J4,te Jaargang - VRIJDAG 3 MAART 1933 No. 22379 ommer bestaat uit VIER Bladea EERSTE BLAD. hCIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BUITENLAND. 1934- Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: Iets. per .egel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen Var agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle fiere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën fclultend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. feen maximum aantal woorden van 30. so volgens postrecht Voor eventueels opzending van fiven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:; Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per weel: t.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per weel: „0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. HINDERWET. fcemeester en Wethouders van Leiden len ter algemeene kennis, dat door pergunning Is verleend aan de firma I B. N. J. T. Molkenboer en rechtver- Jnden tot het oprichten van een kof- nderij en theemengerij in het per- Hoogewoerd No. 15, mede grenzende jde Korevaarstraat en aan de Bar- Iteeg, kadastraal bekend Gemeente Sectie D. No. 1662. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Iden, 3 Maart 1933. 6635 FACULTEITSBESTUREN. bestuur van de Litteraire Faculteit [Leidsche Studenten, voor het jaar f'34 is als volgt samengesteld: J. Chr. Kroes, praeses. Kok, ab-actis. |van Alphen, quaestor. C. H. M. Kosturkiewicz, ass. I. J. H. van der Hoek, ass. II. 1 bestuur van de Juridische Faculteit [zich als volgt samengesteld: Kranenburg, praeses. |\V. van Ketwich Verschuur, ab.actis. 3. Immink, quaestor. E, Everard, assessor I. t. M. Biemond, assessor II. bestuur der Vereenigde Faculteiten I volgt samengesteld Ivan Geuns, praeses. |j. J. L. Sijthoff, ab-actis. Huizinga, quaestor. |G. Lettinga, assessor I. i Siang Swie, assessor n. STILLE OMGANG. aanleiding van den „Stillen Om- die Zaterdagnacht 11 Maart a.s. te trdam gehouden zal worden, zal de Spoorwegen uit alle deelen van ons I (Graningen, Eindhoven. Maastricht, extra nachttreinen naar Amster- laten loopen. van Leiden zal voor de Leidsche [mers om 23.00 uur een extra nacht- naar Amsterdam loopen. Van hier kkken ongeveer 2000 deelnemers naar ferdam. die Zondagmorgen per extra- Iweer naar onze stad terugkeeren. De |emers, die verleden jaar van auto gebruik maakten, zullen nu per [trein naar den .Stillen Omgang" VEREENIGING „TOT STEUN". [arvergadering van de afd. Leiden. I Leidsche afdeeling van de Vereeni- „Tot Steun" hield gisteren een ge- lerde ledenvergadering. het jaarverslag van den secretaris 1 dat het ledental door overlijden en [1: een weinig was teruggeloopen. Bij gin van 't jaar had de afd. 11 pupil- pdev haar zorg: aan 't eind 10. door- fcn meisje meerderjarig was geworden, pze 10 waren 5 jongens en 5 meisjes, Flukkig geen van allen groote moei den gaven, en voorzoover zij reeds 1 verrichtten, nog niet van de werk- [:d hadden te lijden gehad. De zorg fiet bestuur vermeerdert intusschen, ;.de inkomsten terug gaan. ook door ligingsmaatregelen van de Regeering. |1 de uitgaven niet verminderen, ftkening en verantwoording van den ■Smeester ds. J. Ph. Makkink sloot *n bedrag aan inkomsten en uitga- Jan f. 5387.71'/!. Dat dit resultaat be- l'ijk niet ongunstig was vond zijn [k in het feit, dat aan giften nog een van ongeveer f. 800 was ontvangen lvergadering besloot aan het hoofd- te verzoeken, dat het aan de alge- vergadering gelegenheid zou geven pn bespreking omtrent de mogelijk- pt het scheppen van adoptie. Als af- fligde naar die alg. vergadering werd "etaris, de heer J. M. Vos Jr.. aange- Len als zijn plaatsvervangster mevr. iWichers RollandetTouw. Intredende bestuurslid mej J H C TWmskerck Düker werd herkozen t*«d vrij langdurig van gedachten T'o over een propaganda-film. Het I van propaganda voor het vooral In P^ilijke tijden zoo nuttige en noo- rerk werd zeer noodzakelijk geacht «om een plan daartoe in hoofdzaak Peld Lten woord van dank tot de aanwe th voor de getoonde belangstelling ™or mevr, C Eerdmans—De Holl de ®°®st gesloten, VERHUURDERSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Huurstakingen en weerstandsfonas. Gisteravond heeft de Verhuurdersbond voor Leiden en Omstreken in de groote Nutszaal een drukbezochte vergadering gehouden, waar behandeld werd het on derwerp: „Huurstakingen en Weerstands fonds". De heer J. A. Zitman opende de bijeen komst met een hartelijk welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den ver tegenwoordiger van den Directeur-Gene raal van de Volksgezondheid, wethouder Splinter, hoofdbestuursleden, leden van het bestuur en afgevaardigden van zuster- vereenigingen. Spr. zette het doel der vergadering nader uiteen en leidde de verchillende sprekers met 'n enkel woord in. Mi-, J. Hazenberg, secretaris-rechtsge leerd adviseur van den Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwonder nemers, voerde het eerst het woord. Een belangrijke reden heeft genoopt tot het uitschrijven van deze vergadering, want er dreigen groote gevaren voor den eigendom. De meening, dat het alleen de huurstakingen zouden zijn, die als gevaren mogen worden aangeduid, is onjuist. Ge varen dreigen ook ten aanzien van den eigendom, niet alleen in het binnenland, maar ook en vooral in het buitenland. Men zie hiervoor slechts naar Duitschland, Frankrijk Spanje, enz. De stroomingen, die te dezen aanzien in het buitenland waarneembaar zijn, zijn hier weliswaar nog niet te zien, doch de overgang is zoo heel gemakkelijk. Gelukkig is het privaat-eigendomsrecht hier nog niet aangetast, hoewel het eigen domsrecht door verschillende instanties beperkingen kunnen worden opgelegd. Die beperkingen hebben zich langzamerhand geleid tot ingrijpende beperkingen vanwege de overheid. Spr. herinnert in dit verband aan de woningwet van 1901. en wijst dan op de stugheid in menig opzicht van ge meentelijke organen, die langzaam werken door allerlei commissies, door verschil van meening tusschen diverse gemeentedien sten. Wat Leiden betreft wijst spr. op het onbewoonbaarverklaren van tal van woningen, die de eigenaars zeer in ver legenheid brengen. Voorts betoogt spr. dat tal van wetten en verordeningen den eigenaar aan ban den leggen. Al die anti-privaat-eigendoms-stroo- mingen zijn niet alleen waarneembaar in parlement staten en gemeenteraden, ook daarbuiten komt een drang daartoe naar voren. De huurstakingen zijn onrechtvaardig. Niet alleen, dat het woord onjuist is, want de huur wordt niet beëindigd, maar het betalen van de huur, er komt nog bij, dat 't hier gaat van de huur er komt nog bij dat den huurder vrijwillig aangegane verbin tenis. Wat die huurstakingen tot gevolg hebben, vooral voor den ongeorganiseer den huiseigenaar, toont spr. nader met voorbeelden aan. Evenzoo doet hij dit ten aanzien van de menschen, die een huis willen betrekken, waaruit de vorige be woner wegens, het niet nakomen van zijn verplichtingen is uitgezet, en wien b.v. in Amsterdam het leven ondragelijk wordt gemaakt door de buurtbewoners. En dat in een geordend land, in 'n land waarin art. 625 van het B.W. nog van kracht is en dat tegenover eigenaars, die slechts ordelievendheid en gezag wen- schen Spr. wijst vervolgens op hetgeen de Bond doet voor de huiseigenaren, die door bovengenoemde oorzaken in het ongeluk zijn gestort. Daarom is een Weerstands- bond gevormd, waarvoor de eigenaren f. 1 per jaar per woning moeten bijdragen. Spr. doet een beroep op allen om zich toch te organiseeren en om het Weerstandsfonds te steunen, terwijl hij er vooral op aan dringt, dat men zich aansluite bij den Landelijken Bond. Hierna was het woord aan den heer L. Klaver, redacteur van het weekblad „Ons Eigendom", die zqn woorden door licht beelden verduidelijkte. Vertoond werden plaatjes betreffende een gewonnen staking te Haarlem en sta kingen welke op het oogenblik te Amster dam nog aan den gang zijn. Spr. deed daarbij vooral uitkomen, dat het hier niet betreft krotwoningen in minderwaardige buurten, maar woningen die-niet tot de z.g. oude woningen gerekend kunnen wor den. Het is volgens spr. niet te ontkennen dat hier thans een revolutionair terrorisme aan de orde is, want de ondergrond van deze actie is een zuiver revolutionair ver schijnsel. Aan de hand van de verschillende licht beelden liet de heer Klaver zien, hoe de huurders inderdaad een terrorisme uit oefenen, dat niet onder woorden is te brengen. Het is inderdaad schandelijk hoe de huizen, muren, deuren en ramen worden beklodderd en beklad en terecht vroeg spr. of dit nu is binnen het kader van het wet telijk toelaatbare. Van de regeering wor den ook ten dezen aanzien daden gevraagd! Vervolgens was het woord aan den heer Adolf Bruinsma, lid van het bestuur van den Ned Bond van Huis- en Grondeige naren en Bouwondernemers. Deze schetste hoe het bij huurstakingen toegaat. De huren worden niet meer aan den eigenaar betaalt, doch aan een comité, dat dit geld den naam van contributie geeft. Vroeger werd dit geld ook huur genoemd maar sinds de justitie er beslag op legde, is men zoo slim geweest deze huur contributie te noemen en daaraan kan de justitie niet komen. Inderdaad, terecht worden van de regee ring maatregelen gevraagd om daartegen stelling te nemen, maar Je eigenaars die nen in de eerste plaats zelf de handen uil de mouwen te steken en dit kunnen ze door zich aan te sluiten bij den Bond. Dit kun nen zij vooral ook door bij te dragen in het Weerstandsfonds. Moge men tot nu toe afzijdig hebben gestaan, van heden af kan niemand zich er meer op beroepen, dat men niets van dit Weerstandsfonds wist. Op de gevaren is thans gewezen Bovendien worden de gelden die zijn bij eengebracht. alleen aangewend voor de be trokkenen. Ook de hypotheekbanken worden bij deze actie geïnteresseerd en het zal den huiseigenaar voortaan niet gemakkelijk zijn de relaties met zijn hypothekbank te behouden of te vernieuwen. Evengoed als men zijn goederen moet verzekeren tegen brand, evengoed moet men ze verzekeren tegen andere risico. En de bond zal maat regelen weten te vinden om de hulseige naars te dwingen aan hun verplichtingen te voldoen En wanneer de huiseigenaars alles heb ben gedaan om zich tegen alle risico te verzekeren, dan staan zij sterker tegenover de regeering om ook van haar bescherming te vragen. De heer G. J Fischer. 2e voorzitter van den Bond. vertelde vervolgens nog een en ander over zijn ervarineen bli huurstakin gen en wekte nog eens krachtig op finan cieel te steunen in den zwaren strijd tegen het terrorisme. Op de betoogen der verschillende spre kers volgde nog een geanimeerde gedach- tenwisseling. waarbij de heer Bruinsma de sprekers beantwoordde In zijn slotwoord deelde de voorzitter mede, dat de Leidsche Verhuurdersbond Vrijdag- en Donderdagavond a.s. van 810 uur zitting zal houden in 't kantoor Hoog- landsche Kerkeracht. om biljetten voor het Weerstandsfonds in ontvangst te nemen. Ter vergadering gaven zich 26 personen voor dit fonds op met tezamen omstreeks 250 woningen. FEESTAVOND OP VOORGEEST. Gisteravond gaf mej. M. de Wekker, fröbelonderwijzeres aan de school van Voorgeest, haar jaarlijksche uitvoering in genoemde inrichting. Een twintigtal harer leerlingen voerden een heele reeks van aardige zangspelletjes uit die met heel veel geduld en groote toewijding waren inge studeerd. Het publiek bestaande uit de overige kinderen van Voorgeest zusters en eenige andere belangstellenden, bleek zeer voldaan over het gebodene en beloonde de kleine uitvoerenden telkenmale met een luid applaus. Vooral de nummers „De ver keersagent" „Sneeuwprinsesje". „Sproei- liedje" en „Een wedstrijd op schaatsen", vielen zeer in den smaak; niet minder de goed uitgevoerde Kleppermarsch en eenige gymnastische orde-oefeningen met vlaggen en hoepels. Het was een zeer geslaagde avond. Na afloop werden mej. De Wekker bloemen aangeboden, waarna de genees heer-directeur haar hartelijk dankte voor hetgeen zij weer met de zoo beperkte mid delen bereikt had Niet alleen is het al een heele prestatie om ieder jaar weer nieuwe SDelletjes en liedjes te vinden, doch ook alle costuumpjes moeten zelf gemaakt wor den. zoodat zulk een uitvoering heel wat voorbereiding vergt. Ook aan de hoofdver pleegster zuster Wolmerstett en haar helo- sters werd daarom dank gebracht voor de verleende medewerking. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND. Vereenigde Vergadering. In de gisteren gehouden Vereenigde Vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland werd mededeeling gedaan van het bedanken als hoofdingeland van den heer D. Dorrepaal te Koudekerk en van de vernietiging bij Koninklijk Besluit van het besluit tot toelating van den heer K. van der Torren te Waddinxveen als hoofdingeland voor het 12e district, het geen noodig maakt dat in April a.s. een nieuwe verkiezing in dat district moet worden gehouden. Naar aanleiding van een in de vorige vergadering gestelde vraag omtrent de regeling van den vrijdom van bundergeld voor de duinen gaf het bestuur een over zicht van de in 1922 gedane pogingen om dien vrijdom opgeheven te krijgen. Daar deze pogingen toen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Hoiiand op verzet zijn gestuit, acht het bestuur het thans onge- wenscht om op deze zaak terug te komen, waarmede de vergadering zich vereenigde Daarna werden de lijsten van stemge rechtigde ingelanden in de zeven distric ten, waarin dit jaar verkiezingen worden gehouden, vastgesteld. Besloten werd tot het niet ontvankelijk verklaren van W. van der Heyden te Benthuizen in zijn be zwaar tegen de lijst voor het 12e district. Daarna werd besloten tot het niet in vorderbaar verklaren van een aanslag in het bundergeld van een perceel water in de Westeinderpias. Aan de pachters van de Oegstgeester- landen werd een pachtvermindering van 50"/n over 1933 toegekend, terwijl tevens werd besloten tot het toekennen van een pachtvermindering van 45°/n over den 2en termijn 1932 aan de pachters van Celia's hoeve (Wierikkerdijklanden.) Aan G. van Tunen te Santpoort wer<} DE ALGEMEENE TOESTAND. Ontwapening: Schulden en strijd in het Verre Oosten. De politieke commissie der ontwape ningsconferentie heeft met 27 stemmen voor aangenomen den gewijzigden tekst van het Britsche voorstel, dat de onder teekenaars van de overeenkomst plechtig zullen bevestigen, dat zij in geen geval hun toevlucht zullen nemen tot geweld als instrument van nationale politiek. De onderhandelingen met betrekking tot de vernieuwing van de Stillhalte- overeenkomst voor de buitenlandsche schulden op korten termijn der Duitsche landen en gemeenten, welke sinds 20 Fe bruari j.l. te Berlijn zijn gevoerd onder voorzitterschap van den Londenschen bankier A. Guinness zijn gisteren besloten met de teekening van een nieuwe over eenkomst. Aan de besprekingen is deelgenomen door „ministerialdirektor" dr. Ruppel, staatsraad dr. Lippmann uit Hamburg en wethouder dr. Fuchs (Duitsche Stedendag) voor Duitschland en voor de crediteuren vertegenwoordigers der crediteurencom missies uit Groot-Britannië, Nederland en Zwitserland. Het totaalbedrag der openbare schulden bedraagt ongeveer 200 millioen RM. De nieuwe overeenkomst loopt tot 15 Maart Bij de nieuwe overeenkomst is bepaald, dat in het nieuwe „Stillhalte"-jaar slechts terugbetaling tot een bedrag van 5 pCt. zal plaats vinden, welke in twee termijnen voldaan moet worden. De rentevoet is ver laagd van 6 tot 5 pCt. Den crediteuren wordt een afsluitprovisie vergoed van 1/8 pCt. per kwartaal. De overige voorwaar den zijn overgenomen uit de vorige over eenkomst. Door verraad in de Chineesche gelede ren is het Chineesche front in Jehol door broken en dit kan het verlies van de pro vincie Jehol voor China tengevolge hebben. Volgens een bericht uit Ling-yoean hebben de Japanners Soetaoling inge nomen. Japansche vliegtuigen hebben den weg van Ling-yoean naar Pingtsjoean gebom bardeerd, waarlangs de Chineesche troe pen naar posities ten Westen van Ling- yoean trokken. De inneming van Lingyoean mag als een succes voor de Japansche tactiek gel den. Een voorhoede van de brigade Hat- tori kwam in vrachtauto's. Bij de nade ring van de schijnbaar verlaten stad, openden de Chineezen eensklaps een moorddadig vuur op de geringe Japan sche macht, die twee uur in een zeer ge vaarlijke positie bleef verkeeren. Toen kwamen de Japansche vliegers en deden een regen van bommenop de Chineezen, hun kameelen en voorraden neerdalen, waardoor zij de Chineezen demoraliseer den en tot overhaaste vlucht noopten- 's Avonds heeft de hoofdmacht der Ja panners de stad daarop bezet. Officieele Chineesche berichten die gisteravond 21 uur te Peking ontvangen zijn- melden echter weer dat de Chineezen bij het invallen van den nacht een tegen aanval zijn begonnen en de Japanners uit Lingyoean verdreven hebben. Zelfs de po sities op de omliggende heuvels zouden hernomen zijn. De stad Jehol verkeert in een paniek toestand door den snellen opmarsch dei- Japanners in de laatste twee dagen. Dui zenden soldaten van het verslagen Chi neesche leger stroomen de stad binnen en demoraliseeren de daar gelegerde troepen en de inwoners nog meer. Reeds is de uit een gedeelte van den Slaperdijk verhuurd voor het bouwen van een café. Bij de rondvraag deelde de DijkgTaaf op een daartoe gestelde vraag mede. dat binnenkort het gebouw van het te stich ten Dieselgemaal ten W. van Gouda zal worden aanbesteed. De heer Duinisveld vroeg naar aanlei ding van de voorgekomen moeilijkheden bij verkiezingen van Rijnland in het bij zonder in het 12e district of het niet mo gelijk zou zijn, om, met handhaving van het karakter van de verkiezingen, in de bepalingen daaromtrent verbeteringen te brengen, in het bijzonder wat de vol machten betreft. De Dijkgraaf antwoordde hierop, dat dit alleen zou kunnen door wijziging van het Reglement van Rijn land. ARBEIDSBEURS. 2 Maart 1933 waren 3670 (v. j. 2764) werkzoekenden ingeschreven. V.V.S.L. Het bestuur der vereeniging van vrou welijke studenten te Leiden is voor het jaar 1933—1934 als volgt samengesteld: Mej. C. J. Meyers praesis; mej. C. W. Stroink, ab-actis; mej. M. A. van Overeem, quaestrise; mej. M. A. H. Gentis, assessor I; mej. I. Vies, assessor n. De Stcrt. no. 44 bevat de statuten betreffende de N.V. Fabriek van verduur zaamde levensmiddelen voorheen L. E. Nieuwenhuizen alhier. BINNENLAND Ingediend is een wetsontwerp inzake be zuiniging op de sociale verzekering. (Bin nenland. 3e Blad). Geen burgerbestuurders in Marinebon den; de eisch van den minister door het Cambo ingewilligd. (Binnenland. 3e Blad). Vrachtverdeeling in de binnenscheep vaart; memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. (Binnenland, 3e Blad). Een adres van de Nederlandsche Reis- vereeniging aan de Tweede Kamer tegen de verhooging der paspoortkosten. (Bin nenland, 3e Blad) Steunverlecning tot een maximum van 3 millioen gulden aan den fabrieks-aard- appelteelt. (Land- en Tuinbouw. 3e Blad). BUITENLAND. Een nimmer-geweld-betuiging te Genève (Buitenl., Ie Blad). De Duitsche verkiezingscampagne. (4e Blad en Buitenl. en Tel., Ie Blad). De Japanners vorderen in Jehol, doch zijn later teruggeslagen. (Buitenl., en Tel. ie Blad). Een kabinet-Mohwinkel in Noorwegen gevormd. (Buitenl.. Ie Blad). Toenemende bankcrisis in de Vereenigde Staten. (Buitenl. en Tel.. Ie Blad). Ernstige aardbeving, door een vloedgolf gevolgd in Japan. Talrijke slachtoffers, groote schade. (Buitenl. Gemengd, 3e Blad en Tel.. Ie Blad). Kabinetscrisis in Zuid-SIavië (Buitenl., 1ste Blad). Geruchten over een bezoek van Daladier aan Londen (Tel., 1ste Blad). De Amerikaansche minister Walsh over leden vlak voor zijn in functie treden. (Buitenl. Ie Blad). tocht van velen naar Noord-China begon nen, terwijl pogingen om de verdediging van de stad te organiseeren in verwar ring zijn uitgeloopen. Zeer verschillend is de verzorging der troepen. Chineezen blijven bij hun dui zenden kameelen, waar de Japanners van vrachtauto's met zes wielen gebruik ma ken. De Japanners beschikken bovendien over een lange rij van licht gebouwde motorwagens, die de infanterie en ma chinegeweren vlug en veilig over bevro ren of bemodderde wegen brengen. De Japansche soldaten hebben vaak honger moeten lijden door de snelheid van den Japanschen opmarsch, want het hoofd kwartier weet dat de wegen van Jehol absoluut onpasseerbaar worden, zoodra het voorjaar en de dooi aanbreken. Het Japansche Kabinet zou gisteren een speciale zitting houden om de kwestie van het uittreden van Japan uit den Volken bond te bespreken en de betreffende ont- werp-nota goed te keuren Deze nota en een verklaring zullen aan den Geheimen Raad worden gezonden voordat een for- meele actie zal plaats hebben. Premier Saito heeft evenwel later ver klaard, dat de verwachtingen welke de re geering in het Japansche leger heeft ge steld. reeds thans ten volle zijn vervuld. Voordat de Volkenbond weer bijeen zal ko men, zal de politieke toestand in het Oos ten in zooverre opgeklaard zijn dat een interventie van den Volkenbond niet meer noodig za] zijn. De Japansche regeering zal verder in den Volkenbond blijven om mede te werken aan de belangen van den vrede. Het Japansche optreden in Jehol draagt geen agressief karakter doch is slechts teweeggebracht door den wensch naar orde in het Verre Oosten. Het oude liedje Het Japansche ministerie van Oorlog heeft, met het oog op den gespannen mi litairen toestand besloten het officiers korps te versterken. Het aantal adspirant- officieren zal op de Japansche militaire opleidingsscholen worden verdubbeld. Twee regimenten tanks zullen worden gevormd. Kosten 11 millioen yen! De Chineesche gezanten te Londen. Pa rijs en Moskou hebben ontslag genomen als vertegenwoordigers te Genève. daar het zwaartepunt thans van Genève naar Jehol verplaatst is waar krachtige tegenstand noodzakelijk is". Later zijn zij echter op dit besluit terug gekomen op verzoek der regeering. POLEN. Moeilijkheden met nationalistische studenten. Daar de nationalistische studenten een staking hebben geproclameerd om te protesteeren tegen de wet, waarbij de universitaire autonomie wordt beperkt, zijn alle instellingen voor hooger onder wijs te Warschau op last der autoriteiten gesloten. Studenten, die getracht hebben voor het universiteitsgebouw te betoogen, zijn door de politie uiteengejaagd.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1