1933 LEIDSCH DAGBLAD - Zesde Blad Dinsdag 28 Maart 1933 HAARLEMMERMEER. Inbraak. Bij den heer V. nabij Halfweg te Haar lemmermeer is in den vorigen nacht inge keken. L)e -lei duor het weaker wurden jer bewoners, in z.jn werk gestoord, heeft lijn slag niet kunnen slaan. V. stelde den gemeenteveldwachter C. pet bet geLeurde in kennis, die direct op onderzoek uitging en er tn slaagde den vermoedelijken dader te Zwanenburg op te sporen. Hij werd naar Hoofddorp overgebracht, werd in het bezit gevonden van een valsche sleutel en bleek te zijn de 32-jarige J. B. uit Amsterdam, die *an meerdere inbraken verdacht wordt Premiekcuringen. In verband met de aangebrachte wijzi gingen in de data waarop de rijkspremie- Eeuiingen in Nourd-Holland zu.lcn worden gehouden, kan worden medegedeeld dat deze voor Haarlemmermeer nader zijn be paald op Donderdag? 15 Juni as. op de in uitstekende conditie verkeerende kcu- ringsbanen van het gemeentelijk con coursterrein te Hoolddorp. De iepziekte. Op verschillende plaatsen in Haarlem mermeer zijn weder tal van boornen die duor de iepziekte waren aangetast, ge- rouid en ontdaan van de schors, die ter voorkoming van besmetting op de voor geschreven wijze onschadelijk werd ge maakt. O a. ook een derliu-tal op de al- gemeene begraaiplaa.s te Hoofddorp. Van een auto gevallen. Gisteren beging op den Hoofdweg het 8-jarig zoontje van den heer V. de on voorzichtigheid op een pasteurende vta.bi- auto te klimmen. Doordat de wagen p.ot- seling een schok kreeg, verloor 't jongetje zijn evenwicht. Aan het hoofd verwond en met een gekneusden arm werd 't kind opgenomen en per auto naar een dokter gebracht. Nachtvorstschade. Het heeft de laatste nachten nog zoo hard gevroren, dat 's morgens het Ijs In de slooten ligt. De hier en daar door de tuinders uitgezaaide en boven den grond uitkomende spinazie enz. heeft het reeds zoodanig moeten ontgelden, dat sommige stukken zul.en moeten worden overgezaaid. terwijl ook aan sommige reeds in bloei staande vruchtboomen schade werd toegebracht. HILLEGOM. Arbeidsbemiddeling. Bij de gem-c .jke arbeidsbeurs staan ingeschreven: 6 iabiieivsaroeiders, 1 snel- persdruuerk, 1 diuaker, 1 lederze.ter, 1 persdruüker, 1 drukker, 1 letterzetter, 1 laars, lb opperlieden, ld timmer.leden, 5 schilders, 1 hahwas linimetman, 3 nun.h. houiOewerkers, 1 Loiigieter-giiik werker, 1 steenbouwer, 1 bal.was meise aar, 4 man denmakers, 1 kistenmaker, 1 vloer.eggor, 1 waschkuecht, 1 electi kien, 1 scheeps maker, 2 smeden, 3 wagenmakers, I rij wielhersteller, 1 monteur, 1 boekbinder, 3 broodbakkers, 1 slager, 28 b.oemistar- beiders, 333 landarbeiders, 4 boerenarbei ders, 11 tuina, beiders, 2 plantsoenaruei- ders, 12 jeugdige landarbeiders, 2 jeug dige blueniistarueiders, 1 vr. winkelbe diende, 1 m. winkelbediende, 2 venters, 3 handelsreizigers, 4 schippers, 1 ha fwas- scnipper, 8 chauIicui9-iiio,it.UiS, 1 ex, edi tie-knecht, 1 voerman, 1 poelsei itram), 1 varensgezel, 1 wegwerker, I verzeke ringsagent, 5 m. kantoorbedienden, 2 idem ben. 18 jaar, 1 vr. kantorbedieude, 1 idem ben. de 18 jaar, I boekhouder, I hand langer, 1 controleur, 44 losse arbeiders. Totaal 503. Aanvragen werkgevers: 4, vol daan 2. Plaatsingen 2. Teruggetrokken lö. Vervallen 67. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. A. J. de Haas, Leidsche- straal 39: C. van der Krans, Loosterweg III 16: G. A. Vos, Beekkade 17 b; W. P. A Witteveen, Hooidstraal 97. Vertrokken: A. Th. J. van der Berg, Gasstraat 1, Lisse; M. van der Geest-Zwet sloot, IJweg 55g, Haarlemmermeer: H J. Plomp, Meije 59, Bodegraven; O Veltrop met gezin, Venneperweg 5.6, Haarlemmer meer, W. Verschuur niet gezin, 2e Pieter Burghstraat 8, den Haag; J. P. C. van Vliet, Stichting Bennebroek. Bijeenkomst Handels- en Kantoorbedienden. De afd. Hil.egom van den Alg. Nederl. Bond van Handels- en Kantuoibedienden heeft een groote propaganda- en feest avond gegeven. Het propagandistische gedeelte bestond uit een toespraak van den heer C. J. van Borrendam, bondsbesiuurder van „De Algemeene' over de taak van den Bond in de streek. Na de pauze is de bekende film „KUhle VVampe" met Hertha Thiele in de hoofd rol vertoond. KATWIJK. Loop der bevolking. Vertrokken: A. Parlevliet en gezin, naar Belgis, Gent, Kraanlijn 19. Gevestigd: J. C. C. Hendrichs en gezin, van Alpben a d. Rijn, naar N. Duinweg 51; J. P. den Heiden, van Nijmegen, naar Vourstraal 12; H. Admiraal, van Noordwijk, ■laar Zuidstraat 63; P. H. Admiraal en echtgen., van Noordwijk, naar Zuidstr. 65. Ter aanvulling van ons verslag be- treflende de Slagersvereeniging Katwijk san Zee zij gemeld, dat met op één na alle stemmen besloten werd tot den Nederlandse hen S agersbond toe te treden. Baar het juist in dezen tijd van crisis- wetten en crisisbelastingen noodzakelijk geacht werd dat iedere middenstander ge organiseerd is, was het zoo wordt ons gemeld ook voor deze vereeniying nood zakelijk om „als vereeniging" tot den Nederlandschen Siagersbond t 'e te treden, opdat de belangen op de juiste wijze behartigd worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ds. L. G. Bruvn met ziekteverlof. Ds. L. G. Bruijn, pred. der Ned. Herv. Gem. alhier heeft op advies van zijn medicus aan 't Classicaal Bestuur van Leiden om drie maanden ziekteverlof verzocht. Hij moet zich van allen pastoralen arbeid onthouden en hem is absolute rust buiten zijn gemeente voorgeschreven. Het Classicaal Bestuur verleende den predikant dit verlof met ingang van 27 Maart. Als consulent der gemeente is opgetreden ds. Cupédo te Noordwijk aan Zee, terwijl de Ring Noordwijk in de predikbeurten zal voorzien. KATWIJK AAN ZEE. Verg. der Chr. Democr, Unie. In de Gemeentezaal werd onder voor zitterschap van den heer P. üuijt deze vergadering gehouden, waarin ais spreker optrad de heer R. van der Brug uit Gouda, candiiiaat voor de Tweede Kamer van de C.D.U., met het onderwerp: „Om gerechtigheid". Na voorieJng van Jesaja 1 1—1/ en gebed en een in eidend woord van den voorzi.ter, sprak de heer v. d. Burg zijn rede uit. Met „Om gerechtigheid" wordt bedoeld de gerechtigheid Gods. De geheele wereld geschiedenis is één groote worsteling tus- schen gerechtigheid en ongerechtigheid. Vanal het Paradijs tot in 1933 Is altijd deze strijd gevoerd, de strijd tusschen God en de wereld. God is een God van gerechtigheid, die alleen door recht wil gediend worden. Dit geldt ook voor de maatschappij. Wij Christen-Democraten, te- oordeelen de toestanden, zooals God die fn Zijn woord aan zijn schepping stelt. Gods woord is onze toetssteen. Bij de komende verkiezingen, gaat het er om of de maatschappij beantwoordt aan de eisohen van God. Men tracht er over h.en te loopen en ze weg te doezelen. Dat er veel sociaal leed geleden wordt, zal aan allen bekend z,jn. Er is een tijd geweest, dat het slechter was en zeker ook in Katwijk. Spr. behandelde de toestanden van omstreeks 1870; vergeleken daarmee, zullen wij toestemmen, is het nu veel beter. Het standpunt van de C.D.U. werd ver volgens uiteengezet. Wij kunnen ons als Christenen niet vereenigen met deze maat schappij, die regelrecht indruischt tegen hetgeen God stelt. Wij worden veeleischend omdat het Evange.ie zoovéél eischend is. Er is moed noodig om op te komen tegen de misstanden. Spr. besprak den tegenwoordigen crisis, waardoor God tot deze wereld spreekt. De werkloosheid, de oorlog die dreigend is, bolsjewisme, communisme, dat zijn alle schrikbeelden van dezen tijd Het woidt hoog tijd, dat de Christen er aan denkt, wat God er mee bedoelt. De S.D.A.P. be lijdt, dat godsdienst privaatzaak is Het is geen privaatzaak, God zal zijn rechten laten gelden in deze wereld. Gods oor- deelen donderen over deze wereld. God roept zijn volk op voor bezinning. Deze samenleving is door éh door onchristelijk geworden. De taak welke de C.D U ztch eeft opgelegd is, de Chr. beginselen te doen uitleven in deze maatschappij. Wij. erkennen, dat de zonde de lout is m deze samenleving. Wij hebben deze te bestrijden; daarom doen wij mee aan de verkiezingen. Nu staan niet meer de beginselen op den voorgrond, maar de roep om het gezag. De C.D.U. staal voor handhaving van het gezag, maar er moet aan verbonden worden, dat er zij een rechtvaardig staatsbestuur. Wij er' enncn, dat God is de bron van het gezag. Spr. behandelde nog uitvoerig het com munisme en het fascisme, waarvo r Neder land fot heden nog is gespaard. Met e n propagandistisch woord eindigde hij zijn rede. Na gedachtenwisseling sloot de heer Guijt met dankgebed. Gevonden voorwerpen. Een belasting- merk, een huissleutel, een huissleutel, een gouden ring, een reflector van V.T.-lan- taarn (zwart), een fiets, een oude blauwe jas, een oud heerenrijwiel, twee kleine sleuteltjes, een belas ingmerk, een grijze regenjas, een onderdeel van een oor belletje, een belastingmerk in etui, een actentasch met inhoud, een atlas, een huissleutel, een potlood en een broche, Een R.K. Kerkboekje, een jonge zwarte hond, een belastingmerk in etui, een bruin kinderportemonnaietje met inhoud, een bonte duif, een lersche setter, een gouden broche, een dainespolshorlorre met gelen rand, een jachthond, twee sleutelt es, een duimstok, een sleutel van een melk- kraan. Inlichtingen betreffende bovengemelde voorwerpen worden iederen werddag van 10 tot 12 uur v. m. verstrekt aan het Bureau van Politie te Katwijk aan Zee. Geslaagd te Den Haag voor het examen stuurman op stoomzeevisschers- vaartuigen de heer H. v. Beelen, alhier. LISSE. Lezing Ned. Protestantenbond. In bet gebouw van den Ned. Protes tantenbond alhier werd een godsdienstige lezing gehouden. Als spr. trad op ds. O. Westuieyse van Rotterdam. Tot onder werp was gekozen „Goddelijke humor' Spr. toonde aan hoe deze schuil gaat in schier alle kerkelijke en geestelijke kringen en zells ons ook tegentreedi in de Evangeliën van het Nieuwe Testament. Een aandachtig gehoor volgde den spreker. TERAARDEBESTELLING VAN WIJLEN Ds. H, A. MINDERMAN. Enorme belangstelling. Alhier is het stoffelijk overschot van ds. H. A. Minderman ter aarde besteld. Vóór de begrafenis werd in de Kerk der Gereform. Gem. door ds. G. H. Kersten een lijkdienst gehouden. Het samenzijn werd geopend met het zingen van Ps. 25 vrs 7, waarna Op. 7 gelezen werd. Ds. Ker sten ging hierna voor In gebed. Na nog Ps. 89 vrs 7 te hebben laten zingen ving ds. Kersten zijn rede aan. Hij wees op het droevig verlies, dat de gemeente getrof fen had. Waar vier jaar geleden de moe der ten grave daalde, is thans ook de vader uit dit leven weggeroepen. Dat de thans ontslapene om zijn prediking ge liefd was, bewees wel de groote opkomst, om den overledene naar zijn laatste rast-' plaats te begeleiden. Spr. wees op de rijke vruchten, die ds. Minderman van zijn negenjarigen arbeid in deze gemeente heeft mogen plukken. Spr. trachtte achtereenvolgens een ant woord te vinden op de vraag: „waar de gezallgden zijn. waardoor zij er zijn, waar toe zij er zijn en onder welke omstandig heden zij er zijn." Na wijlen ds. Minderman's leven uit voerig geschetst te hebben, verklaarde ds Kersten dat het op het sterfbed de ge tuigenis van den overledene was, dat het 6iechts vrije genade was, waardoor hij zalig werd. Na gebed werd het stoffelijk overschot grafwaarts gebracht. Ten aanschouwe van honderden liet men de kist In het graf zinken. Ds. v. Oord, van Zeist, als oudste der Classis Amsterdam, voerde hier het woord en wees op den soms zeer zwaren strijd, die op aarde gestreden moet wor den, doch die bij volharding met het eeuwige leven bekroond wordt. De zoon van wijlen ds. Minderman dankte voor hun aanwezigheid en deel neming. Onder de talloos veie belangstellenden merkten wij o.m. op ds. R. Kok van Gouda, ds. A. Verhagen van Middelburg, ds. W. C. Lamain van Rotterdam Zuid. In den stoet waren aanwezig ds. G. Tichelaar, Ned. Herv. Pred., dr. Th. Ruys Jr., Geref. Pred. en ds. A. Ponsteln, Chr. Geref. Pred, allen alhier. Als werkzoekenden staan ingeschre ven 345 landarbeiders, 54 bouwvakarbei ders en 42 tot andere vakken behoorend. NOORDWIJK. Wering van ontsierende reclame. Van Ged. Staten is bericht Ingekomen dat bij hun College geen bezwaar bestaat tegen de verordening tot wering van ont sierende reclame bulten het landelijk ge deelte der gemeente, zoodat deze thans door B. en W. is afgekondigd en in wer king getreden. 't Is dus thans verboden zonder vergun ning van B. en W. reclames aan te bren gen of te hebben aan muren getimmerten of gebouwen voor zoover deze vanaf den openbaren weg of het strand af zichtbaar zijn en niet binnenshuis voor eigen zaak zijn aangebracht,. Reclames die reeds thans aanwezig zijn hebben eerst vergun ning noodig van B. en W. OEGSTGEEST. Op uitnoodiging van de Kieskring Lei den van de Christelijk Democratische Unie was een openbare vergadering be legd in de oude gemeenteschool aan de Geversstraat. De voorzitter opende de bijeenkomst met gebed, las een gedeelte van Micha 6. Vervolgens riep hij de aanwezigon har telijk welkom toe en sprak dan een in leidend woord. Als spreker trad op de heer J. J. Ueltz die o.a. herinnerde aan de vurige ver kiezing waarbij de CD U. inet de inge diende lijsten Voor 't eerst naar Duiten is getreden en daarmede een passieve getuigenis heeft a.gelegd. Hij schutte daarna de enorme groei van de Unie na 1921 en besprak dan de jongste Kamer ontbinding. Komende tot zijn betoog voor dezen avond stelde spr. op den voorgrond: le Christelijke Democrat e: 2e, Gezonde Sociale politiek en ten 3e Ontwapening. Hij stelde daarioc de ernstige crisis toestanden en de door de regeering ge troffen maatregelen in 't licht, w.o, de hooge belastingen, groote uitgaven voor het militarisme en het met rust laten van 't groot-kapitaal waardoor in hoold- zaak de landbouw en arbeidende bevol king de dupe is geworden en gebukt gaat ais nooit te voren, met als gevolg een enorme werkloosheid. De C.D U. acht daarom den tijd gekomen oin op te komen en te strijden vour sociale gerechtigheid; premievrij staatspensioen, nationale ont wapening en medezeggingschap in de bedrijven. Deze hoogst urgente zaken achte de C.D.U. noodzakelijk ter voldoening aan den eisch van het Christelijk geloof, het geen zeer zeker zal leiden tot verbetering van den ernstigen 6'onomischen toestand. Om sterk te worden moet het gelool wor den uitgebreid tot daden. Een leger van mannen, vrouwen en jongeren in dienst van God moet ontstaan om Zijn wil hier op aarde ten uitvoer te brengen. Door Hem, Wien alle macht en kracht is, zul len wij komen tot overwinning aldus ein digde spr. zijn rede. Na gedachtenwisseling werd de ver gadering door den heer Geitz gesloten. Wij herinneren hierbij aan de ver tooning van de film „Barmhartigheid" ten bate van de Ver. „Het Hoogeland" op morgenavond in „Irene". SASSENHEIM. Ter-aarde-bestelling van wijlen den beer G, J. Boersma. Onder zeer groote deelneming vond alhier de teraardebestelling plaats van wijlen den heer G. J. Boersina, in leven onderwijzer aan de school met den Bijbel alhier. Het bestuur der school, alsmede de In specteur van het L.O., de heer J. Baak, het hoofd der school de heer Wiepkema, de collega's en de klasse van den over ledene, volgden de baar. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. Kuiper, die woorden van troost sprak tot de familie en wees op dit plotselinge sterf geval, dat voor ons een waarschuwing moet zijn en te gedenken dat ook ons leven plotseling kan eindigen. De voorzitter van het schoolbestuur wees er de kinderen op, dat „meester" Boersma niet meer in de klas zal komen. Ook hij sprak woorden van troost tot de familie en herinnerde er aan, dat er steeds een gezellige samenwerking is geweest. De heer Baak, inspecteur van het L.O. merkte op ,dat hier een eenvoudig man ter ruste gelegd werd, maar een een voudig man kan groot zijn door de wijze waarop hij zijn werk verricht. Spr had alle lol voor het werk van den over ledene. De heer Wiepkema, sprak namens bet personeel der school en releveerde dat hij een twintigtal jaren met den heer Boersma mocht samenwerken. Die samen werking was steeds goed geweest. Het onderwijs dat hij gaf was goed Wij trachtten hem te evenaren, doch ver beteren konden wij hem niet. Spr. richtte zich tot de kinderen en bond hen op het hart vooral de geschie denislessen van meester Boersina niel te vergeten. De oudste zoon van den over ledene dankte voor de hartelijke woorden en voor de veie blijken van medeleven. Diep geroerd verliet de groote schare van leerlingen en oud-leerlingen den doodenakker. Aanbesteding. Voor rekening van de N V. Electricl- teitsbedrijf „Hillegom Lisse Sas- senheim" werd door de architecten Barn- hoorn en v. d. Eerden aanbesteed: A. het vernieuwen van een tuinmuur bij het transformatorenstation Lisse; b. het bou wen van het transformatorenstation „Els- broek" te Hillegom: c. idem „Centrum" te Hillegom. Begrooting f.4910. Ingeschreven werd als volgt: A. Meeu- wissen, Lisse, a f.700. b. f. 2277.50, c. f.2135, massa f. 5107.53: C. J. Ri'bert, Sas- senheim, a. f.45?, b. 238\ c. f.2195, massa f.5"33; Nijman-Rusman, Hi! e'om, a. f.412, b. 2085, c. f. 1749, massa f. 4237; J. v. d. Bosch en Zn., Hillegom, a. f.415, b. f.19 0, c. f.1805, massa f.4141; C. J. Janssen, Hil legom, a. f. 387, b. f. 18:8, c. f. 1697, massa f.3972; C. de Wilde, Hillegom, a. f.325, b. f.1628, c. f. 14"6, massa f.3449. Bijeenkomst Kantoor- en Handels bedienden. De afd. Sassenheim van de Ned. Ver. van Chr. Kantoor- cn Handelsbedienden heeft vergaderd. De opkomst was be vredigend terwijl ook enkele gasten aan wezig waren. Door den voorzitter, den heer P. Koning werd een belangwekkende in'eiding ge houden over het onderwerp „Wat dóet de vereeniging voor ons?" H j behandelde do volgende stellingen. 1. De taak van onze vereeniging ten aan den van het maatschap pelijk leven; 2. het speciaie vak- of be- roepsbelang en 3 het be'ane der individu- ccie leden. Over de inleiding werd een korte gedachtenwisseling gehouden. De uitslag van de stemming aan welk soort onderwerpen de voorkeur wordt ge geven was dat pracfische onderwerpen, correspondentie en administratie, ook hef bollenvak betref,"ende, het meest in trek waren. Dan volgde financlee'e vraagstuk ken, sociale wetten, vakbeweging en eco nomische onderwerpen. Voor de binnenkort te houden beroepswedstrijden gaven zith 6 jong-ieden op. Met de leiding van dezen wedstrijd, voor zoover dit de plaatselijke afdeeling betreft, zal de heer de Koning zich belasten. Op de volgende ver gadering zal worden ingeleid het onder werp: „De Gouden Standaard". In beginsel is besloten over te gaan tot oprichting van een afdeeling van den R.K. Transportarbeidersbond. Door de Arr. Rechtbank te 's Gra- vanhage is als makelaar in roerende en onroerende goederen, hypotheken, assu ranties en machinerieën beêedigd de heer J. Oudshoorn J P.zn., lid der firma J. P. Oudshoorn en Zn. alhier. Door het Kantongerecht te Leiden werd deze beêedigd als scheepsmeter. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. W. P. van Oorschot geb. van Zundert, D. W. C. van Veen geb Borst Z. Aanrijding. Mevr. V. van der L. is, op weg zijnde naar de repetitie van het koor „Morgen rood" op den Broekweg aangereden door een wielrijder, met het gevolg dat zij een schouderblad brak. Dr. van Z. ver leende voorioopige hulp. Een 5-tal jaren geleden is zij even eens op weg zijnde naar de repetitie, op dezelfde piek aangereden door een motor rijder, met het gevolg dat zij toen lang durig verpleegd moest worden. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. E. A. Gerritsen, geb. Joosten, Z. M. B. v. d. Sman, geb. Hagen, D. C. A. Tetteroo geb. Hooij- mans, Z. VEUR—LEIDSCHENDAM. Door de P.T.T. is nu een einde ge maakt aan de clandestiene radio distributie van de „Enar". Ondanas de uitspraak van den Hoogen Raad ging deze vereeniging ongestoord voort met distribueeren. Een ambtenaar van het gemeentelijk Electriciteitsbedrijf, vergezeld van ambte naren van de P.T.T. heeft de distributie draden, gespannen over Tedingerstraat en Broekweg, doorgeknipt. Gedurende de maand Februari j.l. is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f. t45.46Vs. De afd. van Volksonderwijs koos tot bestuursleden de heeren Stijsiger te Veur en Weijtzes te Stompwijk. VOORSCHOTEN. Feestelijke Jaarvergadering. In het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan werd een feestelijke jaarvergadering gehouden ter herdenking van het 4-jarig bestaan van de Gerei. Meisjesvereeniging „Nunia" en het 5J-jaiig bestaan van de Geref. Knapenvereeniging „Thimotheus". Eeze feestelijke jaarvergadering stond onder leiding van den leider der Gerei knapenvereeniging dr. Ir. C. Kooy en dit beteekenrie reeds een geslaagde bijeen komst Nadat gemeenschaiipelijk gezongen was Ps. 81 vs. 1, 2 en 3, las de voorzitter uit den Bijbel voor de geschiedenis van den bouw van den tweeden tempel en zeide dat in deze geschiedenis de oor zaak ligt van het 50-jarig bestaan der knapen- en het cresendo gaan der meisjes vereeniging. Zij bouwden, werkten en stre den, omdat zij te voren gebeden hadden. Vervolgens werd begonnen mét het uit ruim 40 nummers bestaande progranim, allereerst de van opwekkend leven ge tuigende jaarverslagen en hierna een aan tal opstellen en voordrachten. 0.a. voerden een aantal jonge meisje een „Lentespel" op dat een welverdiend bijval oogstte. Een bijzondere samenspraak was „158 1672, 1795, 1933" geschreven door dr. I C. Kooy en uitgevoerd door de groote: jongens. In deze samenspraak werden o trefiende wijze de lijnen van gelooi ei ongeloof door de geschiedenis been aan getoond. Alle medewerkenden ontvingen dit keer een geschenk. Het middernachtelijk uur had reeds ge slagen toen deze uitstekend geslaagd avond door ds. J. C. Houtzagers met dank gebed werd gesloten. Plaatselijke Landstormcommissie. Alhier is op verzoek van de Gewest?- iijke Landstormcommissie „Zuid-Hullan, West" een Plaatselijke Landstoriiicoiiuiu.s gevormd, die bestaat uit de heeren burge meester E. Vernêde, eere-voorzftter, Ko lonel b.d. R. van den Ende, voorzitte J. Maas, secretaris-Plaatselijk Leider, Wiji - gaardenlaan 26, ds. H. P. Fortgens, her vormd predikant, ds. J. C. Houtzager Geref. predikant, pastoor P. Meijer, A. D. Schram de Jong en K. M. Wolier- winkel. Raads agenda. Donderdagavond oin 8 uur vergadert dl raad dezer gemeente ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorschotten kosten van instandhou ding Bijzondere scholen. 3. Ontslag en benoeming voorzitter com missie van toezicht op den gem. dien t der arbeidsbemiddeling en werkloosheids verzekering. 4. Voorstel tot het geven van namen aa straten. 5. Idem tot wijziging van de algemeens politieverordening. 6. Idem tot goedkeuring aanleg van ec i straat. 7. Idem tot aankoop van grond voor aanleg plantsoen. 8. Besluiten comptabiliteit 9. Reclames schoolgeld. Enkele jonge dames hebben bloempjes verkocht ten bate van de kas van in t plaatselijk crisiscoinité. De verkoop hee.t opgebracht f. 135.72. WARMOND. Plaatselijke Landstormcommissie. Alhier is op verzoek van de Geweste lijke Commissie een Plaatselijke Lano- stormcoininissie gevormd, te weten de hee ren burgemeester A. J. L. Ketelaar, voor zitter, O. Kalemink, secretaris, Heerenwe A. 16 a, pastoor A. J. Oudejans, J. He; W. J. Th. van Niekerk, L. J. van Nooi t en H. Weljers, gemeenteraadslid. Aan de Gewestelijke Commissie is a s Plaatselijk Leider voorgedragen de he' r L. J. van Noort, Verlengde Dorpstr. 338 L. Ernstige brand. Gistermiddag klonk door onze gemeenta het geroep „brand". Een schlidersweri - plaats behoorende aan den neer A. J. H: - verkort, waar men doende was electrise celluloid reclameplaten te bespuiten stor i in lichten laaie. Door de aanwezighe.J van benzine en olie vond de brand vo - doende voedsel en in een oogenblik w; s de werkplaats met aangrenzende broeik; s van den heer v. d. Voort In een vuurz, herschapen. Belde gebouwen brandden k t den grond toe af. De omliggende percet - len hadden veel van het vuur en de groo e hitte te lijden en bekwamen veel watei- schade. Doo rhet krachtig optreden van c'e brandweer bleef de brand beperkt tot ce werkplaats en genoemde broeikas. Vei- moedelijk ls kortsluiting de oorzaak. Ve 1 van de aanwezige Inventaris was niet vei- zekerd. Een 15 tal konijnen kwam in de vlammen om. Baadsagend*. De Raad dezer gemeente komt Woens dag as. v.m. te 10 uur in openbare ver gadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Verzot verhooging steunnorm der werkloozen. -- 3. Intrekking raadsbesluit art 71 t/m 1' 5 en 177 der gemeentewet. 4. Verzoek va a de gemeente Heemse om adhaeslebetu - ging vermindering belastbare opbreng t ongebouwde eigendommen. 5. Adhaesu - betuiging adres gemeente Kerkrade t r Uitvoering art. 205 der L.O. wet 1920. ,3. Tijdelijke salariskorting ambtenaar kr Secretarie en onderwijzers nuttige hand werken. 7. Benoeming diverse commi - sies. 8. Voorschot conform art. 101 d r L.O. wet aan de bijzondere scholen. 'i. Vaststelling kohier hondenbelasting. 1 Verzoek plaatsing houten zomerwoninge u 11. Aanvulling verordening op h ti zwemmen. 12. Afstaan grond mev.-. Ketelaar Peek. 13. Ontslagverleenir z en benoeming lid Com. tot Wering vo Schoolverzuim en de Commissie van To - zicht op de wet Lager Onderwijs. 1 i Ontslag aanvraag C. O de Vroomen a 3 gemeente-opzichter. 15. Rioleering ter rein Walenkamp. 16. Aangaan geldlet - ning f. 55.000. 17. Comptabiliteit. l i. Ontheffing schoolgeld en hondenbelasting. 19. Wat verder ter tafel zal worden ge bracht. ZEVENHOVEN. Aanmerking van Ged. Staten. Ged. Staten hebben op de begrootir z voor 1933 dezer gemeente de navolgen/ a aanmerking gemaakt: de kosten vo< r werkloozen- en armenzorg zijn te las z geraamd; deze moeten minstens geraair i worden op de bedragen die indertijd na; r aanleiding van een schrijven van d; t college zijn opgegeven, als waarschijnli; c noodig te zijn voor 1932; dit beteekent et 1 meerdere uitgaaf van f 1500; hiertegei - over staat een verhooging van enke 5 ontvangstposten en verlaging van ee 1 uitgaafpost (kwade posteni, zoodat neg dekking noodig ls voor f 1345. De nlet-betalende inwoners der wa terleiding zijn afgesloten.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11