133 74,te Jaargang DINSDAG 21 MAART 1933 No. 22394 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Vaa boog dat Vaa i ie ie alle»! gen-I -nci"! LEIDSCHE DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. ner regel voor advertentlën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts norto te betalen Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTü Voor Lelden per 3 maanden r. 2.35; per week t. 018 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post t. 2.35 portokosten. laul Zes.| zin I nummer beotaat uit DRIE Bladea EERSTE BLAD. BEROEPEN. De heer J. Bronsgeest, candidaat alhier, ktving een beroep naar de Ned. Herv. Itrk te Appeltern en Altforst (Geld.) EEN DUBBEL JUBILEUM. Dezer dagen heeft in Hotel „Rijnland" oaflun de Steenstraat, de huldiging plaats «Mjëïiad van den heer G. de Jong. in ver- iniBiand met zijn 70sten verjaardag en -jarig jubileum als kellner in dit restau- 'geBrint. Voor deze gelegenheid had zich een "tomité gevormd van de vaste bezoekers, lie voor hun zaken zeteler. in „Rijnland", lenBonier leiding van den heer H. Sloof, raijiirecteur van de N.V. v. d. Marel's Kunst- MMBesthandel te Bodegraven. en-B De oude heer ontving van zijn vaste Hllanten een prachtige bloemenmand, ter- Itijl hem door den heer H. Sloof een enve loppe met inhoud werd ter hand gesteld. ef9 We wenschen den heer de Jong nog vele erBjaren in goede gezondheid. NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. Het secretariaat deelt mede: De leden van het Leidsch Studenten- ICorps hebben gedurende Februari en iMaart f.849 bijeengebracht, welke som laan het N.C.C. is overgemaakt. BIJEENKOMST VRIJZ. DEM. Bond. Rede van Mr. H. P. Marchant. Onder leiding van prof. mr. R. Kranen- Itarg, vergaderde gisteravond in De 1 Burcht" de Vrijz.Dem. Bond. De belang- 1 celling voor dezen avond, waarbij als spie- lier optrad het Tweede Kamerlid mr H. Jf Marchant was zeer groot, i Prof. Kranenburg ieidde deze eerste ver- l (lering te dezer plaatse van den Bond in J ffi verkiezingscampagne en begroette den liier der V. D. Partij, mr. Marchant op 1 -irtelijke wijze Deze wees op de vervroeg- I4 verkiezingen en de Kamerontbinding. I le onherroepelijk is. Hij waarschuwde I echter tegen een herhaling van een zoo- I tanig experiment. Spr. belichtte breedvoe- I iig de beteekenis van het ontbindingsrecht les zijn uitvoering in de practijk. In dit I geval ging de vraag over de opheffing der I iantongerechten doch dit punt is niet de I Inzet van den verkiezingsstrijd. Spr. heeft bet zijne gedaan om reeds Kamerontbin- I ding te verkrijgen in November, omdat de I menschen hun beheerschte gedachtenvor- aien verliezen en wees in dit verband op Duitschland en de leuzen van Hitier Een coodanlge psychische gesteldheid begint ook in ons land op te komen; het geloof I aan een wonderdokter, die den toestand |ïe| weer in orde zal maken wint veld. iTalloozen zijn hier reeds met Hitler-denk- I beelden behept, meer dan men oppervlak- I kig zou vermoeden. Men verliest zijn zelf- Ibeheersching en discipline en roept om de loplossing door middel van een dictatuur. IEn daar is spr. bevreesd voor; het zelfbe- Ischikkingsrecht mag ons volk niet verlie pen. Wij moeten niet fladderen van het |een naar het ander; daarom herinnerde I spr aan het beginsel der Vrijz.-Dem. Partij I Absolute gelijkheid tusschen de men schen is niet te bereiken, maar wèl moet de ongelijkheid in de maatschappelijke 'oorwaarden wegvallen. Uit dien gedach tegang zijn de verbeteringen in de so ciale toestanden van de laatste jaren voort Sevloeid. Er moet zoo veel mogelijk ontwik kelingsgelegenheid zijn, teneinde de volks kracht op deze wijze het allermeest op te 'oeren. De Vrijz-Dem. hebben gestreden, ook 'oor het algemeen kiesrecht, opdat de volksovertuiging zoo goed mogelijk naar 'oren gebracht worde. Het verband tus schen volksvertegenwoordiging en regee- hn? mag niet verbroken worden. Strijden Boet men voor de parlementaire democra tie Men dient te voorkomen, dat z.g lei- vers gaan morrelen aan het staatsbestel. In benarde tijden als deze mag het boven genoemd onverbrekelijk verband niet ver dwijnen. want zulks leidt onherroepelijk haar de dictatuur. En dan verliest het volk het beste wat h«t nu in het staatsbestel heeft. Spr. wees op het gevaar van het communisme en op dat van het fascisme, die beiden op de dictatuur aansturen. De partijen, die hun houding zoodanig bepalen, dat zij onge- op de dictatuur aansturen zijn ech ter het gevaarlijkst zooals de S.D.A P die tweeslachtig is evenals de Vrijheidsbond, hetgeen spr. nader uiteenzette. Wat zal er gebeuren na afloop van de verkiezingen? Het ergste zou zijn. wanneer de Parlementaire democratie het loodje zal Boeten leggen, ta tijden als deze zou zij later zeer m hersteld kunnen worden. Mr Marchant weerlegde verschillende aanvallen die gericht worden tegen de 'hls. Democraten en wees op de houding an zijn party bij de eventueele totstand koming van een democratisch kabinet "harbij hij in het licht stelde dat de re geering reeds in 1930 getracht heeft de so ciaal-democraten ln de revolutionnalre hoek te dringen, waartegen spr. hen toen al gewaarschuwd heeft, Spr. behandelde de houding van de SX). A.P. in den laatsten tijd, waaruit blijkt dat daarin de parlementaire democratie reeds verdwenen is Slechts de parolen van de leiders worden opgevolgd Ook in de zaak van de „Zeven Provin ciën" is de houding der S.D.A.P. af te keu ren. Immers: Eenerzijds worden de daders gehuldigd, anderzijds scherp gelaakt. Men zij óf revolutionair óf democraat. Daarom gevoelt spr. per slot meer sympa thie voor een Lou de Visser, die zegt: .Ik ben beroepsopruler. en daarmee uit!" Men kan nu eenmaal niet tegelijkertijd revolutionair en braaf burger zijn zooals de S D.AJVers. Of revolutie, óf democratie; dat voelen de communisten volkomen juist Ook de leuze „het geld halen, daar waar het zit", is onjuist. Want de toestand wordt al donkerder en donkerder. Men zie maar naar Duitschland en Oostenrijk, om tot de overtuiging te komen, dat het hier nog veel erger worden kan. De reserves mogen niet opgeteerd worden, de betalingscapaciteit der regee ring dient behouden te blijven. De uiterste zuinigheid dient dus betracht te worden, terwille van het volk in zijn geheel. Wie anders denkt, misleidt de menschen Op het oogenblik is men van niets zeker en daarom moet men zich onthouden van net doen van eenigerlei beloften. De Vrijz. Dem. kunnen dan ook slechts toezeggen er voor te zorgen dat het op sociaal gebied tot nu toe bereikte, gehandhaafd blij ve Samenwerking met de Soc.-Democraten zal dus ditmaal niet mogelijk zijn. De Vrijz.-Democraten zullen alleen medewer ken tot de vorming van een kabinet, wan neer de andere partijen hen noodig hebben en dan zullen zij hun eischen stellen in het belang der democratie. Colijn. Albarda. Snoeck Henkemans e.a. zij hebben allen hetzelfde als spr. gezegd: n.l., dat bij verlies van de parlementaire democratie de dictatuur voor de deur staat. Spr behandelde nog de diverse metno- den van de gezagshandhaving en keurde in dit verband de vorming van een z.g. na tionaal kabinet af. omdat daarmee net contact met de volksvertegenwoordiging verloren gaat. Vandaar dat spr. zich te zen het fascistische Verbond voor Nationaal Herstel, dat de corporatieve staatsvorm voorstaat, keert. De Liberalen ten slotte i spreken zich evenzeer uit tegen het demo- cratisch principe in het Staatsbestuur; ook l hun houding zal op den duur leiden tot de 1 dictatuur. Nog wees spr. er op. dat zijn houding inzake het ontwapeningsvraaestuk dezelf de is gebleven; in verband met die ten op zichte van de salariskorting merkte spr op dat zijn partij nu eenmaal niet ver steend is Men dient zich onder alle om standigheden af te vragen of iets in de richting van ons beginsel verkregen kan worden. De vraag is nu hoe met de mmst mogelijke schade door de komende moei lijke jaren heen te komen. Daarom: wil men parlementair geregeerd blijven stemt dan V D Men spiegele zich aan Duitsch land waar de rechten met voeten getre den worden. In het hierna volgende debat waaraar. werd deelgenomen door de heeren Heems kerk. De Bolster en dr. Knuttel, waar schuwde mr. Marchant de aanhangers van de OS P. de R S.P en de C.P. zich toch vooral het Duitsche voorbee'd voor oogen te houden; hier ziin zij zelfs zwakker en wanneer door hen niet den weg der oarle- mentaire democratie gevolgd wordt zullen ook zti het slachtoffer van een dictatuur worden,die stellig niet de hunne is. WERKLOOZENUITVOERING DOOR „SHYLOCK". De Leidsche Tooneelver. Shylock" heeft gisteravond in de overvolle zaal van „Zomerlust" haar laatsten ontspannings avond voor werkloozen in dit seizoen ge geven. De voorzitter de heer J. van Zeijst sprak een kort woord van welkom en deed een beroep op aller medewerking, waarna aansconds begonnen werd aan de opvoe ring van het drama „Eerloos" van W. G. van Nouhuys. Waar wij hierover reeds eerder in waar- öeerende zin schreven, achten wij het overbodig zulks te herhalen. Vast staat, dat „Shylock" gisteravond weer velen aan zich verplicht neeft en dat allen oprecht hebben genoten van het goede spel. „Shylock" kan zich van aller dankbaar heid overtuigd houden. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrjving: Gebr. Gevers Leuven, Wijngaardelaan 36, Voorschoten. Verwerking van plastische materialen. Eigenaar: Jhr. A. J. Gevers Leuven, Voorburg en Jhr. J. H. Gevers Leuven, Voorschoten. Wijziging Naamlooze Vennootschap „Internatio nale Bouwmaterialenhandel" in liquidatie. Thorbeckestraat 34. Leiden. Uittredende Directeur: J. de Vries, Leiden, d.d. 15 Maart 1933. Uittredend Commissaris: P. A. de Gooyer, Wassenaar, d.d. 15 Maart 1933. CHR. DEMOCRATISCHE UNIE. Rede van den heer Fedde Schurer. In gebouw „Prediker" is gisteravond voor de afdeeling Leiden van de Chr. Democra tische Unie de heer Fedde Schurer als spreker opgetreden. De vrij goed bezochte vergadering werd op de gebruikelijke wijze geopend door den heer T. H. ten Hove, die in het kort wees op de belangrijkheid van den 26en April, den dag der Tweede Kamer verkiezingen. Vervolgens was het woord aan den heer Fedde Schurer, die er op wees, dat de Chr. Democratische Unie een nog jonge partij is in de reeds zoo verscheurde eenheid van ons land. Velen maakten de C. D. U. er een verwijt van, maar de roeping der leiders is de oor zaak van dit streven naar een plaats. De levenshouding, niet de meening is doorslaggevend. Het Christelijke duidt niet op een afkomst van en behooren bij zoovele andere Chr. vereenigingen, maar geeft het streven weer van de Unie om de politiek te doordringen van den geest van het Christendom, daar zij alleen van zulk een politiek in de toekomst heil kan ver wachten Het „Democratische" is niet een mode gril, maar doordrongen van de fouten en de minder sterke punten aanvoelend is men toch overtuigd van de noodzakelijk heid van de verantwoordelijkheid van het volk en den verantwoordelijkheidszin van elk staatsburger. Een ideaal, dat weliswaar hoog gegrepen is. maar nooit losgelaten zal mogen worden. De individueele vrijheid en de saamhoorigheid komen eerst in een democratische samenleving ten volle tot haar recht. Het gaat niet aan alle verant woordelijkheid te schuiven op de schou ders van den sterken man en een samen leving op te roepen waar de helft plus een de macht in handen heeft of de domme kracht heerscht over het denken. Bewust of onbewust drukt nog steeds op de arbei dende klasse het stempel van minderwaar digheid. De huidige samenleving beschou wend kan niet anders geconstateerd wor den dan een flagrante tegenspraak met de idiëeie Christeiiike. Geenszins gaat het aan de elkaar opvolgende crises te be schouwen als eon beproeving God's, in- plaats van een fout wan 't op winst, voor enkelen of kleine groenen ingestelde oro- ductie-svsteem. Gebrek hier en overvloed ginds ziin duidelijke tastbare verschijnse len. snottend met de menschheid en hare behoeften. In het kort schetste spr. vervolgens de geschiedenis van het huidige kaoitalisti- sche stelsel na de Fransche revolutie door en met de moderne techniek tot grooten bloei gekomen. Het ideaal is een samen leving met productie naar behoefte en ge regeerd naar rechtvaardigheid. Het wordt steeds duidelijker dat het einde van het huidige stelsel nadert en niet langer het eigen „Ik" doorslag gevend mag zijn, maar de erkenning van God's macht meer moet doordringen tot de menschheid, waar door de bereiking van het ideaal zal worden be spoedigd. Hoe en waarom de C. D. U. gekomen is tot den eisch van premie-vrij staats-pen- sioen zette spr. vervolgens in den breede uiteen, tevens herinnerend aan de kwestie der pacht- en hypotheekboeren, waarbij de C. D. U. uitgaat van de meening, dat uit de opbrengst van den bodem allereerst vergoed dient te worden de boer ar zijn arbeider en daarna de bezitter van het doode kapitaal en niet andersom. Ook de houding der C. D. U. tegenover het bank geheim en het stelsel van indirecte belas tingen werd door spr. nader aangeduid. De nationale ontwapening is het derde belangrijke punt van het C. S. U.-pro gramma. De moderne oorlog is een derge lijk complex van zonde en ongerechtig heid. dat een Chr. democraat en tegen moet zijn en al het mogelijke in het werk moet stellen om te voorkomen, dat Neder land bij een volgenden oorlog zal mede doen. Niet als een encyclopaedic of een kookboek dat naar believen opengeslagen wordt en naar den letter wordt opgevolgd, maar als het Evangelie God's dient de Bijbel te worden beschouwd, anders komt men tot vreemde dingen te staan ais we derinvoering der slavernij, bigamie enz. enz. Uitvoerig besprak spr. de bekende principes der C. D. U. in deze er op wijzend, dat naar mate de zgn. veiligheid-bren gende bewapening toeneemt het gevoel van onveiligheid hand over hand groeit. God's waarheid uit te dragen in de aan het geweld geloovende maatschappij is de taak der C. D. U. Het militarisme en de inrichting der maatschappij zijn ten nauwste samen verbonden en terwijl West- Europa schande roept over de houding van China en Japan maakt haar particuliere wapenindustrie het beiden landen moge lijk den strijd te voeren. Niet alleen in het Oosten, maar ook hier in het Westen is de wijdvertakte macht van deze industrie en haar invloed op den gang van zaken in het parlement zeer groot. Voor de komende verkiezing zij de leus der C. D. U. „Vrede en Recht". Na een geanimeerde gedachtenwisseiing werd de bijeenkomst met gebed gesloten. BLINDENZORG. Wij herinneren er hopelijk ten over vloede! nog even aan. dat vandaag, morgen en Donderdag, telkens van 912 en van 25 uur. in het gebouw Pieters kerkgracht 9 verkooping wordt gehouden j van door de blinden gemaakte werkstuk- I ken. Zooals bekend betreft het hier een inrichting, welke bestierd wordt door de afd. Leiden der Ver. tot verbetering van J het lot der Blinden in Nederland en Ko- I loniën en van gemeentewege gesubsidieerd I wordt met f 5000. Wanneer men nagaat, dat dit bedrag vrijwel geheel noodig is voor arbeidsloon, zal iedereen begrijpen, dat het voor de blinden van het aller grootste belang is. dat hun werkstukken geregeld afzetgebied vinden, omdat uit de opbrengst hiervan weer nieuw materiaal moet worden gekocht. Huisvrouwen van Leiden! De schoon maak is bij velen uwer reeds begonnen. Hoe gemakkelijk kunt ge dan het solide borstelwerk of de prachtige stevige be zems gebruiken, welke momenteel m grooten getale in het verkooplokaal liggen opgestapeld. Hebt ge kapotte rieten stoe len. laat ze door de blinden repareeren. Ge zult over de wijze, waarop zulks geschiedt, geen spijt hebben en ge ver richt er een goede daad mede! De hoop van meerdere Leidsche blinden is op u gevestigd! RIJKSMUSEUM VAN OUDBEDEN. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter algemeene ken nis, dat eenige zalen van het Rijksmuseum van Oudheden, bevattend kleine werken der Egyptische beeldhouwkunst eri oud heden uit Sichem wegens herstellingen aan het gebouw gedurende eenige weken niet voor het publiek toegankelijk zullen zijn. LEIDSCHE RADIO-VEREENIGING. Gisteravond werd in „Oud-Hortuszicht" een luidsprekerdemonstratie gegeven met het doel. uit de aanwezige types een ver- eenigtngsluidspreker te kiezen. Er was vrij veel belangstelling, ook van niet-leden. De voorzitter wees er bij zijn openings woord op, dat een avond als deze voor de introducé's minder geschikt was om ken nis te nemen van het werk der radio- vereeniging. en sprak dan ook de hoop uit dat hun bezoek herhaald zou worden. De verschillende luidsprekers werden achtereenvolgens gedemonstreerd met be hulp van een gramofoon met pick-up, welke laatste door een der leden den heer Ober. welwillend beschikbaar was gesteld. Na herhaalde stemmingen verkreeg voor- loopig een „Igranic" de meeste stemmen, terwijl een definitieve keuze later zal vol gen na vergelijking met nog enkele andere systemen. Tot slot vond nog een verkooping plaats van radio-onderdeelen. De handel was vlot. dank zij de „crisisprijzen". Een en ander bezorgde den aanwezigen een af wisselenden avond. Na afloop der nachtvoorstelling in ■het Trianon-theater op morgen zullen extra-trams rijden in de richting Hooge Rijndijk en Oegstgeest. In de pauze zal Hertha Thiele brief kaarten met haar handteekening verkoo- pen, ten bate van eenige liefdadige instel lingen hier ter stede. BINNENLAND Saneeringsplan voor de bloembollencul tuur, na eenige wijziging, goedgekeurd. (2e. Blad). Nieuw contract in de meubelindustrie en het behangersbedrijf. (Binnenland. 3e Blad). Fouten in de kiezerslijst betreffende bet stemmen door personen, die nog geen 25 jaar zijn. (Binnenland. 3e Blad). De moordzaak-Eschauzier; pleidooi van mr. Nederveen. (Rechtzaken, le Blad.). BUITENLAND. Voor de opening van den Duitschen Rijksdag. Groot feestvertoon te Potsdam. (Buitenl., 3e Blad en le Blad). Rondom Mussolini's plannen. (Buiten]., 3e Blad en Tel.. le Blad). Een boek van president Roosevelt. (Bui tenland, 3e Blad). Noodverordeningen in Oostenrijk. (Bui tenland, 3e Blad). Zangara op den electrischen stoel ter dood gebracht. (Buitenl. Gemengd. 3e Blad). Engeland schorst de handelsbesprekin gen met de sovjets. (Buitenl.. 3e Blad). Hedenmiddag opent de heer B. A. Devile in het perceel Nieuwe Rijn 23 onder den naam van „Het Leidsche Feest- magazijn" een winkel in leest- en versie ringsartikelen in den meest uitgebreiden zin van het veelomvattend begrip. Een kijkje in de étalage zal den voorbij ganger daarvan overtuigen. Behalve deze artikelen vindt men er nog een groote sorteering voordrachten en feestliederen, terwijl de heer Devilé tenslotte gaarne op treedt als „feestredenaar op bestelling", hetzij met berijmde biographieën, hetzij met toepasselijke wenschen en liedjes op bruiloften of jubilea. Onze stadgenoot, dr. S. Hoogerwerf, is benoemd tot lid van de bijzondere com missie, aan welke wordt opgedragen het examineeren van de leerlingen r'.er Aca demie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam, die dit jaar een akte van be kwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in de lichamelijke oefening. HET NED.-INDISCH TOONEEL. Mr. Rosenfeld, advocaat en procureurBlijspel in 3 bedrijven van Fritz Gottwald. Een stuk van echt Jiddischen gijn, waar bij maar één persoon speelt, terwijl de rest slechts dient, om dit spel contouren te geven en scherper te doen uitkomen. Het tooneelwerk geeft op zich zelf reeds ge- reede aanleiding daarvoor en Cor Ruys. die de speelrol vervult, accentueert het nog volkomen, zoodat er in waarheid slechts één persoon het tooneel vult Cor Ruys. Hij doet dat op zoo humoristische wijze hoeveel zou hij uit eigen moppentrom mel er bij voegen dat alle critiek ont wapend wordt. Men moet hem de eene Witz na de andere zien lanceeren met geer spiervertrekkend gelaat zelfs zonder knip peren met de oogen! Plotseling vaak. als een bom, barst er weer zoo'n gijn-moment los, waarop dan door de zaal met een gier- i explosie wordt gereageerd Cor Ruys is ongetwijfeld een van onze grootste humoristen! Alleen schenke nij wat meer aandacht aan zijn uitspraak; hij was nu en dan zeer moeilijk te volgen en voor velen soms onverstaanbaar. Het was een vlek op een overigens schitterende creatie. Zooals reeds gezegd, Cor Ruys doet alle critiek verstommen door zijn superieur spel in wat feitelijk is een onbenullige niemen dal. Maar dat vergeet men gaarne, zich „los" voelend van alle zorgen van den dag, zich mee latende sleepen in een soort champagne-roes van onvervalscht Jiddi sche humor, die in het derde bedrijf even een gevoelig tintje aanneemt, dat dit be drijf tot het beste maakt. De inhoud? Feitelijk doet men het beste, ook daarnaar maar niet te vragen en het te nemen zooals het is. In het kort zij ech ter nog 't volgende gememoreerd. Een prinses van oud-adellijk geslacht, het personeel zich gaarne zelfs persoonlijk een lief aanbiddellijk schepseltje voor wie i ruïneert, raakt geheel in de dalles, om in j stijl van het stuk te blijven. Mr Rosenfeld I komt voor een schuldeischer om nog te trachten te redden, wat te redden vait. Hij leest de prinses de les doch wordt op haar verliefd en uit liefde aanvaardt hij de liquidatie van haar zaken. Op basis van zijn 30 pCt.-aanbod regelt hij alles en weet hij zelfs, handig manipuleerend voor haar nog heel wat uit den faillieten boedel weg te sleepen. Inziende, dat hij toch niet bij de prinses past. bezorgt hij haar zelfs een echtgenoot in den vorm van een even zui ver blauw-bloed bezittenden doch even eens geheel „gesjochten" graaf. Zelf hervat hij zijn 30 pCt.-practijk 't Is Cor Ruys en nog eens Cor Ruys als de gewiekste Rosenfeld. dien men te zien en te hooren krijgt. Alleen de prinses en de kamerdienaar vervullen nog rollen van eenige beteekenis. waarvan Eline Pisuisse en Pierre Myin zich naar behooren kwij ten Al de anderen zijn vrijwel vulsel, voornamelijk om Rosenfeld feller te be lichten en pasten zich over 't geheel wel aan. 't Is een vermaak-stuk zonder meer en ais zoodanig is het ten zeerste gewaar deerd door een prachtig bezetten schouw burg. Het was de 7e abonnementsvoor- stelling. Uitbundig is Cor Ruys de onverbeterlijke .gijn-ponem" toegejuicht na zooveel on schuldig plezier te hebben verschaft.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1