Groote Opruiming lol H. P. BLOOT Co. K AT WIJKERS Glaslampen v.af f. 1.75 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 25 Februari UIT OE OMSTREKEN. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz Electr.- en Gas-Ornamenten AGENDA. DE LOONEX IX HET BLOEMBOLLENBEDRLJF. Te Lisse had een conferentie^ plaats tus- schen afgevaar 'igden van patroons en ar- beidersorganisatles in het B.oembolten- bedrljf. Het voorstel, door de patroons gedaan,, n.l. een gemiddeld loon van f. 19 per week werd door de arbeide.sorgam- saties gelijk gemeld onaanneme.ljk geacht. Xa breedvoerige bespre .ing ded.'n zij echter behalve de moderne bonds leden het voors.el om het loon te s.ellen op gemiddeld f.20 per week, welk voorstel door de afgevaardigden van patroons- en arbeidersor 'amsat es aan de leden zal wor den voor-esteld. Met belangs.el.ing wordt de beslissing afgewacht. AALSMEER. Alhier is voor talrijke toehoorders ongeveer 700 op uitnoodiging van den Aalsmeerschen Modernen Bestuurders- bond en door het tooneelgezelschap „De Jonge Spelers" een opvoering gegeven van het stuk .De Matrozen van Cattaro". Er was onverdeelde aandacht -ot stuk m spel. o HAARLEMMERMEER. DE 100STE WOXIXG MET RIJKSSTETJX. Voor den betrokkene een buitenkansje. Er zullen waarschijnlijk niet veel ge meenten in ons land zijn waar de Land- arbeiderswet zoo'n ruime toepassing vindt als in Haarlemmermeer. Al.erwe en ziet men hier dan ook de aardige naar ver schillend typen geoouwce woningen s aan, die krachtens deze wet met s.eun van het Rijk werden gebouwd. Van den beer v. Damme te Hoofddorp, die reeds zoovele plannen en aanvragen voor deze woningen gereed maakten, ver namen wij, dat weldra de stichting van de 100ste woning is te verwachten en het zijn voornemen is deze gratis aan te vragen en uit te voeren, hetgeen voor dsn betrokkene op een buitenkansje neerkomt van f. 100. Deze som zal dan bij het gereedkomen met het huis aan den ge lukkige worden uitbetaald. HILLEGOM. Modem georganiseerde tuinarbeiders. Door ae afd. Hlllegom van den Ned. Bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf is besloten geen loonsver laging te aanvaarden. De af deeling eischte van het hoofdbestuur te protesteeren tegen een verlaging. Bemiddelende voorstellen van het hoofdbestuur zijn met zeer groote meerderheid van stemmen afgewezen. De Beurs. 133 personen teekenden de presentielijst op de laatste bloembollenbeurs. De handel in de voorjaarsartikelen was zeer willig, dahlia's hadden een vastere en oploopende markt. Uitvoering Harmonie. De Hillegomsche Harmonie-kapel heeft een uitvoering gegeven in de groote zaal van „Flora" die geheel bezet was. Er ls onder directie van den heer M. Adam zeer goed gespeeld. Het mooie programma is op aangename wijze afgewisseld door een tooneelstukje van de club Onder Ons". De voorzitter heette benevens de bezoe kers in het bijzonder verscheidene zuster- vereeniglngen welkom. Mede deed hij een beroep op de vrienden der Harmonie om het aantal donateurs en de kas te ver sterken. De uitvoering is uitstekend ge slaagd. De werkloosheid. Het aantal werkloozen is deze week weer eens gestegen. Van 666 vermeerderde het tot 686. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten, z. van M. Kuijt en P. van Duijn; Gerrit, z. van H. van Leeu wen en D van Duijn; Christiaan Jan, z, van J. Koekebakker en Chr. Snijders; Arie, z van P. Guijt en L. Snijders; Pieter, z. van J Verloop en M. P. Verburg; Jannetje, d van K. v. d. Meij en J. W. Geijteman; Engellna, d. van J Hoek en T. van Duijn; Arie, z. van A. Mol en P. E. Goemaat; Daniël, z. van Th. Koekebakker en C. Snijder; Neeltje, d. van P. de Vreugd en P. KraaijenoordKatharina Jacoba, d. van A. v. d. Eijkel en W. Bruinooge; Jannetje, d. van J. van Duijn en A. v. d. Meij; Cor nells. z. van A. Schalkers en C. Varke- vtsser. Overleden: Pieter v. Duijvenvoorde, oud 33 Jaar, wedn. van E. v. d. Luijt. Ondertrouwd: K. H. Ouwehand en T. van der Plas; A. Haasbroek er. G. van Beelen. Getrouwd: M. de Vreugd en L. Vooys; T. van Duijn en M. Houwaard. KATWIJK AAN DEN RIJN. De maandelijksche collecte voor het bouwfonds der Geref. Kerk heeft opge bracht f. 4534. BT BUD T00R KAT ff US ES OHSTBBBI GEEFT UW am'BRTENTIËN EN ABONNEMENTEN 01' AAN DEN AGENT DIE ALLE LNUUIHLNüE-n VLKoiKLKT KATWIJK AAN ZEE. DE VERKOOP VAN HET BADHOTEL- TERREIN. Aanbod van groot concern. lil de eerstvolgende Raadszitting zal een voorstel komen tot verkoop van het gehee.e terrein van het v.n. Groot Bad-Hotel. Een zeer groot kapitaalkrachtig concern heeft een aannemelijk aanbod gedaan voor dit geheeie terrein. Neemt de raad dit aanbod aan, dan zal direct met den villa-bouw begonnen wor- den. zoodat gerekend kan worden, dat tegen het aanstaande badseizoen eenige villa's reeds beloonbaar zijn, evenals een groote lunchroom, die dan onmiddellijk in exploitatie zal worden genomen. De bekende architect van het nieuwe stadion in Amsterdam, de hear Wils, zal deze werken onder zijn leiding doen u.tvoeren. Naar wij vernemen is ook aangekocht het pand in het Waaigat van den heer G. Haasnoot met de daar liggende steegjes en sloppen. Tevens zijn onderhandelingen gaande over aankoop der panden hoek Waaigat—Sluisweg. Er bestaat dus groote kans, dat de achterzijde van het Waaigat grootendee'.s wordt afgebroken. Aan den ergelijk en ondraagiijken toestand der krotwoningen zal dan een eind komen, hetgeen zeker het aanzien van dat dorps- deel zal verhoogen! NEERBOSCH' SAMENKOMST IN DE NIEUWE KERK. Mooie uitvoering van het Weezenkoor. In de Nieuwe Kerk waren ongeveer een duizendtal toehoorders tegenwoordig oin ingelicht te worden over den arbeid te Neerbosch door den predikant-directeur der weesinrichting en om de zangnummers te beluisteren, uit te voeren door het Weezen- zangkoor onder leiding van den heer Jac. S. de Vries. Aanwezig waren de burge meester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop en ds. R. P. A. Rutgers. Nadat gezongen was Ps. 105 1 en 2 en gevolgd door gebed, sprak ds. Pras een inleidend woord. Dit jaar zal het 70 jarig bestaan der wees- inricht ng Neerbosch herdacht worden; weezen, half-weezen en voogdijkinderen worden er in opgenomen. Het weezenkoor bestaat uit een 40-tal jongens en meisjes. Spr. verwelkomde den dirigent, den heer de Vries en ds. H. Kluin, directeur der inricht ng. Hij herinnerde er aan, dat het juist 25 jaar geleden is, dat het koor hier zong. Spr. dankte den burgemeester, voor zijn tegenwoordigheid. Hij vroeg zich af, of het tegenwoordig nog een tijd is om te zingen, het volk in God verblijd z ngt van 's Heeren zegen. Wij mogen zingen en jubelen, 't volk van Israël heeft dat ook fedaan! Spr. eindigde met den wensch, at wij eenmaal jubelen mogen in Gods heerlijk oord. Nog werd gezongen Ps. 118, laatste gedeelte van vers 9. Het zangkoor liet zich nu eerst hooren met een drietal liederen „Bede", „Nader mijn Gog bij II" en „Avondrust". Ds. Kluin vertelde hierop iets over de geschie enis van Neertosch, onalsche delljk verbonden met den stichter der weezen- kotonie den hear Johan van 't Lindenhout, geboren in 1836 ta Beuningen als een eenvoudige boerenjongen. Spr. ging zijn levensloop na. aanhanger werd hij van de toen opkomende moderne richting. Op den duur vond hij daarbij geen zieierust. Na het sterven van zijn broeder bracbl het oude Evangelie hem weer tot Jezus Chris tus. Zijn bekee ings eschie ten s werd door spr. behandeld, eveneens zijn ervaringen als Bijbelcorporteur. Daarna ze.te spr. uit een, hoe hij er toe kwam,' op voorbeeld van een weezeninrichtlng te Bristol in Engeland, in ons land een zoodanige in richting te stichten. Eenvoudig begonnen in 1863, moest al in 1867 naar een grooter terrein uitgezien worden bij Neerbosch. Hier verrees de weezeninr'cl.ting, die door de Christenheid van Nederland gesteund werd. In 1904 legde Van 't Lindenhout zijn directeurschap neer. Wat de stormen en tegenspoeden heeft de inrichting in den loop der jaren meemaakt. Het goede hart van den heer Van 't Lindenhout deed hem meer weezen opnemen dan wenschelijk was: er waren er wel 1000 1103. Dat heeft zich ten slotte gewroken. Het werk ontgroeide hem. In den tuin van het Moe derhuis staat zijn buste ter eere van het 50-jarig bestaan opgericht, a's bewijs van eerbied en dankbaarheid. Het 70-jar g be staan zal dit jaar niet gevierd worden, maar toch niet onopgemerkt voorbijgaan. Tegenwoordig telt de weezeninr chüng 450 jonge menschen. Spr. gaf hierop een uit voerige beschrijving der inrichting. Spr. merkte op, dat het koor vroeger veel gedaan heeft voor verheffing der zangkunst en hoopte dat men de weezen inrichtlng steeds zal gedenken. Want zij is voor bet geheele land. Nadat Gezang 2 1 en 3 gezongen was, liet het zang koor zich weer hooren. Eenige waren door den heer de Vries zelf getoonzet. Het was een oprecht genot de weezen te hooren zingen! Ds. Kluin sprak een slotwoord, waarin hij dank bracht aan de vele families, d;e de weezen wilden huisvesten; evenzoo aan de Neerbosch-krans, die zoovele kleeding- stukken voor de inricht ng had vervaar digd. Ten slotte wekte spr. op om hier een afdeeiing van de Neerbosch-oentver- eeniging op te richten, daar vele kleintjes één groote maken! Nadat het zangkoor nog een paar nummer had laten hooren, werd met dankzegging door ds. Kluin en het zingen van Gez. 180 1 de bijeenkomst gesloten. VERGADERING ARBEIDS DIVIDEND ORGANISATIE. De werkloozen-oetrooien Een afdeeiing opgericht. Voor een volkomen bezette Gemeente zaal trad op de heer Abr. M. C. Sandberg uit Den Haag teneinde de stichting van een afdeeiing van deze organisatie te be spreken. Hij sprak over „Kans op werk door 't stelsel van werkloozen octrooien". Spr. zette den stand van de groote werk loosheid uiteen. De economische voor waarden voor een hervatting van het groeiproces der werkgelegenheid door het stichten van nieuwe ondernemingen kan men samenvatten tot een viertal: goed samenwerkende arbeid, kapitaal, voldoen de afzet en behoorlijke prijs. De eerste voorwaarde kan onder de te genwoordige omstandigheden het gemak kelijkst worden vervuld. Voldoende afzet te vinden is reeds veel moeilijker, omdat hier tal van factoren in het spel komen, op welke departiculier weinig invloed kan doen gelden. Op hem rust natuurlijk de keuze van een doeltreffend nieuw voortbrengsel. Is deze keuze gemaakt en goed uitgevallen, dan komt er een ander en maakt het artikel na, tenzij het wordt verhinderd. Dit kan geschieden door mid del van het stelsel van werkloozen- oetrooien, dat de vervaardiging van nieuwe voortbrengselen binnen een be paalde gemeente des lands, gedurende een zeker aantal Jaren wettelijk beschermt; mits daarbij werkloozen te werk worden gesteld. Men voorkomt op deze wijze het optre den van mededinging ten aanzien van be doelde nieuwe voortbrengselen, het afzet gebied in Nederland en overzeesche bezit tingen blijft aldus voor eene onderne ming bewaard: Dus: regeling van de voortbrenging van nieuwe artikelen met behulp van het particulier initiatief. Dit heeft tevens invloed op het hand haven van een behoorlijken prijs voor de nieuwe voortbrengselen, terwijl het belang van den verbruiker beschermd wordt door de mogelijkheid om bij prijsmisbruik ook aan andere werkloozen octrooi voor het zelfde artikel te verleenen. De noodzakelijkheid om in ons land, waar 1/7 van de bevolking lijdt onder de werkloosheid, weer werkgelegenheid te scheppen staat naar aller overtuiging thans vast. Naast de bestaande octroolwet met haar bescherming van uitvindingen (t.echnlsche nieuwigheden) is er dus plaats voor de bescherming van nieuwe werkgelegenheid (economische nieuwig heden! door het openen van den moge lijkheid tot het verleenen van „werkloo zen octrooien". Nadat een en ander uitvoerig door den heer Sandberg uiteengezet was, werd over gegaan tot oprichting der afd. Katwijk, waarvoor zich 80 leden opgaven. Tot bestuursleider werd gekozen de heer W. Jansen en tot voorzitter, secretaris en penningmeester der afdeeiing resp. de heeren M. v. d. Bent, E. v. d. Mark en W. Rovers. Ter voorbereiding van de W. O. Katwijk tewerkstelling komen de A. D. O. leden in volgorde van de aanmelding. C. de J., hotelhouder, wonende Bou levard, deed aangifte bij de politie van het feit dat zijn rijwiel verdwenen was. De fam. v. L. gaf bij de politie kennis van vermoedelijke vernieling van verschei dene ruiten van „Hotel du Rhin". 6280 Dit slaat alle concurrentie. Maak dat U er bij komt. tri Nieuwsteeg 9 - TeL 131 Katwijk aan Zee LISSE. Op het examen E. M. S. A. I. D. te 's-Gravenhage slaagde voor coupeuse mej. Hulsbos, alhier. De kiezerslijst dezer gemeente bevat 3973 kiezers waarvan er 3973 kiesgerech tigd zijn voor de Tweede Kamer, 3908 voor de Prov. Staten en 3840 voor den gemeen teraad. Mej. T. Beider alhier deed met gun» stig gevolg te 's-Gravenhage examen voor lingerie-naaien. De helft der collecte van de uitvoe ring van „Excelsior", zijnde f. 10, is afge dragen aan het Crisis-Comité. Geslaagd voor het diploma lingerie (Eerste Ned. Modevakschoolvereenlging te Den Haag) mej. T. Beider alhier. NOORDWIJK. HET CRISISCOMITE. De kas is bijna leeg! Vanaf 1 October werd voor eerste levens behoeften een bedrag uitgegeven van plm. f. 2242.65 en voor kleeren f.300. Totaal f. 2542 65, Thans vraagt iedere week een offer van plm. f. 175. Dit is met de tegenwoordige kas zooniet lang meer vol te houden. Toch stijgt het aantal „stille armen" steeds. Binnenkort zal het zoo hoog noodige werk door gebrek aan middelen dus noodgedrongen moeten worden stopgezet. Medeburgers helft dus allen om in den allerergsten nood van zoovelen, door de crisis getroffen gezinnen te voorzien. Het comité helpt alleen die gezinnen, die niet reeds op andere wijze steun genieten. Giften enz. worden gaarne in ontvangst genomen door mevr. W. W. Siddré. Voor straat 47 en mevr. J. de Regt, Breloft- park 17. Steunt dus allen naar draagkracht het comité! Gij verricht hiermede een goed en liefdadig werk! Duink aarten. Wij vernemen nader inzake de open stelling van de z.g. onvrije duinen, dat deze duinen voor het publiek zullen worden opengesteld met ingang van 15 Maart e.k. tegen toegangskaarten. Deze kaar.en zu len vanaf 15 Maart a.s. op de beide politle- bureaux in onze gemeente verkrijgbaar worden gesteld tegen betaling van 10 ct. Kinderen beneden den leeltijd van zestien jaar hebben geen kaart noodig, doch mogen slechts in de duinen verblijven onder geleide van een volwassene. Ook zullen kaarten verkrijgbaar worden gesteld 20 ct.. welke kaarten zoowel toegang geven tot de onvrije duinen in Katwijk ais in Noordwijk. De kaarten zijn sfrikt persoonlijk, famille- of gezelschapskaarten worden niet ver strekt Voor exursies van vereenitpngen of reis gezelschappen kunnen kaarten ton ge'a'e van het aantal deelnemers woiden ver strekt ten namo van de Vereeniging of den leider, met beperk'en geldigheidsduur (dag der excursie, enz.). De heer v. Sch. deed bij de politie aangifte, dat van een bouwwerk aan de Van Panhuysstraat alhier, zijn rijwiel werd ontvreemd. Hiervoor in de plaats werd een oud heerenrijwiel achtergelaten. De politie stelt een onderzoek in. De heer v, d. W. alhier deed bij de Politie aangifte van diefstal van gereed schappen uit een in aanbouw zijnde villa aan de Prins Hendrikstraat. De bejaarde mej. v. H. alhier kwam door de gladheid te vallen en kreeg een beenbreuk. Op medisch advies moest zij naai' het Ziekenhuis te Leiden per ziekenauto wor den overgebracht. OEGSTGEEST. Auto-ongevallen. In de bocht nabij „Endegeest" reed een auto, bestuurd door mevr. S. wonende te Sassenheim door de gladheid van den weg tegen de afrastering van genoemde In richting, waardoor de afrastering en de auto werden beschadigd. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. Langs den Rijnsburgerweg reed een auto van en bestuurd door A. R. wonen de te Noordwijk, doordat de bestuurder wilde uitwijken voor een wielrijdster, die met haar rijwiel kwam te vallen. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. De firma Van den Ameele haalde de auto uit de sloot. Geslaagd voor het diploma costu- mière (Eerste Ned. Modevakschoolvereenl ging te Den Haag) mej. A. C. v. Wouden berg alhier. VALKENBURG. Oprichting Christelijke Arbeiders Partij. Enkele Inwoners onzer gemeente heb ben het Initiatief genomen tot stichting van een Christelijke Arbeiderspartij. De oprichtingsvergadering heeft dezer dagen plaats genad. De heer N. Ouwersloot was belast met de voorlooplge leiding van de vergadering. Hij zette het doel der veree niging uiteen. Men wil bij de gemeente raadsverkiezing trachten arbeidersafge vaardigden in den raad te krijgen en zich stellen op een Christelijken grondslag. De heer van Duijn, arbeidersafgevaardigde in den raad van Rijnsburg, zette daarop uit een waarom de arbeiders een afzonder lijke actie op touw moeten zetten om zich te doen vertegenwoordigen in den raad. Daarop werden de Statuten, een Huishoudelijk Reglement en een Ge meenteprogramma vastgesteld. In het ge meenteprogramma zijn geen groote ver schillen met die der bestaande Christe lijke Partijen aan te wijzen. In een op zicht is men evenwel zeer vooruitstrevend Het program eischt n.L onder meer van den gemeenteraad een weloverwogen, hy giënisch plan tot uitbreiding der ge meente. Groote discussie ontstond evenwel over de vraag of de partij Wel op Christe lijken pondslag moet staan. Tenslotte werd hiertoe besloten. Een bestuursverkiezing werd. hierop ge houden. Gekozen werden N. Ouwersloot, voorzitter; M. de Mooy, D. van Duyn, S. Slootweg, L. Verhaar, J. van Dijk enAdr, van Dijk. VOORHOUT. Jaarvergadering van den R.K. Volksbond. Alhier vergaderde de afd. Voorhout der R.K. Volksbond. De voorzitter de heer F. M. Angevaare opende en riep allen een hartelijk welkom toe De notulen werden ongewijzigd goedgekeurd. Hierna volgde de installatie van den geestelijken adviseur. Deze hield een toespraak, waarin hij wees op de buitengewoon moeilijke tijden, en de zware taak waarvoor het bestuur thans staat. Thans is het meer dan ooit noodig dat alle R.K. arbeiders één zijn, nu door opruiende taal getracht wordt het gezag naar beneden te halen. Uit het keurige verslag van den secretaris bleek, dat het ledental geklommen was van 275 op 293. De penningmeester deed mededeellng dat in totaal ontvangen was f. 1278.33 en uit gegeven f. 1454.58, zoodat er een nadeelig saldo is van f 176.45 welk bedrag gedekt is uit het batig slot van het vorig jaar. Door de afd. Hulp in Nood waren ver strekt 539 liter melk en 28 eieren. Op het St. Nicolaas kinderfeest waren aan 84 personen 76 stuks kleeding uitge reikt. Hierna volgde bestuursverkiezing. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. v. d. Voet. tot penningmeester de heer L. v. d. Lans. alsmede de heeren M. de Haas en J. v. d. Gent tot bestuursleden. Van de rondvraag maakte de heer C. v. Werkhoven gebruik om namens de werk loozen allen dank te zeggen die in het belang der werkloozen werkzaam zijn. Hierna volgde sluiting. VOORSCHOTEN. Prins Willem van Oranje-herdenking. Alhier heeft zich op initiatief van den Burgemeester een comité gevormd ter her denking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje. Daarin hebben onder voorzitterschap van den Burgemees ter zitting de beide wethouders, de heeren C. Eggink Sr. en J. A. Mens, de beide predikanten ds. H. P. Fortgens van de N.H. en J. C. Houtzagers van de Geref. Kerk, de heer Pastoor P. Meijer en de heeren W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oye, D. J. van Cuilenburg, D. Limburg, G. Schrijvers en A. J. Turion, de laatste tevens secretaris-penning meester. Besloten is op of omstreeks 24 April a.s. in bet Kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente, zoo dit door heeren Kerk voogden afgestaan wordt, een geschied kundige als spreker te doen optreden, ter wijl de plaatselijke zangverrenigingen en de muztekvereenning T.A.VENO. zullen worden uitgenoodigd een paar nummers ten gehoore tc brengen. Voor de kinderen zal een nader te be palen feeste'ljkheid plaa's he' bén, waar oe de voorzitter met de hoorden van schólért een bespreldng zal houden. HEDEN: Jeruël: Bidstond te 6'/: uur nam. Stadsgehoorzaal. Carnaval „Nut en te maak." 9 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Bidstond te 81/, nam. Zomerlust: „Nieuwe Tooneel" Toonee avond, 8 uur nam. Zondag. Jeruël: Bidstond te 6'/s uur nam. O.-Rijn 41a: Spir. Ver. „Harmonia". de heer Sipsma van R'dam. 10'/: uur Stadsevangelisatie (Morschweg 59); menkomst te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te lol voorm. en 7 u. nam. Maandag. Concordia: Openb. verg. O. S. P Sal Tas. 8 uur nam. Oud-Hortuszlcht: Leidsche Radio-' 8 1/4 uur nam. Rehoboth (Rapenburg)Geref. Bond Leiden. Spr. de heer Dekker van hoorn. 8 uur nam. Schouwburg: Rotterdamsch Hofstad/] neel „Amor in de Pastorie" 81/4 uur na Ka t wij k-a a n-Zee (Gemeente: H. G. S. Spr. ds. Gravemeyer van 7uur nam. u .inde BIOSCOPEN. lelijk' Ier lel eme RÜ •nsda da IJ Ee groo irger fin 1 jge I [pi. 8. 2' aism wter stas ;ade de Dn, Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nanf^, „Einbrecher". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, City-Theater Haarlemmerstr., 8 u. cwl'ïq „Ouwe BUI". Zaterdag nam. 2 u., Zondag nam. 21 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nas I,. „Kiki". rd.' Woensdag en Zaterdag nam. 2 a 11111 Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur 1 1,0 Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. n;B Ti „Eine von uns". plant Woensdag en Zaterdag nam. 2 tBivi Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 usr.l f DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Genea kunde Consultatiebureau voor moeüilj kinderen'. Halftwee tot 3 uur nam. ting tegen dlphterie 4—5 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebureau voor holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst i apotheken wordt van Maandag 20 tot d met Zondag 26 Febr. a.s. waargenomi door apotheek M. Boekwijt, Vlschmarktl telef. 552. De geneeskundige Zondagsdienst te i den wordt van Zaterdagavond 8 uur I Maandagmorgen 8 uur waargenomen 4 de doctoren Janssens, Nieuwzwaag, Pot man, Rassers en Veldhuyzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst i waargenomen door dr. Hugenholtz. 390. Oi ld. WARMOND. Jaarvergadering van „Excelsior". Alhier had de jaarvergadering plaats de Chr. Zangvereeniging .Excelsior" met het oog op 't 25 jarig jubileum bijzonder feestelijk karakter droeg. Behali de leden en genoodlgden waren o.a afgevaardigden van verschillende zusti vereenigingen aanwezig. In zijn openit rede deelde de voorzitter de heer M Vries mede, dat de vergadering, die eigetjon Hjk in 1932 zou moeten gehouden rij: eerst thans kon plaats vinden door zie!' van de secretaresse en den directeur. Helaas kon de laatste tot aller li wezen ook thans nog niet aanwezig zij' Onder applaus van allen bracht de voorzll ter hulde aan diens eminente leidine e sprak den wensch uit, dat de heer De W weer spoedig geheel- hersteld zou wezeil Hierna memoreerde de secretaresse m«l| W. Ch. Breuninghoff in een keurig versli de geschiedenis der vereeniging waart bleek, dat deze, gezien de goede prestatli op verschillende concoursen zeer is voortui gegaan, maar dat toename van leden gewenscht is. wil de vereeniging met si ces op den ingeslagen weg voortgaan het financleele verslag van den Dennlo?' msester den heer P. van Vliet werden hï- telijke woorden van gelukwenschen gesp* ken door den heer D. Binnenkamp voos zitter van „Hosannah" te Lelden'. deD heil W. Betram afgevaardigde van de Chr J® gelingenvereeninig „Dient den Heer" l'| Warmond en den heer J. Bergman voor zitter van Warmonds Fanfare. Na het oe ficteele gedeelte werd het verdere van c<! avond doorgebracht met zang voordracM ten en samenspraken, waarna deze zee geslaagde feestavond door den voorzit!*! met dankgebed werd gesloten. Vergadering „Draagt elkanders lasten" In Hotel de Stad Rome had een verga-I dering plaats van de Onderlinge Glasven I zekering „Draagt elkanders lasten". 1*1 voorzitter de heer J van Egmond open»e| met een woord van welkom. Hierna wej-l den door den secrearis de notulen der vorige vergadering voorgelezen en ondc-l dankzegging vastgesteld Mede werd doo- den Secretaris een keurig verzorgd ™;l slag uitgebracht met betrekking tot wel en wee der vereeniging gedurende o' I afgeloopen 10 jaren. Hierna was het wow» I aan den penningmeester den heer J. den Boogaard. Uit het door hem oljjsf I bracht verslag bleek, dat in het e'651™ pen jaar de uitgaven hoog wareD sf' weest, zulks in verband met de vele as" gebrachte schade die moest worden goed. Desondanks viel over dit jaar o» een batig saldo te boeken van f.2720 gevolg hiervan was dat de premie verhoogd behoefde te worden, doen paald kon blijven op f 0.15 per 5® rondvraag volgde sluiting. ZEVENHOVEN. Een gehouden collecte voor de ding in de Geref. Kerk alhier heet' gebracht de som van f. 31,—.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6