Wapens inleveren - Hevige ontploffing te Hamburg De roode Vulpenhouder 74ïte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. IN AMSTERDAM zag men gisteren voor het eerst op straat krantenverkoopsters in uniform. De meisjes bij het Centraal-station. JONGE SCHILDEBESSEN brengen haar werken naar de Royal Academy te Londen, voor onderzoek door een speciale oommissie. Slechts een gering aantal van de ingezonden werken zal gekocht worden door de Academy, Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.v. R. 21) De jury verwijderde zich uit de zaal en na een woord tot Kean ging Fay re naast Cynthia zitten. Hij vond haar bleek, maar wel beheerscht, met Leslie praten. Tot zijn verbazing ging het gesprek over de boerderij en de maatregelen, die er ge nomen moesten worden, als Leslie niet in slaat zou zijn er dadelijk terug te keeren, en zijn sympathie en bewondering voor het meisje namen nog toe, toen hij be dacht, met welk een moed zij een on- dragelijken toestand aanvaardde. Diep in gedachten verzonken bleef Kean op zijn oude plaats in de rechtszaal zitten. Er be stond weinig twijfel bij hem, wat de uit spraak van de jury zou zijn, gezien het onverwachte bewijsmateriaal, door de po litie te voorschijn gebracht. Inderdaad bleef de jury maar twintig minuten weg. Fayre keek naar hen en pro beerde van hun gezichten af te lezen, welke uitspraak zij zouden doen. De lijk schouwer richtte het woord tot hen. „Wel heeren. hebt u uw oordeel geveld?" En zelfs nog voordat het antwoord kwam wist Fayre, hoe het zou luiden. Zij beslisten, dat mrs. Draycott was ver moord, en als gevangene verliet John Les lie de gerechtszaal. HOOFDSTUK VU. Op den terugweg naar Staveley werd niet gesproken. Men had Cynthia toegestaan eenige minuten met Leslie te spreken, voor dat hij naar het huls van bewaring werd gebracht, en zij had zoowel van Kean als van Fayre vriendelijke en opbeurende woorden voor hem meegekregen. Zij vond hem opgewekt en schijnbaar onverschrok ken, maar zelfs haar moed was niet be stand tegen de sombere atmosfeer van de donkere, kleine wachtkamer en den drei genden aanblik van de twee politieagenten de gedurende hun onderhoud binnen het gehoor bleven, en zij kon haar droefheid en neerslachtigheid niet langer verbergen Tot groote verlichting van de twee man nen. die vreesden dat zij flauw zou vallen vroeg miss Allen, of zij tot Greycross mee mocht rijden. Maar Cynthia had niet het minste idee In flauw vallen Al haar den ken was gericht on Leslie en de noodzake lijkheid dadelijk te handelen Wat er ge daan moest worden wist zil niet. maar stilzitten had haar altijd geërgerd, en nu zij zag in welk gevaar Leslie verkeerde vond zli het bijna ondragelijk. Zit zat in een hoek van de auto in elkaar gedoken; haar geest werkte vliegensvlug en zij hoorde ternauwernood het op zach- ten toon gevoerde gesprek tusschen de twee mannen en miss Allen. Met de wijs heid, die de warme sympathie kenmerkt, lieten zij haar aan haar gedachten over. wetend, dat zelfs een los daarheen gewor pen woord haar haar zelfbeheersching zou doen verliezen. Zij zetten miss Allen op Greycross af. Toen de auto zich weer in beweging zette, keek Fayre naar Cynthta. „Voel je je goed?" vroeg hij vriendelijk. ZIJ knikte. „Ja. Ik denk alleen maar na. Er moet Iets aan te doen zijn, oom Fayre!" Kean ontrukte zich aan zijn verstrooid heid. „U hebt behoefte aan handelen, niet waar?" zei hij op zijn scherpe manier. ,Ik weet, hoe u zich voelt, maar het is niet goed. de dingen te willen overhaasten. U hebt vandaag bij het verhoor meer voor Leslie gedaan, dan u denkt. Ik heb zelden een bevredigende getuigenis gehoord dan het uwe. Ik feliciteer u." Cynthia's oogen schitterden van vreug de. Zooals zijn bedoeling was, werkte zijr. lofuiting als een opwekkend middel, dat zij noodig had. „Ik zal u precies vertellen, wat lk mij voorstel te doen" ging hi1 voort. ..Dan zult u niet het gevoel hebben, dat wij niets uit voeren Zoodra lk morgen in de stad terug ben zal ik den man opzoeken dien ik voor Leslie in het hoofd heb. Het is een Jonge procureur, dien ik eenlgen tijd in het oog heb gehouden. Heel scherpzinnig, en die zijn naam nog moet maken. Hij zal meer zijn best doen voor Leslie, dan die oudere knapen, voor wie het al lang een sleur is. Hij zal waarschijnlijk dadelijk hier komen, om Leslie te spreken. Daar brengt hij mij dan later een kort verslag over uit. en als wij den jongen man er niet door halen, zal hetmij verwonderen. Het is uw werk. er den moed in te houden. Laat Leslie zien, dat u in hem gelooft en laat andere men- schen dat ook merken. Miss Allen is op uw hand, en. naar het mij voorkomt, ook een groot deel van het publiek, dat vandaag tegenwoordig was. Zooiets helpt meer, dan u wel denkt. Als er verslaggevers komen, sta ze dan te woord. Denk er om, dat u niets te verbergen hebt. Het is natuurlijk niet plezierig voor u, maar onthoud, dat, hoe meer u er in slaagt vertrouwen in te boezemen, hoe beter het is .en dat kunt u het best doen door uw eigen geloof in Les lie openlijk te verkondigen. Laat goed uit komen, dat hij geen reden had voor de misdaad. Kortom, ga op denzelfden weg voort als bij het verhoor. De Pers kan een vreeselijke plaag zijn. maar gelukkig kan ze ook van nut zijn. Dat deel van het werk laat lk aan u over U hebt geen idee, hoe belangrijk het is." Later, toen zij het meisje aan lady Sta veley overgegeven hadden en met Sybill Kean in de -erlaten biljartkamer bij den haard zaten, kwam Fayre op het onder werp terug. „Dat was handig van je. Edward." zei hij „en barmhartig ook. Lijdelijk afwachten zou het kind dol maken. Nu heb je haar wat te doen gegeven en haar doen voelen, dat zij werkelijk al geholpen heeft." Lady Kean wierp een steelschen blik op het gelaat van haar echtgenoot. Voor haar waren zijn tact en voorkomendheid altijd onuitputtelijk geweest, maar het had nooit op zijn weg gelegen, anderen veel vriendelijkheid te betoonen, en zij was dikwijls half vermaakt, half buiten zich zelf gebracht door de koude hoffelijkheid, waarmee hij zelfs haar Intiemste vrien dinnen behandelde. Zij was hem nu zeer dankbaar, dat hij zoo aardig voor Cynthia was geweest. „Het was niet heelemaal schijn," zei hij langzaam. „Zij kan werkelijk van veel nut zijn, en het zal haar goed doen. Zij is heel verstandig en heeft veel moed. Leslie is een gelukkig man!" „Ik hoop alleen maar, dat zijn geluk hem nu niet in den steek zal laten," viel zijn vrouw in. „Tob daar niet over, liefste," stelde Kean haar gerust. „We zullen er hem doorhalen. Daar hoef je geen slapelooze nachten over te hebben." Hij had zijn hand op de hare gelegd en na een blik op die twee, sloop Fayre de kamer uit en zette zich bij den haard in zijn slaapkamer; ten tweede had hij ge noeg tact om man en vrouw aan zich zelf over te laten, tot het tijd werd voor Kean den Londen-treln te halen. (.Wordt vervolgd), BIJ EEN ONTPLOFFING TE HAMBURG stortte een huis in. Twee personen werden WAPENS INLEVEREN TE AMSTERDAM, Op het bevel tot inlevering van wapens komen velen op het hoofd- gedood en drie zwaar gewond. bureau van politie in de hoofdstad hun wapens afgeven. De ingeleverde vuurwapens worden gewogen. TE OSS heeft een hevige brand gewoed in een groote boerderij. Het huis brandde IN VERBAND MET DEN F1NANCIEELEN TOESTAND IN AMERIKA worden in Washington op bevel van Roosevelt tot den grond toe af. nieuwe dollar-biljetten gedrukt. De minister van Financiën (midden) bekijkt de nieuwe biljetten.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5