74ste Jaargang DONDERDAG 23 MAART 1933 No. 22396 Leidsch Crisis-Comité. [Ófficieele Kennisgevingen. I SCHOUW VAN WEGEN, LANEN, ENZ. I Burgemeester en Wethouders van Lei- Iin brengen ter algemeene kennis, dat te lilinnen op Maandag 3 April e.k., krach- |ns het bepaalde bij artikel 17 der ver- Edening van den 6en Juli 1899 (Ge- leenteblad No. 15), laatstelijk gewijzigd ij de verordening van den 9en Juli 1928 ■Gemeenteblad No. 22) op wegen, lanen, listen enz. en wateringen en slooten, I-houw zal worden gedreven over alle we len, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, lofjes. stegen, sloppen of poorten en gan- Itn, benevens de daarin gelegen of daar- lie behoorende bruggen en andere kunst- Ierken, voor zoover die bijzonder eigen- ïam zijn, en, zonder verhindering door of fmwege rechthebbenden, voor het pu- kek verkeer open staan, alsmede over kje wateringen en slooten, en de riolen ilët vervanging daarvan gemaakt, bene- hns de daartoe behoorende sluizen, dui- ters, buizen, toegangskokers en dergelijke itrken, voor zoover die bijzonder eigen dom zijn. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: ISJ Ct». ner .egel voor advertentlën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere aJvertenLlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bh vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. I bil een maximum aantal moorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts oorto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTS Voor Lelden per 3 maanden 1.2.38: per week t 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week .0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. nummer bestaat uit VtER Blades EERSTE BLAD. Giro No. 188690. PROF. DR. A. EEKHOF t I Heden ontvingen wij per kas: 9 A f.2. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRIJEN Secretaris. I Leiden, 23 Maart 1933. 7773 DRANKWET. I Burgemeester en Wethouders van Lei- Jen brengen ter algemeene kennis, dat I. ■na Engel, te Lelden, een verzoek heeft luediend ter bekoming van een slijtver- Ipning (vergunning voor den verkoop It sterken drank in het klein, uitsluitend lc gebruik elders dan ter plaatse van Iftoop) in het perceel Hoogewoerd no. |1 aldaar. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. I Leiden, 23 Maart 1933. 7774 PROF. G. WISSE. J Morgen zal prof. G. Wisse zijn 60-sten litrjaardag vieren. Prof. Wisse die voor jaren alhier als |;:edikant gestaan heeft, behoort sedert Iü21 tot de Chr. Ger. Kerk en is thans aan Ife Theologische School dier kerk te Apel- |(Mrn verbonden om aldaar de ambtelijke ukken, de Apologetiek, de geschiedenis per wijsbegeerte en het Latijn te doceeren. [Prof. Wisse is ridder in de Oranje-Nassau Irde en lid van het Zeeuwsch Genootschap jer Wetenschappen. I Van zijn hand verschenen ruim 60 groo ve en kleine geschriften. ID. VER. SCHOONHEID IN OPVOEDING EN ONDERWIJS. Tentoonstelling in de Lakenhal. J Het bestuur van de afdeellng Leiden en Instreken van bovengenoemde vereeniging Ikhrljft ons: I De vereeniging is opgezet en heeft de Italoellng zooveel mogelijk schoonheid te I tiengen, ook in het onderwijs. Daar de I jeekenleeraar in de eerste plaats, door zijn I Kroep, hiervoor de aangewezen persoon is, "i o.i. dit niet kan bereiken zonder ook pit werkzaam te zijn en door eigen I khoonheid-beleving dit over te brengen op I 'et kind, leek het ons gewenscht deze zelf werkzaamheid aan te moedigen en den pMerlander in 't algemeen tot de over- I tuiging te brengen, dat de doorsnee-tee- I «nlec-raar niet alleen leeraar is, maar ook [een voor zich zelf werkend en scheppend I kunstenaar, die dus ook recht heeft om a-s zoodanig erkend te worden. Iets wat I fer 't algemeen nog niet ieders opvatting p Dat dit Inderdaad wel degelijk het ge- is blijkt uit de geweldige hoeveelheid |*erk, die ons toestroomde: met minder «Jn 82 deelnemers zijn er met gemiddeld Ittie werken: grafisch werk, schilderijen, I ;e"dhouwwerk, ceramiek, reclamebiljet- pn ed. I in 'let llaast een onmogelijkheid is deze ii een behoorlijke plaats te geven en «les apart tot zijn recht te laten komen, ieder wel begrijpen. Er is dus op deze «"toonstelling naar gestreefd om zooveel ®°?elijk iederen inzender zijn recht te 'Wen. Er is veel mooi werk ingezonden. De opening zal plaats hebben Zondag 26 I f™tt om 3 uur (door allerlei omstandig- ~en was het onmogelijk hiervoor een Lt Ün dag k biezen) waarbij Prof. Huib uts het oneninv=woord zal SDreken. ®trnducties ziin tot een z°er beperkt ÏKï? verkriigbaar bil Mevr. J. C. van v. Gelder, Witte Rozenstraat 26 Wijlen prof. Eekhof. In den leeftijd van nog slechts 48 jaar is na een korte ongesteldheid hedenmorgen in het Acad. Ziekenhuis alhier overleden, prof. dr. A. Eekhof, hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit in de geschiedenis van het Christendom en van de leerstellin gen van den Christelijken godsdienst, be nevens de geschiedenis van het Gerefor meerd Protestantisme. Albert Eekhof werd 26 Juli 1834 te Steen- wijk geboren, waar zijn vader predikant was. Hij bezocht verschillende lagere scho len in Noord-Amerika en doorliep het Gymnasium te Gouda waarna hij zich in 1903 als student in de theologie aan de Leidsche Universiteit liet inschrijven. In 1909 promoveerde hij cum laude tot doctor in de godgeleerdheid op een proef schrift getiteld „De questierders van den aflaat in de Noordelijke Nederlanden". Na 'n studiereis ondernomen te hebben door de Ver. Staten, diende hit in de jaren 1910— 1930 als predikant de Ned.-Herv. Gem. van Dlemen en Watergraafsmeer en in 1913 en '14 die van Ouderkerk-aan-den-Amste! In dat laatste jaar werd hij alhier oe- noemd tot buitengewoon hoogleeraar in de geschiedenis van het Gereformeerd Pro testantisme over welk onderwerp hij oo 2 December zijn inaugureele rede hield ter wijl hij in 1924 als opvolger van prof F. Pijper werd benoemd tot gewoon hoog leeraar welk ambt hij od 25 November van dat jaar aanvaardde. Prof. Eekhof. die sinds 1911 mederedac teur was van het Ned. Archief voor Kerk geschiedenis werd in 1925 benoemd tot doctor honoris causa van de Universiteit te Zürich en in 1932 van die te Edinburgh. De Pruisische Academie van Weten schappen bekroonde hem voor zijn publi caties over de geschiedenis van Noord- Amerika met den prijs van „Count de Lobat". Verder was prof. Eekhof lid van de com missie van uitvoering van de Gesellschaft fuer Kirchengeschichte. Hij verwierf zich groote bekendheid door zijn studieën over de Pllgrimfathers. waarover bii ook verschillende werk°n pu bliceerde. Van het alhier gevestigde Pil- grimfathersgenootschap was de overledene gedurende vele jaren bibliothecaris. Als zijn voornaamste werken noemen wij: ..Twee aflaatprenten" (1909); ..B. J. Krol. krankenbezoeker" (1910); De Avondmaalsbrief van Corn. Hoen" (1917); „De theologische faculteit te Leiden in de 17de eeuw" (1921); ..De Herv. Kerk in Noord-Amerika 1624—1664" (1913); De negerpredikant J. E. J. Caoitein 1717-1747" (1917); ..Drie onbekende documenten be treffende de Pllgrimfathers in Holland" (1920): .Jonas Michaëlius stichter van de Kerk in Nieuw Nederland" (1926); John Robinson" (19281en De zinspreuk In re- ce"aritw unitas". Prof. Eekhof was decaan van het facul teitsbestuur. KUNSTKRING HET SCHOUWSPEL. Zooals wij destijds mededeelden, is hier opgericht de Kunstkring Het Schouwspel, die zich ten doel stelt het organiseeren van goede tooneelvoorstellingen voor lagen prijs. Tegen betaling toch van 1 dubbeltje per week krijgt men 5 voorstellingen. (Het secretariaat is gevestigd Plantsoen 651. Reeds zijn eenige voorstellingen gegeven in de Stadszaal, doch waar deze zaal zich slecht leent voor het gesproken woord, zal voortaan de Schouwburg worden benut. De eerste voorstelling daar zal gaan op Zondag 2 April. Het gezelschan Saalborn komt dan met „Zijne Majesteit Het Pu bliek" een blijspel in 3 bedrijven van W. Lichtenberg. Medesoelen Oscar Tourniaire, Magda Janssens, Louise Kooiman, Henri Eerens, Coos van Duyn, Johan te Wechel en Jan Boogaard. Volgend iaar hoopt, men zooveel leden te hebben, dat er twee voorstellingen zullen moeten plaats vinden. HET BEZOEK VAN HERTHA THIELE. Groote belangstelling. Het is tegenwoordig „hooge jnode" om filmartisten in ons land te ontvangen, üok onze stad heeft nu zulk een gebeurtenis achter den rug, getuige de overgroote be langstelling gisteravond in het Trianon- theater tijdens de nachtvoorstelling ter eere van de filmactrice Hertha Thiele zijn ook de Leldenaars op zulke bezoeken tea zeerste gebrand. De zaal bleek geheel uitverkocht, politie was in de Breestraat aanwezig om de orde te handhaven, kortom, er heersente een verwachtingsvolle spanning! In het buitenland zijn „nachtvoorstellingen" vol komen ingeburgerd, hier vormen zij nog een sensatie! Maar Leiden krijgt In dit opzicht blijkbaar wereldstadallures! Tegen half twaalf maakte Hertha Thiele haar entrée, bloemstukken werden der actrice aangeboden, die, afgezien van haar platina-blonde coiffure, den eenvoudigen, sympathieken indruk van de films maakte. Drukte, rumoer, nieuwsgierigheid alom; toen kwam de rust en de voorstelling kon beginnen. Eerst diverse journalen, waarin wij H.M. de Koningin-Moeder in vriende lijke woorden de Emma-Collecte hoorden aanbevelen, gevolgd door een spontaan applaus, teekenfilmpjes en een mooie uit voering van de „An der schonen blauen Donau" wals, gespeeld door de Philhar- moniker onder leiding van den Mussolinl- achtigen Erich Kleiber, een rede van den heer André de Jong. oud-Leidenaar en directeur van het Caoitol-theater te Rot terdam, die Hertha Thiele op een harte lijke wijze inleidde Toen verscheen Hertha zelf ten tooneele en zij vertelde innemend het een en ander over haar nieuwste film „Das erste Recht des Kindes", waarin men haar dezen avond zou zien en van de toekomstplannen. Binnenkort naar v.'i) later vernamen op 3 April beginnen de opnamen van het bekende „Kleiner Mann, was nun", met waarschijnlijk Herman Thimig in de mannelijke hoofdrol. De spanning werd nog hooger opgevoerd, want eerst volgde de pauze, waarin men zich verdrong om een handteekening te be machtigen. Het meisje moet er schrijf kramp van gekregen hebben! Einde der pauze men zette zich in spanning neer. om „de" film van den avond te bewonderen, men spitste zich op Hertha maareerst kwam als onver wachte verrassingBetty Boop.dus voorloopig nog gelach en vrooiijkheid! Eindelijk de ernst.... de film „Aus dem Taeebuch einer Frauenartzin" begon. Een aangriipend onderwerp, getuigend van aangrijpende problemen in dezen kommervollen tijd. op delicate en zeer indrukwekkende wijze behandeld He', ma nuscript is van Thea von Harbou en net voert een krachtig pleidooi voor het eerste recht van het kind, nl. op deze wereld „Welkom" te zijn en voor het recht van de vrouw, om ook in dezen bitteren lijd, waarin werkloosheid en tal van andere maatschappelijke invloeden evenzoovele tegenwerkende krachten beteekenen, „moeder" te zijn. De film Hertha Thiele speelt er ontroerend de hoofdrol in leent zich moeili'k voor een gedetailleerd1» be spreking. Zii brengt geen oplossing, wü geen oplossing geven, maar vestigt s' g- gestief de aandacht op een groot sociaal kwaad, dat de wereld van het heden teis tert en waaronder vele vrouwen, die ge lukkig haar natuurlijke roeping, het moeder-zijn, ook nu als hoogste opgave in het leven beschouwen, gebukt eaan. Een goed inzicht in hedendaansche, schrijnende toestanden, die tot diep nadenlten en onderling begrijpen aanleiding geven, schenkt dit werk, dat dank zii de kunst zinnige regie van dr. Fritz Wendhausen, tot verre boven het gemiddelde niveau uitstijgt! Onder dieoen en voortdurend stijgenden indruk heeft men de veelszins voortreffe lijke verfilming van dit wel zeer belang rijke gegeven gevolgd! Tegen kwart voor drie brachten de extra-trams ons eerst huiswaarts! De „eerste" Leidsche nachtvoorstelling in het openbaar was beëindigd. BUURTVEREEN. „EENSGEZINDHEID" EN SCHOLEN OOSTERSTRAAT - MUNNIKENSTRAAT. Gisteravond had in de gebouwen van bovengenoemde scholen een eenvoudige plechtigheid plaats. Het bestuur van de Buurtvereeniging „Eensgezindheid" had het plan opgevat om, uit sympathie voor en dank aan het schoolbestuur van de scholen Oosterstraat- Munnikenstraat het 10-jarig bestaan van deze scholen niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Een blijvend aandenken wenschte deze vereeniging gaarne aan te bieden. Daarvoor was het voltallige Bestuur van „Eensgezindheid" met eenige leden van het Schoolbestuur en de hoofden samen gekomen om dit geschenk over te dragen. Bij monde van den heer v. d. Broek ont ving de school Oosterstraat het portret van Willem den Zwijger, terwijl de school Mun- nikenstraat een tafeltje met pot en palm ontving, daar deze school reeds in het be zit was van genoemd portret. Deze ge schenken waren gekozen in overleg met de hoofden en zullen dienen ter versiering van de hal. De heer M. H. de Reede, lid van het schoolbestuur dankte den heer v. d. Broek voor zijn symnathieke woorden en de ge waardeerde daad van de Buurtvereeniginp en droeg de blijken over aan de zorgen van de hoofden de heeren Bodewes en Herf- kens. Na gebruik van een kopje thee was deze samenkomst afgeloopen. LEIDSCHE CHR. ORANJEVEREENIGING. Onder voorzitterschap van ds. H. Tho mas heeft gisteravond de Leidsche Chr. Oranjevereeniging haar Jaarvergadering gehouden in gebouw „Prediker". De voor zitter sprak, na de opening op de gebrui kelijke wijze, een kort openingswoord, waarin hij wees op den zegen die God ons in het Oranjehuis heelt geschonken. Spr. wijdde ook eenige woorden aan de nage dachtenis van den Grooten Zwijger en drong er bij de aanwezigen op aan om mede te werken aan de doorwerking van den geest van dezen Vader des Vader lands, De notulen werden gelezen en goedge keurd. Naar aanleiding van een ingeko men adres werd besloten deel te nemen aan de Volkshulde aan de nagedachtenis van Willem de Zwijger, welke op 2en Paaschdag zal worden gehouden. Leden van de Oranjevereeniging kunnen zich nog voor deelname opgeven bij den secre taris den heer L. Boekkooi, Bilderdljk- straat 9. De secretaris las daarna zijn jaarverslag, waarin de verschillende vergaderingen en feestelijkheden, die door de vereeniging zijn georganiseerd, werden opgesomd. Voorts bleek uit het verslag, dat het leden tal stationair is gebleven. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo is van f. 114. Na het gunstig verslag van de kascommissie werd de pen ningmeester van zijn gehouden beheer ge dechargeerd. De heeren Mazurel en Questroo werden als bestuurslid herkozen. Voor de herdenking van Willem de Zwijger en de gelijktijdige viering van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana ontvouwde het bestuur het volgende plan; Het kerkkoor „Ex Animo" zal in April een groote cantate uitvoeren, die gewijd is aan nagedachtenis van Willem de Zwijger. Het bestuur der O. V. heeft samenwerking gezocht met „Ex Animo" en dit koor be reid gevonden een tweede uitvoering te geven van de cantate onder auspiciën van de Oranje-vereeniging. Deze uitvoering zal plaats hebben op 28 April in de Hooglandsche Kerk. Het be- I looft een zeer bijzondere avond te worden. „Ex Animo" heeft de uitvoering zeer grootsch opgezet en zal alles in het werk stellen om haar te doen slagen. De verga dering keurde dit plan goed. De vergadering werd daarna gesloten. De heer Breebaart ging voor in dank gebed, o LAATSTE VOLKSBIJEENKOMST. Het seizoen loopt al weer ten einde; gis teren de laatste Volksbijeenkomst van dit jaar in een goed gevulde Stadsgehoorzaal! Ditmaal werkten mede de Leidsche Orkest vereniging „Musica", ontstaan uit de fusie van twee andere gezelschappen, die reeds hun sporen hadden verdiend, onder leiding van den heer J, Noordanus Jr. en 't Dubbelmannenkwartet „Sempre Avanti", den heer v. d. Broek. Een lang, maar met zorg uitgekozen programma, heeft de trouwe bezoekers van de volksbijeenkomsten bezig gehouden. Alle eer komt toe aan de voortvarende directie van den muzikalen heer Noor danus, die blijkbaar hard met zijn ensem ble heeft gewerkt en van goede resultaten heeft doen getuigen in een serie mooie nummers. Natuurlijk ontbrak er nog wel het een en ander aan, zelfs voor een dilettanten orkestje, maar de goede wil en het ern stige streven om naar beste kunnen dank bare muziek te brengen, was zonder twijfel aanwezig. Meermalen konden wij van zeer mooie passages genieten, dan weer bleek de technische beheersching weliswaar niet voldoende, maar toch nimmer onder een reeds buitengewoon aardig gevorderd peil. Men kent den heer Noordanus ais een serieus musicus en als zoodanig heeft hij zich ook nu weer betoond; wij beschikken in „Musica" op het oogenblik over een tamelijk groot gezelschap, dat al tot mooie prestatie in staat is en dat bij verdere nauwgezette studie stellig groote vorde ringen zal maken. Jammer, dat de piano en het orgel ten opzichte van elkaar niet zuiver waren gestemd, hetgeen niet slechts den muzikaal ingestelden toehoorder kon opvallen. Het dubbelmannenkwartet „Sempre Avanti", dat over mooi materiaal beschikt, heeft haar inslaande nummers op enthou siaste en krachtige soms te krachtige. wijze voorgedragen en mocht eveneen;, 'n groot succes behalen! Deze avond heeft veel genot geschonken en behoorde zeker tot een der hoogtepunten van de serie 1932/1933. Helaas waren er weer eenige jeugdige „heertjes" die de wellevendheid niet in acht konden nemen en zich onmogelijk rustig wisten te houden. Zulke jongelieden tusschen „servet en tafellaken" hooren op avonden als deze niet thuis; het was dan ook uitstekend gezien, dat men met hen korte metten maakte en hun de deur ge wezen werd. De heer van Eecke. die den medewer kenden aan dit geslaagde programma ten slotte zijn dank betuiede. heeft begrij pelijk gemeend te moeten wijzen op dit rumoer en er tegen gewaarschuwd! Het voortbestaan in het volgende seizoen der Volksbijeenkomsten, zou bij herhaling der '■umoerigheid in de waagschaal gesteld ■vin; laat men zich dit góed voor oogen 'ouden! Jonge mensehen. die zich niet veten te gedragen kunnen o.i. beter op 'raat blijven! Een woord van dank komt toe aan de commissie-leden, die dit seizoen wederom zooveel activiteit hebloen getoond. BINNENLAND Prof. dr. A. Eekhof, hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit is overleden. (Stads nieuws, 1ste Blad). Voordracht ter voorziening in vacature- raadsheerplaats in den Hoogen Raad der Nederlanden. (Binnenland, 3e Blad). Instemming der Eerste Kamer met de wijziging der Crisis-Pachtwet (Land- en Tuinbouw, 2e Blad). Ons parlementair overzicht. (3e Blad). Twee dooden bij een liefdesdrama te Breda. (Laatste Berichten, le Blad.). Fransch stoomschip nabij Terschelling vergaan; de 65 opvarenden zijn gered. (Laatste Bericnten, le Blad.) BUITENLAND. Besprekingen in diverse Europeesche hoofdsteden over den toestand. (Buiten!., Ie Blad). Geen verdaging der Ontwapeningscon ferentie. (Tel., le Blad). Duitschland en het Japansche mandaat over vroegere Duitsche kolonies. (Bultenl., le Blad). De zitting van den Pruisischen Landdag (Buitenl., le Blad). Optimistische klanken van den Engel- schen minister Neville Chamberlain. (Bui tenl,, le Blad). ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten: de heeren J. de Brauw (Den Haag)Th. A. Bruna (Voorburg)K, H. Gaarlandt (Gouda) en K. W. Zieleman (Schiedam); voor het doctoraal examen rechten, vrije studie: de heer C. C. Grütz- ner (Den Haag) en voor het doctoraal examen ethnologie de heer J. F. E. Einaar (Paramaribo). BEROEPEN. De heer Johs. Bronsgeest, candidaat te dezer stede heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente van Giessen- oudekerk en Peursum. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: J. W. Ph van der Noordaa, Pieterskerk- koorsteeg 4, Leiden; sigarenwinkel. Wijzigingen Naamlooze Vennootschap Maatschappij tot exploitatie van onroerend goed De Sleutelstad, Hooge Rijndijk 94, Leiden. Uittredend directeur J. J. Demand, Rot terdam. Nieuwe directeur R, H. de Boer, Lelden. A. H. Visser, Haarlemmerstraat 268, Leiden; slagerij. Vestiging filiaal de Gene- stet-straat 4. Leiden, dd. 1 Maart 1933. H .Th, Heeman, de Genestetstraat 4, Leiden; vleeschhouwerij en spekslagerij. Bovengenoemde handelszaak is overge gaan aan den heer A. H. Visser, te Leiden. De Staatscrt. van gisteren bevat de statuten der N.V. Hollandsche Bouwstof- fenhandel Habé en de N.V. H. E. Stenfert Kroese's Uitgeversmij., belde alhier. Voor het examen machineschrijven van den Algemeenen Stenografen-Bond slaagden: de dames A. de Boer, A. H. Schoondergang, alhier, mej. S. E. Sluiter, Voorschoten en de heer C. J. van 't Hui te Oegstgeest. Idem voor kantoorstenograaf in de Ned. taal; mevr. B. R, Dros—Van Nieroo te Oegstgeest (allen opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 14). De aannemers van der Velden en de Jong, te Oegstgeest, hebben aan de N.V. Stucadoorsbedrijf v.h. de Best alhier op gedragen het stucadoorswerk van het Rijks Waterbouwkundig Laboratorium te Delft. Het Kinderkoor „Zang zij onze Leus", alhier, zal Donderdag 30 Maart een uit voering geven van het Zangspel „Jantje in Mcdderstad". De regie berust in handen van Mej. R. Gaykema, de vleugelbegelei ding van Mej. Mien Verwer. Het geheel staat onder leiding van den heer A. Tel- Jeur. De opbrengst komt ten bate van de Chr. Wijkverpleging „Levendaal". Verder verzoekt men ons mede te deelen dat het Gem. Koor „Zang zij onze Leus", oo Donderdag 13 April a.s. een Wijdings- Zang-Uitvoering zal geven met medewer king van 5 solirten. ten bate der Wijkver- eeniging „Staalwijk". Ds. Kuilman zal dezen avond leiden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1