73ste Jaargang ZATERDAG 25 FEBRUARI 1933 No. 22374 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Dfficieele Kennisgevingen. 'luiiiiiiiiiiiiiiiuiiinn Steunt met Uw gaven tat leidscb Crisis-Comité STADSNIEUWS. MUZIEK. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: I SO cti oer regel voor advertentlëD uit LeldeD en plaatsen [wjar agentschappen can ons Blad gevestigd zijn Voor alle I andere aJvertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën I uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. Lij een maximum aantal woorden van 30 I Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van Ibrieven 10 Cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT :i Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week 1.0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. I Dommer bestaat uit VIER BladM EERSTE BLAD. VFRC.ADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 27 FEBRUARI 1933 des namiddags te 2 uur, het gebouw ..Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). Isnog te behandelen: Verordening, houdende wijziging van verordening van den 30en Maart 1931 neenteblad No. 10),. houdende aan lang van de stemlokalen voor de stem- itricten. waarin de gemeente Leiden is rdeeld voor de verkiezing van de leden i de Tweede Kamer der Staten-Gene- van de Provinciale Staten en van i Gemeenteraad. (47) b Voorstel inzake het aangaan van geldleeningen, gedurende het 2e kwar- |al 1933. (48) i Voorstel tot verhooging van het be- g, beschikbaar gesteld voor de ver- (uwing van het perceel Mare 15, het nalige IJkkantoor aan de Lammer- irkt en het perceel Nieuwsteeg 46. (49) ld. Voorstel tot overneming om niet in Vendom bij de gemeente van een ge- (elte sloot aan den Zoeterwoudschen igel, kad bekend onder Sectie M. No. |>0 en tot beschikbaarstelling van gel- i ten behoeve van de doortrekking van Laat de Kanterstraat en de Thor- iestraat en bijkomende werken. (50) I e. Voorstel tot verkoop van een ge- leite bouwterrein aan den Lamme- Sansweg, aan de firma J. 't Hart en D. inen. (51) If. Voorstel tot verkoop van gedeelten juwterrein aan de P. J. Blokstraat, resp. J. W. Reyneveld en de N.V- Bouw- Exploitatie Maatschappij „Ons Eigen- ii" en tot beschikbaarstelling van gel- i voor den aanleg van een gedeelte van I P. J. Blokstraat en het maken van bij- Ikoorende werken. (52) KOSTELOOZE INENTING lEN BERINENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden lengen ter algemeene kennis, dat op loensdag 8 Maart 1933 des namiddags van [tot 3 uur in het Elisabethshof aan de lude Vest gelegenheid zal worden gegeven pt kostelooze inenting en herinenting [gen pokken. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN Secretaris. I Leiden, 25 Februari 1933. 6317 HINDERWET. [Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van A. Dreef om ver winning voor het oprichten van een on- frgrondsche bewaarplaats voor benzine fft bovengrondsche aftapinrichting in en fcd eNieuwstraat vóór het perceel Nieuw- paat No. 33, kadastraal bekend gemeente leiden. Sectie I Nis. 1051 en 2376. I Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin- lemet; [Geven kennis aan het publiek dat ge seind verzoek met de bijlagen op de ecretarie dezer gemeente ter visie ge- egd is; alsmede dat op Zaterdag den Hen Maart [S33 des voormiddags te halfelf uren in pit perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden [Keven om bezwaren tegen dit verzoek in fe brengen, terwül zii er de aandacht op pstigen, dat niet tot beroep gerechtigd P's zij. die niet overeenkomstig art. 7 der Pinderwet voor het gemeentebestuur of Kn zijner leden zijn verschenen, ten emde pun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE RAKHUYZEN Burgemeester. van STRYEN Secretaris. Leiden 25 Februari 1933. 6315 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden °rebgen ter algemeene kennis, dat door Sen vergunning is verleend aan C. J. J. G. vosmaer en rechtverkrijgenden tot het "Plichten van een werkplaats voor ma- I chinale houtbewerking in het perceel nonnensteeg No. 14 kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie F No. 340. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRIJEN Secretaris kiden, 25 Februari 1933. 6316 CENTRALE OUDERRAAD. Afscheid van den beer Ch. L. Waldkötter. Gisteravond vond in de kweekschool Oude Vest de jaarvergadering plaats van den Centralen Ouderraad. Na een ope ningswoord door den voorzitter, den heer Waldkötter, werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna ver kreeg de secretaris, de heer Joh. W. Har- ting het woord tot het voorlezen van zijn jaarverslag, dat na ampele discussie werd vastgesteld. De bestuursverkiezing verliep als volgt: Aan de beurt van aftreden waren de hee- ren Ch. L. Waldkötter, J. Ober en H W. Menger terwijl de heer H. van Slooten Jr. zijn functie ter beschikking stelde. De heer Waldkötter wenschte geen her benoeming te aanvaarden, op dezelfde gronden als de heer v. Slooten, nl dat hij geen schoolouder meer is. De heeren Ober en Menger werden her kozen, terwijl de heeren A. Lasschuit en G. H. Teljeur tot nieuwe bestuurders wer den benoemd. Na dit huishoudelijk gedeelte van den avond werd door den heer J. C. van Schaik een inleiding gehouden over: „Het verschil tusschen openbaar en bijzondei onderwijs". De rede viel zeer in den geest en leverde veel stof tot discussie op. Aan het einde van den avond richtte de secretaris zich tot den scheidenden voorzitter met eenige hartelijke woorden, er op wijzende hoe zij gedurende 8 jaren in volmaakte harmonie hadden saam- gewerkt Spreker stelde den 73-jarigen heer Waldkötter als voorbeeld voor zoovele jongeren en liet het volle licht schijnen op wat hij voor het openbaar onderwijs en de ouderbeweging deed. Dat het u gegeven moge zijn, aldus spr.. in den kring uwer huisgenooten in goede gezondheid uw ver deren levensavond te mogen doorbrengen is mijn oprechten wensch. Met 'n hartelijk applaus onderstreepte de vergadering deze woorden. Ontroerd nam de heer Waldkötter, die van te voren den heer v. Slooten al eenige afscheidswoorden had toegesproken nu afscheid, met vei trouwen de leiding in jongere handen latend. MUZIEKVEREENIGING N.Z.H.T.M. Een geslaagde uitvoering. Gisteravond vond in de concertzaal „Cohcordia" een geanimeerde uitvoering plaats van de muziekvereen. N.Z.H.T.M., waaraan medewerkte de vereeniging „Het Tooneel" van het personeel der H.T.M Onder de aanwezigen, die door den heer Breda, voorzitter der vereeniging, harte lijk welkom werden geheeten, merkten vrij op ir Burgersdijk, directeur en ir. Modder man. chef van exploitatie der maatschap pij. De voorzitter begroette tevens de af gevaardigden der zustervereenigingen uit Rijnsburg en Oegstgeest en wees er op, dat verschillende donateurs helaas door de tijdsomstandigheden gedwongen, hun bij dragen hadden gestaakt. Ook verloor de vereeniging verschillende werkende leden. Hij huldigde den heer Reinier van 't Hoff, als een eminenten leider en sprak de beste wenschen voor het welslagen van den avond. Welnu, deze is uitnemend geslaagd. Ondanks het verminderde ledental speelde men er lustig op los. De vereeniging gaf blijk van grondige studie en uitstekend kunnen in een aantal nummers, dat zeker de goedkeuring van het niet groote getal toehoorders heeft kunnen wegdragen. Zeer heeft men ook genoten van het tooneelspel: de klucht „De Goudmijn" toonde het H.T.M.-personeel op zijn best! De avond werd besloten met een geslaagd bal onder leiding van den heer W. F. van Wijk. o CRISIS-COMITE. Ontspanningsavond. Met de bereidwillige medewerking van de Harmonica-vereeniging D.V.V. en het Acrobatengezelschap The Young Fellows richt de Subcommissie Ontwikkeling en Ontspanning een Ontspanningsavond in voor de werkloozen. Deze avond wordt gegeven Maandag a.s. 27 Febr. in de Groote Stadsgehoorzaal. De aanvang is gesteld op acht uur. Het volgende pro gramma is hiervoor samengesteld: 1- D.V V.-marsch, v. d. Velden; 2. Mün- chener Kindier. K. Komzak; 3 Wien bleibt Wien, J. Schrommel; 4. Optreden van D. Flippo; 5. Parterre en Hand-acrobatiek I. van The Young Fellows; 6. Gross Müt- terchen, Gustaf. Lange: 7. Zigane d'amour. Frans Lehar. Pauze 8. Parterre en Handacrobatiek II. van The Young Fel lows; 9 Staedfast und True, Marsch van Teike: 10. La Reine des Songes, Cadene; II. Concordia-marsch, Luis de Moree. De toegang voor dezen avond is uitslui tend en vrij voor werkloozen en In gezinnen. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld: „Bacteriën en coacervaten" de heer Th. J. Brouwer, geboren te Kortenhoef. CHE. OPL.-SCHOOL H. MORSCHWEG. Eerste Ouderavond. In de gymnastiekzaal van de Christ. Op leidingsschool voor U.L.O., Hooge Morsch- weg 12. is de eerste ouderavond gehouden. De opkomst der ouders was uitstekend. De voorzitter der vereeniging. ds. Punselle, onende den avond door te laten zingen Ps. 138 1. Daarna ging hij voor in gebed waarop hij de ouders welkom heette In een kort openingswoord liet hij duidel'ik uitkomen het goed recht van het Christe- liik Onderwijs. De tegenstanders van dat onderwijs ziin veie. Ondanks dien tegen stand zal het Christeliik Onderwijs voort gaan met de propaganda van zijn begin selen. Spreker hoonte, dat deze school spoedig te klein zou zi.in. Hierna gaf de voorzitter de leiding in handen van het hoofd der school, den heer Tnmstra. Deze beeon met de lotgevallen van de school gedurende het afgeloopen jaar te releveeren. Hij wees op den toenemenden bloei van de school. Op 1 Maart '32 begonnen met 21 leerlingen zal de school nn 1 Maart a s. ongeveer 130 leerlingen teilen Hij legde vooral den nadruk op het karakter van de school, n l. nnleiriingsschool Het huilwerk is nondzakalük. Hierna verzocht hii de ouders hun k'nderen zoovee] mogelijk den Fransehen cursus te laten volgen. Na nog besproken te hebhen de verhou ding tusschen school en buis. de rannorten en het wegblijven van school zonder ken nisgeving nood'gde hii Mevr Munting en mei. Rorch uit eenige liederen ten gehoore te hrengen. Hierna werd de thee rondgediend. Mei. Fopk onderwüzarps las eenige ge voelige stukies voor uit 't, kinderleven. Daaron werden met de lantaarn enkele mooie niaaties on bet w'tte doek ge bracht. Het hoofd gaf enkele exniicatjos en bracht bet nut naar voren van dit leer middel Hef. bestnnr der cehooi beschikt over e°n collpctie van 3200 niaaties. Ds. Punsehe sprak het. slotwoord Na h°t zingen van den Avondzang en dankgebed, verspreidden de ouders zich over de VPrseVnllenrio lokaipn om inzage te nemen van bet. werk van hun kinderen; tevpns onderhielden zij zich met het on- dprwli7pud nersonee]. Deze eerste Ouderavond mag met recht een succes genoemd worden. MONDACCORDEON-CLUB „K. C. G." Gisteravond hield de Mondaccordeon- club „Kunst en Genot", onderafdeeltng van de C.J.M.V. Levendaal, onder leiding van den heer H. F. Roman in het Wijk- gebouw aldaar een geslaagden ouder avond. Nadat een nummer was uitgevoerd en gemeenschappelijk Psalm 100 vers 1 ge zongen was, werd door den voorzitter ge opend met Bijbellezen gebed en een kort openingswoord. De K.EG.-marsch volgde, waarna een vlot programma werd uitge voerd, waarin ter afwisseling solozang, harmonica soli, voordracht en een kluch tige pantomime waren ingelascht. waar mede zeer veel succes werd geoogst. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Roman die in verband met het a s. eerste lustrum in een ernstig betoog den ouders verzocht toch vooral hun jon gens niet terug te houden, door welke om standigheden ook. Nadat Psalm 138 gezamenlijk gezongen was, werd deze zeer geslaagde avond met gebed gesloten. DE BIOSCOPEN. City-Theater brengt deze week na een gevarieerd journaal en een klucht „Schip breukelingen". voor de pauze een der voor al bij de jeugd nog steeds in den smaak vallende cowboy-films, getiteld ..De Witte Donder", met. Johima Canut in de hoofd rol. Zooals bij al dergelijke films zijn vee diefstallen. vecht- en schietpartijen, paar denraces e.d. niet van de lucht, terwijl ook het begeerenswaardige meisje niet ont breekt Een film, waarbij aan het slot alles op zijn pootjes terecht komt en het recht zegeviert. De rest van den avond wordt ge vuld door ..Ouwe Bill" waarbij de hoofdrol meesterlijk vertolkt wordt door Syd Chap lin een broer van den beroemden Charley. Een film weliswaar niet meer van de nieuwste soort, maar welker tafereeltjes, die zich aan en achter het front afspelen alle'-minst van den ernstigen kant bekeken zijn. Integendeel het is een film vol koste lijke soidaten-onzin Menig lachsalvo weer klinkt dan ook door de zaal. Even voor de pauze geeft de heer Norton, een acrobaat, nog eenige keurige staalties van lenigheid en handigheid ten beste die met een warm applaus beloond werden. e Trianon-Theater. Wanneer de jongste geschiedenis zoowel van binnen- als bui tenland het ons niet reeds geleerd had, dat het mogelijk is met als eenig kapitaal een groote hoeveelheid bluf en als inbreng der stichters het vertrouwen der kleine spaarders een groot concern op touw te zetten en gedurende eenigen tijd te laten werken, dan zou Heinz Ruehmann het ons hebben geleerd in de film .Zonder geld gaat het ook". Met behulp van een ter wille van de credietwaardtgheid eener fa- mil'e tot miliionatr uitgekreten oom die inderdaad uit Amerika komt weet Heinz als Schmidt van de Industriebank nle» al leen deze hoozct betrouwbare" in'te"'n? tot grooten bloei te brencen maar ook de geheele stad te veranderen van een kwij nend stadje met werkloozen in een groot petroleumcentrum met reusachtige boor machines en raffinaderijen. Het boren ge schiedt echter voor de leus. want de pe troleum wordt uit Rusland betrokken Zelfs verlooft Schmidt zich ook ter wille van de credietwaardtgheid met een aardig meis ke. dat hij trouwt al evenzeer uit zaken oogpunt natuurlijk! „Eine von Uns" met Brigette Helm in de hoofdrol toont ons enkele jaartjes uit het leven van een betrekkelijk arme typiste, die op haar 21sten verjaardag ontdekt niet de dochter te ziin van de menschen, die haar liefdevol groot brachten en op die datum bovendien in het bezit komt van eenig geld. Dan wordt er gefeest een knappe schrijver komt ten tooneele ver overt haar hart en samen brengen de jongelui een genoeglijken tijd door. Plot seling ontdekt zij echter haar werkelijke moeder wier stem zii slechts door de telefoon heeft leeren kennen en tot deze wendt zit zich als blijkt dat ook zij moeder zal worden Steun ondervindt zii niet en verder terug gaat zij dan naar haar ouden vriend een student-pianist Berioten wordt dat zij naar Berliin zal vertrekken. Op de reis daarheen haalt ds laatste vriend haar dan met zijn race-auto in en zij vervolgen de reis tezamen. Brigette Helm bsheerscht haar moeilijke rol volkomen en haar spel is dan ook een genot. Voorafgegaan door het journal een aantrekkelijk programma. Luxor-Theater. Anny Ondra's specia liteit is het kluchtspel Zij heeft er slag van dwaze situaties uit te buiten en de vroolijkheid ten top te voeren. De film „Kiki" biedt daartoe alle mogelijke kan sen. Kiki is een Parijsche jongedame met een tekort aan geld en een overvloed van energie welkt zij maar al te gaarne in successen ais revue-ster zou willen omzet ten. De weg naar glorie is echter met vele moeilijkheden genlaveid en zoo zien wij het meisje in allerlei kwaliteiten behalve in die, welke zij zich tot ideaal heeft ge steld Als juffrouw van de garderobe doet zii dol-vermakelijke dingen en ook daarna als zij op wat zonderlinge wijze in de woning van den theaterdirecteur is geko men om daar het bewind in handen te nemen dwingen haar ontegenzeggelijk af en toe zeer goede soe! en haar onder nemingslust tot een schaterlach die onop houdelijk door het theater dreunde Op hoog peil staat de inhoud dezer geschiede nis niet. maar zij is ongetwijfe'd grapoig, en biigestaan door Hermann Thimig (als de theaterdirecteuri weet Annv Ondra den toeschouwers eenige genoeglijke uren te bezorgen. Een komische film is ook „The Cuban Love Song" met schitterende zang van den bekenden acteur Tibbett Casino-Theater, Liilan Harvey. Willy Fritsch, Heinz Rühmann en Ralph Arthur Roberts tezamen in één film: hun namen zijn voldoende om ze op de affiches van drie films te doen prijken. Want hier is 't beste van 't beste in de muzikale huwe- lijkscomedie „Inbrekers"; een brillante dialoog waarin de fijne vondsten elkander in snel tempo opvolgen eenige muzikale „schlagers" een inhoud, romantisch, gees tig en verrassend, en last not least" voor treffelijk spel. vooral van Heinz Rühmann met zijn charmeerende zelfingenomenheid, en zijn honderden fijne trekjes, die ziin creatie tot een grandioze maken. Verder is daar Lilian Harvey die acteert, zingt en danst dat 't een lieve lust is en Ralph A. Roberts met zijn grappige mimiek: en fin we zouden geen rol kunnen aanwii- zen. die niet op zijn sterkst bezet is en we hebben geen meter film opgemerkt, waar naar we niet met 't grootste genoegen hebben gekeken De spionnagefilm ..Operabal 13" berust op historische gegevens, want indertijd was er een Oostenrijksch kolonel Redl. die in geheimen dienst was van de Russische SDionnage waarbij hii bekend stond als Operabal 13 Kolonel Redl is dus één van die menschen die met hun leven als inzet dit gevaarlijke snel spelen, dat meestal eindigt voor het executiepeloton. Theodoor Loos is kolonel Redl en hij is boeiend in zijn spel. Lil Dagover is de vrouwelijke hoofdfiguur in dit verhaal van list en intrigue. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Adclheid Armhold. Een nieuwe verschijning op het Leidsche podium, deze sopraanzangeres van Oost- Frieschen bloed. Groote roep ging haar vooruit. De dagbladen signaleerden haar als ster van de eerste grootte. En die weten het precies. Wie dan de gelegenheid krijgt tot eigen waarneming, laat zich na tuurlijk in zijn appreciatie door die voor lichting leiden. Afgezien dan van hen, in wie de Geest der Verneinung levendig wordt en die in het gedrukte oordeel niet anders gelieven te zien dan de particu liere meening van dezen of genen, waar tegenover zij de hunne stellen. Aan het eind van den avond hoorden we meenin gen uitwisselen, die nog al wat uit elkaar lieren. Trachten we den kern van waar- heid zooals wij die zien, uit de botsing te h - ennen. i liederenavond van behoorlijk veel- 7i re samenstelling beweegt zich zoo ongeveer op alle gebieden der mensche- lijke consciëntie. Dat doet een piano- of BINNENLAND Ingediend is een wetsontwerp tot heffing cencr omzetbelasting ingaande 1 Juli; jaaropbrengst geschat op 60 miliioen (3de Blad). De algemeene beschouwingen over de rijksbegrooting; minister De Geer verde digt het regceringsbeleid (Parlementair Overzicht, 3de Blad). Belangrijke vermindering van toelagen, premies, enz. bij de spoorwegen van 24 tot 94 procent (Binnenland, 4de Blad). De werkloosheid is van 28 Januari tot 11 Februari met 4 pCt. gedaald (Binnenland, 4de Blad). De Crisis in het Bloembollenbedrijfeen antwoord van een der grootste bankinstel lingen (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUTTENT AND Na de beslissing van den Volkenbond inzake het conflict in het Verre Oosten. (Buitenland, 1ste Blad). De Nazis zullen als hulppolitie in Duitschland fungeeren (Buitenland, 1ste Blad). Toenemend verzet van Zuid-Duitschland tegen de regeering te Berlijn (Buitenland, 1ste Blad). Kabinetscrisis in Noorwegen (Buitenl., lste Blad). Een concentratie-kabinet Hertzog-Smuts in Zuid-Afrika (Buitenl., 1ste Blad). vioolavond ook wel, maar minder correct. Het lied zegt ons door zijn tekst in welke situatie we ons precies bevinden. Een sonate van Beethoven laat die bepaling aan den hoorder over, zoo hij al aan zoo danige bepaling behoefte zal gevoelen. Hij vult haar dan met een inhoud, aan zijn eigen gemoedsleven ontleend. Die inhoud sluit den keten en de hoorder prijst zich gelukkig: een stuk zelfopen baring. Bij het lied heeft alles een ander verloop. Het einde komt hier aan het begin. De situatie is primair, het woord wijst haar aan, ondubbelzinnig. Maar ieder beleeft haar op zijn wijs, vaak zeer uiteenloopend, steeds met eigen nuance. Ieder verlangt natuurlijk dat de voor dracht zijn eigen voorstelling zooveel mo gelijk dekt. Wie in geestelijken aanleg het dichtst staat bij den uitvoerenden kunste naar, zal zich het best voldaan gevoelen. En wie verder van hem afstaat blijft ongeroerd of hij komt in verzet. Zoo kan de voordracht van een lied den een niet hevig genoeg zijn, den ander doen vragen om grooter soberheid. Wie heeft gelijk? Beiden? Of geen van beiden? Moeten wij onze meening zeggen over de voordracht van Adelheia Armhold, dan vonden wij er soms te weinig diepte in, deed ze hier en daar lichtelijk cliché-achtig aan. We her inneren ons althans zangkunstenaars der laatste jaren, aan wie we ons volkomen konden overgeven: Anna El Tour, Vera Janacopulos. Of speelt ons onze persoon lijke voorkeur voor deze veel gloeiender temperamenten parten? Wat echter niet wegneemt dat het ons geen moeite zou kosten voetstoots een tiental liederen van haar programma te nomen, welker voor dracht onze volle bewondering had, waarin ze met allen eenvoud en alle soberheid, die haar eigen zijn, zuivere ontroering wekte. Als we de zangeres niet tot de grootsten rekenen, dan is zij door haar overige kwa liteiten er toch zeer dicht bij. Haar stem geluid, dat de natuur haar schonk, is ongewoon fraai en helder. En dat heeft zijn natuurlijke frischheid behouden in de ontzaglijke cultuur die het heeft onder gaan. Hoe voortreffelijk toch is haar ademtechniek ontwikkeld! Hoe vrij be weegt ze zich daardoor in de phraseering! Hoe onhoorbaar neemt ze adem! Tot welk een verrukkelijk bel canto is zij in staat! Hoor dat slot in het allerteerste pianis simo van Brahms' mooie Feldemsamkeit! Welk een keel vaardigheid spreidt ze ten toon in Mozarts „Exultate, jubilate" en in den wals van Arditti (die een eeuw ge leden over de heele wereld bekend was door een gezongen wals „II bacio"). En zoo zou nog op veel uitnemends kunnen worden gewezen De zangeres werd aan den vleugel be geleid door Louis Schnitzler, die de kunst van begeleiden verstaat als weinigen. Hij speelt de pianopartij met groote expres sie, zonder eenige opdringerigheid, met zeer welluidende klaviertoon en tegelijk in perfecte subordinatie. Hij toont zich gevoelig voor de zangeres en enthou siasmeert door zijn élan blijkbaar deze. Het tweetal stond in fijn muzikale wissel werking. Adelheid Armhold werd telkens uitbun dig toegejuicht en ze vergat niet Schnitzler in de hulde te doen deelen. Aan het slot liet de zangeres zich twee extratjes af dwingen. Er stond een Steinway-vleugel van Bender op het podium.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1