DedftKfie Sfaotie Hervormde (Geref.) Staatspartij LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 7 Maart ltóv LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. Burgerlijke Stand v. Leiden AGENDA. OPENBARE VERGADERING ONZE EIER- EN KAASEXPORT NAAR DUITSCHLAND. INVOERRECHTEN BELANGRIJK VERHOOGD. Noodlottige gevolgen voor ons land. Het persbureau Vaz Dias seint uit Berlijn: In de „Reichs Anzeiger" van gisteren verscheen een verordening van den rijks minister van financiën en van den rijks minister voor de voedselvoorziening en landbouw, waarbij de invoerrechten op eieren van 30 tot 70 mark per dubbele centenaar worden verhoogd en voor harde kaas van 30 op 60 mark worden verhoogd. (Volgens een inededeeling van de directie voor den landbouw met ingang van 11 Maart a.s. Red.). Tegelijkertijd wordt de rijksminister van financiën gemachtigd den invoer van 30.000 dozijn harde kazen tegen een in voerrecht van 30 mark ook na de alge- meene verhooging van het invoerrecht op kaas toe te laten Hiermede wordt de reeds vóór de ver kiezingen aangekondigde bescherming voor de Duitsche eieren- en kaasproducen ten in het leven geroepen. De speciale machtiging aan den rijksminister van financiën ten opzichte van den invoer van kaas moet de mogelijkheid scheppen reke ning te houden met de belangen van den buitenlandschen handel. Het „Hbld." geeft op dit bericht den vol genden commentaar: Men lette dus wel: het autonome tarief is verhoogd tot 70 mark. dat wil dus zeggen dat ons land na expiratie van het Joego- SlavischDuitsche handelsverdrag, waarin een invoerrecht van 5 Mark is bepaald en waarop Nederland teruggrijpt op grond van de clausule van meestbegunstieing in het NederlandschDuitsche handelsver drag van 1852. dit autonome tarief zal moeten gaan betalen. En wij meenen dat dit verdrag Woensdag (morgen) afloopt. Practisch zullen onze eieren bij invoer in Duitschland dus van 5 op 70 mark in voerrecht komen. Het invoerrecht zal dus ruim 2l/ï cent per ei bedragen, hetwelk practisch zal neerkomen op een invoer verbod als hoedanig de maatregel dan ook bedoeld is door dr. Hugenberg. Voorloopig zij er op gewezen, dat Neder land naar Duitschland exporteerde: hoeveelheid waarde 1929 56 mill. K.G. f. 46 mill. (72%) 1930 56 mill. K.G. f. 38 mill. (68%) 1931 57 mill. K.G. f. 33 mill. (66%) 1932 66 mill. K.G. f. 28 mill. (83%) Men ziet dus dat Nederland gemiddeld 60 millioen K.G. eieren per jaar naar Duitschland zendt, dat is gemiddeld drie kwart van al onze export-eieren, vertegen woordigende een waarde, die in normale tijden f. 46 millioen vertegenwoordigde, doch thans nog van f. 28 millioen. Op dit belangrijke product nu zal voortaan een veertien maal zoo hoog invoerrecht wor den geheven! Het tweede, niet minder ontstellende bericht is. dat het autonome recht op harde kaas, dat juist werd verhoogd van 20 op 30 mark. thans gebracht is op zestig mark per 100 K.G. Duitschland betrekt gemiddeld 40% van onzen totalen kaas-uitvoer. (Normaal f. 36 millioen en 43 millioen K.G., thans f. 14 millioen en 32 mill. K.G. 7000 VARKENS UIT DE MARKT. Zooals reeds eenigen tijd geleden werd gemeld, had de Nederlandsche Varkens centrale het voornemen 30 a 40 duizend zware varkens uit de markt te nemen. Naar ons thans ter oore komt, zal de Var kenscentrale nog deze week een begin maken met de uitvoering van dit plan In den loop der week zullen 7000 zware var kens worden opgekocht en worden inge vroren. RECLAME. KWALITEITEN. jjv V»— 6787 GEBOREN: Anna Christina, dr. v. J. Devilee en C. M. A. de Groot. Andries, zn. v. A. Kwik en J. Molenaar. Nicolaas, zn. v. N. Dor- repaal en I. v. d. Woerd. Willem, zn. v. Th. A. v. d. Oord en Chr. A. E. Smit. Johanna Wilhelmina. dr. v. J. Ph. Hol- verda en E. v. d. Linden. Hendrika Cornelia Maria, dr. v. A. v. d. Veer en M. Evers. Petronella, dr. v. J. v. d. Haven en P. v. Roijen. Philippes Gerardus, zn. v. W. P. Holswilder en J. v. d. Reijden. Neeltje Bastiaantje, dr. v. K. Hooijmeijer en T. v. Gent. Wilhelmina, dr. v. A. Crama en M. Fakkel Johannes Anto- nius, zn. v. B. Nieuwenhuizen en E. C. v. Steenbergen. Helena Adrians Maria, dr. v. M. J. Hendrickx en H. E de Vooght. Nicolaas, zn. v. N. Kruit en J. A. Mennes Willem, zn. van W. Planjer en M. H. v, d. Linden. Hendrik, zn. v. A. v. Bem- mel en D. Boehmer. Willem, zn. v. G. Kok en C. v. Maris. Clara, dr. v. R. Marree en C. H. Kloos. OVERLEDEN: A. G. v. Strien, dr.. 24 j. P. Kwik, m„ 73 j. G. Keereweer—Philippo, wede., 70 j. P. V. Beek, ongeh. m., 82 j. Chr. Gressiev. d. Meel, vr., 70 j. Th. Jasper, m., 62 j. A. Th. Hellegers, ongeh. m., 68 j. A. v. CoezandSterk, vr., 51 j. J. M. Korsuize, dr., 9 mnd. W. Breedijk, ongeh. m. 73 j. J. C. v. Beusekom, zn., 6 mnd. ONDERTROUWD: P. S. G. den Hollander Jm. 26 j. en G. Snoeker jd. 21 j. Verbetering: A. Mooten jm. 29 j. en M. Knotter jd. 24 j. ADRES INZAKE LATER SLUITINGSUUR CAFE'S. Van diverse bonden. Door de afd. Lisse en Omstreken van den Ned. Bond van Kofiehuis Restaurant houders en S.ijters en de afd. Sassenheim en Omstreken van den Ned. R.K. Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters „St Petrus"' zijn adressen ge zonden aan de Gemeentebestaren van Noordwijkerhout, Hiliegom, Lisse en Benne- broek inzake openstelling der desbetref fende zaken. Gevraagd wordt een later sluitingsuur der café's. Als men weet, dat dit sluitingsuur voor Lisse en Noordwijker hout 10 uur is en voor Hiliegom en Benne- broek 11 uur, dan gelooven adressanten reden te hebben verlenging te vragen. Als argumenten worden door ad.easanten aan gevoerd: dat zelfs na middernacht nog treinen en trams loopen: dat de behoefte om langer geopend te mogen zijn, zich bijzonder doet gevoelen in den tijd van het drukke vreemdelingenverkeer als de bloe menvelden zulk een groote aantrekkings kracht vormen. Adressanten wijzen er voorts op, dat de tijdsomstandigheden buitengewoon zwaar drukken op de exploi tanten dezer zaken en elke verbetering hunner positie een welkome bijdrage vormt om te kunnen voldoen aan de zware be- lastingeischen, weke zij hebben te d agen en om het hoofd boven water te kunnen houden. Adressanten te. O'O gen verder, dat drankmisbruik of verstoring der openbare orde hiervan (van het later opens e.len) geenszins het gevolg zullen zijn, maar dat daarentegen het belang der leden van adressanten en bovendien door de be vordering van hst vreemdelingenve. keer de algemeene belangen der gemeenten er zeer mee zullen zijn gediend. Ten slotte wordt er op gewezen, dat meer uniformiteit in het sluitingsuur der gemeenten in de zelfde streek alleszins aanbeveling ver dient en wordt derhalve onder ing overleg der 4 gemeenten op hoogen prijs ges eld. Ons werd medegedeeld, dat het bes'uur van V.V.V. te Hiliegom deze zaak nog deze week in zijn bestuursvergadering zal behandelen. BENTHUIZEN. Loop der bevolking. Gevestigd: Adriana Polderman, geh. van Zegwaart; Cornelia Blij'even, zonder be roep, van Waddinxveen: Gerrit C. Diep hout, koopman, van Amsterdam: Johannes J. Moerland, arb en gezvan Pijnacker. Vertrokken: Clasina M. v. d. Berg, geh. naar Parijs; Harm. Suurd, bouwknecht, n. Zegwaart; Hendrik Wondergem, naar Scho- terland. Jaarvergadering Ziekenhuisvereen. De jaarvergadering dezer ve.eeniging werd gehouden in een der lokalen van de openbare school. De voorzitter, de heer A. Verheul Azopende en sprak namens het bestuur zijn genoegen uit over de groote opkomst, herinnerde in welgekozen woorden aan het feit dat de vereeniging thans 10 jaar geleden werd opgericht en dat het nog altijd bet zelfde bestuur is, dat de vereeniging leidt. De heer Idema, secretaris las de notulen en het jaarverslag. Hieruit bleek dat het leden-aantal van 381 tot 403 is gestegen, dat 17 leden waren verpleegd in een zieken-inrichting met een totaal van 276 dagen. Hij eindigde met de beste wens:hen voor de leden en vereeni ging in 1933. De heer J. v. d. Walle, penningmeester bracht hierna verslag uit. De ontvangsten met inbegrip der saldi f1253.09'/», de uitgaven f. 709,97. batig saldo f. 543.12'/». De commissieleden de heeren C. v. d. Meer en M. Snoep, die de rekeningen enz. had nagezien, me dden dat alles in goede orde was bevonden. De voorzitter dankte den secretaris en den penningmeester voor hun accuraat bekeer, benevens de commissie voor haar werk zaamheden. Hij sprak tevens zijn genoegen uit over den groei en bloei der vereeniging. Het aftredend bestuurs'id de heer M. Idema, werd bij acclamatie hzrkozen, en nam onder app aus de functie aan. Op voorstel van het bestuur werd de contributie, gezien het kassaldo, weder op f. 1.50 gesteld. Ook werden verschillende artikelen van het reglement gewijzigd. Nadat de voorzitter verschillende gestelde vragen had beant woord, sloot hij de vergadering. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Petronella, d. van E. A. Vos en A. Beukers; Marinus Joseph Maria, z. van J. Heeremans en M. W. Broers; Gerritje, d. van C. Wilhelmus en C. Aangeenbrug; Jan, z. van S. C. Cardol en J. C. Evers; Clazina Maria Gerarda, d. vail J. J. Rusman en M. G. Jonkman. Overleden: H. de Jong, m. 67 jaar: S. N. J. Rusman, m. 2 jaar; J. E. C. Steinfoort, m. 65 jaar; J. Derks. wed. van A. M. Terneuzen, 80 jaar; W. van Lierop, m. 77 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Borger, Krochtstraat 15; W. F. Hartman, Stationsweg 128; A. W. A. Houdijk. Trekvaart 28; A. J. C. van der Klugt. Hoofdstraat 91; A. B. van der Meer Hoofdstraat 109; M. L Mulder, Leidsche- straat 151: Familie Mijnders. Leidsche- straat 156: J. H. van der Velden. Leidsche- straat 163; A. Weijer. Hoofdstraat 121. Vertrokken: Joh. C. M. Lommerse, naar Oisterwijk, Hoogstraat A. 584; A. O. Wensel Haarlem, Middenstraat 33; E. J. J. Kuijpers 's Gravenhage, Loosduinscheweg 529. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob, Z. van J. Kloos en M. v. d. Boon Dieuwertje, D. van S. de Jong en H. Meljvogel Christiaan, Z. van C. Hogewoning en A. Haasnoot Lijdia, D. van W. Schaap en L. Haasnoot Johanna Jacoba, D. van W. van Rijn en A. de Best Teunis, Z. van T. Ouwehand en A. de Jong Christiaan Johannes, Z. van B. J. C. den Hartog en G. Stecher - Willem, Z van F. Haasnoot en J van der Plas Jannetje, D, van J. Guijt en K. van Rijn, Getrouwd: F. N. van Be veren en W. K. van Duijvenbode D. van der Plas en Cornelia Kuijt. Ondertrouwd: J. Ouwehand en J. van Duijn P. Berkheij en M. J. Keijzer A. van der Plas en W. van Dijk K. van Duijvenvoorde en A. Vooijs. Loop der Bevolking. Vertrokken: L. Verdoes, naar Arnhem, Nassaustraat 7; C. J. Mes, naar Dordrecht, Stationstraat 3; W. F. Eijgelsheim, naar Boskoop, Goudscherijweg 66; G. C. Bady, naar Utrecht, Ingenhouzstraat 43. Gevestigd: L. J. Griethuyzen, Leidsche Buitenschool; J. H. Hopman, Achterweg 10; J. Epskamp. Voorstraat 4; H. Hak. Zuid straat 99; N. Ouwehand, Tramstraat 63; A. Ouwehand, idem; J. Freke, Zeeweg 24. KATWIJK AAN ZEE. Werkzaamheden in Duinoord. In Duinoord is een gedeelte van het rijwielpad opengebroken teneinde met h t oog op de a.s. wegverbreeding te zien, of de gasbuizen op de bepaalde diepte kunnen blijven liggen. Ter hoogte van den voormaligen Tol is reeds een keet voor de werklieden opgericht Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. van Loon, thans onderwijzer te Rot terdam Zuid, is benoemd tot onderwijzer aan de Geref. School (Schoolstraat) in de vacature Bos en heeft deze benoeming aanvaard. Te Den Haag zijn geslaagd voor het examen van stuurman op zeilzee- vissrhersvaartuigen Jan K ok Jzn. en Gijs- bert v. d. PlasTJsbr.zn.; beiden leerlingen van de visscherijschool alhier. LISSE. Het Ondersteuningsfonds bij ziekte. Op de bovenzaal van „De Witte Zwaan' hield het „Ondersteuning onds bij ziekte'' haar 37ste jaarvergadering. De heer L. Onderwater opende als voor zitter van het fonds en verwelkomde de aanwezigen. In zijn kort openingswoord wees spr. erop, dat het afgeloopen jaar finantieel groote offers van de kas heeft geëischt. Daar de uitgaven veel hooger waren dan de inkomsten, moest het nadee- lig saldo van f. 1142.35 van het reserve kapitaal worden afgevoerd. Bij ziekte was uitgekeerd een bedrag van f. 4305 en bij gezinsvermeerdering f. 640. De bescheiden van den penningmeester werden geheel accoord bevonden waarop hem décharge werd verleend met dank voor zijn arbeid. De heeren P. van Bezu en L. Onderwater werden met alg. st. herkozen. Vervolgens werd besloten om voor dit jaar de uit- keering bij ge. ins ver meerde ring te stellen op f. 10. Daar de heer M. v. Manbergen ais bode had bedankt, moest een andere bode aan gesteld worden, waarvoor zich 32 sollici tanten hadden aangemeld. Aan het testuur werd de benoeming opgedragen, waarna sluiting volgde. De bouw der Lisserbrug. Thans is de nieuwbouw van de Lisser- brug voor een gedeelte gereed gekomen, a thans kan de tram nu over dat gedeelte rijden. De werkzaamheden zijn zeer tegen- geloopen. Op 17 April zou de doorvaart weer vrij moeten zijn, doch nu is nog niet eens de helft klaar, hoewel men al meer dan 4 maanden bezig is. Het is te hopen dat de brug nog voor den rooitijd der bloembollen klaar za" komen. NOORDWIJK. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Donderdag a.s. des namiddags te 2 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Mëdedeelingen. 3. Verslagen. 4. Goedkeuring rekening Weeshuls 1932. 5. Adres Steenvoorden inzake aanbes.e- ding vuilnlsdienst. 6. Voorstel inzake subsidie ontspanning werkloozen. 7. Medewerking uitvoering extra-werk zaamheden (diepspitten) in werk verschaffing. 8. Subsidie ontwikkelingscursus Nederl. Besturenbond. 9. Voorstel inzake controle werkloozen. 10. Adres Dijkstra inzake afsluiting Woensdagsche watering. 11. Adres Barnhoorn inzake toepassing bouwverordening. 12. Voorstel tot wijziging van de bouw verordening. 13. Voorstel tot verbetering Heilige Geest- weg van trambaan tof Kerkstraat, met aan koop van grond. 14. Ingebruiknemiug strookje grond naast gasfabriek. 15. Voorstel tot belegging van tijdelijk kasgeld. 16. Verzoek Vink inzake verlaging water- lei dingtarief. 17. Verzoek Th. Jagerink inzake rioot- belasting. 18. Voorschot ingevolge art. 101 L.O.-wet aan Chr. Ul.O. over 1933. 19. Voorstel tot aankoop van vermenig vuldigingsmachine. 20. Subsidie Willem de Zwijger-her denking. Gemeentezaken. B. en W. stellen aan den raad voor met het bestuur van de Ned. Herv. Kerk te Noordwijk Binnen een overeenkomst aan te gaan waarbij dit bestuur ongeveer 170 M2. grond van het terrein van deze kerk aan de gemeente afstaat, zoodat de gemeente in staat is een zeer groote ver- keersverfcetering tot stand te brengen n.l. een beduidende verbetering van den H. Geestweg juist ter plaatse waar dit het meest noodig is n.l. in de omgeving van de plaats waar de drukke Kerkstraat uit mondt in den H. Geestweg. B. en W. stellen aan den raad voor wederom aan de gemeente Eindhoven een kasgeldleening voor 3 maanden te ver strekken, ingaande 1 April a.s. en groot f. 150.030. Naar wij vernemen hebben de gebr. Steenvo'irden, die voorheen het door den gemeentelijke reinigingsdienst opgehaalde huisvuil per schip buiten de gemeente afvoerden zich bij adres tot den gemeente raad gewend waarin zij zich beklagen over den naar hun meening minder julsten gang van zaken, die heeft plaats gehad bij de openbare aangesteding van het op halen en afvoering van haardasch en vuil nis. als gevolg waarvan niet aan hen deze werkzaamheden zijn opgedragen, doch aau inschrijvers die naar hirnne meening voor een hooger bedrag hadden ingeschreven. B .en W. zijn voornemens aan den raad voor te stellen een subsidie van f. 300 te verleenen aan de gezamenlijke Oranje- vereeni vingen ter plaa'se voor een passende herdenking van den 400-iarteen geboorte dag van Prins Willem van Oranje. Het aantal leerlingen over het jaar 1932 bedroeg op de verschillende schoten In onze gemeente gemidde'd: R.K. Meisjes school 405, R K. Jongensschool 431, Herv. School 237, School met den Bijbel 229, Wilhelminaschool 185, openbare school 121, Christ. Uloschool 62. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Abraham, z. van H. de Mooij en Cr. den Haan; Coniedf, z. van L. de Mooij en KI. Piuimgraaff. Overleden: Henri Leendert Kadé, z. van H. Kadé, 2 maanden. De heer L. den Haan, assistent der directe be'asingen, is verplaatst van Val kenburg (L.) naar hier. SASSENHEIM. Raadsagenda. Woensdagmiddag te ha'.fdrie komt de raad dezer gemeente ter behandeling van onderstaande punten in openbare vergade ring bijeen. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling voorschotten voor 1933 aan de besturen der Bijzondere scholen. 4. Steun kleine kweekers. 5. Aanvragen goedkeuring aan Ged. Sta ten voor ver'enging huurprijsverlaging ge meente-woningen. 6. Doortrekken Julianalaan. VALKENBURG. Burgerlijke stand. Bevallen: D. Imthorn-Verburg, Z. De opbrengst van de collecten bedroeg in de Hor.. Kerk in Februari voor de Diaconie f.28 56; voor de Kerk f.61 en de inhoud der bussen was f.1305; terwijl de maandelijksche collecte f.2104 opbracht. RECLAME. VALKENBURG D.V. Woensdag 8 Maart 1933 in de Zaal bij Ramp. Aanrang t uur. Spreker: De Heer B. G. PEEKEBOOM, Den Haag, Lid v.d. Tweede Kamer der Staten-GeneraaL Onderwerp „OP DEN MUUR AFGEZONDERD". Gelegenheid tot het stellen van vragen. 6818 Toegang vrij. VEURLEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Nieuw Raadslid Het uitbreidingsplan De Ioonen bij de werkverschaffing De raad van Veur kwam onder leiding van burgemeester Keijzer in openbare zit ting bijeen. De notulen der vorige ver gadering wercen ongewijzigd goedgekeu.d. Na ingekomen stukken volgde het onder zoek geloofsbrief van het nieuw benoemd lid, den heer F. J. Zuidwijk. De commissie van onderzoek bestaande uit de heeren Koerts en Borst adviseerde tot toelating, waarmede de raad zich vereenigde. Voorstel tot het verieenen van gedeel telijke restitutie van betaalde kosten ter zake rioleering; wijziging der verordening, bedoeld in art. 1 der Woningwet (bouwverordening); tot vaststelling van een verordening, houdende bepalingen, in acht te nemen bij het sluiten van overeenkomsten inzake bijdrage in de kosten van rioleeringen. De heer Koerts wil deze voorstellen behandelen in geheime zitting, waarbij de heer Schrader zich aansluit. Hierna volgde geheime zitting van drie kwartier, waarbij publiek en pers, wegens gemis aan een wachtkamer, op den trap moesten gaan zitten. Na heropening werd nog eemgen tijd gediscussieerd, zonder eenig resultaat, waarna de voorstellen van B. en W. z.h.st. werd aangenomen. Voorstel tot vaststelling van het uit breidingsplan der gemeente; tot vaststelling eener verordening, regelende het bebouwen van gronden, begrepen in het uitbreidings plan; tot vaststelling van het besluit, hou dende beslissing op de tegen het ontwerp plan van uitbreiding ingediende bezwaar schriften; tot vaststelling eener verordening houdende algemeene regelen, ter bescher ming van de belangen van derden, in ver band met het vaststellen van rooilijnen, bouwverboden en uitbreidingsplannen (schadevergoedingsverordening). De heer Schrader heeft eenige tech nische bemerkingen ook ten opzichte van te weinig industrieterrein. De voorzitter is bereid met deze op merkingen rekening te doen houden. Hoofd zaak is dat het plan wordt goedgekeurd; het zal toch nog wel zoo nu en dan wijziging ondergaan. De heer Koerts zou wenschen dat men ook eens overging tot de samenstelling van een schoonheidscommissie. De heer Schrader zou dit laatste zeer toejuichen, doch laat men bij een samen stelling er op letten dat deze niet eenzijdig HEDEN: „Concordia": Mie en Ko in ae „Hallo 1933". 8 uur nam. e' Pniël: Vragenavond ds. Riemens- ai uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59). menkomst te 8 uur nam. Woensdag. Stadszaal: 7de Volksbijeenkomst; 8 namiddag. Oegstgeest (Rehoboth)Zendin tentoonstelling. 7lOuur nam. Sassenheim (Bruine Paard); VI Spr. mevr. BakkerNort. 8 uur nam- Valkenburg (zaal Ramp)h. g Spr. de heer Peereboom van Den Haai uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. na „Gevaren der Samenleving". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 na City-Theater Haarlemmerstr., 8 u. na „Dappere Tom". Zaterdag nam. 2 u., Zondag nam. 2 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur na „Strjch durch die Rechnung". Woensdag en Zaterdag nam 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uw Trianon-Theater Breestraat. 8 u. m „Het teeken des Kruises". Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur De avond-, nacht- en Zondagsdl der apotheken wordt van Maandag 6 en met Zondag 12 Maart a.s. waargeno; door apotheek: W. Pelle, Kort-Rapenl 12, telef. 594. tier iger Iruk tte yyj •jai e-j£ is. De voorzitter wil een en ander spreken in het college van B. en W De voorstellen werden hierna z.h.st. genomen. Voorstel tot vernieuwing van de in den Veurschen Achterweg ter van de Boschlaan. Na discussie werd 't voorstel z.h.st. genomen evenals het voorstel tot wij van het raadsbesluit dd. 10 October o.m. ter zake aankoop perceelen, in band met verbreeding Veursche Straati Voorstel tot wijziging der gemeenst! pelijke rege.ing, betreflende toelating i lingen op de O.L. scholen in de geme< Voorburg. De heer Koerts acht het niet bi® deze maatregel voor het openbaar wijs in te trekken en voor bijzoi onderwijs te laten bestaan. Er kunnen standigheden zijn, dat men zijn kindi elders laat schoolgaan. De voorzitter merkt op dat tegen bezoeken van scholen in andere gemaei geen bezwaar bestaat, mits dit de gemfl geen geld kost. Het voorstel wordt hierna aangenoi met de stem van den heer Koerts tej Voorstel tot bepaling van uit te tet loonen bij uitvoering van werken dooi gemeente (52 ct. per uur). De voorzitter deelde mede dat hij een onderhoud heeft gehad met de zoldigden van de bouwarbeidersbond,^ a R.K., Chr. en moderne arganisatie verzi 7fr ten dit voorstel aan te houden tot volgende zitling, teneinde alsnog ovei jp] te kunnen plegen. Tegen aanhouding t [m, ben B. en W. geen bezwaar, waarin de rqad accoord gaat. De rekening dienst 1932 Burgerlijk A bestuur wordt goedgekeurd. Het voorstel tot aanvulling der Alg Politieverordening wordt aangenomen, het verzoek van de heer Koerts om verordening in druk verkrijkbaar te len, dat wordt toegezegd. Hierna sluiting. WARMOND. Bij beschikking van den Minister Binnenlandsche Zaken is de in deze meente bestaande steunregeling voor hier woonachtige werkloozen afkomstig het bloembolfenbedrijf en van de Timmerfabrieken „de Padox' alsmede de werklooze bouwvakarbeiders verle tot 15 April 1933. Voor het crisis-comité moet men aanmelden bij een der commissieleden dus niet meer ten gemeentehuize. VI - •de iel los !tnei ■aid krai and pdk boot De de ie i ilhi ine de Hoe 5 J nes iep !ert: de WASSENAAR. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Wc, dag 8 Maart a.s. des v.m. te kwart 10 uur in openbare vergadering blj< De agenda luidt: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededee'.ing ingekomen stukken- 3. Ontheffing voorschriften Bouwve dening. 4. Ontheffing Schoolgeld. o. Vaststelling pensioensgrondslagen a tenaren. b. Suppletoir kohier Hondenbelasting 7. Voorschot vergoeding art 101 L wet aan Bijzondere Scholen. 8. Verordening aanwezing Stemlokal 9. Benoeming voorzitters en leden Steinbureaux. 10. Benoeming onderwijzer aan de opa lagere school no. 3. 11. Wijziging uitbreidingsplan. 12. Verzoek Chr. Schoolbestuur getri gymnastieklokaal aan de Bloemcampw voor te houden ouderavond. 13. Subsidie Floraliavereeniging- 14. Aanwijzing als bouwstraat deel l» dorperweg. 15. Verzoek beperking drankivefvo™ 16. Regeling kosten electriscbe stra verlichting. 17. Contract aanleg Bremhorstlaan. 18. Wijziging begrootingen 1932 en 19. Subsidie R.K. Lyceum voor te 's Gravenhage. o ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. van Doorn, 26 Kamerik en A. van 't Wout, 23 J Overleden: J. C. Groenewe^, 6CCo van G. Heikamp Jr., 29 jaar. Door den raad dezer tot agent der Ar'ceids bemiddeling de heer G. J, de Bruijn alhier- ir loojj

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6