land- en tuinbouw. zilveren jubileum te n00rdwijkerh0ut. vragenrurr:::(. 74ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 24 Maart 1933 Derde Blad No. 22397 BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Steunt met Uw gaven het Lesdrch Crisis-Comité. Dubbel 40-jarig jubileum te Lisse- Burgerlijke Stand v. Lelden CONTINGENTEERING VAN NAAIGAREN EN TAPIJTEN. Wetsontwerpen ingediend. Ingediend is een wetsontwerp tot rege ling van den invoer van naaigaren. In de Memorie van Toelichting zegt de Minister van Economische Zaken en Arbeid, dat gebleken is, dat de dreigenden abnormale invoer uit Rusland waarop reeds bij de vorige behandeling dezer contingenteermg werd gewezen, is tegengehouden. Be langrijke vergunningen voor invoer uit dat land werden aangevraagd, hetgeen wel bewijst, dat opheffing van deze contin- genteering niet wenschelijk kan worden geacht. Teneinde te voorkomen, dat via andere landen Russische garens zouden worden ingevoerd, is thans in het onder havige wetsontwerp een bepaling betref fende het bewijs van herkomst opgeno men. Ingediend is verder een wetsontwerp tot regeling van den invoer van tapijten, tapijtgoed, karpetten, loopers, kleedjes en matten. In de Memorie van Toelichting zegt de Minister van Economische Zaken en Ar beid dat, hoewel deze contingenteering nog slechts korten tijd heeft gegolden en de omstandigheid, dat voor het in wer king treden daarvan een vrij aanzienlijke voorraadvorming heeft plaats gehad, kan wel reeds thans op een gunstig resultaat worden gewezen De bedrijvigheid in de betrokken industrieën gemeten in het aan tal arbeidsuren bij een aantal der belang rijkste bedrijven gaf in Jan. 1933 een iets hooger cijfer te zien dan in Januari 1932, nadat in Juni 1932 dit cijfer aanzienlijk lag beneden het cijfer van de overeen komstige maand van 1931. Zoo doen ook de omzetcijfers in waarde van de laatste maanden van 1932, vergeleken met die van de laatste maanden van 1931 een lichten vooruitging zien, ondanks een steeds verdergaande prijsdaling en export- verlies. Handhaving dezer contingentee ring is naar de meening van den Minister voorshands nog noodzakelijk. bedrijfsradenwet in de eerste kamer. Behandeling aanstaande. Naar wij vernemen, kan aanstaande week de aanvang van de behandeling der Bedrijfsradenwet in de Eerste Kamer wor den verwacht. In verband met andere kleine wetsont werpen alsmede de vraag om nieuwe in lichtingen. wordt het twijfelachtig ge noemd of de Kieswet nog vóór Paschen behandeld wordt. Msb. WAS VAN DER LUBBE FASCIST? De heer Wijnkoop vraagt overlegging van het dossier. Het lid der Tweede Kamer, de heer Vijnkoop, heeft den minister van Bin- lenlandsche Zaken, Voorzitter van den Haad van Ministers, gevraagd: Is het de Regeering bekend, dat uit het dossier omtrent Van der Lubbe, den Ne derlander die bij de brandstichting in het Rijksdaggebouw betrokken is, blijkt dat deze Van der Lubbe, die eenige jaren ge leden uit de communistische partij is ge treden. reeds in Nederland in fascistische of nationaal-socialistische kringen ver keerde? Zoo ja, waarom heeft de Nederlandsche Regeering dit feit dan niet gepubliceerd of doen publiceeren? Is de Regeering bereid het dossier om trent evengenoemden Van der Lubbe aan de Kamer over te leggen? Wil de Regeering ook mededeelen waar en onder wiens berusting dit dossier zich op het moment, dat deze aanvrage wordt neergeschreven 21 Maart bevindt? dat was geen werkverruiming. Op de volgende vragen van mejuffrouw De Jong: lo. Is het waar, dat in September 1932 aan de N.V. tot Exploitatie van Bendien's Confectiefabrieken, te Almelo door de re geering een leverantie is gegund tot het vervaardigen van 40.000 „legerhemden" mede ter bevordering van werkverruiming in het confectiebedrijf? 2o. Is het den minister bekend, dat deze hemden of althans een deel daarvan nu worden gemaakt in het klooster „De Goede Herder" (gemeente Almelo)? 3o. Indien het onder 1 en 2 genoemde waar mocht blijken te ziin, is de minister dan bereid maatregelen te nemen, die er toe kunnen leiden, dat het maken dezer hemden niet zal geschieden in 't klooster, zoodat aan het. onrsoronkeliik gestelde doel der werkverruiming ten volle zal kunnen worden voldaan? heeft de minister van defensie geant woord Ad l. Het gestelde in deze vraag is juist, met dien verstande, dat de gunning in Dec. 1932 heeft plaats gevonden. Ad. 2. Deze vraag wordt bevestigend be antwoord. Ad. 3. Aangezien de leverantie aan de bedoelde firma werd gegund mede op grond van ontvangen mededeelingen. dat de garens zouden worden gesponnen in Nederlandsche spinnerijen en de hemden in de fabripken van de aanneemster ge heel door Nederlandseh personeel zouden worden gefabriceerd, zijn maatregelen ge nomen. dat de verdere vervaardiging der hemden in de fabrieken van de aanneem ster zal geschieden. arbeiders-remmers bij de spoorwegen. Onze spoorwegmedewerker schrijft: Naar wij vernemen zal door de directie ver Nederlandsche Spoorwegen wegens de tijdsomstandigheden, de verdere invoe- hng van de Kunze-Knorr-rem voorloopig stop gezet worden. In verband hiermede gaat de afvloeiing ?an de arbeiders-remmers, die door de mvoering van de Kunze-Knorr-rem over compleet zouden komen naar den dienst van weg en werken niet door. VLIEGONGELUK TE ROTTERDAM. PANDERTOESTEL MET TWEE PERSONEN IN DE WAALHAVEN GESTORT. Eén der inzittenden gedood. Zooals wij gisteren nog fn een deel van onze oplage hebben kunnen melden is gis termiddag een Pandervliegtuig van de Nationale Luchtvaartschool te Rotterdam in de Waalhaven gestort. In het toestel zaten twee gebreveteerde leden van de Delftsche Aero-Club namelijk de heeren Cremers en Muntinga, beiden student te Delft en woonachtig in Den Haag. Mun tinga werd gered, hoewel hij ernstige ver wondingen bekwam, terwijl Cremers in de diepte verdween. De twee studenten waren omstreeks kwart voor twee van Waalhaven opge stegen voor een vlucht boven Rotterdam. Boven het Westelijke gedeelte van de Waalhaven, maakte de bestuurder, de heer Cremers, die overigens bekend stond als een uitstekend sportvlieger, bij het maken van een bocht een fout. Het gevolg was, dat de machine afgleed en doordat men op slechts geringe hoogte vloog, gelukte het den piloot niet zijn toestel weer in zijn macht te krijgen. Het toestel stortte nabij Pier No. 8 in het water. Het kwam terecht juist tusschen een viertal aldaar gemeerde zeeschepen, aan den eenen kant de ..Alnhard" en „Albireo" anderzijds de „Blackhead" en de „Bus- sum". Enkele leden van de Engelsche „Black head" zaten fluks in een bootje en onder namen een poging tot redden. Het was al hoogste tijd, want zij zijn er nog slechts od 't nippertje in geslaagd den heer Mun tinga te redden. Deze had zich weten los te werken en kwam uit het toestel om hoog, dat met gebroken vleugels snel zonk. De Engelsche bootslui grepen den heer Muntinga om hem dan aan een toeschie tend vaartuig van de Graan-Elevator Mij. over te geven. Deze vervoerde den passa gier naar Waalhaven en vandaar werd hij met een gebroken arm en eenige andere verwondingen naar 't ziekenhuis getrans porteerd. Het vliegtuigwrak was onderwiil met den piloot in de diepte van 't Waalhaven water verdwenen. Vanaf politiebooten werd dadelük met dreggen gewerkt en spoedig haalde men een stuk cabine naar boven. Tenslotte ge lukte het ook het vliegtuig gedeeltelijk boven water te krijgen en naar den kant te sleepen. De heer Cremers bevond zich nog vast gebonden in het toestel. De bemanning der pohtieboot sneed de riemen door en bracht het slachtoffer waarschijnlijk op slag gedood met gebroken been en ga pende wonde aan den rechterslaan mar h»t politievaartuig. Vandaar is het stoffe lijk overschot later naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. DE ONDERGANG VAN DE „MADELEINE". Het verhaal van de opvarenden. Gistermiddag omstreeks twaalf uur is zooals gemeld het bergingsvaartuig „Holland" van de reederij Doeksen met de 65 geredde opvarenden van het Fran- sche stoomschip „Madeleine" in de haven van Terschelling aangekomen. De geredden waren tengevolge van de doorgestane vermoeienissen zeer uitgenut. Zij werden ondergebracht in hotel Nap, waar direct een maaltijd voor hen gereed werd gemaakt. Wij hebben met den eersten machinist van het gezonken schip een onderhoud gehad, die ons het volgende relaas deed van de ramp: „De „Madeleine", toebehoorende aan de reederij „Les Doris", was op weg van Boulogne sur Mer naar Aalesund in Noor wegen. Het sehio had een lading zoul en steenkool en 200 ton water aan boord. Woensdagavond omstreeks 10 uur begon het schip in de ruimen I en II plotseling water te maken. Op welke wijze het schio lek is geworden, weten wij niet aldus onze zegsman. De mogelijkheid bestaat dat wij op iets zijn gestooten. doch zeker heid daaromtrent bestaat niet. Onmiddel lijk werden noodseinen gegeven, daar het water in de ruimen snel steeg. Hoewel onmiddellijk de pomDen in werking wer den gesteld, kwam steeds meer water in het schip. Tegen half 12 was het schip zoover gezonken, dat de bemanning, die 65 koppen telt, In de reddingsbooten moest gaan. De zee was vrij rustig, hoe wel er een tamelijke bries stond. Tegen één uur in den nacht kwam het bergingsvaartuig „Holland" en heeft allen uit de reddingsbooten overgenomen. Neg vóór middernacht is de „Madeleine" ge zonken". De chef-machinist en ook de andere opvarenden waren zeer goed te sprescn over de wijze waarop zij aan boord \an de „Holland" werden ontvangen en zij waren blij, na de vermoeienissen van den nacht, thans goed onder dak te zijn De geredden hebben, behalve hun klee ding. nagenoeg niets kunnen redden. Alles is met het schip in zee ondergegaan. de postvluchten. De „Oehoe" (uitr.) is gisteren te Rome aangekomen. De „Pelikaan" (thuisr.) arriveerde gis teren te Cairo. UIT NED. OOST-INDIE. GOUVERNEUR CARON. BATAVIA, 23 Maart (Aneta) De Gouverneur van Celebes en Onderhooiig- heden, de heer Caron, treedt aan 't einde van het jaar af. nieuwe salarisherziening. BATAVIA, 23 Maart (Aneta) De nieuwe salarisherziening zal in de tweede helft van de zitting van den Volksraad behandeld worden. Zij komt einde Maart gereed. De ,.Java-Bode" verneemt, dat even- tueele invoering van de salarisherziening niet voor medio 1934 te verwachten is. RECLAME. ZIJ KON HAAR HAAR NIET KAMMEN. Verlamd door rheumatiek. „Twee jaar lang leed ik aan rheumatiek en verleden jaar om dezen tijd werd ik 10 weken bedlegerig. Mijn handen en armen waren het ergst aangetast. Ik kon er niets mee doen. Ik kon mij niet was- schen of mijn haar kammen; dat moest allemaal voor mij gedaan worden. In 't begin van dit jaar begon ik met eiken morgen Kruschen Salts te nemen en het doet mij genoegen te kunnen zeggen, dat ik nu weer heel goed ben en in staat mijn huishouding te doen. terwijl i k in het slechtste weer uitga zonder dat het mij schaadt". Mevr. P. K. Rheumatiek wordt veroorzaakt door een teveel aan urinezuur in het lichaam. Twee bestanddeelen in Kruschen hebben 't vermogen, urinezuur op te lossen, zoodat het dan gemakkelijk uit het lichaam kan worden verwijderd. Andere bestanddeelen in Kruschen helpen de natuur dit opge loste urinezuur door de ingewanden en nieren te verwijderen. Weer andere ingre diënten voorkomen het gisten van het voedsel in de ingewanden en voorkomen daarbij niet alleen de vorming van urine zuur, doch ook van andere onzuiverheden die het bloed vergiftigen en den weg vrij maken voor verscheidene ziekten. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. i.60 per flacon. 7802 doodelijke VAL. Gistermorgen te omstreeks elf uur heeft op de N.V. Machinefabriek „Holland" te Bergen op Zoom een doodelijk ongeval plaats gehad. Op gemeld uur was de 30-ja- rige arbeider van Wiere werkzaam op de eerste etage aan de oven. Op een gegeven oogenblik stortte de man door een brik naar omlaag en kwam daarbij met het hoofd od den grond terecht. De man was onmiddellijk dood. De ongelukkige was gehuwd en vader van één kind. BUITENLANDSCH GEMENGD. zware sneeuwstormen. In de Hongaarsche districten ten Oosten van de Theiss hebben hevige sneeuw stormen gewoed, waardoor aanzienlijke schade werd aangericht. De telefoon- en telegraaflijnen, alsmede de leidingen voor het electrisch licht, werden verwoest. Talrijke boomen werden ontworteld. In de stad Miskole werden veertien per sonen door neervallende dakpannen ge wond. In de nabijheid van Debreczin bleef een autobus in de sneeuw steken. De passagiers konden slechts te voet het naastbijzijnde dorp bereiken. Een 65-jarige vrouw werd in den tuin van haar huis doodgevroren aangetroffen. De autoriteiten hebben militairen opge roepen. om hulp te verleenen en de spoor lijnen vrij te maken. Ook in Joego-Slavië heeft het noodweer groote verkeersstoringen veroorzaakt, met name on het Karst-Dlateau. zoodat het kustgebied van de Adriatische zee bijna geheel van het achterland is afgesneden. Ook hier ziin talrijke telegraaf- en tele- fennhinen verwoest. In Roemenië hebben eveneens ernstige sneeuwstormen gewoed. In het district Banat l;"t de sneeuw meer dan twee meter hoog. Het spoorwegverkeer is over een langen afstand «(Women ontwricht en de telcnraaf- en telefoonleidingen zijn ver weest. Tusschen Timisoaru en Arad is het treinverkeer gestaakt en gisteren moest ook de Simnlo"-expresse te Boekarest weden opgehouden. De autoriteiten hebben uitgebreide maat regelen genomen, om de snoorliinen vrij te maken, waartoe een groot aantal werk- looze arbeiders is aangenomen. de moord op gertrud bindernagell. Tegen den bankier Hintze, die in Octo ber van het vorig jaar een doodelijk schot heeft gelost op zijn vrouw de opera-zan geres Gertrucï Bindernagel] eischtte het O. M. te Berlijn wegens doodslag. 12 jaar tuchthuisstraf en 10 jaar eerverlies. OVERSTROOMINGEN IN ARGENTINIË. Tengevolge van de zware regens zijn in Argentinië verschillende wateren buiten hun oevers getreden. Coronel Dorrego is overstroomd. Het water heeft groote ver woestingen aangericht, vee werd in de gol ven meegesleurd de toegangsdammen naar bruggen werden vernield wegen opgewoeld. Voor zoover tot dusverre bekend is zijn 6 oersonen verdronken, terwijl 15 anderen vermist worden. een schat van 1.350.000 goudroebel opgegraven. In de nabijheid van de stad Wilna heeft een Poolsch landeigenaar een schat van 1.350 000 goud-roebel in zijn land begraven gevonden. Vermoedelijk is deze schat de Iegerkas van het derde tsaristische lever onder be vel van gene-aal Sasoriow en hier na de nederlaag welke Von Hindenburg aan dit leger toebracht begraven teneinde te ver hinderen dat de kas in handen van de Du't«chers zou vallen. fl5neo7ien Pe'<>n bil pet verdrav van Riga alle Russische bezittingen oo zijn gebied kreeg, zal deze schat door den vinder en den Poolschen staat worttw. gedeeld. KOOL EN TARWE. De Gewestelijke Tarwe-Organisaties voor Noord- en Zuid-Holland deelen ons mede, dat het recht om meer tarwe te verbou wen ,in geval men in 1933 minder kool zal verbouwen dan in 1932, nader als volgt is geregeld: Men mag als tarweteler niet meer kool verbouwen dan in 1932. Dit geldt voor iedere koolsoort, zoowel eerste als tweede gewas. Men kan het recht verkrijgen (aan te vragen bij het districtsbestuur) meer tarwe dan 1/3 van het bouwland te zaaien, in dien men in 1933 minder kool verbouwd dan in 1932. Dit recht kan alleen gegeven en geaccepteerd worden voor vervanging van witte. gele. roode en bloemkool. Voor bloemkool geldt dit ook als het in 1932 als tweede gewas is verbouwd. Het recht om met de tarweteelt boven het 1/3 uit te gaan. kan overigens niet gegeven worden als men de teelt beperkt van kool. welke als tweede gewas is verbouwd. Dit zelfde geldt voor spruitkool al heeft men deze als hoofdgewas geteeld. Beperking der teelt van spruitkool kan dus nimmer beloond worden met tarwebouw. Tarwetelers die meer kool hoofdgewas of tweede gewas (dus ook spruitkool en boerenkool) ver bouwen dan in 1932 kunnen van den tar- westeun worden uitgesloten. Voor tarwe telers d.ie meer tarwe dan 1/3 van het bouwland betelen en niet voldoen aan den eisch van een minstens gelijke beperking der koolteelt geldt hetzelfde. Ben en ander ongeacht of de teelt als contractbouw of anderszins geschiedt. kool en bieten. De Gewestelijke Tarwe-Organisaties voor Noord- en Zuid-Holland maken bekend, dat men zich voor het vervangen van kool door bieten dient te wenden tot den heer Valstar, Regeringscommissaris Tuinbouw- Steunwet, Javastraat 80, Den Haag en niet tot het adres der genoemde Organisaties. De Regeeringscommissaris heeft mede gedeeld de beschikbare bieten in de eerste plaats te zullen bestemmen voor de ver vanging van sluitkool in de koolstreek van Noord-Holland. Als de aanvragen uit _deze streek onvoldoende zullen blijken, zal óver wogen worden om ook elders in Noord- Holland en Zuid-Holland de nog beschik bare bieten toe te zeggen voor gevallen, dat de sluitkool wordt vervangen. Eerst daarna komt vervanging van bloemkool aan de beurt. Hij. die een ver zoek als bovenbedoeld inzendt, dient dui delijk te vermelden hoeveel oopervlakte kool en welke soorten hii in 1932 heeft ver bouwd en hij in 1933 hooot te verbouwen. Uit voorgaande zal het duidelijk zijn. dat de tarwetelers. die hun verzoek reeds heb ben gericht tot Districtsbestuur of D'rec- tie hunner Tarwe-Organisaties, -in 't al gemeen nas ui de laatste plaats voor extra bieten in aanmerking kunnen komen en de beslissing daarover nog wel eenigen tijd op zich zal laten wachten. boternoteering gedaald tot 47 cents. Daling houdt aan. Konden wij op 9 Maart schrijven, dat de boterprijs. zooals die te Leeuwarden genoteerd wordt, een laagterecord had bereikt, sedertdien is dit record verre over troffen. Gisteravond n.l. werd officieel medege deeld, dat de Leeuwarder boternoteering zeven-en-veertig cents bedraagt, hetgeen een verlaging van vijf cents beteekent ten opzichte van de noteering op 16 dezer. Ter vergelijking brengen wij even in herinnering, dat de officieele noteeringen van Leeuwarden, zooals die in den loop van deze maand werden bekend gemaakt, ziin geweest: 2 Maart 60, 9 Maart 55, 16 Maart 52, en thans 47 cents! Hbld. PROV. VEILINGSORGANISATIE IN ZUID-HOLLAND. Jaarvergadering. De Prov. Veilingsorganisatie in Zuid- Holland heeft gisteren te 's-Gravenhage haar jaarvergadering gehouden. De heer J. Barendse, opende de vergade ring met een overzicht te geven van den toestand, zooals die zich in 1932 in den tuinbouw heeft ontwikkeld. Het econo misch ziekteproces heeft zich in dat jaar verder voltrokken en heeft den tuinbouw zwaar geteisterd. Het stemt tot dankbaar heid. dat al deze moeilijkheden door de tuinbouwers met de noodige kalmte ge dragen worden en dat men het hoofd weet koel te houden. Aan het door den heer Q. Nederpelt, Loosduinen, uitgebrachte jaarverslag ia ontleend, dat 1932 de zwaarste pessimisten in verwachting heeft overtroffen. De ex portmoeilijkheden door hooge invoerrech ten, deviezenverordeningen en contingen- teeringsbesluiten waren de oorzaak van deze zoo bedroevende uitkomsten, waarbij dan nog de verarming van de geheele wereld moet worden gevoegd. De omzet liep zeer belangrijk terug. n.l. met f. 10.474.991.38 in de provincie Zuid-Hol land. zoodat de omzet over 1932 f. 36.270.789.67 bedroeg. De toekomst ziet er zeer donker uit. Nog steeds wil men niet inzien dat door vrij ruilverkeer een betere toestand ware te scheppen, doch gaat voort met allen invoer te beknotten. De rekeningen over 1932 en de begroo- ting 1933 werden vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing aftredende bestuursleden de Prins S. Schonebeld en W. v. i herkozen. De heer F. V Valstarvoorzitter van het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland, hield daarna een inleiding over i het onderwerp: Handelspolitieke be- moeiingen. Vad. werden de heeren M. Zweth Pzn. De heer H. Marseille. Op den lsten April hoopt een bekend ingezetene van Lisse, de heer H. Marseille, een dubbel jubileum te herdenken. Op dien dag toch hoopt deze zijn 40- jarig zakenjubileum te vieren hetgeen samenvalt met zijn 40-jarig jubileum als lid en brandmeester bij de brandweer dier gemeente. Was aanvankelijk zijn aannemersbedrijf op kleine schaal opgezet als timmermans zaak, dit bedrijf is langzamerhand grooter geworden. In 1910 werd door hem de met selaarszaak van den heer J. van Hemert overgenomen en bij het bestaande tim merbedrijf gevoegd, waardoor de zaak tot een modern aannemersbedrijf werd omge zet, dat in den geheelen omtrek een uit nemende reputatie heeft gekregen. Tevens is de heer Marseille gedurende 40 jaar on afgebroken verbonden geweest aan de Brandweer van Lisse. Aanvankelijk als schroevendraaier aangesteld werd hij al spoedig in het College van Brandmees ters benoemd, waarin hij langen tijd de functie van Assistent-Opperbrandmeester vervulde. Sinds eenige jaren is hij thans in functie als secretaris-penningmeester der Brandweer, welke functie met groote accuratesse wordt waargenomen. De goede verstandhouding welke in het Corps Brandmeesters heerscht, doet zijn col lega's den wensch uitspreken, dat hij nog vele jaren dezen post mag bezetten. In den loop der jaren zag de heer Mar- selle zich met verscheidene functies naast de genoemde belast. Zoo is hij reeds vele jaren voorzitter van het Burgerlijk Arm bestuur en lid van de Schattingscommissie Ook op Kerkelijk terrein bekleedt hij eenige functies als Notabel en lid van het Kiescollege der Ned .Herv. Kerk. Moge het den geachten Jubilaris gege ven zijn nog vele jaren zijn krachten te kunnen wijden aan zijn veelzijdigen ar beid. Wij wenschen hem toe, dat hij aan de zijde van zijn echtgenoote en gesteund door zijn zoon, die hem de laatste jaren terzijde staat, nog vele jaren de groei en bloei van zijn mooi bedrijf mag meemaken. Wij twijfelen er niet aan of velen zu'len op Zaterdag 1 April van hun belangstel ling blijk geven. DE HEER f. j. VAN EEDEN. 1 April a.s. zal het feest zijn op het sta tion Noordwijkerhout. Dan herdenkt de heer F. J. van Eeden, assistent van den Stationsdienst den dag, waaroo hii 25 jaren geleden in dienst trad van de Spoorweg maatschappij. Het plan bestaat om den jubilaris op gepaste wijze te huldigen Ook uit zijn vorige standplaatsen: Berkel Piin- ac'ker en Roelofarendsveen zullen afge vaardigden komen om den heer Van Eeden te complimenteeren. De a.s jubilaris is een zeer stipt ambte naar en bovendien een aangenaam en hu maan mensch steeds bereid om een ieder ter wille te zijn. GEBOREN: Johanna Maria, dochter van J. v. d. Kaay en E. Sinteur Diederich, zoon van F. J. Libot en A. E. G. Drees Hendrika Maria, dochter van H. Spies en J. W. de Tombe Anna Maria, dochter van P. A. Klinkhamer en A. Stouten. OVERLEDEN: J. van HoornKloots, wede., 59 jaar W. J. Biegstraaten. zoon, 12 jaar. Mcj. H. B. te L. Vermoedelijk deugt uw teil niet meer. Daartegen is slechts één remedie: een nieuwe. A. van E., te L. Adres ons niet be kend. De leider der partij, ir. A. A. Mussert, woont Nassaulaan 4, Utrecht

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9