ri \Mn*e Jaargang WOENSDAG 1 MAART 1933 No. 22377 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Burgertiike Stand v. Lelden Het voornaamste Nieuws van heden. ASFALT-WEGEN I ffl'iPIül jHBETHB LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VER TENTIEN j ctJ oer ''egel v00r advertentlëD uit Leiden en plaatsen .sar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle ijlere advertentlër 35 Cts per regel Kleine Advertentlën Citslultfnd bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van neven 10 Cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT Voor Lelden per 3 maanden 1.2.35; per week 1.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. I nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. prins willem van oranje- Iherdenking aan de leidsghe universiteit. mals wii reeds hebben gemeld, bestaat i voornemen om ter gelegenheid van de piem van Oranje-herdenking aan de ische Universiteit een orgel aan te (den. Op de destijds verzonden circu- ls reeds een flink bedrag bijeen ge- fcen, maar ooi; bij de uitvoering van J sympathiek plan geldt het: de laatste kjes wegen het zwaarst. Jet blijkt nuttig er nog eens met na- op te wijzen, dat c'e aanbieding van I orgel aan de Leidsche Universiteit ge- lledt namens alle aan deze Univer- ï:t. studeerenden, zoodat dan ook met Rit verwacht mag worden, dat ook [ie studenten metterdaad meedoen en i penningske offeren. Er zijn er nog fed, die verzuimden hun bijdrage te Eten op giro No- 127628 ten name van Leidsche Studenten Corps, rinses Juliana heeft het goede voor bid gegeven door een flink bedrug voor genoemde doel ter beschikking te [Ben. Inmiddels is van den minister van on- hqjs de definitieve toestemming ont ken om het orgel te doen plaatsen in groot-auditorium van het academie louw. Jloge het nog ontbrekende bedrag bijeengebracht worden! het teeken des kruises. Cecil b. de Mille's nieuwste film. leidsch crisis-comité. feet dagelijksch bestuur van het Leidsch Lis-Comité deelt ons mede, dat bij het Tnité is ingekomen een gift van f. 300. ir het Leidsch Studenten Corps ïngeza- fcd ter gelegenheid van de Diës op februari j.l. nereenkomstig den wensch van het i is dit bedrag besteed voor het uit ten van levensmiddelen aan daarvoor [aanmerking komende gezinnen. De pt hier ter stede gevestigde wijkverple- ten hebben daartoe hun zeer gewaar- pde medewerking verleend. De levens- peien-pakketten zijn dezer dagen uit- REMONSTR. GEMEENTE. feaar wij vernemen komt dr. P. D. felsma, Rem. predikant alhier, voor op li nominatie .opgemaakt ter voorziening leen vacature bij de Remonstr. gemeente lütrecht. ACADEMISCHE EXAMENS. Maagd is voor het candidaats-examen f-, en natuurkunde .letter A de heer F. Jdu Pré (Den Haag); idem letter K de pr Ch A G. Nass (Den Haag); voor het floraal examen hoofdvak wiskunde: de r A. F. Monna (Den Haaviidem hoofd natuurkunde: de heer Th. Biermasz i Haag). O INFORMATIEBUREAU V.V.V. Met ingang van heden is het infor- PUebureau Stationsplein der Ver. tot pordering van het Vreemdelingenver- F' wederom geopend. GEVONDEN VOORWERPEN. I Huissleutels Lipssleutel. handschoenen, ffflesceintuur zilveren dames-armband- fooge penhouder potlood, stuk koperen rtbedekking, rijwiellantaarn, portemon- Rie met Inhoud, zakje inhoudende teeke- vulpenhouder, rijwielbelasting- Jaatje. shawl gleuf hoed zak steenkolen „-'aschje met inhoud kindertaschje Pet Inhoud bril, bril in étui zilveren prsje met inhoud doos inhoudende bus- P glim, nyptang handbeschermer van Ln rijwiel zilveren armband zakmes aaatwerige schooltasch van A. Bierman tairt 'ec"se actentasch actentasch in- lemH e muz'ekboek jongensjasje, radia- jsuraop pak ondergoed, padvindersriem. S»!?» eeni£ klein 2eld autonummer- C 98180 w't',e ias alpinimuts bood- hwntfntasc^ zi'veren armband met witte ka iL autoband rnet velg. gouden da- ^armband-horloge met gekleurd bandje, „«vonden in de Electr. Tram (Stads- bandschoenen, wollen das potlood «rajiuie |ie«VOtlllCn 'n €en autobus van Stadsver- 1 i^ohhaine met Inhoud, actentasch. IfcWje en' baraPluie' shawl' vUten in het Postkantoor: I net, L. ine astrakan heerenhandschoe- ïes, !ze hoerenhandschoen zwarte da- Clloen I verkriio bekomen en inlichtingen te I "wkSa» Po'iticbureele alhier eiken Wtui bohalve Donderdag en Vrijdag. I 1 en 3 uur n.m. Een film te scheppen op zulk een mo numentale wijze als Cecil B. de Mille wie herinnert zich niet zijn „Tien gebo den" en „Ben Hur"? het weer eens deed met zijn „Het Teeken des Kruises". is slechts het recht van den enkeling. Met opzet schrijven wij niet: „het voorrecht": zouden dat misschien een 10-tal jaren geleden wèl gedaan hebben Maar nu de smaken der bioscoopbezoe kers. dank zij een enorme ontwikkeling, zóó uiteenloopend zijn geworden, kunnen wij ons voorstellen dat er toeschouwers zijn. die over deze film in extase geraken, maar zeker ook evenveel, die over haar althans ongetwijfeld bij verschillende scènes in verontwaardiging branden! Menigeen zal uit overwegingen van kunstzinnigen-, godsdienstigen- of zede lijken aard dit ontegenzeggelijk grootsch opgezette en veelbesproken filmwerk ver- oordeelen. Anderen weer zullen het kun nen toejuichen: dat hangt nu eenmaal van den persoonlijken smaak af! Hoe het ook zij: een toovenaar als de Mille zal velen door zijn ongemeen geraf fineerde vondsten weten te boeien. Hij bereikt een spanning, die vooral tegen het slot tot een groote hoogte wordt opge voerd. Meerdere malen heeft deze ongewone regisseur ons echter gewoon geërgerd, door veel eigenlijk ongeoorloofds te brengen, onder het mom „zoo mag het niet", daar bij drommels goed wetend, dat het groote publiek zoo iets maar ai te graag ziet! Wij verwonderen er ons dan ook over. dat de censuur, die dikwijls bij pretentielooze films streng kan optreden, nu juist deze goedkeurde! Maar ondanks wellicht subjectieve bedenkingen moesten wij het weer toe geven: er gaat van dit genre een enorme suggestie uit Voor hen, die van massa-règie houden, evenals van tafereelen die ons toonen rennende wagens door Rome, grandiose arena's gevuld met een op sensatie-belust publiek, een badende Keizerin in een enorme badkuip gevuld met ezelinnenmelk een vadzige, ijdele en imbêciele Nero op zijn verDlindende heerscherstroon, bacha- nalen* zonder weerga, martelingen en wreedheden die 20 eeuwen geleden sche ring en inslag waren, is deze film waarlijk een kolfje naar de hand! Daarbij geeft zij ook een merkwaardigen indruk van den geweldigen strijd dier eerste Christe nen, wier groot geloof de zeldzaamste bem-oevingen doorstond. Men staat versteld over hetgeen een de Mille met zijn heirscharen figuranten die hij in dezen zwaren tijd een goed stuk brood bezorgde! aandurft en be reikt. over hetgeen hij ook soms in het détail verwezenlijkt' Men staat verwon derd. hoe hij het, de vooruitgang in de filmkunst negeerend. ook nu weer klaar speelt. om ondanks welbekende effecten, toch duizenden in zijn ban te slaan! Dat is zijn geheim! Zonder er doekjes om te winden, plaatst hij u voor de meest op windende en realistische scènes: wat al had een Christen door W maken, die zijn geloof trouw bleef! Deze film biedt van alles onzeggelijk veel: de grandiose brand van Rome, de overval der geheime Christenbijeenkomst, velerlei amoureuse tafereelen. die zelfs een nuchter hart sneller doen kloppen, tallooze nummers in het wreedaardige feestprogramma der arena met als hoogtepunt het verslinden der geloovigen door het woeste leeuwenleger. voorafge gaan door allerverschrikkelijkste gladia torengevechten. omrankt door gebeurtenis sen bij de beschrijving waarvan ons de pen in de hand zou blijven stilstaan En ten slotte de liefdestragedie tussehen Mercia en Marcus Superbus (resp. ver tolkt door de schoone en hier bewonde renswaardige Elissa Landi en Frederic March), die gesterkt door hun geloof, den afsvhuwelijksten dood tegemoet treden. Ondanks het feit. dat deze film volop gelegenheid schenkt de lagere instincten van den „geëvolutioneerden" 20st,en eeuwer te bevredigen, behoudt de moraal de overhand en gaat men huiswaarts met de overtuiging, dat velen voor hun geloof streden op een wiize. waartoe grenze- looze moed en opoffering vereischt was! Deze film zal stellig ook hier gretig ge volgd worden, al is het reeds om de ver blindende techniek en fotografie! Zij werd gistermiddag in het ..Trianon-Theater" proefgedraaid en zal in de komende week uitverkochte zalen trekken! LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Februari 1933' ingelegd f. 581.183.79 en terugbetaald f. 418.580 49. 174 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 173 boekjes werden geheel uitbetaald Het. tegoed der 18397 inleggers, inclu sief 1384 deelnemp 's aan den Afnae'dienst bedroeg einde Februari f8.303 849.37. In 4694 posten is in deze maand dooi den Afhaaldienst f. 13358.— ontvangen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDLi Opheffing: Rijwielfabriek „Boerhaave", firma P. Gerth, Nieuwe Rijn 64 en 65, Leiden. concert „de vereenigde zangers." Het mannenkoor „De Vereenigde Zan gers" is een nieuw stadium ingetreden. Enkele weken geleden moest de kort daar voor benoemde dirigent, de heer Boda uit Haarlem wegens omstandigheden de lei ding neerleggen, doch het koor was zoo gelukkig den heer Richard Boer, die reeds in korten tijd tijd veel voor het Leidsche muziekleven gepresteerd heeft, bereid te vinden, zijn plaats in te nemen Zijn rou tine en inzicht op het gebied ook van den mannenkoorzang, stonden er borg voor, dat de keuze een juiste zou zijn. Te dien opzichte is men niet bedrogen uitgekomen! Onmiddellijk was het te be merken. dat de Vereenigde Zangers een nieuwe phase waren ingegaan: eenerzijds een teruggang of liever vereenvoudiging, daar waar het betrof de keuze der num mers, die oogenschijnlijk gemakkelijker leek dan voorheen, anderzijds een sterke vooruitgang ten opzichte van de beheer- sching der grondregelen van een goedge- leide zangkunst. Het kwam ons voor, dat de heer Boer andere opvattingen huldigt omtrent de methode van ontwikkeling dan tot nu toe bij de Vereenigde Zangers ge bruikelijk. zeer strenge eischen zal hij zijn discipelen daarbij stelien. Een gemakke lijk te behalen succes schijnt hij bij voor baat te willen uitschakelen, door voorals nog niet zware werken te kiezen, die op het publiek dikwijls een imponeerenden indruk maken. Wetend hoe moeilijk het is, met een koor op den duur werkelijk iets goeds te brengen, zangtechnisch en muzikaal gecompliceerde nummers in waarheid te beheerschen, heeft hij dit maal meerendeels eenvoudige volkswijzen gekozen, wier karakter weldadig aandoen, die volkomen passen in het kader van een koor, dat voor een groot deel nog niet uit volledig juist geschoolde krachten bestond. De nieuwe dirigent is blijkbaar van de overtuiging uitgegaan, dat het, om eventueele fouten in orde te maken, nood zakelijk was, nog niet te hoog te grijpen. En dat was juist gezien! Men denke nu niet. dat deze volkszangen ook technisch eenvoudig zijn: muzikaal gecomponeerd, vol echte „Singesfreudigkeit" bezitten zij toch tal van struikelblokken. Zij bieden vóór alles volop gelegenheid tot de zui vere ontwikkeling van een beheerschte, ongekunstelde en ongeforceerde toonvor- mlng en dus een goede koorklank. Te vens tot die van het juiste gevoel voor rhythme. Daarbij stellen zij reeds de noodige eischen aan articulatie, decla matie en nuanceering, terwijl voor een bevredigende vertolking men zich reeds uiterst fijn op elkaar moet instellen. Wordt aan al deze factoren in dit genre voldaan, dan ligt de weg naar gecompli ceerder materie open: steen voor steen kan opgebouwd worden, terwijl men later ook tot een zich volledig geven in de voor dracht in staat zal zijn. De heer Boer heeft er goed aan ge daan, om dit koor, dat zooveel korrelen gouds bevat, voorzichtig aan te pakken: in zijn smeltkroes zal het zeker op den duur tot een zeldzaam soepel geheel te zamen kunnen vloeien Niets moeilijker, dan krachtige man nenstemmen, waarvan de eigenaars zich maar al te graag naar hartelust zouden willen geven, te leeren zich te beheer- scheen. De dragers van uitstekend ma teriaal in te prenten, dat men eerst met groote omzichtigheid de stem behande len moet, om later tot machtig-forschen en toch zuiver klankrijken zang vol kleurschakeering in staat te zijn, zonder dat voor „doodzingen" meer eenige vrees behoeft te bestaan. Dat hem dit in korte spamie tijds reeds voor een groot deel is gelukt, strekt dezen serieusen leider tot groote eer! Er viel reeds veel waarlijk goeds en vooral beschaafds op te merken in de zangen van Schubert. Kampf, Zöllner, Wengert, Bonset en Olman, allen compo nisten, die muzikaal voor koor te schrijven weten, zonder zich over te geven aan vir tuose „Liedertafelei", die zooveel kwaads gesticht heeft! Men denke bijv. aan Zöll- ner's lieflijke „Wanderschaft", dat als extra op het eind nog eens gegeven werd en men herinnert zich. hoeveel reeds is bereikt, dat de veelzijdigste basis legde voor het zwaarste werk! Een lichtere be weeglijkheid hadden wij ons nog ge- wenscht in het teedere „Grusz". een ge prononceerder rhythme hier, een zwe- vender toon elders. Maar dat alles komt er weinig op aan. want de hoofdzaak was over het geheel aanwezig, n.l. het op rechte, ernstige, toegewijde streven, zoowel van de zijde der executanten als van die van den leider om techniek, opvatting en klank in de goede richting te voeren. Ver heugend deze toewijding, dit zoeken naar het hoogere op te merken, in dezen onrus- tigen tijd van afbraak- Zeer goed verzorgd waren reeds diverse inzetten, het voorzichtig aanvatten van den toon, de articulatie en op menig mo ment ook de koorklank, welhaast een dei- moeilijkste opgaven' Terecht is de heer Boer dan ook voor zijn prestaties door het koor met een fraaie bloemenmand gehul digd: men heeft beseft welk een waarde volle kracht zich aan de vereeniging heeft verbonden. Met groote belangstelling zien we de evolutie van dit koor, nu men het in handen van een deskundig zangtechnicus weet, tegemoet! De uitvoering wettigde hooge verwachtingen! Blijstemmend was de medewerking van den geroutineerden Jacques van Kempen, een zanger der oudere generatie, die on danks het klimmen der jaren met Jeug dig enthousiasme en groot uitbeeldings vermogen Duitsche en Hollandsche liede ren voordroeg, waarvan wij in het bijzon der willen noemen „Verspruch" en „Der König" van Paul Graener. die prachtig voor de stem geschreven en in hooge mate dankbaar zijn. Johan de Nobel deed zijn jeugd en zijn muzikantennaam eer aan met het oor spronkelijk voor hoorn geschreven, tech nisch moeilijke adagio en allegro van Schumann, dat later voor violoncel be werkt werd. Een reeds volgroeide tech- j niek, een warm-muzlkale opvatting en een groote rust zijn de factoren, die ons dezen 1 jongen cellist een hooovo'le toekomst doen voorspellen! Ook Fauré's bekende „Elé gie" en het allegro appassionato van Saint Saëns vonden bij hem een alleszins be vredigende vertolking. Zijn succes was groot en welverdiend! De heer Boer leerden wij nu ook als ac- compagnateur waardeeren: men kan zich nauwelijks een volgzamer en verzorgder begeleiding denken' Jammer, dat de klank der Mignon vleugel voor de groote zaal wat te ijl was! RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Lezing van dr. G. We'ter over „Asklepios". Gisteravond hield dl'. Weiter uit Athene hier een lezing met lichtbeelden over Asklepios. Over de ontwikkeling van den cultus van deze godheid is tot dusver nog i altijd weinig bekend. Dr. Weiter heeft door zijn onderzoek van de overblijfselen van het tempelgebied te Epidauros en in het nabijgelegen Troezen (in het land schap Argolis in den Peloponesus) hier omtrent wat meer licht kunnen versprei den. Te Epidauros bleken zich onder een later bouwwerk, van ronden vorm, uit de tweede helft der vierde eeuw n. Chr. de overblijfselen van een labyrinth te bevin den. In dit labyrinth werd de godheid oorspronkelijk vereerd. Toen later de godsdienstige voorstellingen zich wijzig den. bouwde men een normalen tempel en op de grondslagen van 't labyrinth werd eenvoudig als herinneringsmonument dat ronde gebouw opgericht. Uit inscripties, te Epidauros gevonden, bleek dat er te Troezen ook een Asklepios- heiligdom had bestaan. Dr. Weiter slaag de er in dit te vinden. Zeer interessant waren hier o.a. de nog zeer duidelijke overblijfselen van de groote hal. waarin de patiënten, die in het Asklepieion gene zing kwamen zoeken, den nacht door brachten, om in hun slaap door de god heid genezen te worden. TRANSPARANTEN OP DE TRAMS. Naar wij vernemen, heeft de directie der N.Z.H. goede nota genomen van de klacht van A.N.W.B. en K.N.A.C. over de trans paranten, di ebij avond voorop de electri- sche trams behooren te staan. Zooals men weet, verlangen de automobilisten een ge- makkelijk waarneembaar onderscheid tus sehen een tegemoetrijdende auto of een tram. Het transoaiant „Tram" zou wel eens ontbreken. De directie heeft het per soneel gewezen op de klacht en aange drongen op naleving van het voorschrift. De adj. onderoff. instructeur W. van 't Zet van het Landstormverband Leiden wordt bij de aanstaande reorganisatie van het leger ontheven van ziin detacheering bij den landstorm en teruggeplaatst bij het 12e regiment infanterie te Groningen. De directie van de N.V. v.h. de Vries en Stevens heeft met ingang van heden als bedrijfschef van haar afdeelingen cen trale verwarming en electro-techmek be noemd den heer H. J. van Veldhoven, werktuig- en electrotechnisch ingenieur te l Delft Wij herinneren aan de vergadering, welke de Verhuurdersbond voor Leiden en omstreken morgenavond in het Nutsge- bouw heeft belegd en waarop de heeren Adolf Bruinsma, mr. J. Hazenberg en L. Klaver het onderwerp „Huurstakingen en weerstandsfonds" zullen bespreken. Gisteravond omstreeks kwart over acht is vermoedelijk tengevolge van het achteloos wegwerpen van een brandende lucifer brand ontstaan in de houten bloemenkiosk van den heer S. P. J. de G staande aan den Apothekersdijk. Het vuur werd met een minimax en één slang op de motorspuit geblu'cht De onder-commandant de heer van Lith was bij het blusschingswerk. dat spoedig be ëindigd was, aanwezig. De schade is vrij groot, aangezien vrij wel alle aanwezige planten verloren gin gen. doch wordt door verzekering gedekt. GEBOREN: Jansje, D. van F. Limburg en J. Bour geois Willy Mathia Francisca, D. van M. F. Taverne en W. van Zoest Cornelis Willem, Z. van J. Verhoog en G, G Hoog- teijling. OVERLEDEN' Maria Catharina Carlie, Vr. 39 j. Jo hannes van Honsbeek, 81 j. Johannes Bunnik. 61 j. Diliana PlanjerVan De venter 91 j. GEVESTIGD: A. Ahrens, varensgezel. Gortestraat 21 H Boereboom. Rapenburg 82 T. C. van den Broek, Merelstraat 13 W A. Brugman, verpleegster. Rijnsburgerweg 147 F. Crull, metaaldi-aaier, Haarlem merweg 71 M. Dörr, dienstbode, P. O. BINNENLAND De zomertijd zal duren van 15 Mei tot 8 October. (Binnenland, 3e Blad). Minister Deckers eischt dat alle burger lijke bestuursleden uit de Marinebonden zullen treden. (Binnenland, 3e Blad). De moordzaak-Eschauzicr; levenslang geëischt tegen verdachte K. en 8 jaar tegen verdachte P. (Rechtzaken, 3e Blad). De loonsverlaging bij de spoorwegen; voorlcopig weinig invloed op de pen sioenen. (Laatste Berichten, le Blad). Verschillende wetsontwerpen zijn in voorbereiding tot steun aan den land- en tuinbouw. (Laatste Berichten, le Blad.) BUITENT AND Na den brand te Berlijn. Nieuwe nood verordeningen (3e Blad en Buitenl. en Tel. le Blad). De strijd in het Verre Oosten. (Buitenl. en Tel, le Blad). De Fransche financieele wetten aange nomen. Leon Blum afgetreden als leider der soc. dem. Kamerfractie. (Buitenl., le Blad). De bankmoeilijkheden in Amerika brei den zich uit. (Buitenl., le Blad). RECLAME Als U voor Uw eigen huisje Voor de keuze werd gezet, Wat koos U dan: leemen dorschvloer Of een meer modern parket? 6428 Hooftweg 2 U. Dijkstra, boerenknecht, Bosch- en Gasthuispolder 6 J. M. Ger ritsen dienstbode, Gasstraat 26 H. de Goeij, slager, Utr. Jaagpad 125 J.J. Gijp, musicus, Haarlemmerstraat 315 E. A. Hartree, Plantsoen 13 - A. P. Hollemans en fammach.bankwerker, Heerenstraat 58 J. D. Houwert, korporaal M. P., Wedde- steeg 2 T. J. van Hummel, filiaalhouder, Haarlemmerstraat 67 A. de Jong en fam., metselaar, Langebrug 36 K. Kats- burg, monteur, Levendaal 132 A.Kyvala. Haagweg 2 M. Leenmans, Lijsterstr. 36 H. van Leeuwen dienstbode. Oude Rijn 48 J. Lubbers, ambt. Rijksbel.. Rijnsburg.- weg 99 J. F. van der Meijlden. dienst bode, St. Jacobsgr. 1 R. M. Meijer, ver pleegster, Riinsb.weg 10 A. Milek, dienstbode, Rijnsb.weg 142 L. A. M. Noordman, Haagweg 5 P. A. Offers, Breestraat 53 N. Pfeifle. Rapenburg 45 A. Poortman, kantoorbediende. Hooge- gewoerd 104C. Reizevoort, brievenbe- sieller, Zijlsingel 70 A Rigelski. kapster, Nieuwe-Rijn 54 A. Roman, terrazzo- werker, N. Beestenmarkt 23 J. H. van Rooijen, fabr.arb.. Oude Riin 45 G. A. DijsSmeu'ders. Roemer Visscberstraat 15 L. J. L. Smulders, Houtstraat 6 J. B. Veenswijk. Maredijkhofie 3 J. A. Voeh- teloo en fam keurmeester, Pasteurstr. 13 H. W. L. Vrind. J. van Goyenkadp 24 C. Vrisekoop. slager. Morschweg 23 C. M. E. PerauinVan de Water. Tesselscha- destraat 4a P. Woudwijk en familie, broodbakker. Oude-Vest 167 E. Zimmer, dienstbode. Maredijk 161. VERTROKKEN. J. Beun en fam., Ommen, Stationsweg W. J. de Bruin, Haarlem, Ged. Oude gracht 9 C. J. M. VerkadeColijn. War mond. Dorpsstr. B. 25 M. A. J. van Diik, Haarlem, Helmbrekerssteeg 11 II A, A. F Friesema. Amsterdam, Zaagmolenstraat 12 I J. C. van Heusden en fam.. Delft, de Vriestr. 66 J. H. Hopman en fam Katwijk, Achterweg 10a J. H. Kennedij. Soesterberg. Vliegkamp J. Koppers, Zeist. Dorpsstr. de l'Hermitage W. F. C. Kramer, Amsterdam, Spreeuwenpark 20 J. A. van de Kreke, Leerdam, Tiendweg 5 T. J. S. Locher, Heemstede, „Meer en Bosch" D. C. Lodder. Den Haag, Dr. van Welvlaan 2 G. M. Masselink. Zwolle, Gasthuisplein 10 T. J. J. Oorschot, Eindhoven. Kleine Berg 76 H. W. Ran selaar, Amsterdam. 'Valeruisplein 11 A. Rathgeb.. Markdorf Dl. R, A. van Reen. New York N.A. H. Ritter, Gelsenklrehen Dl. K. Roth en fam., N. O. Indië M. M GerstelSa'burg. Voorburg. Kon. Wil- helminalaan 475a K. M. Schipper. Haar lemmermeer. Concourslaan 35 G. Sievers Soest. San „Zonnegloren" P. D. Sinteur, Leiderdorp Kastanjelaan 4 G. Soadon, Italië J. B Tebrugge en fam.. Leiderdorp Koningsstr. 41 J. de Tombe. Hilversum, Loosdrechtscheboseh 7 M, M. J. C. van Ulden, Dordrecht. St Joriswee 25 rood L J Verduiin Rotterdam Pr Hendrikkade 14a J. C. Verkade Warmond Dorpsstr. B. 25 J. F. Vink. Warmond, l.ammerlust 37a G. Carrière- van der Voet Den Haag. Roelofstr. 121 H H. A T. M Wan, P'ocmendaa' Trnmariuata fi c,. Wassenaar, Lisse, Vreewiik 34 E M vn Wiik Rotterdam, L. Rottekade 62a M. J. Zwtsloot, Voorschoten, Burg. Vernerie- park 89.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1