GEURIGE BAAITABAK LEIDSCH DAGBLAD - Vijfde Blad Vrijdag 24 Maart 1933 UIT DE OMSTREKEN. Fa. Wed. C. J. VISTER - LEIDEN WETSONTWERP CREDIETVERLEENING BLOEMKWEEKERS. Voor Aalsmeer en Haarlemmermeer. Bij de Tweede Kamer is een wetsont- weip ingecuena tot credietveneeiung ten benoeve van Bioemkweegers te Aalmeer en Haarlemmeimeer. In de Memorie van Toeuciuing üerinnert de regeering er aan dat ae gevolgen der economiscne omslan- digneaen. waardoor veiscnmenae bedryts- takken reeds werden ontwricht, zich thans ook aoen geinen in den Aalsmeer- scnen tuinbouw, waartoe ook gerekend worden de bloemkweekerijen onder Haar lemmermeer. De opbrengst der producten ls door de vele handelsbelemmeringen en door de gedaalde koopkracht van dien aard, dat de oedrijven in linancieele moei- lijkiieaen zijn geraakt. De regeeruig sLeit mans ten behoeve der creuietverleemng een renteloos crediet be- scmkbaar van ten hoogste x. öuu.uuu, waar mede de bedrijven voor directen onder gang behoed kunnen worden. Het cieaiet worat ter beschikking gesteld van de ge meentebesturen van Aalsmeei en Haar lemmermeer en wordt renteloos verstrekt. De gemeenten moeten den noodlijdenden bloemkweekers een zoodanig renteloos crediet verstrekken, dat hierbij slechts 90/ gebruikt wordt van net regeeringsgeld en de rest uit eigen middelen wordt bij gepast Zoodra een credietnemer weder in staat is tot aflossing, moet de gemeente het geld aan net rijk terugbetalen. Het crediet wordt alleen verstrekt aan diegenen die in de bloemencultuur hun hoofdbedrijf plegen te vinden, terwijl moet blijken dat andere hulp op redelijke wijze niet is te verkrijgen. Met het crediet moet het bedrijf onder normale omstan digheden voldoende gebaat zijn. Er wordt een commissie van advies ingesteld die deze credietverieening regelt. AALSMEER. Bij beschikking van den Minister van Financiën op 23 Maart 1933 is aan deze gemeente een voorschot uit 's Rijks kas verleend tot een maximum van f. 3600 ter uitbetaling van het door een landar beider benoodigd bedrag voor de verkrij ging van een plaatsje. van Medemblik, Westerhaven 8 naar Fort- weg 5; Grietje Crezee, van Klundert, Tol B 338, naar IJweg 1588; Baukje Zijlstra, van Tietjerksteradeel. Bergum 508, naar Sloterweg 384; Gerritje le Clerq, van Leimuiden. Oude Wetering 6, naar Huig- sloterdijk 320; Wed. H. de Ruiter, van Weesp. Achteromstraat 7 naar Akerd!jk99. Burgerlijke Stand. Geboren: Martha Johanna, dochter van G. M. J C Meulblok en A. Kozijn; Cor nells Willem, zoon van J. Spaargaren en A. E van den Bosch; Antonius Josephus, zoon van N. P. J. Olsthoom en A. A. Stok man; Petrus Joseph, zoon van J. Nibbe- ring en G. J. Jeurissen; Sijtze, zoon van R Burgsma en T. Dijkstra; Elizabeth, dochter van A. Joziasse en M. de Visser, Johannes Theooorus. zoon van J. M. van Schie en J. T. van Steen: Cornells Arie, zoon van C van Been en A Lanser; Jo hanna Geertje, dochter van G. v. Essen en A. M Keessen; Petrus Jacobus Hen- drikus. zoon van G. J. van Leeuwen en M. C. Meiier; Teuntje Sofia, dochter van J. van Wirdum en P. E. Wortel; Anna Cornelia, dochter van R. Grisnich en G J. Hagen; Josephina. dochter van M. van Leeuwen en G. S. van Emden. Ondertrouwd: G. van 't Hof, 27 j. en N. Dol. 23 j. Getrouwd' P Nuisker wedr, 55 j. en B. Beekman, 62 j. A. Doeve. 21 j en C. Konst 20 j. J. N. Boortman 24 j. en K v. Wir dum. 20 j H. Stokman. 23 j en A J. van der Heide 19 j.: N. van Reeuwijk. 20 j. en W. de Kok. 18 j. Levenloos geboren: kind v. h. mannel. gesl. van N v. d .Linden en A. van Vliet. o- HAARLEMMERMEER. Motorongeluk. De bestuurder van een motorrijwiel, de beer K uit Amsterdam, had gisteren op den Sloterweg bij net passeeren van een auto het ongeluk m botsing te komen met een hond, die plotseling van achter de auto kwam opdagen. K. sloeg met motor en al over den kop en bekwam een zoo danige beenkneuzing, dat hij per auto naar een ziekenhuis moest worden ge bracht. Wegenaanleg. Vanwege de gemeente zal op het terrein van de Badhoeve-boerderij en in het dorp Zwanenburg nabij de zweminrichting een nieuwe weg worden aangelegd. Een verbetering. Het pad langs den Geniedijk waarvan dagelijks door vele wielrijders in de rich ting Haarlem en Aalsmeer gebruik wordt gemaakt was in den laatsten tijd hier en daar zoo goed als niet berijdbaar meer. hetgeen vooral 's avonds zoo goed als tot ongelukken aanleiding gaf. Met de ver breeding van dit onmisbaar geworden pad, een werk dat op sommige plaatsen werd ter hand genomen, zal ongetwijfeld een groote verbetering tot stand worden gebracht. Overreden. Gisteren bevond zich op den Hoofdweg een 50-jarige man met een rijwiel. Hij moest bij het defect raken van zijn fiets afstappen, wilde direct zelf tot reparatie overgaan en ging daartoe aan den kant van den weg op zijn knieën liggen, er in het geheel niet op bedacht zijnde, dat er een met een paard bespannen kar nader de. Door het heen en weder slingeren van den wagen ging een der wielen hem plot seling over een der beenen, waardoor dit zoodanig werd verwond, dat geneeskun- kundige hulp moest worden ingeroepen. Loop der Bevolking. Vertrokken: Gerrit Kroes, van Aals- meerderdijk 231 naar Aalsmeer, Kudel- staartscheweg 50; Cornelia van Kasteel, Sloterweg 384, naar Amsterdam, Euterpe- straat 108II; Gijsbertus de Vries, van Aalsmeerderdijk 667, naar Aalsmeer, Uiterweg 430; Hermanus C. Eldering. van IJweg 85, naar Haarlem, van Zeggelen- straat 46; Herman Verweij, van Sloterweg 491, naar Leiden. Haven 11; Gerardus J. J. Zonneveld, van Kruisweg 1136, naar Haarlem. Generaal de Wetstraat 12 ïood; Gerrit van der Horst, van Zwanenburgcr- oijk 440. naar Enkhuizen, Overzijdsburg- wal 4; Lena W. van den Oever. v. Hoofd weg 413. naar Haarlem, Schotersingel 123; Aalt Struik, van Nieuwemeerdijk 34, mar Amsterdam. Kerkstraat 2011; Marceiis v. Wieringen, van Kruisweg 652. naar Anna Poulowna, Veerweg L 12; Johannes Kul- tert, van IJweg 82. naar Holten, Dijker- hoek. spoorwoning no. 7; Margaretha M. van Kesteren, van Bennebroekerdijk 23, naar Haarlem, Regulierstraat 11; Arien Heddes. van Vijfhuizerdijk 226, naar Krommenie. Krommenieerdijk p.a. K. Reljne; Cornells A. den Hartog, van Mei- doornweg 114 naafr 's Gravendeel 'tWeegje 33; Willem Schouten, van IJweg 881, naar 's Hertogenbosch, stichting „Reijnler van Arckel." Gevestigd; Aldert Spaargaren, van Aalsmeer, Dorpsstraat 113. naar Molen weg 251; Meindert Hamersma, van Am sterdam, Kanaalstraat 165. naar Eiken laan 32; Jacobus Schravemade. van Am sterdam. Tasmanstraat 35. naar IJweg 110 Wilhelmus B Kortckaas. van Hillegom, Brouwerlaan 53, naar Venneperwcg 486, Hermanus vaD Gerven, van Lisse. le Poel laan 34. naar Llsserdijk 146, Joseohus A. Bloemen, van Hengstdijk B no. 37. naar Sloterweg 869; Siebolt Droogsma. van Am sterdam Kleine Houtstraat 11. naa-Bsd- hoevelaan 97; Wlebe Anema. van Haarlem Zaanenlaan 5, naar Hoofdweg 597; Al'oer- tus J. Dittmer. van Amsterdam Da Cos a- tade 182. naar Sloterweg 76: Gerarc A. van Ham van Kluldert. Hoogstraat A 480, naar Venneperweg 1143; Frans A. H. Bo6, HILLEGOM. De BloemboUenbeurs. De bloembollenbeurs alhier werd giste ren door 119 personen bezocht. De han del in bijgoed was levendig, vooral in be gonia's en dahlia's Drie Hyppeastrum Amarylissen waren door de firma Ludwig en Co. geëxposeerd, zuivere witte bloemen, tot zeven in aantal op één bol. De firma heeft meer dan 20 jaar gewerkt om deze kruizing te verkrijgen. Vergadering „De Hanze De R.K. Middenstandsvereeniging heeft een ledenvergadering gehouden, die druk bezocht was. Zeventien nieuwe leden wa ren ingeschreven, dank zij het werk der propagandacommissie. Verschillende za ken van de Centrale der drie midden- standsvereenigingen zijn meegedeeld. Na bespreking ging de vergadering er mee accoord in dit voorjaar nog geen winkel week te houden. Tot afgevaardigden naar den Centra'.t. Raad op 3 Mei zijn gekozen de heeren Scholte, Kuperjans en Mathot. Mej. M. Juffermans is te Haarlem geslaagd voor het examen Kraamverzor- ging. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Een droge Maart en een natte April dat is de boeren naar hun wil" zoo luidt een oud gezegde. Nu dan is het thans wel naar hun wil. De maand Maart kenmerkt zich dit jaar door veel mooie dagen en weinig Maartsche buien En in de tulnbouwbedrii- ven kan men vlot doorwerken. Verschil lende tuinders ziin deze dazen aan het vroeve aardaooelDlanten begonnen Ook Irervoor is bet zeer gunstig weer. En alles wiist er oo dat men dit iaar rond Paschen volop in de bloemen zal zitten. Onveilig duin. De terreinen achter de Rijksschietbanen zullen de volgende week wegens schieten met scherp onveilig zijn od Maandag en Woensdag van 9—2 uur en Vrijdag van 25 uur. O KATWIJK AAN ZEE. Mishandeling. Hevig bloedende tengevolge van een ernstige hoofdwonde kwam C. v. d. V., wonende Wassenaarsche weg te Katwl k den Rijn, des avonds hier op het politie bureau. Hij deelde mede op den Nieuwen Duinweg zwaar mishandeld te zijn door A. V. wonende Duinpad te Wassenaar, die hem met een voorwerp eenige slagen had toegebracht, waardoor hij aan het hoofd was verwond. Hij werd naar de woning van dr. Cleveringa overgebracht, die een 3 c.M. lange wond constateerde en hem verbond. Kort daarop meldde zi-h de dader. Deze verklaarde met hem onder weg ruzie gekregen te hebben. Toen v. d. V. met een mes had bedreigd, had hij hem met een rijwielketting, waarop een slot was bevestigd, eenige slagen toegebracht. Inzake mishandeling heeft de politie procesverbaal tegen hem opgemaakt. De duinkaarten. Vermoedelijk met ingang van April zul'en twee soorten duinkaarten verkrijgbaar worden gesteld, n.l. kaarten van 10 cent, die alleen geldig zijn op het grondgebied van de gemeente Katwijk of Noordwiik en kaarten van 20 cent, die voor beide gemeenten gelden. De geldigheidsduur van deze kaarten is één jaar. De vroeger uitgegeven kaarten worden vervallen verklaard. LISSE. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. W. C. Smit, gekomen van Amsterdam. Heereweg 161a. Vertrokken: Mej. J. H. Kruit, vertrokken naar Oegstgeest; G. Weijers en echtgen., vertrokken naar Warmond; P. J. Schoone, vertrokken naar Dongen (N.-Br.)H. C. v. Schle, vertrokken naar Haarlemmer meer; M. v. Marsbergen en gezin, ver trokken naar Amsterdam (West). Burgerlijke stand. Geboren: Margaretha Arendina, d. van H. v. Waveren en C. v. Eijk. Overleden: Petronella Goedemans, echt- genoote van J. Jelierse, 66 jaar. Ondertrouwd: C. Porssius en A. C. Scheepmaker. RECLAME. 4061 45 cent per pond - 18 cent per ons HAVEN 20 Ds. H. A. Minderman. t Kalm is gisteren in het eeuwige leven overgegaan ds. H. A. Minderman predi- kan: bij de Gereformeerde Gemeen e al hier. Ds. Hendrik Albertus Minderman werd geboren 16 Mei 1856 te s-Gravenhage. Zijn opleiding tot predikant heeft hij ge noten in de Christelijk Gereformeerde Kerk, Zijn eerste standolaats was Gouda waar hij als predikant geordend werd en bevestigd door ds. P. J. M de Bruin thans professor aan de Theologische school der Chr. Geref Kerk In Dec. 1896 vertrok ds. Minderman naar Rotterdam waar hij on geveer 15 iaar mocht arbeiden gedurende welken tijd de Gemeente aldaar tot groo- ten bloei is gekomen. Den 4en Nov 1911 vertrok hij naar de Ned Geref Gemeente te Grand Ranids. Mich. U.S A Na 10 jaren verblijf aldaar volgde hij een roeDing op van de Geref Gem. van D'rksland en keerde dus in Oct 1921 naar het Vaderland terug In 1923 nam ds Minderman het be roep naar de Geref. Gem. van Lisse aan waar hij 4 Nov. van dat iaar bevestigd werd door ds. W. den Hengst van Leiden. In Lisse heeft hii tot eenige maanden voor ziin overlijden met veel zegen mogen ar beiden. De begrafenis zal plaats hebben as Maandag 27 dezer des nam om drie uur oo de Oude Begraafplaats alhier Door ds. G. H. Kersten zal te twee uur een lijkrede worden gehouden In het Kerkgebouw der Gereformeerde Gemeente. Administratie Arbeidsbemiddeling. Op het bouwterrein tegenover het ge meentehuis zal een hou'en kantoorgebouw verrijzen voor de administratie der Ar beidsbemiddeling. De kosten zullen naar raming f.1200 bedragen. Bij de politie is aangifte gedaan, dat bij den winkelier S., die een depot heeft voor rentezegels, een aanzienlijk aantal zegels is ontvreemd. o- NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Liibburing. kleermaker, van Vreden (D.), naar Hoofdstraat 129a; L. A Zonneveld en fam, koopman, van den Haag, Heesterstraat 44, naar H. Geestweg 59; A. van den Bos en fam., tuinman, van Rijswijk Z HPenninglaan 37, naar St. Jeroensweg 25; G. H. Bouhuis en fam, electricien, van Haaksbergen, A. 130, naar Voorstraat 95; Wed. N. van Swieten geb. van der Klis, van Oudewater, Wijd- straat C. 46 bis,- naar Weteringkade 34; 'A. P. M. Willemse, schilder, van Den Haag, de la Reyweg 522, naar Juliana- weg 47; M. P. Nijman, dienstb., van Heemskerk, G. v. Assendelftstraat 52, naar Langeveld 29. Vertrokken: J. Korving, I.I. modiste, van v. Hardenbroekweg 4 a, naar den Haag, Doornstraat 17; J. Th. W. Hebinck, hulp in de huish., van N. Zeeweg 47, naar Gendringen, p.a. B. L. Hebinck; C. A. Veldman, 11. verpleegster, van Langeveld 29, naar Graft, p.a. P. A. Cramer; G. Chi M. van der Voort, kok, van Kerk straat 26, naar Han-Surlesse, Hotel des Ardennes; M. van Velzen, dienstb., van Voorstraat 39, naar Noordwijkerhout, Kerk straat 58. Burgerlijke stand. Geboren: Lena, d. van J. H. Schaart en C. Dubbelaar; Apolonia Catharina, d. van H. J. Wanninkhof en C. A. Vink. Ondertrouwd: J. J. Koning, 25 jaar en J. Damen, 30 jaar: J. van Duin, 24 jaar en P. van der Lippe, 21 jaar; J. van der Werf, 25 jaar en D. van Zuilekom, 23 jaar Getrouwd: P. M. C. Geerkens, 36 jaar en P. J. Roukema, 36 jaar. Overleden: Antonie David Lieven. 87 iaar, wed. van A. I. Loman; Jacobus Johannes de Mooij, 31 jaar, geh. met J. Nieuwenhuizen. Openlucht - concert. Het fanfarecorps „Excelsior" zal Maan dag 1 Mei ter gelegenheid van den ver jaardag van Prinses Juliana des avonds te 8 uur 30 op het Lindenplein een concert geven. Vergadering Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantenkunde. De maandelijksche vergadering van ge noemde Maatschappij gehouden in Hotel Royal had deze keer wel een groote bij zonderheid en wel. dat er zoo weinig van Flora's kinderen op deze vergadering te genwoordig waren. Wij kunnen dit een bijzonderheid noemen en hopen dat het een bijzonderheid blijft, want juist de bloemen en planten geven altijd een zoo bijzonder prettig cachet aan deze vergaderingen on der de eminente leiding van den voorzitter den heer H. de Boer. De opkomst was zeer goed. waarover de voorzitter zijn genoegen uitsprak dat zoo weinig bloemen of planten de tafels sier den. weet spr. uit den overgangstijd nu men staat bij de wisseling van kasbloemen naar de bloemen uit de vrije natuur. Na lezing der notulen, werd megegedeeld dat deze vergadering eerder was vastge steld, doch doordat ook B.B.C. toen verga derde ls deze vergadering uitgesteld ge worden. Het jaarverslag van secretaris re leveerde een prettige en goede samenwer king van bestuur en leden het minder prettige was dat door de tijdsomstandig heden het ledental was terueeeloopen van 110 naar 86 leden. Het jaarverslag van den penningmeester sloot over 1932 met een nadeelig saldo van f. 10.62 Tot controle commissie werden benoemd de heeren W Bosman en P v Dam belde functionaris sen werd dank gebracht voor hun keurt? verslag. In de bestuursverkWne w»?ens periodiek aftreden van de heeren H de Boer en J v Schoofen werd herkozen H de Boer en gekozen W Bosman: 1n de be- stuursvacature werd ooknzen J. v Sehooten Hierna werden de dinloma's uitgereikt van de Hvacinthen-evnositie keuHv od naam gesteld door dep heor Midderbam. Spontaan werd hierna aangenomen aar de Willem de Zwiteer-herdenklne waar voor reeds een aantal leden zich opgaven. deel te nemen verdere plannen werden ln handen gegeven van het bestuur. Hierna hield de voorzitter een causerie over de wijze van bestuiving onzer bloemen waar bij men de bloemen in verhouding tot de insecten als haar bestuivers kon verdeelen in 7 groepen. Zooals steeds wist de heer De Boer met zijn onderwerp de aanwezigen te boeien. Een flink aantal leden gaven zich hierna nog op voor de te houden Lathyrus- en Chrysanthen-tentoonstelllng van eigen gekweekte bloemen zoodat ook deze expo- ties in de toekomst veel beloven. Hierna volgde rondvraag enquiring. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking Gevestigd: J. van Doorn en gez., Juliana- laan 9, van Blimbing iN.O.Ï.); M. van Rijn, Regentesseiaan 24, van Alphen a. d. Rijn; M. de Jong, landarbeider, Broek- weg 5, van Beilen; J. C. Kruit, dienstb., Nassauiaan 33, van Lisse. Vertrokken: W. van der Ende, rietdekker, van Dorpsstraat 82a, naar Stolwijk, W. van der Steen, slager, van de Kempe- naerstraat 32, naar Gouda, Gouwe 186; G. G. Dettingmeljer-Rie.ema, van Wilbel- minapark 15, naar Ned. O. Indiê; J. J. Hoogervorst, bloemist, van Wijttenbach- weg 8, naar Breezand. Burgerlijke Stand. Overleden: Adriana Johanna Landman, wed. van B F. S. Krützmann, 83 jaar. Terzake beleediging is tegen D. v. d. K. alhier proces-verbaal opgemaakt- die L. J. de K. alhier minder vleiende woor den toevoegde. Tegen J. L. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens oplichting gepleegd te Leiden en Den Haag. Gevonden voorwerpen: sleuteltje, kinderbijbeltje; autoband met velg, zil veren broche; dames polshorloge; porte- monnaie; muts; hondje. RIJNSBURG. De Tuinbouw. De voorraad winterproducten raakt ge lukkig ten einde. De kwaliteit gaat ten zeerste afwijken doch ook de prijzen zijn zeer laag. Alleen voor het artikel breekpeen ls voor redelijke prijzen nog goede vraag. Ze brengt van f 4.60 tot f6.70 per 100 K.G. Roode kool in de goede soort gaat voor f. 7.70 tot f. 10.50 per 100 doch voor gele kool zijn de prijzen veel lager varleerend van f. 2.60 tot f. 3.80 per 100. Ook met uien is het nog niets gedaan. Ze brengen van f. 0.65 tot f 0.95 per 100 K.G. op. Knol- selderie wordt verkocht tegen f.3.60 tot f. 4.10 per 100 in de beste soort. Aanrijding. De 14-jarige H. S. alhier wilde nog juist voor een naderende tram het terrein van „Flora" opfietsen. Hij slipte echter, waar door een botsing onvermijdelijk was. De fietsrijder kwam er goed af, doordat hij zich nog juist in veiligheid kon stellen, maar de fiets werd ernstig beschadigd. Door het plotselinge remmen van den trambestuurder ontstond in het onder deel van de tram een begin van brand, dat met zand gebluscht kon worden. Uitvoering Chr. Zangver. ..Sursum Corda" De Chr. Zangvereen. „Sursum Corda" gaf, onder leiding van haar directeur, den heer Aart Smink, in de slechts matig be zette Geref. Kerk aan het Rapenburg al hier, een zanguitvoering. Nadat gezongen was Psalm 138 vrs 1 en ds. E. H. Broekstra de bijeenkomst ge opend had met gebed, heette deze de genen die gekomen waren om den zang van „Sursum Corda" te beluisteren, na mens de vereeniging hartelijk welkom. Spr. merkte op, dat dit niet de eerste uit voering was van „Sursum Corda" en dat met name op de laatste uitvoering nog met genoegen wordt teruggezien. Spr. hoopte, dat ook dezen avond mocht ge lukken, wat men zich voorgenomen had en den luisteraars een aangenamen avond mocht wachten. Hetgeen het koor ook deze avond weder ten gehoore bracht, was een aandachtig beluisteren ten volle waard; ten zooveel- ste male hebben de thuisblijvers getoond, ongelijk te hebben. Door het koor werd uitsluitend gewijde muziek ten gehoore gebracht: Psalm 43 en Psalm 84, Psalm 35 vrs 1 en 11. allen bewerkt door Hubert Cuijpers en „Rustig On Irgaan", van G. Hamm. Dit laatste, met Psalm 43 en Psalm 84, behoorde wel tot het beste, dat door het koor. vóór de pauze werd uitgevoerd. Aan de uitvoering verleenden verschillende solisten hunne medewerking, o.a. mej. E. v. d. Eijkel en mej. B. Christlaanse. die o.a. zongen een duet, .,Ik hoopte op den Heer", van F. Mendelssohn, dat blijkens de onverdeelde aandacht van de toehoorders, zeer ln den smaak viel. In een drietal soil „De Bieten- bauw", „Voort 't kant kussen" en „Hemel huis" van Emiel v. Hullebroek. heeft mej. Christlaanse getoond een zeer begaafde zangeres te zijn, aan wie de haar opge dragen taak wel was toevertrouwd. De begeleiding van de uitgevoerde lie deren werd verzorgd door de heeren Abr. Martljn (plano) en C. Pleijster (orgel) die daarbij blijk gaven hun instrument vol komen meester te zijn en hun werk on berispelijk verrichtten. Eenige soli voor piano „Zwei Lieder ohne Worte" van F. Mendelssohn en Arabesque" van Cl. De bussy, uitgevoerd door den heer A. Martijn en dit met groote vaardigheid, vormden een welkome afwisseling van het pro gramma. Na een korte pauze volgde het slotnum mer van het programma. Psalm 95 van F. Mendelssohn waarmede koor en direc teur we) het meeste eer inlegden, en dat het beste getuigde van de ijver- waarmede de leden de repetities volgden. Naast de beide hiervoor genoemde da mes-solisten had hierin de heer A Groe- neveld (tenor) een zeer werkzaam aan deel. aan wien mede een woord van dank toekomt, voor de wijze waarop hi) zijn rol vertolkte. Niet alleen dat de solisten zich ln dit nummer bijzonder onderscheiden ook het koor heeft zich hierin ln zyn „onl kracht ontplooid, zoodat dit nummer niet naliet, een diepen indruk op de toehoo ders te maken. Na afloop der uitvoering sprak Broekstra een kort slotwoord. Het de- spr. leed, dat zoo weinigen opgekom- waren. om van het goede werk van ,S sum Corda" te genieten, ln positieven is er ln het werk van ..Sursum Corda ee climax te bespeuren; vooral Psalm zooals het hier gezongen Is, zal nog ia naklinken in ooren en ziel. Spr dank alle medewerksters en medewerkers De directeur, en daarmede de geheele zang vereeniging, wenschte spr. geluk met tr behaalde succes. Nadat was gezongen het laatste vers v- Psalm 72, sloot ds Broekstra de bijeen komst met dankgebed. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Theresia üertruda Jacoba, d van C. Bergman en A. M. J. Bontje üerarda Antonia, d. van S. Th. Verbij e J. L. Bakker; Bertha Johanna, d. van P C. Schrama en B. J. de Wit; Jobanne Antonius, z. van H. A. Molkenboer e E. C. M. Kiebert; Pieter Gerrardus. z van H. M. Hüsken en P. Buitenom; Petni Batholomeus, z. van J. v. d. Weljden e M. W. van den Berg; Cornelia Helen d. van M. Th. v. d. Hoorn en M. Langelaan; Petronella Johanna, d. A. van Tol en J. A. van Hage. Overleden: N. van den Boom, wed. vas J. Verhoog. Getrouwd: C. Suijkerbuijk, 24 jaar en E. L. Ch. Mietzke, 20 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: C. de Bruin, Zandslootkade 11, van Amerika; I. D. A. Huijg, Hoofd straat 284, van Anna Paulowna. Vertrokken: H. Karsch, Warmonderdam 35, naar 'sGravenhage; L. Bunschoten, van Kerklaan 34, naar Harderwijk. Ingelanden-vergadering „Mottigerpoldei". In hotel „Het Bruine Paard" werd jaarlijksche Inge'anden-vergadering gehou den door den Mottigerpolder. De voor zitter, de heer J. W. Marbus, opende en wees op het verheugende feit, dat de omslag over 1932 beneden de raming kon blijven. Immers, aldus spr., was voor 1932 begroot een omslag van f. 13 per H.A„ over 1932 kon met een omslag van f.12 worden volstaan. Aanwezig waren Ingelanden, die In totaal konden uitbrengen 24 stemmen. Het maximum aantal stemmen, dat dooi de gezamenlijke Ingelanden kan worden uit gebracht, bedraagt 56. Nadat verschillende mededeelingen waren gedaan werden de notulen van de op 22 Maart 1932 ge houden vergadering vastgesteld. De reke ning over 1932 werd vervolgens vastgesteld aan inkomsten op f. 1.767.3bVe en aan uit gaven op f. 1.503.59, zoodat het batig saldo bedroeg f. 263.77V2. De begrooting voor 1933 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op f. 2.356.90Vs- De post „onvoor zien", zijnde de raming van het batig saldo over 1933, is f. 103.65V2. De omslag werd voor 1933 begroot op f.12 per H.A., makende over de grootte van den polder, zijnde 91.09.40 H.A., f. 1093.13. Door de commissie voor het onderzoek der rekening over 1932, bedoeld bij art. 136 van bet Algemeen Polder reglement voor Rijnland, werd rapport uitgebracht over haar controle. De commissie bestaande uit de heeren J. Nijssen, W. v. d. Vlugt en J. Versluijs, had de stukken in orde bevonden. De commissie voor het onderzoek der rekening over 1933 werd samengesteld uit de hee ren J. Versluijs, J. Nijssen en W. v. d, Vlugt Tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren L. P Zonneveld, Mart v. d. Vlugt en C. W. Prins. Hierna volgde sluiting van deze vlot verloopen vergadering. De heer G. Boersma t Na een korte ongesteldheid is heden nacht overleden de heer G. Boersma, die ongeveer een kwart eeuw als onderwijzer aan de school met den Bijbel verbonden was. De overledene, die door zijn leerlingen zeer gezien was, bereikte den leeftijd van ruim 54 jaar. VEURLEIDSCHENDAM. Stopzetting Radiodistributie. In verband met den uitspraak van den Hoogen Raad heeft de ledenvergadering van de Enar besloten de radio-distributie stop te zetten per 1 April a.s. Van eenige restitutie van gestorte gelden is geen sprake. o— VOORSCHOTEN. Sluiting der Boekhondcursus. De boekhoudcursus uitgaande van de Winkeliersver. „T.O.SE.A." alhier ls ge ëindigd. Na afloop van den slot-avond werden woorden van hartelijken dank tot den leider, den heer H. M. Verhulst, ac countant, uit Leiden door den voorzitter van de speciale Boekhoud-commissie ge richt. Hij memoreerde de prettige samen werking en de aangename wijze van cur- susleiden. toegepast door den leeraar, er van overtuigd zijnde, dat hij namens alle cursisten (een 19-tal) hiervan getuigde. De heer Verhulst dankte voor deze tot hem gerichte hartelijke woorden en spoorde alle cursisten aan de ontvangen lessen in de praktijk te brengen in hunne zaken. Hiermede behoorde deze nuttige leergang weer tot het verleden. VOORHOUT. Vergadering Chr. Hist. Kiesvercen- Alhier vergaderde de Cbr. Hist Kies- vereeniging alhie>. De voorzitter ds K omp opende met gebed en heetle allen we kom. Besproken werd de te voeren actie in verband met de a.s. Twee Kamer verkiezi gen en Indien moge l nog een spreker te laten °P,re voorzitter sloot daarna de vergader s met gebed.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 18