BLUE BAND De Ontwapeningsconferentie. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 20 Maart 193 VERGADERING VAN „BLOEMBOLLEN-CULTUUR" 30 on. per LATEN ENKELE CENTEN DE WIJSHEID NIET BEDRIEGEN LAND- EN TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA. PLEIDOOI VOOR HET SANEERINGSPLAN. Rede Tan den heer Krelage. In het Krelagehuis te Haarlem werd hedenmiddag de 171e algemeene vergade ring gehouden van de Alg. Vereen, voor Bloembollen-Cultuur. De voorzitter de heer Krelage, hield de volgende openings rede: Sedert onze vorige algemeene vergade ring heeft onze vereeniging het verlies getroffen van het overlijden van G. Vlasveld Sr.. die in het vereenigingsleven van ons vak een voorname plaats heeft ingenomen. Lid van on3 hoofdbestuur van 18971904 en opnieuw van 19101914, onder-voor zitter in 1904 en van 19111914. heeft Vlasveld jarenlang zijn beste krachten aan het welzijn van het algemeen vakbe lang en aan de ontwikkeling onzer ver eeniging gewijd. Gedurende 16 jaren voorzitter der afdeeling Sassenheim. werd hij in 1927 tot haar eere-vooizitter be noemd: een welverdiende erkenning zijner vele verdiensten. Bovendien was hij in 't laatst der vorige eeuw secretaris van de Bloemistenvereeniging, als welker voorzitter hij mijn vader na diens aftreden opvolgde. In den Bond van Bloembollenhandelaren was Vlasveld van 1900—1904 voorzitter van de Duitsche Groep. In 19051906 algemeen voorzitter, en daarna nog zes jaar voor zitter van de Scandinavische groep. Een prachtige staat van dienst, tot de aanvaarding waarvan zijn hooge plichts betrachting hem riep. Het was geen won der dat zijn vakgenooten zoo menigmaal een beroep op hem deden voor verantwoor delijke eere-ambten. want Vlasveld paarde aan volkomen betrouwbaarheid, onkreuk baarheid en onpartijdigheid, voorkomende omgangsvormen, en was daardoor telkens opnieuw de aangewezen candidaat voor een te vervullen plaats. Zelden werd. zoo als wij zagen, tevergeefs een beroep ge daan op zijn medewerking. Het bloembollenvak is Vlasveld grooten dank schuldig voor zijn toewijding aan het algemeen belang. Hij ruste in vrede. De laatste jaren hebben achtereenvol gens een beeld vertoond van malaise, depressie, crisis. De crisis is overgegaan in een toestand van voort-durende inzinking. Zoo is het gegaan in alle werelddeelen. en er is vooralsnog niet het geringste teeken van eenige verandering ten goede waar neembaar. Integendeel, het moratorium in de Ver- eenigde Staten is de moeilijkheden komen vergrooten voor onze exporteurs, die hun belangrijke uitstaande vorderingen niet kunnen innen op het daarvoor bestemde tijdstip. De hoogst onzekere politieke toestand in Europa, met de vele kansen op conflicten, is ook niet bevorderlijk aan de koopkracht van het buitenland. Toch blijkt voorloopig nog niet van terughoudendheid van de buitenlandsche koopers uit deze over weging. maar wel wegens de helaas nog steeds voortdurende onzekerheid ten aan zien van het saneeringsplan en de daaraan verbonden prijsregeling. Het oudste Britsche tuinbouwhandels- blad. The Horticutural Advertiser, prijst in zijn nummer van 15 Maart ons sanee ringsplan uitbundig en onvoorwaardelijk. Het blad acht het in het belang van Engelschen en Nederlanders beiden, en oordeelt dat, wat ook de deugden of ge breken er van mogen zijn, het saneerings plan lof verdient wegens den breeden blik, waarmede het ontworpen is en als een krachtige poging om het vak loonend te maken en aan een behoorlijk toezicht te onderwerpen. Vele Britsche handelaren zullen, volgens het blad, geneigd zijn het als een zegen te beschouwen wanneer het slaagt de engelsche auctieprijzen meer tot de engelsche particuliere prijzen te doen naderen. Maar. voegt het blad er met nadruk aan toe. wij zijn zeer beslist van meening dat de Britsche handel met den aankoop van bloembollen moet wachten totdat vast staat. dat dit saneeringsplan wet ge worden is. Ondanks dezen ongunstigen wereld toestand, bleek het in 1932 mogelijk een hoeveelheid bloembollen aan het buiten land te leveren, grooter dan in eenig jaar tevoren. Maar de bollen-exporteurs hebben geen kans gezien daarvoor een eenigszins loonenden prijs te bedingen. Het is de vaste overtuiging van velen, die lange ervaring hebben op het gebied van onzen exporthandel, dat dit zeer goed mogelijk zou zijn geweest, als niet het gebrek aan saamhoorigheid en samenwer king, dat onze vakgenooten ontsiert, een verbetering van het prijsniveau had belet. De ontwerpers van het saneeringsplan hebben als basis van him voorstel verbete ring van het buitenlandsche prijsniveau genomen, waardoor voor den binnenland- schen onderlingen handel een prijs zou kunnen worden gewaarborgd, die niet beneden den productieprijs behoeft te dalen. Op zeer enkele uitzonderingen na, is op dit oogenblik de overtuiging, dat er moet worden ingegrepen, onder onze vakgenoo ten algemeen. Het is verklaarbaar dat de meeningen uiteenloopen over de wijze, waarop de ons dreigende gevaren moeten .worden afgewend. Laat men toch bedenken, dat niet ieders persoonlijke wenschen in dezen kunnen worden vervuld. Laat men trachten het plan in zijn geheel te overzien en zich niet blind te staren op onderdeelen, die men misschien liever wat anders geregeld zag. Men vreest vooral ontduiking op groote schaal. Er wordt helaas in het bloembol- lenbedrijf door sommigen een sport ge maakt van het zich onttrekken aan maat regelen, waaraan zij zich, evenals him vakgenooten. in het algemeen belang heb ben te onderwerpen. Ook bij de toepassing van het saneeringsplan zullen er wel enkelen door de mazen slippen, wanneer de kans dat zij nooit meer een uitvoercer- tlficaat zullen kunnen krijgen, hen niet op het rechte pad houdt. Maar ik weiger te gelooven, dat dit verschijnsel algemeen zou zijn. te meer. daar de aandrang tot ontduiken geen voedsel zal kunnen vinden, indien mer. overtuigd is. dat de uitvoering van de regeling op goede gronden berust. Daarom hebben commissies yan inkoop en uitvoer RECLAME. 7569 7/j pondepikfe Want: Weet wat?-U eet! He! prijs-verschfl tusschen Blue Band en goedfcoopere soorten bedraagt slechts enkele centen per pakje, doch juist die enkele centen zijn het, welke de zeker heid geven dat U de „Blue Band-kwaliteit" koopt, die vêr boven alle andere soorten uit steekt! Koop daarom uitsluitend: Blue Band versch gekarnd! 'mSCR GEKARND MET 25 °lo AtlERFIINSTE P.Q0M60IER ONDER RIJKSCONTROIE FEDERATIE VAN BEDRIJFS- PLUIMVEEHOUDERS. Vergadering te Utrecht. De Ned. Fed. van bedrijfspluimvee- houders vergaderde Zaterdag te Utrecht onder leiding van den heer P. J. van Haaren, uit Tilburg. Prof. dr. L. de Blieck, directeur van het instituut voor parasitaire en infectie ziekten der rijksuniversiteit te Utrecht, hield een inleiding over „De verlammings ziekte bij kippen'welke wij reeds hebben gepubliceerd. Na deze voordracht had een uitvoerige gedachtenwisseling plaats. Aan de jaarverslagen van de werkzaam heden der N. P. F. en hare instellingen over 1932 ontleenen ivii, dat 18 organi saties bij de N. P. F. waren aange sloten. De reeds in 1931 voorziene moei lijkheden zijn niet uitgebleven. De voor uitzichten zijn thans niet uitgebleven. De vooruitzichten zijn thans somberder dan ooit. Regelmatig wordt naar nieuwe afzetgebieden uitgezien. Het oog is ook gevallen op Ned.-Indiè, maar het is uit inlichtingen gebleken, dat de jaarlijksche importen maar zeer gering zijn en dan nog voor een groot gedeelte bestaan uit gezouten eendeneieren. Afzet van betee- fcenis kan hier voorloopig niet verkregen worden. Ten slotte wordt nog de aandacht ge vestigd op hetgeen over graanrechten wordt gezegd. Ook voor de pluimvee houderij, die bij den iegenwoordigen om vang jaarlijks 5 a 600 duizend tonnen voeaergranen gebruikt, liggen hier groote belangen. De vergadering keurde de jaarverslagen en de rekening over 1932 goed. Voorts kwam ter sprake de actie van het centraal instituut ter bevordering van het normale handelsverkeer tusschen Nederland en Duitscliland. In de gevoerde besprekingen is uitdrukkelijk naar voren gekomen, dat het centraal instituut len aanzien van de maatregelen, welke Duitsch- land neemt, zooveel mogelijk actief zal zijn. Het contact tusschen het instituut en de regeering is gedurende de laatste maanden steeds inniger geworden. Men er met de grootste zorg voor te waken, dat de voorloopig door hen vastgestelde prijzen den toets van een scherpe kritiek kunnen doorstaan. Zij hebben reeds blijk gegeven van hun neiging tot overleg en men mag verwachten, dat de uiteindelijke, door of namens den Minister vast te stellen, prij zen door allen als aannemelijk zullen worden erkend. Op de tentoonstelling te Sassenheim heeft de Minister van Economische Zaken en Arbeid een duidelijke vermaning doen hooren over het gebrek aan saamhoorig- heidsgevoel, in 't bijzonder bij onze hande laren op het buitenland. Zijne Excellentie stelde eventueele Regeeringshulp min of meer afhankelijk van een herstel der een stemmigheid. Een woord, dat ernstige behartiging waard is. Het algemeen belang is tevens ieders persoonlijk belang. De moeilijkhe den zijn voor een ieder zóó groot, dat er geen sprake meer van is, dat de één voor deel zou kunnen trekken uit den onder gang van den ander. Er is geen andere keuze dan samen ondergaan of samen de moeilijkheden te boven komen. Mogen de beraadslagingen van heden er toe leiden dat. dank zij uw aller mede werking een oplossing gevonden worde, die het bioembollenbedrijf in zijn geheel en al zijn beoefenaars persoonlijk ten goede komt. j heeft dan ook den indruk gekregen, dat dc regeering zich van dit apparaat zal bedienen, wanneer het er om gaat onder handelingen met Duitschland te beginnen. Naar aanleiding van de voordracht van prof. dr. De Blieck besloot de vergadering om over de jaren 1933, '34 en '35 per jaar een bedrag van f.3400 beschikbaar te stellen voor onderzoek en bestrijding van de oorzaken van de verlammingsziekte bij kippen. OPSLAG VAN 10 MILLIOEN EIEREN. Daar gevreesd werd, dat door de Duitsche invoerrechten de marktprijs van de eieren ver beneden kostprijs zou dalen, verklaarde de Vereeniging van Neder- landsche Eier-exporteurs zich onlangs be reid, in geval dit noodig mocht blijken, 10 millioen kippeneieren in koelhuizen op te slaan of in te kalken, een en ander tegen een aan de boeren minimum uit te keeren prijs van f. 1.50 per 100 eieren in een gewicht van 58-60 K.G. Door omstandigheden werden de eier- prijzen gunstig beïnvloed en bleek het gedurende de afgeloopen week nog niet noodig deze prijsgarantie metterdaad in werking te doen treden, aldus deelt de genoemde vereeniging ons mede. Inmid dels liepen de prijzen verder terug en blijft de toestand uiterst onzeker. Met het oog hierop verzoekt de Ver eeniging van Nederlandsche Eier-expor teurs ons te melden, dat zij haar toe zegging thans handhaaft voor de week van 20—25 Maart. Bovendien verklaren de vereeniging van eierhandelaren „Barncveid en Omstreken", de vereeniging „Beurs voor den Eierhandel", de Oeidersch- Overijselsche Vereeniging van Eierhande laren en de vereeniging van eier handelaren „Groningen" zich eveneens be reid. voor geval dit noodig mocht blijken, aan de hier genoemde priis-earantie haar steun te verleenen. STEUN AAN DE SUIKERBIETENTEELT. Een officieelc mededeeiing. Reeds is gemeld, dat de voorgenomen steun zoodanig zal zijn, dat voor 1000 K.G. normale bieten 11 gulden wordt ge garandeerd aan den bietenteler. In ver hand met vele vragen, welke het Departe ment van Economische Zaken en Arbeid bereiken, wordt het volgende medegedeeld: Dc toezegging heeft betrekking op bieten met een suikergehalte van 17 pet., met inachtneming van een nader te treffen regeling geleverd op basis grootscheeps vaarwater en op de gebruikelijke con dities van het bietenkoopcontracht. Intus- schen moet de beperking, welke reeds vorige jaren gold, worden gehandhaafd. Ook thans zal dus de steun slechts be treffen 80 pet. van de normale hoeveel heid. Teneinde aan praktische bezwaren zooveel mogelijk tegemoet te komen, is voor de nadere vaststelling van ieders hoeveelheid gesteunde bieten als volgt bepaald: de berekening van die hoeveel heid zal geschieden door het gemiddelde te nemen van de volgende drie hoeveel heden: 80 pet. van zijn teelt van 1929. 80 pet. van zijn teelt van 1930 en 100 pet. van zijn teelt in 1932. Als garantie-bieten komen alleen in aan merking suikerbieten, geteeld op Neder- landschen bodem en geleverd aan Neder landsche suikerfabrieken. De bietentelers, die de door hen in genoemde jaren ge teelde hoeveelheden niet nauwkeurig ken nen, zullen zich om inlichtingen kunnen wenden tot de fabrieken aan welke in die jaren de bieten van hun grond ge leverd werden of tot de Commissie inzake steun aan de Suikerbietenteelt tc Bergen .op Zoom, O MacDonald's grootsche reddingspoging - Wat hij aan Frankrijk Duitschland biedt en welke offers hij van beide landen verlanl Het aantrekkelijkste van zijn plan! Genève, 17 Maart 1933. Ramsay MacDonald heeft de hoop, die wij, onverbeterlijke optimisten, eigenlijk bijna tegen beter weten in, nog aan zijn komst naar Genève verbonden, niet be schaamd. Hij heeft alle tevoren door zwartkijkers en vijanden van de ontwape ningszaak rondgestrooide geruchten, dat MacDonald slechts naar Genève zou komen, om op de nog het meest fatsoen lijke wijze een einde aan de conferentie te maken, gelogenstraft en is na vijf da gen van ingespannen besprekingen met de voornaamste gedelegeerden tot het moedige besluit gekomen nog een laatste grootsch opgezette reddingspoging te ondernemen. In een rede, die bijna ander half uur geduurd heeft en waarin Mac Donald erin geslaagd is allen althans van de zuiverheid van zijn bemiddelingspoging te overtuigen, heeft hij aan de Algemeene Commissie der Ontwapeningsconferentie de groote lijnen van zijn bemiddelingsplan uiteengezet en daarna de geheele Confe rentie verrast door de aanbieding van een volkomen in alle bijzonderheden uitge werkt ontwerp-ontwapeningsconventie van 96 artikelen, dat onmiddellijk door alle regeeringer zou kunnen onderteekend worden, indien allen denzelfden goeden wil bezaten, waarmede MacDonald het ont werp heeft opgesteld, en even innig over tuigd waren van de absolute noodzake lijkheid van een goed einde der Ontwape ningsconferentie, indien de wereld weder zal willen kunnen hopen tot nieuwe wel vaart en rust te komen! „Het gaat mij niet om de ontwapening op zich zelf!", riep MacDonald aan het einde van zijn rede uit, „het is mij om den Wereldvrede te doen! Doch daar ik overtuigd ben. dat deze van het welslagen der Ontwapenings conferentie zal afhangen, leg ik u dit plan voor als een eerlijke poging mijnerzijds, om de ontwapening mogelijk te maken!" Met den grootst mogelijken nadruk hield MacDonald de conferentie voor oogen, dat een falen der Ontwapenings conferentie de zekerheid van een weield- onheil zou tengevolge hebben. ..Gij zult denken aan de risico's, die uw land op zich nemen zal. indien het de voorge stelde bewapeningsverminderingen aan vaarden zal!", riep MacDonald den met gespannen aandacht luisterenden Fran- schen Minister-President Daladier toe. ,.Ik begrijp uw aarzeling, maar weet wel, dat wij allen slechts voor dit alternatief staan: óf door aanvaarding van bewapeningsver minderingen eenige risico's te loopen óf door een mislukking der conferentie de zekerheid van een onheil te veroorzaken'. Risico's of onheil-zekerheid, dit is de keuze, waarvoor de wereld gesteld is. Wie mag daar nog aarzelen?" Het plan-MacDonald bevredigt, zooals hij zelf reeds aankondigde, natuurlijk nie mand ten volle. Doch juist daarin ligt, hoe paradoxaal dit klinken moge, de beste kans. dat het ten slotte door allen aan vaard zal worden! Want alle groote mo gendheden zullen weliswaar eenige offers van eigen wenschen. metten brengen, doch zij krijgen dan ook omgekeerd eenige eigen wenschen vervuld. Om bij de twee landen te blijven, die toch in den geheelen strijd der Ontwape ningsconferentie de leiders der elkander tegenover staande richtingen zijn. Frank rijk en Duitschland, wil ik dit door het volgende duidelijk maken. Van de Fran schen verlangt MacDonald een zee- groot offer: de vernietiging van al hun zware kanonnen met een kaliber van meer dan 155 millimeter en van alle tanks boven de 16 ton. de toekenning van de vlootgelijk- heid aan Italië, de vernietiging van onge veer 75"/» hunner militaire vliegtuigen en een aanzienlijke vermindering van het aantal dienstdoende soldaten. Is er een sprekender voorbeeld van het steeds meer rijpen der ontwapeningsgedachten dan dat een Engelsche minister-president een der gelijk ontwapeningsplan in vollen en kan ontwikkelen, zonder dat de Fransch. zelf onmiddellijk een verbijsterd „Nooltl laten hooren? De Franschen krijgen echter voor offers geen geringe zaken terug, als 3 plan-MacDonald ten minste wordt aand nomen! Zij verkrijgen daarvoor de vrf willige onderteekenlng van Duitschlal onder een conventie, die Duitschland gi enkele herbewapening tijdens den aU der conventie (vijf jaren) toestaat behalf een uitbreiding van het aantal dlea doende soldaten van 100.000 tot 200 0 die echter geen beroepssoldaten meer zi] len mogen zijn. doch niet meer den maanden diensttijd zullen mogen hebbel Frankrijk verkrijgt dus ook de opheffN van de Duitsche Rijksweer (de door Bot cour in de laatste weken met zoovel aandrang bepleite leger-unificatie J nieuwen veiligheidswaarborg!) en voort de schepping van een internationaal tol zicht op de naleving der ontwapenini conventie, alsmede de verplichting val alle tot het Pact van Parijs (Kellogg-Pakf toegetreden staten, om, zoodra een schei ding van dit nimmer-oorlog-pact drei te Genève bijeen te komen, om den vi deze dreiging verantwoordelijken 6ta_ vast te stellen en gemeenschappeüjl maatregelen tegen het dreigende geval te treffen. Het Europeesche Veiligheid! verdrag krijgen de Franschen niet, dos de bovengeschetste uitbreiding van de l palingen van het Kellogg-Pact gaat I een heel eind in dezelfde richting. En nu Duitschland! Van Duitsch. wordt gevraagd de toestemming tot i, organisatie van internationaal toezicht, di zeker ook Duitschland wel eens in controle-maatregelen zal betrekke] Vooral echter wordt van Duitschland gi eischt, dat het gedurende vijf jaren val de praktische verwezenlijking van het 1 theorie volledig toegekende begin: van de rechtsgelijkheid zal moeten all zien, een eisch, waarvoor stellig de israelii tige aandrang van Mussolini bij Hitlej noodig zal zijn, om hem voor de Duits regeering aanvaardbaar te maken! Behalve Mussolini zal hiertoe echter o._ de verdere inhoud van MacDonald's ontl werp-conventie kunnen bijdragen: de int derdaad niet te loochenen zeer aanzienl lijke bewapeningsvermindering, die. zooal ik boven uiteenzette, van Frankrijk (el ook vart de andere sterk-bewapende stal ten) verlangd wordt, en voorts de bij arill kei 96 van MacDonald's ontwerp voorgel stelde opheffing van alle eenzijdige ont-j wapeningsbepalingen van het verdrag val Versailles. Weliswaar zullen de vooi Duitschland geldende bepalingen derhiei te sluiten algemeene ontwapeningsconl ventie niet veel van de bepalingen vaal Versailles verschillen, doch de nieuwe ontl wapeningsconventie zal slechts vijf jarti duren. Hierdoor zal Duitschland het on-| betwistbare recht verkrijgen over 5 jaren de Duitsche bewapening geheel naar éiget wil te kunnen inrichten, indien dan niet deze eerste ontwapeningsconventie d« een tweede vervangen zal worden! Zoo geeft het plan-MacDonald elck watl wils. Ons, ontwapeningsvrienden, biedt hetf echter bovenal deze zoo ongemeen aan-l trekkelijke voorschriften over de vrijwel] onmiddellijke vernietiging van de zwaar-l ste kanonnen, tanks en militaire vlieghii-l gen. Binnen één jaar zal reeds de htlitl der verboden kanonnen en tanks moetenl verdelgd zijn binnen drie jaar de helft ótrl verboden militaire vliegtuigen! Kan ditl blijde vooruitzicht niet een reden zijn! voor de „stem der volkeren", om nog één-l maal op machtig-indrukwekkende wijzei zich tc doen hooren en de regeeringen tel bezweren de Ontwapeningsconferentie tel redden door een snelle aanvaarding vanl MacDonald's eerlijk en grootsch bemidde-l lingsplan? VOOR DINSDAG 21 MAART. Hilversum. 1875 M. AVRO.-uitzending 5.30—6.00: VPRO. 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramo- foonplaten 10.30: Orgelconcert door P. v. Egmond Jr. m. m. v. H. Visscher v. Gaasbeek itenor) en Boris Lensky (viool) 11.00: Kook- en bakpraatje door Mevr. R. LotgeringHillebrand 11.30: Vervolg concert 12.00—2.00: Concert door een Ensemble o. 1. v. O. Hendriks en Gramo- foonplaten 2.15: Piano quatre mains door Jacques Hamel en Egb. Veen 3.00: Knipcursus 4.00: Viool-recital Boris Lensky 4.30: Radio-Kinderkoorzang 5.00: Verhalen voor kleine kinderen door Mevr. A. v. Dijk 5.30: Jeugdhalfuur v. d. VPRO. 6.00: Dr. I. H. J Vos: De a.s. Emmabloem-Collecte615: Gramofoon- platen en Hawaiianmuziek door de ..Para dise Garden Hawaiians" o. 1. v. H. Ruijters 7.30: Engelsche les Fred Fry 8.00: Vaz Dias 8.05: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. Intermezzo: Uit het Gebouw voor K. en W. Den Haag: De Harmony Kings 9.30: Opvoering van de 1ste acte van „Justitie (Justice)" van J. Galsworthy o. 1. v. Kommer Kleyn 10.00: Vervolg concert 11.00: Vaz Dias 11.1012.00: Dansmuziek door de Palermo Minstrels o. 1. v. I. Joslet. Huizen, 296 M. KRO.-Uitzending 5.00—5.10: H.I.R.O. 8.00—9.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.3012.00: Godsd. half uur 12.15: Schlagermuziek en Gramo- foonplaten 2.00: Cursus 2.35: Voor de Vrouw 3.00: Cursus 4.00 HIRO. 5.10: Sextetconcert 5.50: Lezing 6.10: Sextetconcert 6.30: Cursus 6.50: Sex tetconcert 7.10: Gramofoonpl. 7.45: Causerie 8.00: Lydensmeditatie 9.30: Vaz Dias 9.35: Orkest- en koorconcert. c.a. 11.00—11.05: Vaz Dias 11.30—12.00: Gramofoonmuziek. Daventry. 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein. Berichten 11.05 11.20: Lezing 12.20: Orgelspel S. Gustard 1.05: Commodore Grand-orkest o. 1. v. J. Muscant 2.20 Voor de scholen 4.45: R. Tapponnier en zijn orkest 6.35; Kinderuur 6.20: Berichten 6.50; Chopin's Pianomuziek door L. England - 7.10: Italiaansche conversatie 7.40:1 Gershom Parkington-kwintet m, m. v. G.l Reynolds (sopraan) 8.50: Lezing 9.20;I Berichten 9.40: Emilio Colombo cn zijnI orkest 10.25: Zang door het koor „The I New English Singers" 10.55: Declamatie I 11.0012.20: Dansmuziek door Lefl Stone en zijn Band uit „Monseigneur". Parijs „Radio-Paris", 1724 M. 8.(6.' Gramofoonpl. 12.20: Concert d. Krettly-orkest 7.40: dito 8.20: Gri" mofoonplaten 9.05: Kamermuziek. Kalundborg. 1153 M. 11.20—1.20: Con cert u. h. Bellevue-Strandhotel 2.20- 4.20: Omroeporkest o. 1. v. E. Reesen I 7.20: Oude Deensche Dansmuziek o. I. t. I* Gröndahl 8.10: Radiotooneel 8.40: Piano-soli door F. Jensen 9.45—1020: Kamermuziek door kwartet 10.201150 Dansmuziek uit Rest. „Lodberg". Langenberg, 473 M. 6.25 en 10.40: Gra- mofoonplaten 11.20: Concert 12.20: Concert o. 1. v. Wolf 1.50: Gramofoonpl. 4.20- Werag-orkest o. 1. v. Kühn m. m.w Th. Pott en E. Grape (piano) 7.20: „Frühling laast sein blaues Band", mnzi- kaal-literair programma 7.459.30: „Liebe leicht komisch", gevarieerd pro gramma. Rome. 441 M 8.05: Gevarieerd con cert m. m. v. orkest, koor en solisten. In de pauze: Radio-tooneel 10.15: Berichten- Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20. Gramofoonpl. 1.00: Piano-recital l-« Omroepkleinorkest o. 1. v. P. Leemans 5 20: Omroeporkest o. 1. v. Walpot 6.30- Gramofoonpl. 8.20: Concert uit MM" medv door orkest en koor o. 1. v. M. Mictiei 10.30—11.20: Gramofoonpl. 12.20: Omroepkleinorkest o I. v keer"® 1.30: Gramofoonpl. 5.20: dito - b»": Omroepkleinorkest o. 1. v, Leemans BeethovenLiszt-concert d. h. Omi P orkest o. 1. v. J. Kumps m. m. v. A. Ara nois piano) 10.30—11.20: Gramofoon muziek. fro. Zeesen, 1635 M. 7.20: ^ektra OT gedie van Hugo von Hofmannsthal. J™ ziek van R Strauss 9-20' ®®rt0L.uure 10 20—11.20: Avondconcert uit Ham o. 1. v. A. Seeker. O M'

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10