Huiduitslag. iiuiuuniiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiu UIT DE OMSTREKEN. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 18 Februari Ij KERK- EN SCHOOLNIEUWS. RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. PARLEMENTAIR OVERZICHT AGENDA. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 19 FEBRUARI. LELDEN. Doopsgez. Gem.: voorm. halfelf, ds. O. van der Veen van Groningen. Egllse Wailonne: dix heures et demie, M. P. Berthault. pasteur a la Haye. Evang. Luth. Gem.: voorm. halfelf, ds. de Meijere. Rem. Geref. Gem.: voorm. halfelf, ds. Wiardi Beekman van Den Haag. Geref. Kerk in H. V.: i Gerecht 10): voorm. 10 uur. de heer K. van den Berg; nam. halfacht, ds. P. A. E. Silleviss Smitt. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis) voorm. halfelf. prof. dr. B. D. Eerdmans. Vrije Kath. Gem. (St. Bon. Kapel, Vree- wijkstraat 19): voorm. halfelf, Gez. H. Mis. AARLANDEKVEEN. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: voorm. halftien, leesdienst; nam. halfzeven, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat) voorm. halftien, ds. Eijkman van Zoeterwoude; nam. halfzeven ds. J. Stehouwer. Hulpgebouw (Gouwsluis) nam. halfze ven, ds. J. de Bruin. Klnderkerk ..Bether' voorm. 10 uur de heer Offringa. Ned. Herv. Kefk (Oudshoornscheweg): voorm. 10 uur dr. J P. Cannegieter, Evangelisatie (Hooftstraat) voorm. half tien en nam. halfzeven de heer Mauw van Ederveen. Geref. Kerk (Hooftstraat) voorm. 10 en nam. 6 uur ds. A. Schouten Jr. van Stads kanaal. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat) v.m. halftien en nam. 6 uur ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat) voorm. 10 uur ds. G. Mulder; nam. 6 uur ds. J. H. A. Bosch. Geref. Kerk (de Rui) terstraat) voorm. 10 uur ds. J. H. A. Bosch; nam 6 uur ds. G. Mulder. Lok. v. Mandersloostr.: voorm. halftien en nam. 6 uur, de heer E. Wijnen, van Oldenbroek. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Klehl. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. den Hartogh. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. 5 uur (Dankz.), ds. Mulder. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Jansen. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. LISSE. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Tichelaar. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: voorm. halftien en nam. 4 uur, leesdienst, NIEUWVEEN. Ned. Herv Kerk: voorm. halfelf, ds. de Jager Meezenbroek van Bilthoven. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. G uur, ds. Speelman. Evangelisatie: voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: nam. halftwee, ds. Geerling van Oude-Wetering. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. RIJNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg): voorm. half tien, ds. de Waard; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk (Voorh. weg)voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. de Waard. TER AAR. Neö. Herv. Kerk: voorm. halftien, lees dienst; nam. 2 uur, ds. van Beusekom van Aarlanderveen. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Warnink. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur, 'ds. Houtzagers. Geref. Gemeente (Ambachtshuis), nam. 5 uur, leesdienst. WOÜBRUGGE. Ned, Herv. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Jellema. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. Ned. Prot. Bond: nam. 7 uur, ds. L. Bonga van Leiden. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: voorm. halftien, ds. Broeijer, van Woerden. Geref. Kerk: voorm. halftien leesdienst; nam. halfzeven, ds. van der Weerd van Leimulden. ■"O 1 NED. HERV. KERK. Aangenomen: naar Jukwerd, J. H. Han- neman, cand. te Amsterdam. Bedankt: voor Dusser (toez.) Joh. Kloots, te Heusden. GEREF. KERKEN. Tweetal: te Ede (vac. K. Winkelman) H. Pestman, te Grijpskerke (Z.) en H. Post, te Ambt-Vollenhove. Beroepen: te Gameren, M. dé Regt, cand. te Middelburg. Aangenomen: naar Bergen (N.H.) J. H. Slager, cand. te Soestdijk. HAAGSCHE RECHTBANK. De autobus-ondernemer H. B. uit Noord- wijk-Binnen heeft een kaart, vermeldende de diensturen, enz., opzettelijk verkeerd ingevuld. Eenige getuigen werden in deze zaak gehoord, waarna de officier vrij spraak vroeg. Uitspraak over 14 dagen. HAAGSCHE POLITIERECHTER Ter gelegenheid van den ..dooden-rit" der stoomtram HaarlemLeiden besloten zes jeugdige Sassenheimers de laatste reis door hun dorp feestelijk te vieren. Steenen en zand werden onopvallend op ae rails gelegd. Gelukkig ontdekte een ingenieur der Z.-H. Tram Mij het dreigende gevaar bijtijds en met behulp van eenige omstan ders waren de rails spoedig weer vrijge maakt. Het zestal werd door den politierechter, conform den eisch, veroordeeld elk tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier weken, vermeerderd met een geldboete van f.25 subs. 15 dagen. Sedert geruimen tijd bestaat er on- eenlgheid tusschen de gebroeders Elias L. en Jan L„ beiden tuinders aan den Hoo- gen Rijndijk te Leiden, waar hun tuin derijen aan elkaar grenzen. In de maand December jL. bereikte deze oneenigheid haar hoogtepunt. Op het land van Jan heeft toen een vechtpartij plaats gehad. Elias zou daarbij zijn broer met een stuk ijzeren gaspijp hebben geslagen. Jan zou daarop Elias hebben aangegrepen, waar door een worsteling ontstond waarbij Jan zijn broer Elias met een schopsteel een slag op hoofd en handen zou hebben toe gebracht. Tijdens de worsteling, waarbij Elias on der lag, zou de 17-jarige zoon van Jan, ook Elias geheeten, zijn oom Elias her haaldelijk met de rugzijde van een ijzeren bijl hebben geslagen. Wegens mishandeling stonden alle drie gistermorgen voor den politierechter terecht. Het eerste kwam voor de oom Elias wegens mishandeling van zijn broer Jan. Nadat deze, diens knecht en zekere Veld- huyzen, alsmede H. Marks, als getuigen waren gehoord, vorderde de Officier van Justitie, Mr. van Asch van Wijk, die de mishandeling bewezen achtte, veroordee ling van Elias tot f.20 boete, subs. 20 da gen hechtenis. De verdediger van Elias, mi. L. Weijl te Leiden, wees op de groote tegenstrijdig heid in de getuigenverklaringen. Hij achtte het bewijs voor de mishandeling niet geleverd en vroeg vrijspraak. De politierechter, onmiddellijk uitspraak doende, heeft hierna Elias vrijgesproken. Vervolgens stond zijn broer Jan in het beklaagdenbankje Hij ontkende het eerst geslagen te hebben. Wel gaf hij toe, toen hij boven op zijn broer Elias lag, zijn zoontje Elias te hebben toegeroepen, dat deze er maar op moest slaan. Dit en ook de mishandeling door verdachte werd door de getuigenverklaringen bevestigd. De Officier achtte het bewijs dezer mis handeling geleverd en noemde het een ernstig feit. Hij vorderde, de omstandig heden in aanmerking nemend, veroordee ling tot f.30 boete subs. 30 dagen hecht. Mr. Gelderman uit Leiden, die als ver dediger optrad, was van oordeel, dat de verklaringen van enkele getuigen niet ge heel klopten met die, welke zij voor de politie hadden afgelegd. Verder betoogde hij, dat hier sprake was van noodweer. Hij concludeerde tot vrijspraak subs, ont slag van rechtsvervolging. De politierechter veroordeelde den ver dachte hierna tot f.30 boete subs. 30 da gen hechtenis. Als laatste van het drietal stond terecht Elias Jr., een 200n van Jan, die zijn oom Elias, zooals hij trouwens erkende, een tiental slagen met de rugzijde van een bijl had toegebracht. Nadat de getuigen waren gehoord, eischte het O. M. tegen dezen verdachte een geldboete van f.30 of 30 dagen hechtenis, alsmede een voor waardelijke gevangenisstraf van 2 maan den met een proeftijd van 3 jaar. Mr. Gelderman, die ook voor den jongen Elias optrad concludeerde eveneens tot vrijspraak, subs, ontslag van rechtsvervol ging. De politierechter deed onmiddellijk uit spraak en veroordeelde Elias tot een geld boeten van f.40 subs. 20 dagen hechtenis. Verder stond gisteren terecht de rij wiel- en autohandelaar W C. den D. uit Reeuwijk wien ten laste was gelegd over treding van art. 226. Verdachte zou na melijk zijn wegenbelastingkaart valsche- lijk hebben veranderd en wel het jaartal zoowel als het geldbedrag. Als getuige werd gehoord de heer P. Meydam uit Zoeter woude, die den verdachte op 17 December op den Hooge Rijndijk heeft aangehou den. Gezien het blanco strafregister van verdachte zou de officier alsvorens een veroordeeling te vragen eerst een reclas- seeringsrapport over verdachte wenschen te ontvangen. De Politierechter kon zich liiarmede vereenigen en stelde de zaak voor onbepaalden tijd uit. In de verdachtenbank nam plaats de Alphenaar P. C. P. uit Alphen, wien ten- laste was gelegd mishandeling van de echtgenoote van den caféhouder G. van D. Verdachte was In het café gekomen om den echtgenoot van de mishandelde te spreken, zulks ln verband met het feit, dat de broeder van den verdachte door de schuld van den caféhouder uitzijn betrek king was ontslagen. De vrouw van den caféhouder deelde mede dat deze niet te spreken was voor den verdachte. In drift heeft verdachte toen een tweetal biljart- queuen op haar stuk geslagen, waardoor de vrouw pijnlijk werd verwond en gerui men tijd onder doktersbehandeling is ge weest. De Officier eischte dat verdachte zal worden veroordeeld tot 2 maanden ge vangenisstraf. De Politierechter veroordeelde verdachte tot 1 maand gevangenisstraf. BRANDSPUIT OP DE MENIGTE INGEREDEN. Het OM. bij de rechtbank te Winschoten heeft tegen den 44-Jarigen MM. uit Stads kanaal, die op 3 November J.l als be stuurder van een motorbrandspuit op een. bij een brand staande menigte toeschou wers was ingereden en hiervan een vijftal ernstig en een levensgevaarlijk verwondde, een geldboete van f. 100 subs. 30 dagen hechtenis geëischt. RECLAME. Zijn uw aangedoan^^l kalmeert hoesten maakt slijm los! brengt verlichting vraag het oordeel van uw dokter ACtNTlfl f! ftflElNK&rNMSN HAA6 9112 PARTICULIERE WAAGHOUDERS. Het verleenen van schadevergoeding. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid van der Sluis betreffende het verleenen van schadevergoeding aan parti culiere waaghouders, die door de werking der Crisis-Varkenswet zijn uitgeschakeld, deelt de Minister van Econ. Zaken en Arbeid het volgende mee: Door de Nederlandsche Varkenscentrale worden geen varkens, voor export be stemd, op de markt gekocht. Alle varkens worden rechtstreeks door de boeren aan die centrale geleverd op door de centrale aangewezen leverings plaatsen. Ten einde de levering op de meest economische wijze te doen plaats hebben, is het aantal leveringsplaatsen zooveel mogelijk beperkt, als gevolg waar van ook van sommige particuliere wagen geen gebruik meer wordt gemaakt voor het wegen der varkens, welke voor export zijn bestemd. Ten aanzien van het wegen der var kens, welke voor den binnenlandschen handel zijn bestemd, heeft het optreden van de Nederlandsche Varkenscentrale uit den aard der zaak geen verandering gebracht. In elk geval ten aanzien waarvan op goede gronden kan worden aangenomen, dat een waaghouder ten gevolge van de werkzaamheden der Ned Varkenscentrale ernstig is getroffen, wordt nagegaan in hoeverre, hetzij door het verleenen van een geldelijke tegemoetkoming, hetzij op andere wijze dan door geldelijken steun hulp kan worden geboden binnen het raam van de organisatie voor de uitvoe ring der Crisis-Varkenswet. ZUIVELEXPORT WORDT ONMOGELIJK. Nog nauwelijks „bekomen" .van de jongste Fransche en Duitsche invoerrechtverhoo- ging op kool, aardappelen, vee, vleesch, reuzel en kaas, bereikt ons thans het be richt uit Parijs, wat het invoerrecht op boter door Frankrijk is verhoogd van 700 op 850 francs per 100 kilo. dus van f. 68.50 op f. 83. Hierbij bedenke-ifteh. dat de exportprijs van onze boter bedraagt f.58 per 100 kilo, zoodat het nieuwe invoerrecht bijna 150°/o der waarde vertegenwoordigt! In het afgeloooen jaar betrok Frankrijk van ons 3.4 millioen kilo boter. Er blijft zoo onderdehand geen enkele uitweg voor onze boter en kaas meer over. Er zij nogmaals aan herinnerd dat onze boterinvoer in 1927 en in 1928 bedroeg 47 millioen kilo. doch in 1929 nog slechts 20 millioen. ..Hbld." REGEERINGSSTEUN AAN DEN TUINBOUW. Het beschikbaar gestelde bedrag van f. 5 millioen. De minister van Econ. Zaken en Arbeid deelt, in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Kampschöer betreffende de ultkeeringen ten behoeve van verbouwers van fruit en warmoezerij- gewassen over 1932 en het daarvoor be schikbaar gestelde bedrag, mede dat de resultaten van de berekeningen in verband met die uitkeeringen nog slechts gedeel telijk bekend zijn. De richtprijzen zijn vastgesteld, maar de berekening van het verschil tusschen de berekende werkelijke opbrengst en den richtprijs is nog niet ten aanzien van alle producten volledig geschied Op grond van de tot heden verkregen gegevens zijn reeds voor bepaalde produc ten voorschotten op de te verstrekken ga- rantlegelden gegeven. Hoewel het den Minister niet ontgaan is, dat die voor schotten zeer zeker het met deze steunwet beoogde soulaas hebben gebracht, laat de stand van zaken niet toe in te gaan on de vraag of de minister, wanneer de bereke ningen aautoonen dat met een bedrag van 5 millioen gulden niet bere'kt wordt wat bedoeld is om den tuinbouw te helpen, dan bereid is voorstellen aan de Kamer te doen tot vevhooging van het beschikbaar gestelde bedrag. Het Tweede Kamerlid Braat had zich in eenige vragen geringschattend er over uiteelaten, dat op druiven van den oogst 1932 een halve cent per K.G. van den steun, door de regeering gegeven, wordt betaald, en geïnformeerd of de minister van oordeel was, dat een dergelijk bedrag werkelijk als „steun" kan worden betiteld. Minister Verschuur deelt mede dat ge noemd bedrag (een halve cent per K.G.) is uitgekeerd als voorschot op de te ver strekken garantiegelden: een grooter be drag kan worden tegemoet gezien zoodra de resultaten van de berekeningen, voor de billijke uitvoering van de Tuinbouw- steunwet noodzakelijk, meer volledig zul len bekend zijn. RECLAME. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voor zichtig af, doe er dan.wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purolpoeder. Her haal dit eiken dag, zoolang het noodig is. 5872 TWEEDE KAMER. REGELING VAN WERKZAAMHEDEN. En zoo was dan de tegen 8 Mei ontbonden Kamer in vergadering bijeen. Al heel spoedig kwam de Voorzitter met zijn voorstel, om alle wetsontwerpen, die de vorige week nog op de agenda stonden, daarvan af te voeren, behalve de begroo tingen van Suriname en van Oost-Indië. en om deze as. Dinsdag in behandeling te nemen. De heeren De Visser en Wijnkoop heb ben zich hiertegen verzet, omdat zij oor deelden, dat, na de ondervonden behan deling. de Kamer niet meer met deze Re geering mocht samenwerken. De heer Al bania echter stelde zich op het stand punt, dat, waar de mandaten der Kamer leden nog niet vervallen zijn, er geen aan leiding is den arbeid stop te zetten. Hij stelde echter de uitdrukkelijke vraag, of de Regeering niet bereid is andere wetsont werpen (dan begrootingen) met de Kamer te behandelen. Maar de heer De Visser bleef van oordeel, dat de Kamer van haar kant moest weigeren, verder met de Re geering in contact te treden, 's Voorzitters voorstel, om alle gewone wetsontwerpen van de agenda af te voeren, werd met 79 tegen 2 stemmen aangenomen. Alleen de communisten stemden tegen; zij verklaar den zich tegen elke regeling van werk zaamheden te verzetten. Hierna vroeg de heer Albarda verlof voor het houden van een interpellatie omtrent het gebeurde met „De Zeven Prov.nciën"; de heer De Visser voor een ln; ,:ellatle over hetzelfde onderwerp, benevens over de vraag of hij zich naar Indiè kan bege ven vergezeld van een advocaat van „de Roode Hulp", teneinde een onderzoek in te stellen. Hierop maakte de heer Mar- chant de opmerking, dat het toch zeer zonderling van de communisten was om te willen interpelleeren. waar zij op het stand punt staan dat elk contact met de Regee ring moest worden gemeden. Waarop de heeren Wijnkoop en De Visser antwoord den dat zij wel degelijk de Regeering ter verantwoording willen roepen, om tegen over haar een requisitoir uit te spreken. Eindelijk vroeg de heer Knottenbelt een interpellatie aan over het Koninklijk Be sluit tot ontbinding der Kamer en de daardoor ontstane verhouding tusschen Regeering en Kamer. Hierop zei de Voor zitter dat hij van plan was, om als deze Interpellatie direct zou worden toegestaan, de Kamer as. Maandagmiddag bijeen te roepen en de interpellatie te doen behan delen, omdat de Regeering de andere dagen der week in de Eerste Kamer moet zijn. Waartegenover de heer Albarda weer stelde, dat de Regeering allereerst tegen over de Tweede Kamer voor het ontbin- dingsbesluit verantwoordelijk is. De Voor zitter maakte nog de opmerking dat op dit oogenbllk de Regeering een interpel latie inzake „De Zeven Provinciën" nog niet zou kunnen beantwoorden. Na nog eenig debat werd, de interpella tie-Knottenbelt toegestaan; zij zal worden behandeld as. Maandag om 1 uur. Daarna volgen dan Dinsdag de begrootingen van Suriname en van Indië. HAGENAAR. HEDEN: Gerecht 10: Prop.-avond Jongeren des Actie. 8 uur nam. Graanbeurs: Tooneelavond Grot Ver.; 8 1/4 uur nam. Maison Bruyns: Pianovoordracht Boekkooi en leerlingen; 7 uur nam. Vrije Evang- Gem.: Bidstond te uur nam. Zondag. Leger des Heils (Hooigracht): sa komsten te 10 uur voorm. en 3'/t e uur nam. Ned. Leger des Heils: Sameniot te 10 uur voorm. en 6 en 8 uur m Stadsevangelisatie (Morschweg 59) menkomst te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.; Samenkomst. 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Oud Hortuszicht: Leidsche Rati 81/4 uur nam. Schouwburg: Gezelschap Saaiboni, de Jood" 8 uur 15 nam. Volkshuis: Spreker de heer Drijver duin- en strandvogels; 81/4 uur nag BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. t „Grootmoeder's Jongen-" Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8ij City-Theater Haarlemmerstr 8 u „Het geheim van den Armband." Zaterdag nam 2 u.. Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur „Ein blonder Traum." Woensdag en zaterdag nam Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 i Trianon-Theater Breestraat 8 u .Das Abenteur einer Schönln Fra Woensdag en Zaterdag nam Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 s DIVERSEN. Zaterdags lust. v. Praeventieve Ge kunde Consultatiebureau voor me kinderen. Halftwee tot 3 uur nam.: ting tegen diphterle 4—5 uur nam Donderdags: lnst. v. Praeventlen neeskunde. Consultatiebureau voor hoilsten. 7—10 uur nam. DE LOONEN IN HET BLOEMBOLLEN- BEDRIJF. Het voorstel der patroons in het Bloem- bollenbedrijl om het loon te ver.agen tot gemiddeld f. 19 per week is door de R.K. Bloemistarbeiders verworpen. Er zal nu door het Bondscestuur onderhandeld wor den met de patroons. De aid. Hillegom van den R.K. Arbeidersbond stelde de be slissing in handed van ile districts-ver- gadenng. o AALSMEER. Het onderling begrafenisfonds „De Eendracht" heeft zijn jaarvergadering ge houden ln .Bloemenlust" onder leiding van den heer Arn. Eveleens Gzn. Notulen en jaarverslag werden goedgekeurd. Het fonds telt thans 772 leden. De inkomsten en uit gaven over 1932 hebben bedragen de som van f. 3490.87. Als bestuurslid werd herko zen de heer Arn. Eveieens Gzn., terwijl tot commissaris gekozen werd de heer Jac. Stolp. o HILLEGOM. Comité Willem de Zwijger. In het gemeentehuis is een vergadering gehouden, aansluitende op die van ver leden week voor de herdenking van hef 4e eeuwfeest van de geboorte van Willem de Zwijger. Er is ecu dagelijksclf bestuur gevormd, bestaande uit de heeren W. Kijne voor zitter, K. J. van Geinert, 2e voorzitter, I. C. Baas, le secretaris, mr. Peek, 2e secretaris, M. do Groot, penningmeester. L. Th. J. van Dijk, 2e penningmeester. Voorts is het groote comité door bedan ken nog aangevuld. In lieï eere-comité zijn benoemd de pre dikanten en de pastoors, alsmede de heeren Lodder en P. D. van Mourik. De dag van de herdenking is vast gesteld op Maandag 24 April. Jonge dames zullen met lijsten collec teeren. De werkloosheid. De werkloosheid is deze week minder geworden en wel van 688 teruggeloopen tot 666. De Oude Beek. Het pad langs de Oude Beek, dc zeer gezochte wandeling door vreemde ingen In den bloementijd, zal verbreed en ver- 1 beterd worden. De avond-, nacht- en Zondagsdiem apotheken wordt van Maandag 131 met Zondag 19 Febr. a.s. waargei door de apotheken: P. du Croix, R burg 9, Telef. 807 en J. E. M. ten Haven 18, Telef. 85. De geneeskundige Zondagsdiea Leiden wordt van Zaterdagavond tot Maandagmorgen 8 uur waargen door de doctoren Bruins Slot, de 1 P. van Es en Starck. Te Oegstgeest deze dienst dan waargenomen da Varekamp, Telef. 1916. Raadsagenda. De gemeenteraad zal Woendag ai gaderen voor de volgende agenda. 1. Notulen van 22 Dec. en 27 Ji 2. Ingekomen stukken. 3. Nadere stemming over het vo van B. en W. in zake verhooging tie ge'dleeningen E e.trcit itste Irljf over welk voorstel de stemmen b gestaakt. 4. Verordening tot wijziging vi bouwverordening (verplichte aansluS d. waterleiding). 5. Verordening tot wijziging val regelende de pensionneering der tl ders. 6. Hernieuwde vaststelling bedrij ordeningen. 7. Rekening-courant overeenkomst het Gas- en Waterbedrijf. 8. Wijziging u tbreidingsplan (V ininalaan, Loosterweg II en Beekll 9. Aanvrage van de vereenlginl B.O. om subsidie. 10. Aanvrage van de Harmoniekai subsidie. 11. Benoeming van leden van van Toezicht op den Gein. dienst beidsbemiddel ng en werkloosheids,/™ 12. Vaststelling arbeids-overeenkot bes'ui ten. 13. Toepassing aanlegtelasting or en bouwterrein „Higo*'. 14. Mededeelingen. l.u Aanbesteding. Bij de aanbesteding van amove('r,J| een woon- en winkelhuis en n euiv van een woon- en winkelhuis met n woning voor den heer C. G. van Canl alhier, waren 9 hilje.ten Ingeleverd W ste was Nic. van Wierngen, Oude f. 10.250, hoogste C. J. Jansen alhier.'-1* Over de gunning wordt later beslist Burgerlijke stand. Geboren: Elisabeth Maria Henna.' P. Lominerse en E. M. Kru)'»^ Maria Margaretha, d. van J. Peet«®| A. J. Scholten; Theresia Paulina I mus Maria, d. van E. A. Jansen *1 A. Stokman; Wilhelmina, d. van d. Berg en W. Kruijt. Getrouwd: W. B. Kortekaas en A 1 Overleden: H. Glesbergen, m. Gevonden voorwerpen. Aa»"% te bevragen aan het bureau vang- "en halsketting en een doos lijn»"* KATWIJK AAN ZEE Alhier werd voor werkloos3^ Gemeentezaal de bekende tllro - gang" vertoond. De heer J. Harders uit sprak een korte inleiding, Etf I heer W. D. Huisken.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6