LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 29 Maart 1933 UIT DE BIJNSTREEK. KERK- EN SCH00LNIEUWS. FINANCIEN. AGENDA. Burnerliike Stand v. Lelden ALPHEN. Uitvoering „Sarsum Corda" Voor een geheel gevulde Nutszaal gaf het Chr. Kinderkoor met tusschenklas van de Chr. zangverg. „Sursum Corda'1 gister avond haar jaarltjksche uitvoering die wederom een groot succes is geworden. Wie vorige uitvoeringen heeft bijgewoond zal zeker met genoegen hebben geconstateerd, dat dank zij de Ijverige studie en bekwame leiding van den directeur den heer J. van Beek te Woerden het koor weer goede vor deringen heeft gemaakt. De avond werd na gemeenschappelijk gezang geopend door den heer A. J. Dekker, die na in gebed te zijn voorgegaan, de aanwezigen welkom heette en hen tevens een genoegelijken avond toewenschte. Van de eerste 3 num mers uitgevoerd door het koor werd het nummer sneeuwklokjes van P. Mart. Zijderlaan op verzoek herhaald, terwijl ook het nummer „Een Zeeuwsche Jongen" van Bern. Zweers heel mooi werd uitgevoerd. Onberispelijk was wel de kleine soliste Marietje Hesseling met het door haar uit gevoerde nummer „Moesje Waakt" van N. C. HopmanKwast. Vervolgens trad de tusschenklas voor het voetlicht dat ook eenlge aardige nummers ten gehoore bracht. Als steeds met speelliederen het geval is oogstte 't thans door het koor uit gevoerde nummer „De soldaatjes" van E. Jac. Dalroze zeer veel bijval. Vermeldens waardig is zeker ook het lied van ons Volk met tableau voorstellende de 11 provin ciën met de H. Maagd, waarbij de uitvoe ring van tableau als zang heel goed was te noemen. Voor de pauze volgde nog een verrassing nJ. de aanbieding van een vlag aan de vereeniging ter gelegenheid van het eerste lustrum van het kinderkoor. De overhandiging geschiedde in tableauvorm waarbij de soliste de jongejuffrouw Kerk hoven met haar prachtige stem een huldi gingslied zong. Bovendien had het bestuur een couvert in ontvangst te nemen met inhoud, voor een voor het koor te orga- niseeren gezellig avondje, terwijl ook de directeur werd bedacht en in de bloemen werd gezet, als dank voor de schitterende prestaties van het koor. Ook de na de pauze uitgevoerde nummers waarvan wij vermelden Woud-Cantate en het Eenden- hoedstertje van Hend. v. Tusschenbroek werden zeer goed uitgevoerd en zeifs her haald. Kortom het geheel werd een koste- liiken avond, zoodat de heer Dekker zeker aller tolk was toen Iflj koor en directeur in welgekozen bewoordingen zijn dank be tuigde. Tevens bracht de heer Dekker nog woorden van dank aan den heer V/aarden burg Sr. die zich vele moeite had getroost voor de uitvoering van de verschillende wapens, benoodigd voor het eerstgenoemde tableau. Spr. eindigde met dankzegging. Afd. „De Vrijheidsbond" opgericht. In een gisteravond daartoe in het hotel „De Vergulde Wagen" gehouden vergade ring waarhij als spreker optrad Mr. H. J. Pippel. secretaris van het hoofdbestuur werd alhier met aanvankelijk 59 leden op gericht een afdeellng van de Liberale Staatspartij ,JDe Vrijheidsbond". Het voor- loopig bestuur werd samengesteld uit de heeren G. v. Gulik, R. K. W. Kuipers, N. C. A van der Linde, J. M. de Roon-Hertoge en W. Braber. Gisterenavond werd in de St. Joseph- zaal opgevoerd het Passiespel van Deken H F. Muller voor soli, groot gemengd koor. orkest en orgel. Medewerking verleenden hieraan de Schola Cantorum alhier onder leiding van den heer S. J. J. H. Theelen te Leiden, terwijl de heer J. Verkleij als orga nist optrad. De soli's werden op onberis pelijke wijze vertolkt door de dames Lenl Enthoven. Alie Ponsioen en Marie Schave- maker alhier en de heeren P. C. Bik tenor en H. Kasteleijn en J. v. Ruiten bariton allen te Lelden. Het geheel werd op keu rige wijze begeleid door het symnhonie orkest „Onderling Kunstgenot" uit Roelof- arendsveen, ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Alida, d. van Leonar- dus Jacobus Kerkvliet en van Apolonia Adriana de Prie Elisabeth Alida, d. van Jacobus Lek en van Maria Catharina Koek Jan Johannes, z. van Wouter van den Berg en van Aagje Adriana van Lit Petronella Cornelia, d. van Johannes Theodorus van der Meer en van Sophia Catharina van der Meer. De werkloosheid. Bij het agentschap der Arbeidsbemidde ling staan momenteel 142 arbeiders inge schreven waarvan 101 landarbeiders 31 bouwvakarbeiders. 7 metaalbewerkers en 3 schippersknechts. In de werkverschaffing zijn bovendien nog 21 arbeiders geplaatst. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Mathilda Wilhelmlna, D. van P. F. Bosman en S. M. Mathot Roelof, Z. van G. van Tilburg en J. M. Kruit Cornelia, D. van P. v. Houwelingen en J. Stam Getrouwd: N. J. v. Weerdhuizen 23 jaar en L. Verwoerdt 26 jaar. Overleden: Willem v, Zoomeren 82 jaar. Het aantal ingeschreven werkloozen in deze gemeente bedraagt thans 367, hier- Gnder zijn 254 boomkweekers en landar beiders. HAZERSWOUDE. Ledenvergadering der Schaakclub. In de bovenzaal van het café het oude Raadhuis hield de Hazerswoudsche Schaakclub haar ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. P. van den Bosch Azn. opende het samenzijn met een welkomstwoord, waarin hij tevens naar voren bracht de behaalde successen, welke de dub in en buiten de gemeente te boe ken had, bij deelneming aan de verschil lende wedstrijden. Een verblijdend teeken noemde spreker het behalen van het kam pioenschap van den Leidschen Schaak bond. De secretaris, de heer Jac. Cok Jzn .las de notulen en bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek dat de club 22 leden telt. Na eenlge huishoudelijke besprekingen en rondvraag werd overgegaan tot een onderlinge gongwedstrijd aan 9 borden (tusschen eiken gongslag 15 seconden zettljd). Hiervoor waren 3 prijzen be staande uit sigaren, beschikbaar gesteld. De uitslag was: 1ste prijs N. Cok Szn.; 2e prijs Jac. Cok Jzn. en de 3de prijs ge deeld tusschen M. Matze en J. P. Cok Szn. (remise partij). Nadat de prijzen waren uitgereikt werd de vergadering door den voorzitter ge sloten. Burgerlijke stand. Bevallen: G. HuismanSchakel d. L. C. BoerKoster z. De Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente heeft uit 62 sollicitanten benoemd tot Hoofd der met ingang van 1 Juli a.s. te openen Hervormde School, den heer M. Jansen, hoofd der Chr. school te Well en Ammersoden. De collecte ten bate van het Studie fonds der Can e-sioneele Vereeniting heelt f. 78 opgebracht. Bij het correspondentschap van de Arbeidsbemiddeling alhier zijn ingeschre ven 218 personen als werkloos, waarvan steuntrekkend 72. KOUDEKERK. Belangrijke arrestatie. Omstreeks elf uur 's avonds heeft de po litie alhier in samenwerking met die van den Hooge-Rijndljk en den rechercheur C. uit Leiden, in een bergplaats van den café houder Boers aan 't Zwaantje een belang rijke arrestatie verricht n.l. van een twee tal personen een vroegeren knecht van B., den 24-jarlgen H. v. H. en een handlanger zekeren P. P. üit het verhoor van dit twee tal bleek, dat v. H. zijn vroegeren patroon hier opwachtte met de bedoeling hem bij zijn thuiskomst neer te slaan cn van zijn geld te berooven. Uit den aard der zaak was hem bekend, dat B dien avond laat thuis komt. Voor dit doel had hij een straatsteen in zijn bezit en een vlijmscherD mes Gelukkig dus. dat de politie bijtijds heeft ingegrepen, daar anders B. bij zün thuiskomst het slachtoffer was geworden van een gruwelijke roofmoord. Van H. die tot alles in staat blijkt, heeft reeds te voren bij zijn vroegeren patroon B. tweemaal in gebroken. waarb" één keer een aanzienlijk bedrag aan eeld werd vermist. Hiervan be vond hij zich nog maar korten tijd in vrij heid. Het tweetal is op transport gesteld en overgebracht naar het Huis van Bewa ring te 's-Giavenhage. Aanrijding. Tengevolge van het ónverwacht overloo- pen van den rijweg, werd het 7-jarig doch tertje van den stoker B. de W. in de Hoo- gewaard alhier aangereden door een mo torfiets. bestuurd door zekeren H. uit Over- schie. Met een lichte hersenschudding en een hoofdwond werd het kind opgenomen en binnengedragen, alwaar dr. VI. heel kundige hulp verleende. De duo-rijder, de tlmmermfan M. alhier kwam hierdoor te vallen en bezeerde zijn. pols. WADDTNXVEEN Coöperatieve Winkel- en Bakkerij. In de ledenvergadering van de Coöpera tieve Winkel- en Bakkerij werd in de vaca ture van Ardenne gekozen de heer A. Bonefaas. De bedrijfsleider Graafland werd gehuldigd wijl hij 12'/i jaar op uit nemende wijze deze coöperatie heeft be diend. Besloten werd op het broodverbruik 10% en op de kruidenierswaren 5°'» divi dend uit te keeren. Filmavond. De film „De klokken luiden" van de Ned. Chr. Radio Vereen, werd voor een talrijk publiek alhier afgedraaid. Het was een groot succes. De bijeenkomst werd met een toepasselijk woord geopend door Ds. Smidt, Geref. predikant en gesloten door den heer Lycklama hoofd der Chr. school. Burgerwacht vergadering. De Burgerwacht vergaderde in hotel „De Unie" onder voorzitterschap van den heer de Wilde. De heer Graafland bracht een keurig jaarverslag uit. De nieuwe com mandant, de heer Ph. Dijs. werd door den Burgemeester geïnstalleerd. De bijeen komst was goed bezocht. Feestavond van „Concordia". In de zaal van den heer Kwaak her dacht het fanfarecorps „Concordia" haar 35-jarig bestaan. De voorzitter de heer P. van der Laarse, sprak voor een geheel gevulde zaal eene kernachtige feestrede uit en als blijk van waardeering voor het werk der directeur bood hij dezen een zilveren horloge aan. Hierna werden eenige muzieknummers ten beste gegeven. Door den directeur was voor deze gelegenheid een marsch ver vaardigd X>e Jubileummarsch" die door de vereenigïng schitterend werd gespeeld. Daarna werd de gelegenheid opengesteld de vereeniging met haar 35-jarig bestaan geluk te wenschen; zeer velen maakten daarvan gebruik, o.a. door den burgemees ter en het eerelid de heer W. van Ringele- steljn. Vele afgevaardigden van verschil lende vereenigingen, zoowel in als buiten de gemeente, vele gelukwenschen gingen vergezeld onder het aanbieden van bloe men. Het was een avond waarop „Concor dia" met genoegen kan terug zien. De voorzitter sprak een passend slot woord. De nog binnengekomen fellcitatie's werden voorgelezen, waarna de avond met een gezellig bal besloten werd. Door den slooper Kok te Gouda is een aanvang gemaakt met de slooping van het hotel „De Unie" Tot adspirant agent van politie te 's-Gravenhage is benoemd onze plaatsge noot H. Koren. RECLAME. Uisluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 20 i«bl. 70 cffc «n ortnjazakjes van 2 (abl. 10 cft. 8168 WOUBRUGGE. Raadsagenda. De Raad der gemeente komt Donderdag a.s. des voormiddags te halftien ln open bare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende punten: 1. notulen en mededeellngen; 2. Ingeko men stukken, 3. Vaststelling der kohieren hondenbelasting; 4. Idem verbeteringsbe lasting 1933; 5. Afschrijven schoolgeld; 6. Verkoop van een perceel grond aan de Provincie; 7. Verhuur van het grasgewas langs den Woubrugsche weg; 8. Benoeming van een gemeentecommissaris in het be stuur der Wonlngbouwvereeniglng; 9. Be noeming van 2 leden ln de commissie van toezich op het L.O. te Woubrugge; 10. Be noeming van den gemeentewerkman ln gemeentedienst; 11. Prae-advies op een 3-tal Ingekomen verzoekschriften; 12. Rondvraag. Bijeenkomst A. R. Kiesvereeniging. De A. R. Kiesvereeniging kwam in le denvergadering bijeen onder leiding van den voorzitter, den heer H. de Boer. Aller eerst werd door den heer J. van Reenen een verhandeling geleverd over het rap port „Welter". Na van de instelling werkwijze en taak der bezuinigingscommissie Welter een en ander te hebben naar voren gebracht, vestigde spr. ln het bijzonder de aandacht op de voorgestelde vermindering op de jaarwedden en getalsterkte van het over heidspersoneel, om ten slotte stil te staan bij de voornaamste bezuinigingen, welke op de diensten der verschillende departe menten behooren te worden aangebracht. Van de gelegenheid om nader van ge dachten te wisselen, werd door eenige le den gebruik gemaakt Daarna werd door den penningmeester verantwoording over het afgeloopen boekjaar gedaan, waarvan de rekening een nadeelig saldo aanwees. Mede kwam ter sprake de te voeren pro paganda bij de komende Kamerverkiezing en de wenschelijkheid tot het doen van huisbezoek waarvoor zich eenige leden bereid verklaarden. Ten slotte werden nog eenige door een lid in een vorige vergade ring gestelde vragen door het aanwezige raadslid G. Anker, beantwoord, behande lende over de tot stand koming van de steunregeling. Jaarvergadering IJsvereeniging. In hotel Swama hield de IJsver eeniging haar jaarvergadering onder leiding van den heer Chr. van der NageL Uit de verslagen bleek dat de vereeniging momenteel 113 leden telt. De inkomsten over het afgeloopen j^ar hebben bedragen r 344.07 en de uitgaven f.170.37, alzoo een vóordeelig saldo groot f173 70. Na stemming werden de aftredende be stuursleden, de heeren Chr. van der Nagel, J. Westmaas, W. van Luiing en C. West- dijk herkozen, die deze benoeming aan namen. Bij de rondvraag werd de mogelijkheid besproken te komen tot het aanleggen van een Ijsbaan door het aanschaffen of daarvoor huren van een perceel land wat gemakkelijk onder water kan worden ge zet. Uit de besprekingen bleek dat hier over voeling wordt gehouden met het ge meentebestuur en zat te zijner tijd niet aan de aandacht van het bestuur ontgaan. Hierna volgde sluiting van de druk be zochte vergadering. Op Vrijdag a.s. zal gelegenheid wor den gegeven tot kosteloos in- en heiinen ting en wel des n.m halftwee ten huize van dr. Loth en voor de buurtschap Hoogmade des n.m. halfdrie ln het ge meentelokaal aldaar. Belanghebbenden doen goed hun trouwboekje mede te brengen. ZWAMMERDAM. Bewijs van offervaardigheid. De rekening van de Geref. Kerk alhier over 1932 sluit met een tekort van f. 725. Tot dekking hiervan werd een extra kerk- collecte gehouden, welke het verrassend resultaat heeft opgeleverd, dat reeds f. 620 werd ingezameld, hetgeen ln aanmerking genomen de kleine kring en de minder gunstige tijdsomstandigheden, een bewijs van groote offervaardigheid is! Wijziging Kamer van Koophandel. Het Handelsregister van de Kamer van Koophandel te Gouda bevat, wat de ge meente Zwammerdam betreft, de volgende laatstelijk aangebrachte wijzigingen: A. Domburg, Oud-Bodegraven C. 82, Zwammerdam; het postadres luidt: Bode graven, Overtocht C82. J. Spreij Lzn., Schoolstraat A. 81, Zwam merdam (Steenfabriek), uitgetreden als eigenares Mevr. C. A. E. van Reenen geb. van Andel. Ontslagen als gevolmachtigde wegens intreding als eigenaar J. J. Koning. De handelsnaam luidt thans Jan Janse Koning; het zaakadres: Rijksstraatweg A. 110, Zwammerdam. De melkprijs voor den kleinhandel is heden door de slijters alhier met 1 cent per Liter verlaagd en bedraagt thans 8 ct. per Liter. Mej. H. E. Kampert, onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool aan den Over tocht alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de Maria-School te Den Hoorn, ge meente Schiplulden. ALGEMEENE EXPLORATIE-MAATSCHAPPIJ. Blijkens het verslag heeft de netto winst ln 1932 f.753 496 (v. J. f. 913.114) be dragen. Een slotdlvidend van 6 "/o (v. j. 7 totaal 11% (v. j. 13%) wordt voorge steld. De productie op .Klöeang" en „Llmau" is belangrijk verminderd, op „Noord- Kloeang" bleef die echter ook in 1933 constant. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Hlndeloopen, C. Jansen, cand. te Doorn. GEREF KERKEN (N H. V. Beroepen: Te Ooserend (Texel) J. ter Schegget te Harkema-Opeinde. HERSTELD EVANG \UTH KERK. Beroepen: Te Gorinchem, J. E. B. Bik, te Enkhulzen. HERPLAATSING VAN ONDERWIJZERS-WACHTGELDERS. In antwoord op desbetreffende vragen deelt de Minister van Onderwijs mee, dat ook hij het wenschelljk acht, dat zooveel mogelijk getracht wordt aan jonge leer krachten de gelegenheid te bieden be taalden arbe'd te verrichten. Nochtans dient ook gelet te worden oo de belangen van de oudere leerkrachten en van 's Rijkskas, een en ander in overeenstem ming met de wettelijke voorschriften. Het is niet moeeliik te voorkomen, dat wachtgeld genietenden van 60 jaar en ouder benoemd worden. terwiH ongehuwde warhteeld genietenden en kweekelingen met akte beschikbaar ziin. Ook voor de eerstbedoelde wachtgelders geldt de beDa- ling van ari. 51 der Laeer Onderwiiswet 1920, dat zij een hun aanveboden betrek king, welke hun in verband met hun ner- soonüikheid en omstandigheden redel'i- kerwijze kan worden ongedragen, niet kunnen weigeren te aanvaarden dan op straffe van geheel of gedeeltelijk verlies van het wachtgeld. Met eventueel kenbaar gemaakte be zwaren van gehuwden wezens verren af stand wordt in geval van tlidelljke benoe ming zooveel mogelijk rekening gehouden. GEBOREN: Paulus, zn. v. J. G. Krapels en G. Vink. OVERLEDEN. A, M. v. d. Meer—Plantinga, vr. 71 Jaar A. Teljeur, m. 84 jaar M. J. Vleggeert dr. 3 jaar W Brouwerv. Rijssel, vr. 65 jaar C. Houwer, ongeh. vr., 60 jaar. o ONDERTROUWD: A. Bontje jm. 30 jaar en M. v. d. Kraan jd. 23 jaar. GEVESTIGD: Wed. A. Fuchs—du Burck, Nic. Beetsstr. 19 E. de la Blje en fam., winkelier, K. Rapenburg 18 V. R. Cemy, dienstbode, Hooigracht 40 J. Corlemeijer, off. LdH„ Lammermarkt 36 M. F. van Evert, Botermarkt 8 W. G. van der Geest, Rijnsb.weg 10 H. J. M. Goddljn. n ver pleegster Hooigracht 70a W K v. Has selt, Kap. Inf., Groenhovenstr. 21 C. D. Hoekveen, kantoorbediende, Morschweg 38 J. de Jong, onderwijzeres, Utr. Jaag pad 36 P. H. van der Kamp. dienstbode P. de la Courtstr. 24 J. E. C. Kerckhoff empl. V. en D„ Mariënpoelstr. 11 M. N. Kirbergen, ingenieur, Aloëlaan 1 W. A. W. Klink. Rijnsb.weg 141 C. E. v. Klink K Galgewater 12a H. J. Knol, tuinder Hooge Rijndiik 222 A Kohlweijh, dienst bode, J. v. Goyenkade 1 A. M. Kroon Witte Singel 7 R. E. H. Marcus, Zoeterw. Singel 22 A. van der Most, Vreewijkstr. 3 L. A. Overdevest, kapper. Magd. Moons- straat 42 M. Parlevliet, Plantsoen 9b B. J Th. Umboh, verpleegster. Rijnsb.weg 10 A. de Vet, Oude Rijn 45 A. Vis, leeraar Amb. sch., Levendaal 4 M. M. A. Warnaar, dienstbode, Rapenburg 59. HEDEN: Harmonie: Lezing met lichtbeelden van den heer JousLa, over de bijenteelt. 8 uur nam. Ned. Leger des Hells (Lammermarkt): Samenkomst te 8 uur nam. Rehoboth: Herv. Staatspartij,, ds. C. A. Lingbeek; 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (gemeentezaal): Spr. ds. Mulder van Huizen; T/t uur nam, Oegstgeest: „Irene", Filmavond vereeniging „Het Hoogeland". 8 uur nam. Sassenhelm: Herv. Vereen. Ge bouw; Staatsk. Geref. Partij, ds. Pop te Monster: 8 uur nam. Donderdag. Nutszaal: Ver. tot bev. der Bouwkunst. Spr. ir. van Loghem. 8 uur nam. Schouwburg: „Nationaal Vlaamsch Too- neel" met „Willem de Zwijger". 8 u. 15 nm. Stadszaal' Kinderkoor „Zang zij onze leus": „Jantje in Modderstad". Vrijdag. „Concordia": Kinderoperette „Reepel- steeltje". 8 uur nam. Chr. Geref. Kerk: Chr. Geref. Jongel. Ver., prof. G. Wisse; 81/4 uur. Mare 1: Jaarvergadering aandeelhouders N.V. Leldsche Broodfabriek. 5 uur nam. Schouwburg; Leldsche Studenten Too- neelvereenlging „D.E.D.IL." met „Mann ist Mann". 8 uur nam. Noord w ij k-aan-Zee (Jullanaweg): S.G.P. Sprekers de heeren Weeda en Over- duin. 7uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscooo Hoogewoerd, 8 nam.: „De Pierewaaier". Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. Luxor- Theater Stationsweg, 8 uur nam.] „Menschen in t Hotel". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur, Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat 8 u. nam.: „Chou-Chou". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. VERTROKKEN. J. Arkeveld. Voorburg. Vondelstr. 17 E. M. Bachmann. Rotterdam, Aven. Con cordia 3a J. H. Bakhuis Rozeboom en fam.. Warmond. Padoxlaan 18 W. Batter mann, Osnabrück. Möserstr. 23 H. J. van Berkum. Voorburg. Heerenstr. 32 J. Bo- dijn, Amsterdam, Oude Kerkpl. 301 M. Bouman, Rijswijk (Z.-H.) Geestbrugweg 17 n M. den Broeder De Lier Emmastr. E 12 J. W. Broekhuizen en fam Amster dam ,1e Ko6tverlorenkade 12 H. S. Cohen Amsterdam. Boerhaavepl. 16 E. M C. OldemanDuvfies. Haarlem Tuin wijklaan 24 H. Dijkstra en fam. Den Helder Begoniastr. 65 F F. G. A. Ge- radts. Roermond. Huize Ernst Casimir Th C. Hensing Den Haag. Zusterstr. 45 P M Kloeg Rotterdam Bleiswijkstr 27b J. C. Th Klusman. N.O. Indië J. W. Koelewijn Berkel (Z.H.) A. Kii] en fam. Avereest Balkbrug I 295 J. Nust Gro ningen. D. de Wlttstr. 11a J. Oldenkamo en fam. Koog a. d Zaan. Stationsweg 70 H. Pont en fam. Amsterdam. Ad de Ruyterweg 404 III P, V. H. Pont en fam„ id. id. J. M. Raadsen Breda Hendrikstr. 1 O. Rapp Den Haag L. v. Roos en Doorn 3b A. van Reen Voorschoten. Leidschestr.weg G. Seuneke en fam., Wijk a. Zee en Duin. Resrulierstr. 14 J. Smeele en fam.. Voorburg, v. Waterin genlaan 260 G. den HollanderSnoe- ker. Leiderdorp, v. d. Doesstr. 55 C. Ver koren en fam. Oegstgeest H Morschweg 76 C. M. Waller Zeper Bloemendaal. Militairenwez 9b A. van Weeren Am sterdam. Vrolijkste. 156 n C. C Wern- sen Arnhem Bakenbergschewez 56 H Wille. Amsterdam. Nassaukade 165 I. HllflUIPI"!"11"""""'"""1'""1111"1'"1111""1""""""" ::l""""!'i!i*l;l;'! Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw tand Fn bestrijdt gij de werkloosheid. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen Halftwee tot 3 uur nam inen ting tegen dlphterle 4--5 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Maart tot en met Zondag 2 April a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Crolx, Rapenburg 9, telef. 807 en J. E. H. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Gaandeweg worden de aanbiedingen tot op het topniveau van de voorjaars periode opgevoerd. De veemarkten waren dan ook Maandag en gisteren over het algemeen dik bezet. Van invloed was zulks op het kalf- en melkvee, hetgeen voor lagere prijzen moest worden verkocht. Wc hadden reeds vernomen dat er onder een groote koppel jonge runderen van uit Ne derland naar België geëxporteerd werd, klauwzeer was uitgebroken, berichten die nader werden bevestigd. Tengevolge hier van werd een der invoergelegenheden in Vlaanderen voor den Import in België ge sloten. Desondanks bleven de Belgische koopers aan onzen markten doch men bepaalde zich hoofdzakelijk tot kalfvee. Jonge beesten voor de weide en voor de fokkerij door de prijzen die ze moesten besteden te duur. Mager vee voor de weide was dan ook deze week zoodanig gevraagd voor het binnenland, dat de prijzen voor de goede soorten werkelijk eenigszlns op liepen. Besteedt werd van f. 80 tot f. 160 per stuk. Guste vaarzen f. 80 tot f. 130, Kalf- en Melkvee f. 100 tot f. 180 per stuk, behoudens voor de slechtste kwaliteit, waarvoor lagere prijzen werden besteed. De afdeelingen slachtvee waren buitenge woon dik bezet. Er blijkt dus op de stal len nog immer een groote voorraad te zijn en we begrijpen dan ook niet. dat niet enkele weken de invoer van uit Dene marken wordt stopgezet, want, wekelijks komen nog een 400 geslachte runderen ons land binnen. De prijzen van ons slachtvee waren deze week weer lager en een zui vere noteering was voor de beste kwali teit van f. 0.52 tot f. 0.56, 2de kwaliteit f. 0.40—0.50: 3de kwaliteit 0.32—0.38 per K G. geslacht. Slachtstieren evenzoo lager in prijs. Noteering van f. 0.350.45 per K.G. ge slacht gewicht. Vette kalveren werden nogal vlug verkocht en men maakte iets betere prijzen; ook voor nuchtere kal veren was meer kooplust en gingen de prijzen even omhoog. Vette kalveren noteerden f. 0.36 tot 0.60 per K.G. levend gewicht. Nuchtere slacht- kalveren f. 3. f. 5. Dito voor de fokkerij f. 7 tot f. 14 per stuk. Voor het wolvee was eveneens de handel bevredigend meest voor de export. De prijzen bleven gemakkelijk gehandhaafd. Wat de Varkensprijzen betreft, was er op alie markten in den lande, bij den aan vang een stijging van de prijzen, doen men kon zulks wegens gebrek aan vol doende kooplust niet aan vast houden. Sommige markten liepen van 15—16 cent per pond op 't einde terug tot 14 en 13 's cent per pond levend gewicht. Zuiks vindt zijn oorzaak in het feit dat er ao- soluut geen handel is ln spek voor ex port. De laatste invoerrechtverhoogtngen in Duitschland bliiken werkelijk voor oyze spek- en reuzelafzet noodlottig te zijn. Het zal dan ook uiterst moeilijk zun ae prijzen der vette varkens onder cte nui- dlge omstandigheden od te kunnen voeren of zelfs staande te houden Intusschen worden momenteel ae ma gere mestvarkens en ook de fokvarkjens biggen zeer duur verkocht. Mestvaiten tot 20 cent per pond toe. Biggen 6— weken oud gemiddeld f. 1.- PJ* 2-2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6