s rE Ofl EEN KRUISWOORD-PUZZLE Charme en degelijkheid Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 4 Maart 1933 Vierde Blad No. 22380 JUISTE TIJDSTIP 1)11 EEN EOEDE ACTIE. 1 E •EK rEN sch UR ÜD Buitenl. Weekoverzicht OORDEEL VAN OUD-MINISTER POSTHUMA. len 2.- 972 ivn inecrl ?id neldil te w eer. Li ssen jnds jidin ileni in Tl bet emee rerga xt IS an itvoei :rkt irden cretJ luren Dr. Posthuma. oud-minister van Landbouw, Nij- eid en Handel, dr. F. E. Posthuma, die ordeel gaf over de propaganda voor |Nederlandsch product, meende vooraf opmerking te moeten maken en wel wij in Nederland het gebruik van iandsche fabrikaten propageeren, ua wij ook kunnen begrijpen, dat, èn im, andere landen hetzelfde doen. in alle landen de beweging: Koop je fabrikaat, veld, dan zal dat voor Ne- id slecht uitpakken. Wij moeten ons [tij onze actie voor ..Nederlandsch fa- at" in de eerste plaats afvragen, of joede gronden aanwezig zijn om die op dit oogenblik te beginnen. En naar meening, voegde dr. Posthuma. hier toe zijn deze goede gronden zeker pezig. toestand van ons bedrijfsleven" dr. Posthuma „is allengs zoo it geworden, dat ik reeds daarom het Sp voor een goede propaganda geko- acht. Mijn titel volgend begin ik met landbouwproducten en kunnen ons afvragen, of het Nederlandsche volk dan tot nu toe producten van eigen m zou kunnen koopen. De moeilijk- n. welke het buitenland aan onzen rt voor zuivelproducten in den weg zijn voldoende bekend. Ik geloof niet, tuerin spoedig verbetering zal komen, rallen dus onze binnenlandsche markt taan zoo intensief mogelijk moeten ïken en zouden het publiek erop moe- jzen dat bij het koopen van zuivel- :ten men aan onze eigen boter en de voorkeur geeft. Dat doet ons pu- reeds, ook al omdat het buitenland product niet beter of goedkooper is het Nederlandsche. en wij zullen ons i dezen niet tot: Koop Nederlandsche r en kaas kunnen beperken. Wil hier geboden worden dan zal de propa- ca gericht moeten worden op: meer ge len dan tot nu toe! Naar mijn over lag is dat mogelijk. Wat is bijvoor- onze kaas niet een goedkoop en lijk voedsel! Voor de huisvrouw ver- het dan ook alle overweging, om bij sterk gedaalden kaasprijs relatief meer kaas uit te geven dan tot heden. Ver ten met hetgeen het buitenland aan consumeert, maakt Nederland in dit it stellig een sober figuur Wanneer Nederlander, laten wij zeggen van leeftijd van 10 jaar af per week eens lialf ons kaas meer at, zou blijken welk groot gedeelte van onze kaasproductie het binnenland kon worden verbruikt. I» kaasproducenten moeten er natuur- toor zorgen dat ze een product maken, iedereen graag eet. Want ons publiek 3 uit geheel vrije beweging ieder naar loopvermogen, tot een grootere con- ptie bijdragen. Dan steunen wij. zonder er iets kunstmatigs aan deze beweging de Nederlandsche kaasproductie in ie mate. het gebruik van boter vormt de prijs, rgelijking met dien van andere vet- icten wel degelijk een factor. Verge- met den toestand van vóór den oor- kunnen wij wel zeggen, dat toen de ïprijs in dezen tijd van het jaar zeker teel lager was dan op het oogenblik. hu dienen wij hierbij te bedenken dat loopkracht van de groote massa sterk Maald en we mogen dan ook wel aan ton, dat de boterprijs in de thans ko- ude maanden alle accijnzen ten spijt, belangrijke verlaging zal moeten on- pan wil men van den binnenlandschen uiker mogen vragen, om meer boter lebiuiken dan tot nu toe. Doch als die dan ook eenmaal zal zijn verlaagd ie consument door het koopen van een s zuiver en gezond voedsel als onze Ne- 'hndsche natuurboter de zuivelindustrie krachtige wijze kunnen steunen. Ook onze melk is de prijs op het oogenblik laag dat men op meer gebruik daar- ierust kan aandringen". 3'ijlt in de groote steden de melkprijs ™r niet hoog? «t is een fout in ons distributiestelsel. :bou? taimede bedoel ik niet, dat de gemeen- egrep hp die distributie ter hand moet nemen, ngspl -wendeel, daarvan ben ik een vierkant denir Stander. Maar er ligt nog heel wat Ojkhen een gemeentelijke distributie en '«koop-systeem als het thans gelden- ligt nog een vruchtbaar arbeids taak om deze distributie op een meer «jueelen grondslag te brengen." •ku de eieren? de eierenmarkt betreft, ben ik over y dat er in het binnenland ook op dit 3" met een goede propaganda nog wel te bereiken is. Bovendien zou men 'mnede vooral den kleinen boer steunen. Jhien deze het de laatste jaren in toe- iTfide mate van de eierenproductie et hebben." iva,®t dit alles om aan het tweede deel OORLOG EN VREDE. ■"ftsii 5® titel te denken ook voor onze nij- "ïoroducten? (.^t buitenland dwingt er ons eenvou- |L dat wij er ons bij onze aankoopen I meer rekenschap van zullen moe- Morgen staat Duitschland voor een zeer belangrijke beslissing: verkiezingen voor den Rijksdag en voor den Pruisischen Landdag! Dit onder een „himmelhoch jauchzend-lawaai der regeeringspartijen en met name van de Nazis en een „zum Tode betruebt" stilzwijgen der oppositie! Wie zoo uit de verte aan de hand der verkiezings manifesten en demonstraties de situatie oppervlakkig zou beoordeelen, moet o.i. be slist tot de conclusie komen, dat Hitier c.s. een overweldigende meerderheid zullen behalen en dat de overige partijen een eclatante nederlaag tegemoet gaan. Of het echter zoo zal uitpakken? Er zijn eenlge aanwijzingen, die tot voorzichtigheid ma nen. De opositie is dermate gemuilkorfd, dat van die zijde bijkans niets kan worden gedaan; zelfs het Centrum is zoodanig aan banden gelegd, dat nauwelijks gesproken kan worden van een vrije meeningsuiting! Een bezadigd spreker als de vroegere rijks kanselier Bruening kreeg op een spreek beurt zelfs een politioneele waarschuwing. Men hoort en ziet niets dan een tot het alleruiterste opgedreven geestdrift van na- tionaal-sociallsme, waartegen Hugenberg en Von Papen eveneens in het niet verzin ken. hoezeer zij zich hunnerzijds ook in spannen. In hoeverre dat evenwel beant woordt aan de werkelijkheid Hitier heeft alles mee! Een bijzonder buitenkansje werd hem in den schoot ge worpen door den waanzinnigen aanslag op het Rijksdaggebouw. Grooter dienst had men hem moeilijk kunnen bewijzen! Het gaf hem immers de directe aanleiding, waarnaar totdusver vergeefs was uitgezien, om met het communisme af te rekenen en die kans is met beide handen aangegre pen; alle leiders der volgelingen van Mos kou. voor zoover men ze te pakken heeft kunnen krijgen, zijn „eingesperrt", op hun trotsch gebouw te Berlijn, het Karl Lieb- knechthaus, is de Hakenkreuz-vlag gehe- schen; hun gansche organisatie is uit elkaar geslagen. En, zoo slechts voor een tiende deel waar is, wat verluidt omtrent in hun burcht gevonden materiaal, volko- ten geven, wat de Nederlandsche industrie ons kan leveren. Dat vindt men trouwens in het buitenland zelf ook zeer begrijpe lijk. Er heerscht in de meeste landen een zoodanige mentaliteit, dat men zich niet anders meer kan voorstellen dan dat elk land zooveel mogelijk aan producten van eigen bodem de voorkeur geeft. Iets an ders is natuurlijk, dat wij. zooals ik reeds opmerkte er op die wijze niet komen. Die illusie heeft men in het buitenland ook niet. Praat men met buitenlandsche in- dustrieelen, dan begrijpen zij heel goed, dat de wereld aan het vastloopen is. Want tenslotte zijn vrijwel alle industrieën in den loop der tijden opgebouwd, exportin dustrieën, die in hun bestaan bedreigd worden, indien alle landen hun grenzen gaan sluiten." „Waar gaan wij echter heen, indien men toch overal de autarkie blijft nastreven? „Eenmaal zal het gezond verstand we derom terugkeeren. Doch voorloopig zijn wij daaraan blijkbaar nog niet toe. Zelfs tegenover de uitkomsten van de econo mische wereldconferentie mogen wij min of meer sceptisch gestemd zijn. Dit is ech ter zeker, dat als niet ieder land zijn best doet. om op die Conferentie mede te wer ken aan het herstel van de voorwaarden voor een vrij internationaal ruilverkeer, men zijn eigen graf graaft. Gelukkig be- j gint men dat. in te zien. Er kan echter nog geruimen tijd verloopen vóórdat er op dit goede inzicht ook goede daden volgen. Bovendien moet men niet vergeten, dat er op de economische conferentie ook heel veel vraagstukken op monetair gebied te regelen zijn Ik blijf dan ook bij mijn mee ning dat de lichtpunten vooralsnog niet te zien zijn. Ook ten aanzien van het schuldenvraagstuk openen zich nog weinig rooskleurige perspectieven. Misschien wordt men van weerskanten iets toegevender, als de toestand nog slechter wordt dan hij reeds is." Zal ook de handel het derde deel van de titel voordeel van deze propaganda voor Nederlandsch fabrikaat hebben? „De groothandel, welke goeddeels op het buitenland georiënteerd is, zal er uiter aard niet bij gebaat zijn, evenmin als de scheepvaart. We] echter de tusschenhan- del en de detailhandel, welke toch altijd nog zeer belangrijke groepen in ons volks bestaan vormen. Het is thans evenwel geen tijd om alle belangen nauwkeurig tegen elkaar af te wegen. Het hemd is nu een maal nader dan de rok en we moeten voor al het hoofd zooveel mogelijk boven wa ter houden". Van boycotbewegingen bent u natuurlijk een tegenstander? „Dat is een middel, hetwelk men slechts in uitersten nood mag toepassen. Toen Duitschland indertijd het Duitsch-Finsche handelsverdrag op verkeerde wijze uitleg de zoodat Nederland daardoor in het ge drang kwam, ja toen waren wij gedwon gen een forschen tegenzet te doen. Jgn dat heeft toen ook inderdaad geholpen. Maar als gewoon verweermiddel is het ondeug delijk In een land als Duitschland zal men eenmaal vanzelf inzien, dat men op den duur niet ongestraft onze landbouw producten kan blijven weren. Nederland is tot nu toe altijd één der belangrijkste af nemers van Duitsche industrieproducten geweest, wat vanzelf ophoudt als men het ons onmogelijk maakt, naar dat land uit te voeren. Doch hoe zal men in Duitschland de producten van eigen bodem, waarbij ik niet in de eerste plaats denk aan de zoo genaamde veredelde, landbouwproducten, zooals boter, kaas en dergelijke op prijs houden, indien men terzelfder tijd het koopvermogen van den Duitschen industrie arbeider ondermijnt? Doch laten wij ons tot onze eigen toestanden bepalen als wij over de propaganda voor Nederlandsch Fabrikaat spreken. In ieder geval zouden wij er verkeerd aan doen, geduldig te blij ven wachten tot onze buitenlandsche af nemers begrijpen dat alle landen elkander noodig hebben. Meer dan ooit dat is mijn vaste overtuiging is de tijd rijp om met een goede kans van slagen met een krach tige propaganda voor .Nederlandsch Fa brikaat" van wal te steaken, U zult daarbij het geheele Nederlandsche publiek achter u vinden. men terecht! Doch waarom dan die ge heimzinnigheid daaromtrent? Alles lijkt op een oogenblikkelljk verbod der partij na afloop der verkiezingen! Nu heeft men dit niet gewild daar dan immers alle communistische stemmen zou den zijn overgegaan op de socialisten Be ter voor Hitler is een gescheiden laten op- marcheeren der twee roode fracties waar door zij elkaar afbreuk doen om dan na den politieken veldslag de aller-roodste uit te schakelen en misschien wel te beroo- ven van de verworven zetels waardoor een meerderheid voor de Nazis vrijwel vast zou staan, zoo deze anders niet wordt ver overd 1 Het droevig gebeuren is reeds aangegre pen om ook de socialisten te berooven van de schamel overgelaten gelegenheid tot propaganda; ook de socialistische pers is verboden tot na de verkiezingen. Feitelijk op geen enkel geldig motief, zuiver uit willekeurig machtsvertoon. Morgen zal Duitschland op dit alles rea- geeren. Hoe en in welken geest? Wij wagen ons niet aan een voorspelling, doch het zou ons niettemin verbazen zoo Hitier trots zijn ongebreidelde actie alleen een meerderheid zou verwerven. Winst zal hij boeken, doch genoeg voor een zelfstandige meerderheid, dus een kleine honderd Rijks dagzetels, wfj gelooven daaraan niet. Niet temin zal hij de macht niet uit handen willen geven en dan doemt de vraag op: hoe dan? Eerst dan zullen oj. de critieke momen ten voor Duitschland aanbreken! Dan tre den te voorschijn vragen omtrent hand haven der grondwet, waarop rijkspresident Von Hindenburg de eed heeft afgelegd, omtrent het handhaven der Duitsche een heid. daar Zuid-Duitschland er niet aan denkt om zich vanuit Berlijn te laten commandeeren, omtrent zooveel, te veel om op te noemen! Een program heeft Hitier nog nooit ge geven. Hitler was immers voldoende pro gram doch een langdurig samengaan met reactionairen van het slag Hugenberg lijkt a priori uitgesloten. Over blijft in dat geval nog een samengaan met het Cen trum, dat den weg daartoe geregeld heeft open gelaten, maar zijn eischen zal stellen. Een meelooper zal het Centrum niet willen zijnedoch zal Hitier iets van zijn macht willen offeren? Voor Duitschland breken de meest cri tieke uren aan sinds 1918 en het is geen wonder dat ook het buitenland met meer dan gewone belangstelling den gang van zaken volgt waarvan voor gansch Europa zooveel afhangt! Misschien zelfs wel, con sequent doorgeredeneerd de vraag: oorlog of vrede Zonder oorlogsverklaring is in het Verre Oosten de oorlog pas goed begonnen, nu de Japanners de verovering der provincie Jehol hebben ingezet en met aanvankelijk succes. Er zijn evenwel aanwijzingen te over. die er op duiden, dat deze strijd niet zoo eenvoudig zal eindigen .zelfs niet zoo de Chineezen de provincie moeten ontrui men, In dat geval zullen vermoedelijk her overingspogingen worden aangewend! Japan trotseert brutaalweg den Volken bond. waarvan het het lidmaatschap nog niet heeft opgezegd alle voorspellingen ten deze ten spijt! Het ha4,er ïngar aan ont broken. dat het de. brutaliteit had gehad om de nieuwe nimmer-geweld-motie van den Volkenbond te onderteekenen het zou het summum zijn geweest! Wat die motie echter practisch beteekent waar de Ont wapeningsconferentie trots ietwat gunsti ger aspect der paar laatste dagen wel zal eindigen met een mislukking zij het ook nog zoo mooi gecamoufleerd Vreemde dingen ziet men intusschen omtrent dit conflict geschieden. Neem b.v. het embargo van Engeland op den wapen- uitvoer naar China en Japan! Dit betee kent een winstpost voor Japan, al is het door den Volkenbond veroordeeld daar dit land zich voorloopig alleen wel kan redden en een verliespost voor China, dat voor het grootste deel wat betreft de bewapening en voorziening van munitie op het buiten land is aangewezen. De aanvaller beloond, de zich zelf verdedigende achteruit ge steld! Er mankeert toch nog wel iets aan het instituut van den Volkenbond, dat zoo iets mogelijk maakt! CRISIS-ZUIVELBESLUIT GEWIJZIGD. BELANGRIJKE BEPALINGEN VOOR PARTICULIEREN EN VOOR DEN HANDEL. De Crisis-Zuivelcentrale brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat ten gevolge van de wijziging van het Nieuw Crisis-Zuivedbesluit II 1932 en de daar mede verband houdende beschikkingen de volgende nieuwe bepalingen gelden: Voor eigen gebruik mag men per gezin niet meer dan 2'/: K.G. vet ongebanderol- leerd in voorraad hebben, dat men zelf uit rauw vet heeft uitgesmolten. Het gevolg hiervan is, dat bakkers, restaurants enz. niet meer in onbeperkte hoeveelheid rauw vet kunnen uitsmelten en opslaan. Aan stichtingen, inrichtingen enz. kan een grootere hoeveelheid worden toegestaan. Voor slagers is de minimum hoeveelheid vet, die zij ongebanderolleerd buiten een voor het publiek toegankelijk deel van hun perceel voorhanden mogen hebben, van 5 K.G. teruggebracht op 2 K.G. Zij mogen dus thans in bereid- of opslag plaatsen ongebanderolleerd voorhanden hebben ten hoogste 50 K.G. vet in een heden van ten minste 2 K.G. Tot dusver was de kleinste gebande- rolleerde eenheid, die kon worden ver kocht, t/4 K.G. Thans zijn er ook merken voor 1 ons reuzel en ander vet. waardoor vet en reuzel per ons kunnen worden ver kocht. Het is verboden leeg verpakkingsmate riaal van boter, margarine, reuzel, vet en olie te vervoeren of te verkoopen indien zich daarop nog bevindt een krachtens de Crisis-Zuivelwet vastgesteld merk. Tevens is het verboden verpakkings materiaal, waarop zich nog een zoodanig merk bevindt, te vervoeren of te verkoo pen. indien daarin wordt vervoerd of ver kocht een andere waar dan waarvoor het merk is vastgesteld. Met ingang van 1 April a.s. moeten alle ponds, en halfpondspakies margarine op HORIZONTAAL. 4. niet dichtbij. 6. achting. 8. onbestendig. 10. niet vast. 11. plakmiddel. 13. ijzerhoudende grondsoort. 15. woudboom. 17. biersoort. 19. den degen hanteeren volgens vaste regels. 20. instorten. 21. achting. 22. kinbaard. 24. droomerig. 25. boomloot. 27. meisjesnaam. 29. telwoord. 30. niet dezelfde. 31. koffer. 32. niet arm. 34. de eerste vrouw. 36. uitroep van smart. 38. inwoner uit Ierland. 40. 3/4 van stel. 42. bevatten. 43. zegepalm. 44. voorzetsel. 45. spijsbereider. 47. soort schip. 48. Badplaats in Duitschland. 50. rookgereedschap. 52. lastig vallen. 53. lichaamsdeel. 54. juist. VERTICAAL. 1. roem dragen op 2. voorgeschreven vorm. 3. vertrouwen stellen in 4. huid van mensch of dier. 5. gezwind. 6. verschrikkelijk. 7. waar een gedicht aan beantwoordt. 9. zijn driften in toom houden. 12. bepaalde toestand van geluk. 13. afkorting van een maand. 14. gerucht. 15. klein gewicht. 16. soort brood. 17. schoenmakerswerktuig. 18. durf. 23. onze koloniën. 25. vroeger. 26. deel van een boom. 27. vlaktemaat. 28. geb. wijs van stilstaan. 33. ijsbanken in een groote rivier. 35. rijker maken. 36. meisjesnaam. 37. raamscherm. 38. opening aan een vischfuik. 39. latwerk. 40. graafwerktuig. 41. ieder. 46. vrouwtjesschapen. 48. telwoord. 49. kleedingstuk voor een man. 50. smart. 51. hoofddeksel. de wikkel zijn voorzien van een speciaal merk, terwijl eveneens met ingang van dien datum op de wikkels van margarine A viermaal moet staan gedrukt „Marga rine A" in plaats van „margarine". Met ingang van 13 Maart a.s. is ook het vervoer van olie, die bij 15 graden Celslus vloeibaar is en die tot dusver nog niet onder de controle van de Crisis-Zuivel centrale gebracht was, zonder geleidebiljet verboden. Dit geldt zoowel voor olie in grootverpakking als voor olie in flesschen, voorzien van kleinhandelszegel. Slechts de winkelier mag een flesch olie voor huis houdelijk gebruik zonder geleidebiljet af leveren, mits die flesch van kleinhandels zegel is voorzien. Het vorenstaande geldt niet voor ruwe, niet geharde lijnolie, medi cinale ricinusolie, medicinale levertraan en aetherische oliën. De Crsis-Zuivelcentrale stelt winkeliers die voorraden olie op flesschen hebben, in de gelegenheid, die flesschen van klein handelszegel te voorzien en voor zoover zij voorraden olie in grootverpakking hebben, kunnen zij die olie op flesschen tappen of in overleg met de Crisis-Zuivelcentrale die olie vervoeren naar een fabriek, welke voor hen die olie op flesschen tapt. Zoodanige geleidebiljetten worden door de Crisis- Zuivelcentrale gratis verstrekt, terwijl ook voor bovenbedoeld kleinhandelszegel geen heffing verschuldigd is, doch slechts een administratieloon van 0,2 cent per heele flesch of 0,1 cent per halve flesch. Voor ruwe raapolie, waaronder ook ver staan wordt koudgeslagen raapolie (z.g. boterolie) en patentoiie, is bovendien af levering door den winkelier voor huishou delijk gebruik van een hoeveelheid van maximum 1 liter toegestaan zonder ge leidebiljet en zonder de bij andere oliën vereischte verpakking in flesch met klein handelszegel. Voor vervoer naar grootverbruikers van patentolie verstrekt de Crisis-Zuivelcen trale geleidebiljetten zonder heffing voor grootere hoeveelheden dan 1 liter. Grossiers, die olie in grootverpakking ontvangen ter aflevering in flesch aan hun klanten, kunnen daaromtrent met de Crisis-Zuivelcentrale een regeling treffen. Voor winkeliers, die hun bedrijf uitoefe nen per wagen of auto (venters), heeft de Crisis-Zuivel-Centrale een regeling getrof fen. waarbij de voorraad olie in hun wa gen of auto aanwezig, door een zakboek model A gedekt wordt. Belanghebbenden kunnen zich te dezer zake tot de Crisis- Zuivel-Centrale wenden. Winkeliers, die gewoon zijn olie bij hun cliënteele aan huis te doen bezorgen, kun nen een zakboek model B bekomen, waar door het mogelijk gemaakt wordt, tot een maximum van 8 heele flesschen of 16 halve flesschen gelijktijdig voor 8 of 16 verschil lende klanten mede te geven. Dok deze zak boeken model B kunnen bij de Crisis-Zui vel-Centrale worden aangevraagd. Overigens zullen de geleidebiljetten voor import vervoer en export van olie geheel op denzelfden voet worden behandeld als zulks tot dusver met de geleidebiljetten voor vetten het geval wae. Ook de batfin# zelf bedraagt voor oliën evenals voor vet ten 35.2 cent per K.G. behoudens voor le vering aan erkende bedrijven voor techni sche doeleinden en aan erkendê bedrijven, welke een gebanderolleerd product afleve ren, zooals margarinefabrieken en vet- smelterijen. De Crisis-Zuivel-Centrale vestigt er in het bijzonder de aandacht op. dat voorraden eveneens door deze heffing worden getrof fen en dat men zich daaraan niet kan ont trekken door vermenging of verwerking van de de aan heffing onderworpen vetten en oliën. Tevens in verband met het feit. dat mengsels zoowel van belaste als van on belaste oliën en vetten, te allen tijde aan heffing onderworpen zijn. gelden voor vet zuren dezelfde voorschriften als voor vet ten. onverschillig hoe hoog het daarin voorkomende percentage neutraal vet is. Een circulaire, bevattende uitvoerige in lichtingen betreffende de verstrekking en behandeling van geleidsbiljetten voor olie, kan worden aangevraagd bij de Crisis-Zui velcentrale onder circulairenummer 8231. Ten overvloede wordt er nogmaals op gewezen, dat hetgeen hierboven over olie is medegedeeld, niet geldt voor ruwe. niet geharde lijn-olie. medicinale ricinusolie en medicinale levertraan voor zoover deze oliën niet zijn vermengd met vetten en oliën en voor aetherische oliën. CHRISTELIJKE BOND VAN LANDPACHTERS. Gisteren is te Leeuwarden opgericht de Christelijke Bond van Landpachters, waar van de leden zich hebben afgescheiden van den Bond (Neutralen) van Landpachters. In het voorloopig bestuur werden gekozen de heeren E. S. Westbonk, te Winsum, voorzitter; S. de Vries, te Britsum. secreta ris; P. Hilderda. te Dantumandeel; S. Til- mesum, te Franeker; A. Koopman, te Sneek. Met den Christelijken Bond van Tuinders zullen besprekingen worden ge voerd om wederzijdsche belangen in sa menwerking voor te staan. (Vad.) RECLAME. sluiten elkaar niet uit. Huishoudelijk werk is geen beletsel voor het bezit van zachte; gave, fraaie handen. Mits U maar Purol gebruikt en van tijd tot tijd Uw handen daarmede inwrijft. Doos 30 en 60 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 6652

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 13