LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 30 Maart 1933 UIT DE OMSTREKEN. aalsmeer. haarlemmermeer. hillegom. katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. lisse. noordwijk. oegstgeest. sasse'nheim. voorhout. AGENDA. Op stap. In onze gemeente werd een ongeveer 10-jarig meisje aangetroffen, dat van het ouderlijK huis bleek weggeloopen te zijn< Het meisje werd op het politiebureau ge bracht. waar bleek, dat het te Amsterdam thuis behoorde en op stap was gegaan, omdat het geen zin in school had. Door de zorgen der politie werd het meisje naar huis gebracht. Middenstandsvereeniging. Gisteravond hield dv Chr. Middenstands vereeniging Haarlemmermeer in de Jeugd- kapel te Hoofddorp onder groote belang stelling een feestelijke bijeenkomst. Als feestredenaar trad op de lieer K. Meinia uit Sneek, terwijl verder een afwisselend en mooi programma werd afgewerkt. Chr. Dameskrans. In de Geref. Kerk te Hoofddorp hield de Chr. Dameskrans gisteravond een bij eenkomst waarin het ÏU-iarig bestaan van deze vereeniging herdacht werd. De ieder jaar door de dames met het vervaardigen van kleedingstukken vol brachte taak draagt het kenmerk van veel nuttigen arbeid. Vooreerst geen Jeugdgebouw. Omtrent het plan tot stichting van een jeugdgebouw is een artikel in ..De Kerk bode" gepubliceerd, waaruit blijkt dat de stichtingskosten waren geraamd op f. 1000 voor den grond f 10.000 voor het bouwen en f. 2000 voor het meubilair totaal dus f. 13.000 Van deze f. 13.000 zou de Jeugd- centrale f.3000 stortenf. 3000 zou een an der lichaam geven waarvoor rents en af lossing gewaarborgd waren door de op brengsten van de jeugddiensten, zoodat er f. 7000 overbleef. Een op te richten naamlooze vennoot schap zou aandeeien nemen tegen 5 pro cent rente. Ds. Mulder had reeds toezeg ging van as aandeelhouders. De exploitatie van het gebouw bestemd voor vergaderingen van diverse christe lijke vereenigineen zou dus 5 Drocent over f. 7000 of f. 350 per jaar moeten opbrengen als minimum wat kon omdat de Chr. Gym na=tiekvereeniging Jahn" alleen nu al f. 480 zaalhuur elders betaalt. De te koooen grond is een klein deel van den tuin der Hervormde Pastorie. Dit voorstel is door heeren kerkvoogden niet aanneembaar bevonden. Hun teven- voorstel was dat de grond voor f 50 nf f. 100 oer iaa- in erfpacht was te bekomen. Daarop beeft de Jeuvdcentrale weer een ander voorstel gedaan, waarop de kerk voogdij niet inging. Een volgend nieuw voorstel kon de Jeuvdcentrale weer niet aanvaarden. Een beter voorstel is niet ge vonden en nu blijft het advies aan de ieued: verlies den moed niet biiift vol vertrouwen voor het ieusdvbouw werken. Intusschen zal er vooreerst wel geen ge bouw gesticht kunnen worden. .Afscheidsavond Pastoor Schiphorst. De verschillende jeugdvereenigingen in de parochie, Congregatie, Patronaat, waren gisteravond in het Parocbienuis bijeen om ófiicieel afscheid te nemen van bun morgen vertrekkenden herder. Te ruim acht uur werd de pastoor binnengeleid door een tweetal prefecten uit de meisjes- en uit de jongenscongregatie. Vervolgens werd door alien een lied gezongen waarin be paalde gebeurtenissen uit den tijd van het Pastoraat van pastoor Schiphorst wer den naar voren gebracht Ook een samen spraak door den prefect en de prefecte der congregaties was geheel in dezen geest. Deze sloot met het aanbieden van éen cadeau in couvert bijeengebracht door de leden der congregaties. Als variatie voerden leden der St. Josephgezellen een komische voordracht op •43e gefopte Oom". Het zangkoor der meisjescongregatie maakte zich verdien stelijk door een meerstemmig afscheids lied ten gehoore te brengen. De ver eeniging „Katholiek Katwijk" die dazen afscheidsavond organiseerde bood nierna de thee aan. De" voorzitter sprak dan het afscheidswoord, dat nadat Z.Eerw. volle lof en dank toegezongen was, volgens hem kort kon zijn, mede omdat het be kend is dat pastoor er allerminst op gesteld is, zoovele lofuitingen in ontvangst te moeten nemen. Spr. bracht namens alle jeugdvereenigingen hartelijk dank voor hetgeen pastoor tijdens zijn verblijf in Katwijk voor hen had gedaan en voor zijn keurige leiding. Spr. wenschte hem toe gezondheid en kracht om in zijn nieuwe parochie op dezelfde wijze werkzaam te kunnen blijven als in het kleine Katwijk en het gegeven moge zijn met God's hulp nog lang en met succes te kunnen ijveren tot eer van God en Zijn heilige kerk en tot heil der Amsterdamsche jeugd. Vervolgens kreeg pastoor het woord, die zijn hartelijken dank betuigde voor een dergelijke wijze van belangstelling. Hij was tevens dankbaar voor de wijze waarop het hem steeds mogelijk was ge maakt hier met zoo'n succes te werken en sprak de wensch uit, dat het geestelijk leven in de parochie moge blijven bloeien en zoo mogelijk nog hooger zal worden opgevoerd. Na een slotwoord van den voorzitter kreeg ieder gelegenheid den scheidenden herder persoonlijk de hand te drukken en werden allen in het bezit gesteld van een portret van pastoor Schiphorst Het was een prachtige avond, die ge tuigde van medeleven met den herder der parochie. Jaarvergadering Geref. Sehoolvereeniging. Gisteravond hield de vereeniging voor Geref. Schoolonderwijs haar jaarvergade ring in de kerkeraadskamer der Gerei. Kerk. De voorzitter, ds. H. Meijering, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. tr zijn openingswoord sprak hij zijn leedwezen uit over de geringe belang stelling.. Het Christelijk onderwijs is een der machtigste wapenen tegen den geest van afval en allerlei anti-cbristelijke stroo mingen. Spr. wees op de noodzakelijuheid van voortdurende belangstelling en harte lijk meeleven van de ouders en leden der vereeniging. Hierna las de secretaris, de heer R. van Delft ,de notulen der vorige ver gadering voor, welke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens werd het jaarverslag uit gebracht. Het leerlingenaantal bleef gelijk, terwijl het ledenaantal iets terug liep. Uil het verslag van den penningmeester, den heer Joh. Korpelshoek, bleek, dat er een batig kassaldo was. De contributies zijn in dalenden lijn. Uitvoerige mede- deelingen volgden over de exploitatie rekening. De voorzitter dankte den penning meester voor zijn veelomvattenden arbeid. Besproken werd het voeren van een actie tot het opvoeren van het aantal contribuanten. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den in de plaats van de heeren J. P. Bekker en R. van Delft, die verplicht aftredend waren, gekozen de neeren J. Kranenburg en P. A. Schoneveld. De voor zitter bracht een har'elnk woord van dank aan de aftredende bestuursleden, waarna de vergadering met dankgebed werd ge sloten. o Rectificatie. Bij den gehouden schietwedstrijd kreeg J. Bloot een tweeden prijs met 76 punten en L. de Jong een derden prijs met 70 punten. De heer J. C. Schrama, besteller bij de N.Z.H.T.M. wordt met ingang van i April a.s. overgeplaatst bij de afdeeling „Weg en werken", standplaats Katwijk. Laatste lezing voor „Prot. Nederland". Als laatste spreker in dit seizoen trad voor de afd. Lisse van Prot. Nederland op ds. G. Tichelaar, Ned. Herv. Pred. alhier. De voorzitter der plaatselijke al- deeling, de heer J. Viedder, liet zingen Ps. 89 7 waarna hij enkele gedeelten der H. Schrift voorlas. Na in gebed te zijn voorgegaan sprak hij een woord van welkom, in het bijzonder tot den spreker van dezen avond. Ds. G. Tichelaar, eere voorzitter der afdeeling. Het woord werd daarna aan den sprezer gegeven die sprak over het onderwerp „Het Vagevuur' Spr. ving zijn rede aan met er op te wijzen ,dat wij de Roomsche Kerk in haar macht niet mogen overschat en noch onder schatten. Wat toch trekt summigen zoo aan in de R.K. Kerk. Dat zijn toch wel deze drie vji. punten: de eeredienst, de eenheid der kerk en de zekerheid, die de Kerk haar geloovigen biedt. Spr. ging daarna over tot behandeling van het leerstuk van het „Vagevuur" en wilde trachten op de on. h iste ijke e em n- ten in dit leerstuk te wijzen doch tevens ook op de Christelijke gedachte en de afwijking van de oorspronkelijke lijn Wij mogen echter "de algemeen Christelijke en algemeen menschelïjke a_"hterg.ond niet uit het oog verliezen. De strijdwapenen bij onze bestrijding dienen ten allen tijde zuiver gehoudc te worden. De leer van het Vagevuur is een onder werp dat ons altijd aantrekt, daar het handelt over het leven na den dood. De Roomsche kerk leert dat de zielen der geloovigen na den dood onmiddellijk in het vagevuur komen. Het vagevuur is een strafplaats tot reiniging van de zielen der geloovigen alvorens zij den hemel kunnen binnengaan. De reformatie zag in de leer van het vagevuur een beperking van de verdiensten van Christus. Het beginsel der reformatie is, dat de zielen der gestor venen na den dood terstond den hemel binnengaan. Spr. ging dan na hoe er in verschillende kringen verschillend gedacht wordt over den toestand van de ziel na den dood. Het zuiver Christelijk beginsel werd daar na duidelijk geteekend en het vo g. ns spr. or.schri'tuurlifke van vete opvaltingen aan getoond. De Schrift leert ons dat er bij den dood een algeheele scheiding is van lichaam en ziel. Spr. is de gedachte toe gedaan, dat er in den hemel een her kennen van de gezaligden zal plaats vinden. Van een vagevuur als zoodanig wordt in de Schrift met geen woord ge- srpoken. De teksten die volgens Rome op een vagevuur wijzen geven echter op duidelijke wijze aan. dat hier niet ge dacht kan worden van een louteringsvuur volgens de Roomsche leer. Spr. toonde aan dat Christus in zijn lijden en sterven al de gerechtigdheid vol bracht heeft, waardoor degenen die in hem gelooven de zaligheid bij den dood mogen binnengaan. Geen vagevuur is dus aldus spr. noodig tot loutering. Wij mogen ons verblijden in de echte wezenlijke zekerheid van het waarachtige geloof in Christus Jezus. Arbeidsbemiddeling. Bij het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn thans als werkzoekenden ingeschreven 517 per personen tw. 2 letterzetters, 17 metselaars, 38 opperlieden, 37 timmerlieden, 8 schilders, 5 stucadoors, 1 behanger, 1 monteur, 1 loodgieter, 1 wagenmaker, 1 machinist, 3 koks, 218 landarbeiders, 70 visschers, 67 losse arbeiders, 5 chauffeurs, 2 dienstboden en 14 jongens beneden 18 jaar. Benoemd tot lid der commissie, be last met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akten van be kwaamheid tot het geven van Nijverheids onderwijs gemerkt N I, N III, de aan- teekening op de akte N III, N b, N o en N p, dr. J. Voogd alhier. Barer - Stand. Geboren: Bastiaan, z. van P. Alleb'as en N. M v. d. Voort: Comelis Jozef Maria, z. van A. J. Bisschops en A. M. Straver; Alida Geertje, d. van T. D. Ciggaar en M Molema: Charlotte Johanna Wilhel- mina, d. van J. v. d. Pijl en W. P. Selis; Jacobus Willem Nicolaas, z. van J. W, N. Bakker en S. M. v. d. Tang. Overleden: G. Boersma, 54 jaar, echt genoot van W. Verhoeven. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. van Reeuwljk, J. van Beierenlaan 7, van Haarlemmermeer (met gezin); G. Krebs, Hoofdstraat 320, van Halen (D.). Vertrokken: G. A. Picterse, Tijloosstraat 10, naar Zoeterwoude: E. van Duijn, Iepen laan 3, naar Leiden. Gevonden voorwerpen. Een sleuteltje, een nappa handschoen (bruin), een domme kracht, een brillendoos, een bruin man chester jas, een lage zwarte schoen, een wollen sjaal, een astrakan heerenhand schoen, een crème kleurige rlameshand- schoen, een bruine heerennortemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij de politie. De heer G. S. van Druten, onderwijzer aan de school der Herv. Gemeente alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan de opleidingschool aan den Morschweg te leiden. Burgerlijke stand. Geboren: Antonius Christianus, z. van C. Zwetsloot en M. v. d. Ploeg: Anna Josenliina Maria, d. van P. J. Westerhoven en M. G. A. Schouten; Petrus Johannes, z. van P. J. v. d. Werf en M. J. Maat; Nicolaas Christ;anus, z. van G. v. Leeuwen en Q. Rotteveel. Ondertrouwd: Jacob van der Blom en Johanna Hendrika Knoppert. Loop der bevolking. Gevestigd: N. H. G. Dijsselbloem, van Naaldwijk: C. G. W. Theewes, van Haar lem; IJ. de Boer en gezin, van Sijbe- karspel; M. B. A. Loomans, van Heem stede: C. A. Duyvesteijn, van Lundert: M. A. Dolle, van Zoeterwoude: H. C. C. Zwaart, van Den Haag; M. E. Zwaart, van idem: C. I. Zwaart, van idem: J. J. H. Rossenberg, van Amsterdam: W. P. A. M. Vermeulen, van idem; W. J. Veenboer, van Zevenhoven. Vertrokken: J. C. van Vel ren, naar Oegst- geest; M. E. Vink, naar N'onrdwijk: L. P. Schaay, naar Leiden. A. J. Ruygers, naar Lichtenvoorde: J. C. v. d. List, naar idem; H. A. Bax, naar Rotterdam; W. J. Smits, naar idem: J. P. Slootweg, naar idem; D. G. P. Buddemeyer, naar Bergen (L.); J. A. M. Segeren. naar Breda; J. J. H. Rossenberg, naar Amsterdam; J. J. Klomp, naar Den Haag. Ingelanden vergadering Luizen- markt polder. Alhier vergadereden onder voorzitter schap van den heer Nic. v. Steyn, de Ingelanden der Luizenmarktpoider. De notulen werden ongewijzigd vast gesteld. De rekening over 1932, die sloot met een batig saldo van f. 603.01 werd goedgekeurd, evenals de begrooting voor het jaar 1933. De omslag wordt voor dit jaar verlaagd met f. 2 en gebracht op f. 6 per H.A. o— r BO'I: WARMOND. GEMEENTERAAD. Rede van den burgemeester De steun- normen Zomerwoningen C- De Rattenbestrijding. Onder voorzitterschap van burgemees ter A. J. L. Ketelaar kwam voor het eerst in 1933 de Raad dezer gemeente in open bars vergadering bijeen. De Raad was vol tallig. Nadat de bijeenkomst was geopend en de secretaris de notulen der vorige verga dering had voorgelezen, welke onveran derd werden vastgesteld gaf de voorzitter een kort overzicht met betrekking tot den toestand der gemeente. Het is alles mi neur wat de klok slaat, aldus spreker, en ook in deze gemeente heeft de crisis diep in het economische leven ingevreten. Is in het land en tuinbouwbedrijf zoomede in het bloembollenbedrijf de toestand meer dan somber, gelukkig is eenige ople ving gekomen in het bouwbedrijf. Hierbij heb ik speciaal het oog op de Timmer fabriek Padox welke weer geruimen tijd op volle capaciteit werkt, terwijl ook in het particuliere bouwbedrijf opleving te be speuren is. Groote werken hebben, mede gezien de tijdsomstandigheden in het af- geloopen jaar niet plaats gevonden, even min zijn belangrijke besluiten van diep in grijpenden aard genomen. Alleen memo reer ik het nieuw gesloten contract met de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden, waar bij de prijs per K.W.U. voor de verbruikers belangrijk is gedaald en volgens bereke- nin voor de inwoners dezer gemeente een jaarliiksche besparing geeft van ongeveer f. 4000. Kwam in behandeling een verzoek van de diverse Hand- en Vakorganisaties en de R.K Land- en Tuinbouwbond om ver hooging van den steunnorm voor werk- loozen. Het te dezer zake door B. en W. uitgebracht prae-advies luidde, de steun norm noch te verhoogen noch te verlagen. De heer Weyers brak een lans voor de werkloozen. Spreker zou het od prijs stel len wanneer ook van overheidswege alles werd gedaan om den geest en de menta liteit der massa op peil te houden, en daar waar ongerechtigheden bestaan deze weg te nemen Dat in de omliggende gemeen ten de steunnorm hooger was dan hier, voelde spreker als een ongerechtigdheid. De voorzitter wees in dit verband naar de gemeente Alkemade waar de steun norm lager was dan hier. Nadat de heer van Schie geïnformeerd had wat aan steun werd uitbetaald, meen de spreker dat men hier de uiterste voor zichtigheid moest betrachten. Spr meening is dat wij het hoogtepunt in de crisis nog lang niet bereikt hebben. Financieel zal het straks onmelijk blij ken, de thans uitgekeerde steun te hand haven maar zal onverbiddelijk verlaging moeten volgen. De heer Oudshoom zegt dat hij met be langstelling dit debat heeft gevolgd en uit dat debat zijn voor spreker nieuwe ge zichtspunten naar voren gekomen. Zoo was spreker van meening dat wij, wat de steunnorm betreft, nu op het zelfde peil stonden als de gemeente Sassenheim. Waar nu blijkt dat dit eenigszins het ge val is wil spreker voorstellen deze aan gelegenheid nog eens grondig na te gaan; B en W. zullen op deze zaak nader terug komen. Spr. blijft ook van meening dat de grootste voorzichtigheid geboden is, ook in het belang der werkloozen. De heer Bakker hield een kraehtig pleidooi voor werkverschaffing. Spr. vond steunuitkeering funest. Hier is voor de overheid eeu groote taak weggelegd. Spr. vroeg of het geen aanbeveling zou verdie nen te dezer zake een studiecommissie te- benoemen teneinde de verschillende ob jecten na te gaan, die voor werkverschaf fing in aanmerking zouden kunnen ko men. De voorzitter zeide dat B. en W. in deze richting reeds geruimen tijd werkzaam zijn. Wethouder Oudshoorn kon de mee ning van den heer Bakker volkomen dee- len. Wekelijks wordt door de gemeente aan steun uitgekeerd een bedrag van f300 ad f. 400 waarvoor in het geheet niets wordt gedaan Al moet het dan ook iets meer kosten toch is spreker voor werkver ruiming en hier toe biedt Warmond nog wel voldoende gelegenheid. Spr. heeft spe ciaal op het oog de verbreeding der wegen op verschillende plaatsen. Nadat de heer Weyers nog toezegging had gekregen dat B. en W. zullen probee- ren oni gedaan te krijgen dat de brand- stoffentoeslag eenigen tijd wordt verlengd, werd besloten de steunnorm voorloopig zoo te laten en te wachten op de voorstellen van B. en W. in de volgende vergadering. Besloten werd op den 2en ambtenaar ter Secretarie en de kweekelinge met akte aan de OX. School, zulks naar aanleiding van een bemerking door Ged. Staten een tijdelijke korting toe te passen, doch aan den Ambtenaar ter Secretarie over dien tijd een gratificatie toe te kennen gelijk staande aan zijn korting en voor de kwee kelinge met akte de pensioenbijdrage in- plaats van 8'/. pet. te bepalen op 3 pet. Bij de benoeming der diverse commissies werden aangesteld als leden van het stem bureau de beide wethouders en ais plaats vervangers de heeren J. Heitlager en H. J. Weyers. Als leden der verificatiecommis sie werden benoemd de heeren C. Breedijk en J. L. M. Bakker en als plaatsvervan gende leden de heeren H. J Wevers en C. van Schie. Als herschatter der drankloca- iiteiten werd herbenoemd de heer A. G. Hooyer uit Leiden Kwam aan de orde een verzoek van den heer A. Cozijn alhier om od door hem te verkoopen grond in den Zwanenburger- polder na'oij de boerderij de Eenzaamheid houten zomerwoningen te moeen bouwen. Hoewel het prae-advies van B. en W. dit verzoek niet direct afwees, meende de heer Wevers toch, dat de beDalingen die B. en W. "te dezer zake stelden om de gewaagde vergunning te bekomen, uiterst zwaar wa ren. Waar echter B. en W. elk geval op zich zelf zouden beschouwen vertrouwde spreker dat B en W. de grootst mogelijke soepelheid zouden betrachten. ^Tevens had spr. met ingenomenheid kennis genomen dat de bouwverordening voor Augustus zou worden herzien, doch vertrouwde dat dit geen beletsel zou zijn het verzoek van den heer Coziin af te werken, hetgeen de voorzitter toezegde. De voorzitter zeide echter ook te moe ten waken tegen ontsiering van het land schap en eischen te moeten stellen die uit een aestethisch oogpunt bezien, volkomen rechtvaardig zijn. De heer van Schie was van meening dat de heer van Boven destijds bouwen van houten huizen ontraden heeft Spr. was bang dat deze woningen in plaats voor be woning zouden worden gebruikt als dans- locoliteiten. De voorzitter was van oordeel, dat hier voor geen houten huizen noodig zijn daar ook gedanst kan worden in steenen hui zen. Na nog eenige besDreking werd het prae-advies van B. en W. aangenomen. In verband met een te bouwen berg plaats voor vaartuigen in den Veerpolder door den heer C. Brandse te Leiden, nabij het aan de Haarlemmertrekvaart gelegen eiland, is het te voorzien, aldus B. en W., dat de inrichting ook door de bezoekers van den watersoort zal worden bezocht en wil het ons voorkomen, dat het voor de goede orde en zeden noodzakelijk is. dat het verboden wordt op een afstand van 200 Meter van de Haarlemmertrekvaart te zwemmen in de openbare wateren aldaar. Derhalve stellen B. en W. voor de zwem- verordening in dien zin te wijzigen waar toe met alg. st. besloten wordt. Hierna werd besloten gratis te aanvaar den den grond welke conform de bouwver ordening aan de gemeente moet worden afgestaan liggende voor te bouwen villa van den Burgemeester. Door ontslagname van Mgr. H. J. M. Taskin als voorzitter der Commissie tot Wering van schoolverzuim en de Commis sie van Toezicht op het Lager Onderwijs, werd tot lid van beide commissie benoemd Prof. J. H. Niekel, directeur van Philoso- phicum alhier. Den scheidenden voorzitter werd door den Burgemeester hartelijk dank gebracht voor alles wat hij in het belang van het onderwijs in deze ge meente had gedaan. Vervolgens werd voorlezing gedaan van een verzoek var. den heer C. O. de Vroomen. gemeente opzichter, waarin hij den Raad verzocht hem met ingang van 1 Mei a.s. eervol ont slag te willen verleenen uit zijn diverse gemeente-functies, en zulks met het oog op zijn leeftijd. De heer de Vroomen, al dus de voorzitter, heeft ruim 21 jaar deze gemeente als gemeente-opzichter gediend en zeer veel is onder zijn directe leiding tot stand gekomen. Spr. stelt derhalve voor hem op de meest eervolle wijze ont slag te verleenen en hem namens den Raad dank te betuigen voor alles wat hij in zijn ambtsperiode voor de gemeente Warmond heeft gedaan. Weth. Oudshoorn zeide er behoefte aan te hebben den heer de Vroomen in het openbaar dank te brengen voor alles wat hij voor het wel der gemeente heeft gedaan. In verband met bovenstaande vacature stellen B. en W. voor aan te stellen, een correspondent der arbeidsbemiddeling op een wedde van f. 150.een secretaris der werkloozencommissie op f. 100.— en voor een gemeente bouwkundige uit te trekken een bedrag van f. 500— hetgeen voor de gemeente een besparing met zich brengt van f. 1300.De heer Weyers juicht deze besparing zeer zeker van harte toe, maar vindt de salarieering voor de werkloozen- zorg in totaal bedragende f. 200— veel te laag. Over deze aangelegenheid ontspon zich een uitvoerig debat, waaraan door verschillende leden werd deelgenomen, totdat het voorstel van B. en W. werd aan genomen. Het plan tot rioleering van het terrein van den heer Walenkamp werd conform het door B. en W. overgelegde bestek aan genomen. Besloten werd de aanbesteding uitsluitend te doen plaats nebben oneer Warmondsche ingezetenen en door dezen het werk te doen uitvoeren. Indien de inschrijving de begTooting van dit werk nabij komt Voor 100% zullen bij dit werk werkloozen >e werk gesteld worden An nex dit punf vond een uitvoerig gedach- tenwisseling plaats over de verbreeding van den weg nabij den spoorwegovergang, REDEN; Nutszaal: Ver. tot bev. der Bouwkunst, Spr. ir. van Loghem. 8 uur nam. Schouwburg: „Nationaal Vlaamsch Too- ïeel" met „Willem de Zwijger". 8 u. 15 nm. Stadszaal' Kinderkoor „Zang zij onze leus": „Jantje in Modderstad". Vrijdag. „Concordia": Kinderoperette „Reepel- steeltje". 8 uur nam. Chr. Geref. Kerk: Chr. Geref. Jongel, Ver., prof. G. Wisse; 81/4 uur. Mare 1: Jaarvergadering aandeelhouders N.V. Leidsche Broodfabriek 5 uur nam Schouwburg: Leidsche Studenten Too- neelvereeniging „D.E.DI.L." met „Mann ist Mann" 8 uur nam. Noor d w ij k-a a n-Z ee (Julianaweg); S.G.P. Sprekers de heeren Weeda en Over- duin. 7'/; uur nam. MUSEA. Stedelijk Musenm de Lakenhal, Lange Scheistraat 3. Geopend in November, De cember, Januari en Februari van 10--3 u-, ln Maart. Anrll en Me) van 10- -4 uur in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur in October van 10 4 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags kos teloos, Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rüksmuseam van Oudheden. Rapenburg 28. 1 Dec—1 Febr. van 103 uur. 1 Febr. tot 1 April van 104 uur, 1 April -1 Oct- van 105 uur. 1 Oct —1 Dec. van 10—4 uur. Zondags van 1—4 uur. Entrèe Maan dags f.0 25. overige dagen f. 0.10. Ethnoeranhisch Mnsenm. Ranenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entree Maandags f- 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum T Nvt. Hist., V. d. Werff- park. Werkdagen 8 30—12, 1,30—5, Zater dags 8 30—12. Kosteloos. Herbarinm. Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 2—6 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus. Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 Anril—1 Oct. van S12 en l'/x6 uur Zaterdags tot 5 uur. 1 Octo ber31 Maart 94 uur. Op Zondagen doorloopend geopend van 104 uur. Kos teloos. Lakenhal: Tentoonstelling Werken Ne- der'andsche Teekenleeraren. Nederl. Hist. Natnarwetenschanneliik Mnsenm (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Mnsenm. Dins dags en Vrijdags van 10—12'/: voorin, en 1".5 uur nam. Kosteloos. Rijksprentenkabinet fKloksteeg 251Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Riiksmusenm voor geologie en minera logie (Garenmarkt)Op werkdagen van 9—12 en l1/-4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Casino-BioscooD Hoogewoerd. 8 u nam.: „De Pierewaaier". Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. Luxor- Theater Stationsweg. 8 uur nam.: „Mensehen in 't Hotel". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur, Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur Trlanon-Theater Breestraat 8 u nam.: „Chou-Chou". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur. Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst. v. PraeventieïV Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen Halftwee tot 3 uur nam Lnën- ting tegen diphterie 4- 5 uur nam Donderdags: Lnst v Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Maart tot en met Zondag 2 April a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9. telef. 807 en J. E. H. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. zoodra deze overgang verbreed is, uit welke gedachtenwlsseling bleek dat de wethouders en verschillende raadsleden een andere zienswijze hadden dan den voorzitter. Waar B en W. genoodzaakt zul len zijn te dezer zake met voorstellen te komen, zoodra de overweg verbreed is, werd de discussie over deze kwestie ge sloten, nadat de heer Oudshoorn nog de toezegging had gekregen, dat geen kosten zouden worden gemaakt, voordat de Raad zich omtrent een eventueel in te dienen grooter plan had uitgesproken. Besloten werd tot consolideering van de vlottende schuld der gemeente van f. 55000— door het aangaan van een geid- leening tot dit bedrag, koers a pari. ren tende 4 3/8%. Hierna werden enkele oemp- tabiliteitsbesluiten met betrekking tot wijziging der begrooting 1932 en 1933 goedgekeurd. De voorzitter deelde mede dat door mi'. Menten namens de Kon. Roei-, Zeilij en motorsportver „De Kaag" was toegezegd f. 500— voor de rattenbestrijding. Wat het Poelmeer onder deze gemeente betreft, ook de kosten van ontsmetting daarvan, nam de heer Menten voorzijn rekening zoodat de totaal kosten geraamd op f. 1500— met laatstgenoemd bedrag kun nen worden verminderd, zoodat voor de ontsmetting van het Zweiland, de Leede, de Sprietlaak enz. resteert een bedrag van f. 1300—, Getracht zal worden van en kele die daarvoor in aanmerking komen een vergoeding van de kosten van ont smetting te krijgen, zoodat B en W. voor stellen uit de gemeentekas een bedrag van f. 400— beschikbaar te stellen ondei be ding dat het restant door anderen wordt bijgedragen. Waar men eenparig van oordeel was dat hierdoor niet alleen een nuttig maai noodzakelilk werk werd ver richt werd met alg. st. besloten hel ge vraagde bedrag te voteeren Nadat de neer Weyers nog eens met klem had aanee- drnngen on verbetering van den schippers- dam werd de bijeenkomst gesloten overgegaan in geheime zitting.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6