijslag voor werkloozen die uit hun kas trekken en daardoor minder ontvangen dan volgens de gemeenteregeling. Algemeen betreurt men ten zeerste deze beslissing, waai.ian echter niets te doen valt. De heer v d. Poll zegt dat Bodegraven de laagste steun bedragen uitkeert uit de geheele omge- ving.Zelfs in de naburige gemeente Zwam- merdam ziin de normen hooger. Op zijn verzoek zullen B. en W. dit nader onder zoeken en zich dan nogmaals tot den mi nister wenden. De rekening van de gezondheidscom missie wordt vastgesteld. Een verzoek van de O.S.P. om een extra-uitkeering aan werkloozen wordt afgewezen. B. en W. stellen voor te voldoen aan ds verzoeken van de Middenstandsvereeni- ging die vraagt een later sluitingsuur voor winkels op werkdagen gedurende den zo mertijd en wel om 9 uur en van ,.de Hanze", die iets dergelijks vraagt voor de Zaterdagen vóór Paschen en Pinksteren en de werkdagen tusschen die beide feest dagen. Beide verzoeken worden ingewil ligd. De heer v. d. Poll voelt er zeli niets voor, maar wanneer een groep Midden standers het vraagt zal hij vooi stemmen, hoewel hij weet dat anderen er evenmin iets voor voelen. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. Zeer langdurige besprekingen worden gehouden over een verzoek om een in het uitbreidingsplan voor Buitenkerk gepro jecteerde weg in de omgeving van den watertoren, die schuin is geprojecteerd over een terrein van de heeren F Noord- hoek v.s. te veranderen en recht tc ma ken en dezen bovendien te ontwerpen oo een bestaande oprijlaan. Het ultb.eidlngs- plan is in 1926 vastgesteld en B. en W. voelen er niets voor om nu te gaan wijzi gen. Bovendien brengen de adressanten hun weg dan ozsi op and»:mans terrein, wat zeker voordeel ger li. Dan is de rich ting van den Rijkow^g naar Amsterdam nog niet bekend en is er *ans dat dize het bedoelde terrein snildeu. Gescniedt zulks, dan gaat hel heel; uitbreidings plan onderstboven en moeten toch heel andere plannen gemaakt werden. De adressanten gaan re=us tegen deze argu menten in en b- ïoveu hun terrein in ex ploitatie te nemen, wanneer de weg wordt veranderd, hetgeen toch weer werkver ruiming geeft. De heer Jongeneel neemt het voor de adressanten op. Hij vindt wijziging geen bezwaar. De heer v. d. Poll wijst op de werkverruiming. De voorzitter licht de beide plannen voor den Rijksdag of ten Westen of ten Oosten van Bodegraven over den Rijn, nader toe. Wordt het Un Oosten, dan kan dit plan ongewijzigd blij ven en is de richting van den weg in schuine richting heel goed. De heer Jongeneel zal tegenstemmen, omdat B. en W. zoo halsstarrig vasthou den aan nun plan. De voorzitter wijst op de kosten en de moeite van wijziging van het plan. dat ten slotte toch voor de eige naars zooveel bezwaren niet oplevert. Het voorstel van B. en W. wordt eindelijk zon der stemming aangenomen Een tweetal perceelen bouwterrein aan de Nieuwe Markt worden verkocht voor f. 5 per meter aan den heer F. van Dam en een stukje voor f2500 aan de familie Scheer. Verschillende leden wijzen erep dat er nu vrijwel geen gemeentegiond meer over is en vragen nieuwen aankoop. De voorzitter wil dit liever aan het parti culier initiatief overlaten. Het uitbrei dingsplan is vastgesteld en zoo zal het gebeuren. De Oranjestraat moet worden doorgetrokken en geen straten verder het Noorden ln Afgewezen wordt een adres van de fa. Baars en Domburg om verlaging van de slachthuisrechten. B. en W. en de Licht- commissle adviseeren afwijzend. De h»er Jongeneel is sterk voor inwilliging en ver ontwaardigd dat er geen overleg heeft plaats gehad. De slachters hebben te con- curreeren tegen anderen, die geen slacht huisrechten hebben te betalen. Hij stelt voor opnieuw 10"/» korting te geven. 8 en W. zijn daar niet tegen, maar willen dit even aanzien Het slachthuis blijkt overigens het goed koopste te zijn uit de geheele omgeving. Het voorstel Jongeneel wordt gesteund door de heeren v d Berg en Burggraaf en ten slotte verworpen. De politieverordening wordt aangevuld met een verbod van „kalken en plakken". De werkloosheids commissie dringt aan op werkverruiming. Hierna volgt sluiting. BOSKOOP Ouderavond Openbare School. In de openbare school heeft de gebrui kelijke Ouderavond plaats gehad. Zooals gewoonlijk werd de avond doorgebracht met het houden van toespraken, zang- en muzieknummers. Ook thans was er weder om gelegenheid voor de ouders om de ge maakte vorderingen van hun kinderen in oogenschouw te nemen. Het aantal be langstellenden was wederom zeer groot, zoodat deze ouderavond goed geslaagd kan worden genoemd. Bekroningen. Op de 1.1. gehouden Winnertentoonstel ling van honden te Amsterdam, behaal den de Samoyeden van den heer A. S. Kater, arts alhier de volgende prijzen: Reu, Farningham Narucha of Samoya, in open klasse, een 2de en een speciale prijs; Teef Olga van Romanoff, reserve kam- pioenprijs, twee 1ste prijzen en een speciale prijs; Reu, 7 maanden oud, een 1ste prijs, in de jeugdklasse en drie speciale prijzen. Zondagdienst doktoren. Zondag 2 April zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy. Boskoopschc veiling. Door het bestuur van de coöp. vereeni- ging „De Boskoopsche Veiling" is besloten, om ook op Zaterdag, te beginnen 1 April bloemenveilingen te houden. De veilingen zijn thans .als volgt gere geld; Maandag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag, telkens aanvangende voorm. 9 u. GEMEENTERAAD. van 2 - Belastingverhooging Benoemingen. De raad dezer gemeente, kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorz. de heer P. A. Colijn, burge meester. Na ingekomen stukken enz. was aan de orde een voorstel van B. en W. tot het treffen van een regeling met de provincie inzake de kosten van veranderingen ean buizen- en kabelnet. De heer P. D. Noest vroeg daaromtrent eenige inlichtingen. De voorzitter deelde mede, dat door het verruimen van de Gouwe het bulzen- en kabelnet der gemeentebedrijven moet wor den gewijzigd en uitgebreid. Overeenstem ming in deze is met de.provincie bereikt in dien zin dat de provincie zal betalen, de voor deze werken noodige kapitaalsuit gaven. die door den directeur der bedrijven zijn begroot op f. 12000. Wordt conform besloten. Alsnu kwam in bespreking het rapport der commissie ad-hoc Inzake de herziening der salaris- en loonregeling voor de ge meente-ambtenaren en werklieden. In ge noemd rapport zijn de samenstellers tot de beslissing gekomen dat de geldende rege ling der salarissen en loonen behoort te worden gehondhaafd De heeren W. de Ruyter en H. A. Boekraad hebben echter een ander rapport ingediend waarin zij een voorstel doen om over te gaan tot een algeheele salarisvermindering voor het ge heele gemeente-personeel, daarbij voor leggende een staat waarin de salarissen en loonen nader worden geregeld waar, B. en W. echter afwijzend tegenover staan hetgeen de voorz. nader aantoonde. De heer De Ruyter voerde hierover het woord doch werd tot tweemalen door den voorz. erop gewezen niet persoonlijk te worden en zich te bepalen bij het ioon- vraagstuk. Door de heeren D. Mesman en P. Loef. was een voorstel ingediend de salarissen en loonen over de geheele linie met 2 pCt te verlagen welk voorstel door B. en W. werd overgenomen. De heer W v. Kleef alsnu het woord verkrijgende, stelde aan de nand van een uitvoerige toelichting het volgende voor: „Met ingang van 1 Juli 1933. alle sala rissen en loonen tijdelijk te verlagen met zeven procent en zoo mogelijk deze verla ging als basis aan te merken voor de be grooting 1934." Deze oplossing is, aldus spr.. ook niet moal omdat hij meende, dat zooals hij in 't begin van zijn betoog reeds gezegd heeft, de beste oplossing te vinden zou zijn in een individueele regeling. De geheele korting bedraagt dan 10%, omdat spr. de 5% pensioensbijdragen met als korting aan kan merken, dit bedrag ls gelijk te stellen met een deel der premie, die een andere groep der ingezetenen te betalen heeft voor levensverzekering. Wil men dit toch doen welnu, laat men dan de totale 15% geheel beschouwen als levensverzekeringspremie, waarvan het Rijk nu 7 en de gemeente 81/: kan be talen. Vervolgens werd tot stemming overge gaan; na een debat van circa 2 uur werd het voorstel De Ruyter-Boekraad alge heele salarisherziening verworpen ook het voorstel van den heer Van Kleef, onder ging hetzelfde lot. Het voorstel-Mesman- Loef 2 pet. verlaging werd ten slotte aan genomen. Vervolgens kwam in behandeling een voorstel van B. en W. tot verhooging van het crediet voor volksfeesten met het oog om op den geboortedag van Prins Willem van Oranje een tractatie te houden van de schoolgaande jeugd. Aangenomen met de stemmen der S.D-A.P. tegen. Vervolgens kwam in behandeling een voorstel van B. en W. tot vaststelling van het aantal opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, dienst 193334. van 60 op 80. Aangenomen. Eveneens een voorstel om over te gaan tot uitkeering aan de gemeente uit de vernieuwingsfond sen van waterleidingbedrijf en gasfabriek resp van f.6000 en f- 5000 Voorts doen B. en W omtrent de met 1 April a.s. te ope nen openbare school voor uitgebreid lager onderwijs nog eenige mededeelingen waar uit blijkt, dat zij. wat betreft een hoofd dier school, nog niet zijn geslaagd en voorts dat besprekingen dienaangaande nog loopende zijn, terwijl zij verder mede- deelen dat de heer Frank hoofd der open bare school tijdelijk als zoodanig zal wor den aangewezen. Tot onderwijzeres aan de Ulo-school, werd in vasten dienst benoemd, mej. M. Siebenga. thans nog aan de Zijde-school verbonden. Verder werd tot tijd. onderwij zeres aan de openbare lagere school be noemd, mej A. C. Beukenholdt thans eveneens onderwijzeres aan de Ziideschool. Tenslotte werd aangenomen een voor stel van B. en W. om over te gaan tot aan stelling van een adsoirant-opzichter-teeke- naar in tijdeliiken dienst. Na een onbelangrijke rondvraag, waarin de heer v. Kleef vraven stelde over de ver breeding van den Zijdeweg. die volgens den voorzitter in een vergevorderd stadium verkeert, volgde sluiting. Mej. C M K. v. d. Berg, onderwijze res aan de Mulo-school, Zijdeweg, is be noemd tot onderwijzeres aan een der openbare scholen te Tiel. LEIDERDORP. Gisteravond werd in het gebouw Irene een openbare lezing met ex»erimenteele demonstratie en lichtbeelden gehouden ten dienste van de Volksgezondheid volgens de geneeswijze van dr. Kirchhof. Velen maak ten van de gelegenheid gebruik, de lezing bij te wonen. NOORDEN. Een collecte in de Ned.-Herv. Kerk, voor de diaconie heeft f. 18 opgebracht. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Maria Josephina, d. v. F. Vermeulen en E. M. v .Smooren burg; Johanna, d. v. T. v. Eijk en J. v. d. Horst. Overleden: C. H. v. d. Vlugt, 1 j. H. Lek, 64 j., echtg. van H. Hoogervorst P. Esveld. 68 j„ echtg. v R. Kloot. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. C. M. Bouwmeester van Nieuwer-Amstel; G. Doornebal van Wage- ningen; A. Aartman v Leimuiden. Vertrokken: A. M. Krom n. Lelden; T. de Bruijn n. Leiden; J .Ruiter n. Gaaster- land; R. Lubberts n. Leiderdorp. De huurstaking. Naar wij vernemen behoort de, door huurders van woningen der bouwvereeni- ging ingezette staking in de betaling van huur weer tot het veneden. Allen hebben opnieuw aan hun verplichtingen voldaan. Wellicht bestaat er mogelijkheid om langs geordenden weg te trachten eenige verlaging te verkrijgen! Uitkeering Tuinbouw-steunwet. Voor de tweede maal heeft het bestuur van de Coop. Centrale Veiling de beschik king gekregen over een som gelds ditb maal f.8000 om uitkeerfngen aan tuin ders te verstrekken ingevolge de Tuin bouw-steunwet. Zoodra de noodige bereke.-j ningen zijn gemaakt, wordt een aanvang gemaakt met de uitbetaling. WADDTNXVEEN. De werkloosheid. De werkloosheid is ook in deze ge meente, dank zij de groote werken die momenteel worden uitgevoerd, gelukkig iets afgenomen Toch loopen er nog wej een paar honderd werkloozen doelloos rond. De ontwikkelingscursus (vakteeke- nen voor meubelmakers) ls thans stopge zet, mede omdat het bedrag van de rijks- en gemeente-subsidie was verbruikt. Verbod van plakken. Door het hoofd der politie is bekend ge maakt dat het verbodeD is op gemeente- eigendommen of op eigendommen van derden biljetten op te plakken. De mede werking van alle kiesvereenigingen is in geroepen tot naleving van dit verbod. Burgerlijke Stand. I Geboren: Arie Johannes, z. v. T. Burger en W. C. Hoek - Aaltje d. v. D. A. van Wilgen en M. Koster. Overleden: Cornells Gerrit van Schoone- veld, 61 jaar. Ondertrouwd: J. van Velzen, 27 jaar en A. W. M. Mulder, 24 jaar. Ten raadhuize zijn inlichtingen te bekomen omtrent een paar gevonden glacé handschoenen en een passer. GEBOREN. Adriana Bernardina, D. van B. C. Mek king en A. Wassenaar Wilhelmus, Z. van W. J. Mensen en P. A. Franken. Wilhelmiiia D v. H.v-Duijl en C. Otgaar - Metta Jacoba D. van J. Heemskerk en G. Hogewonlng Gijsbertus, Z. van D. J. v. Ginkel en A. M. de Vos Gerrit Johannes, Z. van G. J. Boter en A. Scharloo. OVERLEDEN: M. Chr. F. v. d. Eerden, Ongeh. Vr. 59 j. S. Klinkenberg, Wedn. 77 j. GEHUWD: J. de Bruin jm. en L. v. Wingerden jd. W. van Polanen jm. en J. E. Seijn jd. J. Zaalberg jm. en A. A. C. v. d. Weijden jd. J. Voets Jm. en C. P. Prevoo jd H. F. Roman jm. en G. Werkhoven jd. D. van Tongeren jm. en F. H. Kasteel jd. NEDERLANDSCHE KABELFABRIEK. Dividendvoorstel 15% (v.j. 17%). Naar gemeld wordt zal worden voorge steld over 1932 het dividend te bepalen op 15% (v.j. 17%). o VEREENIGDE TOUWFABRIEKEN. In het jaarverslag wordt medegedeeld dat aan nagevorderd registratierecht f. 52.812 betaald is. Het voordeellg saldo van f. 59.591 wordt bestemd voor afschrij vingen. Zaterdagmorgen 10 uur begint onze eerste groote Voor dien tijd worden geen goederen uit de etalages ver strekt. - Deze week alles voor FABELACHTIGE PRIJZEN Nooit kocht U zoo goedkoop Uw Kantoor-, School- en Schrijfbehoeften Voor de schoonmaak kunt U guldens besparen! Op één enkel boek kastpapier scheelt het reeds dubbeltjes Kastpapier - Kastranden - Zeildoek randen - Nieuwste dessins Glaspapier, enz., enz. TabeUarische en gewone Kasboeken Kantoor- en Winkelboeken Inkten - Lak - Verven - enz. Geheel nieuwe collectie doo- zen Luxe post reeds v.af 9 ct. Foto en Poëzie-albums vanaf 19 ct. - School- en Bood- schaptasschen vanaf 3 cent. Wij brengen honderden arti kelen voor minder dan de helft, te veel om op te noemen Spoel 0 Zaterda-morgen naar DE PAPIERHAl PELIKAANSTRAAT NO. 21, eerste huis vanaf de Haarl.str. Gevuld met een heerlijke amandelmarsepain Buitengewoon fijnl 8247 Door het verbindend wor den van de slotuitdeehngs- lijst is het faillissement van R. VVALLAAR1, wonende te Leiderdorp, geëindigd. 8293 De Curator: Mr. W. DE CLERCQ. Kantoor: Langebrug 8a. Eenige zoo goed als meuwe Amer. greinen, lang: resp. 6, 5 en 4 M.; breed: 95 CM en diep: 20 c.M. 8281 in zeer goeden staat, inh. 3500 L. - Eenige dubbele ijz. Adres: Leidsche Coöp. Melk inrichting „DE LANDBOUW" met autom. uitschakeling. Geheel modern luxe mahonie Salonmeubel. - Schitterende weergave. Bijna nog nieuw. Gekost f. 375.—, reeds betaald f.148.—. De rest f.227.- onder dezelfde voorwaarden, en zonder vooruitbetaling voort te zetten. 8269 Afd. Radio Breestr. 109 Opgsricbt iiiiiiiiiiiiiiiniiiii 1875 iiiinninMiiiiiiinii Versche Kabeljauw per moot. t.0 45 per pond. TONG, TARBO1', SCHOL. SCHELV13CH. Stoof- en dakpaling t.0.65 en t.0.75 per pond. VEHSCHF. IJBOKKING. Geweekte Stokv<sch t. 0.15 per pond. Versche Garnalen Schotsche Koelhuis Haring. met Linola, speciaal pro duct voor fijne weefsels, als crêpe de chlne. velours chiffon. en2. Krimpen en verkleuren onmogelijk. Zelfs gephs- scerde stoffen kunnen er mede ge wasschen wor den. De mooie nieuwe gloed blijft behouden. Weinig moeite - dadelijk klaar. Schitterend resultaat Prijs 1.40 per groote bus. Vcrkiijgbaar bi) drogisten. Let op den naam, weiger aamaak. J. B. VERMETTEN SCHIEDAM - 8298 tWinkelverkoop) Brielsche Eigenheimers 5 K.G. voor 8 cent per H.L. (70 K.G.) f. 0.80 VLASVELD Oude Singel 120 - Tel. 719 Doezastraat 22 - Tel. 2825 moi*qen qciaf HeF qebeuner. *e adverfenlte morqeroond 8300 'ii.K 'i)iiiiiiiii.iiiiiiiiiiiiiiii:iiiii.iiiiiiiii,ii:iiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniii[uiiti[i iiiiiiiiiiii!iii:iii(ii:iiilliliililllillili!iiiliiliiiiiiiiii(iiiiiil(iiiniihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii||| 3—3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7