EEN GOEDE KEUZE Y ROOM DREEIMANN Sanitaire Artikelen E. V0CKING - H00GEW0ERD 27 - TELEF 505 LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 28 Maart 1933 EEN LIEFLIJKE LENTEBODEI Y-)QLdon Prijzen beneden iedere concurrentie Alles met garantie LENTE-MODE. Mariene Dietrich mag dan al in man- nenkleeding door de films tad flaneeren, of in ieder geval geflaneerd hebben, zoodat iedereen meende, dat daar zoowaar de mode weer op de mannenkleedage was ge ïnspireerd, als er hierbij tenminste van eenige inspiratie mag worden gesproken, de voorjaarsmode is allesbehalve manne lijk. Ze is zelfs op en top van een echte vrouwelijkheid, die niets liever bemint dan pofmouwen en klokrokjes, groote kragen, in schijnbaar geheel ongemotiveerde elegance om den hals gevleid, garneerin gen zonder direct doel, deze schrik van alle practische menschen die de stelling huldigen; geen doellooze versieringen dat is beneden de vrouwelijke waardigheid. Een zes of zeven jaar geleden ging dat misschien op, toen alles kort en practlsch was, maar deze huidige mode, crisis en ge ringe koopkracht ten spijt, houdt van ver siering enkel en alleen omdat het versie ring is en nergens anders om. wel twee maanden duren, voordat we het zóó warm krijgen, dat een tamelijk „sub- stantieele" mantel ons te machtig wordt. Maar, medevrouwen, wat vindt u van de hoedjes? Zullen wij ons daarover eerst eens even heel erg vroolijk maken over die meer dan kluchtige .matelots", die we vrijwel recht moeten opzetten, nadat we er net aangewend zijn. hoe scheef pre cies ons winterge vallet je op ons hoofd moest balanceeren! We zetten dit dan maar bijna recht op. maar het resultaat is, toch scheef, want de hoedrand is aan den rechterkant aanmerkelijk lager dan aan den linker. Nu zijn we er nog niet, nu komt pas de „finishing touch" die het spe ciale aan de mode geeft; we trekken het hoedje met een rukje boven het rechteroog naar beneden en klaar is Kees, daar ls het goedaardige matelot-je opeens een modern en koket dopje geworden, dat ons eerst in lachen doet uitbarsten, maar dat na den tweeden blik in den spiegel al niet zoo komiek meer lijkt, en dat een paar uur later al doodgewoon ls. Mutsen en .barets mogen nog schuin- tegen-één-oor-geplakt. gedragen worden, maar de matrozenhoedjes doen denken aan de mode in het begin van deze eeuw, alleen met dit verschil, dat deze recht op het hoofd stonden en de zwierigheid mis ten die maakt dat alle vrouwen ze straks met plezier zullen dragen, de eene waar schijnlijk wat minder aarzelend dan de andere die het lang „gek" blijft vinden, maar dragen zullen zij ze. De rokken zijn tamelijk nauw, bijna allen In klokmodel, zoodat er meer dan voldoende stapruimte overschiet, terwijl er weinig diepe plooivalling is in de rokken. Want al verbeelden wij ons nu wel, dat de slanke lijn heeft afgedaan, de mode blijft toch altijd voor de slanksten onder ons de grootste mogelijkheden bieden. Korte rokken hebben allang afgedaan, alleen is er wel een verschil tusschen het mantelcostuum, dat een tamelijk kort, nauw rokje heeft en de japon die heel wat meer lengte vertoont. Zoo ls het ook met de blouserok, die bepaald lijzig zou maken wanneer zij den lengte van de japonnen had. Een tenslotte dan de blouses, die van doodgewoon katoen en van zware zijde kunnen zijn gemaakt, met alles wat daar- tusschen ligt. Alle lichte kleuren zijn ge oorloofd, of tenminste alle kleurencombi naties die een licht effect geven, zooals bijvoorbeeld ruitjes en streepjes. Maar denk aan het vrouwelijk element; hemd- blouses in forsche strepen, zooals die een tijdlang mode waren, zijn gelukkig niet te ruggekomen, wel echter de flatteerende ruches, de schuine overslag, en alles wat een vrouwelijke noot kan geven. Daarbij werkt zij niet zoo met contras- teerende kleuren. Zwart-wlt en donker- blauw-wit zijn altijd nog erg in trek, maar daarnaast zijn beige in alle nuances en bruin gekomen, waarvan de makelij vaak zoo spitsvondig is, dat andere garneering dan de stof zelf, of een paar knoopen, ge heel overbodig is. Breede schouders, smalle heupen en een slank middeltje vormen een eerste ver- eischte voor de mode van dit voorjaar, en daarbij dan een Ingewikkeld paar mouwen en een niet minder ingewikkelde halsaf werking. Maar laten we dan niet beweren, dat deze mode niet vrouwelijk ls. Mantels met groote kragen schijnen te hebben afgedaan, er zijn zelfs heel wat geheel-kraaglooze, maar daarbij behoort dan natuurlijk een losse shawl, anders is het resultaat niet bepaald flatteus. Het voorjaar komt nog met heerlijke warme mantels, wat ons niet moet verba zen, ook al wijst de thermometer bulten bijna zestig graden aan; het kan zeker nog Mll ui- ,iu,. „.u -ouull Uit OVer- zichtje, het eindigt er ook weer mee, want het is het criterium voor de mode van deze lente: versiering, ondoelmatig mis schien vaak, maar flatteus en frisch. E. E, J^-P. Kinderjurk met leuke ploo»- gerneerlng. Kraagje en man chetten met de moderne streepgerneering. Maten 60-90 cM. «^90 Lengte 60 cM. Kleine stijging oe/ maat A>££QK0TT6Q Snoezig Kindermanteltje van uni Bouclé met passé en leuke kraag-, zak- en ruggarneerlng y|9Q Maten 45-65 cM. 45 cM. Kleine stijging per r^rr—~) Waschtafel met marmeren opstand en planchet, facet geslepen spiegel, nikkel montuur compl. f. 23.— Geëmailleerd Bad met Wandgeyser van roodkoper en veiligheidskraan, compleet f.82.— Closetinrichting, geheel compleet f.16.— Waschfontein, vanaf 2.90 en alle toebehooren op Sanitair gebied met lage prijzen. Aanleg en reparatie van gas- en water leidingen. Speciale reparatie-inrichting voor ieder fabrikaat badkachel. Erkend installateur voor Gas, Water en Electriciteit. 8050

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 16