Uitden Leidschen Raad. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 7 Maart 1<) Eindelijk de algemeene beschouwingen beëindigd. o Slechts enkele kleine voorstellen aanvaard. De heer KUIPERS kiaagt over het niet beantwoorden van eenige vragen betref fende de politie die hij thans herhaalt, overigens handhavend hetgeen hij reeds in le Instantie daarover zeide b.v. over af schaffing van het kl assenstelsel de witte jasjes bij avond. Voorts verdedigt hij nog maals het handhaven van eeniee subsidies Tenslotte behandelt spr. nog eens de door hem aangevoerde personeelszaken en handhaaft zijn voorstellen daaromtrent om zich tenslotte te richten tegen de uit lating van wethouder Goslinga, dat de ware vrienden der arbeiders zitten achter de tafel van B. en W., terwijl de SDAP. bedriegers zou zijn. Spr. verwijst den wet houder naar het 9e gebod, het beleid der S.DAP. verdedigend tegen de aanvallen; ook door diverse raadsleden gedaan, daar bij uitweidend over tal van onderwerpen, die in geenerlei verband staan met de be grooting. zoodat de voorzitter tot kortheid maant. Mevr. DE CLER richt nog enkele opmer kingen tot wethouder Splinter in antwoord op de bestrijding van die zijde van haar voorstellen (ouden van dagen blindenzorg etc.) De heer KOOLE bepleit opnieuw eenige aangevraagde subsidies aXs billijk en zelfs in 't voordeel der gemeente. De A.-R zijn de revolutionairen, zie haar aanslagen op de openbare kassen voor de Chr. scholen enz. En daar spreekt men dan als wethou der Goslinga van ..Godskracht" tot beteu geling van de revolutie. Spr. keert zich tenslotte tegen den heer Knuttel. Spr. staat in de werkelijkheid in tegenstelling tot dezen. (De r.oodige inter rupties volgen van dien kant.) (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplaag.) De heer BERGERS zal na de verdedi ging door den voorzitter stemmen voor de subsidie aan de politie-sportvereeniging. Verder komt hij nog even terug op de ta rieven van het slachthuis, die naar bene den moeten in het belang der gemeente. Vooral voor het klein-vee. Zijn idee in zake salarisverlaging voor het gemeente- personeel vond steun in het G. O., voor zoover men zich daarover heeft willen uitlaten. De heer SCHüLLER laakt den langza- men gang van zaken bij de verschillende gemeentediensten .De salarisregeling voor de straatmakevs dient zoo spoedig moge lijk in 't G O. gebracht te worden. Spr. be- critiseert de houding van B. en W., die een lossen arbeider, die reeds 17 jaar in dienst der gemeente was. hebben ontsla gen. nadat spr in den raad op diens vaste aanstelling had aangedrongen. De heele houding van het college inzake het losse personeel is trouwens in strijd met de verordening. Spr. bestrijdt dan dat de kosten van de behandeling der begrooting zijn, als hier is opgemerkt (f. 1.50 per minuut) en ver dedigt het presentiegeld als rechtmatig gelet op de kósten van onderzoek voor een serieus-raadslid. Alles wat B. en W. bewe ren over werkverruiming zijn holle woor den. Spr. wijzigt dan zijn voorstel inzake erf pacht, zoo, dat gemeentegronden in erf pacht zullen worden gegeven, doch hand haaft daarnaast de andere door hem in gediende voorstellen, die hij nog eens ver dedigt tegen de bestrijding van B. en W. Het antwoord van wethouder Splinter op zijn vragen valt spr. aan als onjuist en hij hoopt alsnog nader onderzoek. Uitvoerig releveert spr cijfers uit het straatmakers- bedrijf. speciaal om uitvoering in eigen beheer naar voren te brengen. De cijfers van den wethouder zijn geheel foutief. Ook vervoer van alle materiaal van gemeen tewerken komt veel goedkooper, nader becijfert spr. dat op uitvoerige wijze. Ook hier zijn de cijfers van den wethouder foutief. Vervolgens houdt spr. een philippica te gen mr. Beekenkamp en de A. R. partij ter handhaving van zijn beschuldiging inzake kiezersbedrog van die zijde, hetgeen een vinnig debatje veroorzaakt. Het verantwoordelijkheidsgevoel legde hij voor 2 jaar den vinger op de euvelen bij gemeentewerken en de tijd heeft hem in het gelijk gesteld, zoo zal het ook nu gaan. De heer MANDERS verdedigt volledige demping van het Levendaal. Natuurlijk moet daarvoor geld zijn, doch dit mag niet komen uit loonsverlaging doch b.v. uit be lastin gverhooging. Wethouder GOSLINGA: hebt u dan een voorstel daartoe De heer MANDERS: neen. daarover is toch over een paar maand te praten. De WETHOUDER: die heft de loonsver laging niet op. De heer MANDERS: het geld is rond en moet rollen. De wethouder vergeet, dat geld altijd blijft. Spr. doet een voorstel om enkele subsi dies niet in te trekken. De heer HUURMAN gelooft cat een andere benandeling der begrooting tot be korting der debatten zou leiden. De sub sidie voor de Politie Sportvereen. blijft hij bestrijden. Is oefening noodig. dan moet deze verplicht zijn, nu komt er z. i. vaak niets van terecht. Zijn voorstel inzake Reuvens zal spr. intrekken, gelet op het gevaar dat ook de andere subsidies dan zullen dalen. Thans principieel uitspraak te doen in zake subsidies aan kunst lijkt hem niet het juiste oogenblik. Inzake de Leidsche Duin water Mij. had hij vastere toezegging van B. en W. gaarne gezien over statutenwijzi ging en alsnog dringt hij daarop aan. De heer DONDERS oordeelt de rede van den heer de Reede in 2e termijn ontstel lend van negatieviteit. Hij wil dit niet en dat niet, doch geeft zelf geen ander dek kingsmiddel, en dat gaat niet aan. Vreemd vindt spr. dat de wethouder de voorstellen de Reede over de Lichtfabrie ken niet in praeadvies wilde nemen, doch hij zal zich daarbij neerleggen. In casu kan hij meegaan met putten uit de reserves. Tenslotte zegt spr. overtuigd te zyn. dat de behandeling der begrooting zooals nu geschiedt ernstig steunt de ineenstorting van de parlementaire democratie. De heer BEEKENKAMPwinst voor de dictatuur! De VOORZITTER zegt dat B. en W. slechts op enkele opmerkingen nog zullen ingaan overigens zullen zij afzien van du pliek. Spr. is overtuigd, dat de heer Bosman geen beschuldigingen van knoeierij en val- sche balansen heeft willen richten tot de Lichtfabrieken hetgeen zeer nadeelig zou zijn voor stad en fabrieken. Spr. zou gaar ne dit zien teruggenomen of althans na der uiteengezet. De heer BOSMAN constateert dat hy het niet zoo heeft bedoeld als bhjkbaar is op gevat n.l. dat het een knoeiboel was by de Lichtfabrieken, dat is verre van hem. Spr bedoelde alleen te zeggen, dat voor stellen werden gedaan, die hy bespottelyk vindt, zooals een onderwijzer zegt. als een jongen een som niet goed maakt: die jon gen knoeit. Spr. wil het woord wel terug nemen. doch niet onder dreiging van den wethouder zooals deze deed. Wethouder GOSLINGA ontkent dit. Hierna 5.30 uur schorsing. AVONDZITTING. DUPLIEK WETHOUDER GOSLINGA. Wethouder GOSLINGA wil nog enkele opmerkingen maken over de afschrijving aan de Lichtfabrieken, zulks speciaal naar aanleiding van de uitlatingen van den heer Bosman. Hy verzekert deze. dat het tekort van 6 ton overbleef na het aan brengen van ingrypende bezuinigingen. En die 6 ton moest gedekt worden. De over gang van hooger naar lager niveau zyn overgangsmaatregelen noodig. waarby ge put moet worden uit de reserves zooais ook het Ryk deed Spr. wil dan aantoonen dat de wyze van handelen van B. en W volko men gegrond is door een deel der reserves aan te wenden voor ae begrooting. Volkomen juist is. dat de boekhouding een zuivere weergave van het bedrijf moet zijn doch de heer Bosman vergeet dat dit niet het geval was: de nieuwe machines waren daarin niet verwerkt en dat zal nu wel geschieden, terwyi materiaal, niet meer in gebruik waarop dus niet meer afge schreven behoeft te worden daarin wei voorkwamen. Het was de directie, die zelf dezen weg wees. Uitvoerig verdedigt spr. een en ander nader. Er was uit groote voorzichtigheid een spaarpot gevormd en daaruit wordt nu door de gemeentekas ge put. Staking van de afschrijving in het vernieuwingsfonds ontraadt spr. ten stel ligste dat is al sinds 1847 gebeurd en ver dient alle aanbeveling. By een particuliere onderneming zou reeds lang zyn gebeurd wat B. en W. nu voorstellen op advies der directie tot wien men een verwijt in deze kan richten doch uit voorzichtigheid is aldus gehandeld. Goedkooper leveren aan werkloozen dooi de lichtfabrieken, zou niet kunnen zonder j van te voren de goedkeuring der regeering te vragen! STEMMINGEN. Voorstel-Knuttel, aan het bestuur van de openbare openbare leeszaal Reuvens den eisch te stellen, dat het dagblad ..De Tribune" daar weder wordt ter lezing ge legd wordt verworpen met 2312 stem men. Voor de SDA.P en de heer Knuttel. Voorstel—Knuttel, voor werkloozen en hun gezinnen vrije bewyzen, recht gevende op een bad in een der gemeentelyke in richtingen beschikbaar te stellen wordt in handen gesteld van B. en W. voor prae advies. Voorstel-Knuttel, een tandheelkundigen dienst ten behoeve der scholen in te voe ren. wordt ingetrokken. Praeadvies op een dergelyk voorstel is op komst. De motie-Knuttel: De raad der gemeente Leiden, van oor deel dat de huren van arbeiderswoningen bij de algemeene daling der loonen en de groote werkloosheid een veel te groot deel der inkomens eischen; acht een verlaging met gemiddeld 20 dringend noodzakelijk enz. Wordt verworpen met 2213 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstel-Knuttei. dat de gemeente zich losmaakt van de rijksregeling inzake werkloozenzorg. daarmede uitsprekende, dat zy de beperkingen, die de ryksregee- ring voortdurend oplegt afwyst. wordt verworpen met 2213 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstel-Knuttei te besluiten tot op heffing van de gemeentelyke werkinrich ting, wordt verworpen met 34—1 stem. Voor de heer Knuttel.- Het voorstel-Knuttei, de tarieven van gas en electriciteit in dier voege te wyzi- gen. dat op woonhuisaansluitingen van ingezetenen met een Inkomen van minder dan f. 1500 per jaar de eerste 20 M3. gas en 10 K.W.U electriciteit per maand niet in rekening worden gebracht wordt ver worpen met 2213 stemmen. Voor de S.DAP. en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstel-Kooistra, de exploitatie van de gemeentewoningen onder gemeentebe- heer te brengen, wordt verworpen met 22 13 stemmen. Voor de SD.A.P. en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstel-Kooistra tot het bouwryp maken van gemeentegrond en ter bevorde ring van werkverruiming in het N.O, ge deelte der stad, tot het aanleggen van straten en het bouwrlip maken van die gronden, „mede ln verband met de daar aanwezige industrieterreinen", te willen overgaan, wordt verworpen met 2213 stemmen. Voor de S.DA.P. en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstel-Kooistra aan het jaarver slag van den dienst van Bouw- en Wo ningtoezicht, zal een lijst worden toege voegd welke een overzicht zal moeten ge ven van het aantal woningen in Leiden, verdeeld ln huurklassen, wordt verworpen met 22—13 stemmen. Voor de S.D.AP. en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstel-Kooistra. verzoekend aan B. en W. die maatregelen te willen treffen, dat een huurverlaging van 15°/» van de ontvangen huur der gemeentewoningen kan worden toegepast wordt verworpen met 22—13 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstei-Groeneveld. de Brandweer, behalve by brand ook eerste hulp te doen verleenen in andere noodgevallen zooals bij overstrooming stormschade en derge lijke. wordt in handen van B. en W. ge steld voor praeadvies. Het voorstel-Knipers, om aan in tU- delljken dienst zijnde ambtenaren en werk lieden die het bij de verordening bepaalde aantal dienstjaren reeds bij de Gemeente hebben doorgebracht van een vaste aan stelling te voorzien wordt verworpen met 20—15 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Vos Knut tel en Van Tol. Het voorstel-Kuipers in te voeren een ar beidsreserve wordt verworpen met 2213 stemmen. Voor de S.D.A.P en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstel Schiiller en Kuipers: lo. dat de Gemeenten aan los of op ar beidsovereenkomst te werk gestelde of te werk te stellen werklieden, nimmer min der aan loon zal mogen uitbetalen dan het minimumloon van de loongvoep der salarisverordening waarin zy krachtens hun uit te oefenen werkzaamheden ge plaatst dienen te v»rden; 2o. dat aan door de Gemeente te werk gestelde of te werk te stellen werklieden in een vak waarin krachtens een aange gaan collectief contract een hoogere be zoldiging dan genoemd minimumloon is bepaald, dit contractloon zal moeten wor den uitbetaald, wordt in handen van B. cn W. gesteld voor praeadvies. Het voorstel Schiiller dat het hl belang der Gemeente is, dat alle uit te voeren straatwerken in eigenbeheer worden uit gevoerd, wordt verworpen met 2213 st. Voor de S.D.A.P. en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstel Schiiller in de bestekken voor uit te voeren straatwerk de bepaling op te nemen, dat dezelfde arbeidsvoor waarden, loonen en tarieven, die de ge meente aan de gemeentelyke straatmakers en helpers betaalt, ook de aannemer ver plicht is na te komen en uit te betalen, wordt verworpen met 2114 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Knuttel Vos en van Tol. Het voorstel Schalier het vervoer van alle materialen van Gemeentewerken in eigenbeheer te doen uitvoeren, wordt ver worpen met 22—13 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Knuttel cn Vos. Het voorstel Schülier Gemeentegronden in erfpacht uit te geven wordt verworpen met 19—16 stemmen. Voor de SD.A.P. en de heeren Knuttel, Vos, v. Rosmalen, Ei kerbout en Manders. Het voorstel Schiiller den bouwgTond welke bebouwd zal worden met arbeiders woningen door de arbeiderswoningbouw- vereenigingen, tegen een lager bedrag be schikbaar te stellen, dan tegen den kos- tenden prijs, wordt verworpen met 2114 stemmen Voor de S.D.A.P. en de heeren Knuttel, v. Rosmalen en Vos. Het voorstel Schiiller, dat er een onder zoek zal ingesteld worden naar de doel matigheid van samenvoeging van de dien sten van Bouw en Woningtoezicht en de Stadsontwikkeling, inplaats van zooals tot dusverre de Stadsontwikkeling te doen ressorteeren onder den dienst van Ge meentewerken en dit onderzoek in een rapport den Raad voor te leggen, wordt verworpen met 2015 stemmen. Voor de S.D.AP en de heeren Slmonis. Knuttel, Vos en v. Eecke. Het voorstel Schiiller B. en W. uit te noodigen, advies in te winnen van de Com missie van Georganiseerd Overleg om trent het instellen door de Gemeente, van een voorzieningsfonds, geldend voor los of op arbeidsovereenkomst in dienst der Ge meente gesteld personeel, i Daaronder be grepen het personeel hetwelk in dienst is by bedryf en diensthoofden, schoolhoof den, concierge enz.) wordt verworpen met 2213 stemmen. Voor de S.DA.P. en de heeren Knuttel, Vos. Het voorstel Braggaarde Does, aan 't consultatiebureau voor moeiiyke kinderen de gevraagde f. 600 te verleenen, wordt in handen van B. en W. gesteld voor prae advies. De motie Braggaarde Does: De raad spreekt de wenschelijkheid uit aan het politiepersoneel een volledige gesalarieerde vrouwelyke kracht toe te voegen, speciaal belast met vrouwen en kinderzaken wordt verworpen met 2312 stemmen. Voor de S.D AP. en de heer Vos. Het voorstel v- Eek: De Raad verzoekt B. en W. een regeling te ontwerpen voor de levering van gas en electriciteit aan werkloozen en met hen gelyk te stellen personen, waarbij het gas wordt geleverd tegen een tarief van 5 cent per M3 met tljdelyke ontheffing van de verplichting van betaling van vast recht en meterhuur, en de electriciteit tegen een tarief van 5 cent per K.W.U. eveneens met tljdelyke ontheffing van de verplichting van beta ling van vast recht en meterhuur, wordt verworpen met 2312 stemmen. Voor de S.DA.P. en de heer Knuttel. Het voorstel v. Eek: De Raad besluit B. en W- te verzoeken de wenscheiykheid te onderzoeken om ook in Leiden in navol ging van Amsterdam In te stellen een cen- tralen dienst voor de levensmiddelenvoor ziening wordt verworpen met 2213 stem men. Voor de S.D.A.P. en de heeren Knut tel en Vos. Het voorstel v. Eek: De Raad verzoekt B. en W. een adres te ontwerpen waarby aan de Koningin wordt gevraagd te wil len indienen by de Staten-Generaal een voorstel van wet betreffende de gemeente Leiden als bedoeld in artikel 157 der Ge- meentewet, wordt verworpen met 2213 stemmen. Voor de SD.A.P en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstel v. Eek: De Raad zich in beginsel uitsprekend voor de invoering van de medezeggenschap voor het ge- meentepersoneel, verzoekt B. en W. het advies ln te winnen van de Algemeene Ambtenaren en de Algemeene Werklie den-Commissie omtrent de wijze, waarop deze medezeggenschap behoort te worden geregeld- wordt verworpen met 2213 st. Voor de S.D.AP. cn de heeren Vos en Ei kerbout. De motie v. Eek: De Raad spreekt de wenschelijkheid uit, dat voortaan ook in Leiden op Zondagmiddag het houden van optochten met muziek en banieren als regel zal worden toegestaan, wordt ver worpen met 2213 stemmen. Voor de S.D. A.P en de heeren Knuttel en Vos. De motie van Eek: De Raad spreekt de wenscheiykheid uit, dat voortaan ook in Leiden op den len Paaschdag. den len Pinksterdag en den len Kerstdag in den namiddag het geven van tooneel-uitvoe- ringen, bioscoopvoorstelling en muziekuit voeringen als regel zal worden toege laten wordt aangenomen met 2015 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Bosman, Knuttel, Coster. Vos, v. Tol, van Eecke. Romyn, Donders en Bergers. Het voorstel v. Eek: De Raad besluit de door de ingezetenen verschuldigde meter- huren voor het gebruik van gas en elec triciteit met. de helft te verminderen. De heer WILMER stelt voor het voorstel voor praeadvies te zenden naar B. en W. Dit wordt aangenomen met 1916 stem men. Voor de S. D. A. P. en de heeren Wilmer. Knuttel, Vos. Coster, v. Tol, Man ders, Donders en Bergers De motie van Eek: De Raad spreekt de wenschelijkheid uit, dat de Leidsche Hout in eigendom worde overgedragen aan de gemeente Leiden, wordt verworpen met 21—14 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Knuttel. Vos en Manders. Het voor V. Eek om eenige wyzigingen te brengen in de verordening op de straat- politie wordt verworpen met 2213 st. Voor de S.D.AP en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstel de Clerde Bruijn- om van Gemeentewege te voorzien in de behoefte aan woningen speciaal bestemd voor ouden van dagen, wordt verworpen met 21lb stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Knuttel. Vos en Manders. Het voorstel de Clerde Bruijn over te gaan tot het instellen van een Gemeente lijke Commissie voor Blindenzorg, wordt verworpen met 2213 stemmen. Voor de SX) A.P. en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstel v. Stralen: De Raad. van oordeel, dat juist in dezen ernstigen crisis tijd het van groot belang is de werkgele genheid zoo sterk mogelijk te bevorderen; van meening dat gemeentelyke werken in plaats uitgesteld in zoo snel mogelyk tempo moeten worden voorbereid en uit gevoerd; acht het in dit verband zeer gewenscht, dat de de demping van het Levendaal. het plan tot aanleg van sport- en speelvelden nabij den Leidschen Hout en het Centrale Rioleeringsplan ten spoedigste worden uitgevoerd en verzoekt B. en W. binnen zeer korten tyd een voorstel daartoe bij den Raad aanhangig te maken, wordt ver worpen met 20—15 stemmen Voor de S.D. A.P. en de heeren Knuttel. Vos, v. Tol en Manders. Het voorstel v- Stralen: De Raad, van meening dat er geen goeden grond aan wezig is om voor Leiden een slechtere steunregeling te doen gelden dan in an dere groote plaatsen, waaronder Haarlem, draagt B. en W. op den Minister dringend te verzoeken goed te keuren dat de Leid sche steunregeling evenals vroeger weder geiyk wordt aan die in de groote plaat sen, wordt aangenomen met 2114 stem men. Voor de S.D.A.P. en de heeren Wil mer, Simonis. Knuttel, Coster, Vos, van Tol, Eikerbout, Manders, Donders en Ber gers. Het voorstel Braggaarde Does en van Stralen: De Raad acht het gewenscht dat de aanvragen om steun by Maatschappe- iyk Hulpbetoon en de uitkeering daarvan, voor de georganiseerde werkloozen ge schieden via de besturen van de vakorga nisaties; noodigt B. en W. uit de gemeentelyke Commissie voor M. H- te verzoeken hiertoe de noodige maatregelen te nemen, wordt verworpen met 2114 stemmen. Voor de S.DA.P. en de heeren Knuttel, Vos en Eikerbout. Het voorstel Braggaarde Does en van StralenDe Raad besluit tot opheffing der Gemeentelyke Commissie van Maat schappelijk Hulpbetoon, en aan B. en W. de functie van deze commissie op te dra gen- bijgestaan door commissie van by- stand, door en uit den Raad te benoemen, wordt verworpen met 2213 stemmen. Voor de S.D A.P. en de heeren Knuttel en Vos. Het voorstel v. Stralen de bepaling in t steunreglement. dat de ondersteuning na 24 weken voor gehuwden en kostwinners en na 18 weken voor kostgangers met f. 1.- en de kindertoeslag met f. 0.15 wordt ver minderd, voor bona fide werkloozen ty- delijk buiten werking te stellen, wordt aangenomen met 22—13 stemmen. Voor de S.D.A.P en de heeren Wilmer, Simonis, Knuttel, v. Rosmalen. Coster, Vos, v. Tol, Eikerbout, Manders, Donders en Bergers. Het voorstel v. Stralen: De Raad be sluit om de brandstoffen aan werkloozen niet meer in natura te verstrekken, doch in de plaats daarvan een brandstoffen- byslag van f. 1.— per week, of wel een waardebon van f. 1.zoodat de werk loozen zelf de keus hebben voor de brand stof. welke voor hun kachels het best ge schikt is, wordt verworpen met 20—15 st. Voor de S.D.A.P. en de heeren Knuttel. Vos, v. Tol en v. Rosmalen. Het voorstel de Reede, de voorgestelde subsidie-verlaging van 15°/» op kosten van zoekenverpleging in de wykgebouwen te verwerpen wordt aangenomen met 2213 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Wilbrink, de Reede. Simonis, v. Rosmalen, Meynen. Vos. v. Tol. Elkerbout- v. d. Reyden, Manders en Bergers. Het voorstel de Reede om de waarde der oude bezittingen van de Electricitelts- fabrlek, welke door de nieuwe inrichtin gen voortaan slechts reserve waarde eb ben, niet, ten laste van het Vernieuwings fonds af te schrijven wordt verworpen met 305 stemmen. Voor de heeren Bos man. de Reede, v. Tol. v. Eecke en Man ders Het voorstei-Dc Reede in 1933 achter wege te laten, de toevoeging ad 2°/o aan de vernieuwingsfondsen der gas- en elec- triciteitstabriek, bedoeld in art. 29 van de bedryfsverordening trokken. Het voorstel-De Reede wordt in niet o»a- gaan tot Indeeling van de gemeente de tweede klasse van de Gemeentelo belasting wordt in handen van B. en gesteld voor praeadvies. Het voorstel-Verwey B. en W. te zoeken de noodige voorbereidende m» regelen te treffen tot het in gemeen beheer brengen van de Leidsche Du water Maatschappy wordt verworpen 2213 stemmen. Voor de S.D.A.P en heeren Knuttel en Vos. Het voorstel-Hnnrman de aan de 0 bare Leeszaal en Bibliotheek .Reuv'e voorgestelde subsidie qd f5222 met f l te verminderen en den post vast te ste op f. 4000 wordt ingetrokken. Het voorstei-Huurraan de subsidie f.550 aan de Leidsche Politie Sportv eeniging te verwerpen, wordt verwo met 2411 stemmen. Vóór de heeren Bosman, Wilmer, Hu man, Knuttel, Van Rosmalen, Meyn Van Es, Beekenkamp, Eikerbout, y Reyden en Donders. De motie-Coster: de raad spreekt wenschelykheid uit. dat. Indien de sidie van het Leidsch Muziekcorps y valt, B. en W. zullen bevorderen om hen, die 25 jaren en langer by het ziekcorps zyn, een gratificatie te gev wordt in banden van B. cn W. ges' voor praeadvies. Het voorstel-Van Eek, de subsidie ondersteuning van plaatselyke dian strydersvereenigingen te bepalen f. 600 wordt verworpen met 2213 s men. Vóór de S.D.A.P. en de heeren Kn tel en Vos. Het voorstel-v. Eek te geven een drage aan het Fonds voor aanleg, ond houd en beheer van Wandelparken in kosten van onderhoud van de Leid: Hout ad f. 5000 wordt verworpen - 1816 stemmen. Vóór de S.D.A.P. en heeren De Reede. Knuttel, Vos, Van en Manders. Het voorstel-Van Eek uit te tre voor het lidmaatschap van de Ver ging het Nederlandsche Wegencon wordt verworpen met 2213 stemm Voor de S.D.A.P. en de heeren Knu en Vos. Het voorstel-Van Eek, te geven r het lidmaatschap van de Vereeniging bevordering van de instandhouding eigen autowegen voor snelverkeer Nederland f. 10.wordt verworpen 2312 stemmen. Vóór de S D.A.P. en de heer Vos Het voorstel v. Eek te geven een bijd aan het comité van actie voor het m van propaganda voor een goed brulk wegennet in Nederland ad f. 25,-, w verworpen met 22—13 stemmen. Voor S.DA.P en de heeren Vos en v. d. Reyd Het voorstel v. Eek te geven voor lidmaatschap van de Vereen. Hendrik Keyser f. 10,-, wordt verworpen met 21 stemmen. Voor de S.DA.P. en de hee Knuttel en Vos. Het voorstel v. Eek te geven voor lidmaatschap van het Instituut Stad Landschap van Zuid-Holland f. 25,-, w verworpen met 2213 stemmen. Vooi S.D.A.P. en de heeren Knuttel en Vos, Het voorstel Kooistra, de begrooting verhoogen met f. 100,-, ten einde de r tributle voor het lidmaatschap van Nederlandsch Instituut voor Volksh vesting en Stedenbouw te kunnen beta! wordt verworpen met 22—13 stemir Voor de SD.AP. en de heeren Knuttel Vos. Het voorstel Kooic het subsidie aan zweminriehting „De Zyl" te handhar1 wordt verworpen met 1817 stemmi Voor de S.D.A.P. en de heeren De Re Knuttel, Vos, v. Tol, v. d. Reyden Manders. Het voorstel-Verweij, het subsidie het Leidsche Muziekcorps te handhara wordt ingetrokken na toezegging van en W„ dat zy spoedig gelden zullen aai vragen tot steun van den Bond van H monie- en Fanfarecorpsen. Het voorstel-Verwey, het subsidie het Nederlandsche Schoolmuseum handhaven wordt verworpen met 21- stemmen. Vóór de S.D.AP. en de heerej Knuttel, Vos en v. Eecke. De motie-Bergers: De Raad van oordeel, dat de in het voorstel van B. en voorgestelde korting niet naar evenre heid of draagkracht op de loonen en sal rissen wordt gelegd, spreekt als zyn wensch uit: a. dat de pensioenaftrek voor het I heele personeel wordt gebracht op 3' en dat het bedrag, dat dan noodig zal zi! om het begrootingsevenwicht te ha haven zal worden gevonden door verh ging van de bestaande op 1 Mei 1932 gevoerde korting met dien verstande o in geen geval loonsverhooging m plaats hebben; b. dat daarmee gepaard gaat een f hooging van den kindertoeslag z" voorgesteld in het voorstel van B. en wordt verworpen met 2015 stemmea Vóór de heeren Wilbrink, Wilmer, - Reede, Simonis, v. Rosmalen. Meyn" Coster, Vos. Van Tol, Beekenkamp. kerbout, v. d. Reyden, Manders, Dond en Bergers. J Het voorstel-YVilbrink, aan de plaa lyke drankbestrijdersvereenigingen subsidie te verleenen van f300 wor aangenomen met 1817 stemmen. Vóór de SD.AP. en de heeren Wilbrrn Knuttel, Meynen, Vos, Beekenkamp, Kerbout en Bergers. Het voorstel-Wiibrink, aan het consul tatiebureau voor moeiiyke kinderen «5 subsidie te verleenen tot een bedrag va f. 300, gaat naar B. en W. voor praeadn Het voorstel-Kuipers, B. en W. OP dragen de noodige maatregelen te treil en om aan het personeel van de zwemmricn- ting „Ryn- en Schiekanaal" alsnog w ingehouden korting over 1932 uit re uee- ren, volgens raadsbesluit van 2 Mei en Juli 1932; alsdan te rekenen over de 22 weken, as I het personeel aan de zweminrichJ"; dienst heeft gedaan, wordt aangenom met 19—16 stemmen. Vóór de S.D.AP. en de heeren De Reca Simonis, Knuttel, Vos. Van Tol, v. Eecs Elkerbout en Manders. Het voorstel-Manders, de bijdrage het Comité Inzake bestudeering en 0 strijding van de iepziekte te stenen f f. 10, wordt aangenomen met 18—l7 s,n,.. men. Vóór de S.DA.P. en de heeren w" mer, Knuttel, Coster, Vos, Van Tol, MJ" ders en Bergers. Het voorstel-Manders, het lidmaatsci. p van de Vereeniging het Neder)a» V/egencongres te stellen op f- verworpen met 1817 stemmen. ï-3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10