CORRESPONDENTIE VAN TWEE DOMME, KLEINE GANSJES Twee domme, kleine gansjes, Die liepen op een bnig. Ze kwamen elkaar tegen En geen wou er terug! De brug was maar een plank, die Lag over 'n breede sloot. De gansjes gingen snaatTen, Maar geen verzette 'n poot. I Tot eind'lijk beide gansjet Floep! rolden in het nat. 'tWerd een verwoed gesnater. O, wat een schrik was dat! Twee domme, kleine gansjes. Die hadden nu berouw. De één had een stuk pootje. De ander vatte kou! Hun moeder stopte 't tweetal In bed. Zoo liep het af En kregen die twee gansjes Hun welverdiende straf! (Nadruk verboden) CARLA HOOG. Prijsraadsels! En ditmaal het dubbel aantal prijzen, 8 boeken inplaats van 4, omdat ik de schade mag inhalen, dat ik in Februari geen prijsraadsels kon geven. Ik ben er echt blij om dat mijn verzoek dadelijk werd toegestaan. Leest allen goed wat Ik heb uitgelegd bij het prijsraadsel, en nu heusch doen hè, alles wat ik vraag. Wie naam en leeftijd niet vermeldt en niet tijdig inzendt, kan niet meeloten. Geniet nu maar volop van het aardig werkje van dit prijsraadsel en laat alle vragen en verhalen tot een volvende keer wachten. Alle nieuwelingen, zijn weer welkom. Iedere week komen er bij. dat is heel aar dig. Van 11 jaar af moet men met de grooteren meedoen, en voor iedereen ben ik de raadseltante en dus niet Mevrouw of Juffrouw. In antwoord op de zeer vele vriendelijke vragen, hoe het mij gaat, wil ik even ver tellen. dat ik 's morgens en 's avonds een uur mag opzitten. Nog niet langer, dat vermoeit mij nog te veel. Bert van der Lelie, ga gerust meedoen, maar wacht met dien langen brief tot na de nrijsraadsels. Rika Klapwijk, verleden jaar met mijn veriaardag, stond mijn portret in de kin derkrant. omdat ik toen 60 jaar werd en dat i'- iets anders dan een gewone ver jaardag. Pieter en Dirkje de Rooy, noem mij maar Tante Men mag meedoen zoodra men 7 jaar is. niet eerder. Corrie Delfos, toen het mooi zonnig weer was. lag ik altijd met open raam, dat was lekker hoor. Jan van der Mark naar dat je moeder weer ziek is geweest, ik hoop dat ze gauw hee'emaal beter zal zijn. Marianna en Marius van den Anker, ja er doen de laatste maanden een massa kinderen mee. het zijn heele stapels brie ven. die ik krijg. Jannetje en Piet Varkevisser wat wo nen jullie ver van school af, wel verve lend als het slecht weer is. Adrlana Struik, ik hoop, dat je een mooi rapport zult krijgen. Lien de Mooy, zend maar samen met Sophie in als jullie vlak bij elkaar wonen dan is het maar 1 postzegel. Jo Blansjaar. dat heb ik de vorige week al in de corresDondentie verteld hoe mijn veriaardag is geweest. Beb Nleboer och ja hoor, ik werd zoo verwend met allerlei op mijn verjaardag, omdat ik ziek in bed lag. Gerard Oostergo, ja voetballen is een erg geliefkoosd spel voor Jongens. Leni Groeneveld. o foei. viel de heele inktDot over het tafelkleed, dat was een schrik, hoor Annie Fontein, ik houd veel van haken, aardig dat je er een patroon bijdeed. Ik heb meer dan eens een sprei gehaakt. Wiesje Baart, zoo heb je al mooie katjes geplukt, ik verlang zoo naar buiten, maar moet nog eeduld hebben. Annie Buis. heb je zoo'n mooie fruit schaal gekregen, is dat nu vast voor als je later een eigen huishouden zult hebben? July Franke, ja hoor, het is hier ook somber en guur weer, dat voel ik als het raam opengaat. Corry Rosdorff, vraag eens aan je grootmoeder hoe oud ik was toen ze bij mijn ouders woonde, ik ben de jongste van allemaal thuis, werd als kind Daatje ge noemd. Anje de Gelder, nu kunnen jullie thuis van muziek genieten, dat is zeker. Maartje Zaalberg, och zoo ben jij ook een nichtje van die persoon die ik zoo goed ken. Vroeger zag ik haar dikwijls, toen ik nog in Leiden ging logeeren. Rini Vlasveld, ik weet een poes, die is 20 jaar geworden, dus ze kunnen heel oud worden. Arie en Jan de Graaft en Preek de Jong, ik vind het zeker heel aardig en prettig dat jullie zoo voor mij dichten en neen hoor. ik raak er niet door „van de kook", maar met de prijsraadsels heb ik al genoeg extra werk. dus dan maar niet. Viertal Prenen, ja ik heb al veel pijn gehad en nu nog wel. Joke Kouw je behoort wel langzamer hand tot de getrouwen, maar ditmaal ver loot ik geen boeken onder de getrouwen, maar zooals gewoonlijk onder alle groote ren en kleineren. Miep Abspoel, zeker mag je buurtje meedoen, als ze het Leidsch Dagblad hebben. Jani Ruitenburg. was je ziek? maar toch niet op den verjaardag, hoop ik. Koos en Tom Nieboer, met veel belang stelling las ik den brief van je vader en verheug mij over de goede berichten. Ik hoop dat Koos spoedig kan staan en daar na leeren loopen. Marie Borreman, de prijsraadsels zijn er al, zooals je ziet. Corrie Provily, zooveel plezier gehad op den verjaardag van Annie! Gerda Nieuwkerk, ik vind dat je broer erg mooi postpapier heeft gegeven. Ik was thuis ook de jongste. Jannle van Groeningen, de prijsraadsels zijn er nu al. zie je wel. Erna de Haas, ben je ziek geweest? maar gelukkig weer gauw beter toch. Marietje Laterveer. wat akelig voor je poes, is ze nu nog zoo ziek of wordt ze beter. Houd je zooveel van een speelschen hond? ik ook hoor. Rle Oudshoorn, lees maar goed alles wat ik bij het prijsraadsel schreef. Ik zal en wil graag het extra werk van prijsraad sels doen als Jullie er dan geen brieven bij schrijven. Ploon de Kort, dat begrijp ik dat je het heel fijn vond zoo in eens naar Amster dam te mogen gaan. Jannle en Stientje Neuteboom. houdt je zooveel van gebakken visch? nu ik ook hoor! Drietal van Vliet, zoo dus den verjaar dag prettig gevierd met elkaar. Wat had Adri een leelijke groote wond aan zijn hoofd, is het nu dicht? Koba en Henny Kool, dat begrijp ik dat jullie dan altijd veel bloemen hebben. Ja Koba, dat zal wel leelijk pijn hebben ge daan zoo'n diepe snee in je hand. Drietal Wassenaar, allen wel gefelici teerd met den tweeden verjaardag van jullie kleine lieveling, want dat is Hanna toch van jullie allemaal. Hoe het met mij is, heb ik in het begin der correspondentie geschreven. Leendert en Jacobus Moraal, ja dat was vervelend hoor L., maar je kon er niets aan doen, je had zoo lang in het zieken huis gelegen. Twee Nelly's te zamen doet maar goed je best om die woordjes te zoeken. Bertus van Hooidonk, zoo ben jij ook 10 Maart jarig? nu weet ik al 3 raadsel- kinderen die tegelijk met mij jarig zijn. Suze en Willie Kok. willen Jullie voor taan met inkt schrijven, het is zoo on duidelijk met potlood. Jo en Tieleman v. d. Linden, pij de prijsraadsels geen nieuwe raadsels of anecdotes alsjeblieft. In 't begin der cor respondentie vertelde ik hoe 't mij gaat. Bep Oudshoorn, iedereen die het L. D. leest, mag meedoen van 7—16 jaar. Is de oorpijn van Adr. al weer beter? A. de Pool, ik ben nog volstrekt niet beter, zit pas 2 maal daags 1 uur op. All de Blauw, dat is het beste hoor wat je kan doen, geduldig afwachten of het lot je gunstig wil zijn bij de prijsraadsels. Tineke Nuyt, wat een mooie vlinder. Ik weet wel 2 dames Bakker die vroeger op het Rapenburg woonden. Met de jongste heb ik in dezelfde klasse gezeten. Nel Wagemans, ja daar hebben jonge speelsche hondjes altijd zin in, om met de dingen weg te loopen en dan helaas ook dikwijls kapot te knabbelen of doet jou Moppie dat niet. Mientje van Weeren ik beklaag je zusje. Wie heeft dat bedacht van dat pinda ventje. Corrie Holleman, hoe is het nu met je broertje? viel hij van boven van de trap? Hendrina, arm kind. je bent flink ziek, merk ik uit den brief van je grootvader. Van harte beterschap hoor. Het is verve lend hè om in bed te moeten liggen, we moeten geduld hebben, jij en ik. Ali van Weerden, ga je nog wat anders leeren als je van school af gaat? Tine van der Star, wil je voortaan met inkt schrijven, ik kon 't bijna niet lezen. Je hondje is zeker erg aan je gehecht. Pas maar op dat hij de gordijnen niet kapot maakt, als hij je dan achterna wil. Karei West. wat ga je naar veel ver- jaarpartijtjes, het eene pretje volgt op het andere. O, wat grappig van dat kleine eendje dat had ik wel eens willen zien. Jannie en Frans de Water, van dat lange raadsel moet je ook de oplossing sturen. Met de prijsraadsels moet ieder zijn woordjes op een apart papier schrijven en er naam en leeftijd onder zetten, niet velen te zamen onderteekenen. Hartelijk gegroet door. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Den Haag. van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 16