Een Kruiswoord-puzzle. 74ste Jaareanp ZATERDAG 4 MAART 1933 No. 22380 PRIJS DER ADVERTENTIEN: fficieele Kennisgevingen. VISSCHERIJBERICHTEN. JAGENBUBRIEK. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN SO Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen nar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. by een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f.2.35; per week t.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week 018 Franco per post f.2.35 portokosten. I lommer bestaat uit VIER Bladea EERSTE BLAD. 'S No 0.35 0.06 >0.10 0.18 0.2) 0.28 0.01 O.O) 0.11 0.21 0.88 1.25 1.15 1.25 0.72 0.8! 0.7! 0.2! 0.38 0.45 0.65 0.65 0.85 0.2! 0.26 0.36 0.06 0. 0.11 0.11 O.O! 0.0! 03 0.17 Op de voorpagina van het Vierde ad zal men een Kruiswoord-puzzle inden. Oplossingen worden inge- iacht tot uiterlijk Woensdag a.s. s namiddags 5 uur. Wij loven 4 prijzen uit van f. 2.50. ij meerdere goede oplossingen ilist het lot. HINDERWET. negemeester en Wethouders van Lelden; Gezien het verzoek van: a. de N.V Ne- rhndsche IJsco van vereenigde banket tos. om vergunning tot het uitbreiden de inrichting voor het vervaardigen consumptie-ijs in het perceel Heeren icht Nis. 911, kadastraal bekend Ge- lente Lelden, Sectie C. No. 1802; b. L. P. id de Geer en A. Stuifzand om vergun- tot het oprichten van een onder- mdsche bewaarplaats voor benzine met rengrondsche aftapinrichting op net rceel kadastraal bekend Gemeente Lei- Sectie O. No. 1054 gelegen aan den eterwoudschen weg; c. J. J. van Schie vergunning tot het oprichten van een ivelmrichting in het perceel Kraaier- aat No. 34a. kadastraal bekend Gemeen- Leiden, Sectie D. No. 1546; d. de N.V. tai-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat- ippij om vergunning tot het oprichten een bewaarplaats voor benzine op net iceel Rijnsburgerweg No. 1. kadastraal lend Gemeente Leiden, Sectie L. No Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hrnder- leven kennis aan het publiek, d-at ge- fflde verzoeken met de bijlagen op de zetarie dezer gemeente ter visie gelegd mede dat op Zaterdag, den 18 Maart Bies voormiddags te half elf uren in •'perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge- ifotewerken) gelegenheid zal worden ge ren om bezwaren tegen deze verzoeken Ie brengen, terwijl zij er de aandacht restigen. dat niet tot beroep gcreeh- li zijn zij. die niet overeenkomstig art. kr Hinderwet voor het gemeentebestuur een zijner leden zijn verschenen ten nde hun bezwaren mondeling toe te lich- A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris, triden, 4 Maart 1933. 8723 HINDERWET. tagemeester en Wethouders van Lei- brengen ter algemeente kennis, dat hen de beslissing op het verzoek van: 1 van Dalen om vergunning tot het op- hen van een timmermanswerkplaats in perceel Utrechtsche Veer No. 24 ka- 'raal bekend Sectie D. No. 1044; b. de Leidsche Melkinrichting ..De Toe tst" om vergunning tot het uitbreiden i de fabriek voor het vervaardiger, van osumptie-ijs in het perceel Hooigraent 41, kadastraal bekend Sectie I No. )14 is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN Secretaris, heiden, 4 Maart 1933. 6 <28 IJMUIDEN, 4 M art. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 2.70—2.25, Tongen per f. 2.05—0.90, Groote Schol per kist K.G. f.21. Middelschol f. 31-28, iff hol f. 37—28, Kleine Schol f. 32-13 50, Lm 7-6, Schar f.14—8 50, Kabeljauw per een 125 K.G f. 54—42, Gullen per Jf van 50 K.G. f 10-9. Wijting f. 12-6.50. ■«kernen 3 loggers'. K.W. 68 met f. 1222. w' 19 met f.1012, K.W 43 met f.1299. I L J','.te L- Van i16' bestaan van licn, STike vereeniging hier ter stede I niets bekend. aUlier Rotogravure, Galgewater VEREENIGING VOOR SCHOOL- EN WERKTUINEN. Gebrek aan leiders en leidsters. Het achtste tuinjaar met de kinderen ligt weer achter den rug, aan voldoende afwisseling heeft het niet ontbroken en wederom is gebleken, dat wat met liefde en trouw moedig wordt aangepakt, ook heel vaak met succes wordt bekroond. Toen voor 1932 de plannen werden klaar gemaakt, was het de vraag of er wel tuintjes zouden komen. De toestand der financiën was zoo bedroevend, dat de vraag gerechtigd was of het verantwoord was, zoo voort te gaan. Maar het enthou siasme en de toewijding van de Presidente mej. dr. W. C. de Baat, gesteund door de overige bestuursleden, won het van de pessimistische stemming en dank zij de vele gevers en geefsters werd van ver schillende zijden de kas zoo gestijfd, dat het jaar zelfs met een batig saldo kon eindigen. In Februari werden de hoofden van scholen aangeschreven, waarvan het resultaat was dat 520 kinderen zich voor een tuintje aanmeldden. Er was echter maar plaats voor 320 kinderen, doch door de tuintjes in plaats Van 1 Mr., 90 c.M. breed te maken, gaf dit een aanwinst van 40 tuintjes, zoodat 360 kinderen konden worden tevreden gesteld. Het weer heeft in 1932 al bizonder medegewerkt; met zeer veel voldoening is er getuind en dus hebben de zorgen en bijdragen ook financieel aan hun doel beantwoord. Doch bij al deze gunstige zaken is er ook een schaduwzijde, n.l. dat he' b> 'uur van deze nuttige Vereeniging get re* heeft aan goede paedagogische hulp, die er eiSg van heeft met de jeugd om te gaa i,en paar flinke onderwijzers of onderwijzeres sen zouden zeer welkom zijn; zij kunnen hier daden verrichten waarvoor het be stuur hun zeer dankbaar zal zijn en zelf ook nog kunnen genieten van de resulta ten van hun toewijding. Ook aan andere leidsters of leiders is nog gebrek, zij die zich geroepen gevoelen aan dit mooie, opvoedkundige werk mede te helpen kunnen zich daarvoor aanmel den bij de voorzitster, Jan van Goyen- kade 30. Mede dank zij den krachtigen steun van eenige ingezetenen is het bestuur dit jaar bij machte de tuintjes een flinke, krachtige natuurbemesting te geven, met een hulpbemesting als toegift en kunnen de voorbereidende werkzaamheden be hoorlijk worden uitgevoerd. Een vereeniging als bovenstaande moet èn van haar leden zoowel als van liefde werk en vrij willigen financieelen steun bestaan Het is in deze moeilijke tijden een groote kunst en er is veel zeeman schap voor noodig om het schip door de branding heen te helpen, doch we hopen dat ze er zonder schipbreuk mag afko men en er dan eens een periode mag aanbreken, waarin het werk kan worden uitgebreid tot heil van het Leidsche kind en dus van 't latere geslacht. VEREENIGING TOT VERZORGING VAN KLEINE KINDEREN LANGEBRUG 87 Jaarverslag over 1932. Uit het jaarverslag, uitgebracht op de gistermiddag gehouden algemeene leden vergadering van de Vereeniging tot Ver zorging van Kleine Kinderen Langebrug 87 alhier, blijkt dat de nood der tijden niet nalaat ook zijn stempel te drukken op bo vengenoemde vereeniging. Verschillende leden zegden hun contributies geheel of gedeeltelijk op, terwijl juist die vaste bij dragen zoo bitter noodig zijn Wel handhaafde de gemeente het subsi die, waarvoor de instelling dankbaar is; wel werd zij ook dit jaar wederom met en kele giften zoowel in geld als in natura (versnaperingen en kleeren voor de kinde ren) verblijd; en werd ook door een kleine verloting getracht de kasmiddelen te ver sterken. maar toch heeft dit alles niet kunnen verhinderen, dat de uitgaven f. 4316.76) de inkomsten van 1932 (f 3828.05Vi) overtroffen. (In 1931 waien de uitgaven f. 4569.89'/! en de inkomsten f. 4451.24'/!). Komt er geen keer ten goede dan zal de kinderbewaarpiaats binnen zekeren tijd op geheven moeten worden. Dat dit voor Lei den een verlies zal moeten beteekenen, moge blijken uit de getallen van de kinde ren, die haar geregeld bezoeken (In 1931 8766 kinderen in 1932 8849 kinderen). Moge deze instelling door veler mede werking en stoffelijken steun in staat ge steld worden de huidige moeilijke tijden te boven te komen en voort te gaan met haar werk. (Waarnemend penningmeeste- resse is mevr. Krantz. Oude Singel 116) ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaats- examen rechten: de heeren R. H, Samson (Alphen a. d. Rijn). J. G. J. F. Wintermans (Den Haag) en F. H. van Nierop (Leiden) en voor het candidaats-examen Indisch recht: de heeren A. K. Schagen 'Den Haag) en H, J. Lang (Den Haag). Bevorderd is tot doctor in de rech.s.' leerdheid op proefschrift getiteld: ,De or ganisatie van de politie in Nederlandsch- Indië". de heer C. G. M. de Jong, geboren te Brielle. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. Wenschen inzake het onderwijs in de litteratuurgeschiedenis. In de gisteravond gehouden maande- lijksche vergadering van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde heeft ar. J. L. Walch een lezing gehouden over: Wenschen inzake het onderwijs in de lit teratuurgeschiedenis. Spr. begon met er op te wijzen, hoe in de eerste jaren van deze eeuw de invloed van de Beweging van Tachtig ook in het onderwijs was doorgedrongen; aanvanke lijk in het middelbaar en gymnasiaal, nog niet in het universitair litteratuur onderwijs. Eén van de goede gevolgen hiervan was, dat de docenten zich meer bewust waren de geschiedenis van een kunst te onderwijzen; met grooten nadruk op „kunst", maar een dienovereenkomstig minder gewicht op „geschiedenis". Dat verwaarloozen van het historisch element hield trouwens ten nauwste verband met de wijze waarop de Tachtigers hun kunst hadden gepropageerd: ze hadden in het algemeen, den indruk gewekt, dat zij vrij wel het begin waren van de Nederland sche kunst van het woord, al vond een enkele schrijver uit het verleden, waarvan ze trouwens in het algemeen niet veel wisten, eenige genade in hun oogen. Een merkwaardig spits-verschijnsel van het steeds minder historisch litteratuur onderwijs was wel, dat het bij sommige docenten zelfs anti-historisch werd Ze begonnen met de litteratuur van eigen tijd, althans van na 1880: omdat die den leerlingen het naast stond. Vervolgens werd dan één en ander uit vroeger eeuwen, inzonderheid uit de Gouden Eeuw, behandeld; en werden, als de tijd het toeliet, ten slotte enkele proefhapjes genomen uit de Middeleeuwen. De leer boekjes van de litteratuurgeschiedenis gaan tot op zekere hoogte met deze „nieuwe richting" mee: wel vertoonen die het historisch verloop niet achterste voren, maar- ze behandelen toch den nieu wen tijd met een zoodanige uitvoerigheid, dat inderdaad hierdoor de opvatting, dat al wat aan '80 was voorafgegaan, eigen lijk slechts een minder belangrijk voorsoel van de letterkunde was, steun ontving. Spr. betoogt dan uitvoerig het belang, dat werkelijke litteratuurgeschiedenis nog steeds kan hebben voor de vorming van geest en karakter der leerlingen van de middelbare school, om daarna over te gaan tot de besoreking van een paar desiderata bij het universitair onderwijs. Behalve het bezwaar van het naar ver houding te veel aandacht geven aan het moderne, schijnt het hem een groot, ge mis, dat in Nederland de vergeliikende en de algemeene litteratuurgeschiedenis ner gens als speciaal vak worden onderwezen. Hij geeft aan boe vóór een eeuw de verge liikende litteratuurgeschiedenis in Frank rijk een vak van onderwijs werd; nadat verschillende cursussen en werken op dit gebied waren verschenen, werd de eerste leerstoel, aldaar gesticht te Lyon in 1896. de jong gestorven Joseph Texte was »r de eerste leeraar. Maar wat dat betreft, was men toen elders al verder: in 1870 waren er al leerstoelen te Napels, te Tu rijn en te Genève. Eén van de grootste promotoren van het vak was Brandes, wiens „Hoofdstroomingen" in 1872-1882 werd uitgegeven: ter will in 1886 Posnett's Comparative Literature verscheen en in Duitschland in het volgend iaar de Zeit- fhrift für vereleichende L't»vatur door Max Koeh werd gesticht. Ook Amerika deed te dezen mee: daar had men zelfs den eersten leerstoel na dien van Lvon, aan de Columbia Universitv te New-York (in 1899). Tegenwoordig zijn er in Ame rika. Frankrijk en Duitschland tijdschrif ten aan deze wetenschap gewijd; in vijf tien landen is het een vak van onderwijs aan de universiteit. In ons land is ook wel iets verricht, maar voornameliik incidenteel, naar aan leiding van één of anderen Nederland- sehpn schriiver. Sur. noemt een en ander op dit gebied, maar wiist erop dat derge lijke ..toeristen-tochtjes naar het buiten land" toch heel iets anders zijn dan een methodische beoefening van verwant schappen van Internationaal standpunt. Hii betoogt de onhoudbaarheid van de be wering o.a. van den Bazelschen hoog leeraar Petersen, dat men aan dit vak nog niet toe zou zijn. Integendeel, het geeft de studie der vaderlandsche littera tuur een wijd verschiet als achtergrond, het prikkelt de belangstelling der studen ten en dat is noodiig voor de littera tuurgeschiedenis; terwijl studeerenden van zeer verschillenden aanleg hier be- langwekkenden arbeid van hun gading vi"den. Men kan de „Stoffgpschichte" be oefenen of ideeën gescliiedPnis. zooals Erich Schmidt In zijn boek over Rous seau, Richardson en Lessing; men kan cok legenden en tvoen in verschillende nationale en periodieke schakeering ver- peliiken: maar ook genre- en stiilinvloe- den nagaan. Spr. wijst erop, hoe door deze methode ook en vooral, aesthetisch opbelancriike overerangstiidnerken he le newpksenrt studiemateriaal inleveren Zoo opgevat >s de vergeliikende littera tuurgeschiedenis een hoogst beiangriik onderdeel van de cultuurhistorie. EEN GUNSTIG TEEKEN. Naar wij vernemen zullen aanstaa.,: Maandag de werkzaamheden in de Leid sche Kalkzandsteenfabriek aan de Rijn kade worden hervat. Hierdoor vinden vijf tig men weer werk. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: W. Swaak Jr.. Haarlemmer straat 193. Leiden. Winkel in ijzerwaren en electrische materialen. DS. J. C. KARRES BEDANKT. Ds. J. C. Karres uit Apeldoorn, die in de vacature ontstaan door het vertrek van ds. A. D. Meeter naar Wageningen door de Ned.-Herv Gemeente alhier was be roepen. heeft voor dat beroep bedankt, DE BIOSCOPEN. Trianon-tkeater. In het 1,d I'ioi] - Theater wordt deze week „Het Teeken des Kruises" vertoond, waarvan door ons reeds een uitvoerige beschrijving is ge geven. Luxor-theater. Een film als „Strich durch die Kechnung" moet vooral bij de ontelbare sportlievende Duitschers wel zeer in den smaak zijn gevallen. Welk een prachtschets uit de wondere wielerwereld, welk een rake .^peering van toestanden en zeden uit 't leven der kampioenen van de piste.Er moet wel een zeer uitvoe rige en ernstige studie aan zijn vooraf gegaan om tot een dergelijk resultaat te hebben kunnen komen. Goed getroffen is de moeilijke strijd van een opkomenden wielerster als Willy Streblow, die aan den vooravond zijner glorie ondervindt hoe zwaar het valt om zonder geld, zonder voorafgaande successen en zonder hulp der industrie het gestelde sportieve doel te bereiken. Alles schijnt samen te werken om den jongeman, van wien men voelt, dat hij de snelste is, de overwinning te onthouden, en slechts heel aan het slot wordt Fortuna hem genadig, nog juist op tijd om in een onweerstaanbaai tempo en onder onbeschrijflijk enthousiasme het beroemde „Gouden Wiel' in de wacht te sleepen! Heinz Rühmann gaat geheel op in de rol van dezen jeugdigen renner: soms overmoedig en doelbewust, dan be rustend en gevoelig voor het ieed van den ouderen kampioen, wiens verdere bestaan als wielrenner van Willy's medelijden af hankelijk isHij is in gezelschap de houterige, onbeholpen „jongen uit het volk", doch groot en sterk en imponeerend, zoodra de wielen suizen over de baan en hij in onstuimige vaart alle tegenstan ders poogt te passeeren. Toni van Eyck is het lieftallige meiske, dat hem bijstaat in alle moeilijkheden, terwijl Otto Wallburg een buitengewoon komische manager is van den bijkans afgedankten oud-wereld- kampioen Banz. Een pracht-type, deze zeer omvangrijke wieler-intrigant temidden der kampioenen, een figuur, die door z'n zon derlinge optreden en z'n merkwaardige wijze van spreken aanleid'ng geeft tot stormachtige vroolijkheid! Een bijzondere vondst is tenslotte de manier waarop regisseur Alfred Zeisier den wedstrijd achter motoren voor het film-publiek aan trekkelijk heeft weten te maken. Op de tribune plaatste hij een radio-verslag gever, die voor de microfoon een boeiend verhaal ophangt van de gebeurtenissen op de baan, en in de bochten, dus op momenten van den meest feilen strijd, deed de camera de rest. Wie van sport houdt, kan zich bij deze film in hooge mate amuseeren Voor de pauze gaat „De ondergang van de Maradoe", een film in den trant van Traderhorn, Afrika spreekt, en Tarzan, die weer vele interessante opnamen brengt van Afrika's wildernis. Casino-theater. Detective-films zijn steeds graag geziene nummers in een bioscoopprogramma en dit komt goeddeeis door de sfeer van geheimzinnigheid en spanning, en door 't feit dat de gezochte tot 't laatste oogenblik verborgen blijft. Zulk een film is „Het geheim van de gele kamer", waarin een onbekende tweemaal getracht heeft de dochter van prof. Stangerson te dooden. Een ieder in dit boeiend verhaal is op zijn beurt in een geheimzinnig waas «huid, terwijl een spookachtig oud kastel de plaats van handeling is, waarin natuurlijk bij voor keur 's nachts de geheimzinnigheid hoogtij viert. Meer zullen we van den inhoud met verklappen, want ieder woord kan den toe schouwer dichter bij de ontknooping brengen en dat zou jammer zijn. „Gevaren der samenleving" is een realis tische tendenz-film. echter zonder de prikkels of sensatie, die zulke films wel eens kenmerken. De opnamen van de af schuwelijke geslachtsziekten zijn boven dien met medische medewerking vervaar digd. Juist in dit deel van de film ligt de groote waarschuwing. City-Theater. Dit theater brengt ons deze week drie hoofdfilms met daarbij nog een aardig voorprogramma! De eerste hoofdfilm toont Eddy Polo als redder in den nood. Voor de pauze wordt dan nog gedraaid „Dappere Tom" met in de hoofdrol de bekende filmspeler Tom Tijier, die natuurlijk voor de noodige spanning en sensatie zorgt. Na de pauze de laatste hoofdfilm „De Klok des Doods" met als hoofdvertolker Mac May Avoy. Een spookachtige geschiedenis, waarin het aan spanning evenmin ontbreekt. Ook deze week dus een programma dat velen zullen bewonderen. BINNENLAND. Het verkiezingscongres der S.D.A.P. te Nijmegen door den heer Oudegeest ge opend. (Binnenland, 3e Blad). De loonsverlaging in het bouwbedrijf; een schrijven van den minister van bin- nenlandsche zaken. (Binnenland, 3e B»ad). De bevolking in de Wieringermeer. (Bin nenland, 3e Blad). Belangrijke wijzigingen in het Crisis- Zuivel-besluit. (Land- en Tuinbouw 4e Blad). Ons parlementair overzicht (4e en le BI.) BUITENLAND. Naar het einde der Ontwapeningsconfe rentie? (Buitenland, le Blad). De laatste loodjes der Duitsche verkie zingscampagne. (Buitenland, le Blad). Politie-mededeelingen over den brand stichter Lubbe. (Buitenland, le Blad). De bankmoeilijkheden in Amerika. (Tel., le Blad. Verdere vorderingen der Japanners ip Jehol. (Buitenland, le Blad), Iemand heeft zich niet ontzien om gisteren uit een kamertje van het Badhuis aan de Van der Werffstraat een spiegeltje te ontvreemden! Bij het bestuur van Patrimonium is van H. M. de Koningin onderstaande dank betuiging binnengekomen: H. M. de Koningin heeft mij opgedragen, u Hoogstderzelver oprechten dank te be tuigen voor de zegenbede en de betuiging van aanhankelijkheid en trouw, geuit in uw telegram, namens het Nederlandsch Werkliedenverbond Patrimonium afd. Lei den, Hoogstdezelve toegezonden, en u be leefd uit te noodigen dien dank namens Hare Majesteit ook over te brengen aan uwe medebestuursleden en aan de leden van de afdeeling Leiden. De adjudant van dienst, enz. Woensdag 8 Maart a.s. zal aan den sergeant majoor instructeur W. de Jong van het 4e neg. inf. gedetacheerd bij net Landstormverband te Leiden, de zilveren medaille worden uitgereikt voor 24-jarige trouwe plichtvervulling. DE TOESTAND. Ontwapening en Verre Oosten. Ter Ontwapeningsconferentie is het gisteren tot een ernstig incident gekomen tusschen Nadolny en Henderson, nadat Nadolny had opgemerkt dat de conferen tie zich onttrekt aan haar voornaamste taak: een effectieve vermindering der be wapening ter wereld. De hoofdcommissie heeft met 20 stemmen tegen de stemmen van Duitschland. Oostenrijk en Hongarije en eenige stemmen blanco aangenomen een Fransch voorstel waarbij de beslissing in zake een verlaging der troepencontin- ten voor onbepaalden termijn wordt ver daagd. Paul Boncour verklaarde namens zijn regeering dat Frankrijk slechts zijn stand punt nopens een verlaging der troepen contingenten kan kenbaar maken, wan neer in het Ontwapeningsverdrag veilig heidsgaranties worden opgenomen, in het bizonder een Europeesch verdrag tot we- derzijdsche huloverleening en wanneer de beslissing zal zijn gevallen betreffende de samenstelling der legers, in het bizonder der particuliere weerorganisaties en de politie. Na het bovenvermelde incident hief Henderson de zitting op. De hoofdcommissie heeft nog een Fransch voorstel aangenomen, waarbij de particuliere weerorganisaties en de politie bij de definitieve vaststellen der troepen contingenten der afzonderlijke landen ge heel zullen worden medegeteld. In verband met de ontwikkeling van den toestand in Genève wijst men er in Engelsche politieke kringen op, dat er een groot onderscheid bestaat tusschen aan den eenen kant de deelneming van Duitschland en Italië aan de ontwape ningsconferentie en aan den anderen kant de gevaren, die deze beide landen den wereldvrede doen loopen door de activi teit in eigen land. De atmosfeer in Zuidelijk Europa acht men niet minder geladen. Zoo vreest men voor nieuwe complicaties in verband met de buitenlandsche propaganda van Kroa tië Wanneer de ontwapeningsconferentie op een mislukking mocht uitloopen. is het Engelsche kabinet naar verluidt, voorne mens een balans van verantwoordelijkhe den op te maken en te publiceeren doch het zou het hierbij niet laten In welinge lichte kringen wordt verklaard, dat de

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1