De Machtigingswet in den Duitschen Rijksdag. DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP Baby's Verkoudheid Y/ICKS Vrijdag 24 Maart 1933 LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Met groote meerderheid aanvaard. Hitler's program-rede. lilllUIIUlliillllllllli Steunt met Uw gaven het leidscb Crisis-Comité iiifliiifiiiiiiiiiiBiniiiiBiim RADIO-PROGRAMMA. O Over het beeld van de Rijksdagzitting van gisteren meldt men ons: Er waaien van de vier hoektorens van het ongebruikt liggende Rijksdaggebouw de zwart-wit- roode en de hakenkruisvlaggen. Ook de Kroll-Opera is met deze kleuren bevlagd. Sterke afdeelingen politie en hulppolitie hebben de omgeving van belde gebouwen afgezet en overvalauto's en motorestafette, diensten rijden heen en weer tusschen belde gebouwen en over de Könlgsplatz. Honderden kijklustigen staan achter de politie-afzetting. Vóór twee uur zijn de afgevaardigden reeds in de zaal verschenen, de natlonaal- soe'alisten allen in partij-uniform met "t bruine hemd. De tribunes voor genoodig- den en belangstellenden zijn eveneens ge heel gevuld Als kort voor twee uur Rijks kanselier Hitler verschijnt en zich naar zijn plaats in de afgevaardigden-banken tusschen de overige leden van ziin fractie begeeft, wordt hij door de nationaal-soeia- listen met heil-geroen ontvangen. Vice- kanselier Von Papen en rijksminister Seldte hebben eveneens plaats genomen oo de afgevaardigden banken in de zaal. In de regeeringsbanken zitten slechts de rijksministers Von Neurath, dr. Hugenberg en graaf Von Schwerin Krosiek. Te 2 uur precies onent Dresldent Goering de zitting en herdenkt den veriaarrtae van den natlonalen dichter D'etrich Erkardt, van wiens lied ..Deutschiand erwache" hij een strophe voordraagt, die door nationaal socialisten en Duitsch-nationalen staande wordt aangehoord. Goering deelt mede, dat hij een tiental sociaal-democratische afgevaardigden, w. O. dr. Breitscheid. dr Hilferding, 8ollmann en Toni Sender on hun verzoek een verlof van een week heeft toegestaan. Als eerste punt oo de agenda staat het verslag van den ranoorteur der huishou delijke commissie, den natlonaal-socialist Stoehr. over het sociaal-democratische voorstel tot opheffing van het arrest van de gearresteerde sociaal-democratische Rijksdagleden. Stoehr verklaart, dat het ondoelmatig zou zijn de heeren te beroo- ven van de bescherming, die zij door hun hechtenis hebben. Het voorstel om tot de orde over te gaan wordt met alleen de stemmen der sociaal-democraten tegen, aangenomen. Het sociaal-democratische voorstel om de sociaaldemocratische Riiks- daeafgevaardigden in vriiheld te stellen, wordt verworpen met alleen de stemmen der sociaal-democraten vóór. terwiil cen trum en Belersche Volkspartij zich van stemming onthouden. Inmiddels is in de diolomatenloge de Br'tsche ambasadeur verschenen. Als president Goering den Rijkskanselier het woord geeft om zltn verklarine bij de machtigingswet af te leggen, nemen ook de ministers die tot dan toe tusschen de afgevaardigden hebben gezeten, in de re- geeringsbank plaats. Hitler's regeeringsverklaring. Hitler heeft vervolgens de aangekondigde Tegeerlngsverklaring afgelegd naar aan leiding van het door de nattonaal-socla- listen en Duitsch-nationalen Ingediende initiatiefvoorstel tot het doen verdwijnen van den nood van volk en staat. Het eerste gedeelte van de verklaring was in den grond der zaak slechts een herhaling van het voornemen, om de Marxistische leer geheel te onderdrukken. Hitler verklaart, dat de brandstichting in het Rijksdagge bouw het begin moest beteekenen van een actie der communisten, waarvan noch het Duitsche volk. noch de overige wereld den vollen omvang heeft begrepen. Overigens stelt hij vast, dat de onderdrukking van het Marxisme in Duitschland een zuiver binneniandsche aangelegenheid is. waarbij de overige wereld slechts in zooverre be trokken is. dat het uitbreken van het com munistische gevaar in Duitschland ook in het overige Europa de verschrikkelijkste gevolgen zou hebben gehad. Na dit eerste gedeelte van de rede, dat met de gewone heftigheid uitgesproken werd, voiede een meer zakelijk programma. De werkloosheid moet worden bestreden, wat tevens de redding van den Duitschen middenstand mogelijk zal maken. Ook bij den middenstand zijn millioenen arbeiders betrokken. Niets is meer van de rljksre- geering verwijderd dan een vijandige ge zindheid tegenover den uitvoer. Wij weten dat Duitschland verbindingen met de overige wereld noodig heeft. Daar Duitsch land echter jarenlang gedwongen was, prestaties voor het buitenland zonder eenige tegenwaarde te verrichten, is het vraagstuk van de Duitsche export een aangelegenheid van finaneieele politiek geworden. Zoolang een rechtvaardige re geling van de buitenlandsche schuld niet mozeliik wordt gemaakt, zoo lang zal Duitschland helaas gedwongen zijn tot de handhaving van den dwang voor de de- viezenDOlitiek Principieel wenscht Duitsch land opgenomen te worden onder de naties voor vredelievende concurrentie op de wereldmarkt. De Duitsche weermacht. De bescherming van de grenzen des rijks en daarmede van het leven van het Duit sche volk ligt bij de rijksweer die overeen komstig de voorwaarden, Duitschland Ln het verdrag van Versailles opgelegd, thans als het eerste werkelijk ontwapende leger van de wereld is te beschouwen. Hoewel daardoor een kleine en onvoldoende bewa pening is voorgeschreven, mag het Duit sche volk met trotsche voldoening op zijn rijksweer zien. Onder zeer moeilijke om standigheden Is dit Instrument van ons nationale behoud ontstaan. In zijn geest is het de drager van de beste Duitsche soldatcntradlties. Het Duit sche volk heeft de door het vredesverdrag opgelegde verplichtingen met de meest pijnlijke nauwgezetheid vervuld. Duitsch land wacht thans sedert iaTen op de uit voering van de belofte der overwinnaars- staten. om deze ontwapening te volgen. Het is de oprechte wessch van dg nationale regeering, van een uitbreiding van het Duitsche leger en van de bewapening af te zien, voor zoover eindelijk ook de overige wereld geneigd is, haar verplichtingen voor een radicale ontwapening te volbrengen, want Duitschland wil niets anders dan ge lijke levensrechten en gelijke vrijheid. Tot dezen geest en tot dezen wil naar vrijheid zal de nationale regeering het Duitsche volk opvoeden. De eer van de natie, de eer van ons leger, het ideaal der vrijheid, moe ten het Duitsche volk weder heilig worden. Het Duitsche volk wil met de overige we reld in vrede leven. De nationale regeering zal juist daarom met alle middelen er voor opkomen, om een scheiding van de volken der aarde in twee catagorieën te doen verdwijnen. De nationale regeering is bereid om leder volk de hand te reiken om tot een oprecht ver gelijk te komen en achter het treurige ver leden eindelijk definitief een streep te zetten. De nood van de wereld kan slechts verdwijnen, indien de volkeren onder el kaar weder vertrouwen krijgen. Daarom beschouwt de regeering het als haar noodzakelijke taak ten eerste onvoorwaar delijk gezag voor de politieke leiding in het binnenland te vestigen tot herstel van het vertrouwen in de stabiliteit van de toestanden: ten tweede den vrede te ver zekeren door een werkelijke groote actie met verren blik om het vertrouwen der volkeren onder elkaar te herstellen en ten derde definitief beginselen te overwinnen, die storing veroorzaken in de organisatie en de leiding van het economische leven, het algemeene internationale leven te ont lasten van de schadevergoedings- en de onmogelijke schuld- en renteverolichtin- gen. Jammer genoeg is de principieele af doening van het internationale ontwaoe- ningsvraaestuk nog steeds mislukt, door dien men al te veel technische detailvraag stukken daarbii heeft betrokken. De tegen woordige toestand van onzekerheid kan niet ianeer duren. Als bewijs van goeden wil erkennen wii. dat de Fngeisehe regee ring thans te Genève een poging doet om de conferentie eindelijk tot een spoedige beslissing te brengen. De rüksreeeerlne ondersteunt de pogin gen voor een algemeene ontwapening, waarbii het de zekerstelling van het Duit sche standpunt voor gelijke rechten ver langt. Duitschland alleen heeft sedert 14 jaren ontwapend en wacht thans sedert 14 maanden nog steeds te vergeefs oo het resultaat van dp ontwaneningseonferentie. Nog meer omvattend ls het nian van den leider der Italiaansche regeering. die aan gpheel E'urnna een rustige nolitieke ont wikkeling wil verzekeren. Wii kennen aan dit nian een zeer ernstige hetaekenis toe en ziin bereid oo den grondslag daarvan onrecht mede te werken aan de noging, om de vier groote mogendheden Duitschland, Italië. Engeland en Frankrijk tot samen werking te bewegen. Van het resultaat dezer poging hangt het lot van Europa af. De verhouding tot Frankrijk. Wat de overige mogendheden betreft, willen wij eerlijk moeite doen om tot een vergelijk te komen ook daar. waar de we- derzijdsche betrekkingen op het oogenblik nog niet geheel geregeld zijn. De grondslag voor deze pogingen kan nooit zijn het on derscheid maken tusschen overwinnaars en overwonnenen. Een dergelijk vergelijk is ook met Frankrijk mogelijk. indien de re geeringen de vraagstukiken waarbij zij betrokken zijn van weerzijden zoo groot moedig mogelijk ln behandeling nemen. Wat Sovjet Rusland betreft is de rijksre- geering bereid vriendschaopelijke wegen te begaan die voor beide partijen nut kunnen brengen. De strijd tegen het communisme in Duitschland ls een binneniandsche aan gelegenheid. waarin wij inmenging van buiten af nooit zullen duiden. De rijksre- geering zal steeds nadrukkelijk opkomen voor de rechten der nationale minderhe den. die in de verdragen zijn vastgelegd. Hitier begroette het plan voor een eco nomische wereldconferentie en verklaarde- dat de Duitsche regeering er mede accoord gaat dat deze conferentie ten spoedigste wordt bijeengeroepen. De Duitsche regee ring ls bereid mede te werken om eindelijk tot positieve resultaten te geraken. Tot de belangrijkste vraagstukken behoort ook de regeling van de schulden op korten en langen termijn en de aanpassing van den rentevoet op een niveau dat ook elders ln de wereld geldt. Slechts door samenwer king op vertrouwen gegrond, kan een wer kelijke opheffing van den algemeenen nood toestand ontstaan. Tien laren van oprech ten vrede zullen voor de welvaart van alle naties nuttiger zijn dan het zich dertig Jaar lang vastklemmen van de naties aan de begrippen van overwinnaars en over wonnenen. De machtigingswet. Ten einde de regeering in staat te stel len. haar taak in een nauwkeurig begrens de tijdruimte te vervullen, heeft zij in den rijksdag door de belde regeerlngspartijen de volmachtenwet laten indienen. Een deel van de voorgenomen maatregelen maakt een meerderheid van twee derde noodig, welke verelscht wordt voor maatregelen die het karakter van de gTondwet wijzigen Het zou ln strijd zijn met den zin van de na tionale verheffing en het voorgenomen doel zou niet bereikt worden indien de re geering voor lederen maatregel afzonder lijk de goedkeuring van den rijksdag zou m-oten verzoeken De regeering wordt daarbij niet geleid door bet voornemen om den rijksdag als zoodanig od te heffen In tegendeel be houdt zü zich ook voor de toekomst voor om den rijksdag van tijd tot tijd in te lichten over de maatreee'en of Indien dit doelmatig schiint de eoedkeurfne van den riiksdag te vragen Het eezae en daarmede ook de mogelijkheid tot arbeiden van de regeering zou er echter onder lijden indien onder het volk twijfel zou kunnen ontstaan omtrent de stabiliteit van het nieuwe re gime. De regeering acht ln het bijzonder een verdere zitting van den rijksdag bij den tegenwoordigen toestand van algemee ne opwinding niet mogelijk. Nooit ln de geschiedenis is een revolutie op zoo groote schaal zoo gedisciplineerd en zoo onbloe dig verloopen als de verheffing van het Duitsche volk ln deze weken. Het ls mijn wil en mijn voornemen voor een rustige ontwikkeling ook ln de toekomst te zorgen. Doch daarom ls het des te noodzakelijker, dat aan de nationale reeeering die souve- reine plaats wordt gegeven welke voor den tegenwoordigen tijd alleen geschikt ls een andere ontwikkeling te verhinderen De re geering is voornemens van de haar gegeven volmachten niet meer gebruik te maken dan voor de uitvoering van haar taak noo dig ls. Noch de rijksdag, noch de rijksraad worden daardoor bedreigd aan de positie en de rechten van den rilksDresident wordt niet geraakt. Het zal steeds de hoogste taak van de regeering zijn. om met den wil van den rijkspresident tot innerliike overeen stemming te komen Het bestaan van de landen wordt niet ODgeheven. de rechten van de werken worden niet verkleind de verhouding van de kerken tot den staat wordt niet gewijzigd. Daar de regeering oo zich zelf reeds over een vaste meerderheid beschikt is het aantal gevallen beperkt waarvoor de noodzakelijkheid van deze wet zich zal doen gevoelen. Des te meer dringt de regeering der nationale verheffing op afdoening van deze wet aan. In leder ge val verlangt zii een duldellike beslissing. Zij biedt aan de oartiien de movlilkheld van een rustige ontwikkeling in Duitsch land aan en verwacht daaruit voor de toe komst de voorbereiding van een vergeliik. Zij ls echter besloten en bereid om ook een afwUziner en pp" van verzet in ontvangst te nemen. U moogt thans zelf de beslissing over vrede of oor log treffen. Debat Nadat de rijkskanselier zijn rede had uitgesproken, werd op voorstel van Görlng de zitting tot kwart over zes verdaagd. Na de heropening van de zitting voerden de oartlllelders het woord Het eerst sprak de socialist Wels. Deze keurde in naam van zijn fractie de door den Rijkskanselier ln ziin reeeerlngsverkla- rtng geëlschte gelijkgerechtigdheid van Duitschland ln buitenlandsch-oolitlek oo- zlcht volkomen goed Ook hechtte hit zijn goedkeuring aan wat de Rijkskanselier te Potsdam had gezegd dat er geen SDrake kan zijn van overwinnaars en overwon nenen. Dat moest echter ook oo de binnen iandsche DOlitlek worden toeeeoast Het .wil zijn weerloos, maar niet eerloos" wordt thans ook door de sociaal-democraten te genover hun binneniandsche tegenstanders herhaald. Een vrede door geweld kan nooit zegen afwernen. Vrijheid en leven kan men ons ontnemen, aldus spreker, maar de eer niet. (Gejuich links). Na de vervolging waaraan de sociaal-de mocratische partii den laatsten tijd heeft blootgestaan zal niemand van haar kunnen verwachten dat zij vóór de ingediende machtigingswet stemt. Nog nooit Is de con trole van Dublleke aangelegenheden door de volksvertegenwoordiging zoo uitgescha keld als thans. Ik wensch. aldus Wels. tevens hier vast te stellen dat wil te Parijs niet om Inter ventie hebben gevraagd noch millioenen naar Praag gestuurd, noch overdreven be richten naar het buitenland hebben ge stuurd. Wels eindigde met te zeggen: .Het volk wacht od doortastende maatregelen tegen den vreeselHken economischen nood. Wij sociaal-democraten erkennen plechtig te ziin vóór de grondbeginselen van men- sehelljkheid en ee'»chtl?heid. voor vrijheid en socialisme." (BHval links). Daarna kreeg RHkskanselier Hitier op nieuw het woord. Hij wees oo de sociaal democraten en zelde: „OH komt laat maar gii komt. De mooie theorieën die gil thans debiteert ziin de wereldhistorie wel wat laat medegedeeld. Hadt gil dat vroeger gedaan, dan was u weUlcht besnaard waar over git u thans beklaagt. Het do^t mij genoegen dat gii u zoo ronduit vóór óns buitenlandsch-noiitiek nrogramma ver klaart Maar waar was die an!mo toen gii de macht In handen hadt? GH hadt die macht kunnen cbruiken om DiHtsehland na 1918 te verheffen. zn"«'s Frankrlik zich dat heeft gedaan na 1870 Maar gij hebt den strijd vermeden. Gil hadt toen even als wii thans streng kunnen ontreden te gen alles wat Duitschland 14 iaar lang behalve w^°rinos nnk eerloos hopft ge maakt. Juist in tijd van nood moet men z!ch wenden tot het volk. Gij hebt dat niet gekund. Gij verlangt thans geliik recht Wii heb ben voor dat ge'Hke recht veertien laar lang gestreden. Gii snreekt van vervolging. Er is geen onder ons die niet kan spreken RECLAME. Tcerc maagjes kunnen niet veel inwendige medicijnen verdragen. Behandel daarom baby's verkoudheid „uitwendig" met Vides VapoRub. Als U borst en keel met deze verdampende zalf in wrijft. zaJ de kleine dreumes spoedig beteren. W VapoRUÜ 7797 van vervolging uwerzijds. Door uw vervol ging zijn wij echter gegroeid. Critlek ls goed zeker. Wie Duitschland liefheeft mag ons critiseeren. Maar wie de internationale aanbidt, kan ons niet critiseeren. (Storm achtig gejuich rechts en op de tribunes). Zijt gij vervolgd? Gij zit thans hier al veertien jaar lang en het Duitsche volk heeft van uw mysterieuze socialisme nooit iets gezien. Uw arbeid zou men moeten herkennen aan de vruchten, maar de vruchten getuigen tegen u! (Rumoer). Wat in het leven van een volk vermolmd is vergaat en komt niet terug. Ook het uur der sociaal-democratie heeft geslagen. Wij wenden ons tot den Rijksdag om ons toe te staan wat wij ook zonder hem zouden hebben kunnen doen. Wij doen dat uit rechtvaardigheidsgevoel, niet wegens on derschatting van macht, en omdat wij het hun .gemakkelijker willen maken om ons later te vinden. Ik wil niet ln uw fout ver vallen om tegenstanders alleen te prikke len. In plaats van ze te verzoenen of te vernietigen Niemand moet het vergeten, wanneer ik thans zeg: ik reik de hand aan ledereen die zich voor Duitschland ver plicht, maar Ik erken geen internationale." Hitier eindigde als volgt: .De sociaal-democraten willen niet vóór de machtigingswet stemmen. Ik wil ook heelemaal niet dat gij ervoor stemt. Duitschland zal vrij worden maar niet door ui" (Ovatie der nationaal socialisten). Daarna nam namens het Centrum pre laat Kaas het woord, die verklaarde kort te zullen zijn, omdat slechts een spoedige, opbouwende en reddende daad thans noo- dilg ls. Deze daad kan slechts ontstaan door de concentratile van alle krachten ln Duitschland. De centrumspartij, die sedert lang de gedachte aan een groote concen tratie heeft gediend, ook ondanks tijdelijke teleurstellingen, stapt thans, nu alle kleine en benepen overwegingen moeten zwijgen, in het bewustzijn van haar natio nale verantwoordelijkheid over alle be denkingen heen. Het Centrum wil het her stel van georderde staats- en rechtstoe standen bespoedigen en een breeden dam opwerpen tegen een chaotische ontwikke ling. De regeeringsverklaring van heden middag bevat vele woorden, die het Cen trum onderschrijft, ook vele andere woor den. waarop in het belang van het oogen blik beter niet ingegaan kan worden. Voor het werk van de regeeringen, die tot nu toe met den steun van t Centrum aan 't bewind waren, wacht het Centrum met vertrouwen het oordeel van de ge schiedenis af. Velen der door den rijks kanselier afgelegde verklaringen met be trekking tot verschillende belangrijke pun ten van het Duitsche staatsrecht en cul tuurleven, maken het ons mogelijk ver schillende belangrijke bezwaren, welke een uitbreiding van de volmachtenwet bij ons had gewekt, en moest wekken, anders te beoordeelen. In de veronderstelling, dat de door den rijkskanselier gegeven verklarin gen de grondslagen en de practische richt lijnen voor de uitvoering van den te ver wachten wetgevenden arbeid zullen zijn, hecht daarom de Duitsche Centrumpartij haar goedkeuring aan de wet. Een overeenkomstige verklaring werd namens de Belersche volkspartij afgelegd door den afgevaardigde Ritter von Lex. De wet aangenomen. Ook de woordvoerder der staatspartij keurde namens zijn partij de wet goed, die tenslotte met 441 tegen 94 stemmen, die der sociaal-democraten, aangenomen werd. In de omgeving van de Kroll-Opera ver drong zich een geweldige menschen menigte. Hitier begaf zich naar het balkon, om het volk toe te spreken en den uitslag mee te deelen. Aan het gejuich en heilge- roep kwam geen einde. Intusschen werd de rijksraad bijeenge roepen, die eenstemmig het besluit van den rijksdag bekrachtigde. VOOR ZATERDAG 25 MAART Hilversum 1875 M. VARA-ultzendlng 8.00 Gramofoonpl. 10.00: Morgei? wijding VPRO 10.15: Voor Arb. l.d Con tlnubedr.: VARA-kleinorkest o.l.v. Duchan R. Numan (declamatie) 12.00: Concer door „De Notenkrakers", o.l.v, D. Wins ei Gramofoonpl. - 2.00: Zenderverzorging 2.15: Gramofoonpl. 2.50: Radio-tech, nische causerie door lr. H. Kunst 3io Concert door VARA-Mandoline-Ensemhl, o.l.v. J. B. Kok en Gramofoonplaten - 3,50 Muzikale causerie door P. Tlggers 4,30 Causerie door I. de Lange 4.50: Coneer door „De Flierefluiters" o.l.v. H. de Groo m.m.v. Alb. de Booy (zang) en Gramofoon platen 5,40: Literaire causerie door A M. de Jong 6,00: Concert door „De No- tenkrakers" o.lv. D. Wins 6,30: Kee: Pruis, aan den vleugel M. v. d. Waag - 6,45: Ultz. voor den Bond van Volkstuin ders: Causerie door J. P. van t Ho! 7.00: Orgelspel door C. Steyn 7.15: Kee Pruts 7,30: Vervolg orgelspel 7.45: Toespraak door A. de Vries 8.00: Inter- locale bonte avond 10.30: Uitzending voor de vakgroep broodbezorgers m.m.v. t VARA-tooneel o.l.v. W. v. Capellen, A. de Booy (zang), J Jong (orgel) en Gramo foonplaten 11,00- Vaz Dias en VARA- Varla 11,15—12.00: Gramofoonplaten. Huizen. 296 M. KRO-Uitzending 8 00 —9,15 en 10,00: Gramofoonplaten 1130 —12,00: Godsdienstig halfuurtje 12.15 1.45: Trioconcert en Gramofoonplaten - 2.00: Jeugdhalfuur 2,30: Kinderuur - 4,00: Gramofoonplaten 4.10: Populaii concert 5,15: Esperantonieuws 5.30 Vervolg concert 6,20—6.40: Lezing - 7.10: Kath R V U. - 7,45: Causerie - 8,005 Orkestconcert, ca. 8,458.50 Vaz Dias 9,30: Schlagermuziek 10.00: Voordracht 10,20: Vervolg concert 11,00: Vaz Dia 11,0512,00: Gramofoonplaten. Daventry. 1554 M. 10.35: Morgen wijding 10,50—11.05: Tijdsein, berichten 12,00: Orgelspel S. Gustard 120: Commodore Grand Orkest o.l.v. J. Muscanl 2.20: Dansmuziek (Gramofoonplaten) 2,50: Concert voor de kinderen. Sted Orkest Birmingham o.l.v. H. Gray 4 05: Midland Studio-Orkest o.l.v. F. Cantell mjn.v. M. Edwards (liedjes a. d. vleugel) 5,05: Orgelspel H Ramsay 5.35: Kin deruur 6.20: Berichten 6.50: Sport- praatje 7.05: Welsh intermezzo 7.25! Lezing 7.50: Cellorecital door L. Ken nedy 8.20' Vaudeville-programma - 920: Berichten en lezing 10.00: Radio- Militair orkest o.l.v. B. Walton O'Donnel 10,50: Declamatie 10.55—12,20: Dans. muziek door Ambrose en ziin Band. Parijs „Radio Paris". 1724 M. 8.051 Gramofoonplaten 9,20: Orkestconcert 12.20: Concert door het Omroeporkest 4.10: Dansmuziek door het Omroep orkest 8,20: Cabaretprogramma 9.05: Liederenavond o.l.v. D. Bonnaud. Kaiundborg. 1153 M. 11.20—1 20: Con- cert uit rest. „Wivex" 1,502.20: Gra mofoonplaten 2.50—4.50: Omroeporkest o.l.v. E. Reesen 7.20: Omroeporkest en solisten o.l v. L. Gröndahl 8,00: L. Prell's orkest 8.20: Voordracht 9.20: Piano recital door V. Fisher 9.35: Vervolg t. Prell's orkest 10.4511,50: Dansmuziek door L. Preii's Radio-Dansorkest. Langenberg. 473 M. 625 en 7.25: Gra mofoonplaten 11,20: Werag-kamerorfc o.l.v. Spitz 12.20: Concert o.l.v. Wolf - I,55: Gramofoonplaten 4,20: Concert m.m.v. cithervereenlging o.l.v. Wolff en solisten 7,20: Vroolijk programma oir. Neumann 9 50: Concert o.l.v. Woli - II,2012,20: Gramofoonplaten (Jazz muziek). Rome. 441 M. 8,05: Voorstelling nil een theater. Brussel. 508 en 338 M. 508 M. 12.20: Concert uit Antwerpen 1,30: Omroep- kleinorkest o.l.v. Leemans 5.20: Omroep orkest o.l.v. Walpot 6.35: Gramoiooc- platen 6.50: Omroepkleinorkest oir. Leemans 8 20' Concert uit Verviers o.lv. A. Dupuis. Wagner-proeramma 9,45: Vervolg concert. Berltoz-proeramma - 11.20: Gramofoonmuziek 338 M.: 12.20: Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans 1.30: Concert uit Antwerpen 5.20: Dans muziek 6.20: Gramofoonplaten 6 50: Viool- en piano-sonates 8 20: Omroep orkest oJ.v. K. Walpot 920: Variété programma m.m.v. Henri Manshand 10.30: Gramofoonolaten 10.50—12,20: Concert o.l v. P. Moreaux. Zeesen. 1635 M. - 6,55: Strijkkwartet in D kl. t„ van Verdl 7.25: „Funk- Karussell", vroolijk programma m.m.r. solisten, blaasorkest en Schrammel-ensem- ble 910Berichten - 10 20—1120: Dansmuziek door Oscar Joost en zii? orkest. 0 GEMEENTELIJKE RADIO-DISTRIBUTIE lederen dag van 8 uur voorm tot 12 uuf nam aansluiting op Hilversum en Hu®a Voorts Woensdags Vritdags en ZaW dags van 8—11 uur gramofoonmuziek .Hen" MieuvsSTE. MiPOej_TEde=M •ZSNtWEN EM WtrMresrtEEMEM CHINEESCHE 225. Het was een verschrikkelijke warboel geworden en niet zonder reden liep de schooljuffrouw huilend haar klas uit. Mijn hoofd, mijn hoofd, huilde het vrouwtje en toen ze bij den hoofdonderwijzer aankwam gaf deze haar den raad vlug naar de apotheek te loopen. 226. Meneer de apotheker ,vlug een hoofdpijnpoeder, riep de schooljuffrouw, toen ze binnenkwam en net ve - wonderde haar wel, dat de apotheker ook al zoo ra deed. Honing moet U hebben juffrouw, riep de aP°t^ie haar toe, de wonderhoning voor alle zieken, en bh S haar enkele lepels van die lekkernij.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14