Bij Ruwe Handen Purol LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 1 Maart 18} KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN NIEUW-VENNEP. Chr. Geref. Kerk: nam. 7 uur, de heer Aangeenbrug. NOORDWUK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: nam. halfacht. ds. van Kosten van Rotterdam. VOOR DONDERDAG. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref. Kerk: nam. 7 uur, ds. P. Zwier. BOSKOOP. Evangelisatie-Bewaarschool Kerkstraat: nam. 8 uur, de heer van den Berg van Schiedam. HILLEGOM. Chr. Geref. Kerk: nam. halfacht, ds. de Jong van Rijnsburg. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Gem: nam.. 3 uur en halfacht (Biddag gewas), ds. van Oordt van Zeist. NED. HERV. KERK. Bedankt: voor Franeker (toez.) D. T. Los te Witmarsum. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Hilversum (vac. D. Tom Wzn.l, H. van der Elskamp, Groningen. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: te 's GravenzandeL. S. den Boer te Leerdam en L. H. van der Meiden te 's Gravenhage. GEREF. GEM. Tweetal: te 'sGravenhage: J. D. Barth te Borsele en nA. de Blois te Dirksland. REMONSTR BROEDERSCHAP. Viertal: te Utrecht (vac. W. J. Wegerif) J. A de Koning, secr. Vrijz. Chr. Studen- tenbond. te Utrecht; mej. E. B. A Poort man te Lochem; S. H. Spanjaard te Vlaar- tiingen en dr. P. D. Tjalsma te Lelden. ALG. DOOPSGEZ. SOCIËTEIT. Aangenomen: naar Franeker, G. J. W. den Herder te Bovenknijpe. PROF. MR. DR. LEO TRIEBELS OVERLEDEN. Gisteren is te Nijmegen overleden prof. mr. dr. Leo Triebeis, hoogleeraar in de be drijfsleer en de sociale wetgeving aan de R.-K. Handelshoogeschool te Tilburg. In 1874 werd de overledene te Amster dam geboren. Hij was er eerst werkzaam als rechtskundig adviseur van eenige groote Nederlandscbe firma's. In 1930 werd hij benoemd tot hoogleeraar aan de R.-K. handelshoogeschool te Tilburg. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. AALSMEER. Postbode te water. De hulpbestoller Tesse'.aar geraakte, ter wijl hij in de Kanaalstraat post aan het bestellen was, van een draaiplank te water. Hij was vlug weer op den kant zij het dan met een nat pak en natte brieven enz. Vele inwoners kregen door dit ongeval hun post een uurtje later dan ze gewend zijl» De Aalsmeerderweg. Een 190-tal eigenaren van gronden, lig gende ter weerszijden van den Aa smeer- derweg in den Oosteinderpoelpolder, heb ben een request bij den gemeenteraad in gediend, waarin te kennen wordt gegeven, dat zij krachtig ondersteunen de aanvrage van hun waterschapsbestuur tot bet ver krijgen van een subsidie groot f.500 ten behoeve der onderhoudskosten van genoem de weg. In het request wordt er o.m. op gewezen, dat de polder de gemeente steeds heeft gewerkt. In dit verband wordt ge wezen op de brug over den Molenvliet, de beide steigers voor Schinkelpolder en aan den Pontweg. de terreinen voor nood- slachtplaats en gymnastieklokaal. Tooneelavond. De Ver. „Excelsior' gaf een tooneel avond in het gebouw „De Oude Vei.ing". Opgevoerd werd: „Filmmaniakken", een blijspel in 4 bedrijven van H. Bakker. De werkende leden van „Exce sior", de oudste plaa se ij .e too: eeiere, ni in;, zijn de laatste jaren zeer sporadische voor het voetlicht geweest, doch desondanks b ijft van deze vereeniging een goeden roep uitgaan: ook dezen avond was er flinke belangstelling en na'.uurlijk heeft men zi:h uitstekend geamuseerd. „Filmmaniakken' is een stuk, waar veel bij ge acben kan worden en heel mooi vertilkt werd. Met een bal werd de avond besloten. Diploma bloementeelt. Bij de gehouden eindies aan de Rijks- tuinbouw school alhier werd het diploma behaald door de volgende leer.ingen uit deze gemeente: H. J. Keessen (Eng. Fr. en bloemschikken); J. Roo en aal Williams (id): M. Spaargaren (id); E. Sta.ema (Eng. en bloemschikken): G. Mets (b oemschik- ken). Verder: J. J. G. Bruins, Zalk (O.) met zeer gunstig gevolg (Eng. en bloem schikken); K. Coenraads, Den Haag (bloem schikken); A. v. E s and, Hilversum, (id.). Een leerjng werd afgewezen. Bij de arbeidsbemiddeling staan tlrns 259 werkloozen ingeschreven, waarvan 151 land-en tuinbouwers. RECLAME. 6445 Bruch. „Najaar" van Philip Loots, „de Zwaluw" van G A Heinze. Jammer dat de Duitsche tekst van en kele nummers niet was afgedrukt doch al leen de vertaling. De uitspraak van het Duitsch was niet geheel onberispelijk, doch dit zal onder de goede leiding van den directeur wel in orde komen. Wij willen hier de opmerking maken dat de zang van het dameskoor wat 't klank volume betreft beter tot haar recht zou komen in de Geref. Kerk' De begeleiding van mej. de Roode was uitstekend, heel teeder. zelfs in „Sneeuw" van Heinze. Ook in de pianosoll deed zij zich kennen als een bekwaam pianiste. Een woord van bijzondere waardeering komt toe aan mej. v. d. Lelie die met haar mooi sopraangeluid „Madonnakindje" van Cath. v. Rennes voordroeg. Ook voor haar solopartij in sommige koorstukjes een woord van lof. Een en ander werd afge wisseld door vioolsoli van den heer Akker man. Nadat ds. Meijering in zijn slotwoord het koor. de directeur en de verschillende medewerkers niet ten onrechte met het welslagen van deze uitvoering had gecom plimenteerd, sloot hij, na gemeenschap pelijk zingen van Gezang 96: 1, met dank gebed. De extra maaiide'ijks he collecte voor restauratie Kerkgebouw in de Ned. Here-. Kerk heeft de som van f. 42.25 opgebracht. Ten aanzien van de varkensprijzen schijnt men den toestand, dank zij een merkbare vermindering van den voorraad, thans vrijwel meester te zijn. Mede werkt het thans zeer in de nand dat de bacon- prijzen in Engeland zich den laatsten tijd sterk hebben verbeterd en we zouden op 't oogenblik meenen, dat voor de prijzen die de Varkens-centrale momenteel voor de zouters aan den boer uitbetaalt, het toch ongeveer uit kan, zoodat het verlies, dat is gemaakt, waardoor zooals de direc tie van de varkenscentrale niet ontkent, er een nadeeiig saldo is in het stabilisatie fonds, nu flink zal kunnen worden aan gevuld. Het is evenwel te betreuren dat men ofschoon de crisisvarkenswet toch voor den boer is gemaakt men aan den stand van zaken geen openbaarheid geeft. We meenen dat nu de zaken zoo staan ais thans het geval is. men een andere richting zou moeten uitgaan bij de uit voering der wet, en dat is zich te bepalen bij de teeltbeperking en controle en overi gens die bacon naar Engeland te zenden, die zoodanig van kwaliteit is, dat ze kan concurreeren met andere landen. Dan zal er zeer zeker geen of weinig verlies op worden geboekt. De export naar België en Frankrijk is van de varkens nog wel zoo. dat er bij een serieuze controle op de teelt voor een nieuws prijsinzinking niet meer te vreezen is. Bovendien is er nog eenige export naar Oostenrijk en Slo- wakije. Onze varkensmarkten geven ook deze week weer een zeer vast beeld in handel en prijzen. OoL voor de schapen is men vrijwel den toestand meester. De export was de laatste weken zoo groot, dat er haast geen twijfel aan is of de huidige prijzen kunnen minstens gehandhaafd blijven. Voor de beste kwaliteit is er nog ■wel kans op verhooging. Minder goed is het gesteld op de rund- veemarkten. Hier speelt een te veel nog een groote rol op de prijzen. De slacht- veemarkt gaf hierop ook begin dezer week weer den juisten blik. We zitten met over vloedig veel oncourante runderen, die nog moeten worden weggewerkt en weinig op brengen. Soms 15—16 cent het pond en zulks drukt vanzelfsprekend ook op de beter kwaliteiten Enkele maanden van al- geheele stopzetting van invoer van Deensch en Argentiinsch rundvleesch zou hier zeer zeker veel goed doen. Doch onze regeering wil hier blijkbaar niet aan. De invoer is od heden nog wel meer dan 400 Deensche rnnderen oer week en minstens evenveel beworen vleesch uit Argentinië. Met het melkve: gaat het de laatste dagen weer buitengewoon slecht. De prij zen kelderden weer verder en er gaan thans heel wat oudere melkkoetles bene den de f. 100.— ner stuk. De afwijkende kwaliteiten varekoeien, straks voor de wei den bestemd, gaan er veel voor f. 70—f. 80 per stuk. VAN DER S. BENTHUIZEN. Bij de Geref. Gemeente gehouden verkiezing, werd tot ouderling herkozen de heer J. J. K van Waaij, en tot ouderling in de plaats van wijlen de heer J. Bregman, de heer C. v. d. Knijff. Herkozen werden tot diaken de heer L. Gommerse, tot kerkmeester de heer T. v. d. Dool. De heer P. de V„ verloor IJ. October van zijn vrachtauto een dekkleed. Hij werd gewaarschuwd dat onder Gouda een tent stond waarover een dekkleed was gespan nen met zijn naam er op. Op zijn verzoek werd het kleed in beslag genomen. Thans werd tegen den vinder W. v. B. te Gouda 14 dagen gevangenis geeischt. o HAARLEMMERMEER. Nootlottige val. Terwijl de heer B. Dinsdag over een in het land nabij den Sloterweg alhier ge legen sloot sprong, had hij het ongeluk daarbij zoodanig te vallen, dat hij een been brak. De man werd per auto naar een ziekenhuis gebracht. Op hol geslagen. Een voor een kar bespannen paard schrok op den Hoofdweg in Haarlemmer meer voor een passeerende auto en sloeg op hol. De bestuurder G. H., wist er intijds af te springen en kwam er met een lichte beenkneuzing af. Het paard wilde een erf van een boerderij oploopen. doch nam den draai te kort, met het gevolg dat het gerij in de sloot terecht kwamJIet paard dat eenige lichte kwetsuren had bekomen, kon worden gered. De heer K. Veuger. aan wien eervol ontslag werd verleend als onderwijzer aan de openbare lagere en ULO-School (hoofd de heer W. Vis), heeft van het hoofd en overig personeel en zijne leerlingen af scheid genomen en zijn betrekking aan de ojjenbare school te Eindhoven aanvaard. KATWIJK. Schietwedstrijd. Een schietwedstrijd zal worden georga niseerd voor de actieve leden van de burgerwacht. Deze wedstrijd zal gehouden worden Zaterdag 4 Maart a.s. des namid dags om 1.30 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN. Diefstal. J. B. aan den Wassenaarscheweg deed aangifte bij de politie dat bij bem ont vreemd was een geel lederen werkjas, een zinken petroleumbus met 21 L. petro leum, 3 luiers, een zinken trechter, een tuinhark, een hakbijl en een brandhout. Bij P. W. zijn eenige HL. eierenkolen ontvreemd. De politie doet onderzoek. Zanguitvoering „De Echo der Duinen". Het Christ. Dameskoor „Echo der Dui nen" gaf gisteravond in de Ned. Herv. Kerk onder leiding van den directeur de heer Han Zirkzee haar jaarlljksche uit voering. Ditmaal met medewerking van mej. A. v. d. Lelie, sopraan en de heer A. Akkerman, viool, beiden te Leiden. De pianobegeleiding werd verzorgd door mej. Mien de Roode van Oegstgeest. Na het zingen van Ps. 68: 10 opende ds H. Meijering met gebed waama hij een kort openingswoord sprak. Begonnen werd met Boven de Starren" van F. Abt en „Woudbloempje" van J. Worp, die mooi en zuiver werden gezon gen Dit zouden wij trouwens van alle nummers kunnen zeggen. Bijzonder goed waren echter „Morgenstonde" van Max KATWIJK AAN ZEE. Zendingstentoonstelling in „Irene." Deze tentoonstelling, uitgaande van het Zendingsbureau der Geref Kerken, is gis termiddag geopend. De uitgebreldde collectie voorwerpen, die een algemeen overzicht geeft van Indiè op etnografisch, folkloristisch, Datuur- kundig en geograjïhisch gebied, is bijeen gebracht door den heer P. Lok, tijdens zijn veeljarig verblijf als hoofd van de Chinee- sche Zendingsschool in Magelang, waar hij het als aanschouwingsmateriaal bij zijn onderwijs gebruikte. Na zijn repatriëering heeft hij deze rijke verzameling geschonken aan het Zen dingsbureau. Tot de aanwezigen die deze expositie kwamen bezichtigen hield de heer Lok eerst een explicatie waarna de verzameling bezichtigd werd. De tentoonstelling is uiterst beziens waardig, terwijl de heer Lok zeer veel merkwaardigs op onderhoudende en sma kelijke wijze weet mede de deelen. Een be zoek zij dan ook ten sterkste aanbevolen! Mishandeling. 1 C. v. d. M., wonende Lange Vaart te Rijnsburg deed alhier bij de politie aan gifte. dat hij op straat bij den Cantineweg is mishandeld door P. de M„ wonende Lange Vaart-Delftsehe kade te Rijnsburg, die hem met een fletssleutel een slag op het achterhoofd toebracht, waardoor hij bewusteloos geraakte. In een nabijgelegen woning werd hij binnengedragen. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. De firma H. P Bloot en Co., exploi- tante van de Radio-Centrale alhier, zond tot nu toe 2 stations, nl. Hilversum en Huizen, uit. En nu zijn met een 3-programma- systeem met goed gevolg proeven genomen. De firma hoopt binnenkort de buitenland- sche programma's over dit systeem offi cieel te kunnen doorgeven. Alhier had in de gemeentezaal de verhuring van 9 perceelen teelland van de gemeente plaats. Bracht de vorige keer deze verhuring f. 1221.45 pier jaar op, thans bedroeg dat bedrag f 864 per jaar. Door een surveilleerende agent van politie werd geconstateerd, dat de tele foondraden van de kustwacht defect wa ren. Terstond is daarvan te bestemder plaatse kennis gegeven. LISSE. Mooie geschenken. De heer L. J. Persoon heeft 200 pond spek beschikbaar gesteld voor de R.-K. werkloozen, terwijl de firma Zwetsloot levensmiddelen heeft geschonken. Willem de Zwijger-herdenking. Het college van B. en W. heeft zitting genomen als eere-comité voor de herden king van het vierde Eeuwfeest van Prins Willem van Oranje, De burgemeester heeft het eere-voorzitterschap aanvaard. Huisbroeitentoonstelling. In het buurtschap ,De Engel" is een huisbroeitentoonstelling gehouden van hyacinthen, tulpen, crocussen en narcis sen, die uitnemend geslaagd is. Deze ten toonstelling gaf vele mooie inzendingen te aanschouwen. Jaarfeest J.-V. „Tïmotheus". De Ger. Jong.-Ver. „Timotheüs" verga derde in het gebouw „De kleine Vereeni- ging". Om halfacht opende de voorzitter, D. Algera de vergadering met het zingen van Fs. 133 1 en ging voor in gebed. Hij sprak hierna een openingswoord, hande lend over „Activiteit". Hierna volgde het jaarverslag van secretaris G. Horsman. Nadat er gezongen was eu eenige voor drachten gehouden waren, gaf G. Hors man een inleiding over „De eere Gods", waarop een leerzame bespreking volgde. Na de pauze werd een improvisatie wedstrijd gehouden, die zeer in den smaak viel. Hierna leidde M. Montagne een on derwerp in over: „De sociale kwestie". Ook hierop volgde een vruchtbare en levendige bespreking. Vervolgens gaf de voorzitter den afge vaardigde van den Kerkeraad, dr. Ruys, het woord, die de Jong.-Vereeniglng toe sprak en wees op het mooie werk, dat ge daan wordt, terwijl hij allen, die nog geen lid waren, aanspoorde nog lid te worden. Dr. Ruys ging hierna voor in gebed, waarna de voorzitter de vergadering sloot. De werkloosheid. Volgens de laatste telling staan 533 personen als werkzoekenden Ingeschreven. Ontwikkeling werkloozen. Gisteravond werd de derde ontwlkke- lings-avond voor de werkloozen in deze gemeente gehouden. Dezen avond trad als spreker op de heer J. Kraak, dieren arts alhier. Als onderwerp had spreken: „Het leven van den Javaanschen boer", welke lezing wederom werd verlucht met een serie mooie lichtbeelden, die zeer dui. delljk waren en een prachtig overzicht gaven van het eenvoudigen leven van den i inlandschen boer. Een niet groot aantal werkloozen volgde met aandacht deze interessante lezing. Aanrijding. Toen de heer Sp. zich van zijn werk naar huis begaf en den weg wilde oversteken, werd hij door een motorrijder aangereden. De motorrijder brak een been, terwijl de heer Sp. met een zware hoofdwonde naar zijn woning werd vervoerd. Morgenmiddag om 2 uur zal een Gladiolenveiling worden gehouden in „De Hobaho". NOORDWIJKERHOUT. Voor de werkloozen. De firma Balk a'bier, stelde beschikbaar voor de werkloozen van de Herv. Ge meente en de St. Victor parochie, een flinke hoeveelheid worst en spek. Liefdadigheids-avond. Ten bate der R.K. St. E isabstli-Vereen. werd in café „De Zwaan' een liefdadig heids-uitvoering ge .even door de R.K. Tooneelvereeniging „O.BK." Het batig saldo is voor arme zieken uit de St. Jozef-parochie. Met de Stscri. no. 42 zijn verzonden de afdrukken betreffende de N.V. Nieuwen- huijs en van Driest, geves.igd alhier. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Bevestiging nieuw lid Nieuwjaarsrede Burgemeester Een uitgebreide agenda. De Raad dezer gemeente kwam in open bare voltallige vergadering bijeen. De voorzitter, de burgemeester, opent de ver gadering met gebed, en verzoekt de hee- ïen W. L. v- d. Gugten, D. Knijff en T. Kralt een commissie te willen vormen tot onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwgekozen raadslid, den heer W. van Tilburg. Eerstgenoemde rapporteert na mens de commissie, dat deze in orde zijn bevonden en adviseert mitsdien tot toe lating. De heer van Tilburg legt in han den van den voorzitter de verelschte eeden af, waama deze den heer van Tilburg er op wijst, dat hij geen nieuw terrein be treedt, maar dat sinds zijn aftreding de moeilijkheden vermeerderd zijn en de taak van de raadsleden verzwaard is. Spr. wenscht den heer van Tilburg toe kracht, wijsheid en lust van Boven, om zijn taak naar behooren te volbrengen. Voorts wenscht de voorzitter, bij deze eerste zitting in het nieuwe jaar, den le den God's hulp en sterkte toe. Spr. wijst op het voorrecht dat zij genieten door deze vergadering nog bij te kunnen wonen, temeer als men denkt aan wijlen den heer den Haan, wiens sterfgeval, naar spr. hoopt, allen iets te zeggen zal hebben- De tijd is vol zorgen, maar spr. hoopt, dat alle te nemen besluiten in het ware be lang van de gemeente Rijnsburg mogen strekken. De notulen van de vorige vergadering worden hierna onveranderd goedgekeurd. Hierna leest de voorzitter de ingekomen stukken voor. Een schrijven van de Tu berculose Vereeniglng te Katwijk om toe kenning eener subsidie voor 1934, wordt aangehouden tot de behandeling der be grooting 1934. Op voorstel van B. en W. wordt adhaesie betuigd met een adres van het gemeente bestuur van Ambt-Haröenberg, tot verla ging van de belastbare opbrengst voor de heffing der Grondbelasting, voor de onge bouwde eigendommen. De overige ingeko men stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van de mededeeling van Ged. Staten, dat door hem geen ter men zijn gevonden tot schorsing van het raadslid van Duijn, vraagt deze het woord. Spr- dankte den voorzitter voor hetgeen door hem in dezen zaak is verricht. Spr. zegt voorts de handelwijze van den heer v. d. Gugten te betreuren, die hier alleen als bezwaar noemde het wonen in een ge meente-woning, terwijl voor Ged. Staten mede In het geding werd gebracht een door den heer van Duijn gevoerde huur- actie. De heer v. d. Gugten zegt op dit be toog niet te zullen antwoorden, maar be treurt alleen, dat de meening van wijze heeren zoo uiteen kan loopen. Volgens de Gemeentestem van 12 Nov. 1931 No. 4234 is bij uitspraak van Ged Staten van Friesland wegens het bewonen van een gemeentewoning een raadslid van zijn lid maatschap vervallen verklaard, terwijl hier Ged. Staten een geheel ander stand punt innemen. De heer v. d. Vijvr merkt op, dat be doelde uitspraak van voor de wetswijziging dateert, maar sinds dien tijd voordracht tot vervallenverklaring niet imperatief, maar facultatief is. Op voorstel van B. en W. wordt besloten z. h. St., toe te kennen de door de besturen der bijzondere scholen verzochte voor schotten volgens art. 101 der LO.-wet. Toegekend wordt: aan de Emmaschool f. 3000.—; aan de Jullanaschool f. 3000.—; aan de Koningin Wilhelmlnaschooi f. 3200; en aan de Vliet N.Z. f. 1200.—. Eveneens z- h. st. wordt goedgekeurd de 3-jaarlijksche afrekening over de jaren 1928, 1929 en 1930 van genoemde scholen. B. en W. stellen voor aan het Crisis comité over 1933 een bijdrage te verleenen van f. 137.50, voor extra verstrekking van schoeisel, dekens, enz. De heer Kralt merkt op, dat-wanneer ooit geld. goed besteed HEDEN: Nutszaal: Maranatha-confereutle Jeruël. Samenkomsten te 8 uur nam Stadszaal (groote zaal): L. K. K v« Allen". Rostal-kwartet. 8.15 uur nam Donderdag. Burchtzaal: Ned. Chr. Vrouwenbon Spr. ds. Straatsma van Den Hal 8 uur nam. De Laat de Kanterstraat 49: Ledenve Leidsche School- en Werktulnen. 8.30 t namiddags. Nutszaal: Verhuurdersbond. Sprekers heeren Brulnsma, Hazenberg en Ha» 8.15 uur nam. Plantsoen 71: Jaarl. ledenvergaderii Ver. „Tot Steun" afd. Leiden, 3 uur i Prediker: Maranatha-conferentie Jeruël. 3 en 8 uur nam. Stadszaal (groote zaal): Uitvoering t „Jahn". 8 uur nam. Katwijk aan den Rijn (Ned.Ht Kerk): Spr. ds. Poot van Amsterda 7 uur nam. Ka t wIj k-aan-Zee (Gemeentezaa Sor. de heer Bruyn van Den Haag. 8 nam BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. na „Elnbrecher" Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur City-Theater Haarlemmerstr., 8 u. nai „Ouwe Bill". Zaterdag nam 2 u.. Zondag nam. 1 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur ni „Klki". Woensdag en Zaterdag nam 21 Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trlanon-Theater Breestraat. 8 u ni „Eine von uns". Woensdag en Zaterdag nam. 21 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Gea kundeConsultatiebureau voor moeu kinderen. Halftwee tot 3 uur nam la ting tegen diphterie 4- 5 uur nam Donderdags: lnst v. Praeventieve 1 nceskunde. Consultatiebureau voor Al holisten. 710 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdie der apotheken wordt van Maandag 21 bruari tot en met Zondag 5 Maan waargenomen door de apotheken: 6 Reyst Steenstraat 35, telef. 136 en A. Donk Doezastraat 31 telef. 1313. is, het dit Is, zooals hem bij huisbei gebleken is. Spr. dringt er op aan, eenlgszins mogelijk, te trachten veil ging van dit bedrag te krijgen. B. eu zijn gaarne bereid dit toe te zeggen voorstel wordt z. h, st, aangenomen. Eveneens z. h. st. wordt aangenoi een voorstel van B. en W. tot wijzigini administratieve redenen van een leem: besluit van 18 November 1932. Van Ged. Staten is ingekomen beril dat zij bedenking hebben tegen het langs aangenomen besluit tot korting de salarissen der gemeertte-ambteiui omdat een tweetal personen daarvan uitgezonderd- Zij verzoeken daarom, ót verordening geheel in te trekken, öi besluit ook voor die twee personen te 4 gelden. De meerderheid van B. en W. beide wethouders, stellen het laatste u de voorzitter, om redenen vroeger it door hem uiteengezet, is tegen alle korti De heer G. van Duijn stelt voor, de t ste duizend gulden buiten de korting laten en de bezuiniging te vinden voor de rest een progressieve kortinE te passen. De heer D. Knijff begrijpt o als de heer van Duijn progressieve ting wil, dat hij dan stemde tegen I op het salaris van den burgemeester De heer van Duijn zegt, dat gedaaj hebben, omdat de Raad in deze kori toch geen zeggenschap had. Het voor» van B. en W. wordt met 83 stem aangenomen Een voorstel van B. en W. om afwOT te beschikken op een adres van een f van Ambtenaren om intrekking der t ting wordt met algemeene stemmen i' genomen. I Op voorstel van B. en W. wordt z al besloten tot intrekking van het raaij sluit tot verkoop van bouwgrond heer J. Schoneveld. omdat laatstgemx van den koop heeft afgezien; aan f aanvragers om ontheffing van sci geld uitstel van betaling te verleeneul 1 Juli a.s.; de inning van het haven» over 1933 te gunnen aan den inschrijver, den heer N- van Egmond (J f. 150.en tot wijziging der verorderi gen voor levering van gas, water en trieiteit. Na deze wijziging zijn B. en W. be™ bij niet betaling van verschuldigde P den, alsnog betaling op korten tennujj vorderen verhoogd met f. 020 aan»" stratiekosten, terwijl bij niet-betaling' meters weggehaald kunnen worden, w der recht tot schadevergoeding, terW 1 herplaatsing f, 2.50 per meter verstji digd is. De heer van Duijn vraagt, oi wj regeling ook geldt voor het onlangsi gekomen geval, waarbij schadevergt» gevraagd is. De voorzitter antwooira dit geval er buiten staat, omdat deze i ordening pas na aanneming in wel te®604- De heer v. d. Gugten vraagt, of ae» geling ook geldt voor hen die failri' en voor voldoening der rekening curator verwijzen. Wethouder v. o antwoordt toestemmend, maar ieder geval op zich zelf naar biue beoordeeld zal worden. ..„ivJ Van den Ned. Chr. Landarbeid^ n is ingekomen een verzoek om o® kende bijslag op huren reeds te *«,„1 bij huren van f. 2.50 per wees, van f- 4— per week. rmel3'"! B. en W. stellen voor, op dit wijzend te beschikken, omdat punt is. hulp meer te zoeken i"

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6