OU LEÉCE PAKJES GOLD DOLLAR LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad SPORT. VOOR SLECHTS Steunt met Uw het Leidsch Crisis-u»"*#'» CRICKET. ENGELAND WINT DEN VIERDEN TOETSWEDSTRIJD. EEN NABESCHOUWING. 'Van onzen cricketmedewerker). De vierde testmatch is zooals giste ren al is gemeld met een groote meer derheid door Engeland gewonnen en merkwaardig genoeg is er van het inci dent uit den derden toetswedstrijd de zoo langzamerhand beruchte leg-theory-bow- ling. nu niets meer gehoord, hoewel wij moeilijk kunnen aannemen, dat Larwood en Verity van de leg-theory zouden heb ben afgezien, nadat is gebleken dat de M.C.C. en de Engelsche opinie zoo volledig het optreden der Engelsche spelers dekten. In de protesten der Australiërs gaan wij dan ook nu meer en meer een bewijs van zwakte zien. Trouwens deze geheele toer \an de M.C.C. in Australië heeft wel heel duidelijk aangetoond, dat de Engelschen hun gastheeren de baas zijn niet alleen in het bowlen en het fielden, maar ook in het batten. De reputatie van den beroem den Australischen batsman Don Bradman, heeft wel een heel gevoeligen knauw ge kregen. Toch begon deze vierde toetswedstrijd niet slecht voor Bradman c.s. De Austra lische kopstukken Richardson 83, Brad man 76 en Woodfull 67 brachten voor het verlies van enkele wickets bijna de 300 op. Wel hield Larwood (4101) op den tweeden dag danig opruiming, zoodat de Australische innings met 340 onver wacht laag sloot, maar de kansen der gastheeren stegen weer aanzienlijk, toen zes Engelsche wickets zonder veel moeite werden veroverd en alleen Sutcliff met 86 en Jardine met 46 weerstane van beteeke- nis hadden geboden. De Zondagrust deed de Australiërs blijkbaar geen goed, want toen Maandag de strijd werd hervat be gon de aftakeling. Uaynter (83) was niet uit te krijgen en het Engelsche totaal (356) steeg tegen aller verwachting nog boven het Australische. O'Reilly (4120) en Ironmonger (369) hadden ook nu de wickets opgeruimd en Grimmett's plaats vervanger had dus al evenmin vat op het Engelsche batten als de Australische „crack" van 1930 dat tot dusver had. Australië's kansen werden daarna heel klein .toen de openingsbats in de tweede innings faalden en een totaal van 175 is- wel heel laag in testcricket. Larwood 349. Verity 230. Voor het verlies van vier wickets maakte Engeland, gelijk gemeld, de noodige runs dank zij vooral een uit nemende 86 van Leyland. Paynter, die de situatie in de eerste innings voor Enge land redde, deed de „winning hit". De stand van dezen toer is derhalve nu 3—1 voor Engeland, waardoor de rubber is beslist en de vijfde testmatch, die op 23 Februari in Sydney begint, aan betee- kenis belanerijk heeft ingeboet. De eerste toetswedstrijd werd in 1876 gespeeld en sindsdien hadden er. afwisselend in Enge land en Australië 128 ontmoetingen plaats. De stand daarvan is nu: gew. draw ver! Australië 51 27 50 Engeland „The Ashes". Wij hebben er bij een der eerste toets wedstrijden op gewezen, dat de inzet van deze crickettoeren tusschen Engeland en Australië „The Ashes" waren; een wat mysterieus symbool, waarover wij nadere bijzonderheden beloofden. Nn Engeland de rubber heeft gewonnen en nu „The Ashes" dus weer naar Engeland gaan. mogen wij er in de eerste plaats op wijzen, dat er eigenlijk niets „gaat". Want de prijs der toetswedstrijden is alleen de eer en het voor de geheele cricketwereld heilige sym bool, is niet meer dan, wat wij zouden wil len noemen, een sage, welke dateert uit 1882 toen er slechts een testmatch werd gesDeeld op de „Oval" in Londen de testtoeren bestaan thans, gelijk men weet, uit vijf wedstrijden begonnen op den 28en Augustus en reeds den volgenden dag geëindigd. Australië scoorde toen 63 en 122 (Engeland 101 en 77) en won met 7 runs. Naar aanleiding van dezen wed strijd verscheen in .Snorting Times" toen de onderstaande advertentie: In affectionate remembrance of English Cricket which died at the Oval on 29th August 1882. Deeply lamented by a large circle of sor rowing friends and acquaintances. R. I. P. N.B. The body will be cremated and The Ashes taken to Australia. Zoo ontstonden .The Ashes" als een hei lige traditie der toetswedstrijden tusschen Engeland en Australië. In het paviljoen op Lord's Cricketgrounds in Londen staat een urn, waarin deze symbolische „Ashes" heeten te worden bewaard. De vertaling luidt: In hartelijke herinnering aan Engelsch cricket, dat overleed op de Oval 29 Augustus 1882, diep bejammerd door een grooten kring van treurende vrienden en kennissen. R. L P. NB. Het lichaam zal worden gecre meerd en de asch naar Australië worden meegenomen. KRACHTSPORT. LEIDSCHE KRACHTSPORTVEREEN. Alhier had de ontmoeting plaats tus schen de Leidsche Krachtsport-Vereeni- ging en „K. D O." Den Haag, welke ont moeting eindigde met een 7—1 nederlaag voor L. K. S. V. Voor L. K. S. V kwamen uit De Graaf. Sloos en Jagel. Hét verloop van dezen wedstrijd is als volgt: lste ronde: De Graaf verliest van Bu- chely, Sloos van Eijmer en Jagel van Schaft. 2de ronde: Buchely wint van De Graaf. Eijmer verliest van Sloos en Schaft wint van Jagel. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat de leden H. Jagel (midden C.) en W. Sloos (lichtgew.) zullen deelnemen aan de kampioenschappen van Den Haag, 2de afdeeling, welke 18 Febr. en 4 Maart te Delft worden gehouden. In de Jury heeft zitting het lid W. Ossevoort. RECLAME. 5781 GRATIS VOORZIJDEN MET SlUITZEGEl DER AMERICAN CIGARETTES inleveringen van de benoodigde voorzijden met sluitzegels kunnen geschieden bij alle Batco-Toonzalen, t.w.» Rotterdam, Schiekade 12-14 Amsterdam, Nieuwe Hoogstraat 4 Den Haag, Wagenstraat 58 Groningen, Guldenstraat Den Bosch, Markt 42 Eindhoven, Demer 40 postzendingen uitsluitend aan Batco, Schie kade 12-14, Rotterdam. Deze aanbieding geldt slechts tot en met 31 Mei 1933 Deze hypermoderne sigarettenkoker van prachtig gepolijst bakelite, ca. 8 9 cM., met verchroomd montuur zonder eenige reclame, gratis voor slechts 60 voorzijden met sluitzegels van Gold Dollar sigaretten VOETBAL. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE LEIDSCHE VOETBALBOND. Programma voor morgen. Ie klasse: LR.C. 1S.C.O. 1 (Lisse), M. v. d. Stelt; Terleede 1—AR.C. I, P. Kruit. 2e klasse A.: Rïjnsb. Boys 2Quick B. 2, H. v. d. Nat; ARC.—2L.R.C. 2, G. Wijers. 2e klasse B.: Woubrugge 1—O. Clubje 1, C. v- d. Burg; Katwijk 1Terleede 2, IV. van Loeff. 3e klasse A.: L.R.C. 3—Woubrugge, 2 (Lisserdijk), K. W. P. Krom; Quick Boys 4 Ons Clubje 2, J. Neuteboom. 3e klasse B.: O- Clubje 3S I,.F. 3, P. Graafmans. Juniores: S.C.O.—Terleede, W. Olivier. Alle wedstrijden beginnen om 3"; uur. Overzicht. Voor de eerste klasse wordt op het LR.C.-terrein de returnwedstrijd LRC. 1 S.C.O, 1 gespeeld. Op het S.C.O.-terrein wonnen de gasten met 32 Een reden voor de Oegstgeestenaren om revanche te nemen. A R.C. 1 staat weer voor een moei lijk probleem in den uitwedstrijd tegen Terleede 1. Met het beste beentje voor lijkt het ons echter voor de Alphenaren wel mogelijk de puntjes in de wacht te sleepen. In 2 A gaat Quick Boys 2 bij Rijnsburg- sche Boys 2 op bezoek. Thuis wonnen de Katwijkers met niet minder dan 100. Dat was echter een vergissing verklaarden de F.ijnsburgers. Dat zullen ze morgen in een fairen wedstrijd moeten toonen. AR.C. 2 komt thuis tegen L.R.C- 2 binnen de lij nen met een goede kans op een overwin ning. 2 B brengt Woubrugge 1 tegen Ons Clubje in het veld. Woubrugge 1 zal moe ten oppassen om weer niet één of beide puntjes te verspelen. Katwijk 1 speelt thuis tegen Terleede 2. De bezoekers zul len, vermoeden wij, aan den lijve onder vinden dat Katwijk een lastige tegen stander is. In 3 A kan L.R.C. 3 een kleine zege be vechten op Woubrugge 2, tenzij de Wou- bruggenaren weer zoo'n productieven dag hebben als jJ. Zaterdag- Quick Boys 4— Ons Clubje 2 is in deze afdeeling wel zeer belangrijk, met het oog op het bezetten van de eerste plaats. Mogelijk dat terrein voordeel den doorslag geeft. 3 B. heeft slechts één wedstrijd Ons Clubje 3SL.F. 3 die misschien in een punten-verdeeling uitloopt. Ook voor de Juniores wordt één wed strijd gespeeld. Terleede trekt naar S.C.O waar de bezoekers wel de beste kans hebben. NEDERLAND—HONGARIJE. De Sjjortkroniek" meldt dat de bekende Belgische scheidsrechter Langenus is aan gewezen als scheidsrechter voor den op 5 Maart te houden wedstrijd Nederland— Hongarije. Hij is eveneens uitgenoodlgd voor de ontmoeting Rotterdam—Hong. elftal die op Dinsdag 7 of Woensdag 8 Maart gespeeld wordt, INTERACADEMIALE WEDSTRIJD Leiden—Delft 33. In bovengenoemden wedstrijd, welke gistermiddag op het A.S.C.-terjem werd gehouden en onbeslist eindigde (33), had Delft gedurende driekwart van den tijd 't spel in handen. Nadat Pasteur voor Delft de score had geopend, kwamen onze stadgenooten op heel goedkoope wijze aan den gelijkmaker, toen een der Delftsche backs den bal wilde terugspelen en het leer tergend langzaam over de doellijn rolde .Rust kwam met ge lijken stand. Na de thee waren de gasten gedurig in de meerderheid, doch door stug verdedigen der Leidenaars, slaagden de Delftsche studs er slechts éénmaal in te doelpunten. De laatste vijf minuten hadden een sensationeel verloop. Koreman bracht met twee verre schoten aan Leiden zoowaar een voorsprong, waarna Pasteur uit een o.i. ten onrechte toegekenden vriien schop den stand weer gelijk maakte (33). Leiden kreeg hiermede meer dan haar toekwam. LUGDUNUM—HOEK VAN HOLLAND. Lugdunum komt voor dezen wedstrijd als volgt uit: doel: Van der Berg: achter: Jac. Neuteboom en B. Bekkering; midden: W. Landesbergen, J. Bekkering en P. de Graaf; voor: P. Mooten, W. Koolloos, A. v. d. Laan, C de Roo en P. Vermond. Bij doorgaan van den wedstrijd zal de vlag waaien bij café „Royal" Doezastraat. De in voorverkoop (aan de bekende adressen) gekochte kaartjes zijn voor dezen wedstrijd of een der volgende wed strijden geldig. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. As. Zondag zullen te Boskoop, op het terrein Noordeinde de volgende wedstrij den gespeeld worden: 's Middags 12 uurBosk. Boys 1Nieu- werkerk 1; nam. 2 uur Bosk. Boys 3— Nieuwerkerk 2. o CITY-BEKERWEDSTRIJDEN. Het programma voor as. Zondag luidt: 10 uur: S.V.W.—BUL., NA.S.-terrein 10.30 uur: NA.S. II—A.T.O.. terrein Hof dijk. WERKLOOZEN-VOETBAL. Gistermiddag te 2 uur speelde NA.S. I tegen C.G.W. I. Rust 0—0. Eindstand 3—1 voor C.G.W. ____0 PAARDENSPORT. SUPJACHT BIJ NOORDWIJKERHOUT. De Kon. Ned. Jachtvereeniging houdt morgen een slipjacht in de omstreken van Noordwijkerhout en Vogelenzang. Meet om 2 uur voor den ingang van het St. Bavo-gesticht te Noordwijkerhout. De jacht is verder te volgen in 't Langeveld, vanaf den bitumenweg Noordwijk/Voge- lenzang nabij de boerderij Wassenaar van dc i heer Kerkvliet, en bii de Bekslaan te Vogelenzang. Er mogen echter op de Beks laan geen auto's worden gestationeerd. ROEIEN. JUBILEUM STUDENTEN ROEIBOND. Receptie en reunie-diner. Op 25 Febr. a.s. is het een halve eeuw ge leden, dat de Nederlandsche Studenten Roeibond werd opgericht, teneinde een jaarlijkschen wedstrijd tusschen de beste ploegen der studenten-roeivereenigingen te verzekeren, zooals reeds in 1878, 1880 en 1881 tusschen Njord en Laga had plaats gehad en in 1882 tusschen Njord, Laga en Triton. Sindsdien heeft dan ook jaarlijks deze interacademiale ontmoeting plaats gevonden, waaraan sinds 1887 ook Nereus en sinds 1918 ook Aegir deelnamen. De eigenlijke Universiteltswedstrljd tusschen de vertegenwoordigende ploegen werd, toen later daaraan „bijnummers" werden toege voegd betiteld als het „hoofdnummer" en daarin te zegevieren gold en geldt voor den student-roeier nog steeds voor de grootste glorie, die hij behalen kan. Ter gelegenheid van den vijftigsten door den Studenten-Roeibond georganiseerden wedstrijd, dien van 1932, werd een uiterst fraai „Gedenkboek der Studentenroeisport" uitgegeven, dat indertijd uitvoerig door ons ls besproken. Feitelijk zou door het bezorgen van deze royaal opgevatte jubileumsuitgave het vijftigjarig bestaan van den Studenten Roeibond reeds voldoende gevierd kunnen worden geacht, maar het bestuur meende toch niet aldus slechts stilzwijgend het feit der oprichting te moeten herdenken en daarom wordt op den stichtingsdatum, 25 Februari, die toevallig dit jaar juist op een Zaterdag valt, een receptie gehouden te 4'/f uur in het Amstel Hotel te Amster dam, waar ongetwijfeld velen zullen willen komen getuigen van de goede gezindheid, die zij de studentenroeisport blijven toe dragen. En des avonds wordt, eveneens in het Amstel Hotel, een groot reuniediner gehouden voor oud-student-roeiers. Talloos zijn degenen, die in den loop der jaren als student, de riemen hebben gehanteerd en voor wie aan de uren, in de boot doorge bracht, niet de minst genoeglijke herinne ringen van hun studentenbestaan zijn vastgeknoopt. Deze herinneringen kunnen nog eens worden opgehaald en uitgewis seld op het reuniediner, waar de veteranen niet alleen hun ploeggenooten met vreug de zullen weerzien doch zeker niet minder hartelijk en kameraadschappelijk hun vroegere tegenstanders zullen begroeten en kennis maken met anderen, die na, of vóór hun tijd de loodsen der studenten- roeivereenigingen hebben bevolkt en de booten bemand. Een oproep om aan dat diner deel te nemen werd verzonden aan allen, die in den loop der jaren in het „hoofdnummer" zijn uitgekomen, voor zoover hun adres kon worden opgespoord. Natuurlijk zijn ook oud-studentroeiers, die nooit in het hoofdnummer zijn gestart, op de reünie hartelijk welkom, doch het was ondoenlijk daarvan volledige lijsten aan te leggen en adressen te verzamelen. Wie echter lust gevoelt, aan de reünie deel te nemen wende zich tot den secretaris van den Stud. Roeihnnd: H. Fokker, Bezulden- hout 76A, Den Haag. BILJARTEN. EUROPEESCH KAMPIOENSCI GROOT BILJART (CADRtJ Sweering door Dommering ges Onder buitengewoon groote bel ling werd gisteravond in den Diei Den Haag een aanvang gemaakt wedstrijden om het Europeesch schap, groot biljart cadre. Onder wezigen merkten we o.a. op de pi. sche gezant, de zaakgelastigde vat en de Kanselier der Belgische Legt De voorzitter van den Ned. Biljart] de heer Sanders sprak een openini Een afzonderlijk begroetingswoord spelers in hun landstaal sloeg ge' Daar de Portugees da Mata schenen was, zal hij in dit torn vangen worden door den Hagenr Vliet, zoodat dus drie Hollanders wedstrijden deelnemen. Begonnen werd met de partij a Dommering. De Amsterdammer kon maar dreef komen. Na 10 beurten had totaal van 92 .terwijl Dommering t beurt een totaal boekte van 316 Na een serie van 45 strandde hij ni een totaal van 398. Hierdoor kreet ring nog de gelegenheid een totaa! reiken van 116. Dommering maakte de partij uit. pnt. brt. hs Dommering (N.) 400 12 129 Sweering (N.) 116 12 De volgende partij was die tusst Belgen Moons en Gabriels. Na de 10e brt. had Gabriels 24! Moons 385. Laatstgenoemde boekte een magere drie waarop Gabriels rend spel liet zien en met een se 130 zijn totaal op 379 bracht, Moow te daarna echter de partij uit. Moons (België) 400 12 121 Gabriels (België) 379 11 13! Eerst om 11 uur werd een aam maakt met de partijen Davon 1 Fr Joachim (D.) en Van Vliet (Ned Soussa (Egypte). Joachim was niet bijzonder op di had na 21 beurten slechts een tot 187. Davin deed het beter. Met t van 98 had hij na 18 beurten 336 Na vervolgens tweemaal gepoti hebben wist hij na een serie van 1! 54 de 400 vol te maken. Davin (Frankrijk) Joachim (D.I.) 400 187 22 21 Van Vliet kwam na een slecht later goed op dreef en wist tenstó Soussa te winnen. Na de 10e beurt Hagenaar een totaal van 196. Sous de 10e beurt met 60 af op een tots 316. Daarna kon Van Vliet zijn ti toonen. Na een fraaie serie van 3 hij op 289 te staan. De kalm s Soussa strandde vervolgens op zijn totaal op 379 brengende. De H: kreeg nu zijn kans. die hij ten s nutte. Onder applaus passeerde hij om met 11 de partij uit te maker Van Vliet (Ned.) 400 12 111 Soussa (Egypte) 379 11 101 BOKSEN. INTERNATIONALE WEDSTRU VOOR PROFESSIONALS TE DEK Onder groote belangstelling voni teravond in de groote zaal van den tuin te Den Haag internationale f den voor professionals plaats. Een spannende ontmoeting was schen Donnars (69 K.G.) en U ders (67 K.G.) Eerstgenoemde afstand vaak de meerdere doch lijf aan lijfwerk spande Sanders dt Diens meerdere ringroutine gaf h ook tenslotte den doorslag. Met 2-1 men werd Sanders door de jury op punten verklaard. De volgende ging tusschen de zwaargewicht^ Hofman (90 K.G.) en den Belg He (89 KG.) Hier werd zeer fel ges™ Hoewel de Belg in de vijfde ronde tellen down ging en voordien res geïncasseerd had, kwam hij toch weer terug en trad hij zelfs in de ronde zeer agressief op. Hofmai winnaar op punten. De verdere uitslagen waren: Rieger wint door knock out in de ronde van den Belg Dufour. Har: wint door knock out in de eerste van den Belg Lamour, die den Chesquieres verving. Disch wint li vende ronde van den Belg Corns wegens een oogwonde den strijd staken. SCHAKEN. INTERACADEMIALE COMPEïf 01 0| de c is it Evenals andere jaren nemen dltj aan den wedstrijd om het Inten miaal kampioenschap de vertegen] gende ploegen deel van de Amsterd) Studenten Schaakclub „Philldor", d« sche Stud. Sch. Ver., de Leidsel» Schaakclub „Morphy" en de W Sch. Ver. .Lasker". De Leidsche ploeg, die met Ki en Rassers aan de twee hoogste laatste jaren ongeslagen den wjj een zilveren raadsheer, veroverdt» het begin van dit seizoen een on«^ nederlaag tegen het Utrechtscbe met 31/:4'/:. Dezer dagen vond returnmatch plaats, welke door, J" ditmaal met de overtuigende Mie» l'/i werd gewonnen. De uitslagen van de overigs Wi gespeelde wedstrijden luiden: Delft 6'/;—l'/j. Delft—Utrecht 3-j, sterdamDelft 5'A2'/-, Lelde0-~' dam i'/t3'/i, DelftLeiden Utrecht en Leiden hebben d® ding met 3 overwinningen en laag. zoodat het mogelijk is, dat» tal beslissingswedstrijden zal Wg den gespeeld. I Te

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14