uit DE RIJNSTREEK. Mooie tandende Kleine Advertentiën gevraagd. 1 aangeboden. igjlsCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 4 Maart 1933 Kan men het weer kunstmatig beïnvloeden? "I Ver ö'/t! uq revq i revq .-avon nam. AARLANDERVEEN. Uitvoering „De Lofstem". jihjer gaf de Ohr. Gem. Zangver. „De i!£Iu" met medewerking van haar ;en ,1. [Jjjoor „De Kleine Lofstem" haar 8de xring In de Ned. Herv. Kerk. eere-voorzitter ds. H. Moolhulzen it een kort inleidend woord, waarna loor ging In gebed. ijnia gaf hij de leiding over aan den (leur zoodat het programma een aan- ton nemen dat vlot werd afgewerkt, liet kinderkoor kwam goed voor den vooral De Bel werd goed ultge- S'/Ï ie pauze volgde een cantate, uit- erd door tenor, bariton, sopraan. Samen (enkoor, kinderkoor en koor. dat het 8'; (tepunt van de avond vormde. je Lofstem kan op een schitterend ge iden avond terugzien, een woord van «tandt j aan haai- directeur. De heer M. J. is hier op zijn plaats. 9): alhier gehouden rondgang voor het van de Geref. Kerk heeft opge- 10 mP1'pl-m- f' 390'"' De ziekenkas „Draagt elkanders j" hield in de zaal van den heer N. as haar jaarvergadering. Na vast- ing der notulen volgde voorlezing van jaarverslag van den penningmeester, batig saldo over het afgeloopen jaai aagt f. 111,82. Na een causerie van beer J. T. Ruigen over de werkzaam- van de N.V.Z. volgde bestuursver- Het aftredende bestuurslid H. de u nar® werd bij acclamatie herkozen; in de dure M. Markus werd gekozen de heer lergeer. ALPHEN. Burgerlijke Stand, leboren: Maria, d. van F. A. J. Zaun- Iber en G. Burggiaaf; Isaac Emanuel, lan D. Cassier en M. Waterman: Jan, Ivan L. van Berkel en C. Doelman, Innes Leonardus, z. van J. Rombouts Ij. ML M. van Velzen; Geertruida Apo- 1 d. van J. G. den Hartog en A. v. pouw-Kraan; Theodora, d. van J. Veld- p en Th. van Naamen: Hendrik, z. van tapper en H. Zw. Voortman; Jennekc, ran VV. H. Roggeveen en H. M. Zui- nart. ierleden: Cornelia v. Klaveren, 81 jaar, van KI. v. Vliet; Hubertus Kok, i Johannes Kelderman, 69 jaar, ccht- |»te van R. Nieuwboer; Lijntje v. d. ien, 67 jaar, echtgen. van T. de Kwant; ferdus W. J. Helvërsteijn, 45 jaar, echt st van H. J. de Water; Anfonius W. Koekenberg, S3 jaar, echtgenoot van M. v. d. Heijden. Jehuwd: J. Rijlaarsdam, 22 jaar en A. (flreedijk, 22 jaar. Loop der bevolking. evestigd: van Woubrugge, Anthonette Meijling, dienstb., naar Woubr.weg |i van Gouda, Clasina Wansinck, dienst- naar Nesse 5; van 's Gravenhage, liana Helena van Roode, huish., naar prdeinde 26; van Woubrugge, Maartje (b|, huish., naar Stationsstraat 16; van (koop, Johanna Cornelia Booy, huish., Steekterweg 186: van Barendrecht, sdrik v. Essen, Schilderskn., naar ral.weg 69 a. |ertrokken: naar Leiderdorp, Kastanje- 1, Adriana Maria den Hollander, echt- van P. D. Sinteur. zonder beroep, iGnenhoek 70; naar Leiden, Rijnsburger- 1 16, Janna Bouthoorn, v. Mandersloo- liat 23; naar Buren, Heerenstraat 74, ►on Broekhuizen en gezin, expediteur, Kerkvaartsr-tfhg 1; naar Amsterdam, Bllolaan 42, Azina Johanna van Oos- pJe, van "Woubr.weg 27; naar Deurne, llenaveen. L. Noordergraaf en gezin, th., van Heerenweg 7; naar Gouda, Vorst- ëstraat 34, Pieter Nicolaas Verzeide, fograaf. van J. Nieuwenhuizenstraat 23; ar Leiden, Roodborstlaan 46, Aaltje ctk, dienstb., van Machineweg 12; naar uerswoude, Rijndijk A. 247, Andreas Irkvliet, zonder beroep, van Pr. Hendrik pat 69; naar 's Gravenhage, Spui 271, Kok. muzikant, van Gnephoek 47; n. tda, Hendrikstraat 1, J. M. Vreeswijk, ider beroep. Aarkade 2; naar Mserssen, [ogveldweg 6, Lydia Lippek, zonder be- p, van Aarkade 2; naar Voorhout, Boek- stlaan 16, Petr. P. van den Burg, Jastb., van Hoorn 29S; naar Rotterdam, ISchounderloostraat 10 b, Jan Revet, vee- fderskn., van Raadhuisstraat 44; naar iubrugge, Pieter Jan Zwaan, brood- tkerskn., van Oudsh.weg 92 a; naar Zoe- Iwoude, Zuidbuurt C 72, Anthoinette Sdniida Maria Grossat, zonder beroep, b Hooftstraat 46; naar Uithoorn, Am- fcstraat, Cornells van den Ent, kleer- Jkerskn., van Gnephoek 50; naar Leiden, Itestraat 87, Johanna Hendrika van Frank- Tart, dienstb., van Concordiastr. 9. Ds. J. H. A. Bosch ontving ten behoeve van de Geref, Kerk en Diaconie een gift van f. 100,-, Gevonden voorwerpen; 2 portemon- naie's met Inhoud, 1 zilver lepeltje, 1 zak mes, 1 vulpen zwart en 1 zakmes met wit heft. Inlichtingen politiebureau. o BOSKOOP. De heer C. J. Valkhof, dames- en heerencoupeur alhier, is aangewezen om deel uit te maken van de jury, welke is samengesteld ter beoordeeling van de vorderingen der leerlingen van den Goud- schen cursus ter beoefening van het cou peurs- en snijdersvak. HAZERSWOUDE. Uitvoering „Crescendo". De Chr. Mandolineclub „Crescendo' gaf 1n het Gymnastieklokaal der Chr. School haar 4e openbare uitvoering onder leiding van den directeur, den heer Jac. Cok Szn. De voorzitter, de heer T. van Eiswijk opende met het laten zingen van Ps. 68 10, ging voor in gebed en sprak een kort openingswoord. Hierop werd het pro gramma, bestaande uit 12 nummers, onder leiding van den bekwamen directeur vlot afgewerkt. Door een drietal dames, werden onder begeleiding van het orgel door den heer H. J. Pels, enkele zangstukken op uitnemende wijze ten gehoore gebracht en een tweetal solo-nummers gezongen. Het succes van een en ander was" zeer groof. Enkele voordrachten door de heeren Nic. de Gelder en 'J. Hoogendoorn, gaven een aangename afwisseling. De voorz. bracht een woord van dank tcft den directeur voor zijn uitstekende leiding en ging, na dat gezongen was Ps. 150 1, vpor in dankgebed. Vergadering N.-H. kiesver. „Calvijn". De Ned. Herv. Kiesvereeniging „Calvijn" hield in het lokaal „Salvatöri' een goed bezochte ledenvergadering. De voorzitter, de heer Jac. van Beek opende met gebed, las een gedeelte der H. Schrift en hield naar aanleiding daarvan een openingsrede. De secretaris, de heer L. Noordam las de notulen, waarna de penningmeester zijn financieel verslag uitbracht waaruit bleek dat er een nadèelig saldo van ongeveer f. 16 was. De vergadering was eenparig van oordeel dat de penningmeester niet met een te kort in k.as mocht beginnen, en dat dit ernst was. bewees wei het feit, dat het tekort direct door de leden werd weggewerkt. Bij de bestuursverkiezing, werd de heer jac. van Beek met op èên 11a afg. sf. nerKOzen. Na ronavraag wera -ae verga dering met geneer aoor den neer A. ne Bruin gesloten. Jaarvergadering der Chr. Jongelingsver. De Chr. Jongelingsver. „Eere zij God", hield haar 49sten jaarvergadering in het lokaal „Salvatöri". De eere-voorzitter ds. P. L. Kiehl opende en sprak naar aanleiding van Joh. 14 eerste gedeelte een tort .woord. De secretaris gaf een overzicht van den stand der ver- eeniging, waaruit bleek dat deze zich in een goeden toestand bevindt. Door ver schillende leden werd een 2 tal onder werpen behandeld over „Daniël"' en „Prins Willem', terwijl een 3-tal samenspraken werd gehouden, welke zeer in den smaak vielen. Afgevaardigden van Kerkeraad en Zustervereenigingen brachten hun goede wenschen over, waarna ds. Kiehl deze goed gslaagde avond met dankgebed sloot. 0 NIEUWVEEN. Wat er aan steun is uitgekeerd. Hieronder volgen de bedragen, die door onze gemeente aan steun zijn uitgekeerd: Ondersteuning aan noodlijdende tuin ders f. 1074.50; aan armlastigen f. 1348.06; werkloozensteun volgens steunregeling van af 1 Oct. tot 31 Dec. 1932 f. 849.48; werk verschaffing f. 664.55; contributie-toeslag 151.50; Levensmiddelenbons f.297: Bij dragen „Werkloosheidsbesluit 1917 f.800, totaal f.5185 09. Voorts zal door de gemeente alsnog een extra-subsidie betaald moeten worden aan „Werkloosheidsbes.uit 1917'. Bovenstaande cijfers hebben betrekking op 1932. 'Bovendien werd in 1933 aan steun uit betaald: Steun aan behoeftige tuinders en arm lastigen f. 398, Werkloozensteun volgens steunregeling f. 734.79, Werkverschaffing f. 63.75. Totaal f. 1196.54. NIEUWKOOP. Burgerlijke stand. Geboren: Theodoras, z. van L. Hoek en M. J. C. van Niekerk; Wilhelmus Gerardus, z. van A. Leliveld en E. Pieterse. RECLAME. 6664 Overleden: Maria Bader, oud 58 jaren, wed. van C. de Jong; Johannes Langeslag, oud 73 jaren, echtgenoot van J. v. Diemen; Joannes van Leeuwen, oud 78 Jaren echt genoot van M. Hellingerwerf; Cornelia Nieuwendijk, oud 55 jaren, echtgenoote v. G. Reljntjes. Begin April zal in de Johanna stichting een Bazar gehouden worden ten bate van de patiënten. NOORDEN. De tuinderij. Blijkens het jaarverslag van de Coöp. Groenten- en Fruitveiling te Vinkeveen was de omzet in 1932 van hier en Nieuw koop aan die velling f. 50.982,26. Verdeeld over 61 aanvoerders. Deze cijfers zijn na genoeg 40% van den geheelen veilingomzet en 32% van het geheele aantal aanvoer ders. De opbrengst was f. 4500,- meer dan to 1931. 0 TER AAR. Vereeniging tot bestrijding der T. B. C. Bovengenoemde vereeniging hield een vergadering in café „Het Centrum". De voorz. dr. Quartel opende en gaf een kort overzicht van den arbeid der vereeniging, waarna eeriige ingekomen stukken behan deld werden. De secretaris de heer B. J. Hogenboom bracht een jaarverslag uit O m. bleek dat het ledental gestadig vooruit gaat. Een finantieel overzicht van den w.n. penn. toonde aan dat de inkomsten hebben bedragen f. 287, en de uitgaven f. 126.07. Batig slot alzoo f. 160.93. In het bestuur werden gekozen in de vacature S. A. v. Zwieten de heer P. Dobbe. Bij acclamatie herkoos men het aftredende bestuurslid ds. Warnink. De heer P. Kroon gaf een uitéénzetting over de wijze waarop thans samenwerking plaats heeft met het Wit-Ge e Kruis inzake t.b.c. bestrijding. Uit de gedachtenwisseling bleek, dat in de contract-commissie over eenstemming is bereikt. Bij de rondvraag drong de lieer Kroon er ten sterkste op aan om meer propaganda te maken, wat het bestuur beloofde in ernstige overweging te Zullen nemen. Nadat nog enkele aanwezigen vragen hadden gesteld sloot de voorzitter de ver gadering. Uitvoering „Hygiëa". In het gymnastieklokaal van de Chr. Nat School had de jaarlijksche uitvoering plaats van de gymnastiekvereeniging „Hygiëa' Nadat de voorzitter, de heer Jac. Visser een openingswoord had uitgesproken werd onder leiding van den directeur, den heer G. W. de Jong het uitgebreide programma begonnen. I11 de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de kas. Vooral het laatste nummer van het pro gramma (standen) trok aller aandacht Na beëindiging hiervan dankte de voorzitter allen die tot het welslagen ran den avond hadden medegewerkt en sprak de hoop uit dat het ledental spoedig weer een opgaande lijn zou te z"ien geven. Wie overtuigd is van het groote nut der lichamelijke opvoeding en wie zou dat tegenwoordig niet zijn make het deze vereeniging hetzij door toetreding als lid of als donateur mogelijk om door den moeilijken tijd heen te komen. Bedankt. Voor het beroep der Ned. Herv. Kerk al hier heeft ds. J. Bakker te Bleiswijk (Z.H.) bedankt. ZWAMMERDAM. Vergadering A. R. Kiesvereeniging. I11 verband met de vervroegde Kamer verkiezingen, kwam de. A.R. Kiesver. al hier, weder in vergadering bijeen. De voorzitter de lieer C. van Muiswinkel Mzn., opende, waarna werd overgegaan tot be spreking van de candidatenlijst. Voor de rangschikking der daarop voorkomende nummers 1—16 werd ongeveer het door het partij-bestuur gegeven advies gevolgd, terwijl de lijst nog werd aangevuld met de heeren dr. C. Beekenkamp, A. Verkerk, mr. Langhout en C. Warnaar, resp. als no.'s 17—20. Tot afgevaardigden naar de Deputaten- vergadering werden gekozen de hoeren C. v. Muiswinkel Mzn. en J. de Bruin. Na rondvraag sloot de heer A. R. Koster de vergadering met dankzegging. Het plaatselijk B.V.L.-comité. Ten raadhuize alhier had onder presidium van burgemeester' P. Hoogenboom een ver gadering plaats van het plaatselijk comité voor den B.V.L. Op verzoek was ook de heer D. J. Karres, reserve-luitenant en secretaris der gewes e.ijke commissie over gekomen tot bijwoning dezer samenkomst. Doel was in hoofdzaak het beleggen van een plaatselijke propaganda-avond. Deze werd bepaald op 30 Maart a.s. Een voor- Joopig programma werd hiervoor opge maakt, waarvan de bijzonderheden nailer zullen worden medegedeeld. Tot voorzitter van het plaatselijk comité werd aangewezen de beer A. R. Koster terwijl de burge meester tot eere-voorzitter werd benoemd. Deze sprak nog een slotwoord, waarin in het bijzonder den heer Karres werd dank gebracht voor zijn tegenwoordigheid en de door hem gegeven praktische wenken, waardoor verschillende moei.Ijkheden. over wonnen zijn. Herdenking Prins Willem van Oranje. Dezer dagen is ook hier een comité ge vormd tot herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje. Het bestaat uit de heeren C. F. B'.ok, A. R. Koster en .B Spreij. Dit comité heeft reeds een samenkomst gehouden met afgevaar digden van verschillende pf. vereenigfneen, met 'het doel om fot een gezamenlijke herdenking te komen. Naar aanleiding van deze samenspreking werd een voorloopig programma opge maakt luidende ongeveer als volgt: des voonniddags herdenking door de school kinderen der verschillende scholen, des namiddags gymnastiekuitvoering en tableaux, te geven door de jeugdvereeni- gingen, terwijl des avonds nog rede voeringen zullen worden gehouden, afge wisseld door zang. Naar aanleiding van wat wij in ons Blad van j.l. Woensdag schreven onder het motto „Zonderlinge propaganda" merkt ons het bestuur der afd. Leiden van de Hervormde (Gereformeerde) Staats partij op, dat de vergadering welke 23 Februari alhier zou gehouden worden tot nader order is uitgesteld, teneinde aan een dienzelfden avond te houden Her vormde Ouderavond geen belangstellenden te onttrekken. De besturen der C.H. en A.R.. welke waren uitgenoodigd tot het stellen van vragen, ontvingen schriftelijke mededee- ling van het niet-doorgaan der aange kondigde vergadering, terwijl zulks ook werd geannonceerd in ons Blad (onder de ..Kleine Advertenties", hetgeen over het HoofdTs gezien. Red.), De mededeeltog, dat dit achterwege zou zijn gebleven, is dus onjuist. Genoemd bestuur deelt ons verder mede, dat het acte heeft genomen van de mede deeling, dat velen onvoldaan huiswaarts keerden en geeft ons de verzekering, dat nog deze maand de uitgestelde vergade ring zal gehouden worden. 1. Eenige berichten oyer plannen, die men in Rusland schijnt te koesteren om een wijziging te brengen in het klimaat van Siberië en in dat van het Oostelijk ge deelte van het groote rijk vestigen weer eens de aandacht op de vraag: kan men het weer kunstmatig beïnvloeden? In den laatsten tijd duiken wel eens meer plan nen van ondernemende menschen of fantasten op, volgens welke het weer aan merkelijk veranderd of verbeterd zou kunnen worden. Het is wel eens aardig In het algemeen na te gaan in hoeverre het den mensch mogelijk zou zijn een klimaat of een be paalden weerstoestand zooveel te veran deren, dat de goede resultaten in waarde de nadeelen, moeiten en kosten over treffen. Een kort en afdoend antwoord op de bovenstaande vraag kan maar niet zonder meer gegeven worden. Velen zullen ge neigd zijn de schouders over zuike plan nen op te halen en de ontwerpers te be schouwen als idealisten, fantasten of on- I toerekenbaar, hetgeen zij inderdaad, al is het dan te goeder trouw, heel dikwijls zijn. Wij moeten bij de kunstmatige beïn vloeding van het weer twee, In wezen zeer véél verschillende gevallen onderschelden. De verandering is of bedoeld als een blij vende, ln welk geval men zou moeten spreken van verandering van het klimaat, óf als een tijdelijke, dus als een kort du rende wijziging van de weersgesteldheid. Wat de eerstgenoemde veranderingen betreft moet men altijd in aanmerking nemen, dat een klimaat gevormd wordt door zeer groote invloeden: verdeeling van land en zee, loop van zeestroomtogen. bergruggen, de groote circulatie-stroomen in den dampkring, geografische ligging. Daarnaast zullen wij nooit mogen verge ten, dat ook de weerstoestanden in ver yenvijderrie deelen der Aarde een groote rol spelen in het klimaat van een bepaalde streek. Als voorbeeld hiervan zou ik het klimaat van ons land kunnen noemen, waarop de weerstoestanden ln het hooge Noorden, over de Middellandsehe Zee en in Oost-Europa onder bepaalde omstan digheden invloed kunnen uitoefenen, om ons tot deze invloeden te bepalen. Het is dus wel duidelijk, dat men, om het klimaat van een bepaalde land streek te wijzigen, zeer grootscheep- sche veranderingen in de regelende groote factoren zou moeten brengen. Dat zou al dadelijk onmogelijk zijn ten op zichte van de meesten. eigenlijk van allen Alleen zou men eenige hoop kunnen koes teren een kleine wijziging te brengen in de verdeeling van land en zee en in den loop van zeestroomtogen maar dan slechts een zeer kleine wijziging, niet ln verhou ding tot onze menschelijke hulpmiddelen, maar in verhouding tot de enorme uitge breidheid van het land, waarvan men het klimaat zou willen veranderen en van de grootheid der factoren, die het klimaat boheorsclicn Een voorbeeld, dat voor de hand ligt, is in ons land de droogmaking der Zuider zee. Dit is ongetwijfeld een waterstaats werk, dat niet ver van de grenzen van het mogelijke verwijderd is. De volledige uitvoering van het plan zal ongetwijfeld eenigen invloed op het kiimaat to de om geving van de Zuiderzee hebben, hoe groot deze invloed zal zijn is echter bij benadering niet te schatten. Maar het is wel zeker, dat hij buitengewoon gering zal zijn in verhouding tot de groote, en niet te veranderen factoren, die het klimaat van het geheele land en van aangren zende landen beheerschen. Zeer waar schijnlijk zullen de gevolgen zich bepalen tot de naaste omgeving. Het zou natuurlijk wel mogelijk zijn hier een uiteenzetting te geven van de moge lijke gevolgen voor het klimaat der naaste omgeving maar dat zou ons thans ;te ver op zijwegen voeren, terwijl het eïom te doen is na te gaan of de mensch in staat zou zijn door kunstwerken de factoren, welke een klimaat beheerschen, zoodanig te beheerschen. dat het klimaat over groote uitgestrektheden belangrijk ver anderen zou. Het is wel onnoodig te zeggen, dat niet mogelijk is de groote zeestroomen, die een klimaat overwegend beïnvloeden, zooals de Golfstroom t. o. v. West-Europa doet. in een andere bedding te leiden of geheel af te dammen, of bergketens, zooals dei Alpen die van zoo grooten invloed zijn op het klimaat van Zuid-Europa, af te graven, of den toegang tot 'West-Europa af te sluiten voor de geweldige Iuchtstroomen, die nu en dan uit het Noordpoolgebled los breken en ons werelddeel overspoelen. Daarover zullen wel alle menschen het eens zijn. Er is echter nog een andere overweging, die wij in dit verband niet onbesproken mogen laten. Gesteld, dat het mogelijk was een zoodanig middel toe te passen, dat de luchtdrakking in ons land blijvend hooger werd gemaakt, dan zou dit niet alleen enkele gevolgen hebben voor ons eigen klimaat, maar ook voor de klimaten in de omgeving, d. w. z. ons nieuwe kli maat zou een zekere actie in de omgeving tengevolge hebben waartegenover een tegen-actie zou optreden. Welke gevolgen deze tegenactie zou hebben, zou moeten worden nagegaan, waarbij het wel eens zou kunnen blijken, dat die tegenactie ons werk geheel ongedaan kan maken. Het is gemakkelijk genoeg een plan te ontwerpen om de temperatuur van Siberië enkele graden hooger te maken. Maar men zou dit plan niet mogen uitvoeren zonder de gevolgen daarvan voor andere klimaten te berekenen. Het Is intusschen maar gelukkig, dat de relatief zeer kleine technische hulpmid delen. waarover de mensch beschikt, slechts „een stofje aan de weegschaal" zijn en dus bij verre na niet toereikend zijn om een klimaat te wijzigen. In een volgend artikel hoop ik de mo gelijkheid te bespreken van het kunst matig wijzigen van de weersgesteldheid gedurende korten tijd. (Nadruk verboden) C. N. 1)^ Voor zekerheid van plaatsing dezer kleine advertentiën, gelieve men deze den dag van tevoren aan te bieden. OMM to^rkeo op •dverten* Hes worden niet doorgezonden. Antieke Kabinetten I setogen model, mag I tr> be6chadlgd zijn, als- I liïh^i6116 tegels to koop I Solled adres. I ""«en Bur. v. d. Blad 1 «te No. 8041c. 100 GULDEN Persoon vraagt door gf? ,1® omstandighe- Borgstelling ln I ,raate aanwezig, "-ite en een ho°Be friêven Bur. v. d. Blad No; 2291 k. BABY Gevraagd door echtpaar z. k een baby (liefst meisje) van omstreeks hall of 1 Jaar, om geheel tot zich te nemen. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2183k. FIETSEN- Te koop gevraagd- 1 dames- en 3 kinderfietsen (2 meisjes en 1 jongen), nieuw of gebruikt ln goe den staat. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2203k. BOKSBAL met toebehooren te koop gevraagd. Brieven met omschrijving cn prysopg. Bureau v. d. Blad onder No. 1807k. GASMETER Te koop gevraagd een 20-llcht gasmeter. Brieven met prijsopgave aan het Bureau van dit Blad ond. No. 2142k. Meubelm. werkbank tc koop gevraagd. Brieven: Heeren gracht 4 DRAAIBANK Te koop gevraagd een draaibank, niet grooter dan 1 Meter tusschen de beide centers. Brieven m. uiterste prijsopg. en con ditie Bur. v. d. Blad onder No. 2292 k. ENGELSCHE LES Jongedame vraagt Engel- sche les. Brieven met op gaaf van leskosten enz. Bur. van dit Blad onder No. 2236 k. GELD Een goed rendeerende zaak te Leiden vraagt 4 of 5000 gulden met 10 rente. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 2279 k. RIJWIELHANDEL .Minerva". Haarlemmer straat 77. Uw vertrouwens zaak. Gegarand. nieuwe rijwielen vanaf f. 24.75 to tf. 70. binnenbanden 29 ct., buitenbanden 65 c. lampjes 7 ct., lak 17 ct., bellen 17 ct., solutie 6 ct. Laagst in prijs, hoogst in kwaliteit. Youn? English Lady Offers English conversa tion. No beginners. Write Leldsch Dagblad number 1922k. EMA1LLEHUIS Zinken waschketels vanaf f. 1.00. Aschemmers v.af f. 1.10, zinken emmers vanaf 34 cent. Wringers f. 9.25 met 5 jaar gar. Boksen f. 2.60. Groenesteeg 911. RADIO Te koop een pracht mo dern wisselstroomtoestel, Ingebouwde Inductor-dy namische luidspreker, ge heel nieuw. 2 Jaar garan tie .spotprijs f. 65. Laat uw toestel vakkundig re- pareeren of ombouwen, iaren ervaring. Radio Techn. Bur. WIRA. Apo- thekersdljk 17. RIJWIELEN Te koop 2 damesrijwielen Torpedonaaf prima ban den en prima staat f. 10 en f. 14 en een prima heerenrijwiel, torpedonaaf en beste banden f. 9. koop je. Adres: Oude Singel 200 naast de Stichtsche Glas- handel. VOGELS HONDJES Mankanaries, broedpopjes, blauwe fazantjes. Napo leons. nachtegalen, Bra- ziliaansclie kanaries, vo gelkooien, broednestjes. nestblokken. parkieten zaad. kanariezaad, zeld zaam mooi dwergpincher- tje. 3 maanden deskundig eecouneerd en eenige an dere hondies. R. KAREl: MotschStn 29 GAAT EERST NAAR anderen komt dan bij ons Wij brengen U een Perma nent 2 50 compleet, on overtrefbaar. Geen leer lingen. uitsluitend 1ste krachten. Malson MARCEL, Nieuwe Rijn 54, Telef. 2768. t.o. Karnemelksbrug. Aquariumliefhebbers Prima hoogroode goudvls- schen 3 voor 25 ct., meer vallen, edelkarpertjes, prachtige pardijsvisschen, flinke maat on goedkoop, auariums spotprijzen, wa- wll 12% ct. Bij my ver krijgbaar B.S. vischvoer het beste. R, KAREL, Morschstraat No. 29. TOKIO Halier petroleumstellen 3-pits grijs 3.85, bruin 3.96. groen 4.65. blauw 4.90. 2 pits grijs 3.05. br 3 15. groen 3?75. blauw 3.95. 1 pits grijs 2.00, br. 2.15. groen 2.60. blauw f. 3.75. OUD-RECHERCHEUR van politic verricht op elk gebied vertrouwelijke onderzoeken en informa ties belast zich met het opstellen van alle acten contracten, vequesten en verzopkschrlften, VAN LUN8EN. Hyacln- thenstraat.5, Lsldfih. i. ALBERT v. ECHTEN Sophlastraat 56. Kleeding naar maat Stalen wor den op aanvrage direct verzonden. Vermakingen, oppersen, reparaties. Cou pons worden ter bewer king aangenomen le klos werk en uiterste prijsberekening. Gevestigd 1922. Moderne Meubelen Wegens tijdsomstandig heden prima gestoffeerde ameublementen, 2 mo derne clubcrapauds met 4 stoelen, alles veerend, bekleeding naar keuze voor f. 55.Tevens opnieuw stoffeeren over trekken. enz. Moquette's vanaf f. 4.per M. Adres J. KOOREMAN. Jan van Houtkade 40 a. BENT U AL bij Marcel geweest voor Permanent? Dit is het gesprek van den dag. Onze prijs Is geen beletsel f 2.50 compleet. Oliebe- handellng. Nieuwe Rijn 54 Telef. 2768. t.o. Karne melksbrug.. ONTHOUDEN Wasschen Watergolf, nu 75 cent. het versterkt uw Permanent. 1ste Colf- feuses. 1ste prijs Dames knippen. Jurylid Nederl. Kapacademie. Amsterdam. Maison MARCEL. Nieuwe Rjjn 54. Telef. 2768, t.o. Karnemelksbrug. BON TOKIO BON Handdoekrekjes van beu kenhout m. bovenplankje, en 3 koperen haakjes, op schrift. theedoek, glazen- doek.. messendoek, op bon voor 35 cent. Slabestek met verchroomde hand vatten in luxe doos 42 ctj Spotprijs!! DAT IS WAT 10 sigaren voor 30 cent. 10 lichte Sumatra 35 ct. 10 prima Vorstenlanden 35 ct. 50 sigaartjes f. 1.10. Volgende week: versche sigaren, 10 voor 30 cent. Alléén by: N. WEEDA. Kraaierstraat 18. KLUTSMACHINE te koop, Hobart Berkel, 220 volt. 1/8 P.K Brieven Bur. v. d. Blad onder No.:2230k. DIT MOET BIJ U de doorslag geven: niet allen de prijs, maar prijs en afwerking maken Per manent een cenot. 2.50 geheel compleet. OUebéh. Maison MARCEL. Nieuwe Rijn 54. Telef. 2768, t.o. Karnemelksbrug. S. O. 1 gulden Wasschen. knip pen.onduleeren. Vrydags en Zaterdags 50 Wasschen 50 cent knippen 50 ct. onduleeren Uitsluitend iste coiffeuses. geen.leerl. Malson MARCEL, Nieuwe Rijn 54. Telef. 2768. t.o. Kahipmelksbrug. DAMESFIETS In goeden staat verkee- rende damesfiets te koop voorzien van electr. lamp prijs f. 15. Haven 23. BON TOKIO BON Alle bonnen zijn geldig van Zaterdag 4 Maart tot Dinsdag 7 Maart. Groote maat keuken- of wasch- tafelspiegels met witte of gele lijst 56 cent. Voor straat 52. Katwijk Zee. LEGPOTERS A. M ZANDVLIET. Aard- appelhanclel. schip ..Het Leeuwtje." Oude Vest by Pauwbrug. Alle soorten gekeurde legpoter. Per certificaat. RASHONDEN Duitsche H Belg. H. Ier- schc terrier, Duitsche St. Jachthonden. Japanees, Keesje enz. Tevens cas- treeren van katers, ook aan huis. v.h. P. VLIETSTRA. Levendaal 19. TOKIO Doe net als anderen, schrijft ons even en wy zenden U zonder eenige verplichting per post een teekening van onze elec- trische waschmaclilrtfss. welke wij minstons 25. beneden den prys vor- koopen. ATTENTIE S.V.P. Ondevgeteekende bevelen zich beleefd aan voor hét overtrekken van klnder- wagenkappen. heele en half opstaande zeiltjes en repareeren van kinderwa gens. Beleefd aanbev., ROOVERS EN BOGAERD. Middelweg No. 16, Lelden. BON TOKIO BON De alom bekende thee lichtjes ,haardmodeT*c zwaar koper vernikkeld, op bon 1.37. Boodschap- tasschen, zwaar met le deren handvaten, gewone flinke maat 53 cent. Spat- zelltjes. blauw wit geblokt 27% ct. VAN NOOD's Gebroken tarwe blijft-het aangewezen voeder voor winstgevend kippenhou- den. 100 pond f. 2.80, 25 pond f. 0.75. Kunstkorrels 100 pond f. 4.23. Alle voedersoorten. Franco omliggende plaatsen bij 50 K.G. Langegracht .35. TUINMAN A J. v. d. MEYDEN, be veelt zich beleefd aau voor het aanleggen en on derhouden van uw tuin. Pillijk adres. Verpotten en nazien van alle soor ten kamerplanten. Anjelierstraat 1. 3—t

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7