Kunt Ge niet slapen? AKKER.QCHET5 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 Maart 193 KERK- EN SCH00LN2EUWS. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. PREDIKBEURTEN. VOOK ZATERDAG. RIJN SATER WOUDE. Chr. Geref Kerk: Nam. halfacht, ds. Jansen van Den Haag. VOOR ZONDAG 26 MAART. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien, lees- dienst; nam. 6 uur de heer Smit van Heemstede. Geref. Gem.: voorm halftien en nam. 2 en 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien, ds. Kruishoop; nam. 6 uur, de heer Maller. Geref. Kerk' voorm. halftien en nam. 6 uur, ds Dam. Geref. Gem.: voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Evang. Luth. Gem.: voorm. 10 uur. ds. Haumerse. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. 6 uur, ds Bljdemast. Remonstr. Kerk: voorm. 10 uur, ds Mispelblom Beijer. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien, ds. te Winkel van Den Haag: nam. halfzeven, de heer Stroo van Koudekerk. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. den Hartogh. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: voorm .10 uur, ds Waardenburg. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien en nam. 7 uur (Bidstond gewas), ds. Touw. KATWIJK-AAN-DEN-RIJN. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien, ds. Hartwigsen van Leiden; nam. 6 uur, de heer de Witt van Noordwiik-aan-Zee! Geref. Kerk' voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Meijering. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam halfzeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. NIEUWKOOP. Ned. Herv Kerk: voorm. halftien en nam halfzeven (bidstond gewas), ds. van Wijngaarden. Geref Kerk: voorm. 10 uur, ds. Lichter van Nieuwerbrug; nam. halfzeven, lees dienst Remonstr. Kerk: voorm. 10 u., ds. Nien- huis. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien, ds van Dijk van Bloemendaal; nam. 6 uur. ds. den Hertog van Amsterdam. Geref. Kerk: voorm. haiftien en nam. 3 uur. ds. Smllde. Chr. Geref Kerk: voorm .halftien en nam. 3 uur de heer Aangeenbrug OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem. (Groene Kerkje): vm. 10 uur. ds üennemann. Pauluskerk: voorm 10 uur (Jeugddienst) en nam. 5 uur (bidstond gewasj d3. Jan sen Schoonhoven. OUDE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: nam. halftwoe, ds. Geerling. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. halfdrie (Bed H. A.) ds. van der Bos Remonstr. Kerk: voorm. 10 uur, ds. van Wijngaarden. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 Uur. ds Krijkamp. Geref. Kerk: voorm. halftien er. nam 5 Uur, de heer Koning, cand. te Arnhem. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Tichelaar van Lisse; nam. haiizeven, as. Roth van Zoetermeer. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: voorm halftien, lees dienst: nam. 6 uur. ds. Verheul v. Gouda. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 6 uur ds. Smidt Chr. Afg Gem.: voorm. halftien en n.m. 6 uur, ds. Grisnlgt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, de heer Smit van Heemstede; nam 6 uur ds de Bel. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: voorin, halftien en nam. halfzeven, ds. Jellema. Geref. Kerk: voorm nalftien en nam. halfzeven, ds. van Eijk van Iniilc. ZOETER WOUDE. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Etjkman. NED HERV KERK. Beroepen. Te Ter Aar (Z.-H.) (toez.). Joh. v. Dorssen te Nleuw-Beijerland Te Dussen. J. J. v. d. Berg. te St. Johan- nesga Te Kesteren, A. v. d. Kooi), te Maarssen. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Ouderkerk a. d. Amstel, A. C. v. Nood, cand. en hulpprediker te Arnhem. ALPHEN. Burgerlijke Stand- Geboren: Engel, z. van Pieter van der Leek en Dina Koper Sara. d. van Siger Seinen en Alida Johanna Verschuur (wo nende te Hoogeveen) Adriane, d. van Jan Pieter Houtman en Adriana Petro- nella van Leeuwen Wessel, z. van An- toon Lammers en Wilhelmina Johanna Grul Martlen, d. van Christiaan Duso- swa en Cornelia Maria de Bruijn Wil helm Johannes, z. van Leendert Koster en Wilhelmina Weber. Gehuwd: Pieter Johannes Gaillard 26 j. en Johanna Wlllemina Schouten 25 j. Loop der Bevolking. Ingekomen zijn: Zwolle, Aleida Scholing, zonder beroep, Concordlastraat 24 Gouda, Aart Lam en gezin, fundeerings- werker, Raadwijkstraat 10 Koudekerk, Leuntje Jongejan, dienstbode, Wllhel- mlnastraat 25c Bodegraven, Adrlanus Theodorus de Groot, veehoudersknecht, Noordeinde 54 Leiden, Gerrlt Kikkert, broodbakkersknecht, Emmalaan 5 bis A Woubrugge Ypma, veehoudersknecht, Kortsteekterweg 50 Zevenhoven, Jan Rademaker, veehoudersknest, Westkanaal- weg 10. Vertrokken naar: Oegstgeest, Regentes- selaan 24, Dames M. en C. van Rijn, zon der beroep, Oudshoornscheweg 174 Rijnsburg, Moleneind 37, Eva W. J. van Leeuwen, zonder beroep, Rozenstraat 15 's-Gravenhage, Thomsonlaan 78, Marijtje E. J. van Leeuwen, zonder beroep. Rozen straat 15 Zwammerdam, Kerklaan A 115, Peter van Asselt en gezin, melkslijter. Kromme Ziendeweg 2 Schipluiden, Jo hannes J. van Leeuwen, slager, Station straat 10 Waddinxveen, Zuidplaspolder Z. Dwarsweg 7, Gijsbertus van der Lee, veehoudersknecht, Steekterweg 94 Utrecht, Spigelstraat 4, Cornells Oostrum, zonder beroep, Visserstraat 13 Velsen, Amstelstraat 7, Arend J. van Dordrecht, timmerman, Raadhuisstraat 44 Velsen, Amstelstraat 7, Pieter M Bosloper, meu belmaker, Raadhuisstraat 44 Vlnke- veen G/K 30, Hendrik van Spijkeren, vee houdersknecht. Rldderbuurt 25 Vlnke- veen G.K. 30, Macheltje van Spijkeren, dienstbode, Steekterweg 59 Harmeien, p.a. J. Hoogendoorn, Gerardus van Harse laar, veehoudersknecht, Vinkebuurt 66. In een winkel gereden. Gistermorgen had een zoon van den aannemer van D. in de Raadhuisstraat de onvoorzichtigheid, terwijl de chauifeur van een vrachtauto van de fa, G. en Z. aan het hout tellen was, plotseling in de auto plaats te nemen en deze het erf af te rijden met de bedoeling rechts de Raadhuisstraat in te gaan. In plaats van echter te remmen gaf hij vol gas bij het nemen van de bocht, zoodat hij rechtuit tegen het winkelpand van het sigaren magazijn „het Hoekje" van den heer V. reed. Het rechter gedeelte van de winkel pui werd van onderen geheel ingedrukt, terwijl tevens een spiegelruit brak. Iemand die in de étalage aan het eta'.eeren was, zag de auto gelukkig aankomen en kon zich nog net bijtijds in veiligheid stellen. Op order van den aannemer D. is men terstond begonnen, de schade te herstellen. Jaarvergadering ..Samuel." Door de Geref. Jongel. Ver. „SamuSl" werd in „Concordia" de jaarvergadering gehouden. De opening werd verricht door den heer Stree.kerk. Uit de jaarverslagen van den secreiaiis-uenningmezster de heer W. Noomen bleek dat de vereeniging thans 50 leden telt. Hierna volgde een in leiding over het onderwerp: „Het Theo cratische Koningschap" van G. Spruijt en „De arbeider en zijn loon" door P. v. Keeken, waarop een aangename bespreking volgde. Het geheel werd overigens af gewisseld met muziek, varia en voor drachten. Door het eere-lid de heer J. Wybenga werd een slotwoord gesproren, waarbij deze wees op den ernst der tijden en de as. verkiezing, de jongeren ook opwekkende tot getrouwheid, om te ein digen met dankzegging. Hedenmorgon te ongeveer 7 uur werd de brandweer gealarmeerd voor sen b.and ten huize van de lainilie A. in de Raad huisstraat. Hoewel deze spoedig met een twestal mot rs.iuiten verse een, b.ho fd n deze geen dienst te doen, daar omwoners den brand inmiddels met emmers water hadden weten te blussche i. Behalve eenige waterschade verbrandde o a een bed. De oorzaak moet waarschljnli k worden toe geschreven aan het omvallen van een nachtlampje. BODEGRAVEN. Bijeenkomst „Calvijn". Voor de Herv Jengel. Vereen. „Calvijn" trad op luit.-gen. Duymaer van Twist, met een rede over „Weerloosheid". Uitvoerig behandelde spr. voor een aandachtig en talrijk gehoor de verschillende groepen die zich verzetten tegen het hebben van een weermacht Speciaal de actie van Kerk en Vrede" en aanverwante organisaties, die zulks op geestelijke gronden doen. Practisch werd de beteekenis van een leger en vloot voor Ne derland uiteengezet vooral om de gevaren voor de toekomst, wanneer er nog meer noodzaak bestaat dan vroeger voor een vijand om via het Nederlandsche grondge bied te trekken. Tegenover de aangevoerde schriftuurlijke bewijzen, o.a. uit de Bergrede zette spr. de zijne sterk hekelend de losmaking van het Oude Testament uit Gods Woord. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Johanna d. v M. C. Veelenturf en N G. M Plomp Adriana Joseohlna d v. A J. de Wit en I P Baas Han Martlen z. v L. Smit en G. Prins Ondertrouwd: P A Verhagen 32 j. en D E Verboom S3 Overleden: C. van Dam 49 J. geh. met A. van Dam. Arbeidsbemiddeling. Het werkloozenctlfer Is weer gestegen en bedraagt thans 121 personen. Raadsagenda. De Raad komt op Woensdag 2 Maart as. n.m. 2 uur bijeen. 1. Opening. 2 Onderzoek geloofsbrieven nieuwbenoemde leden K Stapper en M. Lugtenburg. 3 Vaststelling notulen. 4 In gekomen stukken. 5. Stemming over het voorstel van B en W Inzake een schrijven van den heer J. Hultkar. 6. Voorstel tot goedkeuring van de rek. en verantw. v. d. Gezondheldscomm, 7. Voorstel tot het ver- leenen van een bijdrage in de kosten van vervoer van schoolkinderen 8. Praeadvles inzake het adres van de afd. Bodeeraven van de O.S.P. betreffende een extra-utt- keerlng aan werkloozen. 9. Voorstel be treffende een sluittnesuur van winkels. 10. Voorstel Inzake een adres om wijziging van het uitbreidingsplan in Buitenkerk. 11. Voorstel tot wijziging van de verord. op de eischen van benoembaarheid enz van de gemeenteveldwachters. 12. Voorstel tot ver koop van bouwterrein aan de Nieuwe Markt. 13. Voorstel tot het verleenen van Vergaderlng„Cbristen-Vrouwenbond". De Christen-Vrouwenbond hield daar eerste jaarvergadering. De presidente, me vrouw Karssen—Van Muiswinkel hield een openingswoord de secretaresse mej. Heijns dijk las de notulen. Het Jaarverslag werd uitgebracht door de tweede secretaresse, mevr. DoornbosLam. terwijl het finan cieel verslag werd geleverd door mevr. v. d. VlistVan 't Wout. Mej Goldsmlt sprak over „Deborah" Voorts werden door een koortje verschillende liederen gezongen. De vereeniging hoopt zich binnenkort ver dienstelijk te maken voor de behoeftige plaatsgenooten door de stichting van een linnenkast, waarvoor reeds een groote hoe veelheid goederen bijeengebracht Is door de leden, welke' kast ter beschikking zal staan bij eventueele ziektegevallen enz. wanneer, zooals dat vooral thans ln veel gezinnen het geval is. de linnenkast niet meer toereikend is voor de dan ontstane groote behoeften. voorschotten op de vergoedingen bedoeld in art. 101 der L.O.wet. 14. Praeadvies in zake het adres van de fa. Baars en Dom burg om verlaging der Siachthuisrechten. 15. Voorstel tot het verleenen van onthef fing van aanslagen ln het schoolgeld. 16. Voorstel tot het geven van een naam aan de straat ten Noorden van de Oranjestraat. 17. Voorstel tot aanvulling van de alg. Po litieverordening. Gevonden voorwerpen: 1 handbe schermer 1 portemonnale met Inhoud, 1 lapje katoen en een lichtgrijze pet. Door B. en W. is aan Joh. de Jong vergunning verleend tot verbouw van het winkelhuis van C. Vreeken: aan S. Karman tot verbouw van een pakhuis voor rek. van de N.V. Handelsmij. de Veluwe. De h.eeren K Stapper en M. Lugten burg hebben hun benoeming tot leden van den gemeenteraad aangenomen. In de jaarvergadering van de Chr. Schoolvereeniging is tot bestuuslld geko zen in de vacature W. van Muiswinkel, de heer C. de Graaf en ln de vacature G. van Leeuwen, de heer P. v. d. Pol. RECLAME. HAZERSWOUDE. Ledenvergadering Ziekenverpleging, Aan den Rijndijk werd in café Verhaar de jaarlljksche ledenvergadering gehouden van de Ver. „Ziekenverpleging". Behalve het bestuur en zuster Boer, waren slechts een paar leden tegenwoordig. De voorzitter, de heer T. Wezelenburg sprak er zijn leedwezen over uit dat er zoo weinig belangstelling was, hetgeen echter niet wegneemt dat gelukkig veel mede werking wordt verleend voor het werk dezer vereeniging. De secretaris, ds. mr. G. M. den Har togh las de notulen der vorige vergade ring, die onder dank werden goedgekeurd. De voorzitter deelde daarop mede dat van verschillende leden, wier kinderen in het afgeloopen Jaar naar een vacantle- kolonle zijn geweest, dankbetuigingen zijn ontvangen. Hierop volgde het Jaarverslag van den voorzitter, waaruit bleek dat 't materiaal der vereen 150 keer ln bruikleen Is afge staan, dat ln sommige gevallen noodeloos lang werd behouden .Van de legtenten wordt steeds een goed en dankbaar ge bruik gemaakt. De controle, gehouden bij de depóthouders strekt tot groote tevre denheid, daar alles steeds uitstekend in orde was aangetroffen. Door zuster Boer werden bij verschillen de gezinnen 1300 bezoeken afgelegd. Van wege de vereeniging werden een 2-tal pa tiënten naar een sanatorium, en 20 kinde ren naar een vacantie-kolonie gezonden waarmede groote offers van de kas wor den gevraagd. De Emmabloem-collecte heeft opge bracht de som van f. 246, terwijl de sub sidie der gemeente met f. 50 voor het jaar 1933 is verminderd. Ten slotte nog de verblijdende mededee- ling dat door wijlen mej. de Jong aan de vereeniging een legaat gi'oot f.500 is ge schonken, bezwaard met vruchtgebruik. De penningmeester, notaris Engelberts, bracht zijn financieel verslag uit. De ont vangsten bedroegen met inbegrip van het saldo der vorige rekening, zijnde f. 345.98'/j de som van f783.98'/», de uitg. f. 608.01, batig saldo f. 175.00'/>. Wegens afwezigheid van de commissie voor controle, werd bij monde van den heer Th. Verkley rapport uitgebracht, waarbij bleek dat alles in uit stekende orde was bevonden en geadvi seerd de rekening goed te keuren, waartoe werd besloten. De penningmeester en de controleur ontvingen een woord van dank voor hun arbeid aan de vereeniging be steed. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten een bedrag van f.100 van het saldo te storten in het T. B C.-fonds. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredenden de heeren ds. mr. den Har togh. ds. Klehl en Th. Verkley met bijna alg. st. herkozen. Tot lid der commissie voor contróle werd gekozen in de vacature A. de Jong, die niet herkiesbaar was de heer J. B. Spruyt, die zich daartoe bereid verklaarde. De voorzitter deelde mede dat door het TBC. fonds in het afgeloopen jaar een bedrag van f. 4626.64 was uitgegeven en nog slechts f.867 33''t tn kas was. Aangezien het uitzenden naar sanatoria en vacantlekolanlën veel geld kost, en Neem dan voor 't naar bed gaan, een« xoo'n "AKKERTJE" en slaap heerlijk rustig en fijn door die Volg»n$ wpt von Apo'h*k«r Dumont "AKKERTJES" 7801 maar een klein bedrag daarvoor disponibel is, is het zeker gewenscht (om ln de drin gende behoefte te voorzien) dat de kas wordt versterkt. Een uitnemend middel is hiertoe de verkoop van de Emmabloem, die 26 April a.s. zal plaats hebben en waardoor den ingezetenen onzer gemeente een goede gelegenheid wordt geboden tot versterking van de kas In het belang van deze noodige zaak voor hen die hulp be- behoeven. Door den secretaris ds. den Hartogh werd daarop een woord van warmen en welverdienden dank gebracht aan den voorzitter voor al den arbeid voor de ver eeniging met zóóveel ijver en toewijding verricht. De voorzitter was zeer erkentelijk voor dit waardeerend woord en wees op de aan gename samenwerking van het bestuur in de vaak moeilijke gevallen die voorkwa men. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. o KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Teunls, z. van T. Roelofs en V. Roodenburg. Overleden: Jacob Cok, 9 mnd. LEÏMUIDEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Woens dag 29 Maart des voormiddags te lO'/a u. in openbare vergadering bijeen ter behan deling van onderstaande punten: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming lid Commissie tot Wering van Schoolverzuim, in de vacature van den heer A. van Loon. Voordracht: 1. C. P. van den Broek; 2. P. H M"Uer. 4. Benoeming brugwachter aan de Bil- derdam. Aanbeveling ln alphabetlsche volgorde: A. de BruUn, W. van Dijk; H. van Hameren. A. de Vos Pzn. te Bilder- dam. Jac. Zevenhoven. 6. Verpleegkosten van een Ingezetene in een Sanatorium. 7. Comptabel besluit. NIEUWKOOP. Burgerlijke stand. Geboren: Bernardus Cornells, z. van P. U. Veenhof en E. C. Vianen. Overleden: C. R. Vermeij, 1 jaar. Ondertrouwd: J. van Leeuwen, 26 jaar en J. M. Scheer, 26 jaar, te Bodegraven. NIEUWVEEN. Burgerlijke Stand. Overleden: Pieter van Rijn, 77 jaar. Getrouwd: Gerrit v. d. Vaart en Petro- nella Vogelaar. Ondertrouwd: Jacob v. d. Leden, 25 jaar en Neeltje Hendrika Jonker, 25 jaar. Bij de arbeidsbemiddeling stonden den 20sten Maart ingeschreven 32 werk loozen. Eind Februari bedroeg dit cijfer 48. Het aantal kiezers op de kiezers lijst voor de verkiezing voor leden der Staten Generaal bedraagt 015. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Magdalena, D. van L. G. Broer en J. van der Weijde Jan, Z. van J. de Gier en G. van der Linden Aaltje Maria, D. van C. Breedijk en K. Verstoep Maria Laantje, D. van G. C. van Vliet en M. Smit. Overleden: Antje Loef 71 j„ echtgenoote van H. van Os Leljntje van Breugel, 84 jaar, wed. van W. van der Water Allda Johanna SluiJs, 8 dagen Teuntje Visser 17 j. WOUBRUGGE. De waterleiding. In verband met een bij het gemeente bestuur ingekomen verzoek van de plaat selijke Middenstandsvereeniging, heelt de Raad B. en W. de bevoegdheid gegeven ln voorkomende gevallen, waarin zulks naar hun oordeel gewenscht voorkomt, af te wijken van de bepalingen der verordening op de levering van water, door perceelen in een lagere klasse te rangschikken dan waarin zij volgens hun waarde behooren. Aan een aantal ingezetenen is mede gedeeld, dat zij voor verlaging in aanmer king komen. Voor wat betreft de buurt schap Hoogmade zal ook een onderzoek worden ingesteld naai personen, die voor bovengenoemde regeling in aanmerking komen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jozef Mattheus Clemens Maria, z. van C. J. M. van Schagen en H. Tb. van der Salm Johanna Cornelia, d. van S. J. Zwetsloot en L. J. Barst, Zaterdag. Graanbeurs: Tooneelavond. Groninger! Ver. 81/4 uur nam. Nutsgebouw: Bultengew. ledenverg. MM voor Toonkunst. 4 uur nam. Maandag. Breestraat 7. Alg. Verg. v. Aandeelhou- j ders N.V. Dubbeldeman's Boekhandel. I lO'/i uur voorm. Vrije Evang. Gem.: Spr. ds. Theunlssen I 8 uur nam. Oegstgeest (O. S. Kerkbuurt): Chr.l Dem. Unie. Spr. de heer Geltz. 8 uur nam]| Dinsdag. Schouwburg: Leidsche Studenten Too-I neelvereeniglng „D.E.D.I.L." met „Mannl 1st Mann". 8 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lann I tichelstraat 2. Geopend ln November, Oe- tember. Januari en Februari van 10- j J ln Maart, April en Mei van 10 4 uur lal Juni, Juli, Augustus en September via 105 uur in October van 10 4 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags kos-1 teloos, Maandags f. 0.25, overlgt dagea i f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg I 28. 1 Dec 1 Febr. van 10—3 uur. 1 Ecbr, tot 1 April van 104 uur, 1 April -1 Oct. van 105 uur. 1 Oct -1 Dec van 10-4 uur. Zondags van 1—4 uur. Entrée Main- dags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Ethnograpblsch Mnsenm, Rapenburg Jl 69 en Breestraat 18. Op werkdagen via 104 uur. Entrée Maandags f- 0.25, overtp dagen f. 0.10. Rijksmuseum V Nat. Rist., v. d. Werff. park. Werkdagen 8.30—12, 1.305, Zater dags 830—12. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks vsa 9—12.30 en 2—0 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. AHl werkdagen van 1 April—30 Sept. 9- 6 uur. 1 October—31 Maart 0—4 uur Op Zon dagen alleen ran 1 April—30 Sept. 10-4 uur. Kosteloos. Lakenhal: Tentoonstelling Werken Ne derlandsche Teekenleeraren. Nederl. Hlst. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdaecn behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Academisch Historisch Museum. Dim- i dags en Vrijdags van 10—12'/« voorm ca l'/«5 uur nam. Kosteloos. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)di epend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt)Op werkdagen van 9—12 en l'/i—4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Casino-BioscooD Hoogewoerd, 8 u. nam,! ,JJe Pierewaaier". Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Thpater Stationsweg. 8 uur nam.! „Menschen in t Hotel". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur. Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur Trlanon-Theater Breestraat 8 u nam.! „Chou-Chou". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur, Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijk» kinderen Halftwee tot 3 uur nam inen ting tegen dlphterle 4 5 uur nam Donderdags: Inst v Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht en Zondagdienst (W apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Maart a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe RU0 18, telef. 623. ZWAMMERDAM. R.K. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer S. J. Steenbergen, vergaderde de aldeelii'S van den R.K. Volksbond in het Patronaais- gebouw alhier. Na de geb.u.ke.ijke o|.e< ing en het lezen der notulen, werden enKc-'e mededeelingen gedaan van ingekomen stukken, kreeg de heer Steinnietz uit ken Haag het woord om te spreken over oen door Paus Pius XI gemaakte" encyn e» „Quadragesinio Anno" welke in 101' u'j" kwam, juist 40 jaren na de encycit-s „Rerum Novarum". Na afloop der rede werden door ve schillende aanwezigen nog vragen gesie welke door den spreker tot volle tevrea heid werden beantwoord. De voorzitter dankte voor deze 1 zame lezing en wees er op hoe j> het is, door meer bevoegden te ingelicht over verschillende ievensvr en toestanden. - Gevonden voorwerpenEener- plaat van een auto, 1 u lorb een partij roud-witie meetstokken tingen daaromtrent te bekomen meente-secretarie. g f

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6