BR.UE BAND lit den Leidschen Raad 30 cents per Vz pondspakje ^|3»'e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 18 Februari 1933 Derde Blad No. 22368 1 B, EN W. HEBBEN GEANTWOORD. Mijnhardt's Zenuwtabletten SPREEKCEL. RMOEDELIJK MAANDAG 27 FEBR. VOORTZETTING. DE LOONSVERLAGING IN PRINCIPE AANVAARD. WETHOUDER SPLINTER. thouder SPLINTER dankt allereerst ie waardeering, doch critlek is ook gespaard Tegenover elkaar staan zij, illen bezuinigen en zij, die in uitvoe- van werken heil zoeken. Beiden be- gen kan hij niet! voorstel Groeneveld inzake hulp dei- weer in andere gevallen dan bij valt geheel onder het onderzoek der .nisatie-commissie naar het werk dei- weer, die ook opdracht daartoe heeft, baasd stond spr. over de uren- van den heer Schüller, die zich ,._af op terrein, dat hij niet bestrijkt is "de fractie-leider daar dan? komt voorts tot den dienst van intewerken, Ernstig protesteert hij den ongehoorden aanval van den Schüller daarop, die geenszins is in lang der gemeente, de dienst func- rt uitstekend en de leiding is goed i ambtenaren bij zijn gekomen, was voor den dienst om dezen nog te imaken. Andere redenen van uit- ig waren er niet. de heer Schüller durft spreken van rerking, begrijpt spr. heelemaal niet. C. v. F. gaat alles zakelijk en vriend- ipelijk. Van tegenwerking is geen ;c, maar alles kan nu eenmaal niet in ingewilligd, ook met het oog op de en tijd. Hij wordt integendeel zoo- ogelijk ingelicht vaste aanstelling der straatmakers wachten op het reorganisatie-rap- Voorts behandelt spr. eenige nader imde personeelzaken. bezuiniging op den Plantsoendienst liet oorzaak van ontslag van 6 per- i, a'leen het ontbreken van produc- erk. De plantsoenen zijn goed ver zie ook rapporten daarover gt een korte felle redetwist met den Schüller, die den wethouder verwijt 'OorHon te vorrïraafpn) erkent, dat het reorganisatieplan uitblijft, doch dat is niet de schuld 1. en W,. die ook nog steeds wachten it rapport over de beerputten ïenvoeging van Bouw- en Woning- !ht met Stadsontwikkeling blijft spr. len, dat geeft geen bezuiniging. Bé- ordt echter een samenvoeging van intewerken en Bouw- en Woning- iht. Spr. wil in de C. v. F. de kwestie r nog wel eens bepraten, voorstel inzake in. eigen-beheer- van bestratingswerken ontraadt ïog steeds, niet omdat hij aannemer ch omdat hij het niet voordeelig oor voor de gemeente. Ket schilderwerk chts een druppel in de emmer, eten de z.g. ..smartbaasjes" ook niet De directeur mag toch zeker wel Mening zeggen (dit naar aanleiding de vraag van den heer v. Stralen i en tegen eigen beheer, ook om het mill iard werken van het gemeenteperso- voor eigen beheer benoodigd. Eigen t zou over 1932 ook veel duurder zijn tomen, rekent spr. voor aan de hand daarover opgestelde vergelijkingen, esteden was zeker 20 pCt. goedkooper. heer v ECK: en de qualiteit van het WETHOUDER meent, dat daarvoor vrees behoeft te bestaan, het toe- is alleszins voldoende Ook m ge- itedienst wordt geknoeid en moet en overgelegd. orschrijven van het gemeenteloon aan annemers van straatwerk gaat niet. rs heeft aanbesteding geen zin, kun- ï.'e even goed zelf uitvoeren. Dan zou irrentie zijn uitgesloten, de erfpacht zal spr. niet meer in- Principieel is hij er niet tegen, il niet voor bouwvereenigingen, doch moet het worden gevraagd. Vastleg- ian erfpacht wil spr. echter niet aan- len. t vervoer van alle materialen van Ge- itewerken in eigen beheer te doen eren komt eveneens duurder, trots de leningen van den heer Schüller, die seerd zijn op 2 jaar terug Spr. becij- dit nadrukkelijk. .vï ■nu (Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplaag). Ut werkverruiming en werkverschaf- De heer v. Stralen wil uitvoering van in versneld tempo. Het college be- het, dat dit niet mogelijk is. de fi lmen belemmeren het. Om nog wat te en doen, was zelfs vorig jaar van Ged. 'n goedkeuring van een urgentie-pro- noodig, waarvoor geleend moest wor- m Nu zou weer geleend moeten worden. ÖJhfW KNUTTEL: 't Geld is goedkoop. WETHOUDERJawel, doch de ge- Fj m°et het toch kunnen dragen? na voor f. 380.000 wordt toch nog ver- j0 a-, vo°r de recreatiezaal op Ende die doorgaat etc.; doortrekking Was- i we= €n Oegstgeesterlaan staan LP?Program, al zijn zij niet direct f',; ,och daarom kan het z.i. het beste F'Wschaffing. Spr, geeft nog een wn u 'e van werken in voorbereiding «n bedrag van f. 822.350! ta' rtnOU ke' 'iefst morgen het Leven- las rï!?6?' cloch de financiën treden JSaaV h hler no= °P als belemmering. ■tensV i- sP°r"erreinen wordt een on- v 'gesteld evenals naar de verplaat- Se nhii.i wo°bwagenkamp en nog an- De ki,, n„5 en W. zitten dus niet stil. w tot u strALEN Maar wanneer komt °t uitvoering? E 10uder GOSLINGA: Geef ons maar TO'eTi*" jRhINTERZoo vlug moge- Bh zek»? leder "eval ruim 8 ton wordt t^eser verwerkt. Kilsle' ^STRALEN: Als Ged. Staten "«'houder SPLINTER zegt dan, dat de minister weigert goedkeuring van de door den heer v. Stralen gevraagde bepaling inzake Leidsche arbeidskrachten in parti culiere bestekken. Inzake bouwrijp maken van gronden is reeds veel gedaan. De plannen van den heer Kooistra oordeelt spr. niet verstan dig in deze tijden, waar er bouwterrein voldoende is Den heer Kooistra geeft spr volledige inlichtingen over de bouwaanvragen der bouwvereenigingen. De plannen van de Eendracht, en Eensgezindheid zijn al naar Den Haag. dat van Tuinstadwijk moest gewijzigd worden, hetgeen juist heeft plaats gevonden. Het eerste plan van Ons Doel gold huizen van f. 6 en dat gaat niet want dat zijn geen arbeiderswoningen, doch een herzien plan is in bewerking. Aan De Goede Woning wordt eveneens ge werkt. Ons Belang wilde voortuintjes wat niet kan. Waar de heer Kooistra gegevens vraagt over de woningen in huurtype is hij onvolledig. Ook de grootte der gezinnen is toch een factor en zoo is er nog meer Maar dit alles is overbodig, want wij be schikken over voldoende gegevens. Het voorstel-Knuttel inzalfe huurverla- ging oordeelt hij onmogelijk. Exploitatie van de gemeente-woningen onder gemeentebeheer blijft spr. ontraden. Het beheer is uitnemend en voldoende soe pelheid wordt betracht. Wat hret bouwen van woningen voor ouden van dagen betreft (de bezwaren tegen de godsdienst der stichting ziet spr niet), B. en W. oordeelen dit niet mogelijk in deze tijden. Bovendien is het voorstel veel te vaag voor practische uitwerking Getrouwde paren kunnen bij elkaar blijven als ze dat wenschen in het Tehuis voor ouden van dagen. Gronden geven aan bouwvereenigingen beneden kostprijs zou be teekenen een verkapte subsidie en dat gaat niet. Dat arbeiderswoningen niet lig gen aan goede verkeerswegen betwist spr. De heer SCHÜLLER: Neen dat komt zoo door het uitbreidingsplan. De WETHOUDER: Ook dan niet. Inzake de Plantage zal verbetering worden voorge steld, met of zonder het Levendaal. Alle drie vragen van den heer Schüller beantwoordt spr ontkennend. WETHOUDER GOSLINGA. Wethouder GOSLINGA sluit zich aan bij I den wensch tot aandrang op de fractie leiders om de discussies te bekorten. Als raadslid wil spr. opkomen tegen de uitlating van den heer Schüller dat de heer Beekenkamp door kiezersbedrog is gekozen. Dat is volkomen reglementair ge- gaan door voorkeurstemmen en noch wet telijk. noch moreel is daar iets tegen in te brengen. Allereerst dan de huurnivelleering en huurverlaging. De huurnivelleering heeft eenigszin; getraineerd door de moeilijkhe den verbonden aan een goede verdeeling over de bouwvereenigingen Dat De Een dracht is achtergesteld ontkent spr Te spreken is hij altijd. Conversie van leeningen heeft zijn voort durende aandacht. De voorstellen-Knutte! en -Kooistra tot huurverlaeing zijn onmogelijk, dat ligt niet in de macht der gemeente: daarvoor is het rijk noodig Nergens, zelfs waar een S.D. A.P.'er wethouder is, is iets in die richting gedaan. De heer Kooistra verliest in spr.'s oog zijn brevet van specialist voor de volks huisvesting zoo hij zijn voorstel durft handhaven Alleen door conversie van staatsleeningen is bate te vinden. Dan de bedrijven. Het voorstel-Knuttel inzake ten deele gratis levering van gas en electriciteit kost 31/4 ton dat zegt genoeg! Is de heer Knuttel heel Watt de heer v. Eek is half Watt in zijn voor stellen. Vermindering der prijzen van gas en electriciteit voor werkloozen kost plm. f 98000 de verlaging der meterhuren plm. f. 93000 samen, daar dan een deel wegvalt f. 179.000 en ook die sommen zijn niet te missen. De tarieven zijn hier bovendien niet te hoog. De slachthuistarieven dienen z.i. gehand haafd. Het is niet dan billijk te laten be talen voor bewezen diensten. Voor verla ging der tarieven is het nu geen tijd en daaraan zou hij nog de voorkeur geven boven het voorstel Bergers dan zouden tenminste allen profiteeren en niet een deel. Over de Leidsche Duinwater-Mij. zijn nog al harde noten gekraakt. Spr. sluit zich ge heel aan bij den heer Donders. Voor 1936 is in gemeente-exploitatie brengen trou wens onmogelijk, tenzij alle aandeelen in handen der gemeente zouden komen. Thans daarover te praten, lijkt hem niet dienstig Dat er weinig over deze Mij. ge hoord wordt zegt nog niet dat het slecht gaat maar herziening der statuten moet bespoedigd worden, dat erkent spr. uit leggend, hoe dit niet zoo vlug kon als ge- wenscht werd. B. en W. zullen uitbreiding tot 5 commissarissen voorstellen kan hij reeds zeggen. En daarna zal een directeur worden aangesteld, zulks uit deferentie voor den raad. Het levensmiddelenbedrijf ontraadt spr op welbekende gronden Ook een centrale garage is z.i. overbodig zulks op grond van de ontvangen adviezen. Het gaat zuinig en consciëntieus hier zooals het nu is gere geld. De kapitaaldienst is niet slecht, zei de heer Verwey en dat is geipkkig juist. Spr is 5 laar wethouder van financiën en de productieve schuld steeg van 8 op 13 mil- lioen (er is dus nog w' iets gebeurd!) de onnroductieve schuld van 4 millioen op 4.700.000. hetgeen zeer mooi is. In deze gunstige positie is te blijven door een slui tend budget daarnaar wordt het eerst ge keken bij leeningen etc! Zonder sluitende begrooting komt van het mooie lijstje van collega Sollnter niets terecht dat bedenke men toch vooral Al die voorstellen die geld kosten zonder dekkine tasten de cre- dietwaardisbeid der stad aan en leiden ten verderve. Men kan niet meer uitgeven dan er is. Geen erooter ramp kan de Leid sche arbeiders treffen dan aannemen der S.D.A P.-voorstellen en verwerping van die van B. en W. Geld moet er zijn aan al die valsche leuzen hebben wli niets. De ware arbeidersvrienden zitten achter de tafel van B. en W.; zonder geld kan hij het Levendaal niet demoen etc. Al de in gediende voorstellen hadden financieel ge fundeerd moeten zijn. dat was juist ge weest. nu wordt de burgerij zacht gezegd, om den tuin geleid. Hij verdedigt deze begrooting niet met liefde, doch het gaat niet anders, wil Lei den drijvende blijven. Er zal leed worden gedaan, doch noodgedwongen. De subsidies, een pijnlijke kwestie Het betreft nuttige vereenigingen, andere hadden zij nimmer subsidie gekregen, maar thans moet bezuinigd worden en daarbij dient heengestapt over voorkeur of wat ook. Zelfs het Leidsche Muziek corps wil men handhaven. Dat een deel der subsidies reeds is uitgekeerd, is om de vereenigingen niet. in moeilijkheden te brengen, daartegen kan toch geen bezwaar zijn. Men neme het niet te zwaar, het particuliere initiatief kan en vermag nog zooveel, spr geeft een voorbeeld. Nieuwe subsidies wil spr. niet aanvaar den. doch het voorstel Huurman tot ver dere verlaging voor Reuvens oordeelt spr. ongewenscht. het zou het bestaan ervan aantasten. Over enkele kleine voorstellen over sub sidies zal hij echter geen portefeuille- kwestie stellen. 68 gemeenten hebben den stap naar de tweede klasse der gemeentefondsbelasting reeds gedaan maar hij kan het verzet der heeren Donders en De Reede toch begrij pen en daarom stelt spr. voor aanhouding der beslissing tot April om zoo laat moee- lijk te oordeelen op de laatste cijfeTs. Spr. vreest echter dat er dan niet aan te ont komen zal zijn. Hierna schorsing. AVONDZITTING. Wethouder GOSLINGA komt nu 't eerst tot de afschrijving aan de lichtfabrieken, zooals B. en W. voorstellen en de critiek van de heeren Bosman en De Reede, die het echter geheel met elkaar oneens zijn. Is de eerste tegen, de tweede erkent het principe. Dit voorstel is gedaan om meer winst te boeken en de begrooting sluitend te maken. De vraag is: is dit verantwoord of niet? Aanvankelijk wilde spr. de stor ting in het voorzieningsfonds halveeren, doch de lichtfabrieken ontriedden dit. De afschrijving was steeds laag (6°'o) doch in het vernieuwingsfonds werd telkens 2°/» gestort. Dit maakt de afschrijving zeer solide Nu worden alleen geheel afgeschre ven de voorwerpen, die niet actief meeT dienst doen, slechts als reserve aanwezig zijn. Dat geeft meer winst zonder eenig gevaar Niet alleen de lichtfabrieken keur den dit goed, doch ook het accountants kantoor Moret en De Jong. Als de kapitaalsstand daalt, daalt ook de kostprijs, hoe gek de heer Bosman dit moge vmden. Spr. kan niet meegaan met het denk beeld Donders, deze kwestie nog eens in de commissie te behandelen, de tijd dringt. Dat B en W. evengoed kunnen leenen, is onjuist. Hier wordt, alleen geput uit een te groot opgespaard kapitaal als gevolg van een te voorzichtige afschrijvings- politiek. De salariskorting is bittere noodzaak. Het is geen wellust, wie dat zegt, kent B. en W. niet. De gemeente-ambtenaren zijn altijd nog in een bevoorrechte positie tegenover anderen en de tegemoetkoming van 1924 aan het oudere personeel in ver houding tot het nieuw-aangestelde perso neel kan niet blijven gehandhaafd. Een andere uitweg is ook niet aangewezen. Ge lijkheid van pensioen-aftrek is trouwens een redelijkheid. Thans is over het ver schil al veel onderlinge wrijving. Op den duur is er toch niet aan te ontkomen en daarom is spr. tegen het voorstel Bergers, dat als zwakke zijde heeft het ook aan tasten van lossen en t.iideliiken, ten bate van de oudere ambtenaren. Het salaris te maken tot een sluitpost staat hier geheel buiten. Om de groote gezinnen te ontlas ten zij de aparte kinderaftrekregeling. Tegen het zenden van het tweede voor stel Bergers naar het G.O. heeft spr. geen bezwaar, als het principe der korting is vastgelegd. De S.D.A.P. wil forschen strijd tegen de regeering, doch dat brengt geen spek op het bord. De wet De Geer heeft gefaald, maar wie kon deze tijden geheel voorzien? Trouwens, geen enkele regeering zal de gemeenten den sleutel geven der schat kist. Met papieren requesten bereikt men niet, zie ook naar Zaandam. Het omhelzen van het socialisme baat niet en Leiden aileen is niet tot een heilstaatje te maken! Laat men deze begrooting aanvaarden, dat is de eenige remedie. Het zoeken naar concentratie van dien sten zonder ontslag is het zoeken naar een zwarte kat, die er niet is, in een donkere kamer. (Gelach). De heer Bosman sprak over de ziektewet doch met een andere regeling is die 6°/o zieken niet weg te werken. Verscherping der controle zal het eenige middel zijn. De heer De Reede was nog al optimis tisch, doch spr deelt dat niet, waar enkele punten nu al te laag geraamd blijken. Gelukkig zakt echter het werkloosheids cijfer. Dat de winst der lichtfabrieken zal meevallen is nog onzeker. Te veel opti misme is gevaarlijk, spr. ziet de toekomst duister in. Hij hoopt, dat we er doorheen zullen komen, doch dit kan alleen met groot verantwoordeiijkeidsgevoel. Al die voorstellen der S.D.A.P. zijn één wanhoopskreet en spr. begrijpt niet, dat de leiders hun massa kunnen wijs maken dat die voorstellen mogelijk zijn, naast goede steunregeling etc. Niemand heeft een anderen uitweg aan gewezen om de begrooting veilig te stel len en daarom verwacht spr. aanvaar den der begrooting, zij het in enkele kleinigheden eenigszins gewijzigd. Spr. doet nog een speciaal beroep op den heer Vos in dezen. Tegenover den heer Manders ontkent spr. dat een plat-materialistische geest spreekt uit deze begrooting, die met Godsvertrouwen ons door de ellende moge heenvoeren. RECLAME. 5862 aan de koffietafel.... dat doet een mensch goed. Vooral in den winter. Ook zonder dat 't vriest dat 't kraakt! Dank zij 't schoteltje waarvoor het Blue Band-meisje zorgt. Met Blue Band versch gekarnd bent U zeker, dat U iels fijns klaar maakt! VERSCH GEKARND MET 25% ALLERFIJNSTE ROOMBOTER ONDER RIJKSCONTROLE WETHOUDER ROMIJN. Wethouder ROMIJN constateert dat hij om de verklaring van dei. voorzitter, waar voor hij dankbaar is. niet heeft gevraagd en deze ook niet noodig heeft. Zonder de andere leden van liet college zou hij zijn taak niet kunnen volbrengen en voor dien steun is spr. dankbaar, evenals voor den steun, dien hij alle dagen van allerlei zijden ondervindt bij zijn pogen om iets te doen voor de werkloozen. Critiek is gekomen van allerlei richting. Allereerst van den heer Wilmer, die altijd zeer bedachtzaam is en spr. waarschuwde, te veel rekenmeester te zijn. Maar iaat hij dat dan aantoonen. Spr. voelt zich dat niet (spr.'s rekenmeester is zijn collega van financiën) en in de practijk heeft hij be wezen dut niet te zijn. De heer Wilbrink zei: wees soepeler en minder minister, terwijl mevr. Braggaar sprak van loopjongen van de secretaresse van M. H. Spr. gelooft den gulden mid denweg te bewandelen, doch denkt de raad anders, laat hij het dan zeggen, de raads- beslissing is ook voor hem afdoende. Dat spr. vorig maal geen toezegging wilde doen, daarover is hij zeer tevreden, want nu viel de beslissing gunstiger uit! De heer Eikerbout klaagde over onte vredenheid onder de Chr. organisaties, doch spr. is zich daarvan niet- bewust. Waarom dan? Tenslotte de heer v. Stralen. Diens aan merkingen accepteert spr. niet, want die had op spr.'s plaats moeten gaan zitten. Spr. is slechts zaakwaarnemer voor de S. D. A. P., ten allen tijde bereid op te staan. De heer v. STRALEN: U is gevangene! De WETHOUDER: Dat moet U zeggen, die niet anders mag stemmen dan de partij voorschrijft en hier niet wethouder mag zijn door verbod der fractie. Maar elders worden met minder zetels wel wethouders zetels aanvaard! Nu de zaken zelf. Losmaken van de regeering is iets, dat door en door is be sproken, doch om financieele redenen niet is aanvaard. Daarop terugkomen zal spr. niet. De heer v. Stralen dringt aan bij den Minister aan te kloppen om Leiden gelijk te stellen met de groote plaatsen, doch met de 2e norm moet dan gewacht worden tot daarover uitsluitsel is verkregen. De Vereeniging van Nederl. Gemeenten is reeds met den minister in dezen in con tact getreden en spr. gelooft daarom het voorstel v. Stralen overbodig. En waarom wil de heer v. Stralen nu, terwijl hij hier het contact van den dienst van sociale zaken met de organisaties wil via de vak centrales, dat de gemeenten naast de cen trale vereeniging gaan staan? Op hetgeen mevr. Braggaar zei over M. H. gaat spr. niet in. Spr. wil eeist het reorganisatie-plan afwachten der deskun dige commissie en dit hoopt hij spoedig, want zoo gaat het bijkans niet langer met die vele en lange vergaderingen. Dankbaar is spr. voor de hulde aan de ambtenaren. Hier betalen wij bij M. H. niet volgens het maximum van de rijksregeling, dat is niet noodig. Het rijk subsidieert naar mate gegeven wordt. De heer v. STRALENDat het maximum niet wordt gegeven gebeurt nergens. De WETHOUDER: Gaat U dan hier zit ten! Toen de heer v. Stralen gelegenheid kreeg om met klacht-gevallen te komen, gaf hij er acht, waarvan er 2 gegrond konden worden genoemd. Meer vergaderen is onmogelijk, hij vergadert soms weken lang iederen avond. Ronduit erkent hij in den beginne te weinig te hebben ver gaderd, doch hij moest toch ook in deze materie groeien? Waar bij B. en W. geen vertegenwoor diger is der roode vakbeweging, is de ont spanning en ontwikkeling der werkloozen overgedragen aan de sub commissie van het Crisis-comité, waarin wel zulke ver tegenwoordigers zijn. Spr. is bezig een andere regeling te j treffen inzake de brandstofvoorziening en hij hoopt in de richting van half parel- cokes, half eierkolen een oplossing te vin den. Daarom is hij tegen het geven van f. 1 per week. Het voorstel Knuttel inzake vrij-baden voor de werkloozen willen B. en W. in prae-advies nemen, evenals de voorstellen inzake subsidie aan het Consultatie bureau voor moeilijke kinderen waarmede B. en W. in overleg zijn. Een gemeentelijke commissie voor blin denzorg oordeelt spr. onnoodig. Hoogstens is het een kwestie van geld en iaat de part. vereeniging. die goed werkt, dan desnoods hooger subsidie erlangen, zooals reeds gevraagd is. De tandheelkundige dienst voor de scholen is door de crisis blijven hangen. Bij de regeling van den schoolartsen- dienst zal het aan de orde komen. Inzake de Werkinrichting zijn reorgani satie-plannen bij het bestuur in studie. Spr. is zijn wethouderlijke loopbaan niet moe, er zijn veel onaangenaamheden doch ook veel goede dingen en spr. hoopt ook dit jaar weer op steun en medewerking. DE SALARISVERLAGING AANGENOMEN. De VOORZITTER zegt, dat de behande ling der begrooting dit jaar wel zeer te genvalt. Volgende week zal niet verder ge gaan kunnen worden, te veel werk heeft zich voor B. en W. opgestapeld. Waarschijnlijk zullen B. en W. den raad weer bijeenroepen op Maandag 27 Febr. Tevoren willen B. en W. echter gaarne in principe de salarisverlaging zien be slist. Over de wijze van korting op de sa larissen kan later worden behandeld doch spr. wil de le motie Bergers heden nog afdoen. Dan kan het G. O. ook nog gekend worden. Deze motie luidt: De Raad van oordeel dat het noodzake lijk is op de loonen en de salarissen van het gemeente-personeel een korting toe te passen tot een bedrag ongeveer gelijk aan hetgeen door het College van Burge meester en Wethouders wordt voorgesteld, gaat over tot de orde van den dag. De heer KNUTTEL staat afwijzend, zooals tegen iedere korting. De heer VERWEY is onder geen voor waarde voor deze motie te vinden, maar zal er nu niet verder op ingaan. Daarvoor is bij de replieken nog wel gelegenheid. De motie wordt aangenomen met 1913 stemmen. Tegen de SD.A.P. en de heeren Knuttel en Manders. Hierna ruim 10 uur schorsing tot nader order. RECLAME. Uw 7pnnwon komen tot rust' kaI" uw AiClIUWCII meeren en worden daarbij tevens gesterkt door 't gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 5871 EEN GESCHENK VOOR DE GEMEENTE-STRAATMAKERS. Men schrijft ons: De heer Splinter, wethouder der ge meente Leiden en de heer Schüller, lid van den raad der zelfde gemeente zijn aan het redetwisten wie of gezegd moet hebben dat een loon van f. 60.— per week vooi een straatmaker in dienst der ge meente te hoog moet worden geacht In middels hebbe.. B. en W. besloten, aan alle straatmakers een stel kniekanpen te ver strekken. ter beschp-ming van hun klee ding, ten laste der gemeentekas ad f.4— per stel.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9