VERALLS F. KORS Zn. !H DAGBLAD Eerste Blad Zaterdag 4 Maart 1933 f. 2.25 BEURSOVERZICHT. PARLEMENTAIR OVERZICHT BINNENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. SPREEKCEL. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. «middag 3 uur: 745. lenmiddag 3 uur; 745. ielegkafisch weerbericht. redeeld door het Kon. Ned. Meterorol. Instituut te De Blldt- ptc stand 767.5 te Janmayen. ;ste stand 735.6 te Malinhead. (achting tot den avond van 5 Maart matige, tijdelijk krachtige, Zuide- lot Westelijke wind. Zwaar bewolkt tijdelijke opklaringen. Af en toe uien. Later iets kouder. ORMWAARSCHUWINGSDIENST. md hedenmorgen om 11 uur 30 Ie posten: Weest op uw hoede". 1TENLANDSCH WEEKBERICHT. Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt depressie op den Oceaan breidt zich over IJsland en Scandinavië uit. in Noord-Groenland hield de druk- stand, zoodat bij IJsland nu een losterstorm waait. Het vorstgebied inavië bleef nog stevig in het Noord, neemt langzaam af. Duitschland steeg de temperatuur, ef het vriezen in het Noord-Oosten. Zuid-Westen wisselen dalingen en [>en van den barometer elkaar af. Schotland stormt het uit het Zuid en viel veel regen, het Kanaal waaien stormachtige vinden. In Frankrijk, op de Brltsche en, in ons land en in Duitschland eel regen. de Oostzeekust en in Scandinavië doopig is nog vrij zacht en buiig te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. tr voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.) tor 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.) WATEKTUDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. tm. te 8 u. 29 min.; nam. te 9 u. 11 Voor Maandag. nu. te 9 u. 52 min.; nam. te 10 u. 38 ICBT OP VOOR FIETSERS e.a. Tdag: 6.14 nam. tot 6.09 voorm. 'g: 6.16 nam. tot 6.07 voorm. IllNS- OP- EN ONDERGANG. art: onder 2 u. 27; op: 9 u. 05. (art: onder: 3 u. 29; op: 9 u. 49. RECLAME. Blauw Khaki en Wit I f. 4.50, f. 3.90, f. 3.60, f. 3.— CONFECTIEBEDRIJF l'LEiflMÊRSTRAAT 241-243, AL: HAARLEMMERSTRAAT 3 AMSTERDAM, 4 Maart. Inhoudende markt. Industrieelen wei- Ijdanderd. Koninklijke Olie, Cultuur tje en Amerikanen hooger. Scheep- T™ en Mijnwaarden stil. Duitsche p™5 vaster. Ned. Obligaties prijs- Me opening was het koerspeil over de Finn wat ho°6er. Doch desniette- cuuwelijks worden gesproken van ll^s.jjeinming, daar de noteeringen P'aetn dalende beweging te zien Ihen ^richt, dat de Amerikaansche Stiu daS€n gesloten blijven en de t, JJêegeven reden, schiep een groote IW °'lzekcrheid, die zoowel publiek LJ™apshandel de grootst mogelijke lm?j deed betrachten. De han- ook zeer stil. In Koninklijke l«u. aanvankelijk wat drukker, li verlieP ook hier de handel. Het vru'm 3 pnt. hooger in, doch - r.„ a)'ance later gedeeltelijk prijs- |Viar f. verloop was in Industriee- rfc test nemen- Zoowel Unilevers als I^UwKerden na hooger inzet weer F »p mi £au van gisteren. Aku's ble- Ika&m' ^"aiurwaarden sloten zich c mi "e,tno stemming aan en konden roti pefj eel handhaven op het ver- tfej^Jkrivaarden wezen bij het slot aan. Scheepvaarten RsdfM j en Tabakken stil en weinig T Ss tij erikanen vast. doch even- wv°ers bleven de hoogste koersen tot)», ""ihaafd. Duitsche obligaties nooger. Ned. obligaties prijs- (Vervolg van het 4e Blad.) Nog enkele andere sprekers voeren het woord, en ook werden daarbij eeuige amendementen verdedigd, maar ze werden evenals bij het vorige ontwerp stuk voor stuk ingetrokken, omdat de Regeering er bezwaar tegen had. Minister Donner, die het ontwerp verdedigde, wenschte niet verder te gaan dan het voorgestelde. Ongewijzigd werd tenslotte het wets ontwerp aangenomen DE BRAND IN' HET DUITSCHE RIJKSDAGGEBOUW. Van den Vragendag maakt de heer Wijn koop gebruik om den minister van Bui- tenlandsche Zaken de volgende vragen te stellen: 1. Is het de regeering bekend, dat de Nederlandsche Gezant te Berlijn j.l. Dins dag zijn leedwezen heeft betuigd aan de Duitsche regeering in verband met de me- dedeeling dat een Nederlander betrokken zou zijn bij de brandstichting in het Rijks daggebouw te Berlijn? 2. Heeft de gezant voor het verrichten van dezen daad enkel gesteund op een mededeeling van Duitsche autoriteiten, of heeft het gezantschap zich te voren door persoonlijk contact met de beschuldigde ervan overtuigd? ten eerste, dat de man een Neder lander is. ten tweede, dat het inderdaad de in de berichten genoemde Van der Lubbe is? 3. Is het den minister bekend, dat tot nog toe geen portret van den beschuldigde door de Duitsche autoriteiten is gepubli ceerd, terwijl het signalement in de pers niet overeenkomt met de blijkbaar aan de Nederlandsche politie bekende Van der Lubbe uit Leiden, waarvan is vastgesteld, dat bij in geen contact tot de Communis tische Partij staat? 4. Is het waar, dat de Duitsche autori teiten bij het Nederlandsche gezantschap te Berlijn tot dusverre geen enkele infor matie over den zooeven genoemden be schuldigden Nederlander hebben inge wonnen? 5. Is het de regeering bekend, dat bij de arbeiders, zoowel hier te lande, als in het buitenland, de overtuiging bestaat, dat men in het gegeven geval te maken heeft met een provocatie van nationaal-socialis- ten. met het doel de Communistische Partij te vernietigen en de arbeidersklasse te terroriseeren? Antwoord van den Minister van Buitenlandsche Zaken- De Minister antwoordde als volgt: 1. Hr. Ms. gezant te Berlijn heeft bij de Duitsche Regeering geen stap gedaan ais in de eerste vraag aan dezen diploma- tieken vertegenwoordiger wordt toegeschre ven. 2. Uit het sub 1 gegeven antwoord blijkt, dat voor de tweede vraag geen grondslag bestaat. 3. Deze vraag wordt ontkennend beant woord. 4. De Duitsche autoriteiten hebben bij de Nederlandsche inlichtingen ingewon nen. 5. Het antwoord luidt als op vraag 2. Hierop stelde de heer Wijnkoop nog de vraag, welke informaties de Duitsche re geering heeft ingewonnen. Maar de minis ter antwoordde, dat hij hieromtrent geen informaties heeft te geven. De heer Wijnkoop: Dat is schaamteloos. Na dezen uitroep riep de voorzitter hem tot de orde. NA DE MUITERIJ IN INDIE. Critick op de houding der officieren. Aneta meldt uit Batavia: In een opzienbarende publicatie wijst de „Java-Bode" er op dat duidelijke aanwij zingen thans reeds de conclusie veroor loven, dat het gedrag van de meeste offi cieren aan boord van de „Zeven Provin ciën" den indruk vestigt, dat zij volkomen het hoofd hadden verloren, dan wel de militaire eigenschappen, welke bij het uit breken van de muiterij tot spontaan verzet hunnerzijds hadden kunnen leiden, misten. Bij de onderlinge besprekingen, na het uit breken der muiterij, waren velen hunner tegen het aanwenden van pogingen om zich weer van het schip meester te maken. Slechts enkelen hadden plannetjes in die richting, doch de meerderheid wilde niet. Van de 4 aan boord zijnde officieren van den marine-stoomvaart-dienst waren 3 officieren en de marine stoomvaart dienst der 2de klasse tegen verzet en slechts één officier van den marine stoom vaartdienst 3e klasse was vóór een der gelijk verzet. Het is thans vrijwel zeker te achten, dat verscheidene der officieren voor den krijgsraad zullen moeten ver schijnen. Gebleken is, dat de tucht en de opvat tingen van den dienst aan boord van de „Zeven Provinciën" reeds geruimen tijd alles te wenschen over lieten. Gevolg van het feit. dat het commando belangrijk te kort schoot, zoodat het schip het zwarte schaap van de marine werd genoemd. De commandant, de kap. luit. ter zee Eiken boom valt ernstic te laken. Hem zal in elk geval ontslag worden verleend, onafhan kelijk van de vraag of hij al dan niet voor den krijgsraad zal moeten verschijnen. Voorts staat vast dat de le officier de luitenant ter zee Meyer tegen de voor schriften, tegelijk met den commandant naar de sociëteit is gegaan. Dit, en de verwording in de dienstopvattingen aan boord, noemt het blad de eenige verzach tende omstandigheid bij de uiterst treurige houding van de meerderheid der officieren. UIT NED. OOST-INDIE. VERLENGING DIENSTTIJD VOOR PENSIOEN. BATAVIA. 4 Maart. (Aneta). De Java- bode" meldt dat de regeering accoord ging met de voorloopiee verlenging van den diensttijd, benoodigd voor het verkrijgen van pensioen met 5 jaar en de overgangs bepalingen voor de nog dienenden. Tnans werkt het departement van financiën een ontwerp-verordening uit. BODEGRAVEN. Opening Schietwedstrijd B.V.L. Alhier werd in tegenwoordigheid van een groot aantal leden van het eere-co- mité, van de plaatselijke commissie en van talrijke landstormers de schietwed strijd, ter gelegenheid van het 12'/t-Jarig bestaan van de B.V.L. geopend. Het woord werd gevoerd door den voor zitter dr. S. Beije, die allen welkom heette, in het bijzonder den voorzitter der ge westelijke commissie den heer Rooljaards. den commandant maj. Boots, den voor zitter, den secretaris van de Gewest. Cie. in het verband Gouda, Burgemeester Bod- dens Hosang van Woubrugge en de leden der plaatselijke commissie met den eere voorzitter, burg. v. Dobben de Bruijn. Ver volgens memoreerde hij dat het initiatief tot dezen wedstrijd was uitgegaan van den plaatselijken leider, den heer v. d. Veer en dat algemeen zeer veel mede werking was geboden. Spr. dankt de leden van het eere-comité voor de aangeboden prijzen. Hij dankt tenslotte den leider en zijn staf en verklaarde den wedstrijd ge opend. Volgende spreker was de heer Rooijaards, voorz. der Gewestelijke Commissie. De wedstrijden bevorderen de saamhoorigheid onder de Landstormers. De wedstrijd werd vervolgens door ma joor Boots met hartelijke woorden en 't eerste schot geopend. De Wilhelmus van Nassouwe-herdenking. De pl. commssie voor de Wilhelmus van Nassauwe-herdenklng vergaderde met de afgevaardigden der deelnemende vereeni- glngen onder leiding van den voorzitter, den heer I. Hoogendoorn. De voorzitter zette de plannen uiteen. Omdat daarvoor de kosten nogal hoog waren was behalve het groote plan, dat een vollen dag zou vullen, ook een kleiner plan voor een middag- en avondherden king opgesteld en eindelijk een klein plan alleen voor een avondbijeenkomst. De ver gadering voelde algemeen het meest voor het volledige plan en achtte de kosten berekening wat hoog. Voor deze herden king zou alles zooveel mogelijk gratis moeten geschieden door de medewer king van de vereenigingen. Na langdurige besprekingen werd een plan opgesteld be staande uit een kinderoptocht in de mid daguren, gevolgd door een samenkomst met zang en muziek op de Nieuwe Markt. Daarna gymnastiekuitvoering van 6 tot 8 uur en optocht van alle vereenigingen met vaandelb en banieren, gepaard met een défilé voor de plaatselijke overheid. 's Avonds zou de herdenking besloten worden door een groote samenkomst op de Markt met zang, muziek en sprekers. Ter bestrijding van de kosten besloot men een bescheiden collecte te houden en eventueel een beroep te doen op de ver eenigingen. De vergadering had een geanimeerd verloop. Herdenking 350-jarig bestaan Ned.-Herv. Gejneente. De Ned.-Herv. Gemeente zal dit jaar 350 jaar bestaan. De datum van institueering der kerk is niet definitief vast te stjlien, zoodat het plan geopperd is dezen gedenk dag te vieren op 31 October a.s De ktrke- raad heeft een commissie ingesteld, die een waardige herdenking voorbereidt. Voor de vacature van hoofd der O. L School hebben zich 22 sollicitanten aange meld. Het aantal zltDlaatsen in de Gerot Kerk is met een 50-tal uitgebreid door een doelmatige verbouwing van de be staande zijgaanderijen. Alle plaatsen wer den onmiddellijk bezet. Behalve de burgemeester is ook wet houder v. d. Marei gecandideerd voor qc Tweede Kamer. Zijn naam komt op No. 22 voor op de candidatenlijst van de Chr. Hist. Unie. Gevonden voorwerpen: 1 broche 1 zij den damesdas, 1 huisje met schroeven draaier, 1 herdershond. Bij het correspondentschap dei- ar beidsbemiddeling staan 116 personen als werkloos ingeschreven. De gewone jaarvergadering werd ge houden van de Herv. Meisjesvereen Ora et Labora". Deze was zeer goed bezet. Door de presidente mej. Goldsmidt werd naar aanleiding van Joh. 15 een korte toespraak tot de vergaderden gehouden, waarna ds. Kruishoop namens den Kerkeraad een toe spraak hield. Verschillende opstellen wer den door de leden geleverd. De avond had een prettig verloop. KOUDEKERK. Ergerlijke Dierenmishandeling Alhier is een geval van afschuwelijke dierenmishandeling aan het licht geko men. Door gemeente en rijkspolitie is na melijk proces-verbaal opgemaakt tegen den veehouder Jac. R. in de Lagewaard alhier, wegens het op zijn erf levend be graven van drie ziekelijke varkens! WADDINXVEEN. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Februari 1.1. ingeiegd f. 3876.57 en terugbetaald f. 5195.06 Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4004. Ouderavond. In de Chr. M.UX.O.-school alhier, hoofd de heer Van Dam werd de gewone ouderavond gehouden De heer Van Dam opende de druk bezochte vergadering met gebed. Het gesproken woord van het on derwijzend personeel vond goeden lnsiag terwijl ook veel belangstelling werd getoond voor het werk der leerlingen. Deze avond heeft zeker veel bijgedragen om den band tusschen school en ouders hechter te ma ken. Door het hoofd werd met dankgebed gesloten. Zanguitvoering. De Chr Zangvereeniging „De Lof- stem" met haar onderafdeeling. meisjes koor „Soli Deo Gloria" en haar onderaf deeling ..Jong Leven", gaf onder leiding van den heer H. C. J. de Man uit Gouda, een uitnemend geslaagden zang- en mu ziekavond in de voormalige Chr. School aan de Sluis. Het groote gebouw was ge heel bezet en er is volop genoten van de goede en mooie zang- en muzieknummers. In de R.-K. Begrafenisonderneming zijn tot bestuursleden gekozen de hecren A P. Bakker en B. A. Rooselaar. In de week van 6—11 Maart za'. ten postkantore weder ouderdomsrente uitbe taald worden. AALSMEER. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulppostkantoor werd over Februari 1933 ingelegd f.17.243.86 en terugbetaald f. 6.895.44. Het laatst uit gegeven boekje draagt nummer 4119. De alhier gehouden winkelweek, ge organiseerd door de Middenstandsvereeni- glng, heeft een batig saldo van ongeveer f. 200.opgeleverd, welk bedrag zal ver deeld worden over eenige in deze gemeente gevestigde liefdadige instellingen. HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Theodorus A. Pouw, van Am sterdam, Sluisstraat 35, naar Badhoevelaan 45; Henricus J. van Seumeren, idem. idem; Cornelis Kelderman, van Aalsmeer, He ling 56, naar Molenweg 255; Wilhelmus B. Kortekaas, van Hillegom, Brouwerlaan 53, naar Venneperweg 486; Anna Tromp, van Hillegom, Beeklaan 4, naar idem; Adriana van Kerkhoven, wed P. M. Verbruggen, van 's Gravenhage, Archimedesstraat 54, naar Sloterweg 33; Dirkje L. van den Oever, van Rijnzaterwoude 69, naar Spie- ringweg 590; Petronella Arends, van Benne- hroek, Schoollaan 78, naar Marktpie'in 31; Cornelis J. Bouterse, van Nieuwer-Amstel, woonschip, Koenenkade, naar Kruisweg 627 Humphreij R. Cramer, van Deventer, A. J. D. van Twiststraat 29, naar Hermina Maria Dijklaan 9; Lena Jansen, wed. J. Windig, van Amsterdam. Buitenbrouwers straat 2 B, I, naar Lindenlaan 70. Vertrokken: Roel A. van der Meulen, van Nieuwemeerdijk 286, naar Utrecht, van de Weteringstraat 96 bis; Petrus E. F. Save- nije, van Friedalaan 28, naar Woensdrecht, Dorpstraat 185, Hoogerheide; Johannes van 't Hoofd, van Lisserdijk 543, naar Amsterdam, van Speijkstraat 116; Frans J. G. Herlé, van Kastanjelaan 39, naar Amsterdam, Daniel Stalpertsstraat 84, 1; Daniel Vreeken, van Lisserdijk 57, naar Hilversum, Koekoekstraat 20; Andreas J. Moleman, van Nieuwemeerdijk £81, naar Utrecht, van de Weteringstraat 108 bis; Roelof van Strik, van Eikenlaan 29, naar R'dam, Oostzeedijk 160 A; Berta Rausch, van Aalsmeerderdijk 673, naar Amsterdam, Nassaukade 352, II; Willem Borger, Venne perweg 510, naar Hillegom, Krochtstraat 15; Willem F. Hartman, van Schoolstraat 64, naar Hillegom, Stationsweg; Jacobus Buis, van Nieuwemeerdijk 22, naar A'dam, Boeroestraat 2 huis; Wed. C. van der Valk, van Eugenie Previnaireweg 17, naar Rijns- burg, Buitenweg 29; Willem Kroezen, van Modderpad 1, naar Haarlem, Kerkhofstraat 10; Jan W. H. van der Horst. Burgemeester Amersfoortlaan 51, van Amsterdam, Lijn baansgracht 245, I. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina, d. v. H. Bokhorst en A. v. Nieuwkoop; Teuntje, d. v. L. G. de Koter en R. Bochoven; Gerrit, z. van IJ. Prutssen en E. Enthoven; Wilhelm Franciscus, z. van W. F. de Leeuw en J. M. de Krijger; Anthonia Cornelia Johanna, 0. van A. Ver straten en C. H. v. d. Lans; Wilhelmina Petronella, d. van F. A. v. d. Maden en A. C. Kreike; Joseph Nicolaas, z. van J. J. van Haaster en H. G. Suidgeest; Adriaan, z. van M. J. Verberne en P. de Langh; Cornelis, z. van C. Moolhuijsen en G. Goulooze; Seraphina Irma Maria, d. van P. B. Minnaert en I. M. Scherbeijn; Arie, z. van J. M. Roodenburg en G. C. de Vries; Dirkje, d. van M. van der Stelt en C. Teuling; Geertruida Catharina, d. van Th. Straathof en C. M. J. Ruijgrok. Ondertrouwd: N. Bos, 26 jaar en J. J. den Butter, 25 jaar; J. ten Hoope, 23 jaar en G. Treur, 22 jaar. Getrouwd: J. van der Zaag, 28 jaar en J. P. Barthel, 27 jaar. Overleden: Wijnanda Winkelaar, 64 j., geh. met J. H. Lagendijk; Cornelis de Blaeij, 57 jaar, geh. met D. Honcoop; Segrina Biankers, 85 jaar, geh. met G. B. 't Hooft; Josephus Jacobus, 9 jaar, z. van L. van Groeningen en H. S. van Buijten; Simon, 7 mnd. z. van C. Weij en D. Bokhorst; Gijsberta Anna, 3 w., d. van E. v. d. Meer en M. M. Hoogervorst; Geertruda Ephemia Tambach, 33 jaar, geh. met N. Gorter; Willem Spaargaren, 59 jaar, geh. met A. Buiser; Trijntje Kruljver, 50 jaar, geh. met M. Meijer. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. De aanvoer blijft nog steeds zeer groot en de prijzen voor de meeste soorten te laag. Ook van Narcissen komt een groote massa. Betaald werden de volgende prijzen. Tulpen per dozijn: La Reine 9—12 ct., Prins van Oostenrijk 11—15 ct., Moore 9—12 ct., Cramoisie Prins van Oostenrijk 11—15 ct., Cramoisie Brillant '8—11 ct., Brillant Star S—12 ct., Toumesol 20—26 ct., Prosperity 10—13 ct, Gele Prins 18—24 ct., Ibis 12—16 ct., Grand due 19—24 ct, Elëonora 10—15 ct., Rijzende Zon 18—22 ct, Salvator Rose 10—13 ct, Theeroos 15—19 ct, Flamingo 10—13 ct., Cou'rone d'Or 17—25 ct, Pro- fression 10—14 ct.. Rose Grins de lin —11 ct., Electra 18—21 ct., Vuurbaak 17—21 ct., Bartigon 16—20 ct., William Copland 14—17 ct, Elisabeth 22—28 ct., Proff. Rauwenhoff 14—18 ct, Victoir d'Olivierre 12—16 ct, William Pitt 10—15 ct, Narcissen 25—45 ct., per 100, Hyacint. then f. 1.40-2.70. NIEUWE UITGAVEN. Bij het National Uitgevers, en Re clamebureau te Vlaardingen is verschenen een uitvoerig geïllustreerde gids van Til burg. Ten behoeve van de propaganda voor liet Reciasseeringswerk van het Genoot schap tot Zedelijke Verbetering der Ge vangenen is een door den lithograaf Aart van Dobbenburgh ontwerpen affiche ver vaardigd. welke in den breede de aan dacht zal vestigen op het werk van dit genootschap. TIJDSCHRIFTEN. De Huishouding. Het l Maart-nummer van „De Huishou ding" begint met een geïllustreerde bijdra ge over de „Keuring van gasverbruiktoe- stellen" door D. Metjers. Anna Polak, de directrice van het Nationaal Bureau voor Vrouwenarbeid te 's-Gravenhage, deelt het een en ander mede over doel en werkwijze van dit bureau. Over „Ziekenverpleging in het gezin" vertelt Zr. R. Terweijden. Verder leert Mej. Heuvel ons een slaapkamer- pyama maken met behulp van patronen. De behandeling van en kennis omtrent „Electrische toestellen in huis" vinden wij in een geïllustreerde bijdrage van Ir. Mes- ritz. Dan volgt een bespreking van „De Vrouw en het Recht". Vervolgens de gewone rubrieken. RADIOSTORINGEN HAARLEMMER - STRAAT. De bezitter van een de radio-ontvangst op de Haarlemmerstraat storend appa raat zouden vele radio-liefhebbers willen verzoeken een deskundige te raadplegen, daar het genot van velen thans verstoord wordt LEIDEN. 4 Maart. Botermarkt. Prima fabrieksboter f. 1.65, prima boerenboter f. 1.50—1.65 per K.G. Aangevoerd 1-6, 28-8 en 5-16 vaten, wegende 635 K.G. Handel kalm. Terfmarkt van 27 Febr. tot en met 4 Maart. Aanvoer 80.000 lange turf. Prijs f. 9—10 per 1000 stuks. LEIDEN, 3 Mrt. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken'Roode kool f. 2.50 —6.80, Savoye kool f. 1.50—5.90, Groene kool f. 1.10—3, Pieterselie f. 5.40—7.70, Prei f. 0.50—2, Radijs f. 4.10, Kropsalade f. 4—7, Selderie f. 2.50—6.50, Knolselderie f. 1.90—5.40, per 100 stuks. Kroten, gek. f. 2-5, Witloof f. 15-19, Boerenkool f.8- 14, Spinazie f. 20—31, Wortelen f. 2—10, Spruiten I f. 10—17, idem II f.4—11 per 100 K.G. 3 Maart. Op de heden gehouden melk- veiling is verkocht om in de week van 6—11 Maart a.s. per dag te leveren 28484 Liter melk. Consumptiemelk hoogste prijs f. 6.40, laagste prijs f. 6.25 Industriemelk Hoogste prijs f. 4.40, laagste prijs f. 4. KATWUK A. D. RIJN, 3 Maart. Groen- tenveiling. Roode kool f. 2.503; gele kool f. 4.105.30 per 100 stuks. Uien f. 1.502; peen f. 6.75—8.50 per 100 KG. LEIDERDORP, 3 Maart. Aanvoer 3940 stuks. Kippeneieren f. 3.103.90; kuiken eieren f.2 403; eendeneieren f.2,50 per 100 stuks. Kaas f. 0.150.32; boter f. 0.70 0.77 per pond: konijnen f. 0.451.65; ha nen f. 1 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 3 Maart. Bloe menveiling: Cramm. Brill. 1011 ct.; Fred. Moore 12 ct.; Flamingo 12 ct.; Rose la Reine 11 ct.; Will. Copland 12—16 ct.; Will. Pitt 17 ct.; Bartigon 17—21 ct; Zera 15 ct.; Narcissen 28 ct per dozijn. WESTLAND, Middelnrijs van de West- landsehe bloemenveilingen op 3 Maart: Anjers f. 6.30—8.60; Calla f. 11—17; Mus- cari f. 0.701.00 per 100; Irissen 48—56 ct.; Copland 1418 ct.: Bartigon 1523 ct.; W. Pitt 16—22 ct.: Pr. Elisabeth 37— 52 ct.: Le Notre 32—40 ct.; Murillo 12—17 ct.: Theeroos 1421 ct.; Mr. v. d. Hoeff 30 31 ct.; Ibis 1621 ct.; Couronne d'Or 21- 30 ct.; Couleur Cardinal 1820 ct.; Azalea 1723 ct. per pozijn; Plumosa 2231 ct; Snrennery 30—42 ct: Freesia 1721 ct.: Madelieven 60 ct: Violen 70 ct. per bak; Azalea 601 35: Hortensia 80—1.25; Ci neraria 3337 ct.; Rhododendrons 30 1.05 per pot. Middelprijs groentenveiling: Druiven 73 ct.; dunsel 28—51 ct.; spinazie 1333 ct.; witlof 6—20 ct.: stoofappelen 15 ct. per KG.; andiivie 431.06: boerekool 6097 et.: uien 6080 ct.: rapen 60 ct.: spruiten f.0 602.85 per bak: eieren f.3 505 10; sla f. 5.607.10; groenekool f. 1.503.00 p. 100; groene komkommers f. 11—20 p. 100;' peen 12 ct. per bos: kelen f. 1.502 30; peterseliie f. 5.10—7.50; selderv f.3—7: prei f. 1.003,10 per 100 bos; rhabarber f2 7.10 per 100 bos. ALPHEN a. d. RIJN. 3 Maart. Dunsel f.64, Spruitkool I f.15—17, idem II f.8—10. per 100 K.G. Selderij f. 4.4U, per 100 bos. Bloemkool I f. 17 per 100 stuks. Eierenveiiing. Aanvoer 10100 stuks. Kipeieren f. 2.30—2.80, eendeieren f. 2.20 per 100 stuks. BOSKOOP, 3 Maart. Coöp. Vereen. ,JDe Boskoopsche veiling" Rozen: Rosalandia 8090 ct.; Cerasus Hisakura le srt. f. 3,60 •3,90; id. 2e srt. f. 1,802,70; Rhododen- dronbloemen 2050 ct.; Aronskelken 90 c.; Prunustakken le srt. 50—80 ct.; id. 2e srt. 2035 ct; Seringen 41—53 ct.: Azalea Mollusbloemen f. 0,70—1,30; Anemonen 23 ct.; Tulpen 11—16 ct.; Narcissen 7—10 ct. per bos Azalea Indlca 4554 ct.: Fun- kia's 7 ct.; Clyslnus 75—77 ct.; Cyclamen 10 ct.; Rhododendronplanten in pot en per stuk. o t-1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3