MIXED-FRUIT REEPEN Burgerlijke Staat van Duitschland. Beleg in LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 1 Maart Krachtig optreden tegen K.P.D. en S.P.D. LAND- EN TUINBOUW. ASPIRIN help! steeds 0/ RADIOPROGRAMMA De noodverordening. De noodverordening ter bescherming van het Dultsche volk tegen het commu nistische gevaar, welke het rijkskabinet gistermiddag heeft vastgesteld, is nog denzelfden middag door den rijkspresident geteekend en gisteravond bekend ge maakt. ZU bestaat uit zes artikelen. In het eerste artikel worden de artike len 114, 115, 117, 118, 123, 124 en 153 van de rijksgrondwet tot nader order buiten werking gesteld. Hierdoor zijn beperkingen van de persoonlijke vrijheid, van het recht van vrije meeningsulting. met inbegrip van persvrijheid, van het recht van veree- nlglng en van vergadering. Inbreuk op het brief-, post-, telegraaf- en telefoon geheim, bevelen tot huiszoeking en be slaglegging, beperkingen van het eigen domsrecht geoorloofd Volgens artikel 2 kan de rijksregeering, als een landsregeering de tot herstel van de openbare veiligheid en orde noodzake lijke maatregelen niet neemt, de uitvoe rende macht overnemen. Volgens artikel 3 hebben autoriteiten, gemeenten en gemeentebonden eventueele aanwijzingen van de rijksregeering op te volgen. Voor het geval van overtredingen, hier mee in strijd, of het niet opvolgen van deze aanwijzingen, of het opwekken tot het niet opvolgen daarvan, worden in ar- kel 4 gevangenisstraffen van ten minste een maand of boeten van 150 tot 15.000 mark bepaald. Wie door overtreding ge vaar voor een menschenleven verwekt, wordt met tuchthuis van tenminste zes maanden en bij verzachtende omstandig heden met gevangenisstraf gestraft. Als door overtreding de dood veroorzaakt wordt, wordt dit met den dood gestraft, bij verzachtende omstandigheden met tuchthuis van tenminste twee jaar. Daar naast kan ook verbeurdverklaring van het vermogen gelast worden. Wie tot een ge- meen-gevaarlijke overtreding opzet, wordt met tuchthuis van tenminste drie maan den gestraft. Volgens artikel 5 worden met den dood gestraft de delicten, die in het strafwet boek zijn vastgelegd in de artikelen 181 (hoogverraad), 229 (vergiftiging). 307 (brandstichting). 311 (het verwekken van ontploffing). 312 (het verwekken van overstrooming. 315II (beschadiging van spoorwegaanleg), 324 (gemeen-gevaarlijke vergiftiging). Tot dusver stond op deze misdrijven levenslange tuchthuisstraf. Met den dood. of voor zoover tot dus ver geen zwaardere straf bedreigd wordt, met levenslange tuchthuisstraf of tucht huisstraf tot 15 jaar toe, wordt gestraft: 1. Wie het bestaat den rijkspresident of een lid of een commissaris van de rijks regeering te dooden of wie tot een derge lijke daad oproept, zich aanbiedt, een dergelijke aanbieding aanneemt of een dergelijke daad met een ander afspreekt: 2. wie in de gevallen 115 n van het wetboek van strafrecht (ernstig oproer) of 12511 (zware landvredebreuk) de daad met de wapens of in geweten en gewilde samenwerking met een gewapende pleegt; 3. wie een vrijheidsberooving pleegt met de bedoeling den van zijn vrijheid beroofde te gebruiken als gijzelaar in den politie- ken strijd. Deze verordening treedt blijkens artikel 6 in werking op den dag van de afkondi ging Toelichtend commentaar. De beraadslagingen hebben zeer lang geduurd. De verordening is in alle opzich ten goed overwogen. In het kabinet was men het er unaniem over eens, dat de verordening in dezen vorm nog gisteren verschijnen moest. De verkiezingsstrijd als zoodanig wordt er niet door belemmerd en de verkiezingen zullen in ieder geval door gaan. De rijksregeering is van meening. dat de verordening moest worden afgekondigd daar het grootste gevaar voor volk en staat bestond en nog bestaat. Met allen ernst moet er op gewezen worden, dat verder gegronde verdenking bestaat dat de communistische acties zullen worden voortgezet Het schijnt mogelijk, dat de centrale van deze acties van Berlijn naar elders verplaatst zal worden. Gevaren, die hieruit zouden kunnen ontstaan, moeten bijv. voorkomen worden door art. 2 van de nieuwe verordening, dat de rijksregee ring machtigt, in geval van weigering van een land. om zelf in te grijpen, zelf de leiding te nemen, hetzij in den vorm van een eenmalige verordening, hetzij in het algemeen. De verordening heeft echter dat geldt ook voor artikel 3 niets met de in de laatste weken herhaaldelijk aan geroerde kwestie van de aanstelling van nieuwe rijkscommissarissen te maken. Veeleer gaat het uitsluitend om de uit oefening van een functie binnen het ka der van deze verordening, die zich tegen communistische staatsgevaarlijke hande lingen richt Dat het gevaar van dergelijke terroristi sche handelingen nog altijd groot is. blijkt uit de gerechtvaardigde veronderstelling, dat evenals in het Ltebknecht-huis te Berlijn ook elders geheime gangen en ondergrondsche gewelven aanwezig zijn, die het staatsgevaarlijke bedrijf van de communisten dienen of hun een toe vluchtsoord bieden. Dat een verdwijning naar het buitenland niet zoo gemakkelijk mogelijk is daarvoor zijn aan de grens de noodige maatregelen getroffen. Tegenover anders luidende berichten moet overigens worden vastgesteld, dat de noodverordening geen nieuwe rechterlijke instanties voorziet. In de eerstvolgende dagen zullen uit voeringsbepalingen verschijnen. Het zwaartepunt van den strijd tegen staat en regeering is thans klaarblijke lijk naar hét buitenland verlegd. Ook hiermede heeft het rijkskabinet zich gister bezig gehouden en het heeft maat regelen getroffen om aanvallen over den omweg van het buitenland af te slaan. Ook in gevallen, da» kranten, correspon denten of journalisten zich ertoe leenen. langs dezen weg staatsgevaarlijke stappen te steunen, zal worden ingegrepen De desbetreffende verordening zal waar schijnlijk heden aan den rijkspresident worden voorgelegd en denzelfden dag ln werking treden. Naax door het polltle-presldium wordt RECLAME. meegedeeld, is aan de politieke politie be kend geworden, dat de KJ.D. van plan was, op den dag der verkiezingen, resp. de dagen daarvóór, of daarna, stelselma tig opgezette overvallen op leden der na tionale korpsen. Inzonderheid van de S.A. en de S S. te ondernemen en hierbij even tueele bewapende 'eden dezer organisaties zonder pardon met toepassing van wapen geweld onschadelijk te maken. De gezamenlijke actie zou op zoodanige wijze doorgevoerd worden, dat de daders zooveel mogelijk als communisten on- herkend zouden blijven. Op surveillance zijnde politiebeambten zouden door het voorhouden van pi^'en tot overgave der wapenen gedwongen worden. Van de zijde der politie zijn de noodige tegenmaatregelen getroffen. Het optreden der politie. In Berlijn alleen werden, behalve de be ambten der politieke politie, alle crimi- neele beambten van het politie-presldium en van de politiebureaux 's nachts gewekt en op de snelste wijze naar het politie- presidium vervoerd. Daar werden de be- i ambten ingedeeld en onder geleide van j politie in uniform per auto naar de ver schillende stadsdeelen gebracht, waar dan huis voor huis volgens de oDgestelde lijs ten de arrestaties der verdachte K.P.D.- leiders plaats hadden. Evenals te Berlijn werden in Pruisen de maatregelen doorgevoerd, nadat per poli- tie-radio alle politiebureaux waren inge licht. Een deel der communistische parle mentsleden heeft zich weliswaar door de vlucht aan arrestatie onttrokken, doch alle grenzen worden scherp bewaakt, zoo dat het den vluchtelingen nauwelijks zal gelukken Duitschland te verlaten. Bij de doorzoeking van het „Vorwarts"- gebouw en de in beslagneming der ter perse zijnde nummers van de „Vorwarts" werden verder nog in beslag genomen: 125.000 exemn'aren van een prooaganda- nummer. 90.000 ex. van een vlugschrift, 20.000 naamoogaven van nieuwe lPden, 3500 ex. van de ..Wochen'chau". 14 000 ex. van het tijdschrift „Der Kommunal- beambte" en 17.000 ex. van het tijdschrift ..E'nigkeit" Het verhoor der gearresteerden is nog steeds aan den gang. Het heeft tot nu toe reeds zeer interessant materiaal op geleverd, waarover echter in het belang van het verder onderzoek voorlooDig nog het stilzwijgen moet worden bewaard. De uitgevoerde huiszoekingen hebben eveneens een rijk materiaal ongeleverd. Medegedeeld wordt, dat zich onder het in het Karl-L'ebknechthuis in beslag Benomen materiaal. o.a. vervalschte be velen van politie-officieren en van S. A.- en S.S.-lelders zouden bevinden. Onder de gevonden communistische documenten zouden zelfs stukken zijn, die betrekking hebben op het vergiftigen van voedings middelen en bronnen. De auctor intellec tualis zou de bekende communistische uitgever Wily Muenzenberg zijn. Muenzenberg zelf kon tot nog toe niet worden gearresteerd. In het Rijksdaggebduw zouden voorts twee personen zijn gearresteerd, die een telefoongesprek met het dagblad „Vor warts" voerden en mededeelen, dat de brandstichting was geschied op aanraden van Goering. Beide personen verklaarden, dat het bevel om dit bericht te versprei den, door de „Vorwarts"-redactie zelf was gegeven. Den sociaal-democratischen persdienst is de concessie tot het voeren van radio gesprekken. waarmede deze dienst de soc._ democratische bladen van nieuws voorzag, ontnomen. De maatregel wordt gemoti veerd met de overweging, dat de pers dienst de radio-gesprekken ook voor agi tatie gebruikte. Het overtu'gend bewijs is gevonden, dat de vroegere rijksdagafgevaardigde Torgler niet alleen met den gearresteerden Ne- derlandschen communist, maar met ver scheidene brandstichters eenige uren in den Rijksdag samen geweest is. De gevluchte brandstichters zijn blijk baar door de onder het gebouw loop*nde gangen voor de centrale verwarming ver dwenen. De Hakenkruis-vlag op het Karl Liebknechtshuis. De „Angriff" meldt: Gisteravond tegen halfzeven werd op het Karl LIebknechthuis de Hakenkruis-vlag geheschen. Een S.A.- stormtroep stond aangetreden voor het ge bouw. De stormlelder wees in een korte toespraak op de beteekenls van dezen dag en verklaarde dat met het hijschen van de Hakenkruisvlag oo het Karl Liebknecht- huis het werk van Horst Wessel in vervul ling is gegaan. f Het is ondoenlijk alle plaatsen te noemen waar communisten zijn gearresteerd, huls- zoekingen hebben plaats gehad ook in so cialistische bureaux enz. Altona Olden burg Stuttgart Schwerin Bremen Stettin Rostock. Hannover Breslau. Koningsber gen Bielefeld BrandenburgOveral zijn demonstraties of vergaderingen der roode partijen verboden! Enkele namen van gearresteerden wor den genoemd, doch bijzonder aanspreken doen deze niet. Een overzicht van de verwoestingen. Gistermiddag heeft de dienstdoende com mandant der politie den persvertegenwoor digers die voor het rijksdaggebouw aan wezig waren zonder echter toegelaten te worden eenige mededeellneen gedaan om trent 't onderzoek waarna de pers een rondgang door het gebouw mocht maken De groote voor de plenaire zittingszaal gelezen wandelhal met het standbeeld van keizer Wilhelm I is zoo eoed als onbescha digd doch in de plaats van de zang die van de hal naar de zaal leidt ziet men een groot geblakerd gat. De muur. die de zaal van de hal scheidt is door het vuur vernield Men ziet in de zaal zelf slechts de kale wanden met meters hooe het verbrande hout. en niets herinnert eraan dat op deze plaats de monumentale zaal, waarin de Dultsche rijksdag bijeenkwam, is geweest Op de plaatsen waar de banken der af gevaardigden. het spreekgestoelte het ver hoogde podium voor het presidium en de regeerings-estrade hebben gestaan ziet men niets meer van dit alles De geheele grond is bedekt door een verkoolde hout massa en gebogen ijzeren stangen die uit de overkapping naar beneden zijn gevallen. Er moet in de zaal een reusachtige hitte hebben geheerscht want ook op de plaat sen. die de vlammen niet konden bereiken, is de kostbare houtbetimmering verkoold of weggebrand Een zware ijzeren draag- stang boven het presidium is geheel ver bogen en dreigt naar beneden te storten, en zelfs tal van steenen tn de muren zijn gesprongen Op de plaatsen van de regeering en de leden van den rijksraad stijgt nog rook uit de puinhoopen. Alle tribunes zijn uitge brand. Aan den kant van de groote pu blieke tribune hangt een groot deel van de geheel verbogen ijzerconstructie van de glazen overkapping naar beneden. Ook de ongeveer dertig meter boven de vernielde overkapping uitstekende koepel van het rilksdaggebouw is beschadigd. De ijzeren draagstangen zijn verbogen of zwartge brand en nauwelijks een ruit is heel ge bleven. Ook rondom de zittingszaal heeft het vuur groote schade aangericht. Vooral de wandelgang met de lichtpartijen is ern stig beschadigd. Men bemerkt hier nog duidelijk de sporen van twee brandhaar den waarvan één in de voorhal van de zaal van den rijksraad lag. De zware tapij ten in de wandelgangen zijn voor het grootste gedeelte een prooi der vlammen geworden. In het rijksdag-restaurant kan men. eveneens nog de snaren der vlammen waar nemen. Hier is een portière in brand ge stoken. Het vuur sloeg over naar de er achter gelegen deur en tastte de houtbe timmering aan doch kon nog tijdig ge- bluscht worden. Verscheidene werkkamers van de pers, die achter de perstribune zijn gelegen zijn geheel uitgebrand. Behalve tafels stoelen en kasten, rijn ook schrijfmachines en cyclostyles vernield. Hitier dankt brandweer en politie. Rijkskanselier Hitier heeft aan den rijks commissaris van het Pruisische departe ment van binnenlandsche zaken minister Goering. den volgenden brief gericht: Bij den aanslag door communistische misdadi gers op het Rijksdaggebouw die gisteren heeft plaats gehad, is het slechts aan het snelle ingrijpen van de Berlijnsche brand weer de verstandige leiding en de oDoffe- rende daden van individueele brandweer lieden te danken dat het gebouw niet in weinige uren een prooi der vlammen is ge worden. Niet minder heeft het krachtiee optreden der politie er toe bijgedragen dat het blusschinvswerk ongestoord heeft kun nen Dlaats hebben. Ik neem gaarne de ge legenheid te baat aan alle bij dezen arbeid betrokkenen mlin dank en warme erken telijkheid te betuigen. (w.e.) Adolf Hitler. Het onderzoek naar de brandstichting. Tot dusverre heeft het onderzoek naar de brandstichting uitgewezen, dat alleen reeds voor het aandragen van het ontste kingmateriaal minstens 7 personen noodig zijn geweest, terwijl de verdeeling der vuurhaarden en de gelijktijdige ontbran ding in het geweldige gebouw minstens 10 personen vereischt heeft. Het staat buiten twijfel, dat de brandstichters zoo volko men met alle bijzonderheden van het groote gebouw op de hoogte zijn geweest, dat slechts een Jarenlang ongehinderd verkeer een zoo groote vertrouwdheid met alle vertrekken kan opleveren. In dit ver band bestaat dan ook ernstige verdenking tegen de afgevaardigden van de Commu nistische Partij die vooral ln den laatsten tijd veelvuldig om de meest verschillende redenen in den rijksdag bijeenkwamen. Met de vertrouwdheid met het rijkrr.e- bouw en de dienstregeling der ambtena ren verklaart men ook het feit, dat voor- looplg alleen de op heeterdaad betrapte Nederlandsche communist gearresteerd is kunnen worden, aangezien deze door on bekendheid met de Indeeling van het ge bouw na het plegen van de daad niet meer heeft kunnen vluchten. De gearresteerde heeft de besprekingen van de communis tische commissie van actie voortdurend bijgewoond en heeft weten door te zetten, dat hij mede werkzaam mocht zijn bij de brandstichting. Het onderzoek heeft verder uitgewezen, dat 3 ooggetuigen eenige uren voor het uitbreken van de brand den gearresteer den Nederlandschen dader in gezelschap van Torgler en Koenen ln de gangen van den rijksdag hebben gezien. Een vergis sing ln dezen acht men uitgesloten. Daar verder de Ingang voor de afgevaardigden van den rijksdag om 8 uur des avonds wordt gesloten en de communistische af gevaardigden Torglei en Koenen zich om ongeveer hall negen nun kleeren op nun kamer hebben laten brengen, waarna zij eerst tegen 10 uur door een anderen uit gang het gebouw hebben verlaten, bestaai ernstige verdenking tegen deze beide com munisten. In dien tjjd is de brand n.l. aangestoken. MELK-FEDERATIE ZUID-HOLLAND. De zuiveiwaarde-prijs vastgesteld op vijf cent. De Melk Federatie Zuid-Holland, geves tigd te Rotterdam, heeft gisteren naar de Msb. meldt in het Algemeen Ver kooplokaal te Rotterdam een vergadering gehouden ter bespreking van de consump- tie-melkregeling. De vergadering was druk bezocht. De voorzitter, de heer Jac. Blemond. zette in zijn openingswoord uiteen, hoe men thans tegenover den melkhandel staat. De melkveehouders zijn dankbaar, doch niet voldaan. Hij geeft nogmaals een uiteenzetting van de door de Crisis Zuivel Centrale voorgestelde regeling, die 5 Maait a.s. in werking zal treden Spr. deelt mede, dat er J.l. Zaterdag van de regeering be richt is ingekomen, dat de bestaande melkveilingen bij de binnenkort intre dende regeling van den melkverkoop zul len blijven voortbestaan. De Federatie heeft daarop aangedrongen, omdat melk, welke op veilingen worden aangevoerd, meer opbrengst dan bij levering volgens contract. De consumptie-melk, die naar de veiling gaat, heeft niets te maken met een taxe en met een maximum prijs, met dien verstande, dat van alle melk een halve cent moet woraen afgedragen aan het door de Centrale te vormen fonds, dat aange wend zal worden voor een nader te bepa len algemeen veehoudersbelang. Aan de veilingen zal bij de nieuwe re geling kwaliteits-contróle worden uitge oefend, waarmede de Federatie zich ten volle kan vereenigen Er is een minimum prijs voor de consumptie-melk vastge steld, die echter niet beneden den richt prijs mag gaan. Een voordeel voor de boe ren noemt spr. dat de overmelk van den Haagschen handel geaurende de zomer maanden in de industrie-melk zal worden gebracht. De afd. Pernis heeft tegen de nieuwe regeling bezwaren. De boeren zijn er nog slechtrr aan toe dan de muiters van de „Zeven Provinciën", want die werden nog gewaarschuwd, terwijl den boeren een contract voor den neus wordt gedraald, waaraan niets meer te veranderen is. De afdeellng Hillegersberg meent, dat de Federatie de verantwoordelijkheid voor de nieuwe regeling niet mag dragen. De band tusschen Fed. en Crisis Zuivel Cen trale moet worden verbroken. Een krach tige actie zal gevoerd moeten worden te gen de nieuwe regeling. De voorzitter zegt, dat na een langdu rige bespreking men tot de conclusie is gekomen, dat de Federatie het contract met de Centrale niet moet verbreken. Vanuit de vergadering wordt de opmer king gemaakt, dat de boeren eigenlijk ge heel onbeschermd zijn. Spreker's advies zou zijn om alle Federatie-melk te veilen, totdat een andere regeling tot stand zal zijn gekomen. De melkhandel heeft wel de regeling, doch de boeren hebben de melk. De voorzitter vestigt er de aandacht op, dat al neemt de Federatie het besluit om uitsluitend te veilen, er toch boeren zijn, een contract met den handel zullen af sluiten. 't Spijt spr., maar nu zijn reeds contracten geteekend, want hij heeft ver nomen. dat de Sierkan nu al bijna klaar is. Hij waarschuwt de vergadering niet overhaast besluiten te nemen. Tegen de eerste regeling van de Centrale heeft het bestuur zich ten sterkste verzet, doch het zou onder de gegeven omstandigheden niet willen adviseeren. alle contact te ver breken. De afdeeling Lier vindt het onverstan dig de geheele regeling over boord te gooien. De boeren zullen moeten trachten van de regeling te maken, wat er van te maken is. De heer Vaandrager vindt het contract ten aanzien van de consumptie-melk niet al te ongunstig, doch de boeren moeten bedenken, dat er geen surplus mag zijn, want daarvoor zal geen behoorlijke prijs te maken zijn. De voorzitter geeft tenslotte het advies, geen ander contract te teekenen dan dat van de Federatie, ook al kan deze geen waarborg geven, dat de boeren dan den hoogsten prijs ontvangen. Tijdens de vergadering komt de mede- deeling binnen, dat de regeering voor de periode van 5 tot 19 Maart den zuivei waarde-prijs op vijf cent heeft .vastge steld; de prijzen zullen dan bedragen voor lste klasse melk 61/4 cent; voor 2de klasse melk 6 cent en voor 3de klasse melk 5 3/4 cent per liter, terwijl de heffing ls vastgesteld op 2 1/4 cent Nadat men zich accoord had verklaard met deze mededeellng, werd de vergade ring gesloten. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag; In mijn Leden Cactus komen jaarlijks veel knoppen Zeer vele vallen at zonder zich te openpn. Hoe hierin veran dering te brengen? Hoe de plant te be handelen na den bloei. S. R. te O. Antw.: Deze plantengroep wil voor een goede ontwikkeling ook in den winter niet te koud staan. Ze hooren dan thuis in een gestookte plantenkas, waar geen droge maar een vochtige atmosfeer wordt onder houden. Uw plant heeft in den groei stil gestaan wat bij bloeiende exemplaren mag. Beter ls het later de plant (matig) verwarmde kamer te plan zoodra de bloemknop zichtbaar word 8. kans van afvallen wordt dan geringe: ichte Verpot de plant na den bloei en 1 eiiin haar matig vochtig. Vragen op Tuinbouw gebied aan redactie onder motto Tuinbouw. RECLAME. VERKOiJ tengevolge van vochtig en koud.weer Uitsluitend verkrijgbaar In de oran|e-bandbuls|«, 20 tabl. 70 cfe. en oranjeutkjM van 2 labl. 6 10 VOOR DONDERDAG 2 MAART 1 lis v che 1 Hit S; 'erwt iter 18 i za) ln) Ie n irme Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitze 8.00: Gramofoonpl. 10.00: M: wijding 10.15: Gramofoonpl. - Concert. Me) S. Cats (plano) R (cello) 11.00: Knipcursus kinde.1 ding 11.30: Vervolg concert - AVRO-Kleinorkest o. I. v. N Treen de Two Hodlars (accordeon) 2 00- Voor de vrouw 2.45: Gramofoono 3.00: Naaicursus 3.45: Gramofoonj 4 00: Voor zieken en ouden van door Mevr. A. v. Dijk - 4 30: Plano:: door Loete Kramp 5.00: Verhalen groote kinderen door mevr A. van 9 5 30: AVRO-Kamerorkest o. 1. v. N harz 6.30: SoortDraatje door H 8: der 7.00: AVRO-Kamerorkest (ver Skeli 7.30. Engelsche les 8 00: Vaz Di 8.05: Gramofoonpl. 8 15: Com bouworkest o. 1. v. Pierre Monteus G. Cassado (cello). In de pauze: G: foonpl. 10 30: Kovacs Lajos en zij kest 11.00: Vaz Dias 11.10- Kovacs Laiqs en rijn orkest. Huizen. 296 M. 8.00 KRO., 10 00 li 11.00 KRO., 2.00 NCRV 8 09—91 10.00: Gramofoonpl. 10.15: Mo dienst 10.45. Gramofoonplaten -1 Godsd. Halfuurtje - 12 15: Orkesta 111 en Gramofoonpl. 2 00: Handwerk 3 00: Voor de vrouw 4.00: Bij J zing 5.00: Orgelbespeling 5 45 öenarbeid voor de Jeugd 6.15" Czi 6.45: Naaicursus 7.00: Weekot: 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.(K cert door gem. Zangkoor „Het Lied" G. Akkerman en Gramofoonpl. - Causerie door A. J. Drewes 9.30' eert door het NCRV-Kleinorkest - Vaz Dias 11.1511.30: Gramofooa Daventry, 1554 M 10.35: Morg! ding 10.50: Tijdsein, berichten - Lezing 12.20: Orgelspel R. Foort- Midl. Studio Orkest o. 1. v. F. Cantell m. v A. Vaughan lalt) 2.20: V« scholen 3.20: Kerkdienst 410 de scholen 4.25: E. Colombo's orb 5 35: Kinderuur 6.20' Berichten- Bach's orgelmuziek door H. Dari 7.10, 7.40 7.45 en 7 50: Leringen - Concert. P. Dawson -(bariton) -en Caballero (piano) 9.00: Voord door A. J Alan 9.20 Berichten oii 9.55: Concert voor de scholen, ai solisten en orkest o. 1. y. Helv-H«< son 10.50: Kerkdienst II05- BBC-Dansorkest o.l.v. Henrv Hall Parijs „Radio Paris". 1724 M. - sp Gramofoonpl. 12.50: OrkestcoW 7.40: dito 8.20: Radiotooneel. Kalundborg, 1153 M. 1120—1« eert uit hotel Angleterre 2.20421 c roeporkest m. m. v. solisten o. Reesen 7.30: Gevarieerd proviand 8 20: Deensche Romantische muziet Gröndahl 9.50: Kamermuziek dod nte (viool-piano-ceilo) 10.2511.50: muziek o. 1. v. Kal Julian. Me Lanïenberg, 473 M 6 25 en1 A Grnmofoonplaien 1120: Concert' Görlich 12.20: Concert o. I. |oie 1.50: GramofoonDl. 420: Conci 8.409 25: Werag-kleinorkest óJ.v. 101011 20: Concert o. 1. v. EvsoKJ Rome. 441 M. - 8 05: SvrnnhnnW» o, 1. v. Casella m. m. v. pianosnlW- Brussel. 508 en 338 M. - 338 M-'1 Omroerkleinorkest o. 1. v. Leemans - Gramofoonpl. en Zangvoordracht Omroeporkest o. 1. v. Kumos - 8M roepkleinorkest o. 1. v. Leemans- Omroeporkest o. 1. v. André - 920. Voor oole raluw (rste t liken Hel v ijje t het. uelba a eer De Z' de Zwalr Achtc dban Midd) 'eyenr (oor: oysch igl i lood* didd* .ersct Voor: ugge) incko H oral. Bel ^Ipun a; ideel; a de is va iter I r uit dt c 's di ogel rit land ionds issse bel li) d be S3 de lir ■d noe ukk aric 1 di 2- sta programma m. m. v. orkest en ma"' koor 5.08 M 12.20: Gramofno'"' 1.30' Omroepkleinorkest o. 1. fh 520' Omroeporkest o. 1. v. Andre Gramofoonpl. 8 20' Omroennricesi J. Kumps 10.30: Gramofoonol Zeescn, 1635 M. 7.20' K™E, Riii-sl-ansel'er Hitler In het S"nlt" j Eerlijn 8.35: B-ethoven's 3de nle in Es Gr. t. (Eretca) o. I band - 9.20: Rerjebten en til"" 1120- Dansmuziek door Oskar 4°" zijn orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DIST»1® lederen dag van 8 uur voorn) nam- aansluiting op Hilversum en Voorts Woensdags, Vrijdags e t dags van 311 uur gramofoon® y!

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10