VERKADES Tot Januari '34 'n extra plaatjesbon! Groote Beschuit "5» '4sle Jaargang %- LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 23 Maart 1933 Derde Blad No. 22396 ARLEMENTAIR OVERZICHT l! ^FAILLISSEMENTEN. Waarschuwing. Bestellingen op Cactus-Albums, die tot 15 April via den winkelier of rechtstreeks wor den opgegeven, kunnen nog worden uitgevoerd. Daarna is dit album niet meer te verkrijgen. ALBUMS BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. EERSTE KAMER. BEGROOTING VAN ECONOMISCHE ZAKEN EN ARBEID. Verschillende afgevaardigden hebben reuken en wenschen ten beste gegeven iake het economisch beleid. De heer de Bruyn meende in den loop it crisis te mogen zien een zien aikeeren jn het onbeperkt internationaal ruilver- ser ten gunste van een meer gebonden, jtionale handelspolitiek. En hij voor zich snd dit nog zoo kwaad niet. Maar overi- uis droeg zijn rede geen algemeen, doch ai fragmentarisch karakter: betere po- itie-regeling voor het personeel in het otel-, café- en restaurant-bedrijf; con- ngenteering van draadnagels; een an- [ie werkwijze van de Kamers van Koop- andel, die, volgens hem, soms buiten hun trekje gaan. Wat de heer ter Haar ntkende. Doch deze afgevaardigde had jch meer in het bijzonder tot taak ge- [- leid, de wenschelijkheid van versch tood bij het ontbijt te bepleiten. Hij was ren oordeel, dat dit zou kunnen zonder jbreuk te maken op het verbod van achtarbeid en hij zou al tevreden zijn, anneer er gelegenheid was om dat ver- die brood te koopen; het behoeft niet ttns bezorgd te worden. Waarom kan iets e, -rgelijks in het buitenland wel? vroeg hij Met dit versche-brood-betoog zal de msterdamsche Senator veler hart heb- en gestolen. nMaar niet dat van den heer Serrarens rant hij meende dat er in deze dagen wel ndere dingen te doen vallen dan het ftre^krijgen van versche kadetjes. Hij kwam iet het bekende denkbeeld, om de ar- ïidsduur in te krimpen, teneinde zoo- ïende meer arbeiders te werk te kunnen tellen en dus de werkloosheid in te krlm- tn. En behalve inkrimping van den werk- achtte hij ook in de toekomst ver- roegde pensioneering noodlg, want an- ers zoo was zijn betoog zullen er p den duur veel te veel werkloozen blij - en. Maar hij verklaarde te begrijpen, dat r, ten aanzien van de kortere werkweek, een internationale regeling noodig zal sjn. Voor de zuivel-industrie in het bij- snder trad de heer Ruiter in het krijt: tr op wijzend, van hoe groot belang deze voor het volk, vroeg hij van de Regee ring, dat zij krachtig zou optreden bij de juitsche Regeering, om de export-moei- jj Bieden te temperen of te overwinnen. )eze afgevaardigde betuigde zijn voldoe ning over de werking der Crisis-varkens- vet. Een voldoening, welke de heer de Vos nn Steenwijk uitstrekte tot het geheele mdbouw-beleid des Ministers: hij er- lende dat de Minister den landbouw tachtig heeft geholpen, maar toch dient »g verdere hulp te worden geboden en Se zag de afgevaardigde in bescher- nende maatregelen. Niet alleen voor den landbouw, doch nor ons geheele economische leven achtte de heer Danz invoering van de 40- jenweek van belang en niet ten onrechte vees hij er op. welke demoraliseerende jevolgen een langdurige werkloosheid kan liebben. Een juridische aangelegenheid besprak |jr. Mendels in het volledige en vrije be- thikkingsrecht van den arbeider over lin loon. Minister Verschuur heeft al deze op- rkingen (en nog enkele andere van de ren Heerkens Thyssen, Ysselmuiden en L.n Sasse van Ysselt) beantwoord. Hij Itende de gebreken in de crisis-wetge- pg, wees op de moeilijkheden hiervan en telde mede dat een wetsontwerp in be- krking ls, om eenheid te brengen in de ierschillende crisis-wetten. Men had om Isaatregelen voor de steen-industrie ge waagd. maar deze industrie biedt aldus (e Minister bijzondere moeilijkheden lm bovendien zouden wij België schaden, terwijl België en Nederland elkander zoo- teel mogelijk ontzien. Wat in het alge- ïeen de 40-uren-week betreft wees de Mi nister er op, dat er een internationaal fflderzoek gaande is, waarvan de resul taten moeten worden afgewacht. Bij de «tgeving van 't oogenblik moet naar om- (tandigheden worden gehandeld; van be- Sinselen kan men ln de huidige toestan- itn moeilijk uitgaan. Daarom kan op het «ogenblik ook niet worden gedacht aan ten regeling voor het personeel in het Intel- en restaurant-bedrijf: deze moet op ietere tijden wachten. Enkele contingen- ecjngen zijn nog in onderzoek. De Mi- Ê.er bleek voor het versche kadetje wei- ig te gevoelen: hij vreest hiervan wel tegelijk invoering van nachtarbeid en bo- ïendien verhooging der productie-prijzen. In het bijzonder heeft de Minister er tog eens op gewezen, dat het onmogelijk s alle bedrijven, die in moeilijkheden terkeeren. te helpen. Hij erkende met name de moeilijke om- tendlgheden in en voor den landbouw en teelde mede, voornemens te zijn nog tij- (ens zijn ministerschap een directeur-ge- jeraal voor dat bedrijf aan te stellen. Ook «e Economische Raad zal nog worden in- iesteld, maar de Minister scheen te twij- 'elen of hij hiervoor een geschikte leider ®u kunnen. Wat tenslotte Duitschland betreft, de Minister erkende dat met alle («ede middelen moet worden getracht, een •etere toestand voor onzen export te '«neppen. Maar noodlg zijn beleid en voor- Schtigheid. Duidelijk bleek dat de Mi nister voor economische dwangmiddelen w°ts gevoelde. Tenslotte: Boeten we nog meedeelen dat de Minis- •rr binnenkort meer vrijheid van bewe- ™g hoopt te krijgen „voor het opruimen 'nn koeien"? Dat zij het aantal gemeste wkens denkt te rantsoeneeren? Dat «eun aan de roggeteelt groote moeilijk- neden oplevert? pjj hebben hiermede het voornaamste Ministers rede ter verdediging van nu begrooting, medegedeeld. HAGENAAR ""gesproken: bi B,l<tl°rst, houder eener machinale p-inrlchtlne Haarlemmermeer Hllle- wfflmeidijk 440 R.-c.: mr. S. J. Pit: cur. ïr' K van Giffen. RECLAME. 7466 Om het U wat gemakkelijker te maken. Uw album „Vetplanten" bij tijds gevuld te krijgen, zullen wij van nu af aan bij onze een extra plaatjesbon verpakken. Zelfs wanneer U dus nü eerst dit prachtige album aanschaft - dat in uitvoering „Cactussen" nog overtreft - en de plaatjes gaat verzamelen, kunt U het gemakkelijk vóór Jan. a.s. gevuld hebben. Eerst dan komt nJ. het volgende album uit. Verkade's Fabrieken N.V„ Zaandam. ISssS auiairi 69= DE VACATURE—Dr. L. E. VISSER. Zestal voor raadsheerplaats in den Hoogen Raad. De Hooge Raad der Nederlanden heeft de volgende voordracht ter vervulling van een vacature in dien raad aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal doen toeko men. teneinde daarop te kunnen achtslaan bij het maken der nominatie voor de vaca ture van eene raadsheerplaats, ontstaan door de benoeming van den raadsheer dr. L. E. Visser tot vice-president van dien raad: le. dr. G. A. Servatius, vice-president van de arr.-rechtbank te Amsterdam; 2e. dr. J. E. van der Meulen, vice-presi dent van de arr.-rechtbank te Utrecht; 3e. dr. P. van Regteren Altena, raads heer in het gerechtshof te Amsterdam; 4e. dr. J. H. R. Sinnighe Damsté, direc teur-generaal der belastingen; 5e. dr. F. J. A. Hijink, rechter in de arr.- rechtbank te 's-Gravenhage; 6e. dr. F. G. Scheltema, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amster dam. DE KLOMPENINDUSTRIE. Steunmaatregelen bepleit. De heer Fleskens heeft den minister van economische zaken en arbeid de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat de toe stand in de klompenindustrie steeds moei lijker wordt? Is Zijn Excellentie bereid dezen tak van nijverheid hetzij door contingenteering van den invoer .hetzij door het treffen van bijzondere maatregelen te steunen, ten einde te voorkomen, dat tal van klompen makers hun werkplaatsen zullen moeten sluiten en met hun arbeiders aan de werk loosheid worden overgeleverd? NEDERLANDSCH—BELGISCHE SAMENWERKING. Een aantal Belgische autoriteiten en vooraanstaande zakenmenschen heeft gis teren een bezoek gebracht aan de Jaar beurs, waaraan voor de eerste maal door een Belgische sectie wordt deelgenomen. Na afloop vond een diner plaats, waarbij ook aanzaten minister Verschuur en oud minister Posthuma. Er zijn redevoeringen gehouden door de heeren Fentener van Vlissingen, minister Verschuur en de Bel gische minister van Staat, Theimis. Vol doening is daarbij uitgesproken over het feit, dat te midden van de dwaasheid, die in de wereldeconomie heerscht, de twee landen, België en Nederland, die econo misch op elkaar zijn aangewezen, een lich tend voorbeeld geven aan de overige naties wat betreft een samenwerking op econo misch gebied, welke beoogt de bevorde ring van de gemeenschappelijke belangen van heide landen. Ook op de Economische Wereldconferen tie zullen beide landen zijde aan zijde strijden over een „open-deur-politiek". VRIJAF VOOR MILITAIREN OP 1 MEI. In de legerorders is opgenomen een ml- nisterieele kennisgeving waarbij, in ver band niet de viering van den verlaardag van H K. H. Prinses Juliana dit jaar on 1 Mei. is bepaald dat d'"n dag na 1 uur dienst al« op Zondag zal worden verricht. Hetzelfde gpidt voor de onder het depar tement van defensie ressorteerende bur gerlijke rijksdienaren. SLECHTHOORENDEN. De Vereeniging tot Bevordering der Be langen van Slechthoorenden herdenkt dit jaar haar 25-jarig bestaan namelijk op 27 Maart. Ze is uitgegroeid tot een vereeni ging van meer dan 6000 leden, goed- en slechthoorende. In die 25 jaar zijn opge richt scholen voor slechthoorende kinde ren te Amsterdam. Rotterdam en Den Haag. In Lunteren vervees het vacantle- en rustoord der vereeniging. ..Ons Land huis". waar goed- en slechthoorenden een verblijf vinden tegen matigen nensionprijs, waarbij on- en minvermogenden uit het Anna Fonteijnfonds kunnen worden bijge sprongen. In Soest vindt men het Cen traal Magazijn waarin alle mechanische en electrische hooraooaraten zijn aange bracht en waar onder leiding van mej. Tine Marcus de slechthoorenden met veel liefde en groot geduld worden geholpen aan het instrument, dat hun het best past. Ook hier in den vorm van een „Instru mentenfonds" de financieele steun, waar die noodig is en gewaagd wordt. Mocht de reis naar Soest te veel bezwaar geven, dan vindt men over 't geheele land in ver schillende plaatsen proefkisthouders, die een kleine sorteering hoor-apparaten in beheer hebben. De vereeniging wenscht de herdenking van het 25-iarig bestaan in te zetten met een Bloempjesdag op 10 Mei aanstaande voor de vorming van een Onderwijsfonds" Dat 10 Mei daarvoor gekozen is hangt sa men met den verjaardag van Tine Marcus, die mede de vereeniging heeft ongericht en in al die iaren haar stuwkracht is ge weest, De meeste instellingen in de ver eeniging zijn te danken aan haar initiatief. Nog altijd werkt de thans biina 72-iarige „Moeder der Dooven" die zelf reeds twin tig iaar haar eigen stem niet meer hoorde, voor haar slechthoorende medemenschen. En telkens verheugt ze er zich weer in. als de techniek voor de slechthoorenden iets beWs heeft gevonden. We wenschen de Vereeniging. die reeds zoove'en tot zegen is eeweest. veel succes bii alles wat ze nog mag ondernemen in het belang van de slechthoorenden STRAATKLINKERWEGEN. Opgave gevraagd van het aan te leggen vierk. Meter wegdek. Naar wij vernemen heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw een schrijven gericht tot de gemeente besturen waarin Z.Exc. o.m. het volgende schrijft: Van de zijde der fabrikanten van straat klinkers wordt mijn aandacht erop geves tigd, dat het van veel belang is, niet het minst met het oog op het te plaasen aan tal arbeiders dat bekend is, hoeveel vierk Meter wegdek, naar alle waarschijnlijk heid in de jaren 1933 en 1934 zal worden aangelegd en/of vernieuwd. Wanneer op dit punt eenige zekerheid bestaat, kan getracht worden de productie daarmede in overeenstemming te brengen. Aangezien mij de wensch der fabrikanten alleszins billijk voorkomt en ook de overheid be lang heeft bij het aanpassen van de pro ductie aan de behoefte, moge ik uw col lege verzoeken, mij een vragenlijst na in vulling te willen doen toekomen. In deze vragenlijst moet o.m. worden opgegeven de soort aan te leggen of te vernieuwen of te herstellen wegen, het aantal M2. wegdek gesplitst naar de soort verharding. De wegen, die in uitvoering zijn. moeten niet worden opgegeven. Msb. O DE WOLF DIE GEEN WOLF WAS. En van een teleurgestelde schare moedige mannen Rotterdam beleeft veel sensatie van zijn ontsnapten Canadeeschen wolf. De poli tieke toestand in binnen- en buitenland, die in de laatste dagen zooveel stof gaf tot gesprekken, is totaal op den achter grond gedrongen. Wanneer nu twee Rot terdammers elkaar tegenkomen is de eerste vraag. Hebben ze 'm al? Een ver dere uitleg, wie die 'm is, wordt niet ver langd. Iedereen weet, dat men het over den weggeloopen wolf uit de Diergaarde heeft. Het is in zulk een stemming niet te verwonderen, dat lieden, die aan den bui tenkant der gemeente wonen, bereid zijn op elk gerucht, dat de wolf in hun omge ving gesignaleerd is, er op uit te trekken, ten einde zich van het dier meester te maken. Gistermorgen zou men den wolf gezien hebben op een land in Schiebroek. Moeders riepen dadelijk hun spelend kroost naar binnen en de weerbare man nen maakten zich op om op de wolven jacht te gaan. Gewapend met alles, wat maar tot wapen dienen kan, trok men er op uit. Inderdaad werd een dier gezien, dat aan de beschrijving beantwoordde. Het was zeer schuw en gluurde valsch uit zijn vurige oogen. In een wijden kring stelden de aanvallers zich op en tenslotte liet het dier zich tamelijk gewillig grijpen. Het eerste werk was nu den directeur van de Diergaarde opbellen en hem van de geslaagde vangst in kennis stellen. Reeds spoedig daarop verscheen een auto voor het pakhuis, aanvoerende den directeur, twee oppassers mitsgaders een collectie netten en -strikken en een hok. De direc teur begaf zich in het pakhuis om naai den gevangen wolf te zien. Het dier kwam zonder schuwheid en met iets vriendelijks in zijn houding naar voren. Tot aller ont steltenis moest de directeur echter con- cludeeren, dat dit niet de ontsnapte wolf was, het was zelfs geen echte herders hond, maar een bastaard. Het behoeft nauwelijks vermelding, dat het gevangen dier weer in vrijheid gesteld is. Naar den echten wolf wordt nog steeds te vergeefs gezocht. TREKKING DER SWEEPSTAKE. Weer verschillende prijzen in ons land gevallen. Gisteren heeft te Dublin de eerste trek king plaats gehad van de Sweepstake. Het totaalbedrag aan ontvangsten was 3.102.321 pond sterling, waarvan 1.986.731 pond aan prijzen beschikbaar is. Dit be drag wordt verdeeld in groepen nJ. 19 eerste prijzen van elk 30.000 pond, 19 ?de prijzen van elk 15.000 pond, 19 3de prijzen van elk 10.000 pond. Voorts 107 prijzen van elk 660 pond voor niet-genlaatste paarden, 1900 troostprijzen van 100 pond en 10 restantprijzen van elk 8673 pond. De volgende Nederlanders hebben met hun loten een oaard getrokken. G. de Vries te Amsterdam met „Forba". De Vries, Arnhem met „Ballasport". Hanap, Doetin- chem met „Lone Eagel II". Doora. Amers foort met „Destinv Bav. Lucky Horse te Amsterdam met „Huic Hollowa". J. Schu't te Amsterdam met .Destiny Bay". P. Salm, Loosduinen met „The Ace II". H. Kadeks, Rotterdam met „Huic Hollowa". Associa ted, Loosduinen met „Forbra". Hullu, 's-Gravenhage met „Golden Miller". Mar- tinetti, A'dam met .Aportasy". J. Jobse, Vlissingen met „Quinte Colm". E. Wout- huyzen, Amsterdam met „Teras". „The Whining Horse", Amsterdam met „Young Prince". Kaartclub Hacheels, Amsterdam met „Ballybrach". R. Reuverkom. Hen gelo met „Remus". J. Bevelander. Den Haag met „Society". „Good Luck, Amster dam met ...Zambaut". J. van Rossum, Den Haag met „Slamhaut". M. Slagter. Am sterdam met „Smokey Moke". C. Wiiker, Rotterdam met „Inverse". Mevr. T. Ban- gert, Maarn met „Alpine Hut". „Msb." TAXIBESTUURDERS STAGNEEREN HET VERKEER. Protest tegen politie-optreden. Gistermiddag tusschen half zes en half zeven heeft het verkeer te Amsterdam op verschillende plaatsen veel belemmering ondervonden. Een aantal H.G.T.-taxibe- stuurders, aangevuld met andere snorders, hebben ongeveer gelijktijdig op een vijftal punten in de stad hun wagens dwars over den weg en over de tramwails geplaatst, daarna hun wagen op slot gemaakt en dien verlaten. Het gevolg was. dat het rij- verkeer ernstig werd belemmerd. Dit ge schiedde op de kruising Marnixstraat Rozengracht, Stadhouderskade bij het Leidsche Boschie, Weteringschans hoek Vijzelgracht, Ceintuurbaan, hoek van Wonstraat en Stadhouderskade, hoek van Woustraat. De verkeerspolitie trad dadelijk onder leiding van inspecteur Cohen doortastend op. Van de wagens, die op den weg vast gezet waren, werd een ruit ingeslagen om in de auto te komen. Deze werd vervolgens aan den kant van den weg gezet. Talrijke nieuwsgierigen maakten de taak van de politie niet gemakkelijk. Toen de taxi's eenmaal verwijderd warpn kwam er spoedig weer schot in het verkeer. Verbolgenheid van de chauffeurs tegen de politie, die de laatste dagen strenger optreedt tegen snorren moet beschouwd worden als oorzaak van dit relletje, waar van het nasnel voor velen wel zal ""geven worden voor den rechter. GASVERSTIKKING TE GORINCHEM. Gisteravond te zes uur werd de politie te Gorinchem gewaarschuwd dat zich een geval van gasverstikking had voorgedaan in de woning van Jonkman in de Nieuw- steeg. Toen de politie de woning binnen trad. bleek een gaskraan open te staan en vond men de ecMgenoote van J. zittend oo baar stoel, terwlil haar 24-iarige zoon oo den grond lag. Met behulp van zuurstof apparaten werd door een inmiddels ontbo den geneesheer getracht de levensgeesten weer oo te wekken, hetgë-n hij de 50-iarive moeder gelukte, de zoon bleek echter reeds overleden te zijn. Er wordt door de politie een onderzoek ingesteld. RECLAME. Geen oud, verlegen goed moet het zijn. Voornamelijk niet bij een geneesmiddel, waarbij de kwaliteit en werking ongunstig beïnvloed worden door de oudheid. Daarom moet U „Aspirin-tabletten" alleen in de voor Holland bestemde origi- neele verpakkingen (herkenbaar bij de buisjesverpakking van 20 stuks aan den oranjeband en bij de verpakking van 2 ta bletten aan het oranjezakje) koopen. Dan heeft U de zekerheid geen oud goed te ontvangen. 7746 TEGEN EEN PAAL GEREDEN. Gistermiddag omstreeks halfzes reed de 23-jarige M. Moris uit Weert met zijn motorfiets tegen een paal van het elec trische net. De jongeman was bijna op slag dood. Het motorrijweil werd geheel vernield. BRAND Gisteravond is brand uitgebroken in het pand Lauriergracht 158160 te Am sterdam, waar gevestigd zijn de opslag plaatsen van de onderneming Neder lands Bronnenbelang. De brand is door onbekende oorzaak ontstaan op de vliering, waar pakkisten met stroo- hulsels waren oogeslagen, alsmede groote hoeveelheden emballage. Tegen 6 uur had de chef het magazijn gesloten en ruim een halfuur later ontdekten omwonenden, dat zich, hoog in het middenstuk, ernstige vuurverschijnselen voordeden. Het vuur, dat in den licht ontvlambaren opslag gretig voedsel vond, sloeg weldra fel door het schu'ne dak naar buiten uit. Met der tien stralen, die zoowel aan den kant der Lauriergracht als aan dien der Laurier straat naar binnen werden geleid, heeft de brandweer de vlammen bestreden en na ruim een halfuur van hard werken mocht zij con.stateeren. dat het natte ele ment een volledige overwinning behaald had, zonder dat de omringende perceelen ernstig gevaar geloopen hadden. Geen der omliggende woningen is dan ook ontruimd behoeven te worden. De vliering van het pand is over een oppervlakte van dertig bij zes meter ge heel uitgebrand; ook de zolder heeft aan de achterzüde brandschade gekregen. Geruimen tijd heeft over dit stadsdeel een dichte rook gehangen; de hevige rookont wikkeling in het pand heeft ook nog een slachtoffer gemaakt: de waakhond van het, gebouw, die gest'kt werd aangetroffen. De schade, die aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. RUTTENLANDSCH GEMENGD. HEVIGE STORM IN NIEUW-ZEELAND. Uit Auckland (Nieuw-Zeeland) wordt gemeld, dat een hevige storm en zware regenbuien in het Zuiden van Auckland groote verwoestingen hebben aangericht. Er moeten ongeveer 200 huizen verwoest zijn. Een trein derailleerde. Alle verbindin gen zijn gestoord. Voor zoover bekend, zijn echter geen slachtoffers te betreuren. MOORD IN BRITSCH-INDIE. Overste Abboth van de genie en zijn vrouw zijn te Ouetta (Br.-Indië) in hun huis vermoord. De overste was 54 iaar oud. Hij was zijn militaire loopbaan als soldaat bezonnen en had 17 iaar als soldaat en onderofficier gediend, toen hii in den oor log officier werd. Hij was oas dit jaar tot luitenant-kolonel bevorderd. POSTVLIEGTUIG IN SNEEUWSTORM. Het uit Belgrado naar Boekarest ver trokken postvliegtuig is op de bergen nabij Paratchin neergestort na gedurende drie uren tegen een sneeuwstorm te heb ben opgetornd. De vijf inzittenden werden gewond, twee van hen ernstig. Het toe stel werd vernield. BRANDSTICHTING. Op 16 Maart is in Heppingsarbach (am Hemer. Riinland) in de fabriek van Friedrich Laap brand uitgebroken, waarbij een deel van het fabrieksgebouw ver brandde. De politie heeft edh onderzoek ineeste'd pn oo grond daarvan den eige naar. Fri"drich Laan gearresteerd wegens opzettelijke brandstichting. ONTPLOFFING BIJ AUTO-BOTSING. Gisternacht heeft een ernstig ongeluk plaats gehad bij Halteren (Duitschland). Een persoon werd gedood, terwijl 15 per sonen ernstig en 14 licht werden gewond. Tengevolge van een autobotsing was een benzinetank ontploft, waarna de bran dende benzine dertig menschen op het lijf viel. De auto's hadden met, groote snelheid door de stad gereden. Een der zwaar gewonden is overleden. RAMSAY MACDONALD MAAKT EEN SLIPPERTJE. MacDonald, de Engelsche premier, is, zoo meldt een Engelsch blad ook bij zijn bezoek aan Rome zijn gewoonte van een wandeling in den vroegen ochtend getrouw gebleven. Hli sliote 's ochtends om even acht uur stilletjes uit het Engekche ge zantschap en wandeldp meer dan een uur lang. genietende van ziln vriiheid. Toen, niet w»fende waar hit 7<eh rveeiop bevond, rien hli een auto aan op Pot gtoh naar het g°zant?chan brenoon Topn hli daar aan kwam ontd=kte h" dat de auto geen taxi meter b"7at pp tot 7iin ve-ba7ioe mopst hij vernemen dat de auto hem on ziin heele wandeling had gevolgd op last van de politie!

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9