GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. CORRESPONDENTIE DAT KON WEL EVENTJ GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Heiltje Dorrepaal, Rika Klapwijk, André Klapwijk, Jo Blansjaar, Corrie Delfos, Jannie en Rie de Moed (brieven der vo rige week), Karei West (brief der vorige week), Bob Hüter (brief der vorige week), Lilly van der Leeuw, Janny Ravensbergen, Mar janna van den Anker, Marius van den Anker. Leendert Moraal, Jacobus Moraal, Stientje Griffioen, Robbert van Omme- ring. Geertje van Ommering, Jo van dei- Linden. Tieleman van der Linden, Karei West, Wim Kruit, July Franke, Johan van Nood, Maurits van Nood, Dikky Smit, Jan van Ommering, Jo van Ommering, Henny de l'Ecluse. Hendrina de Ren. Antje de Nie, Annie Zaalberg, Jacobus Nieboer, Maartje Zaalberg, Liedia Neute boom, Cobi Neuteboom, Jannie de Moed, Rie de Moed, Coba Labordus, Marietje Zaalberg, Marietje Schaft, Carolientje Verbiest. Jan Hissink, Kees Hissink, Marie Borreman, Lies Schenkevelt, Ali Varkevis- ser, Wiesje Baart, Annie Buis, Corrie Provily Lientje Keiler, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Gerard Hans Oostergo, Joke van Rljnbach, Edward ten Hooven. Paula ten Hooven, Ru van Dijk, Bas van Dijk, Annie van Dijk, Johan Mulder, Hen drik Mulder, Nellie Mulder, Tine Punt, Gerda Spiecker, Jaantje van der Voet, Babs van der Voet," Neli Vtjlbrief, Rie Oudshoorn, Koba Kool, Herrny Kool, Janny Schenkeveld, Janny Boom, Mat- thijs van Dijk, Andries Coert, Wim Hoek, Lenie van Hooidonk, Bertus van Hooidonk, Marie Biesheuvel, Ali de Blauw, Hendrika Prenen, Johanna Prenen, Berdina Prenen, Marietje Prenen, Trientje Bosboom, Annie Werter, Bep Riebeek, Dini van Ingen Schenau, Saartje Regeer, Nelly Wagemans, Annie van der Valk, Nico van der Nat, Joke Kouw. Francina de Wit, Bald de Wit, Dikkie de Wit, Jan Koevoet, Jannie van Groeningen, Rie Hartevelt, Prljna Har- tevelt, Janny Hartevelt Mientje van Wee- ren, Kees Hoogenveen, Nelly Voogdt of Nelly Tetteroo (er stond alleen Nelly), Rika de Graaf, Jo Anneeze, Do van den Berg, Conny van Vliet, Nico Kret, Celia Kret, Hans Kret, Miep Abspoel, Jan de Lange Bep Oudshoorn, Mien Planjer, Annie Zaalberg Johanna van den Berg, Adé Pool, Rietje Trap Jan de Graaff, Alle de Graafl Freek de Jong, Koos Borsje, Rini Vlasveld. Erna de Haas, Beb Nieboer, Louis Sjardin, Ans Vollenga, Rietje Vol- lenga, Ah van Weerden, Comelis J. Ar- bouw, Adriana Prenen Christina Prenen Arie Breedijk, Wim Breedijk, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Corry van Driel, Jan van Driel, Tineke Nuyt. Anme Hartevelt, Jannie de Water, Frans de Water Maartje Ruhrwiem, Corry van den Kerkhof, Vic Stokhuyzen, Wim Stokhuyzen Jantine Hazenberg, Abram van den Ouweelen, Piet Janssen, Nelly Voogdt (jou brief veel later ontvangen dan van de andere Nelly), Bep Planje, Adriana Struik, Plonia Vis. Marietje van der Mey, Poutje van der Mey, Roenie Bekooy Anny Mosles, Corrie Holleman, Daniël van der Steen, Joop van Leeuwen, Betsy Philippo, Martin van der Meer, Een brief zonder naam waar onder staat: Ik ben Maandag negen jaar. Van wie is die brief? Dikkie Zwaan (je brief wat vroeger ver zenden. Nog wel gefeliciteerd). Ingezonden door drietal Kret. Mevrouw (tot nieuw, zeer jong dienst meisje): „Zeg Keetje, heb je de sla nu al gewasschen?" Keetje: Nog niet mevrouw, want ik kan nergens een beetje groene zeep in de keu ken vinden." Ingezonden door Carolientje Verbiest. Jantje. Das 6 jaar oud, zit stil nadenkend bij de tafel. Vader: „Zeg jongen, waar zit je zoo over te denken?" Jantje: „Och Pa, ik geloof, dat onze meester niet erg knap is." Vader: Hoe kom je daar bij?" Jantje: .Ja Pa ik heb gemerkt, dat iedere keer als hij wat on het bord schrijft, dan moeten wij het voor hem lezen." Weer even een antwoord in het alge meen aan allen, die zoo vriendelijk zijn te vragen hoe het met mij gaat. Ik lig nog geheel te bed, mag alleen 's avonds 1 uurtje opzitten, meer kan en mag ik nog niet- Dat zou te vermoeiend zijn; ik doe dus al mijn krantenwerk in bed. Willen allen vooral lezen wat nu volgt? Heel hartelijk dank voor alle vriendelijke be langstelling, voor alle vragen naar mijn gezondheid, en alle goede wenschen van beterschap. Buitengewoon lief en harte lijk vind ik het dat de meeste kinderen nu mij schrijven: ik zal u geen verhalen doen, u niet- lastig vallen met allerlei te vragen, want dat is veel te vermoeiend voor u. Dat waardeer ik zeer hoor, al die hartelijke vriendschap! Ik beloof jullie, lieve raadseljeugd, jullie zult er niet onder lijden, als ik nu eens even langer moet wachten met prijsraadsels te geven, want zoodra het mij mogelijk is, geef ik ze en dan een paar keer vlugger op elkaar. Dus dat is dan immers net zoo goed, is het niet zoo? Wie weet of ik over 2 of 3 weken niet al prijsraadsels kan geven- Allen die dus zoo vriendelijk zijn mij voor al beterschap te wenschen om mij geen moeite te geven, wat ik heel lief en har telijk vind, aan die allen antwoord lk niet apart. Alle nieuwelingen zijn weer welkom. Adrie, Johan en Maurits van Nood, alle drie hartelijk gefeliciteerd met je ver jaardag. Wat grappig toch alle drie bin nen 1 week jarig. Is Adrie goed gezond thuis gekomen? Beb Nieboer. ja hoor dat hoop ik nu ook dat geduld alles overwint. Louis Sjardin, die anecdote is mij al toegezonden. Erna de Haas, een kar, een wagen is met k. niet met een C. July Franke, ja als je jarig bent, moet je thuis blijven voor alle visites. Bep Oudshoorn, schrijf maar of de ver rassing welkom was. Jo en Tiel v- d. Linden, Jo veel plezier op de uitvoering en Tiel beterschap met de vinger. Mien Planjer, gelukkig dat het kleed mooi werd gevonden. Janny en Rie de Moed, de brieven de vorige week te laat ontvangen. Do van den Berg, gefeliciteerd hoor dat je geslaagd bent voor je examen. Adrie van Nood, vriendelijk dank voor je mooie ansicht uit Ellecom. Anje de Gelder, heel lief en hartelijk van je om mij geen moeite te willen ge ven, maar je mag gerust de raadsels op lossen en die in een brief sturen bij de ruim 160 of 170 brieven die ik de laatste weken krijg, is 1 meer heusch niets. Corrie Delfos, zoodra ik je raadsel of anecdote tegenkom in mijn stapel papie ren, zal ik ze plaatsen. Janny Ravensbergen, ik vind toch heel aardig, dat je mij alles precies over je poes hebt geschreven, ze wordt toch weer beter hoop ik, is ze kreupel geworden? Marjanna en Marius v. d. Anker, ik weet heel goed door ondervinding wat je be doelt over dat weerbericht, en dat kan nog jaren lang duren. Neen ik lig niet voor het raam, maar tegenover het raam- Rika de Graaf, ik vrees dat ik op dien dag nog niet beter zal zijn. Kees Hoogeveen, ik heb nog wel raad sels in voorraad liggen. Drietal Mulder, bewaar de raadsels nog maar even. Prettig dat Hendrik overgaat naar de 5e klasse. Mientje van Weeren, dus toen moest je 2 keer een brief schrijven. Francina, Dickie. Bald de Wit, neen zoo iets kan ik niet vragen, ik ben de raad seltante, bemoei mij niet met de verhalen. Zoo'n pret gehad met de sneeuw? Joke Kouw. ik hoop van harte voor je dat je beter bent op je verjaardag. Wel gefeliciteerd. Ja, nu begrijp je dat het vermoeiend is al dat schrijven in bed. Henny de l'Ecluse ik hoop erg dat je naar de 4e klas bent gegaan. Nel Wagemans. ja jij kent mijne kamer hier, je kimt je dus indenken hoe ik hier in bed lig- Hoe maakt je hondje het toch? Saartje Regeer, bewaar je raadsels nog maar. Och lk geloof dat bijna iedereen van bloemen houdt. Ali de Blauw, bewaar de raadsels nog maar wat. De 4 zusjes Prenen, mogen meedoen en de 2 zusjes Prenen, zijn jullie nichtjes? of eigenlijk allemaal zusjes? Gerda Spiecker en Tine Punt, mogen samen inzenden. Annie Werter, wel 9 kleine hondjes, wat een massa! Ja je mag met de grooteren meedoen. Anneke zit met Moeder in den tren beter gezegd, ze staat voor het raampje, met haar zakdoekje in de Moeder heeft haar verteld, dat ze i Oma's woning zullen komen en nu heel hard mét den zakdoek zwaaien; schien dat Omaatje haar dan ziet! „O Moeder!' roept ze plotseling wonden uit, „ik zie het huis van On en o, kijk toch eens gauw! Daar Omaatje zelf. Daar in den tuin! Zou zien?'- „Ik denk het wel!'' meent Moeder. maar goed Anneke zwaait uit alle macht, plotseling s'aakt ze een verschrikten I want stel je toch eens voor, hoe erg! zakdoekie is aan haar vingertjes ontj „O Moeder!" snikt ze diep ongeil „krijg ik dat nu nooit weer terug?' „Neen!" zegt Moeder beslist, „dal kwijt! Dat ligt nu ergens aan den kani de rails! Jammer hè?" Anneke knikt bedroefd. Er wordt over het zakdoekje verder gepraat en na een dol gezellig dagje, d saampjes bij tante Lucie hebben doi bracht, zitten Moeder en Anneke 'sav weer in den trein, die ze naar huis voeren zal Even voor het vertrek stapt er een ducteur naar binnen, die de kaartjes controleeren. „Dag peuter!" zegt hij tegen An, „j( er zoo vroolijk uit! Zeker veel plezier vandaag' „Ja!' knikt Anneke. Ze kijkt in het dige gelaat, dat zoo vriendelijk te^en lacht "en plotseling krijgt ze een i( „Meneer!" vraagt zé met een ci snuitje en dringend grijpt ze den co teur bij zijn jas, „meneer, wil je, al strakjes bij het huis van Oma kc even laten stoppen? Ik heb mijn zakd daar uit het raampje laten vallen wou zoo graag even kijken, of misschien nog ligt!" R. WINK Marietje Schaft, beterschap m< zusje. Wiesje Baart, Annie Buis en Provily, mogen samen inzenden Ik o zooveel van dieren. Neen ik kan helaas geen poes hebben. Ali Varkevisser, je bent dus net het feestvieren als je dit leest, wel liciteerd hoor. Die datum van mij Maart, ja de post brengt mij dan wat- Wim Kruit, dat raadsel van dat di heeft er al ingestaan. Marie Borreman, lees maar het der correspondentie, dan weet je ov prijsraadsels. Allen die nieuwe raadsels inzondei ik hierbij, dat ik voor en na zal pla wat geschikt is en er nog niet heef gestaan. Janny Schenkeveld, wel gefeliciteen je verjaardag, veel plezier dien dag vier dagen na jou, dus reken maaT dan heb je het antwoord. Marie Biesheuvel, dat zal nog wel weken duren, eer ik uit mag. Stientje Griffioen, ja die datum 1 goed onthouden. Veel plezier met de i uitvoering. Alle nichtjes uit Warmond, we( zamen. Gelukkig weer eenigen beter dat ze weer mee konden doen- Ik dat de volgende week allen weer hei zullen zijn. Neen ik heb niet de Zie verder maar het begin der corre dentie. Arie en Jan de Graaff, en Fret Jong, dank voor alle aardige gedicht» kreeg heel wat te lezen, hoor. Corrie Holleman, prettig hoor, mooie cijfers. Anny Mosies, noem mij maar Tai Roenie Bekooy, je behoeft er bi niet altijd een brief bij te schrijven, velen sturen alleen de oplossingen. Marietje en Poutje v. d. Mey, gaat samen meedoen. Wat is dat een pige naam Poutje- Maartje Rührwiem, tot 11 jaar je tot de kleineren. Corry v. d. Kerkhof, lees maar he gin der correspondentie. Plonia Vis. zoo, was de tentoonst zoo mooi. Ja de bloemen zullen miss veel later zijn dit jaar. Adriana Struik, was je moeders vei dag een mooie feestdag? nog wel 8 citeerd hoor. Allen hartelijk gegroet door, Mej. A. KOOPMANS VAN BOE Den Haag, van Beuningenstraat

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 16